Dodaj do ulubionych

Bernie Sanders kończy kampanię

08.04.20, 23:08
Przegrał, ale dzięki niemu temat powszechnego ubezpieczenia medycznego, darmowych publicznych szkół średnich w ogóle weszły do debaty publicznej. I już w niej zostaną. Nie teraz to przy następnych wyborach, albo jeszcze kolejnych wrócą i będa wiodącymi tematami, aż w końcu - kropla drąży kamień - "słowo stanie się ciałem".

USA jedynym cywilizowanym krajem na świecie, w którym ubezpieczenie medyczne czy płatne urlopy chorobowe i wypoczynkowe nie są gwarantowane przez prawo.

--
Sink'em all
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 08.04.20, 23:36
      No zdal sobie sprawe ze pojchal po bandzi z tymi programami i obiecankami ze nawet najglupsi sie polapali i przestali go popierac.
      W USA daja ci kazse i prawo wyboru.... w innych krajach rzad za obywateli wybiera i placi tyle ile zostaje...
      Wiec nasie wybieraj Audi zamiast ubezpieczenia medycznego - bo przecize sa zdrowi inie potrzebuja.... A potem placza jak to jest.
      Koszt naszych ubezpieczen nie jest tak rozny od innych krajow.... W Polsce np zdefincji scigaj 9% z pensji na ubezpieczenie... a ludzie i tak jak potrzebuja to ida prywatnie i koszty wydatkow na opike meduczn wPiolsce sa w granicach 20% dochdow. A mowa ze to za darmo???
      U nas za 9% dochodu sredniego (ok $5200/mies) czyli ok $470 kuisz bardzo dobre ubezpieczenie.... Ale mozesz wybrac leasing BMW... i potem bediesz skomlal ze sie rachuaki za lecxenie do bankructwa doprowadzily..... i slusznie..
      A to ze urlopy nie sa gwarantowane prze zpraw nie znaczy ze ludzie ich nie maja...
      To ze gdzie indziej wszytko musi byc nakazane albo zakazane prawem nie znaczy ze wszedzie tak musi byc..
        • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 03:56
          worldpopulationreview.com/states/median-household-income-by-state/

Ok zrobilem na kolanie wyliczenie dla rodziny 4 osobowej
          Ojciec 44 lata, Matka 42, dzieci 8 i 12
          Zarobki na rok 70 tys .. (to juz jest niezly zarobek wiec zaczyna byc drogo)
          Koszt ubezpieczenia $438 $8k deductable...

Teraz zmiejszylem ich zarobki do $40k/rok (tu zblizamy sie go granicy biednych)
          Koszt $100/mies $2800 deductable

Przy zarobkach $90k to juz bedzie $626 i $12k deductble...

My=usimy jednak pamietac ze przy zarobkach - zgaduje $50k + to juz nie sa prace gdzie nie masz ubezpieczen... a wiec takie to zwykle samozatrudniajacy sie....

• engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 04:08
            I ja przez kilka lat placilem sobie sam za ubezpieczenie - a ze moglem sobie zdecydowac ile chcialem zarabiac wiec zarabialem ok $26k tys rocznie i na dwoje ubezpieczenie kosztowalo nas niecale $270/mies... Gdybym zarabial mniej to wpadlbym w calkiem tanie Medicaid... wiec musialem sobie "podbic" zeby sie zalapac na prywatne i stanowe/federalne doplaty :)
            • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 20:21
              engine8 napisał(a):

> I ja przez kilka lat placilem sobie sam za ubezpieczenie - a ze moglem sobie zd
              > ecydowac ile chcialem zarabiac wiec zarabialem ok $26k tys rocznie i na dwoje u
              > bezpieczenie kosztowalo nas niecale $270/mies... Gdybym zarabial mniej to wpad
              > lbym w calkiem tanie Medicaid... wiec musialem sobie "podbic" zeby sie zalapac
              > na prywatne i stanowe/federalne doplaty :)

EPO (Exclusive Provider Organization) jest Twoim zdaniem "bardzo dobre"? To taki rodzaj ubezpieczenia, gdzie leczyć możesz się wyłacznie w w bardzo ograniczonej liczbie placówek, nie daj Boze dostać zapalenia wyrostka gdy pojedziesz na weekendową wycieczkę do cioci w innym stanie, nie mówiąc o zawale serca czy chocby "zwykłym" kołataniu, bo zostaniesz sam z rachunkami.

--
              Sink'em all
              • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 21:02
                Nie ..... Mialem ubezpiecznie w Kaiser... Oni sa ubezpieczeniem i jednoczesni placowka medyczna - maja swoje szpitale, przychodonie, lekarzy , apteki... Wszytko super zorganizowane.. Zwykle pod jednym dachem. I logstycznie - w przypadku wizyty plus laboratorioum , inne badania i apteki sa nie do pobicia - wszyscy wiedz gdzie jestes i jestes przekazywany z rak do rak... Najdluzej kiedys siedzilame na krzesle poczkelni chyba 15 minut...
                Lekarz nie wie jakie masz ubezpieczenie (bo oczywiscie maj cale spektrum) wiec on traktuje wszystkich tak samo..
                Szpital w okolicyma tylko pokoje jednosoboowe ok 30m2. Pilegniarka jedna na 4 pokoje.
                Lekarzom plac dobrze wiec maj dobrych.
                Trudno to pobic.

No i mialem pobyt w Polskim szpitalu - zawal, po powrocie zworcili wszytkie koszty jakby to bylo tutaj - wystarczyly polskie dokumenty bez koniecznosci tlumaczenia. Jedynie krotki opis co sie stalo i co mi robiono. i pare notek olowkiem namarginesie.
                Maja placowki w wileu Stanach ale jak gdzies nie ma to nagle i nieprzewidzinae rzeczy pokrywaja - np przeziebienie...
                Jak potrzebujesz pogotowie to przyjedza obojetnie jakie i albo cie zawizao do ich szpitala albo do najblizszego a jak cier dorowadza do stany uzywalnisci to Kaiser Cie przejmuje..
                Tak ze nawet na emrture wybralem ich poniewaz partycypuja w Medicre programie.

"Kaiser Permanente operates in eight states (Hawaii, Washington, Oregon, California, Colorado, Maryland, Virginia, Georgia) and the District of Columbia, and is the largest managed care organization in the United States."
                • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 21:27
                  engine8 napisał(a):

> "Kaiser Permanente operates in eight states (Hawaii, Washington, Oregon, Califo
                  > rnia, Colorado, Maryland, Virginia, Georgia) and the District of Columbia, and
                  > is the largest managed care organization in the United States."
                  >

Pamietaj więc żeby na wakacje nie pojechac na Floryde, gdzie nie mają swoich placówek, bo jak nie daj Boże będziesz miał awarie sprzetu podczas scuba diving, to nie wypłacisz się z rachunków.

--
                  Sink'em all
      • malkontent6 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 06:32
        engine8 napisał(a):

> Wiec nasie wybieraj Audi zamiast ubezpieczenia medycznego

Wiele lat temu pracowałem z dziewczyną, która kupiła sobie Chevy Camaro i była bardzo szczęśliwa ale tylko do chwili, gdy się dowiedziała, że ubezpieczenie tego samochodu też jest bardzo wysokie a o tym chyba nie pomyślała. I wtedy właśnie podjęła decyzję, że przy najbliższej okazji zrezygnuje z ubezpieczenia lekarskiego. Ja tego nie mogłem zrozmieć, że kolega Amerykanim wytłumaczył mi, że takie sytuacje zdarzają się młodym ludziom dość często.

--
        "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
      • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 20:13
        engine8 napisał(a):

> U nas za 9% dochodu sredniego (ok $5200/mies) czyli ok $470 kuisz bardzo dobre
        > ubezpieczenie.... Ale mozesz wybrac leasing BMW... i potem bediesz skomlal ze
        > sie rachuaki za lecxenie do bankructwa doprowadzily..... i slusznie..

Sjąd te liczby? Jesli mediana dochodu na rodzine to ok. $65000 rocznie, czyli na dwie osoby pracujace w rodzinie wychodzi $15,70 na godzinę dochodu przed opodatkowaniem. To oznacza że miesieczny zarobek przed opodfatkowaniem jednej osoby to $2800. A nie wiem gdzie i jaki ubezpieczenie medyczne kupisz w USA za $470 ,miesiecznie. Nie mówiąc już o tym, co oznacza "bardzo dobre" ubezpieczenie medyczne. W USA sa inne standardy "dobroci" niz w Europie, gdzie za dentyste czy "vision", musisz płacic osobną składkę ubezpieczeniową. Dobrze chociaz ze nie osobno za leczenie nerki, pęcherza, czy płuc.

--
        Sink'em all
        • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 21:09
          Liczby z oficjlanego kalkulatora w Kaliforni..
          Nie chce mi sie znow szukac
          MAsz tu strone z mojego ubezpieczenia - jest on jedno jesli nie najdrozsze
          Wpisz sobie daty orodzen i zip code np 95050

www.healthforcalifornia.com/individual-and-family-quote
          Nie zkladaj ze zarobki sa rowno rozlozone.. Dochod na rodzine mze rownie znaczyc ze jedna osoba pracuje - to jest ciagle nie tylko mozliwe ale popularne.

• bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 21:22
            engine8 napisał(a):

> Liczby z oficjlanego kalkulatora w Kaliforni..
            > Nie chce mi sie znow szukac
            > MAsz tu strone z mojego ubezpieczenia - jest on jedno jesli nie najdrozsze
            > Wpisz sobie daty orodzen i zip code np 95050
            >
            > www.healthforcalifornia.com/individual-and-family-quote
            > Nie zkladaj ze zarobki sa rowno rozlozone.. Dochod na rodzine mze rownie znaczy
            > c ze jedna osoba pracuje - to jest ciagle nie tylko mozliwe ale popularne.
            >

Screenshot ktory podałeś wyraznie zaznacza ze to promocyjna cena, rzeczywista cena rynkowa to nie $400 lecz $2800 - a to regularne ceny sa standardem, a nie promocyjne które raz sa a raz ich nie ma, a najczesciej sa tylko dla nowych klientów. No i to EPO, czyli najwiekszy shit - ktorego lepiej nie brać, jesli prowadzisz mobilny styl zycia, a jedyną jego zaletą jest to, ze nie potrzebujesz osobnego skierowania od PCP aby pójśc do specjalisty. Nie mówiąc o high coopayment.

--
            Sink'em all
            • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 22:03
              Cena promocyjan znaczy ze jesli zarabiasz ponizej $150k/rok to sie kwalifikujesz na doplate rzadowa zalezna od zarobkow
              No jesli sie nie kwalifikujesz tzn zarabiasz ponad $150k to masz racje placisz duzo.... Tylko ze wtedy 10% zarobkow miesicznych to $1250.... i ci spokojnie moga wydac wiekszy procent..
              Bo przyzwoicie mozna zyc za $60k rocznie
              Tu mowimy o ubezpieczeniach dla malo zarabiajacych..
              • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 22:28
                engine8 napisał(a):

> Cena promocyjan znaczy ze jesli zarabiasz ponizej $150k/rok to sie kwalifikujes
                > z na doplate rzadowa zalezna od zarobkow
                > No jesli sie nie kwalifikujesz tzn zarabiasz ponad $150k to masz racje placisz
                > duzo.... Tylko ze wtedy 10% zarobkow miesicznych to $1250.... i ci spokojnie m
                > oga wydac wiekszy procent..
                > Bo przyzwoicie mozna zyc za $60k rocznie
                > Tu mowimy o ubezpieczeniach dla malo zarabiajacych..

Więc usystematyzujmy - przecietna TYGODNIOWA składka na EPO zapewniane przez pracodawce to $270, jesli ma obejmowac również członków Twojej rodziny, to już jest dobrze ponad $300, 300-kilkadziesiąt. Plus do tego tygodniowe premium na Vision i dentyste - bo trudno życ w USA bez ubepieczenia na leczenie zębów, gdzie najprostszy zabieg to setki dolarów, a jak juz wchodzi w gre leczenie kanałowe, to ponad $2000. W efekcie na rodzinę kończysz z tymi 400 dolarami, ale tygodniowo(!) Zapomnij o indywidualnych zarobkach ponad $5000 miesiecznie, bo ogólnokrajowa amerykańska mediana dochodów na rodzinę, to +/- $65000 rocznie, czyli przy dwóch pracujacych osobach w household mediana miesięcznych zarobków wychodzi $2800. A to mediana jest wazna, a nie żadna średnia, bo to mediana oddaje rozkład zarobków w społeczeństwie. Czyli jesli 2 osoby w rodzinie pracują, to według mediany mają $5600 RAZEM miesiecznie. Odlicz czynsz za mieszkanie $2000-$3000 miesiecznie (czy tam splate kredytu na nieruchomość), zostaje Ci mniej niż połowa, odlicz ponad $1000 miesiecznie na ubezpieczenie, które w takim przypadku nie jest żadne 9% w amerykanskim przypadku, lecz jak wynika z prostej matematyki lecz około 20-25%

--
                Sink'em all
                • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 22:41
                  Jaka tygodniowa???? Jakie EPO? PPO albo HMO.

Nie wiem co ty tam sobie liczysz....
                  To co widzisz to skladki miesieczne

Pracodawca jesli ci oferuje ubezpieczenie to oferuje Ci albo bez dodatkowej oplaty albo daje ci mozliwosc doplaty za wyzszej klasy ubezpieczenie...

Szkoda mi czasu a przedrzeznnianie sie.
                  Zyje w tym kraju od prawie 40 lat - zaczynalem od $10/godzine. przyjechalem z zona i dzieckiem i zawsze mielismy ubezpieczenie.. Jak pprcowalem do medyczne, dentystyczne i na oczy.
                  Mielismy zeby leczone kanalowo, mostki i implanty, pobyty w szpitalach itp..
                  Wszygko kwestia priorytetow...i oceny mozlowisc..
                  Oczywiscie ze dobrz ebyloby mieszkac w Chicago i miec Kalifornijaska pogode.... Ale sie nie da....
                  Jak najpierw sobie wykupisz ubezpieczenie medyczne a potem zdecydujesz ile ci zostalo na mieszknie i samochod to jeden sposob a jak zrobisz odwrotnie to drugi....
                  Jak zarabiasz malo a chcesz mieszkac w drogim mieszkaniu i miec drogie auto to oczywscie ci nie wytarczy na ubezpieczenie..

Przechodzac na emryture zrezygnowalem z ubezpieczenia i dentystycznego i ocznego....To sie opalca jedynie jak ktos ci za to placi...
                  • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 23:49
                    engine8 napisał(a):

> Jaka tygodniowa???? Jakie EPO? PPO albo HMO.
                    >
                    > Nie wiem co ty tam sobie liczysz....
                    > To co widzisz to skladki miesieczne
                    >
                    > Pracodawca jesli ci oferuje ubezpieczenie to oferuje Ci albo bez dodatkowej opl
                    > aty albo daje ci mozliwosc doplaty za wyzszej klasy ubezpieczenie...

Bajki. Pracodawcy zwykle troche dopłącają do uberz[pieczneia medycznego, ale pracownik płaci premium withold z cotygodniowego czeku. Średnio $270 tygodniowo, przy ubezpieczeniu wylacznie na niego samego,. Jesli ma byc jeszcze z rodzina, to dodatkowe kilkadziesiat dolarów tygodniowo. Mówimy o przecietnym ubezpieczeniu medycznym, u przecietnego pracodawcy.

> Szkoda mi czasu a przedrzeznnianie sie.
                    > Zyje w tym kraju od prawie 40 lat - zaczynalem od $10/godzine. przyjechalem z z
                    > ona i dzieckiem i zawsze mielismy ubezpieczenie.. Jak pprcowalem do medyczne, d
                    > entystyczne i na oczy.

Nie wazne gdzie żyjesz i jak długo żyjesz. Ważne tylko czy swoje własne doswiadczenia bierzesz za rzeczywistość i doświadczenia wiekszosci Amerykanów.

--
                    Sink'em all
                    • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 00:13
                      To ja nie wiem gdzie ty mieszkasz i gdzie pracujesz....Co to jest przecietny procodawca i przecietne ubezpieczenie?
                      Ja zakladam ze nie masz zadnego i ku;ujesz sobie sam.
                      Jak jestes mlody i zdrowy to potrzebujesz jedynie miec troche oszczednosci i ubezpieczenie na wielkie i powazne rzeczy....Kazde ubezpieczenie daje ci jedna wizyte darmowa - i to co pozwoli kupic taniej...

Mnie sie zdarzalo ze doplacalme $50 na dwa tygodnie (bo placili mi co 2) ale czsami wogole....

Pokazalem tobie ze jak chcesz to bedziesz mogl.
                      Bo jak zarabiasz $5600 na miesiac
                      - placisz $600 za ubzepieczenie, $2k za mieszkanie i $200 za samochod, $200 paliwo servisy.
                      A wiec zostaje ci $2600. $500 na oplaty typu ubezpieczeinie auta i prad woda
                      $500 na konto oszczednosciwe (za tok bedziesz tam mial $6k)
                      A reszta na zycie./zarcie.... nie wyzyjesz za $1600?

A jak to nie pracuje i nie wystrcza? To szukasz pracy gdzie ci albo dadz lepsze ubezpieczenie alba wiecej zaplaca albo zona znajdzie prace z dorym ubezpieczeniem dla calej rodziny a Ty z dobrymi zarobkami....

O wlasnie sie natknalem na kogos kto to oceni az boku i punktu widzenia Polskiego
                      www.youtube.com/channel/UCM54Wqxm2eppWP6VOHmyG6A/videos

Przejrzyj sobie co ten mowi.. On ie narzeka?
                      • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:24
                        engine8 napisał(a):

> To ja nie wiem gdzie ty mieszkasz i gdzie pracujesz....Co to jest przecietny pr
                        > ocodawca i przecietne ubezpieczenie?
                        > Ja zakladam ze nie masz zadnego i ku;ujesz sobie sam.
                        > Jak jestes mlody i zdrowy to potrzebujesz jedynie miec troche oszczednosci i ub
                        > ezpieczenie na wielkie i powazne rzeczy....Kazde ubezpieczenie daje ci jedna wi
                        > zyte darmowa - i to co pozwoli kupic taniej...
                        >
                        > Mnie sie zdarzalo ze doplacalme $50 na dwa tygodnie (bo placili mi co 2) ale cz
                        > sami wogole....
                        >
                        > Pokazalem tobie ze jak chcesz to bedziesz mogl.
                        > Bo jak zarabiasz $5600 na miesiac

A jak zarabiasz $30,000 na miesiac to jescze lepiej. Przestań bujac w obłokach, "nikt" w USA nie zarABIA $5600 NA MIRSIAC. PRZECIETNI LUDZIE, MUSZA PRACOWAC WE DWOJE ABY MIEC $5600 na miesiac. 40% Amerykanów pracuje za minimalną na godzinę w zaleznosci od hrabstwa., w wieszosci countys, minimalna na godzine to mniej niz $10/h

> - placisz $600 za ubzepieczenie, $2k za mieszkanie i $200 za samochod, $200 pal
                        > iwo servisy.
                        > A wiec zostaje ci $2600. $500 na oplaty typu ubezpieczeinie auta i prad woda
                        > $500 na konto oszczednosciwe (za tok bedziesz tam mial $6k)
                        > A reszta na zycie./zarcie.... nie wyzyjesz za $1600?

Nikt nie mowi o wyżyciu, lecz o tym ile kosztuje ubezpieczenie medyczne. Twierdziles ze mniej niz polskie 9%. A jest akurat dwu- trzykrotnie wiecej. W normalnej małej firmie, jakis sklep, jakis warsztat samochodowy, jakas restauracja, jakas mała fabryczka, nie ma co nie tylko liczyc na 401K, ale i na pokrywanie przez pracodawce całosci ubepieczenia. W wiekszosci małych firemek, a takie stanowia 70-80% gospodarki, pracownik płaci wiekszosc kosztu ubezpieczenia i nie masz co liczyc aby sie zmiescić w $1000 na miesiac. A jak stracisz prace, to zapmnij o jakimkolwiek ubezpieczeniu medycznym. Chyba ze wezmiesz cobie COBRE, za $1200, tylko ze z czego masz ja oplacac skoronie pracujesz. A wiekszosc pracujacych Amerykanów zyje od paychecku-do-paychecku,.

> A jak to nie pracuje i nie wystrcza? To szukasz pracy gdzie ci albo dadz leps
                        > ze ubezpieczenie alba wiecej zaplaca albo zona znajdzie prace z dorym ubezpiecz
                        > eniem dla calej rodziny a Ty z dobrymi zarobkami....
                        >
                        > O wlasnie sie natknalem na kogos kto to oceni az boku i punktu widzenia Polskie
                        > go
                        > www.youtube.com/channel/UCM54Wqxm2eppWP6VOHmyG6A/videos
                        >
                        > Przejrzyj sobie co ten mowi.. On ie narzeka?

Ta.... przestałem oglądac po 3:45. Młody gówniarz, bez rodziny i obowiązków, na garnuszku mamusi....
                        "jak macie deductible $4000, to odkad je zapłacicie, potem juz nie musicie płacić, bo już zapłaciliście"
                        Tylko skąd wziąć te $4000 jak wiekszosc amerykanow zyje od paychecku-do-payuchecku? Tego juz nie powiedział. Bo mamusia płaci rachunki.....

--
                        Sink'em all
                    • felusiak1 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:22
                      bmc, ty nie masz pojecia o czym piszesz. Chyba naczytales się kitu. Pracodawca płaci conajmniej 80% kosztu ubezpieczenia. W firmach nie płaca tygodniowo. Mój sasiad płacil za siebie 43 dolary co dwa tygodnie a kidy jego zona stracila pracę i przeszla z dziećmi na jego ubezpieczeni to koszt wzrosł do $190 co 2 tygodnie. I ma deductible 1000 na osobę.
                      I za dom placi 1600 miesiecznie plus 500 podatek czyli 2100. 230 metrów, 3 sypialnie i basen a ciagnie grubo ponad 100K rocznie i stać go na Land Rover i Lexusa dla malzonki i narzeka.
                      • bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:29
                        felusiak1 napisał:

> bmc, ty nie masz pojecia o czym piszesz. Chyba naczytales się kitu. Pracodawca
                        > płaci conajmniej 80% kosztu ubezpieczenia. W firmach nie płaca tygodniowo. Mój
                        > sasiad płacil za siebie 43 dolary co dwa tygodnie a kidy jego zona stracila pra
                        > cę i przeszla z dziećmi na jego ubezpieczeni to koszt wzrosł do $190 co 2 tygod
                        > nie. I ma deductible 1000 na osobę.

W firmach płaca dokłądnie tygodniowo. Sam płacę tygodniowo, i nie słyszałem aby ktokowliek nie płacił tygodniowo, czy tam jak czesto dostaje paycheck. Z kazdym paycheckiem.

> I za dom placi 1600 miesiecznie plus 500 podatek czyli 2100. 230 metrów, 3 sypi
                        > alnie i basen a ciagnie grubo ponad 100K rocznie i stać go na Land Rover i Lexu
                        > sa dla malzonki i narzeka.

A jakby "ciągnął grubo ponad $100,000,000 rocznie" to jeszcze mniej by narzekał. I stac bny go było nie na Land Rovera lecz na Masseratti.

--
                        Sink'em all
                        • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:42
                          Widzisz moj przyjacielu zeby cie oswiecic to
                          www.glassdoor.com/Salary/Facebook-Software-Engineer-San-Francisco-Salaries-EJI_IE40772.0,8_KO9,26_IL.27,40_IM759.htm

A widac ze sie tez nie orientujesz ale Land Rover nie kosztuje wiele taniej od Maserati..ta sama grupa cen a niktre model wile drozej.
                  • felusiak1 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:12
                    Obaj jakoś dziwnie piszecie. bmc o mieszkaniu za 2-3 tys. miesiecznie a ty o dobrym ubezpieczeniu za 470 dolarów.
                    Od kiedy kanal kosztuje 2 tysiace? Spłata jakiego domu kosztuje 2-3 tys miesiecznie?
                    Od kiedy płaci sie za ubezpieczenie medyczne z pracy 300 tygodniowo? I kto w USA dostaje jeszcze tygodniowke? Generalnie wszedzie płaca albo co 2 tygodnie albo 2 razy w miesiacu. Ubezpieczenie dentystyczne jest nic nie warte i vision też., poza czyszczeniem 2 razy w roku niewiele pokrywa. Vision o kant doopy mozna rozbić.
                    • engine8 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:33
                      Ciagle sa firmy (male, prywatne) ktore placa co tydzien... i te nie oferuja ubezpieczen albo oferuja "at cost" - dostaja jakis tam upust za grupe ludzi...
                      Ma wielu znajomych co maja warsztaty mechaniczne i zatrudnija 5- 10 osob i tak to wyglada... Ludzie placa po ok $500/rodzine .
                      Pojecie " dobre" to nie znaczy takie jak Bernie obiecywal - dostajesz wszystko i nic nie placisz. Te ceny ktore widzimy teraz sa zawyzone w stosunku do tego co bylo koncem ubieglego roku dlatego ze normalny okres zapisywania sie jest od pazdziernika do Grudnia... a wiec teraz jedynie w specjlanych wypadkach a do tego ubezpiecenia robia obecnie wszytko aby sie nowi nie zapisywali i podrzucili sobie deductable...
                      Ja jak pisalme od 2015 - 20129 mialem na dwie osoby przy dochodzie ponizej $26k.rocznie z $250 deductable, $1000 max out of pocket rocznie, $5/wizyte co-pay za chyba jak pamietam $276/miesiac na nas oboje. Tylko medyczne oczywiscie bo moglem dokupic za $20 dentystyczne i okul;istyczne ale to co oferuja za to to parodia...
                      Ja ma obecnie darmowe wizty u ophthamolga ktory wytawia recepte na okulary a Costco ma dobre ceny na szkla i ramki

• bmc3i Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 01:33
                      felusiak1 napisał:

> Obaj jakoś dziwnie piszecie. bmc o mieszkaniu za 2-3 tys. miesiecznie a ty o do
                      > brym ubezpieczeniu za 470 dolarów.
                      > Od kiedy kanal kosztuje 2 tysiace? Spłata jakiego domu kosztuje 2-3 tys miesiec
                      > znie?

Nie wiem w na jakim zadupiu arizońskim mieszkasz, ale w Nowym Jorku czy szerokiej strefie metropolitarnej Nowego Jorku, to normalna wartość mortgage, nie licząc property tax (czy dodatkowo HOA jesli ktoś ma condo), i to raczej "średnia niższa", niż w górnej strefie stanów średnich..

> Od kiedy płaci sie za ubezpieczenie medyczne z pracy 300 tygodniowo? I kto w US
                      > A dostaje jeszcze tygodniowke? Generalnie wszedzie płaca albo co 2 tygodnie alb
                      > o 2 razy w miesiacu. Ubezpieczenie dentystyczne jest nic nie warte i vision też
                      > ., poza czyszczeniem 2 razy w roku niewiele pokrywa. Vision o kant doopy mozna
                      > rozbić.

--
                      Sink'em all
    • 1.melord Re: Bernie Sanders kończy kampanię 09.04.20, 05:18
      >USA jedynym cywilizowanym krajem na świecie, w którym ubezpieczenie medyczne czy płatne urlopy >chorobowe i wypoczynkowe nie są gwarantowane przez prawo.

na tym nalezy sie skoncentrowac a nie na tym kogo stac czy tez nie ,na prywatne ubezpieczenie w USA

--
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
    • buldog2 Re: Bernie Sanders kończy kampanię 10.04.20, 13:14
      Ubezpieczenia to krok w dobrym kierunku, ale tylko jeden mały krok. Nawet dochód gwarantowany na poziomie średniej krajowej to rozwiązanie niewystarczające. Nie może być tak, żeby pieniądze zarobione przez kogoś należały do niego, to społecznie niesprawiedliwe i niedopuszczalne. Powinno być tak, że jak ktoś pieniędzy potrzebuje, a nie może ich zarobić, bo większość czasu spędza przy konsoli czy piwie, to nie może wziąć z konta tego, kto je zarobił i tylko mu się zdaje, że je zarobił dla siebie. Trzeba z tym szkodliwym przesądem skończyć!

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • el.commendante Re: Bernie Sanders kończy kampanię 14.04.20, 02:35
      bmc3i napisał:

> USA jedynym cywilizowanym krajem na świecie, w którym ubezpieczenie medyczne cz
      > y płatne urlopy chorobowe i wypoczynkowe nie są gwarantowane przez prawo.
      Pytanie czy w takim razie można wogóle USA nazywać krajem cywilizowanym?
    • teresazuk Re: Bernie Sanders kończy kampanię 14.04.20, 10:28
      Ty debilu komuchu kto ci nawalil do pustej lepetyny tych glupot. Piszesz bez znajomosci tego co jest w USA. Jest tam wiecej dobrych praw i przywilejow dla obywateli niz w PRL. Pamietaj oszolomie ze nie teraz i nie przy nastepnych wyborach ale nigdyte twoje utopijne mrzonki nie beda stosawane w Stanach , W USA nie okradaja obywateli zabierajac podatki od emerytue czy rent jako zaliczki. Podatki sa rozliczane na koniec danego roku tj. do 15 IV nastepnego roku. Modl sie o zdrowie bo o rozum za pozno moronie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka