Dodaj do ulubionych

ekspres 15 barowy

14.03.07, 12:13
Jaki polecacie?

W domu kawę piję ja tylko więc nie chciałabym wydawać na niego
majątku, a jednocześnie chciałabym jakiś porządny. Teraz mam 5 barowy firmy
Delonghi.

Czy rzeczywiście kawa z takiego 15 barowego jest lepsza i czy dużo różni się
od kawy z 5 barowego?
Obserwuj wątek
      • bajsarka Re: ekspres 15 barowy 14.03.07, 16:26
        A jaki ekspres lepiej kupić? Z młynkiem do kawy czy bez niego? Czy ten młynek
        przydaje się, kawa jest lepsza świeżo mielona, czy lepiej kupic bez?
        Możecie podać dobre ekspresy do kwoty 2000zl?
          • kashiashtheone Re: ekspres 15 barowy 14.03.07, 19:41
            Wywołany do tablicy jestem!
            2000 to 2 ekspresy stoją mi przed oczami:
            La Pavoni Cellini i Acasso Dream. Jak jestes z Wroclawia lub Warszawy to
            sprzdawcow La Pavoni masz na miejscu, a jak z Lodzi to Dreama.
            Serwis warto miec blisko ;). Mlynek tez warto, tylko dobry mlynek to tez kupa
            kasy (800-1200 pln). Musi byc wolnoobrotowy i żarnowy. Róznica pomiedzy kawą
            zmielona przez producenta a mieloną przed parzeniem jest niesamowita.

Z dobrych ekspresów z młynkiem to polecam La pavoni domus bar (sam mam
            takiego).
            Ekspres z mlynkiem ma tą zaletę ze zajmują mniej miejsca (zapomnij o tym ze
            bedziesz miala osobno młynek i bedziesz go chować po mieleniu - znudzi ci soe
            po 2ch dniach). Oczywiscie ma tez wady np spróbuj z takiego mlynka wysypac kawe
            bo chcesz zmielic inną ? Trzeba caly 20 kilowy ekspres do góry nogami
            odwracać ;). Odradzam automaty (bo tez sa w podobnej cenie). Dobry automat to
            np QuickMill ale cena duzo wyzsza ponad 3000.
            Odrazam tez wszelkie Krupsy, de longi, saeco itd .
            W miare tanio mozesz kupic Gaggie Classic lub La pavoni Euro bar ok 1300 , do
            tego mlynek za 800 i wyjdzie ok 2000 ;).
            • morena.p Re: ekspres 15 barowy 14.03.07, 19:55
              ciekawa jestem Twojej opinii na temat tego ekspresu
              fabrykaform.pl/KitchenAid_ekspres_cisnieniowy_do_kawy_artisan-p468.html
              kiedyś głęboko wzdychałam na jego widok jak zresztą wiekszość forumek z Wnętrz,
              prawda Aniu?
            • bajsarka Re: ekspres 15 barowy 15.03.07, 12:43
              Hmmm.... widać, że nic nie wiem w sprawie ekspresów, bo myślałam, że Saeco jest
              dobrą firmą.
              Czyli tak: chcę ekspres od razu z młunkiem wbudowanym. Jak ma być ten młynek?
              Jak poznać czy nie jest automat i jest dobry?
              Sprawa techniczna. Czy w młynku mieli się kawę na jedną porcję, czy już od razu
              więcej (ale wtedy to wietrzeje i chyba traci sens?).
              • kashiashtheone Re: ekspres 15 barowy 15.03.07, 15:36
                Jesli sama musisz nasypac, ubic kawe, wlaczyc i wylaczyc to to nie jest
                automat. Kawe mielisz tylko na jedną porcję. W Domusie jest o tyle przyjemnie
                ze mielisz wprost do PF'a (portafiltra czyli tej lyzki z sitkiem ;)) odpada
                wiec upierdliwe nasypywanie kawy (zawsze wtedy rozsypywalem po kuchni i bylem
                opierd... ;))
                Saeco robi marne ekspresy, chociaz wykupili np Gaggie a te ekspresy juz sa
                warte uwagi.
    • flurcia Re: ekspres 15 barowy 14.03.07, 20:45
      Ja chę ekspres do 300 zł bez młynka.

Kupię za taką kwotę?

Aż taką fanką kawy znowu nie jestem, pije jak mnie najdzie i tylko ja w domu,
      więc nie chę wydawać więcej pieniędzy.
          • kashiashtheone Re: Do 300,- 15.03.07, 09:17
            Tylko nazwanie tego ekspresem do kawy to pewne nadużycie. To są zużywacze kawy.
            Wsypujesz, wlączasz uzyskujesz wywar skarpetowo-onucowy i masz zuzyte
            kilkanascie gram kawy. Espresso z tego nie ma. Myslalem Aniu ze juz zalapałas a
            ty dalej przytaczasz tu takie porażki :(
            • morena.p Re: Do 300,- 15.03.07, 19:14
              Od czegoś trzeba zacząć, żeby potem sie rozwijać. Moim zdaniem pierwszy z tych
              ekspresów Ariette nie jest najgorszy na początek. Szkoda tylko, że tak trudno
              kogoś przekonać, że lepiej startować od razu z wyższej półki. Posiadanie
              ekspresu wywołuje potrzebę zaglądania tu i tam w poszukiwaniu przepisów,
              pomocy, dobrej kawy itp i wtedy dopiero zaczyna się cała przygoda ;) Okazuje
              się, że ten ekspres nie jednak szczytem marzeń, że kawa może być lepsza, że
              cała otoczka z jej parzeniem związana sprawia nagle przyjemność . Niedawno
              uważałam, że Saeco to super sprzęt już po 2 miesiącach przekonałam się, że
              bardzo się pomyliłam ;)
    • uusiak Re: ekspres 15 barowy 16.04.07, 13:47
      co myslicie o tych...
      NIVONA 610 CAFE ROMANTICA
      Ekspres do Kawy Saeco Odea Giro z Młynkiem Ceramicznym
      Ekspres Ciśnieniowy CaFamosa CP 2500 Ciśnienie 15 BAR AEG

chcę wydac około 1500...
      • kashiashtheone Re: ekspres 15 barowy 17.04.07, 09:36
        Z tych podanych imho zadnego. To są automaty. Za skarby swiata nie zmusisz ich
        do zmiany nasaw np + 5% kawy lub 5% drobniejsze mielenie itd a takie niuanse
        bardzo czesto decydują o jakosci kawy. Jedyny automat jaki pozwala na uzyskanie
        smacznej kawy to quick mill tylko cena 3x wieksza, ale iu tak wymaga wlasciwego
        podejscia i naprawde sporego zaangaqzowania w pielęgnację.

dla mnie jak ekspres nie ma portafiltra - czyli tej łychy z sitkiem gdzie sie
        sypie kawe, ubija i wpina w ekspres to jest zdyskwalifikowany.

Cokolwiek kupisz, nawet jak olejesz to co powyzej napisalem wejdz najpierw na
        www.caffeprego.pl i na forum poczytaj o ekspresach w koncu te 1500 trzeba bylo
        zapracowac i szkoda tego wydawac na mebel do domu, nawet szpanerski ale malo
        uzyteczny bo robi szmire a nie kawe.

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka