wasyl_szuja 21.11.14, 17:54 www.defence24.pl/analiza_rosja-putina-jak-hitlerowskie-niemcy To już nie są przelewki proszę państwa. Alianci stoją w obliczu nowej gadziny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wasyl_szuja Re: Rosja jak nazistowskie Niemcy 21.11.14, 17:57 Dość powiedzieć, iż gromadzą siły jak naziści w sierpniu 1939 r.: www.defence24.pl/news_rosyjskie-migi-31-na-granicy-z-ukraina Odpowiedz Link Zgłoś
baltazar-polski Fakt, doczekaliśmy się w Europie nowego potwora. 21.11.14, 18:06 To nie są żarty. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik i pomyśleć, 21.11.14, 18:08 że ci alianci uratowali gadzinie dupę, kilkadziesiąt lat temu, wysyłając lend-lease. do tej pory ruscy nie podziękowali. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Nie podziekowali? 21.11.14, 18:26 wiarusik napisała: > że ci alianci uratowali gadzinie dupę, kilkadziesiąt lat temu, wysyłając lend-l > ease. do tej pory ruscy nie podziękowali. A za co dziekowac? Za to ze GB nadal istnieje? Stalin popelnil jeden blad. Trzeba bylo wyj@bac Niemcow za granice i dac sie spokoj. Mniej by bylo dzis imbecylow na forach, bo ich dziadkow by Niemcy wykonczyli. Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-acap Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:28 A mogliśmy z Niemcami iść na Moskwę. Francja też o mały włos by to zrobiła. Nie byłoby dziś web brygad. Odpowiedz Link Zgłoś
baltazar-polski Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:35 Nic straconego. W przyszłości będziemy wiedzieli jak się zachować. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 No to szkoda, ze... 21.11.14, 19:13 antyk-acap napisał: > A mogliśmy z Niemcami iść na Moskwę. Francja też o mały włos by to zrobiła. Nie > byłoby dziś web brygad. ...nie poszli. Przej@bali sprawe, wiec nie ma co plakac teraz. Z Napoleonem poszli, ale tez sprawe przej@bali. Odpowiedz Link Zgłoś
baltazar-polski Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:34 Rosjanie bez dostarczonej technologii z USA obecnie zamieszkiwaliby jedynie Kamczatkę, oczywiście jak by im na to pozwolono. Zachód wobec ZSRR zachował się ok, w odróżnieniu od Stalina. Po zduszeniu Niemców zamiast współpracować zaczął ostrzyć kły, napinać muskuły błądząc w obrębie mocarstwowości. Gdyby nie USA cała Syberia by należała do Japonii. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:18 baltazar-polski napisał: > Rosjanie bez dostarczonej technologii z USA obecnie zamieszkiwaliby jedynie Kamczatkę, > oczywiście jak by im na to pozwolono. Zachód wobec ZSRR zachował się ok, w odróżnieniu od Stalina. > Po zduszeniu Niemców zamiast współpracować zaczął ostrzyć kły, napinać muskuły błądząc w obrębie mocarstwowości. Gdyby nie USA cała Syberia by należała do Japonii. ...caly czas jencza o Rosji i USA. Pisz o swoim kraju. Gdyby, jesli by... Ciebie mame podziekowac? Goowno masz do powiedzenia w sprawie leandleasu, jankieskich technologii, etc. To nie twoje, wiec nie pchaj do obcych spraw. Z Jankiesami sprawa leandleasu juz dawno jest zalatwiona. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:19 czy podziękowałeś Polskiej Marynarce Wojennej za ochronę konwojów z lend-leasem do murmańska? Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:21 "Polskie okręty i statki w służbie konwojowej W działaniach konwojowych podczas II wojny światowej aktywny udział wzięły jednostki Polskiej Marynarki Wojennej i Polskiej Marynarki Handlowej. Polskie okręty eskortowały 787 konwoje morskie, najwięcej niszczyciele eskortowe ORP „Krakowiak” – 243 (północny Atlantyk, wody przybrzeżne Wysp Brytyjskich, kanał La Manche, Morze Śródziemne); ORP „Ślązak” – 104 (kanał La Manche, Morze Śródziemne); ORP Garland – 102 (Morze Śródziemne, kanał La Manche, północny Atlantyk, morza arktyczne); niszczyciele ORP Błyskawica – 83 (Morze Północne, kanał La Manche, północny Atlantyk, Morze Śródziemne); ORP „Piorun” – 81 (północny Atlantyk, Morze Śródziemne, Morze Arktyczne, kanał La Manche); ORP Burza i ORP „Grom” eskortowały konwoje na szlaku północnoatlantyckim, zaś ORP „Orkan” – północnoatlantyckim i murmańskim. Polskie statki brały udział w konwojach na prawie wszystkich głównych trasach, jednymi z bardziej aktywnych były MS Morska Wola (m.in. 40 przejść Atlantyku), s/s „Wisła” (36 przejść Atlantyku), MS Stalowa Wola (34 przejścia Atlantyku). Udział marynarzy polskich w konwojach morskich w czasie II wojny światowej został upamiętniony na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie napisem na jednej z tablic po 1990 r. „KONWOJE 1939 – 1945”." pl.wikipedia.org/wiki/Konwoje_morskie_podczas_II_wojny_%C5%9Bwiatowej Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:24 wiarusik napisała: > czy podziękowałeś Polskiej Marynarce Wojennej za ochronę konwojów z lend-leasem > do murmańska? Za co? Nikt ja tam specialnie nie zapraszal, a Polska jako panstwo nie istniala. Jesli wchodzili w sklad w marynarki GB, to z GB ta sprawe zalatwime bez twojego udzialu. Ja szanuje wylacznie te oddzialy polski, ktory lali krew w jednym szeregu z zolnierzami mojej armji i szli na piechote wbrew wszystkiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:31 polskie struktury państwowe istniały w kraju i zagranicą. ktoś cię na sowieckiej lekcji historii oszukał. PMW nie wchodziła w skład brytyjskiej MW, tylko podlegała jej operacyjnie. nikt nie zapraszał? stalin słał ponaglenia o dostawy aż się z długopisu kurzyło. mogło to wszystko zatonąć. dalej czekamy na podziękowania bolszewicki niewdzięczniku. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:54 wiarusik napisała: > polskie struktury państwowe istniały w kraju Generalgouvernement masz na mysli? >i zagranicą. Masz na mysli herojow, co zwiali z kraju 18.09? >PMW nie wchodziła w skład brytyjskiej MW, tylko podlegała jej operacyjnie. A co mi to obchodzi? > nikt nie zapraszał? stalin słał ponaglenia o dostawy aż się z długopisu kurzyło Komu slal? > mogło to wszystko zatonąć. dalej czekamy na podziękowania bolszewicki niewdzięczniku. Moglo zatonac. Kto zaslugowal, temu Rosja wreczyla medale. www.rus-obr.ru/files/13_20.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:10 polskie państwo podziemne: pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Pa%C5%84stwo_Podziemne radzieckie shermany: strims.pl/s/FotoHistoria/t/emkjzt/radzieckie-shermany-z-lend-lease-na-ulicach-wiednia-1945-r-810x543 www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pancerna-historia-Trojmiasta-czyli-Miazga-z-czolgiem-n33633.html odkrywca.pl/shermany-w-polsce,10275.html przykład brytyjskiej techniki: lodz.naszemiasto.pl/artykul/czolg-valentine-z-czasow-ii-wojny-swiatowej-zostal-wydobyty,1590047,artgal,t,id,tm.html przykład jednej z najsławniejszej broni II w. św.-katiusza na amerykańskiej ciężarówce studebaker: www.google.pl/search?q=katiusza+studebaker&biw=1280&bih=895&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Z41vVIn-Npbmau64gpAN&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=n07B55znIazi4M%253A%3BpVSdqHzrNSxwOM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg253.imageshack.us%252Fimg253%252F7254%252Fekr1046dowysaniazj9.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpwm.org.pl%252Fviewtopic.php%253Ft%253D961%3B770%3B549 przykład okrętu-brytyjski pancernik w służbie sowieckiej jako "archangielsk": upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Arkhangelsk-RoyalSovereign1944.jpg także poczytaj sobie nieuku. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:22 wiarusik napisała: > polskie państwo podziemne: > pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Pa%C5%84stwo_Podziemne Przeciez to tacy sami bandyci jak ci z Donbasu:-) > radzieckie shermany: > przykład brytyjskiej techniki: > przykład jednej z najsławniejszej broni II w. św.-katiusza na amerykańskiej ciężarówce studebaker: > przykład okrętu-brytyjski pancernik w służbie sowieckiej jako "archangielsk": Co ty masz wsponego z shermanami, brytyjska technika czy studebakerami, zebraku? Licz swoi marny trzy groszy we wlasnej kiszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:23 zostawiam cię z zadanym problemem ;) Odpowiedz Link Zgłoś
drugiwojwa Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:04 Pomoc nie była bezpłatna. Płacono złotem , diamentami ...nie musieli dziękować.. Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-acap Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:10 Jakim złotem? Jakimi diamentami? Płacili życiem żołnierzy. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Co cie obchodzi, zebraku,... 21.11.14, 19:20 antyk-acap napisał: > Jakim złotem? Jakimi diamentami? ...czym placili? Czym by nie placili, nie ciebie to nalerzy. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Co cie obchodzi, zebraku,... 21.11.14, 19:25 goownem płacili, o czym jest mój poniższy post. najpierw zwróćcie wujkowi samowi długi, a potem się mądrzyjcie, nieuki sowieckie. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Co ty masz, zebraku,... 21.11.14, 19:46 wiarusik napisała: > goownem płacili, o czym jest mój poniższy post. najpierw zwróćcie wujkowi samow > i długi, a potem się mądrzyjcie, nieuki sowieckie. ...z dlugiem wobec Jankiesow, nawet jesli by on istnial? Wypad do Galicji, tam tez lubia porownywac Rosje a USA, bo z wlasna wiocha nie da sie. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik jak dostajesz coś na krzywy ryj... 21.11.14, 19:52 ...to chociaż nie podskakuj darczyńcy. a trzeba było zostawić kacapstwo własnemu losowi. józek stalin już pakował graty do kujbyszewa: pl.wikipedia.org/wiki/Samara Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Wypad, kylax, ... 21.11.14, 19:56 wiarusik napisała: > ...to chociaż nie podskakuj darczyńcy. > a trzeba było zostawić kacapstwo własnemu losowi. ...na babski fora, tam twoje wlasciwe miejsce, zboku. Nudzisz. Nie jestesz zadnym darczyncem, wiec sp@dalaj. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Nie mam nerwow, zboczencu:-) 21.11.14, 20:17 wiarusik napisała: > więc mu nerwy puszczają :D Kylax, zawsze cie podejrzewalem o zboczenstwo:-) Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: Nie mam nerwow, zboczencu:-) 21.11.14, 20:20 brak argumentów to zaczynają się wycieczki personalne? typowe dla dzieci z gimnazjum :) Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:16 lekturka dla ciebie: panzerschreck.strefa.pl/miliardy.html zwróć uwagę na ostatni rozdział. Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik warto przytoczyć przemówienie J. Becka 21.11.14, 18:30 www.youtube.com/watch?v=_3Y5NUYt7uU w takiej sytuacji jest ukraina. i też jest osaczona-krym i donbas jak gdańsk, wojska rosyjskie na białorusi jak niemieckie na słowacji, "mirotworcy" gotowi do zadania ciosu w plecy od zachodu: www.defence24.pl/news_rosyjskie-cwiczenia-w-naddniestrzu-przygotowanie-do-ataku-na-ukraine Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-acap Re: warto przytoczyć przemówienie J. Becka 21.11.14, 18:37 Nie. Wtedy było 3 graczy - III Rzesza, ZSRR i zachód. Teraz są tylko dwie strony. Odpowiedz Link Zgłoś
szwanpuch58 Za Niemców był terror, a za Rosjan 21.11.14, 20:17 doszły jeszcze wszy i tyfus. Odpowiedz Link Zgłoś
romek1612 Zalosny arkafowicz, odpowiesz za pirackiego klona 21.11.14, 20:30 szwanpuch58 napisał: > doszły jeszcze wszy i tyfus. Zalosny trollu, nic madrzejszego nie wymyslilesz, niz sie podszywac pod inny nick? Odpowiedz Link Zgłoś
wasyl_szuja Tytułem uzupełnienia... 22.11.14, 12:41 wyborcza.pl/magazyn/1,142071,17005707,Putin_teskni_za_sojuszem_z_Hitlerem.html#CukGW Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik mieć oko na rosję 22.11.14, 22:15 brytyjczycy na naszym poligonie: www.youtube.com/watch?v=K8tu7g80QdA#t=20 Odpowiedz Link Zgłoś
wiarusik Re: mieć oko na rosję 23.11.14, 19:52 i jeszcze: www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/14312?t=Pplk-Kingsford-Polscy-zolnierze-to-fachowcy www.polska-zbrojna.pl/home/galleryshow/734?t=Ramie-w-ramie-z-US-Army Odpowiedz Link Zgłoś
br0f Russians are coming, Russians are coming 23.11.14, 00:01 dedykuje ten film opetanym www.imdb.com/video/screenplay/vi4000187673 Odpowiedz Link Zgłoś
br0f Re: Russians are coming, Russians are coming 23.11.14, 00:07 www.imdb.com/title/tt0036166/ vimeo.com/21569690 Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-acap Jeden dzień rosyjskiego faszysty 23.11.14, 14:13 vod.pl/filmy-dokumentalne/szerokie-tory-jeden-dzien-z-zycia-bojowkarza-organizacji-neofaszystowskiej-w-moskwie/5pj3j Odpowiedz Link Zgłoś