Dodaj do ulubionych

Stary sprzęt AGD

21.06.07, 12:17
Wydaje mi się, że gdzieś się ten wątek przewinął w dyskusjach, ale nie mogę
go namierzyć, więc chciałbym zapytać o radę.
Co mogę zrobić ze starą pralką?
Wiem, że mogę ją oddać do sklepu, w którym kupię nową. Oczywiście dochodzi tu
problem z transportem, ale powiedzmy, że z tym sobię poradzę.
Zastanawiam się czy są jeszczed jakieś inne opcje? Może jest jakiś odbiór
tego typu sprzętu w Iwicznej?
A może jakiś zakład naprawy AGD chciałby taką pralkę na części? (Pralka -
Amica - jeszcze działa, ale słabo pierze; dlatego wymieniam ją na nową).

Będę wdzięczny za rady w tej sprawie.
dabko
Obserwuj wątek
    • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD 21.06.07, 16:09
      Witam Pana,

Tak na szybko proszę skontaktować się z Kierownik Referatu Ochrony Środowiska w
      UG Lesznowola Panią M. Chmiel tel. 022 757 93 40 wew. 208.

Wkrótce otrzymam (na moją prośbę) wykaz firm zajmujących się utylizacją AGD i
      etc. Będzie ona później dostępna na mojej www.

Pozdrawiam

Radny Gminy Lesznowola
      Marcin KANIA
      www.marcinkania.pl/
    • domitrz Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 09:52
      Witam,
      Na ostatnim spotkaniu Rady Soleckiej Mysiadla byl ten temat poruszany (o czym
      Pan Kania wie bo na tym spotkaniu byl). Planowana jest 'obwozna' zbiorka
      starego sprzetu AGD, mialyby byc ustalone terminy, kiedy i gdzie beda staly
      kontenery, mialaby to byc akcja w porozumieniu z okolicznymi solectwami, czyli
      m.in. Nowa Iwiczna. Zapewne jest to piesn przyszlosci, ale jesli nie jest to
      sprawa pilna to mozna poczekac i zobaczyc co sie w tej kwestii wydarzy.

Dziala to tak, ze kontener firma podstawia za darmo w zamian za jego
      napelnienie sprzetem.

Pozdrawiam,
      Janusz
      • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 11:16
        Szanowny Panie! Problem ten u nas jest już od jakiegoś czasu rozważany. Fakty wyglądają w ten sposób, że niestety podstawienie pojemnika na jeden dzień to jest koszt sięgający 400 zł, osobiście wysyłałem zapytania ofertowe do kilku firm, dlatego w zdumienie mnie wprawia Szanownego Pana stwierdzenie, że firma podstawia pojemnik za darmo. Jeśli posiada Szanowny Pan namiary na taką firmę proszę o kontakt a my jako Sołectwo Nowa Iwiczna zrobimy akcję reklamową. Podnoszony był u nas też problem tego typu czy ma to być tylko AGD czy też i RTV, bo jeśli tak to pozostawienie kontenera ze starymi monitorami czy telewizorami bez kontroli może być bardzo niebezpieczne. Dlatego Rada Sołecka i Sołtys Nowej Iwicznej stoją na stanowisku, że musi to mieć jednak charakter objazdowy wspomagany akcją typu piknik ekologiczny, który to planowany jest w naszym sołectwie po wakacjach. Na taki piknik można zamówić wtedy kontener na lepszych warunkach. Zainteresowane osoby oddaniem takiego sprzętu proszę o kontakt w celu przekazania adresu firm, do którym można zawieść samemu taki sprzęt i oddać go za darmo. Można to zrobić za darmo również w sklepie z takim sprzętem. Jednocześnie obiecuję Państwu mieszkańcom Nowej Iwicznej, że już od jesieni tego typu akcje zbiórki sprzętu w naszym sołectwie będą prowadzone cyklicznie dwa razy do roku ( wiosną i jesienią.)

Z wyrazami szacunki
        Sołtys Mariusz Socha
        • domitrz Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 17:17
          Szanowny Panie Soltysie,
          Jak wspomnialem w poprzednim poscie dowiedzialem sie o planach takiej akcji na
          spotkaniu Rady Soleckiej Mysiadla (14.06). Jako, ze mnie bezposrednio taka
          akcja nie interesuje bo nie mam nic do zutylizowania szczegolow nie znam.
          Zapewne takie dane beda w posiadaniu osob z RS z Pania Soltys na czele.
          Co jakis czas w postach pojawia sie wola wspolpracy pomiedzy Mysiadlem i Nowa
          Iwiczna, jak widze sa to tylko kurtuazyjne wypowiedzi i jak narazie zbyt wielu
          efektow przynajmniej ja nie widze (pomijam imprezy typu pikniki i inne festyny).
          Pana pytanie jak najbardziej potwierdza moje wrazenie. Pan jako potencjalny
          partner dla RS z Mysiadla powinien byc poinformowany o planach tego typu akcji.
          Szkoda, ale mam nadzieje, ze ta wspolpraca kiedys nastapi i przede wszystkim
          bedzie skuteczna.
          Pozdrawiam,
          Janusz Domitrz
          • owrank Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 17:36
            poza eleganckimi wypowiedziami pozostaje jeszcze pytanie czy taka akcja w ogóle
            jest potrzebna - miesiąc-dwa temu było dużo szumu o wywóz trawy zasadniczo w
            obu sołectwach i miałem okazję rozmawiać wczoraj z człowiekiem, który się tym
            zajmuje - rozwiózł sporo ulotek po Mysiadle i NI, było zainteresowanie sołtysa
            i radnych i człowiek ten przyjeźdża po tę trawę co tydzień i ilość chętnych
            jest tak "ogromna", że mu na paliwo nawet się nie zwraca i szkoda aby
            ktokolwiek sobie zawracał tą trawą głowę...
            czy ktoś w ogóle zadał sobie trud czy będą chętni aby ten sprzęt agd
            oddawać ??? dla przykładu stare pralki/lodówki wywożą firmy które sprzedają
            nowy sprzęt (dowożąć nowy zakup wywożą stary czy uszkodzony), więc czy na pewno
            ilość zainteresowanych uzasadnia podejmowanie jakichś działań ???
            • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 19:26
              Z głosów mieszkańców wnoszę, że takie zapotrzebowanie jest, natomiast ma Pan słuszną rację, że może się powtórzyć sytuacja jak z wywozem trawy. Dlatego staramy się nie robić nic pochopnie, aby nie wydać sołeckich pieniędzy bez potrzeby. Pracujemy nad tym, aby rzeczywiście te działania miały wymiar rozwiązania problemu a nie tylko jednorazowej akcji. W związku z tym staramy się rozpoznać faktyczną liczbę zainteresowanych taką akcją. Na dzień dzisiejszy dysponujemy adresami firm, które taki sprzęt przyjmują i wszystkim chętnym udzielamy takich informacji. Jako sołtys zapewniam Pana, że wszelkie działania, jakie podejmujemy są dokładnie analizowane tak, aby nasze sołeckie fundusze były wykorzystane optymalnie i ku pożytkowi naszych mieszkańców. Dlatego jeśli okaże się że zainteresowanie taką akcją jest znikome nie będziemy jej wcielać w życie we wspomnianej formie a będziemy się starali szukać innych rozwiązań.

Z wyrazami szacunku
              Mariusz Socha
              • owrank Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 23:56
                a może postawic za wszelka cenę na to, żeby takie rzeczy były darmowe ale w
                zamian za jakieś korzyści dla tych firm ??? np. niech organizuje wywóz AGD w
                zamian za darmową reklamę na pikniku gminnym czy w gazecie gminy czy na tablicy
                gminy itp. tak samo z trawą czy wypróżnianiem śmietników ulicznych - może w
                zamian za reklamę czy inne "profity" będą chętni zrobić "za darmo" ???
                • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD 27.06.07, 10:49
                  Dokładnie w tym kierunku zmierzamy, aby postawić na wielopłaszczyznową reklamę (Strona internetowa, tablice informacyjne, pojemniki) tak, aby środki sołeckie przeznaczyć o ile taka będzie wola mieszkańców na zebraniu na zwiększenie liczby koszy na śmieci na ulicach. Pojawiła się również ciekawa inicjatywa ze Starej Iwicznej, prowadzenia akcji edukacyjnej wśród dzieci w szkole na temat segregowania odpadów. Postanowiliśmy się również w to włączyć no z tym, że już jak dzieci wrócą do szkoły. Akcja nic nie kosztuje a myślę, że będzie miała dobre efekty, jeśli chodzi o ekologie a i zacieśnimy współpracę z naszymi sąsiadami ze Starej Iwicznej.

Pozdrawiam serdecznie
            • dabko Re: Stary sprzęt AGD 27.06.07, 09:01
              Ogródka własnego nie mam - dlatego wywóz trawy nie jest mi potrzebny, ale
              zastanawiam się co robią z trawą inni mieszkańcy... Pewnie przez kilka lat
              wypracowali sobie metody typu: wyrzucenie do zwykłego kosza, wywóz na działkę,
              wyrzucenie za płot itp...

Gdyby jednak iść tym tropem, to kilka lat temu też niektórzy zaprzeczali, że
              jest sens ustawiania śmietników na śmieci sortowane. Też na początku nie
              cieszyły się powodzeniem, teraz coraz więcej osób sortuje śmieci.. Po prostu
              powoli się uczymy tego. Być może tak samo będzie z trawą.

Co do samej formy wywozu śmieci, to mam wrażenie, że po prostu nie chce się
              mieszkańcom dzwonić do tej firmy, która odbiera śmieci. Wiem też , że nie do
              wszystkich dotarła informacja, że jest taka możliwość. Mam wrażenie, że lepszy
              był mechanizm, który zadziałał w Pruszkowie. Czyli sprzedaż specjalnych worków
              za kilka złotych i odbiór tych worków w określony dzień z wszystkich ulic (nie
              od tych, którzy zadzwonią!)

Ale wracając do tematu:
              Mam problem ze starą pralką i stąd było moje pytanie na forum. Na pewno będę
              umiał sobie z nią poradzić w ten czy inny sposób... Ale mam zamiar kupić pralkę
              używaną i ma to tę wadę, że firma nie przyjeżdża po sprzęt używany.
              • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD 27.06.07, 09:06
                Witaj,

Jak pisałem wyżej, proszę skontaktuj się z Panią Chmiel z UG Lesznowola. Na
                pewno poda wykaz firm, które się tym zajmują, pozdrawiam

Radny Gminy Lesznowola
                Marcin KANIA
                www.marcinkania.pl/

• owrank Re: Stary sprzęt AGD 27.06.07, 12:48
                trawę jak się okazuje - dowiedziałem się od wieloletnich mieszkańców - można
                kompostować, można kupić specjalną kosiarkę która mieli i zostawia na trawniku,
                można po prostu wrzucić do zwykłych śmieci można składować na _swoim_
                nieużytku... ja z resztą mam tak, że nie zawsze mam pełny kosz na wywóz i wtedy
                dopełniam trawą w efekcie jest wywożona "za darmo"

> Gdyby jednak iść tym tropem, to kilka lat temu też niektórzy zaprzeczali, że
                > jest sens ustawiania śmietników na śmieci sortowane.
                tyle, że sens jest odwrotny - plastikową butelkę warto zutylizować bo na
                wysypisku będzie się rozkładała 500 lat, ale trawa na zwykłym wysypisku jest
                absolutnie neutralna dla środowiska

> Czyli sprzedaż specjalnych worków
                > za kilka złotych i odbiór tych worków w określony dzień z wszystkich ulic
                > d tych, którzy zadzwonią!)
                brzmi ciekawie pytanie tylko jak z opłacalnością, bo jeżeli cena worka będzie
                porównywalna z kosztem wywozu normalnych śmieci to niewiele osób z tego
                skorzysta, a jeżeli ma to dotować gmina to jako mieszkaniec nie wiem czy
                chciałbym tak wydawać podatki...Bo jeżeli rozmawiamy o rozwiązaniu, które
                zadziałało bo było dotowane to, że tak powiem, nie jest to żadną sztuką.

Sołtys Mariusz miał wyceny ile kosztowałby taki przejazd i kwoty te nie były
                wcale takie małe i ciekawe ile worków po jakiej cenie jednostkowej pokryłoby te
                koszty...

> Mam problem ze starą pralką i stąd było moje pytanie na forum
                no i pozostaje pytaniem ile takich osób będzie np. miesięcznie...
          • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 19:47
            Ja również bardzo liczę na współpracę nie tylko przy okazji imprez. Co do akcji, o której Pan piszę faktycznie nie mam na ten temat wiedzy i nie byłem informowany o niej. W kwestiach porządkowych takich jak wywóz trawy czy wspomnianego sprzętu przede wszystkim wszelkie działania odbywają się w naszym sołeckim gronie tj. Sołtys, Rada Sołecka i Radni Nowej Iwicznej, bo leży nam na sercu przede wszystkim dobro naszych mieszkańców. Jednak jesteśmy sąsiadami i chcemy działać wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami z Mysiadła. W mojej ocenie taka współpraca jest potrzebna ku pożytkowi naszych szanownych mieszkańców i ona faktycznie ma miejsce w sprawach kluczowych dla naszych sołectw. Jeśli coś jeszcze nie gra tak jak powinno to wynika to zapewne z faktu, że urzędujemy niewiele ponad dwa miesiące w Nowej Iwicznej, a w Mysiadle nie wiele dłużej. Potrzeba jeszcze troszkę czasu, ale ufam że będzie to współpraca wzorcowa.

Z wyrazami szacunku
            Sołtys Nowej Iwicznej
            Mariusz Socha
          • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD 26.06.07, 19:51
            Powyższy post jest odpowiedzią do postu

> Szanowny Panie Soltysie,
            > Jak wspomnialem w poprzednim poscie dowiedzialem sie o planach takiej akcji na
            > spotkaniu Rady Soleckiej Mysiadla (14.06). Jako, ze mnie bezposrednio taka
            > akcja nie interesuje bo nie mam nic do zutylizowania szczegolow nie znam.
            > Zapewne takie dane beda w posiadaniu osob z RS z Pania Soltys na czele.
            > Co jakis czas w postach pojawia sie wola wspolpracy pomiedzy Mysiadlem i Nowa
            > Iwiczna, jak widze sa to tylko kurtuazyjne wypowiedzi i jak narazie zbyt wielu
            > efektow przynajmniej ja nie widze (pomijam imprezy typu pikniki i inne festyny)
            > .
            > Pana pytanie jak najbardziej potwierdza moje wrazenie. Pan jako potencjalny
            > partner dla RS z Mysiadla powinien byc poinformowany o planach tego typu akcji.
            > Szkoda, ale mam nadzieje, ze ta wspolpraca kiedys nastapi i przede wszystkim
            > bedzie skuteczna.
            > Pozdrawiam,
            > Janusz Domitrz

Za pomyłkę serdecznie przepraszam. Mariusz Socha
            • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 14:57
              Szanowny Panie "dabko"

Poniżej zamieszczam adresy firm przyjmujących zużyty sprzęt AGD od mieszkańców
              Gminy Lesznowola:

1. REMONDIS
              ul. Zawodzie 16
              Warszawa
              tel. 022 858 75 67

2. JARPER
              Al. Krakowska
              Kolonia Warszawska
              tel. 022 756 16 66

W/w informacja pochodzi z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Pozdrawiam

Radny Gminy Lesznowola
              Marcin KANIA
              www.marcinkania.pl/

• mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 15:25
                Nawiązując do postu Pana radnego Kani, doceniając chęć informowania naszych mieszkańców pozwalam sobie na wyrażenie wątpliwości czy takie podawanie bezpośrednie danych nie jest po prostu nieuprawnioną reklamą. Owszem są to firmy przyjmujące taki sprzęt natomiast nie są to firmy jedyne, stąd pozwalam sobie na taką wątpliwość dziękując jednocześnie za troskę o informowanie mieszkańców sołectwa Nowa Iwiczna. Podkreślam również fakt że Rada Sołecka z moim udziałem dogłębnie analizowała ten rynek i posiadamy szerszą listę firm świadczących usługi utylizacji sprzętu AGD i RTV, zainteresowanych proszę o kontakt ponieważ mając na uwadze niekomercyjny charakter tego forum nie decydujemy się na umieszczanie takich informacji w sposób bezpośredni.

Z wyrazami szacunku
                Sołtys Nowej Iwicznej
                Mariusz Socha
                • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 17:34
                  Szanowny Panie Sołtysie,

dabko poprosił o informację i ja otrzymał. Od tego jestem. Ponadto dodam, że
                  dane firm figurują dodatkowo na stronie internetowej Gminy Lesznowola i są
                  dostępne dla każdego. W celu uwierzytelnienia tej informacji zainteresowanym
                  mogę udostępnić ksero danych firm otrzymanych w Referacie.

Pozdrawiam i cieszy mnie Pana "taka" troska o dobro mieszkańców.

Dziękuję

Radny Gminy Lesznowola
                  Marcin KANIA
                  www.marcinkania.pl/
                  • mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 18:55
                    Szanowny Panie radny z Mysiadła, niezmiernie mnie cieszy fakt, że jako sąsiad jest Pan tak aktywny, jeśli chodzi o pomoc na rzecz sołectwa Nowa Iwiczna. Wnoszę z tego, że w Mysiadle już Pan ten problem rozwiązał, dlatego dzieli się uwagami z nami. Pragnę zauważyć jednak, że sołectwo Nowa Iwiczna posiada Radę Sołecką i Sołtysa w mojej skromnej osobie oraz bardzo dobrze działających radnych, dlatego oczywiście z radością przyjmujemy Pana aktywną postawę jednak swoje problemy chcemy rozwiązywać w swoim gronie. Pozwoliłem sobie wyrazić wątpliwość czy sposób, w jaki Pan udzielił informacji jest właściwy dla tego forum. Pan udzielił mi odpowiedzi i za to dziękuje jednak pozostanę przy swoim stanowisku, że takie wybiórcze informowanie nosi znamiona nie uzasadnionej reklamy. Nawiasem mówiąc mieszkańcy Mysiadła zapewne są „dumni”, że mają takiego radnego jak Pan.

Z wyrazami szacunku
                    Mariusz Socha
                    • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 20:51
                      Aaa więc o to Panu chodzi... kampania wyborcza się zaczęła...zostawię to bez
                      komentarza...

Szanowny Panie, TYLKO udzieliłem wyczerpującej dabko odpowiedzi, mam do tego
                      pełne prawo i naprawdę nie rozumiem Pana tonu wypowiedzi, pisze Pan o wzajemnej
                      współpracy a za chwilę pisze takie... Jak pewnie Pan "zauważył" nie mieszam się
                      w wasze sprawy i proszę to docenić.

W uzupełnieniu odpowiedzi udzielonej dabko dodam, że w punktach są zbierane
                      wszystkie kategorie odpadów wynikające z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym
                      i elektronicznym, a w szczególności:
                      - lodówki, zamrażarki,
                      - duży i mały sprzęt agd,
                      - monitory i telewizory,
                      - sprzęt komputerowy,
                      - narzędzia elektryczne i etc.

W/w temat uważam za zamknięty, pewny sprawy o których Pan nic nie wie i nie
                      rozumie wyjaśnię na Sesji, jest Pan młodym stażem sołtysem..., pozdrawiam,
                      miłego wieczoru

Radny Gminy Lesznowola
                      Marcin KANIA
                      www.marcinkania.pl/

• mariuszsocha Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 27.06.07, 21:54
                        Szanowny Panie z żalem stwierdzam, że takie jest Pana stanowisko i ja w związku z tym pozostanę przy swoim, natomiast stwierdzenie jakobym prowadził jakąś kampanie wyborczą jest dla mnie nie zrozumiałe i krzywdzące zwłaszcza ze nic mi nie wiadomo o żadnych wyborach. Wiem również, że pozostali użytkownicy tego forum mają swoje zdanie i na tym zakończmy.

Sołtys Nowej Iwicznej
                        Mariusz Socha
              • dabko Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm 28.06.07, 10:08
                Dziękuję za namiary.

dabko

kania_marcin napisał:

> Szanowny Panie "dabko"
                >
                > Poniżej zamieszczam adresy firm przyjmujących zużyty sprzęt AGD od
                mieszkańców
                > Gminy Lesznowola:
                >
                > 1. REMONDIS
                > ul. Zawodzie 16
                > Warszawa
                > tel. 022 858 75 67
                >
                > 2. JARPER
                > Al. Krakowska
                > Kolonia Warszawska
                > tel. 022 756 16 66
                >
                > W/w informacja pochodzi z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
                >
                > Pozdrawiam
                >
                > Radny Gminy Lesznowola
                > Marcin KANIA
                • kania_marcin Re: Stary sprzęt AGD - adresy firm Podziękowanie 28.06.07, 18:41
                  Proszę bardzo, od tego jestem:))

Pozdrawiam

Radny Gminy Lesznowola
                  Marcin KANIA
                  www.marcinkania.pl/
                  ps. Do wiadomości i stosowania przez Pana Sołtysa... M.S

Przed dzisiejszym posiedzeniem Komisji udałem się do Referatu Ochrony Środowiska
                  (pok. 103) w celu załatwienia spraw ważnych dla mieszkańców Mysiadła, Zamienia i
                  Zgorzały, ok. godz. 11.03 był telefon do Referatu z zapytaniem o firmy zajmujące
                  sie utylizacją AGD... proszę zgadnąć jakie adresy i które firmy zostały podane
                  telefoniczne..., w uzupełnieniu dodam, że podczas podawania danych osobie
                  dzwoniącej wraz ze mną była obecna w pokoju radna NI Pani Rogowska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka