Dodaj do ulubionych

Herbaciane róże

14.09.03, 13:06
całkowicie w herbacianej degustacyji wraz z herbatniczkami są niezbędnemi ;)
Obserwuj wątek
    • ceper_pepper Re: Herbaciane róże 14.09.03, 13:57
      Tylko, że róże herbaciane tak jakoś kojarzą się z jesienią. Z drugiej strony,
      jesień czasem nie jest taka zła ;)
      • ciupazka Re: Herbaciane róże 15.09.03, 01:09
        "W tym parku pobladłym, bez śmiechów i gości,
        przy róży rozkwitłej stoję.
        Otośmy jedynymi świadkami piękności -
        ja jej, a ona mojej" /M.Jasnorzewska-Pawlikowska w: Poezje/
    • edzioszka Re: Herbaciane róże 19.09.03, 08:41
      jesienne róże - smutne, herbaciane...szepcą o rozstaniu, mówią o pozegnaniu, są
      jak czyjeś usta kochane...;)
      • ceper_pepper Re: Herbaciane róże 19.09.03, 09:35
        Taka smutna piosenka... Dobrze, ze jak na razie pogoda dopisuje, bo jak sobie
        pomyślę o kilku miesiącach pluchy, wiatru, śniegu a nawet mrozu, słabo mi się
        robi. Zima jest piękna. Ale nie w mieście.
        • edzioszka Re: Herbaciane róże 19.09.03, 10:30
          śnieżne arabeski na szybach - cuda, cudeńka ;)
          • ciupazka Re: Herbaciane róże i nie tylko... 01.10.03, 13:31
            "Czarna Róża"

            Serce me spało, a moja myśl
            tonęła gdzieś w lazurze,
            nagle ujrzałem przy sobie tuż
            skromniutką czarną różę.

            Wspaniałą krasą jej kwiat i liść
            bynajmniej się nie płoni,
            a przecież dziwny jakiś czar
            przykuwa wzrok mój do niej.

            Czarna różyczko! Zerwę cię,
            na piersi przypnę sennej -
            serce się budzi - cóż to ma dłoń
            chwyta za kwiat kamienny!

            Odchodzę smutny - w tej chwili znów
            z kamienia kwiat wykwita,
            wracam - i znowu moja dłoń
            za zimny kamień chwyta.

            Kazimierz Przerwa-Tetmajer w : "Najpiękniejsze wiersze". W-wa.2000. Wyd,"bis"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka