tojabogdan 30.10.11, 16:13 przyjaciele ameryki marzną, tam śnieżyce, a u nas złota jesień z temperaturami, jakich nie było na święto zmarłych od lat. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eva15 Amis marzną po ciemku 30.10.11, 16:23 Amis marzną po ciemku! Bo mają XIX.- wieczną infrastrukturę i zamiast kabli podziemnych słupy wysokiego napięcia na ziemi, jak w jakiejś Afryce. No o wystarczy byle śnieżyca, czy wichura i Amis siedzą przy łuczywie albo lampie naftowej. No ale są dumni, że mają najpotężniejszą armię śżwiata. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Amis marzną po ciemku 30.10.11, 17:19 sam widziałem w polsce, w niemczech i we francji słupy wysokiego napiecia.... jak w afryce? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Amis marzną po ciemku 30.10.11, 17:38 Chyba sobie żarty robisz. W Niemczech co najwyżej na wydzielonych terenach, czyli na łączach (stacjach przekaźnikowych, czy jak to zwał) , natomiast w miastach i na wsiach nigdzie nie spotkasz słupów wys. napięcia. XIX w. już minął. Nawet w PL nie ma w miastach i w większych miejscowościach tych słupów. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Amis marzną po ciemku 30.10.11, 17:52 Biedaczek myli slupy telekomunikacyjne w PL z tymi co dostarczaja prad. Jakos w Europie jeszcze nie ma takich blackouts jak w USA i CAN. No chyba ze zprywatyzuja. Wtedy i w Europie nastapi Afryka. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:23 Słupy w Niemczech Słupy we Francji Słupy w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: erratum 30.10.11, 18:40 Znów rżniesz głupa? Przecież pisałam: >Nawet w PL nie ma w miastach i w większych miejscowościach tych słupów. Czyli - na prowincji jeszcze są. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: erratum 30.10.11, 20:05 To zdjecie z Polski zostało zrobione w Katowicach. efka to ty rżniesz głupa myląc linie przesyłowe (wysokiego napiecia) z liniami dla konsumentów. Akurat w amerykańskich dużych miastach te są pod ziemia. Przekomarzasz sie jak przedszkolak. Odpowiedz Link Zgłoś
des4 punot dla ciebie felusiak 30.10.11, 20:18 kwestie techniczne nie są mocną stroną Addamskiej...wszyscy pamiętamy je słynne shuttle, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: erratum 30.10.11, 18:47 A w Ameryce to wyglada tak. To skutek wiatru,wiejacego z predkoscia 29 m/sec. felus,dokonales lub manipulacji lub nie zrozumiales o co chodzi. Sieci wysokiego napiecia wszedzie na Swiecie sa powierszchniowe i ty wlasnie takie dales za przyklad.Chodzi o sieci niskiego napiecia,ktorymi prad doprowadza sie do odbiorcow drobniejszych. W USA te sieci sa mocno przestarzale,do tego w swoim czasie,przez ekonomie (im wiekszy prad w sieci,tym mniejsze straty) prad do oborcow indywidualnych w sieciach byl dostarczany dosc wysoki (przynajmniej kilowolt),dla tego na slupach ciagle widac (dla mnie na zdjeciach),dla ciebie powinno to byc na "zywo", transformatory. Do tego,wiekszosc slupow sa zrobione z drewna,co nie robi sieci bardziej odpornymi na czynniki zewnetrzne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: erratum 30.10.11, 18:52 Igor, przecież na niemieckim zdjęciu, które podrzucił pisze wyraźnie, że to przekaźniki/transformatory. Dla felusia to za trudne. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: erratum 30.10.11, 20:12 efka napisała: Bo mają XIX.- wieczną infrastrukturę i zamiast kabli podziemnych słupy wysokiego napięcia na ziemi, jak w jakiejś Afryce. i ty igor zarzucasz mi manipulację? przecież sam piszesz że "Sieci wysokiego napiecia wszedzie na Swiecie sa powierszchniowe" Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: erratum 30.10.11, 20:22 felus,co moge powiedziec na swoje usprawiedliwienie ? Nic. Szczerze mowiac,post Ewy nie przeczytalem uwaznie,przeczytalem poczatek o przestarzalej infrastrukturze ,a reszte dodalem od siebie w myslach. Jak tak,to rzeczywiscie Ewie pomylili sie sieci wysokiego napiecia,z niskim. A ja nie chcialem widziec tego bledu -tak wielki mam szacunek do Ewy. Tym nie mniej przepraszam. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:19 W części UDSA jestw tej chwili ciemno, bo śnieżyca (jak co roku) wywróciła słupy elektryczne. Ja więc napisałam, że w Europie (tu: w Niemczech) dawno już prąd przesyła się kablem pod ziemią i jedynie stacje transformacyjne czyli przekaźnikowe są naziemne. Feluś temu zaprzeczył i na dowód wysłał mi zdjęcie stacji przekaźnikowej ze słupami naziemnymi. No to jest obłęd! ZUPEŁNIE nie ma dla sprawy znaczenia, jak nazywa się ten prąd- wysokiego, niskiego czy niewysokiego napięcia. To bicie piany typowe dła felusia. Rzecz nie wtym, JAK nazywa się prąd, a w tym, że w Niemczech nie ma na ulicach słupów z prądem (obojęnie jakiego napięcia) , więc się nie mogą wywracać, a w USA są i dlatego lud pracujący miast i wsi znów ma ciemno. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:28 Otoz to. Zdaje ciemnosci i zimno i makontencika trafily. Nie odzywa sie. A to ze wszystko zalezy od pradu oznacza ze jak nie ma pradu to nie ma ciepla. Brrrrr Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:38 majka,to ze zimno i ciemno jakas mozno przezyc,a co robic bez wlaczonego komputera i braku interneta?Jak tak bedzie pare dni,to u malkontenta moze rodzina powiekszyc sie. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:36 Ewa,w tym przypadku pisalas o sieciach wysokiego napiecia,ktore sluza przesylu pradu na wielkie odleglosci i felus wkleil zdjecie wlasnie takich sieci .Takich sieci oczewiscie w miastach nie uswiadczych nigdzie na Swiecie . I problemem USA nie sa sieci wysokiego napiecia,a tylko sieci,zdjecia ktorych wkleila majka,czyli niskiego napiecia i te sa w fatalnym stanie.Slupy,sadzac po zdjeciach,sa drewniane,przegnile.Chociaz juz w ZSRR ,na poczatku lat 80-ch ,slup drewniany byl widokiem rzadkim,byli zazwyczaj z zelbetonu. Ewa,wybacz,ale prawdopodobnie ty nie precyzyjnie wyrazila sie. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:50 Moze Ewa sie nie precyzyjnie wyrazila, ale przeciez wiadomo bylo o co chodzi z kontekstu. A felus czepia sie slowek. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:57 wlasnie tak ja Ewe i zrozumialem,dla tego zarzucilem felusiu mataczenia.Ale,jednak,trzeba byc sprawiedliwym.Tym razem felus nie mataczyl,a wkleil linii wysokiego napiecia,o ktorych pisala Ewa. W sumie nie widze zadnego problemu w tym . Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 22:25 Igor, zaczynasz bić pianę jak feluś. Sorry, czepiasz się nazwy, a to ZUPEŁNIE nieważne jak nazywają się słupy z elektrycznością. Dyskusja jest nie o nazwnictwie, lecz o FAKCIE, że słupów przenoszących prąd (OBOJETNIE jak go zwał) nie ma ich na ulicach Niemiec, bo idą pod ziemią. Natomiast w USA są one naziemne i się przewracają na ulicach USA powodując to, że ten kraj całkiem jakw 3.Swiecie jest potem bez prądu. Bicie piany o nazwę przesyłanego prądu jest odejściem od tematu, co chętnie stosuje feluś i co jak widzę i Tobie się udzieliło. To tak jakbym napisała, że widziałam złodzieja - blondyna , który napadlł na sklep. A feluś zazcąłby dyskusję o tym, że to był szatyn, w związku z czym napadu nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 31.10.11, 15:48 Ewa,mnie naprawda nie chodzi o bicie piany,a tylko o precyzje.Ja zarzucilem felusiu,ze on mataczy ,wklejajac zdjecia z sieciami wysokiego napiecia,a okazalo sie,ze to nie bylo tak. Ale wiadomo,o co chodzilo jemu,chodzilo o to,zeby zmienic temat,wlasnie dla tego,zaczal cos pisac o tym ze w NYC slupow energetycznych nie uswiadczysz i w tym byl bardzo nieprecyzyjny,poniewaz NYC,to nie tylko Manhattan,a i Brooklin,a tam,jak widac na zdjeciu,link do ktorego wklejam,widac ,jak na dloni,o co tobie naprawda chodzilo. W sumie nie dziwi sie,ze felusiu jest czego wstydzic sie. www.city-data.com/forum/attachments/new-york-city/33916d1231566455-east-new-york-brooklyn-ny-trip-august-2003-009.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 31.10.11, 17:31 No właśnie i dlatego mówię, że dyskusja z felusiem to często bicie piany. On albo uczepi się nieważnego szczegółu, albo gra durnia, albo zmienia temat, albo sam podrzuca nieprecyzyjne wypowiedzi. No i później przez felusia dyskutuje się i miętli tematy, które wcale nie były przedmiotem dyskusji. To jest szambo intelektualne. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 21:47 efka, ja rozumiem, że ty musisz nasmiewać się ze wszystkiego co nie niemieckie. wiadomo, ze niemieckie jest najlepsze. OK. śnieżyca nie wywróciła słupów. nikt nie pamieta sniegu o tej porze roku. podczas moich 25 lat w NYC najwcześniejszy snieg spadł na thanksgiving a najpoźniejszy był 25 kwietnia. problem w tym, ze na drzewach są liście a snieg był mokry i pod jego ciezarem połamały się gałezie, ktore przerwały druty. wiem, że zawsze musisz mieć rację a mnie to ani ziebi ani grzeje. ps. w NYC kable i transformatory są pod zimia. to tak na marginesie, żebyś wiedziała i mogła zawsze mieć racje. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 22:27 No tak, sskoro nie śnieżyca tylko liście (sic!) wywróciły słupy, to znaczy, że ich przy drogach w USA nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 22:35 eva15 napisała: > No tak, sskoro nie śnieżyca tylko liście (sic!) wywróciły słupy, to znaczy, że > ich przy drogach w USA nie ma. I to jest wlasnie sedno felusiakowych "madrych" unikow:D Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 22:30 felusiak1 napisał: > ps. w NYC kable i transformatory są pod zimia. to tak na marginesie, żebyś wied > ziała i mogła zawsze mieć racje. Niezupelnie felus. NYC wielkieeee, rozlazle, wielomilionowe miasto, sklada sie z licznych dzielnic i niestety ale nie wszyskie dzielnice w NYC maja kable pod ziemia. Wychyl tylko nosa z Manhattanu to sam zobaczysz. Niestety ale wieksze, czy mniejsze miasta, miasteczka poprzecinane sa pajeczyna linii elektrycznych, mniejszych i wiekszych, co jest zdecydowanie zauwazalne dla przybysza z Europy. Tego nie da sie ukryc. W miasteczkach idywidualny wlasciciel danej posiadlosci moze sobie doprowadzic kabel elektryczny pod ziemia, na swoj wlasny koszt i niektorzy, wlaczajac mnie, to robia. Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Igor, feluś mataczy i Ciebie w to wciąga 30.10.11, 22:32 I choc ten kabel mam pod ziemia nie chroni mnie to jednak od przerw w dostawie bo linie glowne niestety sa nad ziemia. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:30 Mowi o takich. Takich w Europie nie znajdziesz. http://www.google.ca/imgres?q=electric+poles+in+USA&hl=en&biw=1140&bih=543&gbv=2&tbm=isch&tbnid=EmDHy6zC4dmZsM:&imgrefurl=http://www.superstock.com/stock-photos-images/1566-051584&docid=0C9HYhKb_LN4ZM&itg=1&imgurl=http://wwwdelivery.superstock.com/WI/223/1566/X1002/PreviewComp/SuperStock_1566-051584.jpg&w=350&h=235&ei=QYmtTp29Es6cOoaHxdIP&zoom=1&iact=hc&vpx=395&vpy=172&dur=33&hovh=184&hovw=274&tx=90&ty=88&sig=118112623489785726954&page=1&tbnh=174&tbnw=237&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:2,s:0 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:37 On jest albo zupełnie tępy albo rżnie głupa. Pisałam, że tylko stacje przekaźnikowe mają w Niemczech słupy na wierzchu. On mi na to wystał zdjęcie niemieckiej stacji przakaźnikowej, jako dowód, że Niemcy mają słupy naziemne. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:42 > On jest albo zupełnie tępy albo rżnie głupa. To wiadomo nie od dzisiaj. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:51 Dziwczyny,nieprawda,felus a nie tepy,a nie glupi nie jest.W porownaniu z wiekszoscia forumowiczy,ma duza wiedze .Ale nie wie wszyskiego,nieraz,gonimyj patriotyzmem,wstaje w obronie swojego kt=raju na pozycji,z gory przegranej,ale to tylko dobrze o nim swiadczy. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 19:00 On nie staje w obronie swego kraju ale w obronie imperium ktore tez jego kraj wprowadza w ruine. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 19:07 majka,a moze felus czuje sie czescia tego imperium.majka,co by felus nie czull,zreszta,glupcem nie jest .Jak felus jest glupcem,to czym w takim razie jest ,chociaz by,wojtus? Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 19:16 To ze felus czuje sie czescia imperium juz nie raz pisalam. On wogole myli ze jego interesy to takie jak Warren Buffet. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 21:21 Igor, zapominasz, że głupotę można stopiować, przypadek wojtusia to stopień wyższy. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 21:31 Niektora glupota jest interesowna. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 21:49 efka, przestań dziewczyno piździć farmazony. linie przesyłowe są naziemne i w niemczech i w kanadzie i w chinach........... Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Ale nie o "linie przesylowe" 30.10.11, 21:56 ewce chodzilo, sadzac z jej otwierajacego postu. Malo tego, nawet te naziemne "linie przesylowe" w Stanach sa w oplakanym stanie. Sa niestety przestarzale i nienadazajace z popytem. Wystarczy, ze gdzies na ta "linie przesylowa" jakies drzewo padnie (tak jak mialo to miejsce w ostatnim wielkim black-oucie) i przekaz zaczyna sie sypac. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk Re: Ale nie o "linie przesylowe" 30.10.11, 22:03 elka i wlasnie o tym mowa w watku.felus,trzeba mu to przyznac,dosc dobrze wykorzystal niewielki blad Ewy,zeby temat dyskusji zmienic.Czemu by to mialo sluzyc,nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 23:39 elusiak1 napisał: > efka, przestań dziewczyno piździć farmazony. linie przesyłowe są naziemne i w n > iemczech i w kanadzie i w chinach........... Przecież napisałam, krętaczku, że stacje przekaźnikowe są naziemne. Ale nie o nie chodziło i dobrze o tym wiesz celowo zmieniając temat. . Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 ja zawsze się mylę i nic nie wiem.Niestety tak 30.10.11, 18:35 Naprawdę jesteś tak tępy, by nie rozumieć co to STACJA PRZEAZNIKOWA. Przecież pisałam, że z wyjątkiem stacji przekaźnikowych słupów nie ma. Ty mi na to wysyłasz zdjęcie niemieckiej stacji przekaźnikowej, pod którą pisze, JAK BYK, że to stacja. Pokaż zdjęcie z Niemiec ze słupami na ulicach w miastach lub wsiach. Odpowiedz Link Zgłoś
mlody747 Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem.Niestety ta 30.10.11, 18:49 Tych dużych slupów przekaźnikowych nie da się schować pod ziemie, bo napięcie na nich jest za wysokie i izolacja przewodów z takim wysokim napięciem jest nie ekonomiczna. W Ameryce, rzeczywiście lobują się w tych slupach z już niskim napięciem. Choć w nowszych miastach (tych lepszych) już tego niema i są one schowane pod ziemia jak w europie. Europa jest maleńka i połączenia miedzy domami są krótkie, gdzie można sobie podać przedłużacze z prądem miedzy oknami. Eva a jak z tym w Rosji poza Moskwa jest? Odpowiedz Link Zgłoś
zlotamajka Re: ja zawsze się mylę i nic nie wiem. 30.10.11, 18:46 A thttp://www.google.ca/imgres?q=electric+poles+in+New+York&hl=en&biw=1140&bih=543&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ZbkVEBYDS-QsTM:&imgrefurl=http://www.buzzbox.com/news/2010-11-03/queens:utility/%3FclusterId%3D2334394&docid=_CaV2I9E4H4HxM&imgurl=http://cbsnewyork.files.wordpress.com/2010/11/utility-polls.jpg%253Fw%253D417&w=417&h=240&ei=Bo2tToPSE9CeOqHahdIP&zoom=1&iact=hc&vpx=778&vpy=177&dur=972&hovh=170&hovw=296&tx=159&ty=63&sig=118112623489785726954&page=1&tbnh=128&tbnw=223&start=0&ndsp=9&ved=1t:429,r:4,s:0u co sie dzieje jak wiatr zbyt mocno zawieje lub piorun trzasnie. NY Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: przyjaciele ameryki marzną 30.10.11, 17:09 Malkontent, odezwij się??? Jezdzisz na nartach? Macie na tym Wschodnim Wybrzeżu niezły koks. Jak nie huragan to burza śnieżna. A w pięknej Polsce piękna złota jesień. Chce się żyć! Odpowiedz Link Zgłoś
mlody747 Re: przyjaciele ameryki marzną 30.10.11, 18:05 A jak było w zeszłym roku i wcześniej zima w Europie? Poza tym to dopiero początek zimy. Z reszta płacicie podatki od CO2, wiec musicie mieć cieplej, bo na ogrzewanie lub generator już wam nie wystarcza. Hahaha. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 globalne ocieplenie 30.10.11, 17:17 a u mnie ciagle lato....... idę do basenu. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: globalne ocieplenie 30.10.11, 17:24 felusiak1 napisał: > a u mnie ciagle lato....... > idę do basenu. Ty w Arizonie??? Odpowiedz Link Zgłoś
tojabogdan zawsze tylko ciepło zniczy cmentarnych 30.10.11, 20:13 zawsze tylko ciepło zniczy cmentarnych ogrzewało powietrze, a teraz będziemy mieć łagodną, wyjątkowo łagodną jesień, a więc życzę wszystkim, prócz zadumy nad przemijaniem, pogody ducha nawet w takich dnia jak święto zmarłych czy dzień zaduszny. Odpowiedz Link Zgłoś
maciek.zklanu Re: przyjaciele ameryki marzną 30.10.11, 22:51 Nam się też coś od życia należy! --- calivita sklep paraprotex dowcipy, kawały www.test-ciaza.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś