25.04.09, 13:24
kupilam na balkon komarzyce. Narazie wygląda pieknie.Czy moge prosic
o kilka zdań o niej. Nie chcialabym jej zmarnować. Z góry dziekuje.
Obserwuj wątek
    • claudia38 Re: komarzyca 27.04.09, 12:38
      witam. Mialam komarzyce na swoim balkonie już w zeszlym roku i teraz
      też ją już kupiłam. Roślina jest bardzo łatwa w uprawie. U mnie była
      w towarzystwie pelargonii i bakopysmile Rosła świetnie, najdłuższe pędy
      mialy ponad metr długości. Podlewałam ją z nawozem dla kwiatów
      balkonowych. I coś w niej jest, ponieważ siedząc wieczorami na
      balkonie nie było komarów, nawet do domu nie wlatywałysmile pozdrawiam
      • wanda43 Re: komarzyca 27.04.09, 15:35
        U mnie to samo. Rosła świetnie bez specjalnych zabiegów. Wieczorami uwielbiamy
        sobie z małzonkiem siedziec na balkonie. Szczegolnie, gdy jest burza. Komarzyca
        pachnie troche, jak to bździdło na komary i je naprawdę odstrasza. W tym roku
        też wsadziłam do skrzynek jako jeden z wypełniaczy.
        • hoop_cola Re: komarzyca 08.05.09, 12:43
          a ja wlasnie zauwazylam ze moja komarzyca posadzona tydzien temu zaczyna dziwnie wyglądać - tak jakby jej liscie schłysad ziemie ma wilgotną, siedzi sobie w towarzystwie lobeli i jakos cos z nią słabosad

mam ją pierwszy raz u siebie w skrzynkach - dajcie znac co moge z nia zrobić, jak ją odzywić, a moxze ona potrzebuje obfitego podlewania?
                • hoop_cola Re: komarzyca 08.05.09, 18:10
                  ale lobelia ma się swietniesmile a przeciez siedza w tej samej skrzyni.
                  u mnie na tarasiku jest ogrom slonca od rana od wieczora i tak jak patrze, to wierzchia warstwa ziemi jest niezle sucha, za to w srodku wilgotna (ale nei mokra)

na ile sie wstrzymac z podlewaniem zeby m ite moje cudenka nie popadały? po czym poznac kiedy dobrze jest podac?
                  • yoma Re: komarzyca 08.05.09, 18:14
                    No właśnie, lobelia lubi mokrzej. Jak w środku wilgotno, to na razie nie
                    podlewaj. Wierzchnia warstwa na prawo być sucha, grunt, żeby było wilgotno
                    dokoła korzeni.

Najlepiej się sprawdza paluchem. Wrażasz w ziemię palec wskazujący i patrzysz,
                    co się dzieje na końcu palca, jak wychodzi suchy, to podlać smile
                    • hoop_cola Re: komarzyca 08.05.09, 18:23
                      cholercia, to w przyszlym roku posadze komarzyce po bokach donicy a nie na jej srodku w otoczeniu lobsmile

czyli musze podlewac lob z ominięciem komarasmile albo podlewac skąpiejsmile

• peppa69 Re: komarzyca 05.06.09, 22:21
            Z tego co wyczytałam komarzyca nie lubi ostrego słońca,bo może ono
            poparzyc jej liście. Pisałaś,że na tarasie masz mnóstwo słońca
            prawie przez cały dzień. Byc może to jest przyczyną usychania lisci.
            • 13ka Nie lubi słońca??? 17.06.09, 13:39
              to moje komarzyce chyba jakieś zmutowane są, od 2 lat mam je w pełnym słońcu
              rosną jak opętane i liści popalonych nigdy nie miały. Żółkły im końcówki i
              owszem ale wtedy gdy je przez jakiś czas zbyt obficie podlewałam. Dodam jeszcze
              że bardzo im w tamtym roku służyło towarzystwo kocanek. Pchały się jedne przez
              drugie jakby w zawodach, które bardziej zwisać będą, kocanki miały 80cm
              komarzyce fajnie je uzupełniały od góry.
          • peppa69 Re: rozmnażanie 07.06.09, 20:54
            Może i tanio(u nas 4,50 za szt.)Ale jak sie samemu rozmnaża można
            szaleć wink
            Ja np. zawsze sama pelargonie rozmnażam i dzięki temu zamiast do
            skrzynki 3 wsadzam 5.
              • aaaguniaaa Re: rozmnażanie - do peppa69 lub innych OGRODNIC 16.06.09, 14:45
                mojemu tacie mimo dodania ukorzeniacza tez uschly. a ja kiedys urwalam kawalek
                lodygi (z 2 listkami i paczkiem kwiatowym) w parku bo spodobal mi sie kolor.
                wetknelam do domiczki z ziemia i podlewam zeby sucho nie bylo (ale tez nie za
                mokro). i pelargonia sie przyjela bo mimo ze paczek kwiatowy uschnal to listki
                robia sie coraz wieksze i roslinka wypuszcza kolejne. ale ze zrywalam takie
                malutkie to pewnie w tym roku nie doczekam kwiatkow.
              • peppa69 Re: rozmnażanie - do peppa69 lub innych OGRODNIC 16.06.09, 21:29
                Skrzynkę z przycietymi pelargoniami (prawie na łyso)trzymam na
                paprapecie okna w domu. Podlewam normalnie. w styczniu/lutym mam juz
                spore nowe pędy do rozmnożenia. Tne je na ok.10cm kawałki(z liściami)
                pamiętając ,która część była na dole ( jak rosło). Te końcówkę
                maczam w ukorzeniaczu i wsadzam do pojemniczkow po jogurcie ( z
                otworkami na spodzie ) i przykrywam przezroczystym woreczkiem
                foliowym (który co jakis czas zdejmuję). Podlewam umiarkowanie (nie
                mogą mieć za mokro, bo gniją i jakieś robale wchodzą im w
                łodyżki).Wszystkie oczywiście sie nie przyjmą,ale większość tak.
                Acha! Listki mogą zżółknąć,a nawet niektóre odpadną.
                W połowie maja rośliny są dobrze ukorzenione i nadają się do
                wsadzenia do skrzynek.Nie są takie wielkie jak te kupione u
                ogrodnika, ale szybko to nadrabiają !!!
                Nawet teraz zrobiłam sadzonki, bo mi wiatr z lekka połamał gałązki i
                wsadziłam je do ziemi bez ukorzeniacza.
    • peppa69 Re: komarzyca 05.07.09, 16:45
      No i stało się. Moje piekne dotąd komarzyce po ostatnich ulewach
      zaczynają więdnąć. Wiem ,ze to na pewno od przelania ( w swej
      naiwności zapomniałam odblokowac otwory w dnach),bo woda stała w
      skrzynkach.
      Mam jednak pytanie :czy istnieje jeszcze jakaś szansa na uratowanie
      tych roślin?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?