Dodaj do ulubionych

Epileptycy - łączmy się

26.02.04, 10:03
Jest nas wielu. Ludzie chyba nie zdaja sobie sprawy z tego, ilu nas jest.
Codziennie spotykamy się z nietolerancją, pomiataniem, odtrąceniem. Niektórzy
ludzie traktują nas jako 'tych gorszych". PADACZKA ( nie cierpię tego
określenia) jest odbierana przez zwykłych ludzi niczym trąd. To nie fair. My
epileptycy jestesmy zwykłymi ludźmi, mamy swoje marzenia, cele. Zakładamy
normalne rodziny i żyjemy NORMALNIE.
Pokażmy wszystkim tym, którzy nie mają pojęcia czym jest epilepsja, że
jesteśmy w pełni wartościowi. Połączmy się. Zapraszam serdecznie na prywatne
forum "Epileptycy - łączmy się" . Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • tonys Re: 03.03.04, 11:09
      popieram ten list
      i mogę to podeprzeć swoim doświadczeniem, ludzie gdy się dowiedzą co jest może
      dlatego nas tak unikają (chociaż tego nie okazują wprost) poniewarz nie wiedzą
      co to za choroba, nie rozumieją nas.

a my chcemy zyć jak każdy inny
      • lagatta Re: 08.03.04, 09:57
        Witam !
        Rowniez jestem epileptykiem, ale chyba was zaskocze, bo nie czuje sie jakos
        szczegolnie odrzucana. Mysle, ze ludzie zwyczajnie boja sie epilepsji, bo nie
        wiedza jak ewentualnie reagowac , co robic, jak sie zachowac itp. Ale to juz
        chyba nasz rola z nimi o tym rozmawiac . Jesli my sami bedzimy powtarzac , ze
        jestesmy inni , podkreslac nasza innosc , tak tez bedziemy traktowani .
        Tyle moich trzech groszy :)
        pozdrawiam cieplo wszystkich
    • martini_very_bianco Re: Epileptycy - łączmy się 19.03.04, 17:45
      Cześć, my się już znamy z Twojego forum:))). Ciekawi mnie tylko, skąd ten post
      na forum Niepełnosprawni. Ja jestem w pełni sprawna, padaczka nie jest przecież
      żadnym upośledzeniem fizycznym! Powinnam powstrzymywać się od pewnych rzeczy,
      ale przecież ludzie z chorobą wrzodową żołądka też muszą - i nie ma ich na tym
      forum. Chociaż może ma to sens o tyle, że w kwsetiach zdrowotno-społecznych
      łączy nas z niepełnosprawnymi jedna rzecz - jeszcze kawał drogi przed nami w
      odczarowywaniu róznych mitów. Ale o tym pisałam na forum prywatnym, więc nie
      będę się powtarzać. Jakby nie było - łączmy się i wspierajmy radami, tylko nie
      marudźmy:)))))). Jeżeli ktoś jest zainteresowany wspomaganiem konwencjonalnej
      terapii alternatywną, niech się odezwie. Aha - napisałam, wspomaganiem, nie:
      zastępowaniem.
      Pozdrawiam i odliczam dni do kalendarzowej wiosny:)))))

martini
    • lamia34 Re: Epileptycy - łączmy się 20.03.04, 22:09
      witaj.masz zupełna racje.przechodzilam, to samo,dzis mam 34 lata,meza,3 dzieci
      i dopuki nikt nie wie jestem traktowana normalnie,lecz gdy wiekszosc sie
      dowiaduje -znika z mego zycia i to z reguly w dosc drastyczny sposob.moj mail
      sarenkairenka@op.pl lub lamia34@gazeta.pl gg 4534608 pozdrawiam Irena
      • martini_very_bianco Re: Epileptycy - łączmy się 20.03.04, 22:36
        chyba teraz dopiero widzę, jakie mam szczęscie i jakich mądrych znajomych...
        Nikt się ode mnie nigdy nie odwrócił z powodu mojej choroby, nikt mnie też
        nadmiernie nie żałował. Pamiętam, że jeden z ataków miałam w szkole, w
        podstawówce - żadne z dzieci z klasy jakoś się tym specjalnie nie przejęło i
        nikt na mnie dziwnie nie patrzył, a to była rejonówka zwykła. Mam za sobą kilka
        udanych związków, które rozpadły się z zupełnie innego powodu, niż moja
        choroba, a moi mężczyźni zawsze się o mnie troszczyli i mogłam liczyć na ich
        wsparcie... Koleżanki ze studiów kserują mi czasem książki, ponieważ sama nie
        mogę tego robić - migotanie ksero mi nie robi za dobrze, a ja im za to robię
        ciasteczka, bo od piekarnika jeszcze napadu nie miałam - odpukać.
        Ale tak na serio - zdziwiły mnie Wasze posty, bo naprawdę nie wiedziałam, że
        ludzie tak na nas reagują... Jakoś mi się nie chce wierzyć, że większość ludzi
        to takie paskudy! Czy może nie jest tak, że czasem dokonujemy nadinterpretacji?
        Mnie się też tak kiedyś wydawało, kiedy kontakt się jakoś urywał, ale potem
        docierało do mnie, że jest przecież tyle powodów, dla których ludzie mogą się
        nawzajem "znielubić". Choroba może być jednym z nich, ale przecież nie w
        większości przypadków!!! Sama już nie wiem, chyba się zakręciłam w tym
        wszystkim:)
        • jrychtik Re: Epileptycy - łączmy się 20.03.04, 23:05
          Ludzie na epilepsję reagują bardzo róznie. Ci, dla których naprawde jestesmy
          wazni zostają przy nas, wspierają nas i nadal są obecni w naszym zyciu. Ci,
          którzy sie odwracają od nas ( mnie sie to jeszcze nie zdazyło) są nic nie
          warci...
          A swoją drogą to bardzo zapraszam na stronkę www.neuronet.pl Jest to strona
          prowadzona przez ludzi z epi. Znajdziecie tam forum i pogadacie z niesamowitymi
          ludźmi. Zapraszam i pozdrawiam
          Szkoda tylko, ze zamiast słoneczka cały dzień deszcz padał... Mam nadzieje, ze
          jutro przejdzie...
          • epi2 Re: Epileptycy - łączmy się 23.03.04, 14:43
            Dziewczynki!
            Ale mi milo ze sie nawet tutaj znalazlysmy! W koncu i Martini i Ciebie Asik
            znam bardzo dobrze z naszego Forum ;)))
            A Irenke dopiero poznaje. Wiecie ja wlasciwie nie uznaje sie za osobe
            niepelnosprawna ale spoleczenstwo tak niestety nas odbiera. Mozemy ich tylko
            uswiadamiac.

A co do wiosny.... U mnie jak sie patrzy
    • giks Re: Epileptycy - łączmy się 25.03.04, 12:31
      Zapraszam serdecznie na prywatne
      > forum "Epileptycy - łączmy się" . Pozdrawiam.

pomocy bo nie mogę znaleźć tego forum niech mi ktoś podpowie jak do niego
      trafić albo jakiś link???
      --
      odwiedź Gorlice

...to jest moje osobiste zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać......
      • jrychtik Re: Epileptycy - łączmy się 25.03.04, 12:42
        giks napisała:

> Zapraszam serdecznie na prywatne
        > > forum "Epileptycy - łączmy się" . Pozdrawiam.
        >
        >
        > pomocy bo nie mogę znaleźć tego forum niech mi ktoś podpowie jak do niego
        > trafić albo jakiś link???

Droga no moje forum jest prosta, mianowicie:
        Wybierz Forum Prywatne
        Następnie - Zdrowie
        Następnie - Epileptycy łączmy się! .. i już
        A jesli chodzi o link : forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=16674
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka