Dodaj do ulubionych

Rosja jak nazistowskie Niemcy

21.11.14, 17:54
www.defence24.pl/analiza_rosja-putina-jak-hitlerowskie-niemcy
To już nie są przelewki proszę państwa. Alianci stoją w obliczu nowej gadziny.
Obserwuj wątek
    • wasyl_szuja Re: Rosja jak nazistowskie Niemcy 21.11.14, 17:57
      Dość powiedzieć, iż gromadzą siły jak naziści w sierpniu 1939 r.:
      www.defence24.pl/news_rosyjskie-migi-31-na-granicy-z-ukraina
    • baltazar-polski Fakt, doczekaliśmy się w Europie nowego potwora. 21.11.14, 18:06
      To nie są żarty.
    • wiarusik i pomyśleć, 21.11.14, 18:08
      że ci alianci uratowali gadzinie dupę, kilkadziesiąt lat temu, wysyłając lend-lease. do tej pory ruscy nie podziękowali.
      • romek1612 Nie podziekowali? 21.11.14, 18:26
        wiarusik napisała:
        > że ci alianci uratowali gadzinie dupę, kilkadziesiąt lat temu, wysyłając lend-l
        > ease. do tej pory ruscy nie podziękowali.


        A za co dziekowac?
        Za to ze GB nadal istnieje?

        Stalin popelnil jeden blad.
        Trzeba bylo wyj@bac Niemcow za granice i dac sie spokoj.
        Mniej by bylo dzis imbecylow na forach, bo ich dziadkow by Niemcy wykonczyli.
        • antyk-acap Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:28
          A mogliśmy z Niemcami iść na Moskwę. Francja też o mały włos by to zrobiła. Nie byłoby dziś web brygad.
          • baltazar-polski Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:35
            Nic straconego. W przyszłości będziemy wiedzieli jak się zachować.
          • romek1612 No to szkoda, ze... 21.11.14, 19:13
            antyk-acap napisał:
            > A mogliśmy z Niemcami iść na Moskwę. Francja też o mały włos by to zrobiła. Nie
            > byłoby dziś web brygad.


            ...nie poszli.

            Przej@bali sprawe, wiec nie ma co plakac teraz.

            Z Napoleonem poszli, ale tez sprawe przej@bali.
        • baltazar-polski Re: Nie podziekowali? 21.11.14, 18:34
          Rosjanie bez dostarczonej technologii z USA obecnie zamieszkiwaliby jedynie Kamczatkę,
          oczywiście jak by im na to pozwolono. Zachód wobec ZSRR zachował się ok, w odróżnieniu od Stalina.
          Po zduszeniu Niemców zamiast współpracować zaczął ostrzyć kły, napinać muskuły błądząc w obrębie mocarstwowości. Gdyby nie USA cała Syberia by należała do Japonii.
          • romek1612 Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:18
            baltazar-polski napisał:
            > Rosjanie bez dostarczonej technologii z USA obecnie zamieszkiwaliby jedynie Kamczatkę,
            > oczywiście jak by im na to pozwolono. Zachód wobec ZSRR zachował się ok, w odróżnieniu od Stalina.
            > Po zduszeniu Niemców zamiast współpracować zaczął ostrzyć kły, napinać muskuły błądząc w obrębie mocarstwowości. Gdyby nie USA cała Syberia by należała do Japonii.


            ...caly czas jencza o Rosji i USA. Pisz o swoim kraju.

            Gdyby, jesli by...
            Ciebie mame podziekowac?
            Goowno masz do powiedzenia w sprawie leandleasu, jankieskich technologii, etc.
            To nie twoje, wiec nie pchaj do obcych spraw.
            Z Jankiesami sprawa leandleasu juz dawno jest zalatwiona.
            • wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:19
              czy podziękowałeś Polskiej Marynarce Wojennej za ochronę konwojów z lend-leasem do murmańska?
              • wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:21
                "Polskie okręty i statki w służbie konwojowej

                W działaniach konwojowych podczas II wojny światowej aktywny udział wzięły jednostki Polskiej Marynarki Wojennej i Polskiej Marynarki Handlowej. Polskie okręty eskortowały 787 konwoje morskie, najwięcej niszczyciele eskortowe ORP „Krakowiak” – 243 (północny Atlantyk, wody przybrzeżne Wysp Brytyjskich, kanał La Manche, Morze Śródziemne); ORP „Ślązak” – 104 (kanał La Manche, Morze Śródziemne); ORP Garland – 102 (Morze Śródziemne, kanał La Manche, północny Atlantyk, morza arktyczne); niszczyciele ORP Błyskawica – 83 (Morze Północne, kanał La Manche, północny Atlantyk, Morze Śródziemne); ORP „Piorun” – 81 (północny Atlantyk, Morze Śródziemne, Morze Arktyczne, kanał La Manche); ORP Burza i ORP „Grom” eskortowały konwoje na szlaku północnoatlantyckim, zaś ORP „Orkan” – północnoatlantyckim i murmańskim. Polskie statki brały udział w konwojach na prawie wszystkich głównych trasach, jednymi z bardziej aktywnych były MS Morska Wola (m.in. 40 przejść Atlantyku), s/s „Wisła” (36 przejść Atlantyku), MS Stalowa Wola (34 przejścia Atlantyku).

                Udział marynarzy polskich w konwojach morskich w czasie II wojny światowej został upamiętniony na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie napisem na jednej z tablic po 1990 r. „KONWOJE 1939 – 1945”."
                pl.wikipedia.org/wiki/Konwoje_morskie_podczas_II_wojny_%C5%9Bwiatowej
              • romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:24
                wiarusik napisała:
                > czy podziękowałeś Polskiej Marynarce Wojennej za ochronę konwojów z lend-leasem
                > do murmańska?


                Za co?
                Nikt ja tam specialnie nie zapraszal, a Polska jako panstwo nie istniala.
                Jesli wchodzili w sklad w marynarki GB, to z GB ta sprawe zalatwime bez twojego udzialu.

                Ja szanuje wylacznie te oddzialy polski, ktory lali krew w jednym szeregu z zolnierzami mojej armji i szli na piechote wbrew wszystkiemu.
                • wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:31
                  polskie struktury państwowe istniały w kraju i zagranicą. ktoś cię na sowieckiej lekcji historii oszukał. PMW nie wchodziła w skład brytyjskiej MW, tylko podlegała jej operacyjnie.
                  nikt nie zapraszał? stalin słał ponaglenia o dostawy aż się z długopisu kurzyło. mogło to wszystko zatonąć. dalej czekamy na podziękowania bolszewicki niewdzięczniku.
                  • romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 19:54
                    wiarusik napisała:
                    > polskie struktury państwowe istniały w kraju

                    Generalgouvernement masz na mysli?

                    >i zagranicą.

                    Masz na mysli herojow, co zwiali z kraju 18.09?


                    >PMW nie wchodziła w skład brytyjskiej MW, tylko podlegała jej operacyjnie.

                    A co mi to obchodzi?

                    > nikt nie zapraszał? stalin słał ponaglenia o dostawy aż się z długopisu kurzyło

                    Komu slal?

                    > mogło to wszystko zatonąć. dalej czekamy na podziękowania bolszewicki niewdzięczniku.

                    Moglo zatonac.
                    Kto zaslugowal, temu Rosja wreczyla medale.
                    www.rus-obr.ru/files/13_20.jpg
                    • wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:10
                      polskie państwo podziemne:
                      pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Pa%C5%84stwo_Podziemne
                      radzieckie shermany:
                      strims.pl/s/FotoHistoria/t/emkjzt/radzieckie-shermany-z-lend-lease-na-ulicach-wiednia-1945-r-810x543
                      www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pancerna-historia-Trojmiasta-czyli-Miazga-z-czolgiem-n33633.html
                      odkrywca.pl/shermany-w-polsce,10275.html
                      przykład brytyjskiej techniki:
                      lodz.naszemiasto.pl/artykul/czolg-valentine-z-czasow-ii-wojny-swiatowej-zostal-wydobyty,1590047,artgal,t,id,tm.html
                      przykład jednej z najsławniejszej broni II w. św.-katiusza na amerykańskiej ciężarówce studebaker:
                      www.google.pl/search?q=katiusza+studebaker&biw=1280&bih=895&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Z41vVIn-Npbmau64gpAN&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=n07B55znIazi4M%253A%3BpVSdqHzrNSxwOM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg253.imageshack.us%252Fimg253%252F7254%252Fekr1046dowysaniazj9.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpwm.org.pl%252Fviewtopic.php%253Ft%253D961%3B770%3B549
                      przykład okrętu-brytyjski pancernik w służbie sowieckiej jako "archangielsk":
                      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Arkhangelsk-RoyalSovereign1944.jpg
                      także poczytaj sobie nieuku.
                      • romek1612 Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:22
                        wiarusik napisała:
                        > polskie państwo podziemne:
                        > pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Pa%C5%84stwo_Podziemne


                        Przeciez to tacy sami bandyci jak ci z Donbasu:-)


                        > radzieckie shermany:
                        > przykład brytyjskiej techniki:
                        > przykład jednej z najsławniejszej broni II w. św.-katiusza na amerykańskiej ciężarówce studebaker:
                        > przykład okrętu-brytyjski pancernik w służbie sowieckiej jako "archangielsk":


                        Co ty masz wsponego z shermanami, brytyjska technika czy studebakerami, zebraku?
                        Licz swoi marny trzy groszy we wlasnej kiszeni.
                        • wiarusik Re: Tylko Chochly i Polacy... 21.11.14, 20:23
                          zostawiam cię z zadanym problemem ;)
      • drugiwojwa Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:04
        Pomoc nie była bezpłatna. Płacono złotem , diamentami ...nie musieli dziękować..
        • antyk-acap Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:10
          Jakim złotem? Jakimi diamentami? Płacili życiem żołnierzy.
          • romek1612 Co cie obchodzi, zebraku,... 21.11.14, 19:20
            antyk-acap napisał:
            > Jakim złotem? Jakimi diamentami?

            ...czym placili?

            Czym by nie placili, nie ciebie to nalerzy.
            • wiarusik Re: Co cie obchodzi, zebraku,... 21.11.14, 19:25
              goownem płacili, o czym jest mój poniższy post. najpierw zwróćcie wujkowi samowi długi, a potem się mądrzyjcie, nieuki sowieckie.
              • romek1612 Co ty masz, zebraku,... 21.11.14, 19:46
                wiarusik napisała:
                > goownem płacili, o czym jest mój poniższy post. najpierw zwróćcie wujkowi samow
                > i długi, a potem się mądrzyjcie, nieuki sowieckie.

                ...z dlugiem wobec Jankiesow, nawet jesli by on istnial?

                Wypad do Galicji, tam tez lubia porownywac Rosje a USA, bo z wlasna wiocha nie da sie.
                • wiarusik jak dostajesz coś na krzywy ryj... 21.11.14, 19:52
                  ...to chociaż nie podskakuj darczyńcy.
                  a trzeba było zostawić kacapstwo własnemu losowi. józek stalin już pakował graty do kujbyszewa:
                  pl.wikipedia.org/wiki/Samara
                  • romek1612 Wypad, kylax, ... 21.11.14, 19:56
                    wiarusik napisała:
                    > ...to chociaż nie podskakuj darczyńcy.
                    > a trzeba było zostawić kacapstwo własnemu losowi.


                    ...na babski fora, tam twoje wlasciwe miejsce, zboku.

                    Nudzisz.
                    Nie jestesz zadnym darczyncem, wiec sp@dalaj.
                    • wiarusik na złodzieju czapka gore 21.11.14, 20:13
                      więc mu nerwy puszczają :D
                      • romek1612 Nie mam nerwow, zboczencu:-) 21.11.14, 20:17
                        wiarusik napisała:
                        > więc mu nerwy puszczają :D

                        Kylax, zawsze cie podejrzewalem o zboczenstwo:-)
                        • wiarusik Re: Nie mam nerwow, zboczencu:-) 21.11.14, 20:20
                          brak argumentów to zaczynają się wycieczki personalne? typowe dla dzieci z gimnazjum :)
        • wiarusik Re: i pomyśleć, 21.11.14, 19:16
          lekturka dla ciebie:
          panzerschreck.strefa.pl/miliardy.html
          zwróć uwagę na ostatni rozdział.
    • wiarusik warto przytoczyć przemówienie J. Becka 21.11.14, 18:30
      www.youtube.com/watch?v=_3Y5NUYt7uU
      w takiej sytuacji jest ukraina. i też jest osaczona-krym i donbas jak gdańsk, wojska rosyjskie na białorusi jak niemieckie na słowacji, "mirotworcy" gotowi do zadania ciosu w plecy od zachodu:
      www.defence24.pl/news_rosyjskie-cwiczenia-w-naddniestrzu-przygotowanie-do-ataku-na-ukraine
      • antyk-acap Re: warto przytoczyć przemówienie J. Becka 21.11.14, 18:37
        Nie. Wtedy było 3 graczy - III Rzesza, ZSRR i zachód. Teraz są tylko dwie strony.
    • szwanpuch58 Za Niemców był terror, a za Rosjan 21.11.14, 20:17
      doszły jeszcze wszy i tyfus.
      • romek1612 Zalosny arkafowicz, odpowiesz za pirackiego klona 21.11.14, 20:30
        szwanpuch58 napisał:
        > doszły jeszcze wszy i tyfus.

        Zalosny trollu, nic madrzejszego nie wymyslilesz, niz sie podszywac pod inny nick?
    • wasyl_szuja Tytułem uzupełnienia... 22.11.14, 12:41
      wyborcza.pl/magazyn/1,142071,17005707,Putin_teskni_za_sojuszem_z_Hitlerem.html#CukGW
    • wiarusik mieć oko na rosję 22.11.14, 22:15
      brytyjczycy na naszym poligonie:
      www.youtube.com/watch?v=K8tu7g80QdA#t=20
      • wiarusik Re: mieć oko na rosję 23.11.14, 19:52
        i jeszcze:
        www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/14312?t=Pplk-Kingsford-Polscy-zolnierze-to-fachowcy
        www.polska-zbrojna.pl/home/galleryshow/734?t=Ramie-w-ramie-z-US-Army
    • br0f Russians are coming, Russians are coming 23.11.14, 00:01
      dedykuje ten film opetanym
      www.imdb.com/video/screenplay/vi4000187673
      • br0f Re: Russians are coming, Russians are coming 23.11.14, 00:07
        www.imdb.com/title/tt0036166/
        vimeo.com/21569690
    • antyk-acap Jeden dzień rosyjskiego faszysty 23.11.14, 14:13
      vod.pl/filmy-dokumentalne/szerokie-tory-jeden-dzien-z-zycia-bojowkarza-organizacji-neofaszystowskiej-w-moskwie/5pj3j
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka