Dodaj do ulubionych

Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner!

IP: *.bielsko.dialog.net.pl 24.03.03, 23:41
Bo firma jest nieslowna,nieterminowa (od pazdziernika czekam na robione na miare buty dla dziecka, firma
skasowala blisko 100 zl, butow nie ma, pieniedzy tez nie chca oddac),
wypuszcza coraz gorsze buble (rzepy, ktore po miesiacu uzywania obuwia przestaja w ogole trzymac), za
bardzo duze pieniadze, korzystajac z pozycji monopolisty (dlaczego takie normalne sandalki kosztuja 200
zlotych???). Czy ktos zna inna firme, ktora produkuje obuwie tego typu (wysokie, dobrze trzymajace kostke, dla
dzieci, ktore musza caly dzien chodzic w butach, nie moga korzystac ze zwyklych kapci i adidasow)? Prosze o
namiary! I nie dajcie sie nabrac tej firmie, szkoda nerwow sad
Obserwuj wątek
    • Gość: ewcia Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! IP: 62.233.152.* 25.03.03, 08:06
      ja kupilam dziecku buciki spoldzielni inwalidow "postep". kosztowaly 78 pln. I
      tak uwazam, ze drogo. Nie sa przepiekne, ale maja wszysto to, co buciki dla
      dziecka miec powinny (sztywny zapietek, wyprofilowana podeszwa, sa wysokie za
      kostke i sznurowane. Polecam. Ja kupilam je w sklepie firmowym "Bartka".
    • mammilaria Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! 27.03.03, 15:53
      Witam, zachecona reklama telewizyjna firmy MEMO w zeszlym roku odwiedzilam ich
      sklep firmowy (w Wawie). te buty mnie przeraziły: Ciężkie i toporne, nie majace
      nic wspólnego z rehabilitacja dzieciecej nożki (bo to że są wyskowie nie
      wystarczy a ze sztywnością przesadzać nie wolno). Od 5 juz lat używam bucików
      firmy Postęp i jestem zadowolona (jest to obuwie typu rehabilitacyjno-
      ortopedyczno zdrowotne). robią z naturalnych surowców, są leciutkie, wysokie
      (zakrywają kostkę), odpowiednio wiązane i spełniają całkowicie swoje funkcje.
      Mają swoją stronę, ale nieco nieaktualną a ceny dużo zaniżone
      www.postep.elblag.pl
      Ja kupuje ich buciki na kazda pore :"kapcie" do przedszkola -na rzepy i do
      domu - wiązane (nie są to zwykłe kapcie tylko takie buciki ortopedyczne jakby z
      2 części ale mowie na to kapcie), na zimę buciki ocieplane, na wiosnę, jesien
      zwykłe a na lato sandałki. Ceny są dosyć spore np. kapcie, sandałki ok.80-90
      zł, półbuty 110zł - kupowałam ostatnio, ocieplane ok.130zł. Ale moim zdaniem
      warto i polecam. W warszaiwe mają sklep na Baśniowej, są też w niewielkim
      wyborze w Smyku, w innych miastach nie wiem.
      • legal.alien Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! 28.03.03, 07:56

        > Ja kupuje ich buciki na kazda pore :"kapcie" do przedszkola -na rzepy i do
        > domu - wiązane (nie są to zwykłe kapcie tylko takie buciki ortopedyczne jakby
        z
        >
        > 2 części ale mowie na to kapcie), na zimę buciki ocieplane, na wiosnę, jesien
        > zwykłe a na lato sandałki. Ceny są dosyć spore np. kapcie, sandałki ok.80-90
        > zł, półbuty 110zł - kupowałam ostatnio, ocieplane ok.130zł. Ale moim zdaniem
        > warto i polecam. W warszaiwe mają sklep na Baśniowej, są też w niewielkim
        > wyborze w Smyku, w innych miastach nie wiem.
        Co do MEMO to sie zgadzam. Sa strasznie toporne, ponure i drogie. ALe te
        Postepu tez wygladaja nie wiele lepiej (szczegolnie te trzewiki zimowe i
        sandalki)no i dosc drogie. Za nie wiele wyzsza cene mozna kupic markowe Pony
        czy Elefanty. Szczegolnie polecam zimowe elefanty na goreteksie - zapewniaja
        wentylacje i suche nogi - warto zaplacic wiecej i miec wygode.
    • Gość: yaar Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! IP: *.icpnet.pl 27.03.03, 21:27
      Podpisuje sie pod tym co napisano o firmie POSTĘP. Buciki oraz kapcie wiązane
      które nosi moja córka są naprawde dobre. Proszę natomiast porównac ceny w kilku
      miejscach -są spore różnice.W Poznaniu na Wildzie oraz Św.Marcin-
      Marcinkowskiego=PASAŻ.
    • mary_ann wysokie? dobrze trzymające kostkę?? 28.03.03, 18:12
      Gość portalu: s napisał(a):

      Czy ktos zna inna firme, ktora produkuje obuwie tego typu (wysokie
      > , dobrze trzymajace kostke,

      Musze przyznać, że powoli głupieję od sprzecznych opinii tzw. specjalistów.
      Mnie rehabilitant dziecięcy z Inst. Matki i Dziecka (ponoc b. dobry)
      powiedział, że wg aktualnej wiedzy buty dziecięce raczej nie powinny być za
      kostkę, a już absolutnie nie powinny jej usztywniać, bo wtedy odpowiednie
      mięśnie nie pracują (sa odciążone), nie wzmacniają się, i tak wlasnie powstają
      wady stóp i postawy.
      Dziecko ma wg niego mieć obuwie miękkie, a generalnie po domu np. biegac w
      skarpetkach z ABSami albo na bosaka.
      I przyznam, że taka opinia jakoś trafia mi do przekonania. Starszej córce
      kupowałam tradycyjnie buty Bartka i nie podobała mi się własnie ich
      sztywność... Pare lat temu uchodziły jednak za najzdrowsze, do kupowania "w
      ciemno". Młodszej panience kupuję raczej np. Bärenschue (sa dostepne w
      Deichmannie), lekkie, miękkie... A najśmieszniejsze jest to, że i jedne, i
      drugie mają znak zdrowej stopy, choć tak bardzo się różnią! Podobnie - spotyka
      się buty z mocno wysklepionym podbiciem, albo słabo - lub w ogóle. Wszystkie z
      w/w znaczkiem. Obłęd smile
      • Gość: s Re: wysokie? dobrze trzymające kostkę?? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 31.03.03, 23:55
        mary_ann napisała:

        > Gość portalu: s napisał(a):
        >
        > Czy ktos zna inna firme, ktora produkuje obuwie tego typu (wysokie
        > > , dobrze trzymajace kostke,
        >
        > Musze przyznać, że powoli głupieję od sprzecznych opinii tzw. specjalistów.
        > Mnie rehabilitant dziecięcy z Inst. Matki i Dziecka (ponoc b. dobry)
        > powiedział, że wg aktualnej wiedzy buty dziecięce raczej nie powinny być za
        > kostkę, a już absolutnie nie powinny jej usztywniać, bo wtedy odpowiednie
        > mięśnie nie pracują (sa odciążone), nie wzmacniają się, i tak wlasnie powstają
        > wady stóp i postawy.
        > Dziecko ma wg niego mieć obuwie miękkie, a generalnie po domu np. biegac w
        > skarpetkach z ABSami albo na bosaka.
        >
        Na bosaka lub w niskich butach moga biegac dzieci ze zdrowymi nogami. Jesli dziecko (jak na przyklad moje) ma
        koslawe stopy, to chodzac bez butow lub w niskich butach bynajmniej nie cwiczy miesni, ale koslawi nozki jeszcze
        bardziej. czyli jeszcze poglebia wade. I dlatego, niestety, z zalecenia neurologa i rehabilitanta, ma obowiazek
        chodzenia w butach przez caly dzien. I to w wysokich butach. Ogladalam w internecie buty firmy Postep: sa
        OBRZYDLIWE!!! A sandalki Memo sa naprawde ladne, tylko makabrycznie drogie, no i firma podpadla mi dozywotnio.
        Wlasnie, po miesiacu od dnia zakupu, rzepy odmowily posluszenstwa i musialam buty reklamowac. Tylko w czym w
        czasie tych 2 tygodni naprawy gwarancyjnej ma chodzic moje dziecko????Na bosaka nie moze, a nie wydam
        kolejnych 200 zlotych na takie zastepcze badziewie sad
        • mammilaria Re: wysokie? dobrze trzymające kostkę?? 01.04.03, 10:23
          Piękno jest rzeczą względną a o gustach się nie dyskutuje. Moim zdaniem MEMO są
          wielokroć BRZYDSZE od Postępu (ten też nie jest urzekająco piękny, ale da się
          coś wybrać, szczególnie dla chłopca), a na dodatek DUŻO CIĘŻSZE, 2 razy DROŻSZE
          i jak zauważyła poprzedniczka TANDETNE!!!
          Niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru na rynku, dlatego proszę PODZIELCIE SIĘ
          WRAŻENIAMI z użytkowania bucików innych firm
          • legal.alien Polecam Pony i Elefantany 01.04.03, 12:22
            Jakosc i wyglad super, cena tez, ale jak sie porowna z jakoscia polskich
            wyrobow to nie jest tak zle. Za zimowe buty na Goreteksie placilismy ok 200 zl,
            a za trzewiczki z miekiej skorki ok 130 zl.
            • Gość: Isia Re: Polecam Pony i Elefantany IP: *.chomiczowka.net.pl 02.04.03, 19:43
              A gdzie w Warszawie mozna kupic buty tych firm? Moj maly niedlugo tez pewnie
              zacznie chodzic wiec juz zawczasu badam rynek.
              Pozdrawiam.
              • legal.alien Re: Polecam Pony i Elefantany 03.04.03, 08:00
                Nie mam zielonego pojecia, kupuje je zagranica. Jakosc i wyglad nie
                porownywalne do pl\olskich produkcji.
        • mary_ann Re: wysokie? dobrze trzymające kostkę?? 01.04.03, 10:54
          Gość portalu: s napisał(a):

          > >
          > Na bosaka lub w niskich butach moga biegac dzieci ze zdrowymi nogami. Jesli
          dzi
          > ecko (jak na przyklad moje) ma
          > koslawe stopy, to chodzac bez butow lub w niskich butach bynajmniej nie
          cwiczy
          > miesni, ale koslawi nozki jeszcze
          > bardziej. czyli jeszcze poglebia wade. I dlatego, niestety, z zalecenia
          neurolo
          > ga i rehabilitanta, ma obowiazek
          > chodzenia w butach przez caly dzien. I to w wysokich butach.



          No własnie, rzecz w tym, ze rehabilitant twierdził, ze nawet w takim wypadku
          (moja córka ma tendencję do koslawości właśnie) usztywnianie nie ma sensu!
          Znam go i wiem, że to inteligentny, otwarty facet, na bieżąco ze wszystkim ,
          co się dzieje w jego dziedzinie. Podobno usztywnianie kostki to "stara
          szkoła", trochę tak, jak profilaktyczne usztywnianie/gipsowanie po wielu
          urazach kończyn, od ktorego u dzieci też już się odchodzi.
          • Gość: s Re: wysokie? dobrze trzymające kostkę?? IP: *.bielsko.dialog.net.pl 01.04.03, 11:43
            Mozliwe, ze masz racje. Z kolei nasza rehabilitantka (takoz osoba doswiadczona, mloda i otwarta na wiedze)
            pochwalila "nasze" buty...Nasza corka miala uraz okoloporodowy, obnizone napiecie miesniowe (wiotkosc), a teraz
            ze zmyslem rownowagi u niej tez nie najlepiej (na prostej drodze przewraca sie bez powodu). Jezeli w mieszkaniu
            nie mamy dywanow, tylko gladkie parkiety, chodzenie w skarpetkach czy na bosaka jest nie tylko nieprzyjemne, ale
            niebezpieczne dla malej glowki...Trudno o idealne wyjscie. Bo z innych powodow dywanow miec nie bedziemy.
            • Gość: anma do s. IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.04.03, 14:57
              Mam prośbę....czy mozesz odezwać się do mnie na maila? Czciałabym Cię o coś
              zapytać w związku z tym co piszesz o swojej córeczce, mam podobny problem.
              Byłabym wdzięczna...
              anjen@wp.pl
    • Gość: Małgosia Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! IP: *.chello.pl 02.04.03, 20:34
      W Sopocie jest firma TOMBUT, pracownia obuwia dzieciecego.
      Rabią tam wlasnie buciki wysokie, ponad kostkę, mozna zamówić butki na
      indywidualne problemy dziecka. Asortyment obejmuje butki na wszystkie pory
      roku, a także buciki wyjsciowe i domowe.
      Ceny sa bardzo przyzwoite, od 36zł za kapcie do - nie więcej jak 120zł (tak
      było latem) za buty wyjsciowe.
      Najlepiej wejśc na ich stronkę www.tombut.jakr.pl
      Ja tam kupuje buty zawsze podczas wakacji lub wysyłkowo.
      Pozdrawiam
      Małgosia
      • mammilaria Re: http://www.tombut.jakr.pl/ 03.04.03, 10:09
        Wszystko fajnie, tylko tam prawie nie ma obuwia w numerze powyżej 30 (a moje
        dziecko 6 lat ma numer 32!!!).
        Ogólnie całkiem niezłe bardzo podobne do POSTĘP tylko bardziej kolorowe. Nie
        weim jak wyglądają w rzeczywistości, to tylko opinia na podstawie zdjęć.
    • Gość: lola Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.03, 21:57
      Coscie sie tak na to memo uparli? Ja kupiłam córce po raz pierwszy sandały tej
      firmy i jestem zadowolona. Toporne? A moze po prostu solidne? Do tej pory
      kupowałam małej Bartka i Postęp, ale uwazam ze wcale nie sa takie super jak
      piszecie. Te z POstepu szybko sie niszczyły (mówie o tych odkrytych), uzywam
      ich jako kapci, ale na dwór nie bardzo. Memo są na rzepy co ułatwia ich
      zakładanie, moze na szczuplutkiej nózce wyglądają topornie, ale akurat na
      mojej córce wygladają proporcjonalnie, rzepy nie niszcza sie co zdarzyło sie w
      Bartku, sa ładne (ale to kwestia gustu), te dziurkowane z Postepu uroda nie
      grzesza, ale po domu-ok.Generalnie jestem zadowolona. Memo Sa drogie, ale te z
      Postepu tez kosztuja 120 zł, poza tym spotkałam sie z butami innej firmy(bez
      systemu memo)i kosztowały 250 zł, o niebo brzydsze.
      • Gość: Gosciowa Re: Uwaga na buty Memo i firme Doktor Perner! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.07.03, 23:03
        Ja tez nie rozumiem tych skarg na Memo... Moze mialam farta ? Od trzech lat
        kupuje dzieciakom (2 chlopakow) buty tej firmy, kazdy ma juz nie zlicze ktora
        pare i nigdy mi sie nic nie przydarzylo. Fakt, pieknem nie grzesza (chociaz
        czasem zdarza sie ladniejsze modele), cena dosc wysoka, ale - co najwazniejsze:
        moje starsze dziecie wlasnie uzyskalo diagnoze, ze juz nie musi nosic
        specjalnych bucikow, bo koslawosc mu zniknela (a byla olbrzymia) ! A wiec - sa
        chyba skuteczne. A czy nie o to przede wszystkim chodzi ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka