Dodaj do ulubionych

trasa S-8 zabije Marki!

21.01.08, 14:59
Według projektu trasy S-8 zamieszczonego na stronie
www.siskom.waw.pl/s8.htm
wynika, że połączy się ona węzłem z ul.Piłsudskiego i zanim
wybudowane zostanie przedłużenie "obwodnicy Marek" (co potrwa pewnie
z 10 - 15 lat) cały ruch północnej obwodnicy Warszawy przelewać się
będzie przez nasze miasto! Zgroza. Zapobiegliwi urzędnicy z GDDKiA
uruchomili sygnalizacje świetlne na przejściach dla pieszych, tam
gdzie ich do tej pory nie było. I w ten sposób mieszkańcy nie będą
mogli protestować blokując drogę przechodząc po pasach...
Obserwuj wątek
    • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 21.01.08, 17:58
      W związku z planowanymi inwestycjami drogowymi stolicy został zmieniony docelowy
      przebieg obwodnicy etapowej. Na północy Warszawy zamiast Trasą Toruńską i Trasą
      AK obwodnica będzie przebiegała Trasą Mostu Północnego. Na zachodzie zamiast al.
      Prymasa Tysiąclecia, al. Jerozolimskimi oraz ul. Łopuszańską, Hynka i Sasanki
      będzie przebiegała Trasą NS. Na wschodzie Warszawy zamiast ul. Marsa i
      Żołnierską oraz WOW będzie przebiegała Trasą Olszynki Grochowskiej. Trasa
      Toruńska, Trasa AK oraz WOW staną się zaś częściami Obwodnicy
      Ekspresowej Warszawy.
      Docelowy przebieg obwodnicy: Trasa Mostu Północnego - Trasa NS - ul. Marynarska
      - ul. Rzymowskiego - Dolina Służewiecka - al. Sikorskiego - al. Witosa - Trasa
      Siekierkowska - Trasa Olszynki Grochowskiej.

      Opinia nr 5 od: Tadeusz , MARKI z 2007-02-16


      Obecnie przez miasto Marki drogą krajową nr 8 (al.Piłsudskiego) przejeżdża w
      ciągu 1 roku ok.16 mln pojazdów, w tym ok.10 % TIR-ów. Wcześniejsza realizacja
      (w 2010 lub w 2011 r.)przedłużenia Trasy AK do ul.Połczyńskiej,czyli istniejącej
      wylotówki w kierunku Poznania,spowoduje totalny paraliż miasta Marki. Należy
      najpierw zbudować krótką obwodnicę od końca trasy AK( Toruńskiej) poprzez węzeł
      Marki-Ząbki,Zielonka, do trasy 631 i następnie w kierunku Radzymina. Ta
      obwodnica usprawni komunikację w sąsiednich gminach i zmniejszy znacząco
      natężenie ruchu na terenie miasta Marki.
      • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 21.01.08, 18:15
        TIR-y wiozą śmierć na Piłsudskiego i Legionowej.
        Przyczyn takiego stanu jest wiele, jednak najczęściej jest to wina przemęczenia
        kierowców oraz tego, że bardzo często lekceważą oni przepisy i bardzo pewnie
        czują się za kierownicą swoich pojazdów, nie zważając na innych uczestników
        ruchu drogowego.

        Zajmijmy się tym, co udało się udokumentować. Popularne wykroczenie wśród
        "ciężarowców" - przekraczanie dozwolonej prędkości - najbardziej widoczne jest
        na terenach zabudowanych. Jedyne co może zmusić większość kierowców ciężarówek
        do zwolnienia, to znaczne zagęszczenie ruchu, uniemożliwiające szybszą jazdę.
        Jeżeli jest pusto albo ruch jest niewielki, nie zwalniają. Ale też nie mają ku
        temu motywacji. Zakładając, że moda na bezpieczną jazdę nie istnieje,
        przestrzeganie przepisów powinno się zwyczajnie opłacać na polu czysto
        finansowym. Tymczasem, przy powszechnej komunikacji przez CB-radio, "ciężarowcy"
        wiedzą o poczynaniach policji wszystko. Wiedzą, gdzie należy zwolnić, a na
        której trasie można gnać bez opamiętania, bo nikt ich nie złapie.

        Policji brakuje ludzi do pracy, więc prawdopodobieństwo napotkania patrolu, o
        którym nikt nic nie słyszał, jest znikome. Jeszcze sprawniej przebiega
        komunikacja chroniąca przed kontrolami Inspekcji Transportu Drogowego. Obrazek
        jest mniej więcej taki: inspektorzy rozstawiają się na przydrożnym parkingu, a
        za kilka minut kilkadziesiąt TIR-ów zjeżdża z trasy na postoje i tam czeka, aż
        ITD zakończy "żerowanie". Kierowcy nie chcą, aby na wadze wyszło, że mają
        przeciążon naczepę. A takie przeciążenie może mieć przerażające skutki. Nie
        dość, że grozi pęknięciem opony, to drastycznie zmniejsza szansę skutecznego
        zahamowania. Obciążone ponad granice możliwości zawieszenie nie działa tak jak
        powinno, a opanowanie przeładowanej ciężarówki w przypadku utraty stabilności
        może się nie udać.

        Trudno znowu nie zapytać: czy profesjonaliści - zawodowi kierowcy - naprawdę
        tego nie rozumieją? Kolejny sposób przekraczania prędkości to wciskanie gazu tam
        gdzie "ciężarowców" obejmuje ograniczenie, a auta osobowe mogą jechać szybciej.
        Ciężarówki jadące ponad 100 km/h to na naszych drogach wcale nie ewenement.

        Tak można do znudzenia.
        I ciągle co roku jest dokładnie tak samo. Pytanie: gdzie leży granica, której
        firmy przewozowe i ich kierowcy nie są w stanie przekroczyć? Mówią: "jadąc
        przepisowo, zarobilibyśmy mniej albo wcale". A gdyby każdy powiedział: "nie
        płacę podatków, bo przecież gdybym je płacił, zarobiłbym mniej"? Czy to
        przypadkiem nie to samo? Nie. Niepłacenie podatku to przestępstwo, ale jego
        konsekwencje nie kosztują czyjegoś życia i zdrowia, przynajmniej nie
        bezpośrednio. Jednak stawianie interesów ponad bezpieczeństwo jazdy i życie
        ludzi naraża uczestników ruchu na wielkie ryzyko. Światło w tunelu? Owszem.
        Najnowsze fotoradary mają mieć oddzielne limity prędkości dla TIR-ów i autobusów.

        Żaden "pasek" go nie zatrzyma!
        W katalogu łamanych przez TIR-y przepisów miejsce tuż po ignorowaniu ograniczeń
        prędkości zajmuje jazda po obszarach wyłączonych z ruchu i przejeżdżanie przez
        podwójne ciągłe linie. Kierowcy ciężarówek, którzy uważają się za drogowych
        macho, nie zdają sobie sprawy, że mają bardzo słabą psychikę, która nie radzi
        sobie nawet z trzymaniem się zasad bezpiecznej jazdy. Jeżeli ktoś nie potrafi
        przeciwstawić siły swojej woli przykładom dawanym przez piratów drogowych, nie
        powinien siadać za kierownicą, szczególnie TIR-a.

        Dr Jan Unarski, kierownik Zakładu Badania Wypadków Drogowych w Instytucie
        Ekspertyz Sądowych w Krakowie twierdzi, że do wzrostu liczby wypadków z udziałem
        dużych ciężarówek przyczynia się także infrastruktura transportowa oraz stan
        naszych dróg. Dodaje również, że zawodowi kierowcy tirów nie szanują prawa
        drogowego, łamią przepisy i mają do nich lekceważący stosunek.

        Mnie natomiast przerażają inne sprawy:
        1. zaobserwowana zarówno na forum, w rozmowach barowych czy na CB - niemal
        totalne przyzwolenie na chamstwo, buractwo i drastyczne łamanie zasad
        bezpieczeństwa. Co więcej, niektórzy kierowcy i transportowcy wręcz chwalą się,
        jakie to wyniki na trasach osiągają, a inni jeszcze przyklaskują. Tymczasem
        jakby ktoś chciał jeździć przepisowo, to zaraz wyklną go od zawalidróg i
        kapeluszników

        1a. brak stanowczych reakcji innych użytkowników w przypadkach na prawdę
        oczywistych i drastycznych, jak choćby pijani kierowcy. Nawet na forum można
        przeczytać że ktoś tam kogoś widział, jak nawalony wsiadał za kółko i w zasadzie
        nic z tym nie zrobił. Przecież w takim momencie od razu należy dzwonić na 112 i
        mówić co i jak. Podobnie z kolesiami ewidentnie zagrażającymi innym (jak ten tir
        z filmików). Nie chcecie być kapusiami - to pomyślcie, że następnym razem taki
        dekiel może wjechać w Was lub uśmiercić Waszą najbliższą rodzinę.

        2. niczym nie uzasadniona agresja na drodze i chęć zrobienia komuś na złość.
        Czasem ewidentnie widac, że ktoś specjalnie drugiego przyblokuje, byleby tamten
        nie wyprzedził, nie wjechał z bocznego pasa itd - i tu odnosi się to do
        wszystkich kategorii pojazdów, niestety łącznie z autobusami.
        • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 21.01.08, 21:08
          Jeden przeciążony TIR niszczy nawierzchnię jezdni bardziej niż 100 tysięcy aut
          osobowych!!!!!!!.
          To przede wszystkim kierowcy ciężarówek przyczyniają się do powstawania groźnych
          kolein na głównych drogach w Markach: -Nie dość, że drogi mamy w Polsce miękkie
          jak smoła, to jeszcze nikt nie eliminuje z nich przeciążonych tirów -Panuje
          zasada: "ładuj na maksa, nikt cię nie sprawdzi". A w okolicach Warszawy jest
          wyjątkowo źle, bo tu najwięcej się buduje.
          Inspekcja Transportu Drogowego na Mazowszu ma???? tylko dwa przenośne urządzenia
          do rejestrowania obciążenia. W dodatku próby ukarania przewoźników kończą się
          fiaskiem, ponieważ Zarząd Dróg Miejskich nie wskazał w stolicy żadnego miejsca
          na poboczu albo parkingu przy głównej trasie z tzw. certyfikatem geodezyjnym
          (czyli przystosowanego do ustawienia specjalistycznej wagi, z dopuszczalnym
          minimalnym nachyleniem terenu).
          To pozwala właścicielom przeciążonych ciężarówek kwestionować odczyty - twierdzi
          szef ITD na Mazowszu Michał Rzemieniewski. -Od naszych mandatów przewoźnicy
          odwołują się do sądów administracyjnych. I wygrywają. W ten sposób unikają
          płacenia kar, które sięgają nawet 50 tys. zł za jeden przeładowany samochód.

          W Warszawie doszło do sytuacji niespotykanej w stolicach na zachodzie Europy:
          inspektorzy zrezygnowali z ważenia tirów.- Najbliższy punkt znajduje się w Wólce
          Radzymińskiej. Żeby dojechać tam z tirem np. z Bemowa,trzeba pokonać 60km. A po
          drodze niszczy się drogi niższej klasy .Specjalistów z Mazowsza wyprzedzili
          koledzy z Dolnego Śląska. Tam nie ma problemów z certyfikatami geodezyjnymi dla
          wag przenośnych. Mało tego, władze Wrocławia wydały 2 mln zł na tzw. wagi
          preselekcyjne. To zatopione w asfalcie urządzenia rejestrujące nacisk każdego
          przejeżdżającego pojazdu. Jeśli normy są przekroczone, umieszczona nad jezdnią
          kamera robi zdjęcie i
          wysyła je do punktu kontrolnego kilkaset metrów dalej.

          - Zapis z kamery służy do wyłapywania pewniaków - mówi zastępca szefa ITD we
          Wrocławiu Leszek Jędrzejczuk. - Nasz patrol z przenośną wagą wie, który pojazd
          zatrzymywać. Zdjęcie nie wystarcza bowiem do ukarania niesolidnego przewoźnika.

          Wagi znajdują się na dwóch ruchliwych ulicach: Karkonoskiej i Sobieskiego
          (wylotówce w kierunku Warszawy). W czerwcu funkcjonariusze ITD zatrzymali we
          Wrocławiu 84 przeciążone pojazdy, z czego 40 dzięki wagom preselekcyjnym.

          No a gdzie warszawskie służby????
      • 666kat Re: trasa S-8 zabije Marki! 22.01.08, 10:09
        Jeśli obwodnica będzie przebiegać Trasą Mostu Północnego, to i tak niewiele to
        zmieni, ponieważ jej zakończeniem ma być ulica Słoneczna w Markach :((
        A pomimo zmniejszenia do 50km/h na całym terenie zabudowanym w Markach,
        maksymalna dopuszczalna prędkość pojazdów i tak nie jest respektowana...
        • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 22.01.08, 20:46
          TMP przez Marki.Kiedu to będzie???
          W planach!!!??? ma przebiegać dalej ul.Wesołą, Gliniecką do 631 i dalej na Kobyłkę
          • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 22.01.08, 21:33
            pytanie ----
            • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 22.01.08, 21:53
              Proszę o Wasze uwagi co można zrobić.
              Burza mózgów albo coś podobnego.
              • 666kat Re: trasa S-8 zabije Marki! 23.01.08, 09:07
                Już teraz, my mieszkańcy Marek powinniśmy wzorem augustowian, zwrócić opinii
                publicznej uwagę na problem nadmiernej uciążliwości spowodowanej ruchem
                tranzytowym przez miasto. Możemy uczynić to w jeden, bardzo skuteczny sposób:
                wiosną skrzyknąć się i zablokować drogę. Pytanie: tylko w którym miejscu? aby
                nie narazić się na mandaty Policji?
                • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 23.01.08, 11:29
                  Policja w Markach i w Wołominie zostanie powiadomiona o naszym proteście
                  wcześniej i nie powinno być żadnych problemów.
                  Proponuję skrzyżowanie za/przed U.M. To nasz Burmistrz będzie miał blisko żeby
                  się pokazać w TV, jak przyjadą bo TVP3 trzeba będzie też powiadomić.
                  Myślę że to wszystko można załatwić wysyłając maile albo pismo faxem.
                  Fax jest w pawilonie w Strudze. Ja na tyle, a co inni mają do powiedzenia??????
                • sport.81 Re: trasa S-8 zabije Marki! 23.01.08, 15:08
                  Gdzie?
                  Przejście dla pieszych koło Mitsubishi w Strudze!
                  Można je ominąć jadąc od Radzymina jednak nie chodzi o wywołanie katastrofy
                  komunikacyjnej tylko o sam protest... mam nadzieje;)
                  • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 24.01.08, 10:07
                    sport.81 napisał:
                    > Gdzie?
                    > Przejście dla pieszych koło Mitsubishi w Strudze!
                    > Można je ominąć jadąc od Radzymina jednak nie chodzi o wywołanie katastrofy
                    > komunikacyjnej tylko o sam protest... mam nadzieje;)

                    Uważam że to za daleko od przystanków 718.
                    Bardziej bym popierał okolice U.M.
                    • 666kat Re: trasa S-8 zabije Marki! 24.01.08, 13:34
                      sport.81 ma rację. Blokować można tylko tam gdzie nie ma sygnalizacji, żadne
                      wysyłanie pism wcześniej nie uratuje ludzi przed mandatami gdy będą chodzić po
                      "zebrach" na czerwonym świetle...
                      • tadek1947 Re: trasa S-8 zabije Marki! 24.01.08, 18:37
                        Rozmawiałem z oficerem Sekcji Ruchu Drogowego z Wołomina.Proponuje skontaktować
                        się z Naczelnikiem Wosińskim i ustalić formę pisma i warunki jakie muszą być
                        spełnione.To co usłyszałem od oficera, że jeżeli będzie wcześniej oficjalne
                        wystąpienie pismem, to żadnych mandatów nie będzie.Będzie to protest oficjalny a
                        nie na "dziko".

                        pozdrawiam Markowian i czekam na uwagi.
    • tomkrt Re: trasa S-8 zabije Marki! 25.01.08, 01:23
      Witam
      Widze ze sprawy trasy S8 są bardzo gorący.
      więc może pare spraw doprecyzuje.

      1) Marki już od dawna zasługują na obwodnicę,
      potoki ruchu na Piłsudskiego w pełni to uzasadniają.
      Według wyników generalnego pomiaru ruchu z 2005 roku ruch na wlocie do Marek od strony Warszawy ok 54 tys pojazdów na dobe na przekrój (drugie miejsce w kraju po Jankach) przejście przez Marki 38 tys.

      Jeśli to odnieść do Augustowa to tam na wspólnym odcinku dla DK16, 61 i DK8 jest ok 14 tys samochodów na dobe.

      2) Prace nad obwodnicą Marek trwają i na razie mieszczą się w założonym harmonogramie. Rozpoczęło się postępowanie środowiskowe jak nie będzie niespodzianek to w tym roku powinna być prawomocna decyzja środowiskowa i powinno ruszyć już projektowanie - projektu budowlanego. W połowie 2009 ma być uzyskana decyzja lokalizacyjna do końca roku powinna się uprawomocnić i jednocześnie powinien być gotowy projekt na budowę w międzyczasie powinny iść wykupy. na początku 2010 ma być uzyskane pozolenie na budowe, potem ogłoszony przetarg i w drugiej połowie 2010 ma się rozpocząć budowa która powinna zanończyć się pod koniec 2012.
      Tyle harmonogramu dużo się przyspieszyć nie da. Polska to nie Chiny gdzie przed budlożerami idzie oddział wojska i czyści teren wyrzucając ludzi z domów. Jesteśmy państwem prawa i na każdym z etapów postępowania każdy, kto czuje ze naruszane są jego prawa może się odwoływać i skarżyć do sądów. A od czasu wejścia Polski do UE mamy bardzo restrykcyjne prawo, szczególnie o ochronie środowika, o ochronie przyrody i zamówień publicznych a sądy działają jak działają dlatego to wszysko tyle trwa. Sama budowa drogi to jest już taki niewielki dodatek do masy prac przygotowawczych jakie trzeba wczesniej wykonać.
      Najbardziej nieprzewidywalna jest proceura środowiskowa, jak się uda uzyskać prawomocną decyzję środowiskową - to można uznać że cała inwestycja jest już za półmetkiem.

      3) Teraz musze odnieść się do mitu, który tutaj się obajwił.
      Dojście autostrady A2 do Warszawy nie będzie oznaczało ze nagle pojawi się cała zgraja dodatkowych TIRów.
      To jest nieprawda. One w Markach już są !!! Tylko ze zamiast jechać krajową dwójką i wjeżdżać do Warszawy Połczyńską, Prymasa tysiąclecia do Trasy AK pojadą sobie autostradą i wjadą na tą samą trasę AK. Ale to będzie ten sam ruch, który już dzisiaj jedzie przez Marki, nie żadne nowe dodatkowe samochody bo skąd niby miały by się wziąć. Ruch pewnie będzie wzrastał rocznie o pare procent ale ta tendecja jest stała nie związana z autostradą.
      Mogły by wystąpić być penwe niewielkie dodatkowe utrudnienia wynikające z faktu w Markach będą pierwsze światła na trasie ciężarówek, które zaburzą płynność ruchu.
      Ale tak się nie stanie bo Marki w tym czasie nie będą pierwszym wąskim gardłem na trasie.

      4) Marki nie będą wtedy wąskim gardłem bo czeka nas jeszcze przebudowa obecnej Trasy Toruńskiej i Trasy AK.
      Wiadomo już ze ta przebudowa będzie w 2 etapach.
      pierwszy Marki-Modlińska , drugi Modlińska - Powązkowska.
      o ile ten pierwszy uprzykrzy nam życie w najbliższych latach.
      To ten drugi rozpocznie się dopiero w 2011 po tym jak zostanie oddany do użytku most Północny.
      Dlatego że podczas modernizacji tras będą zamykane połówki mostu Grota na czas przebudowy (most będzie poszerzany), wreszcie zostaną przebudowane wiadukty żerańskie.
      Wąskie gardło na moście Grota powinno zniknąć na przełomie 2012/2013
      jak wynika z harmonogramu ma być do tego czasu juz dawno gotowa obwodnica Marek.

      Co do Trasy mostu Pólnocnego.
      Jedyne co jest na razie zaplanowane to to że Most Pólnocny będzie gotowy na przełomie 2010/11 oraz że trasa mostowa ma dotrzeć do Marywilskiej do 2015 roku.
      Jej kontynuacja dalej na wschód zależy od budowy trasy Olszynki Grochowskiej - najbardziej tajemniczej trasy warszawskiego węzła drogowego. Jej kontynuacja dalej w strone Marek jest wielce wątpliwa.
      to wynika z kilku powodów po pierwsze będzie to droga wojewódzka, po drugie nie ma możliwości powiązania jej z obdwonicą Marek, po trzecie kształt rezerwy zaplanowany w studium Marek odpowiada jakiejś podrzędnej drodze gminnej, można powiedzieć ze praktycznie rezerwy juz tam nie ma.

      Wg mojej prywatnej opinii połączenie trasy mostu północnego do obecjej DK8 nastąpi najwczesniej w 2030 kontynuacja do 631 o ile wogóle nastąpi to w następnej 10 latce.

      Co do protestu - to za wiele on nie da ale i nie zaszkodzi.

      Moge dorzucić jeszcze rade dla władz miasta.
      nawet po otwarciu obwodnicy trzeba będzie pacyfikować wariatów drogowych. oprócz budowy nowych fotoradarów, dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie parkingu dostoswoanego do ważenia tirów. Trzeba takie miejsce wyznacyzć w planie zaogspodarowania.
      Takich miejsc w okolicy Warszawy jest jak na lekarstwo. To musi być bezpieczny parking z przygotowanym miejscem do ważenia ciężarówek. Ważne zeby to był płaski teren i miał na to stosowny certyfikat geodezyjny.
      Bo tylko wtedy można ważyć i wlepiać mandaty za przeładowane ciężarówki. Jak raz na kilka dni pojawi się tam inspekcja ruchu drogowego to kierowcy kombinatorzy zaczną unikać Marek jak ognia.
      • tomkrt Re: trasa S-8 zabije Marki! 25.01.08, 01:35
        Co do samej demonstracji
        Jest ustawa o zgromadzeniach która reguluje te sprawy.
        Żeby wszystko było legalnie - ktoś musi zostać organizatorem
        i minimum na 3 dni przed powiadomić burmistrza na piśmie o zamiarze zorganizowania demonstracji. brak odpowiedzi oznacza zgodę.
        więcej można poczytać np. tutaj
        www.gazetapodatnika.pl/artykuly/zgromadzenie_publiczne-a_1066.htm
        • 666kat Re: trasa S-8 zabije Marki! 26.01.08, 12:08
          Dzięki serdeczne za ten link.
      • robtum Re: trasa S-8 zabije Marki! 14.03.08, 18:56
        Drogi kolego,
        szukam pilnie informacji na temat planowanej trasy TMP a dokładnie
        przecięcia jej z ul.Piłsudskiego w Markach. Z informacji
        zamieszczonych na stronie SITCOM wynika, że ma to być dokładnie
        rejon ulicy Stawowej. Jednak z informacji uzyskanych w Gminie
        wynika, że przecięcie ul.Piłsudskiego ma być wykonane w rejonie
        ul.Zajączka lub Lisa-Kuli. Czy możesz mi potwierdzić które z
        powyższych przecięć jest prawdziwe? W sumie to różnica kilkuset
        metrów ale w moim przypadku jest to bardzo znacząca różnica, gdyż
        chcę nabyć nieruchomość w rejonie ul.Stawowej. Będę niezmiernie
        wdzięczny za pomoc.
    • jabaraba A bezradni radni radzą i radzą... 26.01.08, 14:06
      Głowną i zasadniczą sprawą dla przyszłości miasta Marki
      jest OBWODNICA !. OBWODNICA !
      To jest priorytet. Wszsycy w koło coś w tej sparwie robią
      S-8 Będzie szła przez Ostrów Mazowiecką, Wyszków które mają
      lub będa miały wkrótce obwodnicę. Z drugiej strony trasa AK i
      AUtsoatrada. Inne miasta umieją przekonać GDDiK do tego aby
      obwodnice budować. Marki pod zarządem nieudacznika (jestem
      wboec tego pana burmistrza od siedmiu bolesic obojętna) czekają
      aż GDDiK roziwąze ich problem.
      Widac, że pomoc może przynieść tylko drastyczne pogorszenie sytuacji
      Dlatego czekam na : OD W_WA DO RADZYMINA KOREK CAŁY DZIEŃ
      w NIM 10 % TIRÓW. Najiwekszy tłok po urzedem Gminy. Samochody jadące
      bocznymi ulicami tak aby P{an Burmistrz i Radni bezradni nie mogli
      dojechać do pracy !
      To jest coś co może przyśpieszyć obwodnicę.
      IM GORZEJ TYM LEPIEJ !
      • zombi191 Re: A bezradni radni radzą i radzą... 26.01.08, 14:35
        jabaraba napisał: IM GORZEJ TYM LEPIEJ !

        Dodam - A wierni z umiłowniem zlizują ochłapy i z oczekiwaniem
        szykują się do następnych wyborów.
        Obejrzyjcie się dookoła siebie. Zacznijcie działać. Narzekaniem nic
        nie zmienicie.

        • mamusiatomusia Re: A bezradni radni radzą i radzą... 26.01.08, 19:10
          a ja mam pytanie KTO wybierał tutejszego burmistrza i radnych? Gdzie
          nie zajrzę na jakiś wątek to sami niezadowoleni. Skoro było tak zle
          to po co wybieraliscie ta sama ekipe? Od razu napisze, ze ja jeszcze
          w Markach nie wybieralam, ale widzac co sie dzieje (tlok, brak
          obwodnicy, kanalizacji, walesajace sie psy.....) to ja tych Panstwa
          nie wybiore. Moze gdyby niezadowoleni wybrali lepszych to mogloby
          sie cos zmienic, no bo skoro ci co sa, sa tacy zli to znaczy ze
          gorszych juz byc nie moze.
          • zombi191 Re: A bezradni radni radzą i radzą... 26.01.08, 20:39
            Nie wszyscy radni są przychylni istniejącej sytuacji. Warto słuchać
            nagrań.
          • jabaraba Grupa BRB (bezradni radni i burmistrz) 27.01.08, 12:32
            Jesłi chodzi o to to przed wyboramiu toczyłam
            spór na tym forum z terażniejszą mlodą gwiazdą BRB Niejakim
            adamusem. Pytałam czy umiejętnośc jazdy na nartach wystarczy
            do tego aby kandydować na radnego. Konkluzja: Tak.
            Acha jeszcze umiejetność pracy pod presją czasu.
            Odsłuchalam nagranie (żeby wyrobic sobie sparwiedliwy osąd)
            co ten radny ma do powiedzenia gdy wybierano go do ważnej komisji.
            Otóz nic. Jeszcze jeden co przyszedł się nauczyć kierować
            25 tys miastem. HA HA!.
            Jedynym człowiekiem który zdaje się rozumieć, że klucz
            to obwodnica jest Pan radny Orlowski (nie znam Go nawet ! aby
            nie byc posądzona o kryptoreklamę !).
            A radnemu Adamusowi-Dyzmie kibicuję.
            • mamusiatomusia Re: Grupa BRB (bezradni radni i burmistrz) 27.01.08, 15:05
              A co to jest BRB? Nagran nie poslucham, mam sferiowy internet, wolny
              jak...
            • j.w.orlowski Re: Grupa BRB (bezradni radni i burmistrz) 27.01.08, 17:59
              Moja bitwa o obwodnicę z Urzędem Miasta i GDDiA trwa od około 10
              lat. Lecz nie wspomnę, że przed wyborami dokumenty w tej sprawie
              zaginęły w Urzędzie Miasta, za co do dziś nikt nie poniósł
              konsekwencji. To na tyle nie wspomnę, że musiałem wszystko
              odtwarzać ze stratą.
              Obecnie jestem przekonany, że należy ukierunkować przyśpieszenie
              budowy obwodnicy na podstawie uciążliwości hałasu. Już stnieje norma
              państwowa i europejska i tego trzeba się trzymać.
              • jabaraba Re: Grupa BRB (bezradni radni i burmistrz) 27.01.08, 21:56
                Obserwuję Pana poczynania od kilku już lat w sprawie obwodnicy.
                I trzymam kciuki. Nie moge pomóc wprost ponieważ pracuję .
                ALe nie moge tez patrzeć na BRB.
                Proszę mi wybaczyć, ale nie wierzę w znaczenie norm.
                Sparwność BRB w tej sprawie jest żadna i jak sądze żadnych norm
                nie wyegzekwują.
                Ostatni sonadaż internetowy w sprawie przebiegu S-8 to bylo jak
                zwykle działanie pozorowane.Czytałam, że Warszawa chce zmienić
                kolejnośc budowy obwdnic i odsunąć zwłaszcza odcinki
                praskie.Zapewne po roku 2010 będzie
                gorączkowe budowanie dróg przed Euro od strony zachodniej.
                Dlatego uważam ,że metoda jest tylko jedna:
                - korek Warszawa - Radzymin
                - + mieszkańcy na pasach

                Czyli niestety im gorzej tym lepiej. więcej światel, więcej
                pasów, więcej TIRÓW.
                A póki co będę psuć humor BRB.
                Serdecznie pozdrawiam

                JaBaRaBa
    • j.w.orlowski Re: trasa S-8 zabije Marki! 28.01.08, 15:04
      Czy słyszycie tą ciszę bez TIR-ów, oby trwała jak najdłużej.
    • tedglen S8 Marki - Radzymin 05.03.08, 09:29
      Co nowego w sprawie trasy S8 na odcinku Marki - Radzymin? Czy aby ta
      inwestycja nie została przesunięta na lata po 2012 roku?

      Tutaj trochę informacji z ust starosty wołomińskiego na temat trasy:
      www.siskom.info/audycje/S8WOW.mp3

      Niepokojące jest również to, że w udostępnionym niedawno przez
      GDDKiA dokumencie z listą realizowanych inwestycji w najbliższych
      latach nie ma S8 Marki - Radzymin.
      www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf

      Mam nadzieję, że jest to tylko zwykłe niedopatrzenie.
      • tedglen Re: S8 Marki - Radzymin 05.03.08, 14:34
        tedglen napisał:

        > Tutaj trochę informacji z ust starosty wołomińskiego na temat
        > trasy:
        > www.siskom.info/audycje/S8WOW.mp3

        O co chodzi z tymi protestami mieszkańców Marek? Chodzi o przebieg
        S8 obok rezerwatu Horowe Bagno?
    • diodone trasa S-8 05.03.08, 13:18
      Nie, nie jest to niedopatrzenie.
      Takie są realia
    • diodone trasa S-8 zabije Marki! 05.03.08, 14:15



      Proszę zwrócić uwagę na str 6, nie ma tam ani w innych
      opracowaniach, planach rezerwowych odcinka Marki-Radzymin poprzez
      obwodnicę.

      www.gddkia.gov.pl/dane/standia.pdf
    • tedglen [gazetaecho] Marki przelotówką? 07.03.08, 14:23
      www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/Z-2008-03_07-1

      Marki przelotówką?

      Czy do czasu budowy trasy S8 Marki staną się wylotem z Warszawy na
      wschód? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekonuje, że
      nie dojdzie do niebezpiecznego spiętrzenia ruchu po oddaniu
      wschodniej obwodnicy Warszawy. Radni są sceptyczni wobec tych
      zapewnień.

      Wszystko wskazuje na to, że wschodnia obwodnica Warszawy (WOW)
      powstanie nieco szybciej niż nowy wylot ze stolicy - S8. Pisaliśmy
      już wielokrotnie, że miesz-kańcy Marek obawiają się, iż cały ruch w
      kierunku wschodnim zostanie przez jakiś czas wtłoczony w
      krajową "ósemkę", czyli ulicę Piłsudskiego. Już dziś sytuacja jest
      nie do zniesienia dla okolicznych mieszkańców. Lepiej nie mówić, co
      by się działo, gdyby ruch na niej wzrósł do 100 tys. aut na dobę.
      Dlatego trzeba zsynchronizować prace nad S17 i S8, tak aby nowa
      droga S8 zapewniła swobodny korytarz, prowa-dzący w stronę S17. Czy
      to się uda? Nie wiadomo. Obie trasy są prawie na takim samym etapie,
      ale WOW ma już decyzję środowiskową, którą wydano po dwóch la-tach
      zwlekania. Nie jest ona jednak prawomocna, do ministra środowiska
      wpłynęły odwołania.
      Tak czy inaczej WOW może powstać nieco szybciej. - Nie dopuścimy do
      sytu-acji, w której cały ruch pojedzie ulicą Piłsudskiego -
      zapewniał na ostatnim posie-dzeniu komisji budżetowo-gospodarczej
      Jacek Duchnowski, dyrektor warszawskie-go oddziału Generalnej
      Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA chce czekać, aż
      powstanie most Północny na Białołęce i przejmie ruch z sypiącego się
      mostu Grota. Wtedy Grot ma być wyremontowany (szacuje się, że do
      2012 roku). - Do-piero wtedy cały ruch będzie mógł zostać
      poprowadzony przez Marki - tłumaczył Duchnowski. Niestety upadła
      koncepcja połączenia okolic węzła Marki (skrzyżowa-nie wylotu S8 z
      ul. Piłsudskiego) z drogą 631, co odciążyłoby miasto. GDDKiA nie
      chce się zgodzić na takie rozwiązanie.

      Samorządowców z Marek tłumaczenie dyrektora Duchnowskiego nie
      zadowala. - Jeśli można zsynchronizować prace z mostem Północnym, to
      dlaczego nie da się zapewnić mieszkańcom Marek spokoju, aż do chwili
      oddania trasy S8? - pytał na posiedzeniu wiceburmistrz Krzysztof
      Wnuk.

      Radny Bogusław Dąbkowski zwrócił także uwagę na negatywne skutki
      bliskości tak obciążonej trasy, jak obecna ósemka, dla
      zamieszkujących w jej sąsiedztwie osób. W rejonie zabudowy
      jednorodzinnej nie da się jednak zbudować ekranów dźwiękochłonnych -
      tłumaczyli specjaliści z GDDKiA - są tam bowiem gęsto roz-mieszczone
      wjazdy na posesje i do sklepów.

      Jeśli chodzi o samą S8, to w rejonie osiedli zostanie ona obudowana
      ekranami. Przy osiedlu Kosynierów, które znajduje się najbliżej
      planowanej trasy, dodatkowo powstanie przegroda antywibracyjna.

      Ciekawostką jest fakt, że S8 będzie poprowadzona częściowo na
      estakadzie - będzie się ona ciągnąć od ul. Fabrycznej, Lisa Kuli i
      Pustelnickiej do kolejnego węzła - Drewnica.

      Radni pytali także, kiedy zacznie się wykup działek zarezerwowanych
      pod no-we drogi. W odpowiedzi usłyszeli, że po wydaniu decyzji
      lokalizacyjnej. Spodziewa-ny termin to koniec 2009 r. Wtedy też
      wojewoda ustali wysokość odszkodowania. Wypłaty będą się jednak
      przeciągać. Możliwe, że część mieszkańców pieniądze do-stanie nawet
      dwa lata później.

      mz
      • 666kat Re: [gazetaecho] Marki przelotówką? 16.03.08, 15:15
        I w ten oto sposób, drodzy współmieszkańcy Marek, zostaniemy z tym problemem sami...
    • sasanka195 Re: trasa S-8 zabije Marki! 20.03.08, 12:42
      Nie chcę krakać, ale szanse na udrożnienie przejazdu do stolicy
      nikną z każdym dniem.
      Dodatkowo, to mareccy decydenci nie muszą się starać, jeżdża do
      Marek w luksusowych warunkach- zawsze jest luźno...
      Rano jadą do pracy, gdy wszyscy przebijają się do stolicy...
      Po południu-jadą do stolicy-gdy my stoimy w korkach aby dostać się
      do Marek.

      A wszystkim-zdrowych, radosnych Świąt
    • sasanka195 konsultacje VIA Baltica-trasa S-8; Marki! 23.05.08, 22:46

      Konsultacje 3 czerwca:

      viabaltica.scottwilson.com.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
      • tadek1947 Są decyzje dla POW Puławska-Lotnisko i S8 do Marek 06.06.08, 20:44
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23704&w=80411099
        Marki będą zakorkowane na amen
        • jabaraba I to chodzi ! Nareszcie ! 06.06.08, 21:48
          Jak zawsze pisałam. Nie ma innej możliwości
          budowy obwodnicy Marek jak tylko ustawiczny korek
          do Radzymina na amen !
          Grupa nieudaczników BRB (Bezradni radni + burmistrz)
          nie jest bowiem w stanie nic zrobić.
          I to jest dobra wiadomość.
          Czekam na korek!! Bliżej do obwodnicy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka