Dodaj do ulubionych

polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe

31.03.13, 17:19
Belgia:
"Katolicy na całym świecie świętują święto Zmartwychwstania Pańskiego. Niestety o chrześcijańskiej naturze Wielkiej Nocy nie dowiedzą się już belgijscy uczniowie. W imię poprawności politycznej w ostatnich dniach ocenzurowano oficjalny język.

„Wielkanoc”, "Boże Narodzenie", "Wszystkich Świętych", a nawet "karnawał" – tych słów w szkole w Belgii używać nie wolno. Również w oficjalnych kalendarzach szkolnych nie mogą się już pojawiać. Jak się okazuje zwroty te mogą obrażać wyznawców innych religii niż chrześcijańskie, ponieważ właśnie z chrześcijaństwem się kojarzą."
Na razie w czesci francuskojezycznej.
Niemcy:
Od 1 kwietnia w niemieckim kodeksie drogowym "kierowców" zastąpią ci, "którzy prowadzą pojazdy". Dzięki temu nowe przepisy będą politycznie poprawne.
- Te sformułowania są bardziej sprawiedliwe i mniej dyskryminujące, ponieważ nie odnoszą się do konkretnej płci - tłumaczy zmiany rzeczniczka niemieckiego ministerstwa transportu, dając do zrozumienia, że zawarte do tej pory w kodeksie drogowym sformułowania były seksistowskie. Ale z tym koniec. Po nowelizacji z przepisów oprócz "kierowców" znikają też "piesi", "rowerzyści", "motorzyści", "woźnice", "jeźdźcy" i wszyscy inni "użytkownicy drogi". Pojawią się za to "prowadzący samochód", "jadący rowerem, motorem, skuterem", "jadący konno". Zdaniem ministerstwa takie zmiany nie są niczym nowym, bo niemieckie prawodawstwo od lat zmienia się na neutralne płciowo. Niemcy z tego się śmieją.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75248,13658714,Niemcy__neutralizuja_plciowo__swoj_kodeks_drogowy.html#ixzz2P8B3PGZQ
Obserwuj wątek
    • mara571 brakujacy link 31.03.13, 17:20
      wpolityce.pl/wydarzenia/50314-wielkanoc-w-belgii-zniesiona-ideologiczne-zaslepienie-dalo-o-sobie-znac-we-francuskojezycznej-czesci-kraju-o-chrzescijanskich-swietach-nikt-tam-juz-nie-uslyszy
      • borrka Dlatego trzeba walczyc z kretynstwem. 31.03.13, 18:58
        Nowomowa politpoprawnosci winna byc wysmiewana na kazdym kroku.
        Ci durnie od poprawnosci nie sa dosc bystrzy, by umiec sie bronic przed osmieszaniem - to ich miekkie podbrzusze.
        Te "straszne" bajki Grimmow, "Cygan", "murzyn", "sprzataczka", a przede wszystkim rozne tam Wielkanoce, to kol osinowy w ich poprawnym politycznie sercu.
        Ale ... pogodi zajka !
        Czy tam zajki.
        • kaszebe12 Trzech Kroli po francusku... 31.03.13, 19:25
          We Francji istnieje powszechna tradycycja opychania sie plackami "galettes des Rois",do ktorych wklada sie, przed wypiekiem,drobny prezencik w formie figurynki , zlotego pieniazka itp...-Ten ,kto trafi na fant , jest oglaszany krolem i wklada na lepetyne papierowa korone.-Objada sie doslownie cala Francja, nawet nie pamietajac o chrzescijanskim pochodzeniu tej tradycji.-Jednak przypomnial sobie o tym "socjalistyczny" mer miasta Rouen zakazujac dostawy plackow do szkolnych kantyn.-Oburzonym rodzicom odpowiedzial , ze " w szkolach publicznych nie ma miejsca na religijne symbole".-Gdy do merostwa zaczeli sie dodzwaniac dziennikarze , pan mer sie przestraszyl i zmienil zdanie , tlumaczac sie "dbaloscia o higiene zywienia dzieci i mlodziezy"...- Doslownie na giewalt zamowil ciasta dla wszystkich szkol.
        • eva15 Re: Dlatego trzeba walczyc z kretynstwem. 01.04.13, 02:07
          borrka napisał:

          > Nowomowa politpoprawnosci winna byc wysmiewana na kazdym kroku.

          Naiwnyś, czy udajesz? Dziś wyśmiewani i dyfamowani są ci, którzy chcieliby wyśmiać tę nowomowę.
          • borrka Jestem, niczym jednoroczny ochotnik Marek... 01.04.13, 09:21
            Pyszny i zuchwaly - jakos nie przeszkadza mi nieudolne "wysmiewanie" przez proletow .
            Nie, ze jestem taki wspanialy (choc jestem).
            Prawda, w tym wypadku, broni sie sama.

            A ja coz ... po staremu ... murzynek Bambo i negerkuss z jednej, a osterhase i pisanki z drugiej.
            Santa Claus Coca Coli niech obsluguje poprawnych politycznie.
            Choc uwielbiam Coca Cole !
            • borrka I na odlew poprawnych politycznie ! 01.04.13, 09:29
              Nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę.
              Jak mawial mistrz.
      • mara571 wyborcza ocenzurowala sama sie 01.04.13, 13:40
        i wczorajszy link juz nie istnieje.
        Nowy:
        wyborcza.pl/1,75248,13661091,Niemcy_feminizuja_kodeks_drogowy.html
        Slowo neutralizuja zostalo zastapione przez feminizuja.
        Pozostawiam to bez komentarza.
    • kylax1 I bardzo dobrze. 31.03.13, 20:35
      Belgia to państwo świeckie, a nie katolycka teokracja.

      Mnie też te zwroty obrażają.
      • kaszebe12 Re: I bardzo dobrze. 31.03.13, 21:14
        Nie opowiadaj bzdur , kylax...ta "swieckosc" uderza tylko i wylacznie w chrzescijan ,niekoniecznie katolikow.
        • j-k nie zapominaj, ze rozmawiasz... 31.03.13, 21:27
          kaszebe12 napisał:
          ta "swieckosc" uderza tylko i wylacznie w chrzescijan , niekoniecznie katolikow.


          nie zapominaj, ze rozmawiasz... z anty-religijnym fanatykiem.
          wrogiem wszelkich religii.
          - bez oceny ich wartosci.
      • j-k niezupelnie. 31.03.13, 21:24
        mniej swieckie, niz sasiednie : Francja , czy Holandia.
        i dotyczy to zarowno Flandrii, jak i Wallonii.

        Kosciol w Belgii jeszcze zyje.
        • kylax1 Różnica jest niewielka. 31.03.13, 21:47
          Chrześcijanie w zachodniej Europie, to głównie leśne dziadki ze średnią wieku 60 lat.
          • j-k nie masz pojecia o Belgii 31.03.13, 22:16
            kylax1 napisał:
            > Chrześcijanie w zachodniej Europie, to głównie leśne dziadki ze średnią wieku 60 lat.


            Wiec moze moze nie pisz o czyms, czego nie znasz.
            Ja znam, bo obok mieszkam.

            Kosciol Katolicki w Belgii to oprocz KROLA - jedyne, co laczy belgijskich Flamandow i Wallonow.
    • swiblowo Swiat nienawidzi chrzescijan 31.03.13, 21:44
      i atakuje ateizacja i islamizacja.
      • kylax1 Musi być jakiś tego powód. 31.03.13, 21:46
        Może dlatego, że chrześcijanie chcą narzucać innym swoją "moralność" i poglądy?
        • swiblowo Re: Musi być jakiś tego powód. 31.03.13, 22:18
          Moze dlatego, ze chrzescijanie nie chca przyjac "moralnosci" wspolczesnych "postepowcow"?
          • j-k jezeli islamskie badziewie... 31.03.13, 22:26
            swiblowo napisało:
            > Moze dlatego, ze chrzescijanie nie chca przyjac "moralnosci" wspolczesnych "postepowcow"?

            jezeli islamskie badziewie przyjmujesz za postep - to z gory wypisuje sie z dyskusji.
            • swiblowo Re: jezeli islamskie badziewie... 31.03.13, 22:42
              Gdzie przeczytales o tym?

              > jezeli islamskie badziewie przyjmujesz za postep - to z gory wypisuje sie z dys
              > kusji.
              • j-k jezeli islamskie badziewie... cd... 31.03.13, 22:45
                swiblowo napisało:
                Walesajacym sie psom, syjonistom, liberalom i demokratom wstep wzbroniony!

                - a co z islamuskami ?
                • swiblowo Re: jezeli islamskie badziewie... cd... 31.03.13, 23:14
                  Wiec gdzie przeczytales o islamskim postepie?
                  ---
                  Gdziekolwiek islam staje się dominującą religią, zmienia on kulturę danego kraju przekształcając ją na modłę siedmiowiecznej Arabii.
                  • j-k nadal islamskie badziewie... cd... 31.03.13, 23:26
                    swiblowo napisało:
                    > Wiec gdzie przeczytales o islamskim postepie?

                    np. w Malezji ma miejsce taki.
                    ale to chyba nie regula ?
                    • swiblowo Re: nadal islamskie badziewie... cd... 31.03.13, 23:46
                      > np. w Malezji ma miejsce taki.
                      > ale to chyba nie regula ?

                      Postep i islam - dwa slowa, ktore nie wykluczaja sie jedynie w znaczeniu postepowania/rozszezania tej religi, ktora to i bardziej na ideologie podobna.
                      • j-k hloopcze, ta ideologia... 31.03.13, 23:53
                        czyli bislamem
                        zajmuje sie na tym foro od lat 10-ciu.
                        i nie spisuje jej na straty.
                        faktem jest, ze :

                        tylko w Malezji
                        misz-masz islamu z nowoczesnoscia sie udal.
                        • swiblowo Re: hloopcze, ta ideologia... 01.04.13, 00:08
                          > czyli bislamem
                          > zajmuje sie na tym foro od lat 10-ciu. - GRATULUJE JASIU!
                          > i nie spisuje jej na straty. - ORYGINALNE!
                          > faktem jest, ze :
                          >
                          > tylko w Malezji
                          > misz-masz islamu z nowoczesnoscia sie udal. - DZIEKI ZA OSTRZEZENIE!
                          • j-k no vidzisz, hloopcze 01.04.13, 02:13
                            milo, gdy przyznajesz racje.

                            Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
          • kylax1 Nikt chrześcijanom niczego nie narzuca. 01.04.13, 00:56
            To chrześcijanie chcą narzucać swoje poglądy innym, np. kobietom ws. aborcji. Nikt nie zmusza chrześcijańskich kobiet do aborcji, ale dlaczego niechrześcijanki mają podlegać prawu robionemu pod zachcianki chrześcijańskich talibów?
            • wojciech.2345 Re: Nikt chrześcijanom niczego nie narzuca. 01.04.13, 01:03
              kylax1 napisał:
              > To chrześcijanie chcą narzucać swoje poglądy innym...
              ------------
              Masz 3 możliwości:
              1. chrześcijański skansen.
              2. wczasy w Magadanie,
              3. optykę półksiężyca.
              Innych możliwości nie ma

              Nie podskakuj.
              A najlepiej utnij sobie 21-wszy pale.
              • wojciech.2345 errata "21-wszy palec" 01.04.13, 01:04
              • kylax1 Jest wiele możliwości. 01.04.13, 01:09
                Te trzy, które Ty wymieniłeś, to dopiero początek. Jak wysilisz trochę szare komórki, to zauważysz wiele innych wariantów.
                • wojciech.2345 Re: Jest wiele możliwości. 01.04.13, 01:12
                  kylax1 napisał:
                  > Te trzy, które Ty wymieniłeś, to dopiero początek. Jak wysilisz trochę szare ko
                  > mórki, to zauważysz wiele innych wariantów.
                  ------------------
                  Utnij sobie 21-wszy palec.
                  Nie umiesz poradzić sobie z naturą?
                  Innych wariantów nie ma.

                  I jeszcze dodam.
                  Liberałowie to regularni idioci.
                  • kylax1 Liberałowie to idioci? 01.04.13, 01:14
                    Hitler za to nie był liberałem. Wzór cnót...
                    • wojciech.2345 Re: Liberałowie to idioci? 01.04.13, 02:19
                      kylax1 napisał:
                      > Hitler za to nie był liberałem. Wzór cnót...
                      -------------
                      Hitler to brunatny socjalista. A Soso to czerwony.
                      Chyba to wiesz.
                      Jeden i drugi to dwa w jednym - kreatura i potwór.

                      Czy są jacyś poczciwi lewicowcy (oops liberałowie)?
    • felusiak1 wyśmiewanie jest poważnym błędem 31.03.13, 23:04
      borka napisał: Nowomowa politpoprawnosci winna byc wysmiewana na kazdym kroku.

      Nie zapominajmy, ze lewe skrzydło kontroluje wiadomości i poprawność polityczna wzbudzajaca drwiące uśmiechy zamienia się w polityczny kanon i raptem odstępstwo od nazewnictwa staje sie przewinieniem i jest pietnowane w mediach. takim sposobem nowomowa zadomawia się w swiadomości i zmusza nas do samocenzury.
      z tym trzeba walczyć, wymusić aby ludzie wpychajacy nowomowę do gardeł społeczeństw zostali zdezawuowani i napietnowani, aby odeszli z zajmowanych stanowisk bo nasze usmiechy zostana wykorzystane przeciwko nam za jakiś czas.
      przed wielu laty w usa jessejackoson zaczął używać na określenie murzyna terminu african-american i dzisiaj mało kto ma odwagę powiedzieć black a termin negro wyszedł wogóle z uzycia i dziś uwazany jest za przejaw rasizmu. a wystarczyło jedynie przeciwstawić się uzywaniu bzdurnego okreslenia. niestety nikt nie miał odwagi i absurd zwycieżył. nie ulega watpliwości, ze zyjemy w surrealistycznych czasach.
      • borrka Zgadzam sie. 31.03.13, 23:25
        Napisalem to z bardzo prywatnego punktu widzenia - nie mam specjalnie mozliwosci, a juz bez watpienia za malo czasu, by prowadzic jakas szerszą kampanie.
        Ot, staram sie ludziom uswiadamiac te patologie.
        To, o czym wspomniales, to zadanie raczej dla publicysty, czy polityka.

        Ja ograniczam sie do recytowania "Murzynek Bambo"w ramach protestu.
      • j-k wyśmiewanie nadal jest zaleta... 31.03.13, 23:35
        Przynajmniej tu - w Jewropie.
      • kylax1 African American nie jest bzdurne. 01.04.13, 00:59
        Po prostu stwierdza fakt, podobnie jak Chinese American, czy German American.

        Negro to faktycznie brytyjskie określenie, które zawsze niosło w sobie pewną nutkę pogardy. I dobrze, że tego zwrotu się już nie używa.

        Wymierające białe dziadki, którym marzą się "złote lata" Dixieland, niech przyjmą do wiadomości, że świat się zmienia i będzie się zmieniał. Innymi słowy to se ne vrati.
        • felusiak1 Re: African American nie jest bzdurne. 01.04.13, 04:26
          masz rację kylax, świat się zmienia i produkuje takich idiotów jak ty.
          african-american określać ma rasę a nie narodowość zatem zwrot african american jest uzywany w stosunku do ludzi o czarnej skórze z brazylii, z puerto rico i z afryki a także z wielkiej brytanii co powoduje niejednokrotnie zabawną sytuację..
          w takim razie United Negro College Fund powinna zmienić nazwę no i NAACP też bo tam uzywa sie słowa Colored.
          należy też koniecznie wyeliminować z jezyka słowo niggardly bo może się źle kojarzyć i idioci uznają, ze ich obraża. nie znajac znaczenia.
          • romrus Re: African American 01.04.13, 10:38
            felusiak1 napisał:
            > masz rację kylax, świat się zmienia i produkuje takich idiotów jak ty.
            > african-american określać ma rasę a nie narodowość zatem zwrot african american jest uzywany w stosunku do ludzi o czarnej skórze z brazylii, z puerto rico i z afryki a także z wielkiej brytanii co powoduje niejednokrotnie zabawną sytuację..


            W/g mnie, African American to mieszkajacy w Africe Americanin:-)
        • mara571 African American jest bzdurne. 01.04.13, 13:03
          sugeruje, ze wszyscy Afrykanie sa czarni, a tak nie jest.
          Najwiekszymi lowcami afrykanskich niewolnikow byli zamieszkujacy polnocna Afryke Arabowie.
          Handel niewolnikami uprawiaja do dzis, ale twoi poprawni politycznie przyjaciele jakos sie nie oburzaja i kampanii przeciwko niewolnictwu nie prowadza.
      • eva15 Feluś, nie ma większych lewaków niż prawica 01.04.13, 02:04
        Owszem, feluś, żyjemy w surrealistycznych czasach. Ale JAKIE lewe skrzydło? W Niemczech rządzi prawicowe skrzydło (CDU/CSU/FDP) i co? Ano - NIC! Program jest ten sam.

        Najwyraźniej nie ma większych lewaków niż prawicowcy:-)))))

        Ty ciągle piździsz, usiłując wmówić bystrzakom, że to co się dzieje to kwestia nalepki/szaty w którą ubierają się misjonarze lepszego jutra i wszelkie zło przypisujesz nalepce/szacie lewicowej. Tymczasem ta nalepka/szata to dziś tylko zewnętrzne opakowanie przesyłki, a treść w jej środku jest ta sama.
        • kaszebe12 Re: Feluś, nie ma większych lewaków niż prawica 01.04.13, 09:15
          ...co usiluje tez mu wytlumaczyc od dawna.- Ale felus jest "wybaczalny", bo zza Wielkiej Wody.-Co innego tutejsi typu franky , do ktorych , niczym "grochem o sciane".-Cholera ! -Obrazam groch.
        • mara571 niby tak, ale 01.04.13, 12:38
          sama juz nie raz pisalas, ze pod przewodnictwem Merkel, bylo nie bylo corki pastora, partia krok po kroku odcina sie od swoich ideowych korzeni.
          Sprzyja temu fakt, ze wielu homoksualistow zdecydowalo sie na kariere polityczna, zdobylo mandaty parlamentarzystow, wysokie funkcje partyjne i ma latwy dostep do mediow. W mediach tez pracuje nieproporcjonalnie duza liczba dziennikarzy o homoorientacji.
          A zaczelo sie tak niewinnie od wspolczucia dla gejow umierajacych na AIDS.
    • wojciech.2345 komizm 31.03.13, 23:45
      Przypisanie rodzaju rzeczowników przynajmniej w języku polskim jest umowne. Np. termin "pień" jest przypisany do rodzaju męskiego, ale gdyby określenie ściętego drzewa kończyło się np. samogłoską "a" to byłby to rodzaj żeński.

      Show must go on.
      • kaszebe12 Murzynek Bambo , borrka... 01.04.13, 00:00
        ...juz nie ma Murzynka. -Jest "Mlody czlonek widocznej mniejszosci"...-tak to brzmi oficjalnie we Francji , he,he...-Zeby wymyslili , jak w USA , Afrofrancuza, byloby prosciej.
        • wojciech.2345 przybył, jest, i będzie 01.04.13, 00:22
          kaszebe12 napisał:
          > ...juz nie ma Murzynka. -Jest "Mlody czlonek widocznej mniejszosci"...-tak to b
          > rzmi oficjalnie we Francji , he,he...-Zeby wymyslili , jak w USA , Afrofrancuza
          > , byloby prosciej.
          ---------------
          Termin Afroamerykanin nie wyczerpuje wszystkich możliwości.
          Ktoś kimś był, jest, i będzie. Proponuję więc termin trójczłonowy np.
          "Afroamerykanopolak".

          Trzeba być dokładnym.
          • kaszebe12 Re: przybył, jest, i będzie 01.04.13, 09:10
            Nieee...-slowo "Polak" sugeruje narodowosc , czyli brzytkom konotacjem szowinacjoksenofobii,ale nalezac do grupy slowianskiej staje sie "czlonkiem niewidocznej mniejszosci".
    • borrka I jeszcze, jako dyzurny "rusofob"... 01.04.13, 09:27
      Bo, taka gombrowiczowska gebe dorobilo mi czeka:
      Czapki z glow przed Naszymi Slowianskimi Bracmi z Tundry i Tajgi, ze jeszcze nie calkiem dali sie oglupic nowomowa.
      • kaszebe12 Re: I jeszcze, jako dyzurny "rusofob"... 01.04.13, 11:17
        Czy w tajdze i na tundrze maja jeszcze , n.p., strozow, sprzataczki,ochroniarzy ?- U nas , w ramach demokratyzacji zycia codziennego przerobiono wszystkich na agentow i technikow.-Pani ,ktora zamiata i zmywa podlogi nazywa sie technikiem powierzchni (technicienne de surface) ,a pani , ktora zmywa podlogi , sciera kurze,myje szyby itd nazywa sie , zaleznie od sytuacji, technikiem albo agentem poliwalentnym.-Wymysla sie cala fure nowych , nikomu niepotrzebnych "zawodow".-Najbardziej widocznym jest "agent d'ambiance" (agent atmosfery, otoczenia ?);- jest to ciec ubrany bardzo kolorowo , ma byc arabojezyczny , a ma sluzyc do uspokajania arabskiej swoloczy w srodkach transportu miejskiego...
    • borrka Optymalizacja wielkanocnego eventu. 01.04.13, 10:55
      Mamy okres manifestowania tradycji obrzedowej pewnej mniejszosci religinej.
      Bezmiernie tolerancyjni, nie dopuszczamy jednak do narzucania tej tradycji innym.

      Jajka, zwane pisankami, sa niepoprawne a priori - moga swoim heteroseksualnym backgroundem obrazic uczucia naszych umilowanych gejow.
      Baranek z cukru jest niezdrowy !
      Ciemnogrodzkie kropienie genetycznie modyfikowanej zywnosci brudna woda - eliminujemy.
      Polewanie rownouprawnionych obywatelek w ramach tzw. smigusa dyngusa, to meski szowinizm czystej (jesli) wody.
      Ministranci bez dyskryminacji typu seksistowskiego i z zachowaniem parytetu ras.
      Dbamy, aby obrzedy rezurekcji nie zagluszyly przypadkiem glosu muezina z lokalnego minaretu !

      Tyle na poczatek
    • tojabogdan to dwa zupełnie różne problemy 01.04.13, 11:04
      ten niemiecki jest jedynie konsekwencją ogólnoeuropejskiej tendencji w połączeniu z trzecim artykułem (narzuconej niemcom przez aliantów) konstytucji. Kto ma z tym krajem więcej kontaktów to widzi, jak męczą się wszyscy, bo zobowiązani są do wymieniania (zawsze!) płci obojga. Jest to i więc oszczędność. Papieru, czasu itp.
      Belgijski przykład jest co prawda przegięciem, ale również potwierdzeniem aktualnego trendu neutralności światopoglądowej.
      Tyle, co jest powszechnie wiadome, wiele rytuałów, obyczajów, zachowań, tradycji, które wiąże się, albo zostało zawładnięte przez przez określone religie czy kościoły, ma w gruncie rzeczy rodowód dużo starszy i czysto pogański. Albo atawistyczny.
      Czy liczęsto też magiczno-religijny, ale nie zinstytucjonalizowany.
      W sumie winno to być sprawą intymną każdego, bez mieszania się nikogo z zewnątrz, ale i bez narzucania tego innym.
      Ale co zrobić ze świętami?
      To są też dni wolne od pracy! Czy każdy, kto chce czcić swoje święta ma prawo do dni wolnych? Jak regulować święta mniejszość? Czy np. grupa stanowiąca 3% jakiegoś społeczeństwa ma prawo do dnia wolnego z okazji własnego święta?
      • mara571 nie ludz sie, neutralnosci swiatopogladowej nie 01.04.13, 13:34
        bedzie. Czy Zydzi, ktorzy juz w NRW maja prawo do wolnych dni od pracy przy okazji dwoch najwiekszych swiat zgodza sie na nazywanie Pesach lub Chanuki inaczej?
        A zyjacy w Niemczech muzulmanie na neutralna swiatopogladowa nazwe dla Id al-Adha, Ramadanu lub Id al-Fitr?
        Prawde powiedziawszy, gdyby Niemcy chcieli byc poprawni do konca to powinni zmienic Grundgestz. Przeciez badania gender dowiodly, ze definiowanie plci biologicznej jest bledem (ha, ha). To nawet zostalo uwiecznione w pewnej konwencji przeciwko przemocy. Wkrotce zniknie z oficjanych pism slowo die Mutter, der Vater a pojawi sie das Elter.
        Obawiam sie, ze ze wzgledu na specyfike jezyka niemieckiego, zadnych oszczednosci nie bedzie. Nowe formy sa opisowe (zadna oszczednosc papieru) i nie bedzie ich mozna zawsze uzywac bez odmiany. Wiesz przeciez, ze gdyby nie te der,die, das byliby Niemcy z nas.
    • mongolszuudan Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 12:37
      mara571 napisała:

      Od 1 kwietnia w niemieckim kodeksie drogowym "kierowców" zastąpią ci, "którzy prowadzą pojazdy". Dzięki temu nowe przepisy będą politycznie poprawne.

      prima aprilis. cha-cha-cha.
      • mara571 niestety nie 01.04.13, 14:10
        zmiany zapowiedziano wczesniej.
        Oprocz tego zmieniono wysokosc mandatow. Oczywiscie powyzszone je.
        • wojciech.2345 Re: niestety nie 01.04.13, 14:39
          mara571 napisała:
          > zmiany zapowiedziano wczesniej.
          --------------------------
          W języku polskim rodzaj (męski, żeński, nijaki) jest przesuwany także na przymiotniki.
          Mamy więc terminy "kierujący", "kierująca", "kierujące".

          Ciekawe jak polscy magicy od public relation z tym poradzą sobie?
    • jorl Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 15:26
      Moze najpierw o religijnych symbolach, tych chrzescijanskich ktore maja byc i w Europie likwidowane. Stad te placze i na tym forum.
      A wiec ja religie uwazam za dziecinade. Ale jak kto lubi prosze sie w ta dziecinade bawic. Do tego dla mnie religie, jak juz musza byc, sa mniej wiecej rowne.
      Jakos katolikom do tego sie wydaje ze ich religia to jest ta najlepsza i do tego swiatowa. Niedawno widzialem na polskich stronach w wiadomoscich jak papiez byl wybierany "Swiat wstrzymal oddech". Dla tych proponowalby np. wycieczke po Indiach. Tam jest z miliard ludzi i oni napewno oddechu nie wstrzymali, oni katolicyzm olewaja. Tez istnieja inne wielkie kraje w ktorych ludzie za cholere nie wstrzymali oddechu jak papieza wybierano.
      W takich Indiach widzialem nawet jako bozka motocykl! stoi na jednym placu, dookola Hindusi zawodza, dla nich to religia, dla mnie nic gorsza jak katolicyzm. Jesli chodzi o odczucia wiernych tego motocykla. Na mojej wycieczce po Indii mialem przewodnika z kasty branimow, z nich wywodza(dzili) sie kaplani i on pokazywal nam te miejsca swiete. Fachowiec w koncu.
      To jedno z religiami.
      Nastepne to te zmniejszanie widocznych oznak religijnych przez politykow na zachodzie Europy. To ma sens. Jaki? Ano w ten sposob uzyska sie argumenty przyciw zadaniom np. muzulmanow o upublicznianie ich elementow religijnych. Jako ze muzulmanow jest sporo wiec beda zadac i tego dla swojej religii. I co? Odmowic? Zrodlo konfliktow sie otworzy. Lepiej zakazac wszystkim sie afiszowac i wtedy nie trzeba bedzie muzulmanom ustapic.
      Tak ze uwazam wlasnie politycy zachodni taki maja cel w zmniejszaniu publicznej symboliki chrzescijanskiej. I robia to slusznie, to najlepsza droga w tej sytuacji jak juz jest.
      Pozdrowienia


      • kaszebe12 Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 16:13
        Widze , ze nie czytasz postow , Jorl...-Zachodni politycy zwalczaja przede wszystkim katolicyzm,a islamu boja sie i ustepuja , by tylko nie padly zarzuty islamofobii. -Juz wielokrotnie pisano tutaj o wspolfinansowaniu ekspansji islamu przez zachodnie panstwa...
        • jorl Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 16:23
          kaszebe12 napisał:

          > Widze , ze nie czytasz postow , Jorl...

          Zgadza sie, czytam malo. Akurat jestem na urlopie w Turcji w hoteli mam WiFi, to i troche wiecej pocztalem. I napisalem.


          >-Zachodni politycy zwalczaja przede wszy
          > stkim katolicyzm,a islamu boja sie i ustepuja , by tylko nie padly zarzuty isla
          > mofobii. -Juz wielokrotnie pisano tutaj o wspolfinansowaniu ekspansji islamu p
          > rzez zachodnie panstwa...

          E tam. ja wiem ze jest moda pisania ze politycy sa durnie, napewno durniejsi od foumowiczow szczegolnie z Forum Swiat, ja uwazam co innego i jak co staram sie znalezsc racjonalne powody ich postepowania. Bo one sa napewno.
          I powody co do religi napisalem wyzej. Do tego uwazam to za sluszne.

          Pozdrowienia

          • kaszebe12 Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 16:56
            Swinia jestes , jorl ! -My tu cierpimy w niekonczacej sie zimie , a Ty sie gdzies pod palmami rozwalasz !
            - Zawodowi politycy maja daleko do durniow , a racjonalne powody istnieja , skoro ci , ktorzy posiadaja faktyczna wladze , narzucaja swoja wole owym politykom.
            • mongolszuudan Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 17:56
              Ma taki wierszyk w temu:
              Pod znojnym niebom griejet puzo
              Polufaszyst-polueser,
              Gieroj Sowieckogo Sojuza
              Gamal Abdelewicz Naser.
            • jorl Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 01.04.13, 19:46
              kaszebe12 napisał:

              > Swinia jestes , jorl ! -My tu cierpimy w niekonczacej sie zimie , a Ty sie gdzi
              > es pod palmami rozwalasz !

              Wczoraj perzylecialem, na tydzien, bylo w Berlinie zimno, mialem nadzieje ze podczas mojej nieobecnosci zrobicie porzadek z ta zima ale i tego wyglada na to ze niepotraficie, wiec i przyjade w zime spowrotem.
              Temperatury 21-23°C pooplac sie w poludnie mozna to fakt.

              Tu za duzo tez nie leze, to jest wycieczka mojej szkoly tanca gdzie ja zumbe uprawiam. Mam tu tez ja kazdego dnia, do tego dziasiaj bieganko na maszynie a wiec gruch nie obijam.

              Hotel wielki, nas ze szkoly jest ze 130 osob, nie tylko zumba, wszystko co sie tam uprawia, zadziwia mnie stada Turkow jako gosci w tym hotelu. Maja jakas konferencje a hotel 5* wiec nie tani. Widac ze niezle jada na deficycie handlowym bo zyja ponad swoja produktywnosc i to znacznie.


              > - Zawodowi politycy maja daleko do durniow , a racjonalne powody istnieja , sko
              > ro ci , ktorzy posiadaja faktyczna wladze , narzucaja swoja wole owym politykom


              Nieprawda, to politycy rzadza i jak sie z kims licza to z ludem i jego nastrojami. Nie z zadnymi innymi.
              Mielismy dopiero co Cypr. I jak, banksterzy kazali Merkel to zrobic co zrobila? Naprawde? Bzdura, Merkel sie nie da komus tam kierowac.

              Pozdrowienia
              • kaszebe12 Re: polityczna poprawnosc robi postepy jezykowe 02.04.13, 15:26
                "Nieprawda , to politycy rzadza i jak sie z kims licza to z ludem i jego nastrojami.-Nie z zadnymi innymi." - Lubie twoje poczucie ironii , jorl.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka