Dodaj do ulubionych

W Rosji bez zmian

03.02.21, 01:37
Czy kolonia karna to to samo co obóz koncentracyjny?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26749400,aleksiej-nawalny-skazany-na-kolonie-karna-tak-umiera-wolnosc.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsImg7
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 16:10
     Ty mylisz pojęcia. Obóz zagłady jest podzbiorem w zbiorze obozów koncentracyjnych:


     Pojęcie obozu koncentracyjnego jest więc szerokie: od rodzaju zwykłego więzienia w postaci baraków na ogrodzonym i strzeżonym terenie[1], po „fabrykę śmierci”, czyli miejsce koncentracji ludzi przed ich celową zagładą w specjalnie w tym celu skonstruowanych urządzeniach do zabijania (głównie komorach gazowych)[2], a następnie likwidacją ciał (krematorium). Ten ostatni rodzaj obozów koncentracyjnych, nazywany też obozami zagłady

     pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_koncentracyjny
  • herr7 Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 09:59
   Głównym problemem dla Rosji jest to, że władza Putina oznacza że kraj ten będzie się nadal staczał po równi pochyłej. Putin w istocie dla stabilizacji swojego reżimu zrezygnował z imperialnych ambicji, mimo że jego krytycy go o takie aspiracje oskarżają. Zajęcie Krymu wymogli na nim wojskowi, którzy myślą w kategoriach strategicznych, a te są z kolei zupełnie obce Putinowi, który nigdy nie miał dla Rosji jakiegoś pozytywnego planu. Kiedy miał dużo petrodolarów to marnował je na organizację igrzysk.
   Teraz kiedy reżim się moralnie zestarzał jego ambicje nie sięgają dalej niż utrzymanie status quo, a to oznacza, że większość Rosjan będzie nadal żyło w biedzie a sama Rosja będzie odgrywać coraz mniejszą rolę w świecie. Strachliwy rosyjski niby-car wpełzł do swojej nory, którą ochraniają tarcze i pałki bandytów generała Zołotowa. Nigdy już z niej nie wyjdzie. Świat zewnętrzny jest dla niego w większości zamknięty.
   • polski_francuz Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 10:05
    herr7 napisał:

    "Głównym problemem dla Rosji jest to, że władza Putina oznacza że kraj ten będzie się nadal staczał po równi pochyłej. Putin w istocie dla stabilizacji swojego reżimu zrezygnował z imperialnych ambicji, mimo że jego krytycy go o takie aspiracje oskarżają. "

    Nie sadzisz, ze glownym rosyjskim problemem jest brak demokracji? Czy jest mozliwe by jakos, kiedys, Rosja zacznie ufac bardziej konstytucji niz kolejnym carom? Moze trzebaby zaczac od tego, zeby slowa wazyly? I by wladze nie klamaly na lewo i prawo?

    Nielatwa sprawa.

    PF
    • kylax4 Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 10:16
     Nie, ponieważ rosyjska kultura nie jest demokratyczna. Kraje zachodnie są demokratyczne, bo zawsze była tam walka między królem, arystokracją, kupcami itd. W Rosji było jedynowładztwo i to się nie zmieni.
    • herr7 Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 10:17
     polski_francuz napisał:


     >
     > Nie sadzisz, ze glownym rosyjskim problemem jest brak demokracji? Czy jest mozl
     > iwe by jakos, kiedys, Rosja zacznie ufac bardziej konstytucji niz kolejnym caro
     > m? Moze trzebaby zaczac od tego, zeby slowa wazyly? I by wladze nie klamaly na
     > lewo i prawo?


     Demokracja nie jest żadnym rozwiązaniem co widać na Zachodzie. Powód jest oczywisty: obywatele nie mają możliwości kontroli elity poprzez wybory, gdyż w istocie nie mają z kogo wybierać. Politycy różnią się jedynie krawatami, a nie przekonaniami. Poza tym polityków kontroluje oligarchia poprzez kontrolowane przez siebie media. Skutkiem tego jest upadek klasy politycznej - jej poziomu, gdyż wartościowi ludzie nie garną się do polityki.
     Problem Rosji nie polega na braku demokracji, a na tym, że rządzącemu niby-carowi zupełnie na Rosji nie zależy. Putin to jest w istocie taki Bokassa czy inny Mobutu. Wszyscy rosyjscy carowie, czy gensecy przejawiali troskę o ten kraj. Jego zamiana w imię demokratycznych haseł doprowadzi, że jego miejsce zajmie podobny mu Mobutu. Rosji potrzebny jest władca absolutny ale zarazem oświecony. Putin pozuje na władcę absolutnego, ale oświecony on nie jest. Jak to już napisałem on jest jedynie Mobutu. To pokazał m.in. Nawalny i dlatego Putin go nienawidzi.
     > Nielatwa sprawa.
     >
     > PF
    • czizus Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 11:58
     Demokracja pomimo jej wad, jest jednak chyba najlepszym ustrojem, ponieważ poprzez wolność, wolne media, niezależne sądy czy wolne uczciwe wybory daje możliwość jakiejś kontroli rządzących państwem. Rządzący muszą zabiegać o głosy wyborców ale nie gadaniem a konkretnymi działaniami dobrymi dla ludzi, . . . . . i to na szczeblu gminy, powiatu, woj. czy całego państwa.
     Rosjanie już za Jelcyna kompletnie nie poradzili sobie z demokracją i najprawdopodobniej nie poradzą sobie w najbliższej przyszłości. Tak samo nie poradzili sobie mieszkańcy Tunezji, Libii, Egiptu, Syrii, Iraku, . . . . . . . . a też ich rewolucje upominały się o demokrację. Okazało się, że wprowadzenie demokracji to zadanie szalenie trudne, obliczone na lata i mieszkańcy tych państw już o tym wiedzą.
     Z Rosją jest podobnie.
     Chyba jest tak jak twierdzi herr, Rosji nie jest potrzebna demokracja a raczej oświecony, dobrze wykształcony i taki z charakterem przywódca, . . . . ale zawsze w ramach lekkiego autorytaryzmu.
     W gruncie rzeczy zawsze wszystko zależy jednak od ludzi, ich wiedzy, kultury i potencjału.
     • lubat Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 13:18
      czizus napisał:

      > Demokracja pomimo jej wad, jest jednak chyba najlepszym ustrojem, ponieważ popr
      > zez wolność, wolne media, niezależne sądy czy wolne uczciwe wybory daje możliwo
      > ść jakiejś kontroli rządzących państwem. Rządzący muszą zabiegać o głosy wyborc
      > ów ale nie gadaniem a konkretnymi działaniami dobrymi dla ludzi, . . . . .


      Demokracja nigdy taka nie była, nawet w czasach swojej świetności, a teraz to już oddaliła si o lata świetlne od tego wzorca, który tu wymalowałeś.
      Swoją drogą to trzeba mieć duży odlot, by pisać o "wolnych mediach" czy kontroli nad rządzącymi.
      • tuttifrutti1234 Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 13:49
       Niestety powszechnie demokracja jest synonimem wolności, nikt nie dostrzega, że większość uciska mniejszość.
       Upraszczając, ankieta wśród uczniów wykazała, że 9 spośród 10 jest za mobbingiem. Tylko jeden był przeciwko, właśnie ten mobbingowany :)
      • czizus Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 14:16
       lubat napisał:

       >
       > Demokracja nigdy taka nie była, nawet w czasach swojej świetności, a teraz to j
       > uż oddaliła si o lata świetlne od tego wzorca, który tu wymalowałeś.

       Może i demokracja nie jest idealna ale jak powiedział klasyk - "nikt nie wymyślił nic lepszego". To co, system totalnie korupcyjny, system w którym wyroki sądów zapadają na Kremlu(Nawalny) a niepokornych dziennikarzy czy krytyków Kremla morduje się i to często zakazaną bronią chemiczną jest lepszy??


       > Swoją drogą to trzeba mieć duży odlot, by pisać o "wolnych mediach" czy kontrol
       > i nad rządzącymi.

       Odlot?
       Jednak na zachodzie to dziennikarze ujawniają wszelkie nieprawidłowości, korupcję, . . . również elit, itd., ale jakoś nikt ich nie morduje.
       Bolszewizm już tak bardzo przeżarł twój mózg, że nie widzisz tak oczywistych prawd?
       Wiem, wiem - krytyka liberalizmu i demokracji to główna narracja propagandy kremlowskiej.
       • lubat Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 16:49
        czizus napisał:

        > Jednak na zachodzie to dziennikarze ujawniają wszelkie nieprawidłowości, korupc
        > ję, . . . również elit, itd., ale jakoś nikt ich nie morduje.

        To tylko potwierdza moją tezę o twoim odlocie. Na Zachodzie dziennikarze są wyrobnikami oligarchów medialnych i piszą dokładnie to, co pan sobie życzy. Jeśli coś "wykryją", to tylko to, co im podrzucą tajne służby, będące na usługach jednych oligarchów przeciwko drugim.
  • borrka Zabawna dyskusja "o Rosji" 03.02.21, 10:54
   Putin ciągle cieszy sie znacznym poparciem i to nie tylko u przygłupów z głubinki.
   Brutalne tłumienie oporu nie jest kurską anomalią magnetyczna - to standard od czasów tatarskich.
   Mało to podnieca babuszki z Miedwiedkowa.

   Powtarzam to, czego nie chce zrozumieć wielu ekspertów Rosji:
   im nigdy jeszcze nie było tak dobrze.
   Zrozummy się - im nie jest dobrze, ale lepiej, niż było kiedykolwiek!
   • stavros2002 Re: Zabawna dyskusja "o Rosji" 03.02.21, 11:02
    "Lepiej" jest jest dla tych, którzy mają punkt odniesienia do przeszłości. Tymczasem wyrosło nowe pokolenie, które od urodzenia żyło we względnym dobrobycie jak na rosyjskie standardy. I tym młodym zaczyna być duszno, a obecny stagnacyjny model cywilizacyjny Rosji jest dla nich czymś groteskowym. Ile można żyć mitem wojny ojczyźnianej i szczuć na obcych?
    • tuttifrutti1234 Re: Zabawna dyskusja "o Rosji" 03.02.21, 12:04
     borrka przyrównuje wszystko do bajdurzenia swojego dziadka i zaprzyjaźnionych oficerów sanacyjnych, uzupełnia własnymi wspomnieniami z pokładu samolotu liniowego lotu Szwecja - Liban, z którego szwedzka policja wyrzuciła Szwedów ;)
    • borrka Polemizowałbym 03.02.21, 13:04
     Bo to działa w dwie strony:
     młode pokolenie nie zna zamordyzmu, najwyżej z historii, więc się go mniej boi.
     Mniej się boi ewentualnej powtórki z rozrywki.
     A "ducha imperialnego" dziedziczy z genami:)
  • lubat Re: W Rosji bez zmian 03.02.21, 13:31
   malkontent6 napisał:

   > Czy kolonia karna to to samo co obóz koncentracyjny?

   Pytanie dosyć głupkowate - w kontekście obozu koncentracyjnego - ale zakładam dobrą wolę, ponieważ "wolne media" bardzo ochoczo żonglują terminem "łagier". Nawiasem mówiąc, termin "kolonia karna" jest też dosłownym przytoczeniem rusycyzmu, a po polsku to "zakład karny".

   Rosyjska wikipedia wyjaśnia kategorie zakładów karnych:

   1. W koloniach osadniczych znajdowały się po raz pierwszy skazane na karę pozbawienia wolności za przestępstwa zaniedbania , umyślne przestępstwa o małej i umiarkowanej wadze, a także skazanych pozytywnie scharakteryzowanych, przetłumaczonych za zgodą kolonii powszechnej i ścisłej. Te trzy kategorie skazańców są przetrzymywane w różnych koloniach karnych.

   2. W koloniach reżimu powszechnego po raz pierwszy przebywają skazani skazani na karę pozbawienia wolności za popełnienie poważnych przestępstw, a także przestępstwa lekkomyślne i umyślne o małej lub średniej wadze, jeżeli sąd nie uzna możliwości wysłania ich do kolonii.


   3. Więźniowie kolonii o maksymalnym bezpieczeństwie
   W koloniach o zaostrzonym reżimie przetrzymywani są skazańcy, skazani po raz pierwszy na karę pozbawienia wolności za popełnienie szczególnie ciężkich przestępstw; skazany za recydywę przestępstwa i niebezpieczną recydywę przestępstwa, jeżeli wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności.
   (Tłumaczenie googla)

   Nawalny został zakwalifikowany do kategorii w pk. 2.
  • j-k To zalezy... 03.02.21, 16:41
   malkontent6 napisał:
   > Czy kolonia karna to to samo co obóz koncentracyjny?


   to zalezy - jakie sa tam kary

   i jaka koncentracja skazanych.
  • herr7 problem jest w czymś innym 04.02.21, 08:41
   malkontent6 napisał:

   Gdyby Nawalny siedział cicho to nie miałby żadnego procesu i byłby na wolności. To pokazuje, że Rosja Putina jest państwem bezprawia, gdyż skazanie kogokolwiek zależy wyłącznie od widzimisię reżimu. Pod tym względem Rosja stała się pośmiewiskiem. Ale to też pokazuje jaki stosunek ma kremlowski reżim do instytucji tego państwa, w tym do instytucji bez których żadne państwo nie jest w stanie przetrwać. Od dawna uważam, że obecna kasta rządząca tym krajem ma mentalność gangsterów, gdyż jedynie gangsterzy mogą mieć taki stosunek do własnego państwa.
   To też sprawia, że nikt nie bierze tych oskarżeń poważnie. Nawalny siedzi nie dlatego, że popełnił jakieś przestępstwo tylko dlatego, że pokazał Rosjanom prawdziwą twarz reżimu. Do niedawna Rosjanie cierpieli swoją biedę mając przekonanie, że na czele ich kraju stoi lider mający na sercu ich los oraz Rosję. Teraz się przekonali, że na czele Rosji stoi tchórzliwy człowieczek bojący się nawet własnego cienia. Taki Władimir Nikczemny. Będzie im z tym lepiej na sercu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka