Dodaj do ulubionych

czy Kamala ma dzieci?

22.07.24, 10:23
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wygląda na to że nie ma skoro wyszła za mąż dopiero w wieku 50 lat, ale przecież mogła mieć wcześniej jakieś nieślubne.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 10:29
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,193573,31161747,atut-kamali-harris-ta-decyzja-trumpa-zmobilizuje-jej-poparcie.html
    • polski_francuz Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 10:37
      boomerang napisał:

      " Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wygląda na to że nie ma skoro wyszła za mąż dopiero w wieku 50 lat, ale przecież mogła mieć wcześniej jakieś nieślubne."


      Pewnie nie ma. Prasa i sluzby ja sprawdzily solidnie. BTW, mozna byc prezydentem/tka Stanow majac nieslubne dzieci?

      PF
      • boomerang Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 10:44
        Ma szansę zostać pierwszym bezdzietnym prezydentem w historii USA.
        • melikles Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 11:05
          George Washington, Andrew Jackson, James. K Polk, James Buchanan.

          masz dużo do powiedzenia na każdy temat, szkoda, że ilość nie przechodzi w jakość.
          • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:33
            George Washington wychowywał dwójkę dzieci swojej żony. Usiłował z nią mieć dziecko, ale nie wyszło.
          • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:37
            Andrew Jackson wychowywał dwójkę adoptowanych dzieci.
          • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:42
            James K Polk wychowywał z żoną osierocone dzieci swoich bliskich.
          • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:52
            James Buchanan miał zdaje się skłonność do mężczyzn, niemniej adoptował swoją osieroconą krewną. Oficjalna żona Buchanana, z zamożnej rodziny, umarła w wieku lat 23 po przedawkowaniu Laudanum.
            • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 23:17
              Przepraszam, Buchanan to jedyny prezydent USA, który się nigdy nie ożenił. Podawał że poświęcił swoje małżeńskie życie miłości swojego życia, z którą był zaręczony, a która przedawkowała Laudanum. Rolę First Lady odgrywała jego adoptowana kuzynka, podczas gdy James miał partnera.
              • vermieter Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 02:14
                razdwanic napisał:

                > Przepraszam, Buchanan to jedyny prezydent USA, który się nigdy nie ożenił. Poda
                > wał że poświęcił swoje małżeńskie życie miłości swojego życia, z którą był zarę
                > czony, a która przedawkowała Laudanum. Rolę First Lady odgrywała jego adoptowan
                > a kuzynka, podczas gdy James miał partnera.

                jakie to ma dzisiaj znaczenie?
                podajesz informacje, które są ogólnie dostępne, więc nawet nie możesz zaimponować "wiedzą"
          • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:54
            Nie przekreślajmy jeszcze szans Kamali na powiększenie rodziny. Może przecież zdecydować się jeszcze na adopcję i nie być jedynym bezdzietnym prezydentem w historii USA.
            • pijatyka Re: może zdecydować się jeszcze na adopcję 31.10.24, 14:41


              Jest macochą (ale tą dobrą) dla dzieci męża. Wystarczy.

              Zresztą - co to w ogóle za kryterium?... [rolling eyes]



        • engine8t Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 19:20
          boomerang napisał:

          > Ma szansę zostać pierwszym bezdzietnym prezydentem w historii USA.

          Dlatego popiera aborcje bez limitow i przerowbke dzieci trans i te inne progresywne woki
    • vermieter Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 11:05
      Jak długo jeszcze ten wątek będzie tutaj wisiał?
      • melikles Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 11:39
        Nie pisz boldem.
      • engine8t Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 19:21
        vermieter napisał(a):

        > Jak długo jeszcze ten wątek będzie tutaj wisiał?

        Tak dlugo jak ty tu bedziesz sie dopisywal
        • razdwanic Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:58
          w sumie ciekawe że ten wątek jednak wciąż wisi:

          forum.gazeta.pl/forum/w,654,177912117,177912117,pozwolilem_sobie_zapytac_czy_Kamala_ma_dzieci_.html
    • szwampuch58 Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 17:21
      Gdzie przemyslenia Felusia,takie pikne byly?
    • felusiak1 Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 19:10
      Była aktywna z Willie Brownem i to zapoczatkowalo jej polityczną karierę.
      • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 07:17
        felusiak1 napisał:

        > Była aktywna z Willie Brownem i to zapoczatkowalo jej polityczną karierę.

        Ona 28, On 56.
    • bmc3i Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 19:15
      Po oświadczeniu Bidena jego wiceprezydentka została poparta przez niemal wszystkich wiodących polityków Partii Demokratycznej, wszystkie główne frakcje partyjne w Kongresie i czołowe związki zawodowe. Jej fundusz kampanijny zebrał przez 12 godzin 75 milionów dolarów od drobnych darczyńców - najwięcej w historii amerykańskiej polityki.

      ***

      Nikogo nie interesują jej dzieci
      • malkontent6 Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:26
        bmc3i napisał:

        > Jej fundusz kampanijny zebrał przez
        > 12 godzin 75 milionów dolarów od drobnych darczyńców - najwięcej w historii amerykańskiej polityki.

        W artykule na stronie GW na temat wsparcia poparcia Kamali przez Nancy Pelosi znalazłem coś takiego:

        "Artyści, w tym przede wszystkim przedstawiciele świata filmu, również wyrazili swoje poparcie dla Harris"

        "wśród nich znajdowali się Julia Roberts czy Georg Clooney"

        "Wśród gwiazd, które poparły Harris, są między innymi Ariana Grande, Barbara Straisand, Cher i Katy Perry"

        No tak, drobni ciułacze. Jeśli wygra Trump to wielu z tych artystów znowu będzie grozić, że emigrują z USA.
        • bmc3i Re: czy Kamala ma dzieci? 22.07.24, 22:34

          >
          > "wśród nich znajdowali się Julia Roberts czy Georg Clooney"
          >
          > "Wśród gwiazd, które poparły Harris, są między innymi Ariana Grande, Barbara St
          > raisand, Cher i Katy Perry"
          >
          > No tak, drobni ciułacze. Jeśli wygra Trump to wielu z tych artystów znowu będz
          > ie grozić, że emigrują z USA.


          Drobni ciułacze to tacy ktorzy wplacaja $15
    • lowca_ruskich_trolli Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 19:34
      Na razie nie bardzo wiedzą co pisać.
      Na Kremlu na razie wycie, więc nie mają czasu myśleć nad instrukcjami dla trampkarzy.
      Chcieliby się czepnąć dzieci Kamali, ale ta ich nie posiada, będą szukać dziadka w Wermachcie…
      Swietłana będzie się czepiać, że kobieta i do tego czarna 😜
      Trampkarze nadal kurczowo trzymają się swojego tetryka, pewnie będą chcieli zaraz po wyborach podmienić na faszyste Vanca 😜
      • bmc3i Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 20:02
        lowca_ruskich_trolli napisał:

        > Na razie nie bardzo wiedzą co pisać.
        > Na Kremlu na razie wycie, więc nie mają czasu myśleć nad instrukcjami dla tramp
        > karzy.
        > Chcieliby się czepnąć dzieci Kamali, ale ta ich nie posiada, będą szukać dziadk
        > a w Wermachcie…
        > Swietłana będzie się czepiać, że kobieta i do tego czarna 😜
        > Trampkarze nadal kurczowo trzymają się swojego tetryka, pewnie będą chcieli zar
        > az po wyborach podmienić na faszyste Vanca 😜

        Pomyśl jakiej apopleksji dostaną, jeśli Kamala wybierze sobie Whitmer jako running mate.... Dwie kobiety, oni tego nie zdzierżą....

        (Choć moim zdaniem nie byłoby to taktycznie dobre rozwiązanie z wyborczego punktu widzenia)
        • malkontent6 Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 22:29
          bmc3i napisał:

          > Pomyśl jakiej apopleksji dostaną, jeśli Kamala wybierze sobie Whitmer jako runn
          > ing mate.... Dwie kobiety, oni tego nie zdzierżą....

          Skąd wiesz?
          • bmc3i Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 22:35
            malkontent6 napisał:

            > bmc3i napisał:
            >
            > > Pomyśl jakiej apopleksji dostaną, jeśli Kamala wybierze sobie Whitmer jak
            > o runn
            > > ing mate.... Dwie kobiety, oni tego nie zdzierżą....
            >
            > Skąd wiesz?

            Bo dostaniecie apopleksji. Jak mowia trumpisci na Trump Rally, kobieta nie nadaje sie na prezydenta.
      • szwampuch58 Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 20:04
        10/10….sa mocno zamuleni i wala na oslep
        • walgierz szansa między 10 a 30 procent 22.07.24, 20:38
          Skąd ta euforia to raczej nie jest najlepszy wybór demokratów, kontrkandydata dla Trumpa, bo kandydatka raczej "spadła z drzewa kokosowego".

          "Jeśli wszystko pójdzie znakomicie, Kamala Harris zbierze znakomitych ekspertów i zbuduje entuzjazm wokół swojej kandydatury, wybierze bardzo dobrego kandydata na wiceprezydenta, jest szansa między 10 a 30 procent, że wygra - ocenił prof. Tomasz Płudowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową."

          gazeta.pl
          • szwampuch58 Re: szansa między 10 a 30 procent 22.07.24, 21:54
            Ten wolski uczony za maslo czy jaja?
          • bmc3i Re: szansa między 10 a 30 procent 23.07.24, 01:04
            walgierz napisał:

            > Skąd ta euforia to raczej nie jest najlepszy wybór demokratów, kontrkandydata d
            > la Trumpa, bo kandydatka raczej "spadła z drzewa kokosowego".
            >
            > "Jeśli wszystko pójdzie znakomicie, Kamala Harris zbierze znakomitych eksper
            > tów i zbuduje entuzjazm wokół swojej kandydatury, wybierze bardzo dobrego kandy
            > data na wiceprezydenta, jest szansa między 10 a 30 procent
            , że wygra - ocen
            > ił prof. Tomasz Płudowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową."


            Wystarczy być tylko młodszym I nie być Trumpem, aby mieć duże szanse na wygraną z Trumpem. Trump jest taką osobą, że dziesiatki milionów ludzi będą głosować przeciw niemu tylko dlatego że jest jaki jest.
      • malkontent6 Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 22:27
        lowca_ruskich_trolli napisał:

        > faszyste Vanca 😜

        Na jakiej podstawie uważasz, że Vance jest faszystą?
        • lowca_ruskich_trolli Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 22.07.24, 22:50
          malkontent6 napisał:

          > Na jakiej podstawie uważasz, że Vance jest faszystą?

          Jak to na jakiej? Już Alzheimer was dopadł towarzyszu?
          Przecież sam Vance to powiedział
          • malkontent6 Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 23.07.24, 14:12
            lowca_ruskich_trolli napisał:

            > Przecież sam Vance to powiedział

            ???
            • vermieter Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 23.07.24, 17:40
              malkontent6 napisał:

              > lowca_ruskich_trolli napisał:
              >
              > > Przecież sam Vance to powiedział
              >
              > ???


              czy Melania i Donald przebywają jeszcze ze sobą nago?
            • lowca_ruskich_trolli Re: Trampkarze czekają na instrukcje z kremla 24.07.24, 09:24
              malkontent6 napisał:

              > ???

              Co ty jesteś za trampkarz skoro nie wiesz co Vance mówi?
              Poszukaj sobie jak nazwał Vance trampka - nazwał go amerykańskim hitlerem, a kim był hitler? Czyż nie nazistą?
              Skoro więc tramp jest nazistą to jego zastępca też jest nazistą, tak jak nazistami byli współpracownicy hitlera.
              Czy czegoś jeszcze nie rozumiesz?
    • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 07:15
      boomerang napisał:

      > Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wygląda na to że nie ma skoro
      > wyszła za mąż dopiero w wieku 50 lat, ale przecież mogła mieć wcześniej jakieś
      > nieślubne.


      Kamali mąż ma dwojke.
      • lowca_ruskich_trolli Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 08:46
        senioryta13 napisał:

        > Kamali mąż ma dwojke.
        >

        Nic nie wspominasz o rodzinie trampka?
        To może przypomnijmy nieco kilka faktów z życia „konserwatysty”:
        Trzykrotnie żonaty. Dwa razy rozwalał swoje małżeństwo seksualnymi skandalami. Dzieci oficjalnie ma pięcioro. Ile by miał gdyby wszystkie jego kochanki donosiły ciąże trudno powiedzieć, w każdym razie mógłby założyć dynastię i jego wyznawcy mogliby w spokoju czcić swojego bożka w otoczeniu boskiej rodziny 😜😂
        • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 10:20
          lowca_ruskich_trolli napisał:

          > w każdym razie mógłby założyć dynastię

          Jak zwykle źle poinformowany, ciekawe dlaczego?

          Trump już MA dynastie, o którą się tak martwisz.
          • lowca_ruskich_trolli Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 10:32
            senioryta13 napisał:

            > Jak zwykle źle poinformowany, ciekawe dlaczego?
            >
            > Trump już MA dynastie, o którą się tak martwisz.
            >

            A ikony z trampkiem też już masz czy na razie tylko z putinem? 😜
            • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 10:40
              lowca_ruskich_trolli napisał:

              > senioryta13 napisał:
              >
              > > Jak zwykle źle poinformowany, ciekawe dlaczego?
              > >
              > > Trump już MA dynastie, o którą się tak martwisz.
              > >
              >
              > A ikony z trampkiem też już masz czy na razie tylko z putinem? 😜


              Zmienisz temat?
              • lowca_ruskich_trolli Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 11:02
                senioryta13 napisał:

                > Zmienisz temat?
                >

                Raczej ty swietłana zmieniasz temat lub uciekasz jak nie potrafisz odpowiedzieć.
                A przy okazji: Czy nauczyłaś się już, że stan Waszyngton i miasto Waszyngton to dwa różne miejsca?
      • vermieter Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 10:27
        senioryta13 napisał:


        > Kamali mąż ma dwojke.
        >

        Zostałeś mendo wczoraj wypierdolony za rozpowszechnianie kłamstw i próbujesz dzisiaj ponownie wejść od tyłu.
        Małżeństwo Douglasa i Kerstin Emhoff zostało rozwiązane w 2008, dopiero pięć lat później poznał Kamalę i w 2014 pobrali się. Jego dzieci Ella i Cole (dorosłe osoby) zwracają się do "macochy" per Momala (Mom+Kamala), Kerstin i Kamala utrzymują przyjacielskie kontakty, patchwork family jest Azjatom niestety nieznane.

        W cywilizowanym świecie nie ma podziału na dzieci ślubne i nieślubne, zapamiętaj to sobie ścierwo (p-f).
        • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 10:43
          vermieter napisał(a):
          > W cywilizowanym świecie nie ma podziału na dzieci ślubne i nieślubne,

          A co ty możesz tym wiedziesz.
          Dlaczego Biden, nie chce uznać swojej wnuczki?
          • lowca_ruskich_trolli I znowu kłamiesz swietłana. Dlaczego? 23.07.24, 10:59
            senioryta13 napisał:

            >
            > Dlaczego Biden, nie chce uznać swojej wnuczki?
            >

            Jesteś mocno zacofana z informacjami swietłana. Czy w moskwie nie ma internetu? Za dużo propagandy łykasz a za mało myślisz samodzielnie.

            Temat grzaliście kilka lat temu i jest nieaktualny.

            ”Nasz syn Hunter i matka Navy, Lunden, pracują razem nad relacjami, które będą najlepsze dla ich córki i chcą w jak największym stopniu zapewnić jej prawo do prywatności” – napisał Joe Biden w oświadczeniu dla magazynu „People”.
            • senioryta13 Re: I znowu kłamiesz swietłana. Dlaczego? 23.07.24, 11:07
              lowca_troll

              Nie miał już innego wyjścia, DNA potwierdziło.
              • lowca_ruskich_trolli Re: I znowu kłamiesz swietłana. Dlaczego? 23.07.24, 11:12
                senioryta13 napisał:

                > lowca_troll
                >
                > Nie miał już innego wyjścia, DNA potwierdziło.
                >

                Czyli przyznajesz, że kłamałaś swietłana
                A to dziecko Joe Bidena, że on miał je uznać? Ty masz wszystko równo pod sufitem? Czym was tam w tej moskwie faszerują swietłana? 😜
                Bzdur jakie rozpowszechniacie nie da się już czytać to jest żenada do sześcianu.
                • senioryta13 Re: I znowu kłamiesz trollu. Dlaczego? 23.07.24, 11:22
                  lowca_ruskich_trolli napisał:

                  > senioryta13 napisał:
                  >
                  > > lowca_troll
                  > >
                  > > Nie miał już innego wyjścia, DNA potwierdziło.

                  > A to dziecko Joe Bidena,


                  Ja piszę o wnuczce. Dlaczego nie chciał jej uznać?
                  Policz ile dzieci ma Hunter?
                  • lowca_ruskich_trolli Re: I znowu kłamiesz trollu. Dlaczego? 23.07.24, 11:33
                    senioryta13 napisał:

                    > Ja piszę o wnuczce. Dlaczego nie chciał jej uznać?
                    > Policz ile dzieci ma Hunter?
                    >

                    Czy ty masz z głową ok?
                    Od kiedy to dziadek uznaje dziecko? Chyba najpierw musi ojciec dziecka je uznać. Co do tego ma dziadek? Dziadek przecież nie zrobił tego dziecka.
                    Czy wszyscy trampkarze mają tak zrypane łby, że zajmują się takimi bzdetami?

                    A dlaczego trampek nie chce się przyznać do aborcji jakie przeprowadzały jego kochanice? Powiedz swietłana nie ukrywaj tego przed światem 😜
                    • senioryta13 Re: I znowu kłamiesz trollu. Dlaczego? 23.07.24, 11:36
                      lowca_ruskich_trolli napisał:

                      > senioryta13 napisał:
                      >
                      > > Ja piszę o wnuczce. Dlaczego nie chciał jej uznać?
                      > > Policz ile dzieci ma Hunter?
                      > >

                      > Od kiedy to dziadek uznaje dziecko? Chyba najpierw musi ojciec dziecka je uznać

                      Przeczytaj jeszcze raz o co pytam.
                      • lowca_ruskich_trolli Re: I znowu kłamiesz trollu. Dlaczego? 23.07.24, 11:44
                        senioryta13 napisał:

                        > Przeczytaj jeszcze raz o co pytam.

                        Swietłana twoich bzdur nie da się czytać.
                        Poziom ignorancji i degrengolady w twoich postach przekracza nawet tą w najgorszych regionach sowieckiego sojuza.
                        Zamiast pisać bzdury i czepiać się czyichś wnuków, wzięłabyś się za naukę języka polskiego skoro chcesz pisać na polskim forum.
                        • polski_francuz Postep jest 23.07.24, 18:30
                          lowca_ruskich_trolli napisał:


                          " Swietłana twoich bzdur nie da się czytać. Poziom ignorancji i degrengolady w twoich postach przekracza nawet tą w najgorszych regionach sowieckiego sojuza."

                          Mlodziaku, mlodziaku, ja musialem sie uczyc ruskowo jazyka of V klasy szkoly podstawowej. I Ty nie doceniasz, ze rosjanie teraz placa za pisanie po polskiemu. Moglbys docenic ten postep historyczny. To prawda, ze nie jestesmy jeszcze pod Moskwa jak w 1612 roku. Ale postep jest:)

                          PF
                          • lowca_ruskich_trolli Re: Postep jest 23.07.24, 21:01
                            polski_francuz napisał:

                            >
                            > Mlodziaku, mlodziaku, ja musialem sie uczyc ruskowo jazyka of V klasy sz
                            > koly podstawowej. I Ty nie doceniasz, ze rosjanie teraz placa za pisanie po
                            > polskiemu
                            . Moglbys docenic ten postep historyczny. To prawda, ze nie jestes
                            > my jeszcze pod Moskwa jak w 1612 roku. Ale postep jest:)
                            >
                            > PF


                            Ja też się uczyłem, dzięki temu łatwiej było pomagać Ukraińcom.
                            Doceniam też ten wysiłek sowietów, by pisać po polsku na polskim forum, ale ten polski świetlany jest słabiutki.
        • bmc3i Jk2007 23.07.24, 18:31
          Zapomniales wspomnieć że masoni, żydzi i cykliści finansują kampanię wyborczą skrajnej lewicy i aborcję. Nie tylko Soros. Koniecznie musisz o tym też zwrócić uwagę oficerowi prowadzącemu, aby wspominał o tym w skryptach.
    • jk2007 [...] 23.07.24, 20:49
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • lowca_ruskich_trolli ruskiemu trollu się chyba wymsknęło 😜 23.07.24, 20:55
        jk2007 napisał:

        > rosyjskie służby specjalne finansują kampanię Trumpa oraz przygotowują materiały przeciwko demokratom

        raz rusku udało ci się prawdę napisać 😜😂
    • tapatik Re: czy Kamala ma dzieci? 23.07.24, 23:22
      A co mnie to obchodzi?
      Mnie obchodzi jakim będzie prezydentem, jeśli wygra.
      • senioryta13 Re: czy Kamala ma dzieci? 27.07.24, 11:03
        tapatik napisał:

        > A co mnie to obchodzi?
        > Mnie obchodzi jakim będzie prezydentem, jeśli wygra.

        Będzie gorszym niż był Biden, była najbardziej liberalnym senatorem. Ze stron gov. notka została juz usunięta, tylko po to abyś zagłosował, nie obawiał się. Jak Portland płonęło, groziła, że 'my nie przestaniemy'. Wypuściła/sponsorowała podżegaczy za kaucja aby mogli kontynuować rebelię w mieście.
        • tapatik Re: czy Kamala ma dzieci? 27.07.24, 17:05
          senioryta13 napisał:


          > Będzie gorszym niż był Biden, była najbardziej liberalnym senatorem. Ze stron g
          > ov. notka została juz usunięta, tylko po to abyś zagłosował, nie obawiał się. J
          > ak Portland płonęło, groziła, że 'my nie przestaniemy'. Wypuściła/sponsorowała
          > podżegaczy za kaucja aby mogli kontynuować rebelię w mieście.

          Nie jestem obywatelem USA, nie mam możliwości głosowania.
          Z punktu widzenia Polski prokacapski Trump jest najgorszym wyborem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka