18.06.06, 13:07
Mam pytanie do znawców. Mam przeprost prawego kolana, jest to kolano po
porażeniu{ udar mózgu].Używam aparatu ortoedycznego[ ortezy] na przeprost
.Niestety aparat ten rozleniewia mięśnie.
Mam niestabilność boczna[ wiotkość] , przeprost, uszkodzenie więzadla
krzyżowego tylniego PCL.
Jaki mięśnie wzmacniać żeby przprost zlikwidować? Czy " nie uskoki" kolana
mogę naprawić tylko poddając się rekonstrukcji wiązdeł??
które mięśnie ćwiczyć najwiecej???
Brzuchty łydki i czterogłowy uda?
Tylko, że nie mam niestabilności przedniej [ czteroglowy] tylko tylnią[ brzuchaty}
Ktoś coś wie na ten temat?
Obserwuj wątek
    • kk333 Re: Przeprost 20.06.06, 10:23
      ankh_30
      napisalam na adres gazetowy,
      (niezupełnie na temat)
      • marzena63-42 Re: Przeprost 03.07.06, 18:10
        Jak wzmocnisz dobrze mięsień czworogłówy uda a szczególnie głowę prostą to
        możesz liczyć na poprawę. Aparat ortopedyczny w twoim przypadku pomoga ale i
        jednoczesnie szkodzi. Polecam ćwiczenia czynne mm. czworogłowego i
        stabilizatorów kończyny dolnej w płaszczyżnie strzałkowej. Poradź się
        rehabilitanta.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka