Dodaj do ulubionych

Teoria wybuchu

11.11.12, 15:14
To tak a propos myślenia i logiki (bez znajomości szczegółów technicznych).
Prezes broni teorii wybuchów (konkretnie dwóch). Tylko, żeby takie założenie przyjąć - należy uznać też, że mgła została rozpylona, bo gdyby jej nie było - to zamach i wybuchy byłyby widoczne.
Teraz więc prezes musi szukać dowodów na rozpylenie mgły.
I co zrobić z sytuacją, gdyby pilot jednak zdecydował lądować na innym lotnisku - tak jak mu proponowano - i wtedy czy byłby zamach?

To są pytania zasadnicze, niezależne od grubości pnia brzozy, śladów takich czy innych związków itp.
Obserwuj wątek
  • zawle Re: Teoria wybuchu 11.11.12, 20:00
   Może im nie zależało na tym żeby nie było widać? Bo np....byli zdesperowani. Chcieli żeby poleciał na inne lotnisko, bo tam wszystko było dopięte na ostatni guzik. A pilot zdecydował inaczej.
   ?????smile)))
   • krol-czy-krolik Re: Teoria wybuchu 12.11.12, 13:36
    Tak sobie myślę (cogito), że gdyby tak wszystko można było logicznie wytłumaczyć. Ale się nie da. Pomijam życie codzienne, ale nawet sprawy o znaczeniu światowym. Logicznie nie da się uzasadnić dlaczego terroryści wysadzają się w powietrze, razem z innymi ludźmi. Zresztą i dziś są teorie, że 11.09 był zmajstrowany przez CIA i są tacy, co w to wierzą. To samo będzie ze Smoleńskiem.
    • ilnyckyj Re: Teoria wybuchu 12.11.12, 21:23
     Dla mnie jest pewne, że Rosjanie (a raczej - jakieś tam polityczne-tajne służby) to dyskretnie podsycają. Ale już tak rozpatrując od strony gry politycznej: to sama katastrofa jako taka nie była korzystna dla Rosji, bo tworzyła określony wizerunek tego kraju - niekorzystny i w mogło tak się stać, że - ponieważ zginęli politycy wszystkich opcji - podziała ona jednocząco na naród. I w pierwszej chwili nawet ja miałem złudzenie - że tak się stanie.
     Ale wkrótce potem - zaczęła się wojna polsko-polska z walką o władzę w tle. I to - Rosji jest bardzo na rękę. A najlepiej - jakby wybuchła wojna domowa. Myślę, że Brzeziński wie co mówi. Prawdopodobnie ma informacje z wywiadu.
    • ole-na Re: Teoria wybuchu 06.12.13, 19:01
     krol-czy-krolik napisał:

     > Tak sobie myślę (cogito), że gdyby tak wszystko można było logicznie wytłumaczy
     > ć. Ale się nie da. Pomijam życie codzienne, ale nawet sprawy o znaczeniu świato
     > wym. Logicznie nie da się uzasadnić dlaczego terroryści wysadzają się w powietr
     > ze, razem z innymi ludźmi. Zresztą i dziś są teorie, że 11.09 był zmajstrowany
     > przez CIA i są tacy, co w to wierzą. To samo będzie ze Smoleńskiem.

     Jest podstawowa różnica: w USA żadna partia ani poważna siła polityczna nie popiera teoryjek i zamachu CIA!
   • ilnyckyj Re: Teoria wybuchu 06.12.12, 22:00
    Można różne rzeczy sobie snuć, rzucać w tłum różne teorie a wy tam - krętacze z prokuratury - udowodnijcie, że tak nie mogło być.
    Myślę, że ludzie z różnych stron politycznych, ktorzy mają jakieś dobro tego kraju za największą wartość powinni spotkać się i powiedzieć sobie: "dobrze, wy wierzycie w zamach. My nie wierzymy, przyjmijmy, że każdy z nas zostanie przy swoim. Co dalej? Jak mamy utrzymać Polskę w całości? Co możemy wspólnie zrobić?"
    • essor Re: Teoria wybuchu 07.12.12, 19:40
     Ja po prostu nie mogę pojąć jak tylu ludzi, w tym tacy, co wyglądają poważnie mogą wierzyć w te bzdury o zamachu. Oczywiście: wypadek - to nie znaczy przypadek i to co się stało, było konsekwencją wielu spraw, które jednak nie musiały się tym wypadkiem zakończyć. Mogło być, a właściwie na pewno było - jakaś rosyjska intryga przed tą wizytą, coś co zwiększało ryzyko. Nakręcanie rywalizacji przedwyborczej w Polsce - to też jeden z czynników. Można nie wierzyć Tuskowi, czy innym politykom. Ale nie wierzyć komisji Millera, czy prokuraturze - oznacza nie wierzyć własnemu państwu. To własnie pierwszy krok by oddać się w "protektorat" innym państwom.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka