Dodaj do ulubionych

Władimir Putin - nowy Bismarck

23.10.15, 19:03

Wilson był prezydentem USA w latach 1913 - 1921 . Chciał zmienić całą mapę Europy po I WS . Był przekonany, że będzie w stanie pozbyć się niekończących się wojen i przynieść nową trwałą erę pokoju, bezpieczeństwa, sprawiedliwości i .....rozumu. Sto lat później tą droga na Bliskim Wschodzie zaczęli kroczyć Bush junior i noblista Obama.
Ten drugi prowadzi "wilsonowską" politykę w Syrii już od czterech lat,którą chętnie poparli neokonserwatyści ze starej administracji Busha juniora, którzy wcześniej próbowali (ale nie mogli) "przerobić" Irak. Upadłość tej polityki jest teraz oczywista dla wszystkich rozsądnych ludzi na świecie..
Asad nadal trzyma się mocno władzy. Prawie cała Syria została spustoszona wojną domową. Prawie ćwierć miliona osób zginęło, a cztery miliony zostali wypędzeni ze swoich domów i stali uchodźcami. W tym czasie Państwo Islamskie i Front an-Nusra, który jest ściśle związany z Al-Kaidą, zajeli terytorium Iraku i Syrii, porównywalny wielkością z Wielką Brytanią.

Obecnie do walki włączył się prezydent Rosji.Putin nie ma żadnych fantazji na temat możliwości osiągnięcia absolutnej sprawiedliwości i szczęścia dla wszystkich narodów Syrii. On jest zdeterminowany aby chronić bezpieczeństwo narodowe Rosji.Której,jego zdaniem, bezpośrednio zagraża powstanie Państwa Islamskiego. On również zamierza podtrzymać dynastię Asadow, która była wiernym sojusznikiem Rosji i ZSRR w ciągu 45 lat.
Amerykanie trzymają się strategii Wilsona,a Putinem kieruje duch "żelaznego kanclerza" Otto von Bismarck, który zjednoczył Niemcy150 lat temu.Bismarck prowadził starannie zaplanowane ograniczone wojny, aby wybijać swoich wrogów jeden po drugim.Bił tylko wtedy, gdy cel był izolowany, a dyplomatyczna i strategiczna obrona kraju zapewniona.
Putin postępuje dokładnie tak samo w naszych czasach. Zapewnił sobie wsparcie Iranu (groźna regionalna siła) i Hezbollahu.Także rząd Iraku stara się połączyć z nim siły.Nawet Kurdowie, którzy byli bezradni bez setek milionów dolarów amerykańskiej pomocy wojskowej, patrzą na Putina jak na zbawiciela od Państwa Islamskiego.
Putin nie stara się stworzyć zupełnie nowe siły zbrojne z niczego, jak Amerykanie próbowali i oczywiście nie potrafili zrobić w Iraku i Syrii. On stara się odbudować i podtrzymać istniejącą syryjską armię,która pozostaje jedyną realną silą,walczącą z islamistami.
Amerykańskie naloty okazały się bezużyteczne w walce przeciwko islamistów w sytuacji, gdy nie ma żadnych sił lądowych, gotowych skorzystać z tych ciosów (inna sprawa,czy Amerykanom zależało na realnej walce z islamistami). Lotnictwo Rosji osiąga znacznie lepsze wyniki, ponieważ ono ściśle współpracuje z nadal skuteczną siłą lądową – syryjską armią. Bismarck na pewno pochwaliłby Putina za to :-)
Amerykanie,za wyjątkiem Kissingera, nigdy nie kochali i nie podziwiali Bismarcka (to nie przypadek, Kissinger urodził się w Niemczech).Praktyczny sukces Bismarcka nie zdobył serca i umysły amerykańskich strategów tak, jak zdobyła marzycielska głupota Wilsona.Dzisiaj Putin rozgrywa strategie Bismarcka w Syrii. I bije wszystkie jokery w rękach Obamy i jego neowilsonowcow.I dlatego on jest skazany na sukces,jak "żelazny kanclerz" 150 lat temu!



Obserwuj wątek
    • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 23.10.15, 19:14
      zapomniales podac zrodlo tlumaczenia, kochasiu....!
      nastepnym razem, nie zapomnij....! orginal jest zbyt znany w sieci..!

      banderom.nie napisał(a):

      > Wilson był prezydentem USA w latach 1913 - 1921(..)
      • banderom.nie Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 23.10.15, 19:21
        gobo2 napisał(a):

        > zapomniales podac zrodlo tlumaczenia, kochasiu....!
        > nastepnym razem, nie zapomnij....! orginal jest zbyt znany w sieci..!

        Kochasiu? Chyba żartujesz,ja na pewno nie z tych.
        • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 23.10.15, 19:29
          jezeli nie z tych, to pamietaj.....!
          zapomniales podac zrodlo tlumaczenia...!
          nastepnym razem, nie zapomnij....! orginal jest zbyt znany w sieci..!

          banderom.nie napisał(a):
          > Kochasiu? Chyba żartujesz,ja na pewno nie z tych.
          • banderom.nie Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 23.10.15, 20:08
            gobo2 napisał(a):

            > jezeli nie z tych, to pamietaj.....!
            > zapomniales podac zrodlo tlumaczenia...!
            > nastepnym razem, nie zapomnij....! orginal jest zbyt znany w sieci..!

            Nigdy nie zapominam podawać źródła.O ile tym razem postąpiłem inaczej,znaczy miałem do tego powody.A jak Ty znasz dobrze źródło i masz odrobinę wyobraźni,to powinieneś wiedzieć,dlaczego postąpiłem tym razem tak,a nie inaczej.

            p.s. oryginał nie jest zbyt dobrze znany w sieci i nie wierze w to,żeby ty coś wiedziałeś o "oryginale" przed tym,jak zobaczyłeś moje tłumaczenie.Na tym kończę z tobą wymianę zdań.Nie wnosisz nigdy nic do dyskusji.
            • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:40
              russia-insider.com/en/politics/vladimir-putin-new-bismarck/ri10602
              kochasiu, zajelo ci trzy dni , zeby przetlumaczyc...!
              reszte pomijam, jako niewarte uwagi...!

              banderom.nie napisał(a):
              >
              > p.s. oryginał nie jest zbyt dobrze znany w sieci i nie wierze w to,żeby ty coś
              > wiedziałeś o "oryginale" przed tym,jak zobaczyłeś moje tłumaczenie.
              • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:43
                gobo2 błaźnisz się i to bardzo!
                • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:54
                  czyli konczy sie jak zawsze...
                  koncza sie argumenty, zaczyna sie personalny bluzg...!!!


                  nie-tak napisała:

                  > gobo2 błaźnisz się i to bardzo!
                  • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 17:16
                    Heeee. tylko takie masz kontra-argumenty?
                    Tylko na tyle cie stać? Sięgasz zaraz do znanego nam waszego systemu?
                    Bez odbioru, dyskusja bezproduktywna!!!
                    • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 17:33
                      czyli konczy sie jak zawsze...
                      koncza sie argumenty, zaczyna sie personalny bluzg...!!!
                      nie-tak napisała:
                      > gobo2 błaźnisz się i to bardzo!
                      nie-tak napisała:
                      > Bez odbioru, dyskusja bezproduktywna!!!
          • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 13:18
            gobo2 napisał(a):
            orginal jest zbyt znany w sieci..!
            ------------------------------
            jeśli znasz oryginał dlaczego nie zalinujesz go tylko marudzisz w necie?
            Co za wymuszanie na drugim?
            _______________________________________________________________
            zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
            quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
            • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:33
              jest tutaj...
              russia-insider.com/en/politics/vladimir-putin-new-bismarck/ri10602
              nie-tak napisała:

              > ------------------------------
              > jeśli znasz oryginał dlaczego nie zalinujesz go tylko marudzisz w
              > necie?
              • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:39
                nie jest to samo co Igor pisze, wiec uzasadnij nam twoje pretensje do niego?
                Czy komentowanie czegoś jest przestępstwem albo niedorzecznością w twoich oczach?
                • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:48
                  przeczytaj prosze...
                  facet nie skomentowal, tylko splagiatowal, nie podajac zrodla...sam sie do tego przyznal... wiec o co kruszysz kopie...? zupelnie nie rozumiem, twojej interwencji...!

                  nie-tak napisała:

                  > nie jest to samo co Igor pisze, wiec uzasadnij nam twoje pretensje do niego?
                  > Czy komentowanie czegoś jest przestępstwem albo niedorzecznością w twoich oc
                  > zach?

                  • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 16:57
                    Eeeeee Gobo?
                    ja mam automatyczne tłumaczenie na j. niemiecki i widzę co innego niż ty?
                    Artykul jest w j. rosyjskim.
                    • gobo2 Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 17:02
                      russia-insider.com/en/politics/vladimir-putin-new-bismarck/ri10602

                      nie-tak napisała:

                      > Eeeeee Gobo?
                      > ja mam automatyczne tłumaczenie na j. niemiecki i widzę co innego niż ty?
                      > Artykul jest w j. rosyjskim.
    • czizus Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 10:21
      Masz chyba krosty na mózgu. Bismarck, faktycznie był wybitnym mężem stanu(polska historia zupełnie zle i niesprawiedliwie go ocenia). Putin natomiast prowadzi Rosję w niebyt co potwierdzają obserwatorzy znający dobrze Rosję.
      • marko125 Putin traci ostatnie wpływy 24.10.15, 12:47
        Właśnie stracił Ukrainę, gdzie wpływy Rosji sięgały ponad 400 lat z krótką przerwą w II WŚ a ten wybity mąż stanu został pogoniony z UA przez USA buhahahahah :) Aby jak najdłużej rządził :) Jeszcze Białoruś w kolejce.

        Igorek przygotowaliście już miejsce dla Asada w Rosji ? :)
        • 5magna Re: Putin traci ostatnie wpływy 24.10.15, 15:11
          Cos dla buuhaaja....

          www.youtube.com/watch?v=wdfF_khmNZ0
    • jk2007 Władimir Putin - nowy rosyjski swięty 24.10.15, 15:36
      Рoccияне прocят cкoрее причиcлить Пyтинa к ликy cвятых.
      Пoдрoбнее: www.rosbalt.ru/piter/2015/10/23/1454166.html
    • nie-tak Re: Władimir Putin - nowy Bismarck 24.10.15, 15:50
      Powiedzmy prawdę, Rosja przejęła inicjatywę forsowaniem pokoju na świecie, przywracania państwowości zniszczonych amerykańskimi widzi mi się w walce o zawłaszczenie energetycznych resursów.
      USA wraz z swoimi sługusami są w defensywie mimo wrzasków i skamlania neoConów.
      Stany zajęły unię własnym podarunkiem dla niej w formie uchodźców w tym wypadku unia nie ma nic do meldowania, stała się niczym na świecie bez żadnego znaczenia. To jest tak jak nie wypracowało się własnej polityki przez tyle lat istnienia unii, było się i jest nadal pucybutem Ameryki.
    • erka-4 masz jakiś problem ? 24.10.15, 16:06
      Bismarck dla Niemców po dzisiaj jest wzorcem,to czemuż to Putin takim dla Rosjan być nie może ?

      Ja osobiście ich obu nie cierpię okropnie,bo przecież jestem Polakiem,ale nie mogę tego samego żądać od innych.
      • marko125 Re: masz jakiś problem ? 24.10.15, 16:12
        Bismarc zjednoczył Niemcy przywracał im potęgę. Putin wszystko niszczy :) W sumie to należy go lubić :) pod jego wodzą Rosja traci ostatnie wpływy :)
        • nie-tak Re: masz jakiś problem ? 24.10.15, 16:36
          marko125 napisał:

          > Bismarc zjednoczył Niemcy przywracał im potęgę. Putin wszystko niszczy :)
          ---------------------------
          Hmmmmm ?????
          Jak daleko można być nierozgarniętym?
          Niemcy same się niszczą pod kanclerz Merkel, a kto zmusza do tego kanclerz Merkel?
          Kim jest tak na prawdę kanclerz Merkel, można by było zapytać?
          Dużo pytań mało odpowiedzi, od niej odpowiedzi na pewno nie otrzymamy, dlaczego?
          _______________________________________________________________
          zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
          quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
        • erka-4 idzie zima,a gaz w zimie jest ważny 24.10.15, 16:43
          Poczekaj,poczekaj,on ma czas.
          Krym już odzyskał i wnet całą Ukrainę "przygarnie",kiedy UNia czyli Niemcy zmuszeni zostaną zająć się własnymi problemami.
          Tego mu nie życzę,ale co tu znaczą Polaka życzenia.
    • brat_kryzysa Putin jednoczy przychylnosc Muzulmanow 24.10.15, 16:38
      JEdnoczesna walka z terroryzmem i poszanowanie zasad religii jakie oferuje Putin, toruje mu droge lidera w swiecie muzulmanskim
      ya-kadyrov.livejournal.com/79602.html
      • antyk-acp20 Re: Putin jednoczy przychylnosc Muzulmanow 24.10.15, 16:44
        Obawiam się że Putin nie zostanie Muftim. Jest jeden haczyk bowiem. Muzułmanie nie mogą pić alkoholu.
        • nie-tak Re: Putin jednoczy przychylnosc Muzulmanow 24.10.15, 16:45
          antyk-acp20 napisał(a):

          > Obawiam się że Putin nie zostanie Muftim. Jest jeden haczyk bowiem. Muzułmanie
          > nie mogą pić alkoholu.
          ----------------------
          Uffffff?
          Co za mUndrosć?
          _______________________________________________________________
          zeitgeist-online.de/exklusivonline/nachdenkliches-und-schoengeistiges/1026-als-trojanischer-esel-der-nato-in-den-3-weltkrieg.html
          quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
        • brat_kryzysa Re: Putin jednoczy przychylnosc Muzulmanow 24.10.15, 17:07
          Pija alkohol pija ale tam gdzie Allah nie widzi czyli np w piwnicy
          • nie-tak Re: Putin jednoczy przychylnosc Muzulmanow 24.10.15, 17:14
            jasne ze pija, nawet arabskie elity trafia się po pijanemu poza granicami ich kraju, jak się ich przyłapie z prowadzeniem auta po pijaku i innych przestępstwach mówią ze są ponad prawem > vide Londyn i książę z AS.
            Co robią w kraju, w ukryciu, to żaden ich nie sprawdzi?
      • gobo2 putin nie oferuje muzulmanom poszanowanie 24.10.15, 17:25
        zasad religii, putin oferuje muzulmanom panstwo wolne, od zewnetrznego zagrozenia...!
        ktore moze isc swoja droga...!
        imoze to toruje mu droge lidera w swiecie muzulmanskim...!

        russia-insider.com/en/politics/10-highlights-message-vladimir-putin-sent-world-valdai-club/ri10710
        On the political process in Syria:

        It is obvious that military victory over the rebels in of itself won’t solve all the problems but it will create the conditions to be able to achieve the main objective - to start a political process with the participation of all the healthy patriotic forces within Syrian society. Syrians must decide their fate for themselves, at their own accord, with the respectful assistance of the international community and not under external pressure through ultimatums, blackmail and threats


        brat_kryzysa napisał:

        > JEdnoczesna walka z terroryzmem i poszanowanie zasad religii jakie oferuje Puti
        > n, toruje mu droge lidera w swiecie muzulmanskim
        • nie-tak Re: putin nie oferuje muzulmanom poszanowanie 24.10.15, 17:31
          Gobo co ty wiesz o islamie jako religia, a co wiesz o wykorzystywaniu islamu do przestępstw i terroryzmu przez Anglosasów?
          Jak widać i w tej dziedzinie jesteś zero, sam udowadniasz nam to na forum.
          • gobo2 a co ma piernik do wiatraka....? 24.10.15, 17:45
            ten watek, nie jest, o mnie, ani o wykorzystywaniu islamu do przestępstw i terroryzmu przez Anglosasów? czy mozesz okielznac swoja ciekawosc, na inna okazje...?!

            nie-tak napisała:

            > Gobo co ty wiesz o islamie jako religia, a co wiesz o wykorzystywaniu islamu do
            > przestępstw i terroryzmu przez Anglosasów?
        • brat_kryzysa Re: putin nie oferuje muzulmanom poszanowanie 24.10.15, 17:53
          To co napislaes nie odnosi sie do tresci linku ktory podalem ,
          ГОСДУМА ПРИНЯЛА ЗАКОН, ЗАПРЕЩАЮЩИЙ ОБЪЯВЛЯТЬ ЭКСТРЕМИСТСКИМИ СУРЫ И АЯТЫ КОРАНА"
          • gobo2 masz racje, nie odnosi sie, co w tym zlego....! 24.10.15, 18:04
            to jest forum, a nie trybuna odnoszen , do tresci linku, ktory podales....!

            brat_kryzysa napisał:

            > To co napislaes nie odnosi sie do tresci linku ktory podalem ,

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka