Gość: Wasyl
IP: *.dip.t-dialin.net
09.12.04, 20:43
nie rozumie dlaczego Ukraina ma byc lepiej traktowana niz Maroko, czy
Moldawia, czymze sie wyroznia gospodarczo, czy politycznie od tych krajow?
Niczym, ponad to ze Juszczenko, czlowiek o nie sprawdzonych w praktyce
przekonaniach politycznych, wypchnal ludzi na ulice i powiedzial, Ukraina
nalezy do Europy i od jutra mamy demokracje. Co pod tym pojeciem uwaza, blizej
nie sprecyzowal, mianowicie jaki ma byc wzor tej demokracji proamerykanski,
czy proeuropejski, narazie wiadmo ze raczej nie prorosyjski. Czy dac tyle co
Albani? Albanii nalezy sie wiecej, bo nie ma takiego wyboru partnera czy
sojusznika jak Ukraina i nie ma takich zasobow naturalnych.
Unia zachowuje sie na miare Unii, ostatnie rozszerzenie potwierdzilo wile
popelnionych bledow i ustepstw m.in przyjecie Litwy do Unii, ktora poziomem
gospodarczym nie odbiegoa od Ukrainy. Ale to byl gest w stosunku do przyszlego
uczestnika tzn.Polski. Ten gest zostal w Polsce zle zrozumiany i dlatego
sytuacja z Ukraina jest taka jaka jest. Chec Polska pomoc Ukrainie, niech
zacznie pomagac jako pierwsza, a nie wymagac od innych krajow zabezpieczania
jej partykularnych interesow. W tej sprawie nie bedzie zadnych ustepstw, tak
jak powiedzial Verheugen, nie ma takiego tematu.