Dodaj do ulubionych

"Bezdlugowa" Rosja ma dlugi....:-)))

26.04.14, 13:57
Apologeci Rosji ,wielokrotnie wmawiali ze jedna z zaslug rzadow Putina, jest oddluzenie Rosji i oszczednosci na splatach pozyczek,powiekszonych o naliczane odsetki,a tu wychodzi szydlo z worka,ze tylko do konca biezacego roku,rosyjskie firmy i banki ,beda musialy splacic okolo 100 miliardow $ ,bolesny dlug w swietle obnizenia ratingow Rosji do poziomu smieciowego....

"Wczorajsza decyzja S&P's oznacza, że Rosja i rosyjskie firmy będą musiały płacić wyższe oprocentowanie od walutowych pożyczek. Od marca do końca tego roku rosyjskie firmy muszą spłacić 67 mld dol. długów, a rosyjskie banki - 36 mld dol. (to dane Banku Centralnego Rosji, które wczoraj przytoczyła kolejna agencja ratingowa Fitch)."

Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,15859274,Klopoty_Moskwy__Sytuacja_jest_powazna__Panika_na_gieldzie_.html#BoxSlotII3img#ixzz300KRuAw4
Obserwuj wątek
    • yurek11111 Putinowi pozostaly dwa lata rzadow.... 26.04.14, 14:05
      Tak to widze,ze moze jeszcze z dwa lata porzadzi zanim zostanie odeslany na smietnik historii....
    • cumentator Rusofobi to prymitywni idioci 26.04.14, 14:23
      Gdy mowa o długach "Rosji" to każdy normalny idiota wie że chodzi o dług publiczny za ktory odpowiada panstwo. Rosja takich dlugow praktycznie nie ma, przeciwnie ma duze oszczednosci.

      Sa jednak prymitwni idioci rusofobi ktorzy zapedzaja sie tak ze myla dlug publiczny z prywatnym.

      Oczywiscie ze firmy i instytucje rosyjskie maja dlugi zagraniczne i oczywiste jest ze USA manipuluja za kulisami by im dokopac. Na krotka mete nie ma to wplywu na Rosje jako panstwo.
      • yurek11111 Najwieksi prymitywni idioci to "cumentatorzy"..:-) 26.04.14, 14:35

        Nawet okreslenie sobie sami prawidlowe wybrali :cumentator.... :-))))))))))))))))))))))))))

        Przyglupiasty jaki czy co,nie zauwaza ze podkreslilem, ze to firmy i banki rosyjskie maja splacac 100 miliardow pozyczek.....
        • cumentator Wot durak 26.04.14, 15:00

          Durak pisze: Apologeci Rosji ,wielokrotnie wmawiali ze jedna z zaslug rzadow Putina, jest oddluzenie Rosji i oszczednosci na splatach pozyczek,powiekszonych o naliczane odsetki

          Dokladnie tak jest : Putin nie tylko oddluzyl Rosje, ale zebrano duze oszczednosci w rezerwach walutowych i na specjanych funduszach inwestycyjnych.

          A debile znowu o dlugach prywatnych. Dlugi te nie sa specjalnym problemem wbrew oglupiajacej propagandzie. Ale USA intensywnie dziala by dokopac ekonomii rosyjskiej. To jednak dlugo nie potrwa bo zaczyna sie proces eliminacji szantazowania przez USA.
          • eva15 Re: Wot durak 26.04.14, 15:40
            Głuptaki tego forum nie rozróniają długu państwa od długów koncernów i banków prywatnych, w tym zachodnich.
            Nie rozróżniają i kropka. Z głupimi nie ma co wojować, szkoda czasu.
            • yurek11111 cumentator i ewcia,doksztalcie sie....:-))) 27.04.14, 04:27
              Zanim zaczniecie wyzywac ,polecam zastanowic sie nad tym ,czy zadluzenie rosyjskich firm i bankow ,nie powoduje zmniejszonego wplywu podatkow do budzetu Rosji,z tych podmiotow gospodarczych,nastepnym pytaniem jest,w jaki sposob, obsluga zadluzenia rosyjskich firm i bankow rosnie wprost proporcjonalnie do .....malejacej wiarygodnosci kredytowej ROSJI,gdy odpowiecie sobie na te pytania,to zrozumiecie ,dlaczego to Rosja ma prawie 700 miliardow dlugu....
              Jakbyscie mieli dalszy problem ze zrozumieniem ,to polecam ten artykul,tlumaczacy wiele, w temacie zadluzenia Rosji,abstrachujac od tego,ze kazdy logicznie myslacy czlowiek ,rozumie,ze po przeprowadzonej w Rosji prywatyzacji ,sila rzeczy kredytobiorca zostaja banki,firmy ,a nie budzet Rosji ,wydaje sie proste ,a tak trudne do zrozumienia dla rzeczywistych durakow.... :-)))))))

              "„Dobrobyt” rosyjskiego budżetu, charakteryzującego się znaczną nadwyżką, budowany był przede wszystkim na przejmowaniu ponad 60 proc. „nadwyżki” w dochodach firm sektora paliwowo-energetycznego. Kondycja kasy państwa umacniana była kosztem firm tego sektora. Te zaś, pozbawione przez fiskusa znacznej części środków własnych, realizowały ekspansję za środki pozyskane na międzynarodowym rynku finansowym.

              W wyniku zadłużania się firm i banków rosyjskich poziom długu zagranicznego Rosji w ostatnich czterech latach znacząco przekroczył poziom rezerw walutowych."

              www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/zagraniczny-dlug-rosji-rosnie-szybciej-niz-rezerwy-walutowe/
              • j-k raczej ty sie doksztalc :) 27.04.14, 04:48
                a nikt mnie tu o jakies sympatie dla Putina posadzic nie moze...

                1. Budzet Panstwa Rosyjskiego jest stabilny.
                2. Poziom zadluzenia NIEpanstwowych instytucji w Rosji, jak banki i firmy
                - nie odbiega od sredniej europejskiej.

                J.K.
                ekonomista.
                • yurek11111 Re: raczej ty sie doksztalc :) 27.04.14, 15:56
                  Z ciebie ekonomista po koszerze...:-)))
                  Budzet panstwa rosyjskiego stabilny-sam to wymysliles?
                  Coraz czesciej piszesz bez sensu i skladu ,skutki demencji w polaczeniu z piciem daja oplakane skutki....:-))))))
                  Smieszne sa twoje zapewnienia o braku sympatii do Rosji i Putina....

                  j-k napisał:

                  > a nikt mnie tu o jakies sympatie dla Putina posadzic nie moze...
                  >
                  > 1. Budzet Panstwa Rosyjskiego jest stabilny.
                  > 2. Poziom zadluzenia NIEpanstwowych instytucji w Rosji, jak banki i firmy
                  > - nie odbiega od sredniej europejskiej.
                  >
                  > J.K.
                  > ekonomista.
    • romrus "Bezdlugowa" Rosja ma dlugi... 26.04.14, 15:29
      yurek11111 napisał:
      > Apologeci Rosji ,wielokrotnie wmawiali ze jedna z zaslug rzadow Putina,
      > jest oddluzenie Rosji

      ....panstwowy w granicach 40-50 mlrd.$

      Martw sie o dlugi Polski, bo ja za licznikiem nie nadazam:-)

      zegardlugu.pl/

      >a tu wychodzi szydlo z worka,ze tylko do konca biezacego roku,rosyjskie firmy i banki ,beda musialy splacic okolo 100 miliardow $ ,bolesny dlug


      Rzydlo z worku:-)

      Kogo obchodzi ile kredytow maja zaklady Coca-Coli w Rosji, tez sa "rosijskimi firmami", bo zarejestrowani sa w Rosji.
      • oldmeryt W Polsce przynajmniej jest zegar, a u Was nawet 26.04.14, 16:00
        zegara długu nie ma i ciemna masa cały czas ładowana jest w bambuko.
        Zobaczymy w jaki zachwyt niedługo wpadnie rosyjski naród, jak się zaczną masowe zwolnienia z pracy, galopująca inflacja rubla oraz zaciskanie pasa emerytom i rencistom.
        • romrus Re: W Polsce przynajmniej jest zegar, a u Was naw 26.04.14, 16:22
          oldmeryt napisał:
          > zegara długu nie ma i ciemna masa cały czas ładowana jest w bambuko.

          Polski mantry o ciemnych ciemiezonych ruskach:-)

          > Zobaczymy w jaki zachwyt niedługo wpadnie rosyjski naród, jak się zaczną masowe zwolnienia z pracy, galopująca inflacja rubla oraz zaciskanie pasa emerytom i rencistom.


          Wszystko wyzej wymienione na dzien dzisejszy odbywa sie w UE.
          Zobaczyme, kogo naiwpierw szlag trafi:-)
      • yurek11111 romrus,nie masz pojecia w temacie....:-)))))) 27.04.14, 04:31
        Zamilcz i nie osmieszaj sie,tylko laik moze cos takiego stwierdzic.....:-)))))))))))

        RE:Kogo obchodzi ile kredytow maja zaklady Coca-Coli w Rosji, tez sa "rosijskimi
        firmami", bo zarejestrowani sa w Rosji.
    • j.jastrzebiec Kolejne obnizenie warygodnosci Rosji juz niedlugo. 26.04.14, 16:16
      Kryzys sie tam wlasnie rozpoczyna.
      • cumentator Znowu durak 26.04.14, 20:25
        Wiarygodnosc to se obnizaja manipulowane przez USA agencje od wiarygodnosci.
        • yurek11111 Sam jestes durak....:-))))) 27.04.14, 22:55
          Rosja nie ma zadnych szans ,zeby wygrac starcie ze swiatowym systemem finansowym....

          cumentator napisał:

          > Wiarygodnosc to se obnizaja manipulowane przez USA agencje od wiarygodnosci.
    • igor_uk A miales niewielka szanse :-)))))))))))))))))))))) 27.04.14, 23:01
      Ale po raz kolejny zmarnowales :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    • man_sapiens Re: "Bezdlugowa" Rosja ma dlugi....:-))) 27.04.14, 23:16
      Cała ruska gospodarka to wydmuszka w porównaniu z którą wszelkie bańki internetowe to pikuś.
      Poza eksportem surowców Rosja nie potrafi niczego wytworzyć. Przepraszam, zapomniałem o armii, wojnie i zniewalaniu narodów.
      • yurek11111 Re: "Bezdlugowa" Rosja ma dlugi....:-))) 27.04.14, 23:59
        "Cała ruska gospodarka to wydmuszka"-najwlasciwsze okreslenie...:-)))
        • yurek11111 Rosyjska zadluzona wydmuszka.... 28.04.14, 00:07
          Na swoje konto Putin może zapisać również poważne niepowodzenia strukturalno-gospodarcze. W ciągu ostatnich 20 lat Rosja przestała być mocarstwem przemysłowym. W ubiegłym roku ponad 70 proc. wpływów z eksportu rosyjskiego dawała sprzedaż ropy naftowej i gazu ziemnego. To oznacza, że wszystko inne (przemysł, górnictwo, rolnictwo) przynosi Rosji tylko ok. 1/4 przychodu z eksportu. Struktura handlu zagranicznego Rosji upodobniła ją do republiki bananowej – Rosja żyje tylko z płynnych i gazowych surowców energetycznych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka