27.08.09, 22:58
Czy ktoś z Was widział gdzie już zaczęli sprzedawać wrzosy?
Chciałabym w sobotę kupić, ale bez sensu jeździć od sklepu do sklepusmilesmile
Może ktoś widział?smilesmile

pzdr
d.
Obserwuj wątek
    • bakali Re: wrzosy 28.08.09, 08:30
      W moim mieście wrzosy są w sprzedazy już od lipca, w olbrzymich ilościach. Ale
      na pewno nie mieszkamy w tym samym mieście, bo juz byś je widziała smile
        • yoma Re: wrzosy 29.08.09, 09:23
          Akcja "ratujemy umęczone sadzonki z hipermarketu?" smile

Aleja Krakowska, Anin, Powsin pewnie też i całe stada małych lokalnych ogrodników...
          --
          BBCode grrr
            • dorina04 Re: wrzosy 29.08.09, 18:56
              Dzięki, wybiorę się tam w tygodniu.
              Byłam dzisiaj w Castoramie, ale marnie było z wrzosami. Coś udało mi się kupić,
              ale z wyborem było ciężko - a ja lubię mieć wybórsmilesmile
              • yoma Re: wrzosy 29.08.09, 19:14
                Bo zaprawdę powiadam,markety to nie miejsce na porządne sadzonki smile
                Sprawdziłabym tę Al. Krakowską.
                --
                - Prawdopodobnie połknąłem resztki zjełczałego kota - poskarżył się Bimsley.
                • horpyna4 Re: wrzosy 29.08.09, 19:43
                  W marketach można czasem coś fajnego dostać, ale raczej przez
                  przypadek (jeden z moich gruntowych cyklamenów pochodzi z OBI).

Natomiast al. Krakowska to jest to. Można tam jeździć co kilka dni i
                  za każdym razem z czymś wracać.
                      • berita Re: wrzosy 03.09.09, 00:20
                        ...a ja mieszkam w Zielonej Górze i żadnej giełdy z roślinkami tu nie ma sad Też
                        mam cyklamena z OBI i średnio teraz wygląda, róże pnące z auchan zdechły,
                        natomiast pelargonie bluszczolistne zakupione w auchan w cenie 2 zł za 6-ciopak
                        rosną wyśmienicie. Były trochę przesuszone i w ogóle jakieś niedożywione, ale po
                        kilku zabiegach wyglądają bosko. Pierwszy raz mam tak bujne kwiaty na balkonie wink
    • aankaa Re: wrzosy 16.09.09, 21:10
      ogromny wybór w centrum ogrodniczym na rogu Al. Krakowskiej i Krakowiaków. Od 2
      zł za krzaczek
      vis a vis (prywaciarz) niewiele większe sprzedaje po 20 zł...
      --
      aankaamałpagazetakropkapeel
      prace domowe jeszcze nigdy nikogo nie zabiły. Ale po co ryzykować ?
      • yoma Re: wrzosy 16.09.09, 21:17
        No to jak tak, to jeszcze: wielki wybór wrzosów i wrzosowatych na Błotach, Wał
        Miedzeszyński na samej granicy Warszawy i Józefowa, naprzeciwko pętli 161.
        --
        Kania jest jak ja, tego się nie zapomina
        • kfffiatek Re: wrzosy 19.09.09, 19:46
          Zaryzykowałam i kupiłam wrzosy w castoramie. Mieli 5 kolorów, mam nadzieję że żadne nie są farbowane sad Ale trudno mi rozpoznać...

https://imgcash2.imageshack.us/img514/2499/p9191116.jpg

Jedna odmiana ma śliczne pełne kwiatki:

https://imgcash6.imageshack.us/img19/1239/p9191122.jpg
          https://imgcash5.imageshack.us/img338/8041/p9191123.jpg
          • stelladimare Re: wrzosy 21.09.09, 17:28
            Mam pytanie, chcę jedną wiszącą skrzynkę zapełnić wrzosami i zostawić na zimę w skrzynce . Przeżyją to? I czy plastykowe skrzynki nie powinny być chowane jak jest mróz? Słyszałam ,że ogólnie plastik nie lubi mrozu i robi się kruchy, wiecie coś na ten temat?
            • yoma Re: wrzosy 21.09.09, 17:30
              Ten, z którego robi się skrzynki i doniczki, raczej nie, boby ogrodnicy
              pobankrutowali smile
              --
              Prezydent Kaczyński jest niezgodny z Konstytucją
            • aprilis7 Re: wrzosy 23.09.09, 17:02
              Ja zawsze zostawiam na zime i stoja sobie na balkonie razem z
              iglakami ale jeszcze nie udalo mi sie by na wiosne odzyly (wrzosy
              oczywiscie)traktuje je jak sucha dekoracje na zime.
              Iglaki stoja i dobrze sie maja. Skrzynkom plastikowym nic sie nie
              dzieje
            • i-meadow Re: wrzosy 04.10.13, 10:17
              Ja mam te same wrzosy od ok. 5-ciu lat. Na zimę okrywam agrowłókniną, skrzynki mam na stałe osłonięte styropianem i drewnianymi płotkami kryjącymi styropian. Wisną przycinam poniżej przekwitniętych kwiatostanów. Rosną pięknie, mam już dorodne kępy smile Jeden najstarszy jakby słabnie, to go wymienię na nowy jak padnie. Poza tym są bezproblemowe, żadnych szkodników, grzybów - super. Sadziłam do kwaśnej ziemi, mikoryzowałam mikoryzą w żelu do wrzosowatych, ściółkowane korą. Pięknie komponują się z równie bezproblemowymi modrzewnicami, bażyną, żurawiną, golterią.. Polecam, bardzo poprawiają nastrój jesienią smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka