edzioszka 14.09.03, 13:06 całkowicie w herbacianej degustacyji wraz z herbatniczkami są niezbędnemi ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ceper_pepper Re: Herbaciane róże 14.09.03, 13:57 Tylko, że róże herbaciane tak jakoś kojarzą się z jesienią. Z drugiej strony, jesień czasem nie jest taka zła ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ciupazka Re: Herbaciane róże 15.09.03, 01:09 "W tym parku pobladłym, bez śmiechów i gości, przy róży rozkwitłej stoję. Otośmy jedynymi świadkami piękności - ja jej, a ona mojej" /M.Jasnorzewska-Pawlikowska w: Poezje/ Odpowiedz Link Zgłoś
edzioszka Re: Herbaciane róże 19.09.03, 08:41 jesienne róże - smutne, herbaciane...szepcą o rozstaniu, mówią o pozegnaniu, są jak czyjeś usta kochane...;) Odpowiedz Link Zgłoś
ceper_pepper Re: Herbaciane róże 19.09.03, 09:35 Taka smutna piosenka... Dobrze, ze jak na razie pogoda dopisuje, bo jak sobie pomyślę o kilku miesiącach pluchy, wiatru, śniegu a nawet mrozu, słabo mi się robi. Zima jest piękna. Ale nie w mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
edzioszka Re: Herbaciane róże 19.09.03, 10:30 śnieżne arabeski na szybach - cuda, cudeńka ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ciupazka Re: Herbaciane róże i nie tylko... 01.10.03, 13:31 "Czarna Róża" Serce me spało, a moja myśl tonęła gdzieś w lazurze, nagle ujrzałem przy sobie tuż skromniutką czarną różę. Wspaniałą krasą jej kwiat i liść bynajmniej się nie płoni, a przecież dziwny jakiś czar przykuwa wzrok mój do niej. Czarna różyczko! Zerwę cię, na piersi przypnę sennej - serce się budzi - cóż to ma dłoń chwyta za kwiat kamienny! Odchodzę smutny - w tej chwili znów z kamienia kwiat wykwita, wracam - i znowu moja dłoń za zimny kamień chwyta. Kazimierz Przerwa-Tetmajer w : "Najpiękniejsze wiersze". W-wa.2000. Wyd,"bis" Odpowiedz Link Zgłoś