Dodaj do ulubionych

Busy czy kolej ?

16.04.02, 12:37
Czym jeżdzicie do Krakowa - busem czy koleją ?
Obserwuj wątek
    • malopolanin Re: Busy czy kolej ? 04.05.02, 13:06
      Większość ludzi niestety podróżuje busami, choć jazda koleją jest i
      bezpieczniejsza, i szybsza i ( w wypadku biletów promocyjnych) tańsza niż busem.
      Ludzie przyzwyczaili się przez lata nieobecności kolei w centrum Wieliczki do
      alternatywnego środka transportu, którego jedyną zaletą jest chyba możliwość
      zatrzymywania się praktycznie w każdym miejscu wskazanym przez pasażera. Miejmy
      nadzieję, że mające nastąpić włączenie kolei do Wieliczki do systemu biletowego
      krakowskiego MPK poprawi statystyki na korzyść kolei.
          • kuba203 Re: Busy czy kolej ? 09.06.02, 09:56
            Jak to się boją? Napady i kradzieże to zdarzają się w pociągach dalekobieżnych,
            nocnych, a "Intercity" do Wieliczki do takich nie należą :))) Z doświadczenia
            wiem, że nie ma się czego bać, a już zwłaszcza wieczorem: jak jadę wieczorem, w
            pociągu są 3 osoby: maszynista, konduktor, i ja :))) Szkoda, bo kolej się
            wykosztowała, a teraz ludzie to olewają i wolą jeździć dłużej i niewygodnie.
            • malopolanin Re: Busy czy kolej ? 09.06.02, 12:25
              kuba203 napisał(a):

> Jak to się boją? Napady i kradzieże to zdarzają się w pociągach dalekobieżnych,
              >
              > nocnych, a "Intercity" do Wieliczki do takich nie należą :))) Z doświadczenia
              > wiem, że nie ma się czego bać, a już zwłaszcza wieczorem: jak jadę wieczorem, w
              >
              > pociągu są 3 osoby: maszynista, konduktor, i ja :))) Szkoda, bo kolej się
              > wykosztowała, a teraz ludzie to olewają i wolą jeździć dłużej i niewygodnie.

Czytałem kiedyś z Wyborczej, że właśnie jednym z powodów niekorzystania z PKP do
              Wieliczki, jest strach przed jechaniem pociągiem - widmem.
              Ty też jeździsz czasem do Bieżaniowea pociągiem? Daleko jest przystanek PKP od
              pętli w Bieżanowie ?

• kuba203 Re: Busy czy kolej ? 09.06.02, 14:24
                malopolanin napisał(a):

> Ty też jeździsz czasem do Bieżaniowea pociągiem? Daleko jest przystanek PKP od
                > pętli w Bieżanowie ?
                >

Dlaczego "też"? Czasem, bo jednak mam kartę MPK, i szkoda mi codziennie kasować 2
                bilety po 1,83zł. Dlatego bardzo liczę i czekam z utęsknieniem za zapowiadany
                wspólny bilet MPK i PKP.
                Od której pętli (są dwie: tramwajowa i autobusowa) do którego przystanku (są dwa:
                przystanek Bieżanów-Drożdżownia i stacja Bieżanów "główny")? :)))
                W każdym razie nie więcej, niż 10-12 minut na piechotę.
                • malopolanin Re: Busy czy kolej ? 09.06.02, 15:47
                  kuba203 napisał(a):

> malopolanin napisał(a):
                  >
                  > > Ty też jeździsz czasem do Bieżaniowea pociągiem? Daleko jest przystanek PK
                  > P od
                  > > pętli w Bieżanowie ?
                  > >
                  >
                  > Dlaczego "też"? Czasem, bo jednak mam kartę MPK, i szkoda mi codziennie kasować
                  > 2
                  > bilety po 1,83zł. Dlatego bardzo liczę i czekam z utęsknieniem za zapowiadany
                  > wspólny bilet MPK i PKP.
                  > Od której pętli (są dwie: tramwajowa i autobusowa) do którego przystanku (są dw
                  > a:
                  > przystanek Bieżanów-Drożdżownia i stacja Bieżanów "główny")? :)))
                  > W każdym razie nie więcej, niż 10-12 minut na piechotę.

Z pętli tramwajowej do najbliższej kolejowej ?
                  • kuba203 Re: Busy czy kolej ? 09.06.02, 21:44
                    Chyba obydwie są w jednakowej odległości, wprawny piechur dojdzie spokojnie w
                    10 minut, a spacerkiem to z 15 będzie... A w kilometrach to około 1 będzie.

Hehe, właśnie widzę z okna, jak przejeżdża "IC" do Wieliczki :)))
              • kuba203 Re: Busy czy kolej ? 27.10.02, 19:12
                Gość portalu: pc486 napisał(a):

> Przepraszam bardzo ale o wiele wygodniej i szybciej mam w MPK!!!. W dodatku
                > autobusy jezdza co 10-15 minut

Jeżdżenie MPK też popieram :))) Nienawidzę tylko busów...

> a pociagi - smiech na sali ;)

A jak jeździły rok temu co 30 minut, to korzystałeś? Czy tylko tak sobie
                narzekasz?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka