Dodaj do ulubionych

praca w Markach

20.01.03, 13:18
proponuję lokalną giełdę pracy może macie informację o miejscach pracy, może
ktoś skorzysta.
Obserwuj wątek
    • Gość: Raffix Re: praca w Markach IP: *.braun.de 20.01.03, 16:05
      Pomysl swietny - choc obawiam sie, czy nie bedzie krucho z ofertami.

Tu - troche a propos - przypomnialo mi sie, co kiedys czytalem o podobnej
      wielkosci miasteczkach w Stanach, gdzie rowniez nie wszyscy maja prace
      oraz "kasy jak lodu". Podobno gdzieniegdzie lokalne spolecznosci wprowadzily
      tak zwane "time dollars" - umowny srodek platniczy za pomoca ktorego rozliczaja
      sobie wzajemne uslugi. Np. jeden gosc moze skosic sasiadowi ogrodek (bo np. to
      lubi albo ma dobra kosiarke) za co otrzymuje iles-tam "time-dollarow", ktore
      moze wykorzystac na poproszenie innej sasiadki o zostanie z jego dzieckiem
      (sasiadka np. i tak siedzi w domu bo jest emerytka). A ta z kolei sasiadka-
      emerytka moze potrzebowac kogos do zrobienia jej zakupow, wiec wykorzysta
      swoje "time-dollary" na poproszenie o to nastolatki z sasiedztwa itd...
      W ten sposob bez "prawdziwych" pieniedzy mozna nieco podniesc swoja jakosc
      zycia i wymieniac sie uslugami, ktorych potrzebujemy.
      Co o tym sadzicie? Czy ktos slyszal cos wiecej o tym systemie?
      • Gość: Raffix Time dollars - cos wiecej IP: *.braun.de 20.01.03, 16:12
        Az sam sie dziwie - internet to chyba czasami przydatna rzecz :-) - informacje
        o "time-dollarach" znalazlem w pare sekund tutaj:
        www.timedollar.org/
        Zainteresowanym, jak lokalne spolecznosci moga poprawiac jakosc swojego zycia i
        budowac "kapital spoleczny" (ale znam madre slowa, nie? :-)) polecam ten tekst:
        www.timedollar.org/101/x1Question_one.htm
        Inne artykuly tez wygladaja ciekawie ale jeszcze nie czytalem.

Jak myslicie, czy to mialoby szanse powodzenia w Polsce, w Markach? I czy to
        rzeczywiscie dziala, czy tylko fajnie wyglada "na papierze"?
        Fakt, ze pomysl wymaga sporej dozy wzajemnego zaufania i uczciwosci w lokalnej
        spolecznosci (system chyba latwo naduzyc). Nie byloby za to problemu z
        wymysleniem nazwy dla tej waluty - oczywiscie MARKA (skoro nazwe oddali Finowie
        i Niemcy to pora ja przejac :-))
        • Gość: Raffix O time dolarach w Polsce IP: *.braun.de 20.01.03, 16:24
          Okazuje sie, ze o time dolarach mowi sie troche takze w Polsce. Oto teksty,
          jakie znalazlem:

Tu pare slow komentarza (nie do konca sie zgadzam), pare linkow plus sprawa
          opodatkowania "time dollarow" (w US i UK sa zwolnione - u nas nie wiadomo)
          www.most.org.pl/pipermail/neoeconomicus/2002-October/000472.html

A tu o pomysle pisza Prawdziwi Slonzocy :-)
          www.echoslonska.com/0204/miniatury/020405mn_AntoniRespondek_BogZaplace.htm

Tu wywiad z amerykanskim ekonomista (troche lewicujacym, ale moim zdaniem nie
          dyskredytuje to samego pomyslu):
          www.znak.com.pl/praca/txt/19_5.php
          O time dollarach jest mniej wiecej w polowie tej strony wywiadu

• Gość: amba Re: Time dollars - cos wiecej IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.01.03, 16:30
          Myśle ,że jak ludzie się lubią i szanują!to mogą osiągnąć wiele....Pomysl o
          fenomenie naszego Forum,bez rzucania miesem,bez chamstwa i prostactwa...Służymy
          sobie radą i dorym słowem. Organizujemy się na róznych płaszczyznach życia
          społecznego...nam to wychodzi bez problemów,naturalne jest. A inne społeczności
          tego nie potrafią. Nie wiem czy idea "time marka" wyjdzie,przeszkodą może być
          maly dostęp do internetu.W Stanach kompa ma emerytka i wie co i jak...u nas
          emerytka ma reumaytzm i kota.
          Pozdrawiam.
          • Gość: Raffix Re: Time dollars - cos wiecej IP: *.braun.de 20.01.03, 16:43
            Gość portalu amba napisała:
            > (...) Nie wiem czy idea "time marka" wyjdzie,przeszkodą może być
            > maly dostęp do internetu.W Stanach kompa ma emerytka i wie co i jak...u nas
            > emerytka ma reumaytzm i kota.

Mysle, ze mozna by probowac organizowac oferowanie i rozliczanie uslug takze
            droga "analogowa" (bez internetu). Bardziej zastanawia mnie, czy ludzie byliby
            w ogole zainteresowani wymienianiem miedzy soba uslug w ten sposob, czy nie
            probowaliby naduzywac systemu (np. poprzez generowanie "falszywych marek"), czy
            nie powstalaby konflikty (wszak zalozenie "there is no bargaining with Time
            Dollars - an hour is an hour is an hour" moze budzic kontrowersje).
            Ciekawe, czy udaloby sie w necie znalezc kontakt do kogos, kto w Stanach w
            takim systemie uczestniczy. W wolnej chwili poszukam. Naprawde mnie ten temat
            ciekawi.
      • Gość: gbetina Re: praca w Markach IP: *.dyn.optonline.net 20.01.03, 17:02
        Obawiam sie ze spolecznosc Marek nie jest zabardzo zintegrowana. jesli sasiad
        ma zaniedbany trawnik to ma to rowniez wplyw na cene mojego domu, wiec trzeba
        wywrzec na niego presje zeby podciagnol standard lub pomuc jesli jest w
        potrzebie(stary,zepsuta kosiarka itd.)

Pseudo waluta to rowniez ucieczka od podatkow...ale to temat na inne opowiadanie

Tu w malym miescie ludzie czuja ze cos znacza w spolecznosci, ze szeryf to
        (chlopak z sasiedztwa a nie z lapanki), mozna z nim wypic piwo przy BBQ ale
        jesli po tym piwie wsiadziesz w samochod to cie zaaresztuje i odbierze ci prawo
        jazdy. Po zdazeniu znow sie spotkacie przy piwie, i wszystko jest O.K.
        Dzieci od najmlodszych lat maja wycieczki do miejskiego ratusza, na posterunek
        policji. Kiedy widzialem grupe dzieciakow ktora wpadla spocona na komisariat,
        zeby sie wody napic na zapleczu i buszowala po komisarjacie a policjant
        spokojnie rozmawial z petentami, to pomyslalem ze duzo wody w Wisle musi
        uplynac zanim sie cos takiego w Markach wydazy.

Jesli chodzi o gielde pracy to my tu mamy polonijne "Abecadlo" istnieje 12 lat
        i rozwija sie swietnie. Na poczatku bylo za darmo program TV, jakies ploteczki
        dwie reklamy biznesu, oraz OGLOSZENIA DROBNE PUBLIKOWANE ZA DARMO. np.sprzedam
        samochod, dam prace, szukam pracy,sprzedam komputer itd..
        Natomiast reklamy biznesowe sa platne. W tej chwili pismo liczy juz 72 strony i
        ciagle rosnie, kosztuje $0.50 i ludzie czekaja w piatek rano az sie pojawi.
        Sprobojcie, ale gazeta musi kosztowac bo w przeciwnym wypadku ludzie jej nie
        szanuja.
        pzdr.

• Gość: Raffix Re: praca w Markach IP: *.braun.de 20.01.03, 17:13
          Gość portalu gbetina napisał:
          > Obawiam sie ze spolecznosc Marek nie jest zabardzo zintegrowana. (...)
          Mysle, ze u nas w Polsce generalnie cos takiego jak "kapital spoleczny"
          oslablo - troche skompromitowal to PRL, troche po jego upadku ludzie nie bardzo
          zrozumieli, ze kapitalizm w innych krajach wcale nie oznacza zniszczenia
          wszystkich wiezi spolecznych poza relacja "kupujacy-sprzedajacy".

> Pseudo waluta to rowniez ucieczka od podatkow...ale to temat na inne
          > opowiadanie (...)
          Tzn. w USA ludzie traktuja "time dollars" takze jako ucieczke od podatkow?
          Fakt, ze "time dollars" sa nieopodatkowane przez Internal Revenue Service ale
          czy ludzie rozliczaja w ten sposob uslugi, ktore normalnie rozliczyliby
          prawdziwymi pieniedzmi i do tego opodatkowali?

> Tu w malym miescie ludzie czuja ze cos znacza w spolecznosci, ze szeryf to
          > (chlopak z sasiedztwa a nie z lapanki), mozna z nim wypic piwo przy BBQ ale
          > jesli po tym piwie wsiadziesz w samochod to cie zaaresztuje i odbierze ci
          > prawo jazdy. Po zdarzeniu znow sie spotkacie przy piwie, i wszystko jest O.K.
          > (...)
          I to mi sie podoba.
      • Gość: AGA Re: praca w Markach IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.02.03, 15:39
        Gość portalu: zacier-r napisał(a):

> Witam wszystkich w nowym tygodniu :))
        > Jeśli chodzi o pracę, znajoma którą kilka razy podwoziłem do pracy poszukuje
        > opiekunki do 4 letniego synka kilka razy w tygodniu, zawsze można coś
        > dorobić :))

Czy twoja znajoma już znalazła, chętną opiekunkę do swego maleństwa?
        Mogę polecić zaufaną i doświadczoną panią w wieku 40 lat.
        • raffix do Agi 07.02.03, 15:56
          Gość portalu: AGA napisał(a):
          > Czy twoja znajoma już znalazła, chętną opiekunkę do swego maleństwa?
          > Mogę polecić zaufaną i doświadczoną panią w wieku 40 lat.

Szkoda, ze czytam to tak pozno, bo my tez dlugo szukalismy kogos, kto chcialby
          opiekowac sie nasza corka. W koncu znalezlismy ale troche to trwalo.

Ago, moze chcialabys zamiescic te informacje w ogloszeniach na portalu
          marki.net.pl ? Moze ktos jeszcze szuka opiekunki?

Pozdrawiam serdecznie
    • marekboro Re: praca w Markach 21.01.03, 09:08
      Z uwagą przeczytałem wszystkie opinie.Moim zdaniem temat jest wart kontynuacji.
      Idea"Time dollars" jest OK , nie mam złudzeń że chwyci ale od czegoś trzeba
      zacząć.Dla ludzi bez pracy lub pragnących podreperować swoje budżety domowe
      każda szansa jest warta sprawdzenia.
      Firma Tchibo poszukuje Asystenta Technicznego szukaj: Pracuj.pl.
      Pozdrawiam Marek z Marek
      • Gość: gbetina Re: praca w Markach IP: *.dyn.optonline.net 21.01.03, 15:54
        z dystansu lepiej widac.
        "Time $" jesli to wprowadzicie bedzie o was glosno wszystkie gazety o was
        napisza, a na koniec roku pan ze skarbowki po cichu was ROZLICZY, to bedzie tak
        jak ze sprawa darmowego oprogramowania zasysanego z internetu.
        pzdr.

p.s. jesli gielda pracy ma byc powszechna to musi byc papierowa, Wy
        forumowicze ,jestescie Wybrani wiec podajcie reke tym ktory nie zostali
        namaszczeni internetem.
    • raffix Gielda pracy na marki.net.pl 07.02.03, 13:19
      Zainspirowani tym watkiem wlasnie uruchomilismy funkcje ogloszen na portalu
      marki.net.pl - sa tam miedzy innymi dzialy "Dam prace" oraz "Szukam pracy" -
      zachecamy wszystkich do korzystania.
      Wiem Gbetino, ze pisales, iz lepsza bylaby forma "papierowa" gieldy pracy, ale
      niestety nie dysponujemy taka mozliwoscia - sprobujmy, moze forma "iternetowa"
      tez zadziala?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka