labadine 12.12.10, 15:07 Francja na 200 mld € dochodow wydala 355 mld €,Francja jest na plajcie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
polski_francuz Daj linka 12.12.10, 19:36 to poczytam. Ze az tak zle jest nie myslalem. PF Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 coś mi się nie zgadza.... 12.12.10, 22:19 Czyżby ich wpływy do budżetu były tylko cztery razy większe niż w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Zgrubsza sie zgadza 13.12.10, 07:35 za: fr.wikipedia.org/wiki/Budget_de_l%27%C3%89tat_fran%C3%A7ais Wplywy sa 254 mld Euro a wydatki 322 mld Euro. Roznice trzeba pozyczyc. Gierek przy Sarkozym byl dusigroszem-sknera. PF Odpowiedz Link Zgłoś
nihil-istka Zwalcie wine na USA 13.12.10, 08:23 Jak zwykle lewacy niech zwala wine na USA. Ha,ha,ha,ha Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka To nie plajta tylko deficyt 13.12.10, 16:07 A deficyt jest normalna rzecza i praktycznie kazde panstwo go ma. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: To nie plajta tylko deficyt 13.12.10, 16:26 Ma od 30 lat i w wysokosci 30-60 mld Euro rocznie. Przy przychodach troche ponad 200 mld Euro, wystarczy by Francja stracila rating AAA i poglebiajacy sie deficyt moze doprowadzic do plajty. Zreszta, zalozmy ze zarabiasz 2000 $ a wydajesz 2600 $. Jak dlugo Twoja bankier wytrzyma taka adminsitracje groszem? PF Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: To nie plajta tylko deficyt 13.12.10, 16:37 Po pierwsze to te agencie ktore daja ratings czyli Standards&Poors i Moodys to same sa na granicy bankructwa a cale te ratings to zwyczajna gra polityczna i szantaz. Po drugie porownywanie budzetu panstwowego z budzetem domowym to zwykla bzdura. Z tego prostego powodu ze panstwo ma duzo wiecej mozliwosci. Moze na przyklad znacjonalizowac bank centralny i zmusic go do wydania kredytu na 0%, moze wsadzic banksterow do wiezienie itd. To wszystko zreszt juz dawno powinno byc zrobione. Wiec takie porownania nie maja zadnego sensu a w mediach sluza jako propaganda. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: To nie plajta tylko deficyt 13.12.10, 16:46 Moze i rating to gra polityczna ale kosztuje duzo pieniedzy tych, ktorzy dobry rating traca. Co do mozliwosci panstwa to sa one ograniczone jesli pozyczki sa brane za granica. Co jest chyba faktem we Francji. Dopiero niedawno wylansowano "Pozyczke narodowa" ktorej udzielaja panstwu obywatele. Idac tym tropem, trudno porownac deficyt Japonii i Francji. Japonia pozyczyla od swych obywateli. I ma, rzeczywiscie, duzo mozliwsci by im tej forsy nie oddac. PF Odpowiedz Link Zgłoś
nihil-istka Ta farancja to jednak drobna ku*r*wa jest 13.12.10, 16:52 Franca ma 200 mld dochodu? Zalosne panstewko. Takie drobniaki to USA wydawalo rocznie tylko na wojne w Iraku. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Pacanie 13.12.10, 17:13 u was podatki mniejsze i panstwo mniej wazy. Co zreszta sam wiesz bo siedzisz w Europie zamiast z dobrodziejstw Ameryki korzystac. A zreszta, jesli juz to te 200 mld na Irak sa placone przez Chinczykow, ktorzy wykupili bony skarbowe pozyczki narodowej. I maja juz ich za 850 mld $ czy cos. PF Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Pacanie 13.12.10, 17:18 A zreszta, jesli juz to te 200 mld na Irak sa placone przez Chinczykow, ktorzy > wykupili bony skarbowe pozyczki narodowej. I maja juz ich za 850 mld $ czy cos. > Trzeba dodac tez ze Chinczycy tych bonow szybko sie pozbywaja i nowych nie wykupuja. Nie dobrze, nie dobrze. A wojna w Iraku kosztowala okolo 1 tryliona dolarow a w Afganistanie jeszcze duzo wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
nihil-istka To nie chodzi ze ku*r*wa tylko ze DROBNA ku*r*wa 13.12.10, 17:28 Przeciez nikt sie nie gorszy ,ze Franca to ku*r*wa, wszyscy to wiedza. Zdumiewa tylko, ze to taka drobna, malutka, wyniszczona syfem ku*r*wa. Odpowiedz Link Zgłoś
facettt w korej kazdy lubi zyc :) 13.12.10, 18:45 w przeciwienstwie do stabillnych Niemiec :))) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: To nie plajta tylko deficyt 13.12.10, 17:13 To fakt ze te ratings kosztuje panstwo mase kasy ale wlasnie to jest jeszcze lepszy powod by zamknac ten burdel a tych banksterow wyslac na gulag. Jesli chodzi o deficy to czy pozyczane jest od swoich obywateli czy nie to nie ma roznicy. Najgorsze sa pozyczki od MFW i BS a jednak i znimi da sie uporac. Argentyna naprzyklad oglosila moratorium na dlug. Potem pozyczyla (bez zadnych warunkow) 25 bilionow, bo tyle byla winna MFW, od Wenezueli i splacila MFW. Nastepnie tym banksterom nie chodzi o splacanie pieniedzy. Te pozyczki to tylko narzedzie by szantazowac i wymuszac ugody jak prywatyzacja, sprzedaz majatku panstwowego za bezcen itd. No i zarabiaja na procentach. I to trzeba zrozumiec. Nastepnie wiadomo dlug ktory przekracza mozliwosci splacenia nie bedzie splacony. Jak sobie poradzic z tymi terorystami banksterskimi: Ano, nie pozwolic sie szantazowac. Od czego ma sie wojsko i sluzby bezpieczenstwa?!!!! Prezydent moze wystapic w telewizji o 5 po poludniu (albo o tej o ktorej zamykaja banki) i oglosic stan wojenny i bank holiday. O tej samej godzine sluzby bezpieczenstwa sztormuja banki i aresztuja banksterow: Blankfein, Daimond, Beranke itd.... lista jest duza. Banki otwiera sie po tygodniu ale juz jako wlasnosc panstwowa. Wtedy to panstwo by kontrolowalo wartosc swojej waluty a nie jakies moodys czy S&D. To jest co Obama jako pierwsze powinien byl zrobic. Ale on wolal ulec terorystom banksterskim i szantazowi i dal im kilkanascie trylionow. Europa zrobila to samo dajac trylion banksterom na wiosne. I teraz ludzie sa zmuszani by za to placic. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Rewolucjonistki 13.12.10, 17:18 sa wsrod nas: Nie dziwie sie, ze coraz wiecej kobiet dochodzi do wladzy. Maja niezbedne jaja! Pozdro PF Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Rewolucjonistki 13.12.10, 17:23 No widzisz. Kilku prawdziwych mezow stanu z jajami by nam sie przydalo. Ale tych brak. Odpowiedz Link Zgłoś
nihil-istka Re: Rewolucjonistki 13.12.10, 17:24 Jaja to w jajnikach maja 40 letnie i dlatego juz tylko Downow moga rodzic, o ile ktos je zechce zaplodnic. Fuuuuu. Obrzydliwosc Odpowiedz Link Zgłoś
nihil-istka Chiny maja trylion $ papieru 13.12.10, 17:31 No i co ? No i pstro. Niech jedza gowno frajerzy. Ale ich w konia zrobilismy. ha,ha,ha,ha,ha Odpowiedz Link Zgłoś