Dodaj do ulubionych

Warsztat 80

07.04.09, 18:46
Udało mi sie troszke wcześniej. Więc tak:
Moja koleżanka Madzia od kilku miesięcy szokuje znajomych swoją w pewnym
sensie ekstremalna pasją .
Pyt: Co takiego robi Madzia, że znajomi z wrażenia dostają gęsiej skórki ?
PS. Madzia wyraziła zgodzę na swój udział w warsztatachsmile.
I co Wy na to?
Jeśli jest Ok, to życzę czytelnych rozkładów i dobrych skojarzeń
Msmile
Obserwuj wątek
    • dobema Re: Warsztat 80 07.04.09, 19:14
      ma_ewa01 napisała:

> Jeśli jest Ok, to życzę czytelnych rozkładów i dobrych skojarzeń
      > Msmile

jasne że ok smile

Ma-ewo tylko może jeszcze jako prowadząca ustal kiedy rozwiazanie
      warsztatów, abyśmy się przygotowli wink
      no wiesz wyprasować ciuszek, świeże skarpetki, umyte ząbki he
      he ... smile
        • kita32 do kiedy piszemy 07.04.09, 21:07
          > Och Dobemko Musze wezwac na pomoć Kitę, ona w sprawach terminów jest niezastąpiona.
          > Kito, podpowiedz, kiedy mam podac rozwiaznie???

Dziękuję, Ma_Ewo, że doceniasz moje umiejętności organizacyjne smile.

W poprzednim wątku Dobemka proponowała:

> ja myślę żeby warsztaty jednak były ale czas na "piżamowe oskary"
          czyli rozwiązanie wyznaczyć na poniedziałek wielkanocny lub wtorek
          wieczorem.

... Wydaje mi się, że najlepszy byłby poniedziałek wielkanocny. Bo gdyby skończyć we wtorek, to potem na następne warsztaty (do niedzieli, bo najlepszym terminem zakończenia warsztatów jest niedziela) byłoby mało czasu.

...Ale czy starczy czasu do poniedziałku, a potem od poniedziałku do niedzieli? Mnie starczy, bo będę miała trochę wolnego, ale jak Wam? Trzeba się wspólnie zastanowić. Napiszcie co myślicie.
      • dana-25 Re: Warsztat 80 07.04.09, 20:09
        Temat bardzo interesujący i konkretny, takie lubię, bo można na nich się dużo
        nauczyć:_))

Nieśmiało chciałabym zaproponować nieco wcześniejszą godzinę rozwiązań, bo potem
        dyskusja, przeciąga się do późnych godzin wieczornych a rano trzeba wstać do
        pracy, poza tym tak mi się wydaje, część osób rezygnuje z dyskusji, albo kończy
        wcześniej dyskutować, właśnie z tego powodu;-(
        pozdrawiam
        Co Wy na taką zmianę?
        • ma_ewa01 Re: Warsztat 80 07.04.09, 20:17
          Ja jestem za, też wolę, żeby wczesniej było rozwiazanie, bo faktycznie mozna
          jeszcze trochę podyskutować i szybko robi się późno. A rano niestety trzeba
          wstać do pracy
          smile
          • dana-25 Re: Warsztat 80 07.04.09, 20:25
            No to jesteśmy już dwie, ja bym proponowała ( na razie tak na wstępie) coś ok.
            18.00, wówczas odliczając czas na przeczytanie odpowiedzi, mamy czas od 19 do 22
            na dyskutowaniesmile
            • kita32 Re: Warsztat 80 07.04.09, 20:38
              > No to jesteśmy już dwie, ja bym proponowała ( na razie tak na wstępie) coś ok.
              > 18.00, wówczas odliczając czas na przeczytanie odpowiedzi, mamy czas od 19 do 22
              > na dyskutowaniesmile

....Ta późna pora, to była z myślą o tych, co to na ostatni moment piszą. Ja osobiście to też wolałabym, żeby zakończenie było o 18-ej.

Może można by było umówić się, że jak ktoś planuje wziąć udział w warsztatach, a nie wyrabia się z czasem, to niech zgłasza, przecież poczekamy, a jak nie trzeba będzie na nikogo czekać, to zakończenie zrobimy o 18-ej - co Wy na to?
                  • ma_ewa01 Re: Warsztat 80 07.04.09, 21:28
                    Tak sie tylko zastanawiam, na okoliczność poniedziałkowych gości...
                    Moze jednak ten wtorek byłby lepszy i wtedy 18 godzina?.
                    No bo co ja z nimi wtedy zrobię jak trzeba bedzie siedzieć przy kompie?
                    Msmile
                    • kita32 Re: Warsztat 80 07.04.09, 21:50
                      > Tak sie tylko zastanawiam, na okoliczność poniedziałkowych gości...
                      > Moze jednak ten wtorek byłby lepszy i wtedy 18 godzina?.

... Jak masz gości, to oczywiście, wtorek będzie lepszy. Każdy inny mógłby się spóźnić na rozpoczęcie ogłoszenia rozwiązania, ale osoba prowadząca, to lepiej raczej nie... smile
                        • dobema Re: Warsztat 80 08.04.09, 09:49
                          mi pasuje smile

czyli dobrze zrozumiałam że te warsztaty kończymy we wtorek o 18.00
                          a kolejne tak jak dotychczas w niedzielę ze zmianą godziny "na
                          oskary" na 18.00?

chyba tak... ale jak by ktoś potwierdził to było by super smile
                          • kita32 Re: Warsztat 80 08.04.09, 10:24
                            > czyli dobrze zrozumiałam że te warsztaty kończymy we wtorek o 18.00

....jeżeli nic się nie zmieni, to tak

> a kolejne tak jak dotychczas w niedzielę ze zmianą godziny "na
                            > oskary" na 18.00?

.... Docelowo przydało by się wrócić do terminu niedzielnego, oraz zgodnie z propozycją do wcześniejszej godziny, ale nie wiadomo, czy to się tak od razu uda. Można następne warsztaty (81-e) prowadzić do poniedziałku, a 82-ie do niedzieli.

.... Tak na marginesie - ładny nr mają aktualne warsztaty - okrągłe 80 smile

P.S. Już zrobiłam rozkład i zaczynam spisywać (ale z powodu ograniczeń czasowych to trochę potrwa, chyba, że zdążę napisać interpretację przed wyjściem do pracy).
                            • kita32 moja interpretacja 08.04.09, 19:51

Rozkład:
                              https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/8ybr/321IKr1qVazmO7ARSB.jpg
                              pasja Madzi: czym jest - 5 Pucharów, czym nie jest – 5 Mieczy;
                              Madzia – 8 Pucharów; Co robi – 8 Mieczy; gdzie – 3 Pucharów,
                              Jak jest związane z ludźmi – 4 Mieczy; cele – 6 Mieczy; niebezpieczeństwa – XVI Wieża.
                              Tło (karta mi wypadła podczas tasowania) - 2 Kijów.

Dziwne zdarzenie, pierwszy raz postanowiłam kłaść karty koszulkami do góry i odwrócić je dopiero jak rozłożę wszystkie. Ostatnią jednak machinalnie położyłam obrazkiem do góry - to była Wieża odwrócona. Okazało się, że trzymam całą talię do góry nogami. Traktuję to jako wskazówkę, że Madzia jest do góry nogami, gdy oddaje się swojej pasji.

Mam niemal jednoznaczne skojarzenia ze skokiem na bandżi lub na spadochronie. Ale wiem, że jak celuję w coś dokładnie, to nie trafiam. Ale może kiedyś trafię, np. na warsztacie nr 80?

Interpretacja:

Przede wszystkim podczas wykonywania swojej pasji dla Madzi najważniejsze jest dobre związanie się lub przywiązanie się do czegoś (8 Mieczy). Madzia nie ma zbyt wiele możliwości ruchu.

W samej pasji (5 Pucharów) przede wszystkim ważne są emocje, a nie walka czy rywalizacja (nie 5 Mieczy). Madzia ma zapotrzebowanie na mocne emocje wink.

Dla Madzi jej pasja jest formą ucieczki od problemów dnia codziennego (8 Pucharów). Ekstremalne emocje pozwalają jej nabrać dystansu do problemów, które kiedyś ją męczyły.

Inni ludzie nie współuczestniczą w jej działaniu (4 Mieczy) – to co robi, robi sama. Mogą ją wspomagać mentalnie, słowem, ale nie robią tego razem z nią.

Madzia oddaje się swojej pasji w przyrodzie, może nad wodą, jej działanie może być połączone z pokazami (3 Pucharów).

Jej celem jest (6 Mieczy) przeżycie odczucia „odlotu” lub po prostu latania (ewentualnie płynięcia). Może lubi czuć pęd powietrza na twarzy.

Niebezpieczeństwem (Wieża) jest możliwość upadku z dużej wysokości i rozbicie się. Dlatego tak ważne jest dobre zabezpieczenie się (np. przywiązanie się do czegoś).

Tło (2 Kijów) może mówić, że Madzia zainteresowała się tym, co stało się jej pasją, bo ktoś ją tym zainteresował, może oznaczać również, że dobrze się czuje w grupie ludzi, którzy dzielą jej pasję – i to może być dodatkowa przyczyna jej zainteresowań. Grupa współ-pasjonatów może być międzynarodowa.

Najbardziej pasują mi do jej pasji skoki na bandżi. Na drugim miejscu skoki spadochronowe. Na trzecim miejscu latanie na lotni lub motorolotni.
                              • kita32 Re: moja interpretacja 14.04.09, 19:57
                                Zastanawiam się nad swoim rozkładem - ponownie analizując:

> pasja Madzi: czym jest - 5 Pucharów, czym nie jest – 5 Mieczy;

...Jest formą oczyszczania organizmu - niepotrzebne zanieczyszczenia i toksyny usuwają się z organizmu. Nie jest formą rywalizacji.

> Madzia – 8 Pucharów; Co robi – 8 Mieczy;

... Wchodzi do lodowatej wody wbrew naturalnej reakcji ucieczki od zimna (8 Pucharów) i stoi nieruchomo (8 Mieczy).

gdzie – 3 Pucharów,
                                ...tu trafiłam:
                                > Madzia oddaje się swojej pasji w przyrodzie, może nad wodą, jej działanie może
                                > być połączone z pokazami (3 Pucharów).

> Jak jest związane z ludźmi – 4 Mieczy;

.... towarzyszą nieruchomo.

> cele – 6 Mieczy;

....odejść od schematów, wprowadzić zmianę i w swoim organizmie i w życiu.

> niebezpieczeństwa – XVI Wieża.

....możliwość szoku organizmu, gdyby był niewydolny.

> Tło (2 Kijów) (tu też trafiłam) może mówić, że Madzia zainteresowała się tym, co stało się jej pasją, bo ktoś ją tym zainteresował, może oznaczać również, że dobrze się czuje
                                > w grupie ludzi, którzy dzielą jej pasję – i to może być dodatkowa przyczyna jej zainteresowań.
                                • kita32 Asiu 14.04.09, 20:05
                                  Asiu, Tobie też należą się gratulacje, byłaś bardzo blisko smile.

Najbardziej podobały mi się Twoje odpowiedzi do kart (b. trafnych):

3.JAKICH UMIEJĘTNOŚCI WYMAGA UPRAWIANIE TEJ PASJI, CO JEST POTRZEBNE?
                                  = GWIAZDA
                                  potrzebne jest ciało

4.CZYM JEST PASJA MADZI?=4 MIECZY
                                  przebywaniem w pomieszczeniu, zwiazanym z lezeniem i cierpliwoscia,
                                  moze wykonywaniem , powtarzaniem tych samych ruchów
                                  • kita32 najłatwiej trafić 14.04.09, 20:14
                                    Najłatwiej trafić tym, którzy tak od niechcenia zajrzą sobie, rzucą odpowiedź i nie angażują się emocjonalnie smile. Tak już jest...

Ale Czaszka chyba zajrzy na forum...

A ja to jestem w gorącej wodzie kąpana (w przeciwieństwie od morsów) i niecierpliwię się smile.

• asia.33 ODPOWIEDZ asia.33 07.04.09, 21:56
      Stosuje karty RW tylko proste
      1.JAKĄ KOBIETA JEST MADZIA? [charakter]= 8 MONET
      Madzia jest osoba cierpliwą , wytrwałą, konsekwentną, typ
      długodystansowca, jak postanowi tak zrobi.

2.DLACZEGO ZAINTERESOWAŁA SE TA PASJA? = PAŻ MONET
      Mógł Madzie namówic do tego ktos z rówiesników, pod wpływem kogos.

= GWIAZDA
      potrzebne jest ciało

5.DLACZEGO MADZIA SZOKUJE ZNAJOMYCH?=9MNET
      Bo jest piękna , delikatna, subtelna kobieta.

6.CO MADZIA SADZI O SWOJEJ PASJI?=CESARZ
      Sądzi, ze dodaje Jej pewnosci siebie

7.JAK SIE CZUJE GDY ODDAJE SIE PASJI?=10 PUCHARÓW
      Spełnia swoje marzenia, jest szczesliwa

8.JAKIEJ DZIEDZINY ZYCIA DOTYCZY?=5 PUCHARÓW
      Wyciska łzy?????? cierpienia

Wiec niczego wiecej nie wymysle, najwyzej mi sie nie uda ;]
      Obstawiam, ze Madzia upieksza swoje ciało TATUAZAMI albo ĆWICZY
      IBNTENSYWNIE NA SIŁOWNI

• kita32 podobieństwa z Asi rozkładem 08.04.09, 20:02
        Widziałam, Asiu, że już napisałaś swoją interpretację, dlatego bardzo śpieszyłam się z napisaniem swojej - żeby móc już Twoją przeczytać smile.

Zobacz jakie mamy podobieństwa:

> 2.DLACZEGO ZAINTERESOWAŁA SE TA PASJA? = PAŻ MONET
        > Mógł Madzie namówic do tego ktos z rówiesników, pod wpływem kogos.

....Ja o to nie spytałam, ale z karty, która mi wypadła - to samo wnioskowałam.

> 4.CZYM JEST PASJA MADZI?=4 MIECZY
        > przebywaniem w pomieszczeniu, zwiazanym z lezeniem i cierpliwoscia,
        > moze wykonywaniem , powtarzaniem tych samych ruchów

.....Mnie na "co robi?" wyszła podobna karta 8 Mieczy, a 4 Mieczy na innych ludzi. (Skojarzyło mi się to z byciem przywiązaną lub przymocowaną do czegoś.)

> 8.JAKIEJ DZIEDZINY ZYCIA DOTYCZY?=5 PUCHARÓW

.....5 Pucharów dostałam jako "czym jest ta pasja" i skojarzyło mi się z potrzebą mocnych wrażeń smile

.....To będziemy teraz niecierpliwie czekać na odpowiedź, a wcześniej na interpretacje innych uczestników smile
        • asia.33 Re: podobieństwa z Asi rozkładem 08.04.09, 20:56
          witaj Kito no faktycznie podobnie smile ...musze powiedziec, ze z
          niecierpliwościa czekam na dalsze odpowiedzi.
          Przeczytałam Twoją i od razu pomyślałam, ze trafiłam kulą w płot bo
          Twoja interpretacja wydaje mi sie bardziej odpowiednia.
          No to kibicujemy Dziewczyną co tez tym razem odczytaja ...oby nie
          zabrakło tych ekstremalnych pasji hihihiihi
            • maly-elf Re: podobieństwa z Asi rozkładem 09.04.09, 08:25
              Też rozłożyłam karty i jestem zdumiona, że wiele pojawiło się w nich analogii do
              Waszych kart. Teraz nie moge napisać co mi powychodziło, ale już niedługo mam
              nadzieję znajd na to czas. Jestem ciekawa waszych opinii i oczywiście rozwiazania.smile
                • maly-elf Re: podobieństwa z Asi rozkładem 09.04.09, 12:49
                  Moje karty:
                  Czym jest pasja Madzi- Diabeł= igranie z losem, narażanie się na
                  niebezpieczeństwo, ryzykowanie
                  Miejsce, w którym Madzia oddaje się tej pasji- król Buław= w górze, gdzieś wysoko
                  Otoczenie- 8 Mieczy = Miecze to powietrze. Moje skojarzenie to lotnisko.
                  Co jest Madzi potrzebne by wykonywać tą pasję - Sprawiedliwośc = Moja pierwsza
                  myśl to trapez albo równoważnia. Po głębszym zastanowieniu stwierdzam ze może to
                  byc jakiś urzędowy papier czyli jakaś licencja, zezwolenie lub zaświadczenie o
                  stanie zdrowia.
                  Dlaczego znajomi Madzi są tą pasją zaszokowani -6 kielichów = ponieważ Madzia ma
                  rodzinę, jest matką a pasja wiąże się z narażaniem zdrowia bądź życia
                  W jakiej pozycji jest Madzia w trakcie oddawania się swojej pasji- 2 buławy = ma
                  rozpostarte ramiona, trzyma w rękach jakieś drążki, linki itp.
                  Głowna cecha tej pasji- Paź kielichów = i tu nie powiem długo myślałam. Gapiłam
                  się na tego pazia i gapiłam. W końcu doszłam do wniosku, że może chodzi o
                  motyla, który wylatuje z kielicha pazia.
                  Podsumowując: pasja Madzi jest troche niebezpieczna, ona sama jest w powietrzu,
                  wysoko, trzyma się drążków, sznurków. Stawiam na latanie. Lotnia albo moze
                  zajęcia z pilotażu pasjonują Madzię. Myślę także o ćwiczeniach na równoważni lub
                  chodzeniu po linie.
                  to tyle. Pozostaje tylko czekać na wtorek i rozwiązanie. (chyba jajko zniosę z
                  niecierpliwości do tego czasu, hihi, tak świątecznie)smile
                    • kita32 Re: podobieństwa 09.04.09, 15:31
                      Mały Elfie, też jestem pod wrażeniem, mamy dużo podobnych skojarzeń smile

Miałaś dobry pomysł, żeby spytać jak Madzie wygląda gdy oddaje się swojej pasji. Rozpostarte ramiona - przy skoku na bandżi też ma się rozpostarte ramiona smile
                      • maly-elf Re: podobieństwa 09.04.09, 17:49
                        Tak Kito, bandżi też przyszło mi do głowy, chociaż jakoś ta lotnia mi bardziej
                        pasuje.I może ten twój pomysł ze spadochronem? Chyba gdy się skacze, to trzyma
                        się jakiś linek. Mozna przyjąc, że się ma rozpostarte ramiona.Bardzo jestem
                        ciekawa wyniku i kart innych dziewczyn.smile
                  • kita32 Re: podobieństwa 09.04.09, 18:55
                    > Czym jest pasja Madzi- Diabeł= igranie z losem, narażanie się na
                    > niebezpieczeństwo, ryzykowanie

....Diabeł również kojarzy się z uwiązaniem smile

Ja tak myślę cały czas o tym skakaniu na bandżi, a tu się może okazać, że to całkiem coś innego - np. wyścigi na motorach smile.
                    • maly-elf Re: podobieństwa 10.04.09, 07:25
                      Jak weźmiemy pod uwagę uwiazanie,to też te akrobacje cyrkowe,tj.trapez, lina,
                      równoważnia maja sens. Uwiązanie moze byc wtedy tą lina ubezpieczającą(nie wiem
                      jak fachowo się ona nazywa)
                      • kita32 Re: podobieństwa 10.04.09, 11:51
                        > Jak weźmiemy pod uwagę uwiazanie,to też te akrobacje cyrkowe,tj.trapez, lina,
                        > równoważnia maja sens.

.... Tak, zgadzam się. Ale gdy mam na myśli swój rozkład, to 8 Mieczy nie pasuje mi do aktywności fizycznej jaka ma miejsce w akrobacjach cyrkowych (bo też o tym myślałam wcześniej). Do 8 Mieczy (co robi) najbardziej mi pasują skoki na bandżi smile.

.... Pamiętam jak kiedyś wszystkie miałyśmy podobne interpretacje i już dyskutowałyśmy sobie o różnych szczegółach, aż do dyskusji dołączyła się osoba prowadząca (Canada) i powiedziała, że już zaczyna się zastanawiać czy dobrze zna odpowiedź na swoje pytanie smile.

Właściwie takich przypadków było więcej niż ten z Canadą - gdy przeważa jakaś ogólna tendencja, a odpowiedź jest inna.

Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi Ma_Ewy, ale jeżeli były by to skoki na bandżi, to będę bardzo, bardzo zdziwiona smile.
    • olga.78 Re: Warsztat 80 10.04.09, 13:57
      Moje karty:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bd/af/nfhu/q6Qo9kdydEV8cPdXHX.jpg

Niewiarygodne! Wszystkie karty w pozycji prostej i prawie cały dwór buław!
      Dolny rząd idealnie psuje mi do skoku o tyczce. W połączeniu z górnym praca w cyrku może coś na liniach.

1. Pasja Madzi: VII kielichy
      Sztuczny świat. Wyreżyserowany w całości przez człowieka. To nie jest coś z czym spotykamy się na co dzień. To służy do realizacji bardzo wyszukanych, nietypowych marzeń. Sprawdzanie się w specjalnie stworzonych do tego celu warunkach.

2. Co Madzi daje ta pasja: VI buław
      Madzia nie tylko czuje się doskonale uprawiając tę pasję, ale i odnosi w niej jakieś znaczące sukcesy. Ta pasja to również jej sposób na dowartościowanie się, poczucie się panem życia, kimś kto może wszystko osiągnąć co zechce. To dla niej bardzo pozytywny motywator. Myślę, że jest ona bardzo pozytywnie zakręcona osóbką.

3. Miejsce, w którym Madzia oddaje się tej pasji: Księżyc
      Miejsce oświetlone sztucznym światłem w którym są stworzone sztucznie warunki do oddawania się tej pasji. Skojarzył mi się też skok na bungee z mostu wink

4. Otoczenie: Król buław
      Widownia, obserwatorzy.

5. Jaką ma wtedy postawę: VI mieczy
      Stojącą lekko pochylona do przodu. Ważne jest podczas wykonywania tej pasji utrzymanie równowagi. Ręce ma w tym czasie zajęte trzymaniem czegoś i kierowaniem czymś. Może tyczki, linki. Ważne jest również sprawne i precyzyjne posługiwania się rękoma. Nie stoi na ziemi lecz na czymś dość niestabilnym (lina, równoważnia) lub jest wtedy w czymś niestabilnym (motor, kajak, helikopter, lotnia).

6. Co jest jej wtedy potrzebne: Paź buław
      Coś długiego, wykonanego z drewna i/lub materiału lub z przewagą drewna (tyczka, narty, lina). Odpowiedni strój łącznie z czapeczką - może kask.

7. Co wtedy czuje: Rycerz buław
      Pozytywną energię która ją mobilizuje. Madzia sprawdza siebie i swoje możliwości. Ma poczucie panowania nad swoja energią, którą ukierunkowuje w określony sposób wykorzystując maksymalnie i z rozwagą. Jest panem sytuacji w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

8. Dlaczego szokuje znajomych:. Wieża
      Wg znajomych to igranie z życiem. Ta pasja zdaje się jest podatna na kontuzje i niebezpieczna.

To pasja bardzo nietypowa i niezbyt popularna. Niewiele osób się tym zajmuje, bo to i niebezpieczne i dodatkowo są do tego potrzebne specjalne predyspozycje. Niebywała odwaga, wyjątkowa sprawność fizyczna oraz coś co sprawia, że nie jest dostępna dla ogółu. Pasja dla wyjątkowych pasjonatów. Takie pozytywne szaleństwo.
    • dana-25 Re: Warsztat 80 10.04.09, 20:08
      1.Jakiej kategorii jest pasja Madzi? ------10pucharów, 5 mieczy
      Pasja jest niebezpieczna, wiąże się z ryzykiem może nawet utratą życia. Sport
      ten przynosi duże emocje. Pasja ta wiąże się z dużymi wysokościami, to coś robi
      się wysoko.

2.Czy jest to sport?------------------------Pustelnik
      tak

3.Z jakim miejscem jest związana ta pasja ?---------------3mieczy
      Miejsce jest bolesne, groźne, niebezpieczne nieprzyjazne, wśród chmur.

4.Na czym polega ta pasja? ---------2mieczy, 4 denarów, Walet denarów
      Pasja polega na pokonywaniu granic, które normalny człowiek nie umie, nie chce
      pokonać. Do uprawiania tej pasji potrzebny jest specjalny sprzęt. Gdy się go
      uprawia potrzebna jest osoba do asekuracji lub coś co asekuruje

5.Co ta pasja daje Madzi?---------------Królowa denarów

Madzia sprawdza się w tej trudnej sytuacji, musi podejmować szybkie decyzje,
      liczyć sama na siebie, to wzmacnia jej psychikę, daje jej siłę do dalszych
      działań, daje satysfakcję.

6.Co to za pasja?--------------6pucharów
      6 pucharów i 10 pucharów znaczą prawie to samo, chyba karty chciały podkreślić
      ryzykowność pasji, obie tez mówią o domu, w kontekście wysokości to kojarzy mi
      się ze wspinaczką po ścianach, kominach, wieżowcach lub zwyczajnie w górach.
      No to tylewink
      Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt.

• dana-25 Re: Warsztat 80 10.04.09, 20:24
        Jak na razie wszyscy napisali,ze to się dzieje na wysokościach, w powietrzu. Też
        myślałam o bungee lub spadochronach, ale z moich kart bardziej wychodzi
        wspinaczka. I ta Wieża tak często powtarzająca się i 4 mieczy, one muszą być tu
        ważne...
        Przyłączam się do grupy niecierpliwychwinksmile).
    • dobema moje karty 10.04.09, 20:35

narazie tylko tyle....
      nie wiem co mam o tym myśleć bo ... same zobaczcie.... tylko WA i denary.... hmmm

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/fb/fd/tvfh/FERPeoP8ISOIr5YaiB.jpg

1. Dlaczego Madzię zainteresowała ta pasja - XIX Słońce
      2. Co w niej pociąga/przyciąga Madzię -rycerz denarów
      3. Pasja Madzi – I Mag, 2 denary
      4. Madzia podczas wykonywania pasji - XIV Równowaga
      5. Co powoduje że pasja ta wydaje się ekstremalna dla innych – as denarów

Jeszcze nie wiem co Wy macie ale niestety będę musiała pohamować swoją ciekawość... bo jutro mam gości więc pewnie w niedzielę wieczorem coś skrobnę (jak coś wymyśle he he smile ) i poczytam Wasze interpretacje wink

pozdrawiam
      • kita32 Re: moje karty 10.04.09, 21:46
        Karty Dobemy kojarzą mi się ze spadochronem. Albo też z rowerowymi lub z motorowymi akrobacjami.
        Ciekawa jestem co Dobema napisze i przede wszystkim co to za pasja smile.
      • dobema moja interpretacja 12.04.09, 21:51
        Przed rozłożeniem kart myślałam o jakichś ekstremalnych wyczynach
        typu skok ze spadochronem, motocross lub skałki do wspinania i tego
        typu rzeczy. Po rozłożeniu karty bardzo zbiły mnie z tropu. Myślałam
        i myślałam i przyszło mi do głowy coś co dla jednych jest właśnie
        ekstremalną pasją a dla innych źródłem dochodu, tymbardziej, że mam
        dużo denarów w rozkładzie, więc chyba zaryzykuję ... no więc jadę
        dalej.
        1. Dlaczego Madzię zainteresowała ta pasja? - XIX Słońce
        Dlatego, że zainteresowanie te pozwala jej się realizować. Pasja ta
        jakby otworzyła, zapoczątkowała w Madzi pewien nowy etap, nowy
        początek, nowe „ja”. Otworzyła okno na świat. Jest oddana temu
        zajęciu i z wielkim zaangażowaniem realizuje je. Daje je to pełną i
        bezgraniczną radość!!! Czasami cieszy się jak dziecko, triumfuje,
        mnoży majątek i czerpie wielką przyjemność. Dlaczego jeszcze? A no
        dlatego że zaspokaja to jej ambicje, może swobodnie korzystać
        z „owoców” tej pasji.
        2. Co w niej pociąga/przyciąga Madzię? -rycerz denarów
        Rycerz denarów nadaje taką poważną atmosferę tej pasji i myślę że
        tak jest. Nie jest to zajęcie dla wszystkich. Madzia jest dobrym
        strategiem, chłodno myśli i kalkuluje w zaciszu domowego ogródka. A
        pasja przyciąga, gdyż być może Magda czuje się stabilniejsza
        finansowo, daje jej to bezpieczeństwo i komfort.
        Na wszystkich kartach mam pojedyncze osoby, więc myślę że to
        zainteresowanie Madzi jest realizowane na osobności, raczej
        samotnie. Pasuje mi to też do mojej koncepcji, ale Mag może
        podpowiadać, że być może korzysta ona z pomocy osoby doświadczonej,
        ale niekoniecznie, w końcu MAG jest świadomy swojej siły i ma
        wiedzę. 2 denarów natomiast oznacza, ze Magda świetnie się przy tym
        bawi i obraca pieniędzmi, żongluje nimi jak bohater karty. Podejmuje
        decyzje, rozważa wszystkie za i przeciw no i jest też ostrożna,
        wkońcu za sobą ma burzę na morzu.
        Patrząc na wszystkie karty w rozkładzie sądzę że Magda wszystko ma
        opanowane i świetnie sobie radzi.
        4. Madzia podczas wykonywania pasji? - XIV Równowaga
        No tak… Magda musi być bardzo opanowana i chłodno kalkulować, musi
        zachować zdrowy rozsądek, spokój i harmonię. Cierpliwość i
        opanowanie też tu jest atutem i na wagę złota.
        5. Co powoduje że pasja ta wydaje się ekstremalna dla innych?? – as
        denarów
        Hmmm … możliwość szybkiego wzbogacenia się lub brak stabilizacji
        finansowej, która dla wielu jest ważna oczywiście z wiadomych celów.

No więc reasumując sadzę, ze pasja Madzi o której napisała Ma-ewa to
        giełda lub coś związanego z inwestowaniem, pomnażaniem pieniędzy.
        Osobą doświadczoną o której wspomniałam wyżej uważam za maklera
        giełdowego lub kogoś w tym stylu.

No ale pojechałam … mam nadzieję że parę trafień będę miała wink

pozdrawiam świątecznie smile
    • dobema Re: Warsztat 80 12.04.09, 22:03
      no kurcze dziewczyny ... ale moje skojarzenie zupełnie nie pasują do
      waszych ... sad
      ale jazda ... ale wspólne mamy to że Madzia oddaje się temu w
      pojedynkę he he smile

no więc i ja dołączam do grona oczekujących !!!
      • kita32 Re: Warsztat 80 12.04.09, 22:44
        Jak czytałam Twoją interpretację, to myślałam, że masz na myśli grę w pokera.
        Też by pasowała. Gra w pokera za żywą gotówkę...
        A może te denary to żetony w kasynie?
        • dobema Re: Warsztat 80 13.04.09, 09:29
          ale ja przeczytałam Wasze wszystkie interpretacje to do mojego
          rozkładu też pasuje zajęcie które może być realizowane na łonie
          natury, na powietrzu. Canada zasugerowała że może to być pojazd
          (zresztą Ty chyba też Kito) i tak pomyślałam o motocrossie, bo mam
          takie piękne koła na karcie 2 denarów. No i jest to bardziej męskie
          zajęcie, no i ekstremalne smile no i w pobliżu naszego motocrossu jest
          woda.

Och... sad
          • kita32 Re: Warsztat 80 13.04.09, 11:39
            > Canada zasugerowała że może to być pojazd
            > (zresztą Ty chyba też Kito)

... Twój rozkład, Dobemo, tak mi się skojarzył (jako jedna z możliwości). Jak teraz przyglądam się innym rozkładom (z moim włącznie), to mogłaby to być motocross... Najlepiej taki z wylatywaniem w powietrze na górkach smile.

.... Będę się trzymać swojego pierwszego skojarzenia, ale nie zdziwię się jak odpowiedź będzie inna smile.
            • dobema Re: Warsztat 80 13.04.09, 12:12
              kita32 napisała:

> > Canada zasugerowała że może to być pojazd
              > > (zresztą Ty chyba też Kito)
              >
              > ... Twój rozkład, Dobemo, tak mi się skojarzył (jako jedna z
              możliwości). Jak t
              > eraz przyglądam się innym rozkładom (z moim włącznie), to mogłaby
              to być motocr
              > oss... Najlepiej taki z wylatywaniem w powietrze na górkach smile.
              >

no właśnie o takim dokładnie myślałam, na karcie rycerza denarów są
              takie hałdy ziemi że sprawiają wrażenie pagórków ...

> .... Będę się trzymać swojego pierwszego skojarzenia, ale nie
              zdziwię się jak o
              > dpowiedź będzie inna smile.

ja też Kito smile

• canada53 Re: Warsztat 80 13.04.09, 13:20
              kita32 napisała:

> > Canada zasugerowała że może to być pojazd
              > > (zresztą Ty chyba też Kito)
              >
              > ... Twój rozkład, Dobemo, tak mi się skojarzył (jako jedna z możliwości). Jak t
              > eraz przyglądam się innym rozkładom (z moim włącznie), to mogłaby to być motocr
              > oss... Najlepiej taki z wylatywaniem w powietrze na górkach smile.

O właśnie, motocross, tego słowa mi zabrakło. Pasowałoby to do naszych
              rozkładów... No cóż, jeszcze trochę cierpliwości i się dowiemy.
    • canada53 Re: Warsztat 80 12.04.09, 23:09
      Oj, ciężko tym razem mi było po wyjazdach i po przedświątecznym zamieszaniu powrócić do kart. Ale zobaczymy jak pójdzie po przerwie.
      Zrobiłam symboliczny rozkład na kardynalne osie horoskopu, gdzie karta w środku symbolizuje Madzię i jej pasję (4 Denary), karta po lewej (Asc) pokazuje jak Madzia podczas zajmowania się tą pasją wygląda (8 Denarów), karta po prawej (Dsc) pokazuje otoczenie i ludzi towarzyszących Madzi (Paź Buław), karta na dole (IC) pokazuje gdzie Madzia się tej pasji oddaje (Królowa Kielichów), a karta u góry (MC) pokazuje, co takiego właściwie Madzia robi i kim wtedy jest (Król Denarów).

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/kg/ig/bgrb/OGYbngqtdD11Jc68jB.jpg

Kiedy wyjmowałam karty z pudełka, zostawiłam w nim przez przypadek jedną kartę – był to Cesarz. Podczas tasowania wypadł mi Król Buław. Pomyślałam więc, że pasja Madzi musi być zajęciem określanym jako typowo „męskie”, jest to coś, czym raczej rzadko zajmują się kobiety. Reszta rozkładu raczej to potwierdza.
      Patrząc na rozkład od razu skojarzył mi się on z kierowaniem jakimś pojazdem lub z pilotowaniem czegoś. Zarówno 4 Denary ładnie to obrazują, jak i karta pokazująca wygląd Madzi przy oddawaniu się tej pasji (8 Denarów) przywodzi na myśl człowieka trzymającego kierownicę w rękach. A kim wtedy Madzia jest – no, właśnie, królem Denarów, czyli dzierży w rękach stery i ma nad czymś władzę panując nad materią. Ludzie z otoczenia zostają z daleko tyłu (Paź Buław), lub są gdzieś na dole, wydają się mali, niepozorni, bezbronni. Patrząc na tę kartę pomyślałam też, że pasja Madzi może być dosyć głośna, dźwięki motorów mogą dosyć skutecznie uniemożliwiać swobodne porozumiewanie się z innymi. Żeby coś do nich powiedzieć, trzeba głośno i szybko krzyknąć, na dłuższe rozmowy nie ma ani czasu, ani sposobności. Pasji tej Madzia oddaje się na otwartej przestrzeni (Królowa Kielichów), w naturze, możliwe, że w pobliżu wody, a w każdym razie w miejscu, gdzie Madzia może być sobą i które po prostu kocha. Miejsce to, chociaż jest ono na otwartej przestrzeni, nie jest jednak zupełnie dzikie ani niecywilizowane. Królowa Kielichów symbolizuje raczej miejsce dobrze zabezpieczone, w którym natura, oprócz tego, że stanowi piękne tło, służy człowiekowi, a nie jest mu wrogiem. Pasja ta pozwala Madzi wyrwać się gdzieś daleko od wszelkich trosk i kłopotów, przenosi ją do zupełnie innego świata.
      Jest to zajęcie wymagające pewnej ręki, skupienia, koncentracji i opanowania. Ma związek z kierowaniem jakąś maszyną, trzeba chyba trochę znać się przy tym na mechanice. Wydaje mi się, że ta pasja wymaga treningu i wcześniejszego przygotowania, nie można wziąć w niej udziału tak „z marszu”. Ze względu na ilość kart denarowych wnioskuję, że może być ona kosztowna.
      Stawiam na jazdę samochodami, ale może bardziej coś bliższego jeżdżeniu samochodom terenowym, czy quadem, niż wyścigi. Albo mogła by to być też jazda na motorze, ewentualnie jakieś motorówki czy nawet pilotowanie samolotu.
            • czaszka00 Re: Warsztat 80 13.04.09, 22:18
              Siemanko - dawno mnie tu nie było wink))) i postanowiłam spróbować swoich sił w
              warsztacie - ciekawe w ilu % trafiłam wink

Pyt :Jak wygląda pasja Madzi ?

1) Dlaczego pasja Madzi wywołuje szok u znajomych - Kapłanka
              2) Co Madzia robi podczas wykonywania swojej pasji - 8 kielichów
              3) Jak wygląda jej pozycja - wisielec
              4) na czym musi skupić się najbardziej - 2 monetki
              5) jak wyglada ta pasja w oczach innych - 4 puchary
              6) Jak wyglada ta pasja w oczach Madzi - cesarzowa

łojeza hmm ciekawa Pasja smile

1) Dlaczego ludzi to szokuje ?
              Hhmm możliwe że po poerwsze nie każdy to potrafi , nie każdy jest w stanie
              pokonać swoje lęki , swoje blokady ...kapłanka to kobieta wyzwolona , nie
              zależna wie co robi.
              być może szokujące jest to że nie jest ta pasja dla kobiet (tzn nie wiele kobiet
              decyduje się to robić)

2) co robi podczas wykonywania pasji?
              przekracza pewną granicę - granicę strachu bo tak naprawdę nie wie co się
              stanie. TZn spodziewa się osiągnięcia "czegoś" ale za każdym razem te "coś" może
              wychodzić inaczej.

3) jaka pozycja - wisielec

jeju no to może te skakanie na linie - bandżi
              w mojej tali (sygnaturka na dole) wisielec jest zatapiany w "akwarium" - robi
              taką sztuczkę i jest widownia ...myślę że Madzia też ma swoją widownię

4) na co musi uważać ?
              2 denary u mnie tez wyglądają w ten sposób jak 2 ludzi skacze do wody - możliwe
              że to skoki artystyczne do wody ? musi uważać żeby nie stracić kontoli nad swoim
              ciałem . i żeby udały się akrobacje .
              Żeby w dobre miejsce wcelować smile - bo to przecież nie jest takie łatwe

5) Jak wygląda ta pasja w oczach innych ?

Jest fajna wink ale z powiedzeniem "Dziękuję to nie dla mnie" wink)
              fajne do popatrzenia np w tv wink)

6) Jak wygląda ta pasja w oczach Madzi
              Czuje się silną kobietą . spełnioną ...wie że ma swoich wielbicieli (ci których
              też to pociąga) , bardzo się cieszy że dała radę to zrobić smile

Pozdrawiam i do jutra do 18.00 wink))
    • higienistka Re: Warsztat 80 14.04.09, 16:30
      Czym się zajmuje Madzia?

Cechy charakterystyczne jej pasji - Arcykapłanka i Cesarzowa. Wydaje mi się, że w dużej części trzeba opierać się na wyczuciu, intuicji. Wymaga cierpliwości, wywołuje różnorodne emocje, a jednocześnie przynosi satysfakcję i może wymierne korzyści.
      Dlaczego Madzia się tym zainteresowała? - Paź Buław, Królowa Mieczy. Prawdopodobnie zainteresował ją tym ktoś młody, nastawiony entuzjastycznie, kto lubi ryzyko i hazard. Ta osoba mogła złożyć jej propozycję typu: 'Chodź, spróbuj'. Jeśli w Królowej Mieczy jest Magda, to zadecydował o wejściu do gry jej upór, samodzielność, niezależność (czy też możliwość jej uzyskania).
      Dlaczego Madzia robi to teraz? 7 Mieczy, Koło Fortuny. Lubi ryzyko, dreszczyk emocji, ciągły ruch i zmienność. Szlifuje swoje umiejętności logicznego myślenia, spryt, to COŚ zmusza ją do ciągłej gotowości umysłowej.
      Dlaczego znajomi są zszokowani? - 6 Monet, 2 Mieczy. Odczuwają pewien niepokój, widzą jakieś zagrożenia, a jednocześnie są zdziwieni skutecznością Madzi w tym, co robi, jej zaangażowaniem i determinacją.
      Jakich cech wymaga zajmowanie się tym CZYMŚ? - 4 Mieczy, 6 Monet. Wymaga cierpliwości, czasu, zachowania zimnej krwi, trzymania się pewnych, niekiedy dość sztywnych reguł. Wymaga też gotowości do działania, dyspozycyjności. Być może wymaga też po prostu nakładów finansowych.
      Gdzie się tym czymś zajmuje? - 7 Monet, Paź Monet. Na 7 Monet człowiek czeka, zasiał, a teraz wola boska i nic już od niego nie zależy, a Paź Monet na mojej talii stoi przed budynkiem i nie wchodzi do niego, trzyma tylko swoją monetę w dłoniach. Ponieważ Paź Monet jest związany z pracą, nauką - może Madzia zajmuje się tym cichcem w pracy albo w czasie pracy wychodzi? Albo 7 Monet oznacza czas podczas przerwy w pracy...? Weekend? Wakacje? 7 Monet to też natura, może Madzia zajmuje się tym CZYMŚ na powietrzu?
      Czego potrzeba? - Królowa Buław, Kochankowie. Wygląda na to, że ktoś jest jej jeszcze potrzebny, ktoś, kto zarządza, organizuje, dyryguje, uczy. Być może też, że Madzia sama zarządza i dyryguje, ale we współpracy z kimś albo po prostu wydaje polecenia.
      Kogo potrzeba? Albo raczej z kim Madzia się tym zajmuje? - 6 Kielichów, Pustelnik. Chyba ma kogoś do pomocy, asekuracji, kogoś zaufanego, lepiej znającego się na rzeczy, niż ona.
      Jakie czynności się wykonuje? - 7 i 8 Buław. Chyba dużo się dzieje i nagle, takimi eksplozjami, pomiędzy którymi panuje spokój. 7 Buław to zadanie, gra (na jasnych, konkretnych zasadach). 8 - szybkość, ruch, wiadomości, esemesy, maile, telefony.
      Jakie są zagrożenia? - 10 Buław, 5 Buław. Po pierwsze przeciążenie, stres, duża, za duża odpowiedzialność. Po drugie - za dużo się dzieje, gdzieś ktoś może być nie fair, wydarzenia mogą się wymknąć spod kontroli.
      Jak ludzie - społeczeństwo, 'zjadacze chleba' - postrzegają tych, którzy zajmują się tym CZYMŚ? - Świat, Paź Kielichów. Widzą ich jako ludzi sukcesu, światowych, którzy przekroczyli jakieś ograniczenia, osiągnęli coś, co mogłoby wydawać się nieosiągalne, którzy spełniają swoje marzenia, są zafascynowani tym, co robią.
      Co ja o tym myślę? - 8 Kielichów, 5 Mieczy. Nie to, żebym nie miała własnego zdania wink , ale byłam ciekawa, czy w ogóle jakieś mam, czy znam to, czym Madzia się zajmuje, może sama próbowałam. Trochę wygląda to tak, jakby sama kiedyś o tym myślała, próbowała, ale albo poniosłam porażkę, albo doszłam do wniosku, że choć fascynujące, to jednak nie dla mnie. Ze sportów ekstremalnych chciałam grać na giełdzie, latać szybowcem i być kapitanem atomowej łodzi podwodnej smile Najbardziej przeżyłam niemożność latania, co korespondowałoby z 8 Kielichów. Podoba mi się też ta koncepcja ze względu na Arcykapłankę, która oznacza też poznawanie tajemnic świata i wszechświata, bo kiedy leciałam szybowcem, czułam się tak, jakbym odkrywała świat na nowo, choć to był ten sam świat, ta sama ziemia, na której przed chwilą stałam. I Świat - osiąganie czegoś, co wydaje się nieosiągalne, kojarzy mi się z historią Ikara.
      Zatem moje typy to:gra na giełdzie i latanie szybowcem. Sterowanie atomową łodzią podwodną pomijam smile
      Jeszcze przyszło mi do głowy sklejanie modeli smile)
      • asia.33 czekam ... 14.04.09, 16:37
        czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz , jestem wrecz przyklejona do
        komputera
        Higienistko ja juz we wszystko uwierze nawet w ta atomowa łodz
        podwodna hihihihiihihhi
        pozdrawiam
      • higienistka Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:21
        Tak jeszcze spojrzałam i pomyślałam o grach komputerowych, szczególnie symulacjach (ta 7 Buław i Koło Fortuny), pisaniu książek (Paź Kielichów, Świat, Paź Monet) i jodze (5 Mieczy i nie tylko).
    • ma_ewa01 Re: Warsztat 80 14.04.09, 17:09
      Dziewczyny, błagam o godzinke zwłoki. 15 minut temu pojechali goście. Nie dam
      rady wcześniej. Przepraszam, ale to taki świąteczny czas...
      Piszę dopiero czwartą interpretację, ale nie wiem czy zdąze do 18-tej.
      Na wszelki wypadek proszę o te godzinkę...
      Msmile
      • higienistka Re: Warsztat 80 14.04.09, 17:38
        Chętnie poczekam, dla mnie to żadna różnica.
        A w ogóle uważam pomysł przesunięcia godziny rozwiązywania warsztatów na wcześniejszą za bardzo dobry, brakowało mi czasu na przedyskutowanie interpretacji, bo następne dni są już raczej poświęcone nowemu warsztatowi.
        • dana-25 Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:19
          Higienistko, jak pogrubiasz czcionki? Ja, gdy przepisuję tekst z worda, to pogrubienia, podkreślenia, kursywa wszystko mi ginie i tekst się ujednolica. Zdradź, jakie czary stosujesz?wink
          • higienistka Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:24
            HTML smile
            jeśli chcesz pogrubić jakiś tekst, wstawiasz przed nim [ b ] (bez spacji przed i po 'b'), a na końcu taki: [ / b ] oczywiście też bez spacji. Jeśli chcesz coś podkreślić zamiast 'b' wstawiasz 'u', a jeśli napisać kursywą - wstawiasz 'i' zamiast 'b'.
            • dana-25 Re: Warsztat 80 14.04.09, 19:05
              próba.
              Hurra!!!
              Dzięki, udało sięsmile

A czy wiesz jak się robi całuski, takie co to się ruszają, jak często się je
              widzi na zaprzyjaźnionym forum Szkółka Tarota, bo chciałam Ci takiego wysłać, a
              umiem tylko coś takiegosmile
              • olga.78 Re: Warsztat 80 14.04.09, 19:12
                > A czy wiesz jak się robi całuski, takie co to się ruszają, jak często się je
                > widzi na zaprzyjaźnionym forum Szkółka Tarota, bo chciałam Ci takiego wysłać, a
                > umiem tylko coś takiegosmile

Gratuluję kiss (dwukropek + gwiazdka) Zerknij na emoty w gg, jak używasz - tam
                znajdziesz podpowiedzi. Podświetlisz i się pokaże podpowiedź smile
              • kita32 Re: Warsztat 80 14.04.09, 19:20
                > A czy wiesz jak się robi całuski, takie co to się ruszają, jak często się je
                > widzi na zaprzyjaźnionym forum Szkółka Tarota, bo chciałam Ci takiego wysłać, a
                > umiem tylko coś takiegosmile

: * (bez spacji)

kiss
            • kita32 Re: no własnie 14.04.09, 18:54
              > no własnie jak ?...i od razu jak wkleic zdjecie rozkładu by było
              > odrazu widoczne a nie link? Jak ?

...Wklejasz zdjęcie do sieci np do fotoforum, klikasz prawym klawiszem myszy i wybierasz opcję "kopiuj adres obrazka". Potem w tekście piszesz [ img ] przed adresem, a [ / img ] po (bez spacji) i gotowe.
      • kita32 Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:28
        Ma_ewo, zamęczysz się, jak będziesz w stresie i pośpiechu pisać komentarze. Wystarczy jak napiszesz odpowiedź i dokładnie przeczytasz interpretacje, żeby wybrać zwycięzcę. Wprawdzie lepiej jak są komentarze, ale przecież nie muszą być smile.
        • higienistka Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:43
          Tak naprawdę sami możemy komentować nasze interpretacje szczegółowo (zwłaszcza że teraz będzie na to więcej czasu), a osoba prowadząca warsztaty może po prostu podać odpowiedź i skomentować szczególnie trafne czy ważne spostrzeżenia. Może zastanówmy się nad taką modyfikacją na przyszłość?
    • ma_ewa01 Re: Warsztat 80 14.04.09, 18:52
      Jeszcze raz przepraszam za opóżnienia i podaję rozwiązanie zagadki.
      Otóż nasza Madzia po prostu jest M O R S E M !
      Od początku zimy dała się porwać tej pasji i zaraża nią coraz wiecej osób.
      Wchodzi do lodowatej wody i pozostaje w niej stopniowo na coraz to dłużej. Sama
      kąpiel trwa kilka- kilkanaście minut . W tym czasie Madzia stoi spokojnie, żeby
      wydatkować jak najmniej energii. Taka kąpiel musi być poprzedzona dokładną
      rozgrzewka całego ciała, ale nie można się spocić. Rozgrzewkę robi się w
      ubraniu, które jest zdejmowane w momencie wejścia do wody. W czasie kąpieli
      można mieć na głowie czapkęsmile. Madzia kąpie się w towarzystwie kilku
      zaprzyjaźnionych pasjonatów, ostatnio dołączył też jej 12 letni syn, a i córka 8
      latka ma coraz większą ochotę. Mąż Madzi obserwuje całą tę zabawę z pomostu.
      Na pomoście lub na brzegu zbiera się zwykle grupka gapiów obserwujących to
      wydarzenie. Od samego patrzenia dostaja gęsiej skórki. A Madzia jest bardzo
      dumna ze swojej pasji, traktuje ją jako wspaniałą kurację uodporniającą organizm
      i w ogóle czuje się wspaniale.
      Jest , jak napisała jedna z uczestniczek wyjątkową, pozytywnie zakręcona osóbką
      ( przepraszam, ze nie piszę kto, ale nie chcę przedłużać i teraz szukać, a
      pamięc może mnie mylić)
      To tyle, jeśli cos trzeba dodatkowo wyjaśnić pytajcie, teraz podam poszczególne
      omówienia a na koniec wytypuję zwycięzcę. Mam nadzieję, ze nikogo nie pominęłam.
        • ma_ewa01 higienistka 14.04.09, 18:56
          Witaj Higienistko. Miło, ze znalazłas czas smile
          Czym się zajmuje Madzia?

Cechy charakterystyczne jej pasji - Arcykapłanka i Cesarzowa. Wydaje mi się, że
          w dużej części trzeba opierać się na wyczuciu, intuicji. Wymaga cierpliwości,
          wywołuje różnorodne emocje, a jednocześnie przynosi satysfakcję i może wymierne
          korzyści.
          M: jeśli chodzi o korzyści, to na razie nie, ale może w przyszłości Madzia
          połączy tę pasję z zarabianiem pieniązków…
          Rzeczywiście ta pasja wymaga cierpliwości i znakomitej znajomości i wyczuciu
          swojego organizmu. A satysfakcja- gwarantowanasmile

Dlaczego Madzia się tym zainteresowała? - Paź Buław, Królowa Mieczy.
          Prawdopodobnie zainteresował ją tym ktoś młody, nastawiony entuzjastycznie, kto
          lubi ryzyko i hazard. Ta osoba mogła złożyć jej propozycję typu: 'Chodź,
          spróbuj'. Jeśli w Królowej Mieczy jest Magda, to zadecydował o wejściu do gry
          jej upór, samodzielność, niezależność (czy też możliwość jej uzyskania).
          Msmile Tak, pasję Magda przejęła od znajomych, którzy ją uprawiali i bardzo się
          jej to spodobało. Madzia lubi wyzwania, zwłaszcza, jeśli maja na celu
          podniesienie kondycji organizmu, zdrowia itp.

Dlaczego Madzia robi to teraz? 7 Mieczy, Koło Fortuny. Lubi ryzyko, dreszczyk
          emocji, ciągły ruch i zmienność. Szlifuje swoje umiejętności logicznego
          myślenia, spryt, to COŚ zmusza ją do ciągłej gotowości umysłowej.
          M: Rzeczywiście Madzia lubi ryzyko i dreszczyk emocji, lubi przekraczać granice…

Dlaczego znajomi są zszokowani? - 6 Monet, 2 Mieczy. Odczuwają pewien niepokój,
          widzą jakieś zagrożenia, a jednocześnie są zdziwieni skutecznością Madzi w tym,
          co robi, jej zaangażowaniem i determinacją.
          Msmile Dokładnie jest tak, jak napisałaś…Niepokoją się , ale podziwiają i widzą w
          tym sens

Jakich cech wymaga zajmowanie się tym CZYMŚ? - 4 Mieczy, 6 Monet. Wymaga
          cierpliwości, czasu, zachowania zimnej krwi, trzymania się pewnych, niekiedy
          dość sztywnych reguł. Wymaga też gotowości do działania, dyspozycyjności. Być
          może wymaga też po prostu nakładów finansowych.
          Msmile Przede wszystkim determinacji i odwagi. Nakładów finansowych razej nie.
          Kąpie się tylko w stroju, a jezioro mamy o rzut beretem

Gdzie się tym czymś zajmuje? - 7 Monet, Paź Monet. Na 7 Monet człowiek czeka,
          zasiał, a teraz wola boska i nic już od niego nie zależy, a Paź Monet na mojej
          talii stoi przed budynkiem i nie wchodzi do niego, trzyma tylko swoją monetę w
          dłoniach. Ponieważ Paź Monet jest związany z pracą, nauką - może Madzia zajmuje
          się tym cichcem w pracy albo w czasie pracy wychodzi? Albo 7 Monet oznacza czas
          podczas przerwy w pracy...? Weekend? Wakacje? 7 Monet to też natura, może Madzia
          zajmuje się tym CZYMŚ na powietrzu?
          Tak, Madzia uprawia swoją pasję na łonie natury, nad jeziorem,
          Czego potrzeba? - Królowa Buław, Kochankowie. Wygląda na to, że ktoś jest jej
          jeszcze potrzebny, ktoś, kto zarządza, organizuje, dyryguje, uczy. Być może też,
          że Madzia sama zarządza i dyryguje, ale we współpracy z kimś albo po prostu
          wydaje polecenia.
          Msmile To najczęściej Madzia daje hasło grupie zaprzyjaźnionych morsów…
          Kogo potrzeba? Albo raczej z kim Madzia się tym zajmuje? - 6 Kielichów,
          Pustelnik. Chyba ma kogoś do pomocy, asekuracji, kogoś zaufanego, lepiej
          znającego się na rzeczy, niż ona.
          Msmile no tak, zawsze ktoś z nią jest, obok w wodzie, albo na pomoście, ale nie
          wiem, czy jako asekuracja, czy po prostu jako towarzystwo…

Jakie czynności się wykonuje? - 7 i 8 Buław. Chyba dużo się dzieje i nagle,
          takimi eksplozjami, pomiędzy którymi panuje spokój. 7 Buław to zadanie, gra (na
          jasnych, konkretnych zasadach). 8 - szybkość, ruch, wiadomości, esemesy, maile,
          telefony.

Jakie są zagrożenia? - 10 Buław, 5 Buław. Po pierwsze przeciążenie, stres, duża,
          za duża odpowiedzialność. Po drugie - za dużo się dzieje, gdzieś ktoś może być
          nie fair, wydarzenia mogą się wymknąć spod kontroli.
          Msmile Pewnie tak, trzeba się wyluzowac i porządnie rozgrzać na sucho, wtedy
          dopiero można wejść do wody. Żeby nie doszło do szoku termicznego…

Jak ludzie - społeczeństwo, 'zjadacze chleba' - postrzegają tych, którzy zajmują
          się tym CZYMŚ? - Świat, Paź Kielichów. Widzą ich jako ludzi sukcesu, światowych,
          którzy przekroczyli jakieś ograniczenia, osiągnęli coś, co mogłoby wydawać się
          nieosiągalne, którzy spełniają swoje marzenia, są zafascynowani tym, co robią.
          Msmile Tak, Morsy cieszą się niekłamanym uznaniem i SA postrzegani jakoświatowcy,
          którzy przekraczają własne ograniczenia, i stereotypy

Co ja o tym myślę? - 8 Kielichów, 5 Mieczy. Nie to, żebym nie miała własnego
          zdania , ale byłam ciekawa, czy w ogóle jakieś mam, czy znam to, czym Madzia
          się zajmuje, może sama próbowałam. Trochę wygląda to tak, jakby sama kiedyś o
          tym myślała, próbowała, ale albo poniosłam porażkę, albo doszłam do wniosku, że
          choć fascynujące, to jednak nie dla mnie. Ze sportów ekstremalnych chciałam grać
          na giełdzie, latać szybowcem i być kapitanem atomowej łodzi podwodnej
          Najbardziej przeżyłam niemożność latania, co korespondowałoby z 8 Kielichów.
          Podoba mi się też ta koncepcja ze względu na Arcykapłankę, która oznacza też
          poznawanie tajemnic świata i wszechświata, bo kiedy leciałam szybowcem, czułam
          się tak, jakbym odkrywała świat na nowo, choć to był ten sam świat, ta sama
          ziemia, na której przed chwilą stałam. I Świat - osiąganie czegoś, co wydaje się
          nieosiągalne, kojarzy mi się z historią Ikara.
          Zatem moje typy to:gra na giełdzie i latanie szybowcem. Sterowanie atomową
          łodzią podwodną pomijam
          Jeszcze przyszło mi do głowy sklejanie modeli )

Msmile No cóż nie jest to gra na giełdzie ani latanie szybowcem, ale byłas blisko
          w charakteryzowaniu pasji Madzi.
          Dzięki Higienistko za udział w warsztacie, wpadaj częściej…
          Msmile
          • higienistka Re: higienistka 14.04.09, 19:04
            > Jakie czynności się wykonuje? - 7 i 8 Buław. Chyba dużo się dzieje i nagle,
            > takimi eksplozjami, pomiędzy którymi panuje spokój. 7 Buław to zadanie, gra (na
            > jasnych, konkretnych zasadach). 8 - szybkość, ruch, wiadomości, esemesy, maile,
            > telefony.

Aaaa, to już rozumiem - te eksplozje to krótkie kąpiele, pomiędzy którymi nic się nie dzieje. smile
        • ma_ewa01 Olga 14.04.09, 18:57
          Niewiarygodne! Wszystkie karty w pozycji prostej i prawie cały dwór buław!
          Dolny rząd idealnie psuje mi do skoku o tyczce. W połączeniu z górnym praca w
          cyrku może coś na liniach.
          M: Hm… dziwne, ze Twoje karty tak to pokazały

1. Pasja Madzi: VII kielichy
          Sztuczny świat. Wyreżyserowany w całości przez człowieka. To nie jest coś z czym
          spotykamy się na co dzień. To służy do realizacji bardzo wyszukanych,
          nietypowych marzeń. Sprawdzanie się w specjalnie stworzonych do tego celu
          warunkach.
          Msmile No tak, Madzia faktycznie sprawdza swój organizm w nietypowych warunkach,
          ale raczej nie są one sztuczne, ale prawda, z tą pasją nie czesto można się spotkać

2. Co Madzi daje ta pasja: VI buław
          Madzia nie tylko czuje się doskonale uprawiając tę pasję, ale i odnosi w niej
          jakieś znaczące sukcesy. Ta pasja to również jej sposób na dowartościowanie się,
          poczucie się panem życia, kimś kto może wszystko osiągnąć co zechce. To dla niej
          bardzo pozytywny motywator. Myślę, że jest ona bardzo pozytywnie zakręcona osóbką.
          M: świetnie Olgo, Każde słowo trafione idealnie…

3. Miejsce, w którym Madzia oddaje się tej pasji: Księżyc
          Miejsce oświetlone sztucznym światłem w którym są stworzone sztucznie warunki do
          oddawania się tej pasji. Skojarzył mi się też skok na bungee z mostu
          M: nie, to nie most, raczej pomost

4. Otoczenie: Król buław
          Widownia, obserwatorzy.
          M: a i owszem stoja na pomoście szczękajac zębami od samego patrzenia

5. Jaką ma wtedy postawę: VI mieczy
          Stojącą lekko pochylona do przodu. Ważne jest podczas wykonywania tej pasji
          utrzymanie równowagi. Ręce ma w tym czasie zajęte trzymaniem czegoś i
          kierowaniem czymś. Może tyczki, linki. Ważne jest również sprawne i precyzyjne
          posługiwania się rękoma. Nie stoi na ziemi lecz na czymś dość niestabilnym
          (lina, równoważnia) lub jest wtedy w czymś niestabilnym (motor, kajak,
          helikopter, lotnia).
          Msmile Postawę odczytałaś prawidłowo, ale rece ma wolne, nic w nich nie trzyma…

6. Co jest jej wtedy potrzebne: Paź buław
          Coś długiego, wykonanego z drewna i/lub materiału lub z przewagą drewna (tyczka,
          narty, lina). Odpowiedni strój łącznie z czapeczką - może kask.
          Msmile Jak wyzej. Owszem, ma na głowie czapkę a strój – zwykły kąpielowy

7. Co wtedy czuje: Rycerz buław
          Pozytywną energię która ją mobilizuje. Madzia sprawdza siebie i swoje
          możliwości. Ma poczucie panowania nad swoja energią, którą ukierunkowuje w
          określony sposób wykorzystując maksymalnie i z rozwagą. Jest panem sytuacji w
          pozytywnym tego słowa znaczeniu.
          Msmile Dokładnie, nic dodać nic ując
          8. Dlaczego szokuje znajomych:. Wieża
          Wg znajomych to igranie z życiem. Ta pasja zdaje się jest podatna na kontuzje i
          niebezpieczna.

To pasja bardzo nietypowa i niezbyt popularna. Niewiele osób się tym zajmuje, bo
          to i niebezpieczne i dodatkowo są do tego potrzebne specjalne predyspozycje.
          Niebywała odwaga, wyjątkowa sprawność fizyczna oraz coś co sprawia, że nie jest
          dostępna dla ogółu. Pasja dla wyjątkowych pasjonatów. Takie pozytywne szaleństwo.

Msmile Madzia twierdzi, że każdy może zostać morsem. Ja co prawda jej nie wierzę…
          Poza tym wszystko prawda, w oczach niewtajemniczonych- igranie ze zdrowiem,
          narażenie na choroby itp.
          Dzięki Olgo byłas blisko, sporo prawdy o pasji Madzi wyszło na jawsmile
          Pozdrawiam
          Msmile
        • ma_ewa01 Dana 14.04.09, 18:58
          1.Jakiej kategorii jest pasja Madzi? ------10pucharów, 5 mieczy
          Pasja jest niebezpieczna, wiąże się z ryzykiem może nawet utratą życia. Sport
          ten przynosi duże emocje. Pasja ta wiąże się z dużymi wysokościami, to coś robi
          się wysoko.
          M: Z wysokością – nie, ale w pewnym sensie wiąze się z ryzykiem utraty zdrowia-
          to opinia tych, którzy oglądają takich zapaleńców, jak Madzia…

2.Czy jest to sport?------------------------Pustelnik
          tak
          M: nie wiem, czy to jest sport?

3.Z jakim miejscem jest związana ta pasja ?---------------3mieczy
          Miejsce jest bolesne, groźne, niebezpieczne nieprzyjazne, wśród chmur.
          Msmile Raczej nie, miejsce jest spokojne, urocze, nad jeziorem.

4.Na czym polega ta pasja? ---------2mieczy, 4 denarów, Walet denarów
          Pasja polega na pokonywaniu granic, które normalny człowiek nie umie, nie chce
          pokonać. Do uprawiania tej pasji potrzebny jest specjalny sprzęt. Gdy się go
          uprawia potrzebna jest osoba do asekuracji lub coś co asekuruje
          Msmile sprzętu specjalnego nie potrzeba, ale pasję scharakteryzowałaś idealnie

5.Co ta pasja daje Madzi?---------------Królowa denarów

Madzia sprawdza się w tej trudnej sytuacji, musi podejmować szybkie decyzje,
          liczyć sama na siebie, to wzmacnia jej psychikę, daje jej siłę do dalszych
          działań, daje satysfakcję.
          Msmile Taaak, Madzia czuje się królową życia…, wzmocniona psychicznie i fizycznie,
          dokładnie

6.Co to za pasja?--------------6pucharów
          6 pucharów i 10 pucharów znaczą prawie to samo, chyba karty chciały podkreślić
          ryzykowność pasji, obie tez mówią o domu, w kontekście wysokości to kojarzy mi
          się ze wspinaczką po ścianach, kominach, wieżowcach lub zwyczajnie w górach.
          Msmile szkoda, że te puchary nie skojarzyły Ci się z wodą, byłoby super.
          Ale i tak były ładne trafienia.
          Dzięki za udział, pozdrawiam
          Msmile
        • ma_ewa01 Dobemka 14.04.09, 18:59
          Przed rozłożeniem kart myślałam o jakichś ekstremalnych wyczynach
          typu skok ze spadochronem, motocross lub skałki do wspinania i tego
          typu rzeczy. Po rozłożeniu karty bardzo zbiły mnie z tropu. Myślałam
          i myślałam i przyszło mi do głowy coś co dla jednych jest właśnie
          ekstremalną pasją a dla innych źródłem dochodu, tymbardziej, że mam
          dużo denarów w rozkładzie, więc chyba zaryzykuję ... no więc jadę
          dalej.
          M: smile
          1. Dlaczego Madzię zainteresowała ta pasja? - XIX Słońce
          Dlatego, że zainteresowanie te pozwala jej się realizować. Pasja ta
          jakby otworzyła, zapoczątkowała w Madzi pewien nowy etap, nowy
          początek, nowe „ja”. Otworzyła okno na świat. Jest oddana temu
          zajęciu i z wielkim zaangażowaniem realizuje je. Daje je to pełną i
          bezgraniczną radość!!! Czasami cieszy się jak dziecko, triumfuje,
          mnoży majątek i czerpie wielką przyjemność. Dlaczego jeszcze? A no
          dlatego że zaspokaja to jej ambicje, może swobodnie korzystać
          z „owoców” tej pasji.
          Msmile Dokładnie,
          Madzia bardzo się nakręca na te kąpiele, cieszy się jak dziecko…taka światowa
          się zrobiłasmile

2. Co w niej pociąga/przyciąga Madzię? -rycerz denarów
          Rycerz denarów nadaje taką poważną atmosferę tej pasji i myślę że
          tak jest. Nie jest to zajęcie dla wszystkich. Madzia jest dobrym
          strategiem, chłodno myśli i kalkuluje w zaciszu domowego ogródka. A
          pasja przyciąga, gdyż być może Magda czuje się stabilniejsza
          finansowo, daje jej to bezpieczeństwo i komfort.
          M: raczej nie ma to związku z finansami, ale może kiedyś…

Na wszystkich kartach mam pojedyncze osoby, więc myślę że to
          zainteresowanie Madzi jest realizowane na osobności, raczej
          samotnie. Pasuje mi to też do mojej koncepcji, ale Mag może
          podpowiadać, że być może korzysta ona z pomocy osoby doświadczonej,
          ale niekoniecznie, w końcu MAG jest świadomy swojej siły i ma
          wiedzę. 2 denarów natomiast oznacza, ze Magda świetnie się przy tym
          bawi i obraca pieniędzmi, żongluje nimi jak bohater karty. Podejmuje
          decyzje, rozważa wszystkie za i przeciw no i jest też ostrożna,
          wkońcu za sobą ma burzę na morzu.
          Patrząc na wszystkie karty w rozkładzie sądzę że Magda wszystko ma
          opanowane i świetnie sobie radzi.
          M: Madzia realizuje swoja pasję w bardzo wąskim gronie. Jednorazowo bierze
          udział w kąpieli od 2,3 do 10 osób. Czasami kąpie się sama, albo ze swoim 12
          letnim synem…
          Ale zawsze jest troche gapiów dokoła.

4. Madzia podczas wykonywania pasji? - XIV Równowaga
          No tak… Magda musi być bardzo opanowana i chłodno kalkulować, musi
          zachować zdrowy rozsądek, spokój i harmonię. Cierpliwość i
          opanowanie też tu jest atutem i na wagę złota.
          M: Madzia musi zachować równowagę termiczną, musi kontrolować czas i oczywiście
          zachować zdrowy rozsądek, bardzo celnie Dobemkosmile
          5. Co powoduje że pasja ta wydaje się ekstremalna dla innych?? – as
          denarów
          Hmmm … możliwość szybkiego wzbogacenia się lub brak stabilizacji
          finansowej, która dla wielu jest ważna oczywiście z wiadomych celów.
          Msmile Raczej nie chodzi o kaskę

No więc reasumując sadzę, ze pasja Madzi o której napisała Ma-ewa to
          giełda lub coś związanego z inwestowaniem, pomnażaniem pieniędzy.
          Osobą doświadczoną o której wspomniałam wyżej uważam za maklera
          giełdowego lub kogoś w tym stylu.
          Msmile Typowanie niestety spudłowane, ale jak zwykle – piękne trafienia też były…
          Dzięki, Dobemko za udział,
          Uściski
          Msmile
        • ma_ewa01 Czaszka 14.04.09, 19:00
          Witaj Czaszko,
          Cieszę się, że dołączyłaś.

Pyt :Jak wygląda pasja Madzi ?

1) Dlaczego pasja Madzi wywołuje szok u znajomych - Kapłanka
          2) Co Madzia robi podczas wykonywania swojej pasji - 8 kielichów
          3) Jak wygląda jej pozycja - wisielec
          4) na czym musi skupić się najbardziej - 2 monetki
          5) jak wyglada ta pasja w oczach innych - 4 puchary
          6) Jak wyglada ta pasja w oczach Madzi - cesarzowa

1) Dlaczego ludzi to szokuje ?
          Hhmm możliwe że po poerwsze nie każdy to potrafi , nie każdy jest w stanie
          pokonać swoje lęki , swoje blokady ...kapłanka to kobieta wyzwolona , nie
          zależna wie co robi.
          być może szokujące jest to że nie jest ta pasja dla kobiet (tzn nie wiele kobiet
          decyduje się to robić)
          M: Tak nie każdy wejdzie do lodowatej wody, gdy na dworze mróz …
          Hm… kobiety też są morsami…

2) co robi podczas wykonywania pasji?
          przekracza pewną granicę - granicę strachu bo tak naprawdę nie wie co się
          stanie. TZn spodziewa się osiągnięcia "czegoś" ale za każdym razem te "coś" może
          wychodzić inaczej.
          M: dokładnie, przekracza granicę wytrzymałości na zimnosmile

3) jaka pozycja - wisielec

jeju no to może te skakanie na linie - bandżi
          w mojej tali (sygnaturka na dole) wisielec jest zatapiany w "akwarium" - robi
          taką sztuczkę i jest widownia ...myślę że Madzia też ma swoją widownię

M: Owszem, widownia z pomostu przygląda się z niedowierzaniem szczękajac zębami
          na sam widok rozebranej Madzi. Szkoda, że nie poszłaś w strone akwarium…

4) na co musi uważać ?
          2 denary u mnie tez wyglądają w ten sposób jak 2 ludzi skacze do wody - możliwe
          że to skoki artystyczne do wody ? musi uważać żeby nie stracić kontoli nad swoim
          ciałem . i żeby udały się akrobacje .
          Żeby w dobre miejsce wcelować - bo to przecież nie jest takie łatwe
          M: no blisko, blisko…

5) Jak wygląda ta pasja w oczach innych ?

Jest fajna ale z powiedzeniem "Dziękuję to nie dla mnie" )
          fajne do popatrzenia np w tv )
          M: dokładnie tak myślą, chociaz co niektórzy desperacismile ja naśladują

6) Jak wygląda ta pasja w oczach Madzi
          Czuje się silną kobietą . spełnioną ...wie że ma swoich wielbicieli (ci których
          też to pociąga) , bardzo się cieszy że dała radę to zrobić
          M: Taaaak…, Madzia wierzy, że to samo zdrowie i z zapałem oddaje się lodowatym
          kompielom
          Dzięki Czaszko, że wpadłaś na warsztat. Piękne trafienia, fajna interpretacja.
          Byłaś o włos, o jedno skojarzenie…
          Msmile
        • ma_ewa01 Kita 14.04.09, 19:01
          Witaj Kito,

Interpretacja:

Przede wszystkim podczas wykonywania swojej pasji dla Madzi najważniejsze jest
          dobre związanie się lub przywiązanie się do czegoś (8 Mieczy). Madzia nie ma
          zbyt wiele możliwości ruchu.
          M: wazna jest rozgrzewka przed wejściem do wody.
          Te sztylety na Twojej karcie- to jak ukłucia lodowatej wody, igiełki zimna

W samej pasji (5 Pucharów) przede wszystkim ważne są emocje, a nie walka czy
          rywalizacja (nie 5 Mieczy). Madzia ma zapotrzebowanie na mocne emocje .

M: Madzia ma obsesję na punkcie zdrowia organizmu, witalności, sprawności,
          oczyszczania itp

Dla Madzi jej pasja jest formą ucieczki od problemów dnia codziennego (8
          Pucharów). Ekstremalne emocje pozwalają jej nabrać dystansu do problemów, które
          kiedyś ją męczyły.

M: Zdecydowanie tak. Uwalnia się od meczących katarów, przeziębień, alergii itp.
          gdyż były dla niej nie lada problemem

Inni ludzie nie współuczestniczą w jej działaniu (4 Mieczy) – to co robi, robi
          sama. Mogą ją wspomagać mentalnie, słowem, ale nie robią tego razem z nią.
          M: Tak i nie- bo kilkoro z jej znajomych podziela tę pasje i w niej uczestniczy
          , ale większość cierpnie na sama myśl smile, a w najlepszym razie śledzi wyczyny
          Madzi z pomostu…

Madzia oddaje się swojej pasji w przyrodzie, może nad wodą, jej działanie może
          być połączone z pokazami (3 Pucharów).
          M: bingo, nad wodą, w wodzie i to w lodowatej…
          O tych znajomych na pomoście już pisałam

Jej celem jest (6 Mieczy) przeżycie odczucia „odlotu” lub po prostu latania
          (ewentualnie płynięcia). Może lubi czuć pęd powietrza na twarzy.
          M: Oj tak, podobno jest niezły odlot, jak zaciskaja się naczynia i krew zastyga
          w żyłach.
          Lubi jak woda muska jej ciało

Niebezpieczeństwem (Wieża) jest możliwość upadku z dużej wysokości i rozbicie
          się. Dlatego tak ważne jest dobre zabezpieczenie się (np. przywiązanie się do
          czegoś).

M: Wieża potwierdza tu ekstremalne warunki w jakich Madzia zażywa kapieli

Tło (2 Kijów) może mówić, że Madzia zainteresowała się tym, co stało się jej
          pasją, bo ktoś ją tym zainteresował, może oznaczać również, że dobrze się czuje
          w grupie ludzi, którzy dzielą jej pasję – i to może być dodatkowa przyczyna jej
          zainteresowań. Grupa współ-pasjonatów może być międzynarodowa.
          M: czy miedzynarodowa, to nie wiem, ale na pewno ludzie z Zakopanego byli
          ostatnio a my mieszkamy nad jeziorami…
          Najbardziej pasują mi do jej pasji skoki na bandżi. Na drugim miejscu skoki
          spadochronowe. Na trzecim miejscu latanie na lotni lub motorolotni.
          M: nie udało Ci się co prawda trafić w pasje Madzi, ale jej charakter i
          znaczenie – super…
          Dzieki za udział
          Msmile
        • ma_ewa01 Mały Elf 14.04.09, 19:02
          Moje karty:
          Czym jest pasja Madzi- Diabeł= igranie z losem, narażanie się na
          niebezpieczeństwo, ryzykowanie
          M: Dokładnie tak mówią znajomi, którzy dowiadują się o tym, co nasza Madzia
          kombinuje zimą w jeziorzesmile

Miejsce, w którym Madzia oddaje się tej pasji- król Buław= w górze, gdzieś wysoko
          Msmile no… nie..

Otoczenie- 8 Mieczy = Miecze to powietrze. Moje skojarzenie to lotnisko.
          Msmile Hm, jakby tak spojrzeć na rozległą płaska powierzchnię, można by się
          doszukać pewnych podobieństw z jeziorem…

Co jest Madzi potrzebne by wykonywać tą pasję - Sprawiedliwośc = Moja pierwsza
          myśl to trapez albo równoważnia. Po głębszym zastanowieniu stwierdzam ze może to
          byc jakiś urzędowy papier czyli jakaś licencja, zezwolenie lub zaświadczenie o
          stanie zdrowia.
          Msmile Oficjalnie Madzi nic nie jest potrzebne, ale na pewno ma doskonałe
          rozeznanie swojego zdrowia

Dlaczego znajomi Madzi są tą pasją zaszokowani -6 kielichów = ponieważ Madzia ma
          rodzinę, jest matką a pasja wiąże się z narażaniem zdrowia bądź życia
          Msmile na początku rodzina ( mąz, mama, mniej siostra- tez troszkę zakręcona )
          obawiali się skutków lodowatych kąpieli, ale pod koniec zimy syn Madzi,
          szóstoklasista Jasiek zdecydował się dołączyć do Morsów…

W jakiej pozycji jest Madzia w trakcie oddawania się swojej pasji- 2 buławy = ma
          rozpostarte ramiona, trzyma w rękach jakieś drążki, linki itp.
          Msmile Nie, nie trzyma niczego w ręku

Głowna cecha tej pasji- Paź kielichów = i tu nie powiem długo myślałam. Gapiłam
          się na tego pazia i gapiłam. W końcu doszłam do wniosku, że może chodzi o
          motyla, który wylatuje z kielicha pazia.
          M: a na mojej karcie z kielicha Pazia wylatuje rybka…
          Podsumowując: pasja Madzi jest troche niebezpieczna, ona sama jest w powietrzu,
          wysoko, trzyma się drążków, sznurków. Stawiam na latanie. Lotnia albo moze
          zajęcia z pilotażu pasjonują Madzię. Myślę także o ćwiczeniach na równoważni lub
          chodzeniu po linie.
          Msmile Nie, to nie to, ale troche trafień było…
          Fajnie, że dołączyłaś.
          Pozdrawiam serdecznie
          Msmile

• ma_ewa01 Canada 14.04.09, 19:02
          Witaj Canado. Bardzo się cieszę, ze znowu jesteś. Zawsze czekam na Ciebie i
          Twoja interpretację.
          Ale do rzeczysmile

Kiedy wyjmowałam karty z pudełka, zostawiłam w nim przez przypadek jedną kartę –
          był to Cesarz. Podczas tasowania wypadł mi Król Buław. Pomyślałam więc, że pasja
          Madzi musi być zajęciem określanym jako typowo „męskie”, jest to coś, czym
          raczej rzadko zajmują się kobiety. Reszta rozkładu raczej to potwierdza.
          Msmile No nie wiem, muszę zapytać Madzię, jak wyglądaja proporcje…
          Patrząc na rozkład od razu skojarzył mi się on z kierowaniem jakimś pojazdem lub
          z pilotowaniem czegoś. Zarówno 4 Denary ładnie to obrazują, jak i karta
          pokazująca wygląd Madzi przy oddawaniu się tej pasji (8 Denarów) przywodzi na
          myśl człowieka trzymającego kierownicę w rękach. A kim wtedy Madzia jest – no,
          właśnie, królem Denarów, czyli dzierży w rękach stery i ma nad czymś władzę
          panując nad materią. Ludzie z otoczenia zostają z daleko tyłu (Paź Buław), lub
          są gdzieś na dole, wydają się mali, niepozorni, bezbronni.
          M: Cos jest w tym postrzeganiu ludzi pozostających na brzegu lub na pomoście…

Patrząc na tę kartę pomyślałam też, że pasja Madzi może być dosyć głośna,
          dźwięki motorów mogą dosyć skutecznie uniemożliwiać swobodne porozumiewanie się
          z innymi. Żeby coś do nich powiedzieć, trzeba głośno i szybko krzyknąć, na
          dłuższe rozmowy nie ma ani czasu, ani sposobności.
          M: Oj nie, wręcz przeciwnie, Madzia oddaje się jej w skupieniu i z pewnym
          namaszczeniem…
          Dopiero po wyjściu z wody daje upust swojej radości…

Pasji tej Madzia oddaje się na otwartej przestrzeni (Królowa Kielichów), w
          naturze, możliwe, że w pobliżu wody, a w każdym razie w miejscu, gdzie Madzia
          może być sobą i które po prostu kocha. Miejsce to, chociaż jest ono na otwartej
          przestrzeni, nie jest jednak zupełnie dzikie ani niecywilizowane. Królowa
          Kielichów symbolizuje raczej miejsce dobrze zabezpieczone, w którym natura,
          oprócz tego, że stanowi piękne tło, służy człowiekowi, a nie jest mu wrogiem.
          Pasja ta pozwala Madzi wyrwać się gdzieś daleko od wszelkich trosk i kłopotów,
          przenosi ją do zupełnie innego świata.
          M: Idealnie scharakteryzowałas miejsce, w którym Madzia najczęściej oddaje się
          swojej pasji.
          Jest to teren ośrodka wypoczynkowego, miejsce pracy jej męża, od wielu ładnych
          lat. Madzia jest tam częstym bywalcem bez względu na pore roku

Jest to zajęcie wymagające pewnej ręki, skupienia, koncentracji i opanowania. Ma
          związek z kierowaniem jakąś maszyną, trzeba chyba trochę znać się przy tym na
          mechanice. Wydaje mi się, że ta pasja wymaga treningu i wcześniejszego
          przygotowania, nie można wziąć w niej udziału tak „z marszu”. Ze względu na
          ilość kart denarowych wnioskuję, że może być ona kosztowna.
          Msmile Hm… Już wiesz, ze pasja ta nie jest kosztowna, ale wymaga wcześniejszego
          treningu, przygotowania, doskonałej rozgrzewki i nie można tak sobie rozebrać
          się i wejść do lodowatej wody. Chyba chodzi tu o kierowanie swoim organizmem,
          trzeba się na nim znać i mieć dobry kontakt z własnym ciałem
          Stawiam na jazdę samochodami, ale może bardziej coś bliższego jeżdżeniu
          samochodom terenowym, czy quadem, niż wyścigi. Albo mogła by to być też jazda na
          motorze, ewentualnie jakieś motorówki czy nawet pilotowanie samolotu.
          Msmile sama pasja to nie to, ale trafienia były bardzo bliskie
          Jeszcze raz dzięki za udział w warsztatach, bądź z nami Canado, plissss
          Msmile
          • canada53 Re: Canada 14.04.09, 21:52
            Aha, teraz chyba lepiej rozumiem co karty chciały mi tak usilnie przekazać
            pokazując Cesarza i Królów. Nie tyle chodziło tu o typowo "męskie" zajęcie, ile
            o zajęcie dla twardzieli. Jest to w końcu pasja hartująca i ciało (Król Denarów)
            i ducha (Król Buław).
            A Madzia nie kieruje pojazdem mechanicznym, tylko własnym ciałem. W końcu mówi
            się przecież, że nasze ciało jest pojazdem, w którym dusza podróżuje poprzez
            wcielenia...
      • ma_ewa01 Asia 14.04.09, 18:55
        Witaj Asiu .bardzo się cieszę, że dołączyłaś. Zabacz,jak świetnie sobie poradziłas

1.JAKĄ KOBIETA JEST MADZIA? [charakter]= 8 MONET
        Madzia jest osoba cierpliwą , wytrwałą, konsekwentną, typ
        długodystansowca, jak postanowi tak zrobi.

M: Idealnie, taka właśnie jest Madzia

2.DLACZEGO ZAINTERESOWAŁA SE TA PASJA? = PAŻ MONET
        Mógł Madzie namówic do tego ktos z rówiesników, pod wpływem kogos.
        M: Tak, Madzia podpatrzyła te pasję u swoich znajomych

= GWIAZDA
        potrzebne jest ciało
        M: Dokładnie i to w dodatku prawie całkiem gołe . Ta karta idealnie pokazała,
        co robi Madzia

W pewnym sensie tak, bo polega to na kilkuminutowym spokojnym staniu w lodowatej
        wodzie, brrrr….

5.DLACZEGO MADZIA SZOKUJE ZNAJOMYCH?=9MNET
        Bo jest piękna , delikatna, subtelna kobieta.
        M: To też, ale nie o to chodziłosmile.

6.CO MADZIA SADZI O SWOJEJ PASJI?=CESARZ
        Sądzi, ze dodaje Jej pewnosci siebie
        M: …zdrowia, witalności i siły
        Cesarz -> Rzym -> rzymska łaźnia -> kąpiele smile

7.JAK SIE CZUJE GDY ODDAJE SIE PASJI?=10 PUCHARÓW
        Spełnia swoje marzenia, jest szczesliwa

Msmile Oj tak, i przy tym jaka jest dumna smile

8.JAKIEJ DZIEDZINY ZYCIA DOTYCZY?=5 PUCHARÓW
        Wyciska łzy?????? cierpienia

Msmile Tak z zewnątrz patrzac na rozebraną Madzię w przerębli, można faktycznie
        pomyśleć o cierpieniu, chociaż ona całkiem temu zaprzeczasmile

Wiec niczego wiecej nie wymysle, najwyzej mi sie nie uda ;]
        Obstawiam, ze Madzia upieksza swoje ciało TATUAZAMI albo ĆWICZY
        IBNTENSYWNIE NA SIŁOWNI

M: Udało się, udało. Całkiem sporo trafień miałaś. Zabrakło tylko nazwy. Byłaś
        baaaardzo blisko. I jakie karty…
        Msmile
    • ma_ewa01 ZWYCIĘZCA 14.04.09, 19:14
      Dziękuje wszystkim za udział, dużo trafień, ale sama pasja nie do końca została
      okreslona
      Najbliżej wody i kąpieli była Czaszka.
      Miałyście dobre skojarzenia co do miejsca i dużo fajnych skojarzeń z sama pasją.
      Bardzo się cieszę , ze jest nas coraz więcej, z powrotu Canady i nowych osób.
      Wszystkim serdecznie gratuluje i serdecznie dziekuje za udział, wyrozumiałośc i
      cierpliwośc.
      Jako zwycięzcę typuję Czaszkę. Była najbliżej wg mnie.
      Gratuluje Czaszko, Warsztat 81 należy do Ciebie.
      Wybaczcie kochane, włącze się za godzinkę, mam znowu gości…
      Przepraszam, ale siła wyższa
      Msmile
    • ma_ewa01 ZWYCIĘZCA 14.04.09, 19:52
      Dziękuje za udział w warsztacie, wszystkim gratuluję, bo wszystkie miałyście
      trafienia. Wg mnie najbliżej była Czaszka i jej przekazuję pałeczkę. Serdecznie
      gratuluje zwycięzcy.
      Ale mam dzisiaj dzień. Własnie sprawdziłam, ze mój mail z wytypowaniem zwycięzcy
      nie doszedł- i pisze go jeszcze raz, na szczęscie zajrzałam na forum , pomimo
      że mam gości
      ( właśnie wyszli na balkon na papieroska).
      Już wracają, muszę iśc…
      Msmile
      Włącze się wieczorem…
      • dana-25 Re: ZWYCIĘZCA 14.04.09, 20:18
        Ma_Ewo, super ciekawy warsztat, tak nas zatkało, ze nie wiemy co napisać, ja się
        cały czas zastanawiam nad naszymi kartami, ktore dużo pokazywały powietrza, stąd
        te skoki, lotnie i tym podobne, jeszcze muszę to przemyśleć.
        Pozdrowienia dla MadzismileJestem pełna podziwu!!
        • ma_ewa01 Re: ZWYCIĘZCA 14.04.09, 20:38
          Cieszę sie, że warsztat sie podobał. Tez sie zastanawiam nad tymi kartami
          buławiano- denarowymi...
          Po wpisaniu tematu aktualnego warsztatu zapytałam moje karty jak by one pokazały
          tę pasję Madzi. W odpowiedzi uzyskałam
          2 puchary, paź pucharów , Eremita...
          No cóż, patrzac na te karty i znajac rozwiazanie, łatwo można rozszyfrować
          zagadkę. Ale nie znając rozwiązania nie wiem, czy bym na to wpadła. Ciekawą
          informacje przekazuje Eremita - ta pasja Madzi otwiera jej drogę do poznania
          siebie, do zrozumienia swojego ciała, zmierzenia się z mitami, którymi karmiono
          nas od dziecka. Wyzwala w niej chęc pójścia swoją własna drogą, odkrywania
          świata na swój własny sposób, podważa schematy myslowe i wzorce, być moze dobre
          dla innych, ale niekoniecznie dla niej.
          Buławy, które tak powszechnie wychodziły w rozkładach być może miały
          symbolizować witalnoścć, zdrowie, odporności,hart ducha, moc nabywane dzieki tej
          pasji. Ileż żaru i ognia trzeba mieć w sobie, żeby nie dac się zamrozić
          lodowatej wodzie...
          Msmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka