Dodaj do ulubionych

Zdobyc Miasto

27.07.14, 13:53
ogladam i lzy same ciekna.
powtorka dzisiaj o 20 na tvn24
www.tvn24.pl/kultura-styl,8/zdobyc-miasto-ewa-ewart-i-jej-nowy-film-o-powstaniu-warszawskim,450216.html
Obserwuj wątek
    • rat_canals Re: Zdobyc Miasto 27.07.14, 13:56
      www.tvn24.pl/kultura-styl,8/zdobyc-miasto-ewa-ewart-i-jej-nowy-film-o-powstaniu-warszawskim,450216.html
    • borrka Dobry film, bez nadmiaru emocji. 27.07.14, 14:09
      W latach 70-siatych warszawskie dzieci ciagle mialy wyliczanke:
      Wpadla bomba do piwnicy.
      Napisala na tablicy:
      SS czarrny pies.

      Faktograficznie nie dowiedzialem sie niczego nowego, ale podobalo mi sie umiejetne wywazenie akcentow:
      zbrodnia niemiecka, zdrada aliantow, cynizm sowiecki.
      Dokladnie w takiej kolejnosci.

      Gdzies w polowie sierpnia sa planowane na Zoliborzu obchody rocznicy szturmu Gdanskiego - tez pojde.
      Taka dla mnie bezposrednia korzysc.
      • borrka Zbrodniarze nazwani: 27.07.14, 14:15
        Dirlewanger, RONA, ale rowniez Wehrmacht, bez zludzen, co do "szlachetnosci" zolnierzy Hitlera.
        Jasno podkreslone, iz alianci byli poinformowani o Powstaniu.
        • rat_canals Re: Zbrodniarze nazwani: 27.07.14, 14:59
          a Rokossowski chcial z marszu zdobyc Warszawe, niestety.....
          • x2014 Re: Zbrodniarze nazwani: 27.07.14, 15:01
            dlatego Stalin zastapil go Zukowem
      • borrka Mnie brakowalo informacji o Kampinosie. 27.07.14, 15:19
        Film zapewne przewidziany, jako wywazanie drzwi do zakutych lbow zachodnich eunuchow, polozyl wielki nacisk na pomoc lotnicza aliantow - skad innad przy kazdej okazji podkreslam role tych lotnikow.
        Ale zabraklo tego jedynego polaczenia ze swiatem zewnetrznym, jakim byl Kampinos i chocby krotkiej wzmianki o udziale puszczanskich partyzantow w natarciach na Gdanski.
        W tym zolnierzy z 27 Wolynskiej Dywizji AK !
    • szwampuch58 Re: te miasto zglupialo,niestety 27.07.14, 15:59
      wyprane umysly,zdziczala kultura,mam nadzieje ze to ulamek warszawiakow...jednak smutne to
      tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,marsz-przeciwko-terroryzmowi-br-idzie-ulicami-stolicy,128910.html
      • borrka Won. 27.07.14, 20:32

        • szwampuch58 Re: do tesciowej mozesz.. 27.07.14, 20:51
          ...czubek w takim tonie,tylko uwazaj bo moze trzepnoc w pychol.hehehe
    • polski_francuz Re: Zdobyc Miasto 27.07.14, 18:55
      Mnie tez.

      bedzie w kinach? Moze jako DVD?

      PF
      • borrka Jak znam zycie ... 27.07.14, 22:03
        Niedlugo bedzie na youtubie.
        Sprawdzaj czasem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka