Dodaj do ulubionych

Dajcie Ukrainie choć tyle, co Albanii!

IP: *.dip.t-dialin.net 09.12.04, 20:43
nie rozumie dlaczego Ukraina ma byc lepiej traktowana niz Maroko, czy
Moldawia, czymze sie wyroznia gospodarczo, czy politycznie od tych krajow?
Niczym, ponad to ze Juszczenko, czlowiek o nie sprawdzonych w praktyce
przekonaniach politycznych, wypchnal ludzi na ulice i powiedzial, Ukraina
nalezy do Europy i od jutra mamy demokracje. Co pod tym pojeciem uwaza, blizej
nie sprecyzowal, mianowicie jaki ma byc wzor tej demokracji proamerykanski,
czy proeuropejski, narazie wiadmo ze raczej nie prorosyjski. Czy dac tyle co
Albani? Albanii nalezy sie wiecej, bo nie ma takiego wyboru partnera czy
sojusznika jak Ukraina i nie ma takich zasobow naturalnych.
Unia zachowuje sie na miare Unii, ostatnie rozszerzenie potwierdzilo wile
popelnionych bledow i ustepstw m.in przyjecie Litwy do Unii, ktora poziomem
gospodarczym nie odbiegoa od Ukrainy. Ale to byl gest w stosunku do przyszlego
uczestnika tzn.Polski. Ten gest zostal w Polsce zle zrozumiany i dlatego
sytuacja z Ukraina jest taka jaka jest. Chec Polska pomoc Ukrainie, niech
zacznie pomagac jako pierwsza, a nie wymagac od innych krajow zabezpieczania
jej partykularnych interesow. W tej sprawie nie bedzie zadnych ustepstw, tak
jak powiedzial Verheugen, nie ma takiego tematu.
Obserwuj wątek
    • Gość: oooooooo niech ci panowie idioci pomysla troche o Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.04, 21:24
      • Gość: A Re: DAJCIE TYLE CO ALBANI IP: *.nycmny83.covad.net 09.12.04, 21:32
        ZBOMARDUJCIE TAK JA W KOSOWIE, ZNISZCZIE SZKOLY I SZPITALE, BIROWCE I MOSTY.
        WTEDY BEDZIE DEMOKRACJA NA UKRAINIE Z PANIA ALBRIGHT - DORADCA DLA RZADU W
        KIJOWIE.
    • r_q Jacy jestescie przyjazni :-( 09.12.04, 21:49
      Dziekuje od calego serca p. Janowi Truszczyńskiemu za chec pomocy
      i "dziekuje" rusofilom a-la "Wasyl", "oooooooo", "A", etc.
      Ciesze sie, ze wiecej jest Polakow, popierajacych punkt widzenia p. Jana
      Truszczyńskiego (72%), a te rusofile sa w mniejszosci (28%) - wynika to z
      sondazy. Ale i tak te 28% zaduzo, jako na Polske. Zreszta, nie obwiniam, my u
      siebie rowniez mamy takich oszolomow. Ba, jest ich nawet o 8% wiecej niz w
      Polsce. Rosja wszedzie stara sie utrzymywac swoja piata kolumne, ale i tak
      skonczy zle.
      Przy okazji wyrazam szczere podziekowania dla ludzi GW za wsparcie medialne,
      udzielone Ukraincom w obaleniu rezimu.

      Ukrainiec
      • Gość: ix Re: Jacy jestescie przyjazni :-) IP: *.chello.pl 09.12.04, 22:04
        Przylaczam sie goraco. A sowietofilom powiem: Wolna Rosja od Putina!
      • Gość: S. Flores Piszę żeby poprawić proporcje :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 22:14
        Niech żyje wolna Ukraina!
      • Gość: Marioszka Re: Jacy jestescie przyjazni :-( IP: *.dip.t-dialin.net 09.12.04, 22:15
        dlaczego taki smutny ton? jestescie na dobrej drodze, ta droga do prawdziwej
        demokracji jest dluga i ciernista. Jak widac na Ukrainie zderzyly sie interesy
        wielu Panstw, ktore moga wam pomoc na tej drodze, znalezienie rozwiazania, ktore
        zadowoli wszytkie te czynniki to dluga kwestia czasu i wytrwalosci w osiagnieciu
        celu.
        Tym celem jest pokoj i dobrobyt w calej Europie, lacznie z Twoimi najblizyszymi
        sasiadami.
      • ignorant11 Re: Jacy jestescie przyjazni :-( 09.12.04, 22:25
        r_q napisał:

        > Dziekuje od calego serca p. Janowi Truszczyńskiemu za chec pomocy
        > i "dziekuje" rusofilom a-la "Wasyl", "oooooooo", "A", etc.
        > Ciesze sie, ze wiecej jest Polakow, popierajacych punkt widzenia p. Jana
        > Truszczyńskiego (72%), a te rusofile sa w mniejszosci (28%) - wynika to z
        > sondazy. Ale i tak te 28% zaduzo, jako na Polske. Zreszta, nie obwiniam, my u
        > siebie rowniez mamy takich oszolomow. Ba, jest ich nawet o 8% wiecej niz w
        > Polsce. Rosja wszedzie stara sie utrzymywac swoja piata kolumne, ale i tak
        > skonczy zle.
        > Przy okazji wyrazam szczere podziekowania dla ludzi GW za wsparcie
        medialne,
        > udzielone Ukraincom w obaleniu rezimu.
        >
        > Ukrainiec

        Sława!

        Dziekuje Ci, ze widzisz wszystko we wlasciwych proporcjach.

        Pozatem uwazam ze Polska i Ukraina sa po prostu sobie przeznaczone jesli nie
        chca popasc w ponowna niewole od Moskwy i Berlina i nasi wrogowie beda zawsze
        starali sie nas sklocic i podzielic aby nas opanowac.

        Ale razom nas bogato, nas ne podolaty!

        Pozdrawiam i zapraszam na:
        Forum Słowiańskie
      • Gość: baat-man Re: Jacy jestescie przyjazni :-) IP: 209.29.133.* 09.12.04, 23:24
        Rowniez sie ciesze z Waszej (mam nadzieje na stale) odzyskiwanej wolnosci. Mam
        tylko nadzieje, ze uda Wam sie ominac bledy popelnione przez nas. A to
        naprawde nie bedzie latwe. Najwazniejsze, zebyscie sie nie zniechecili po roku
        czy dwu. Rosja napewno bedzie w tym pomagac wiec miejcie sie na bacznosci.
      • Gość: RWerp Re: Jacy jestescie przyjazni :-( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.04, 16:42
        Ja jestem za członkostwem Ukrainy w UE.
        • markmig Re: Jacy jestescie przyjazni :-( 13.12.04, 19:21
          Ja też...
    • ignorant11 Widac, ze te dzialania maja sens 09.12.04, 22:36
      Sława!

      Dumny jestem i zadowolony z polityki polskiej, ze robi co moze dla Ukrainy, ale
      unia to (po)twór biurokratyczny, wiec walka bedzie ciezka, chcoc optymistyczne
      jest, ze Polska znajduje tu sojuszników.

      Moze Ukraia napowinna przystapic do Wyszehradu na zasadzie 1+4, a wspolpraca
      regionalna stanie atutem dla Ukrainy..?

      Mysle jednak ze znacznie wczesniej Ukraina stanie czlonkiem NATO i bedzie to
      etap powrotu jej do wspolpracy z reszta swiata cywilizowanego i istotnym
      argumentem za scislejsza wspolpraca.

      Poska i Ukraina powinny scisle wspolpracowac.

      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
      • Gość: ts Re: Widac, ze te dzialania maja sens IP: *.svgnxx1.adsl.tele.dk 09.12.04, 23:09
        popieram, ukraina bez rosyjskiej armii na swoim terenie i putina mieszajacego
        sie nie do swoich spraw!!! ale glupota jest twierdzenie, ze rosjanie sa fuj.
        znam dobrze oba kraje i kultury, mozna w nich dostrzec wiele roznic, ale tez
        mnostwo podobienstw. rosjanie sa bardzo mili i goscinni, podobnie jak ukraincy,
        tylko ze oba te narody zyly do tej pory w sytemie cywilnej biernosci i strachu.
        to rosyjski system polityczny jest do dupy, wielu politykow, ale nie rosjanie i
        rosyjska kultura, niesamowicie bogata i ciekawa, rowna polskiej i ukrainskiej.
        mysle, ze zgodzi sie ze mna wiele ukraincow. zaryzykowalbym nawet twierdzenie,
        ze o wiele wiecej ukraincow niz polakow docenia rosjan, zwyklych, przecietnych.
        rosjanie sa ok!
        • Gość: baat-man Re: Pamietaj jednak... IP: 209.29.133.* 09.12.04, 23:19
          ... ze w miare mieszania spoleczenstwa z blotem, upadlania go, odbierania Boga,
          wartosci wyzszych, wycinania do kostki inteligencji, pojenia woda, opresji,
          prania mozgow takie spoleczenstwo sie degeneruje. I zabiera wiele pokolen, aby
          znow dojsc do jakiej takiej swietnosci.
      • Gość: jarek A ja mysle ze Ukraina powinna oglosic neutralnosc IP: *.fastres.net 10.12.04, 18:30
        tak jak Szwecja i starac sie tylko ekonomicznie,kulturalnie i politycznie z
        Unia sie wiazac, aby potem do niej wejsc, ministerstwo zdrowia we Wloszech
        obliczylo, ze dziekuja 53 tys Ukrainkom ,ktorzy sie starcami zawodowo opiekuja ,
        Wlochy zaoszczedzily w roku 2003 okolo 230 mil Euro na sluzbie szpitalnej, moze
        by sie cos na tym takze Szwecja, Dania nauczyli i wszystkie kraje gdzie sie
        niepotrzebnych starcow, do domu starcow wysyla, i sie z nich lozkowych robakow
        robi.Srednio Ukrainka mieszkajaca( cale utrzymanie) w domu pacjenta otrzymuje
        na reke od 350 do 500 Euro miesiecznie, a ile bierze na reke pielegniarka w
        dunskim domu starcow ( nie mowiac juz o utrzymaniu calego domu) i ile to
        spoleczenstwo kosztuje.To wlasnie tez dziekujac tym ludziom z krajow poza
        Uniijnym ( Araby tym sie nie zajmuja, bo im jest zabronione w domu mieszkac
        ,gdzie krzyz na scianie wisi im jest duzo latwiej socjal wykorzystywac) srednia
        dlugosc zycia we Wloszech w ostatnich 20 latach sie o 12 lat wydluzyla i bardzo
        rzadko starcy, az do smierci duze problemy ze zdrowiem maja.
    • Gość: fiero Albanii? Najgorsze mozliwe porownanie? IP: 200.232.137.* 09.12.04, 23:46
      Albania cos dostala bo pod drugiej stronie
      byla Serbia tj. narod niezalezny z wiezami
      kulturowymi z Rosjanami i Ukraincami i pod
      rzadami rzekomych komunistow (tylko z nazwy
      ale chodzi o to ze niezaleznych od Waszyngtonu
      wiec zostala z nimi ta nazwa).

      Nie wazne bylo kim sa Albanczycy ze Ben Laden
      (mniej wazny wtedy) odwiedzal ich w Bosni, ze
      wszelkie argumenty byly po stronie Serbii.
      Wlasnie w ten sposob dzialaja totalitarne ustroje,
      klamstwo ma byc publicznie
      uznane za prawde...to dla pokazu ich wladzy,
      w tym przypadku wladzy USA.

      Czyli porownanie do sytuacji w Albani oznacza ze
      chodzi na Ukrainie o ponizenie Rosji.
      Ukraina sie tu znalazla przypadkowo, jak Albania.
      Celem przygody Ukrainskiej jest zrobienie z Rosji tego
      co USA zrobilo z Serbia i narodem Serbskim.

      Zrobic z nich zebrakow, izolowanych, zniszczyc to co
      osiagneli...zbombardowac fabryki jak w Serbi,zniszczyc nauke
      i orginalna technologie,...

      O.K. Moze nie wszyscy uczestnicy przygody ukrainskiej
      maja takie cele,...ale ci co wspominaja tu Albanie
      sa podejzani.
      • Gość: T. Re: Albanii? Najgorsze mozliwe porownanie? IP: *.ihar.edu.pl 10.12.04, 08:36
        > Albania cos dostala bo pod drugiej stronie
        > byla Serbia tj. narod niezalezny z wiezami
        > kulturowymi z Rosjanami i Ukraincami

        Ta "niezależność" polegała głównie na prowadzeniu wojen z sąsiadami, czystkach
        etnicznych i ludobójstwie.

        > Nie wazne bylo kim sa Albanczycy ze Ben Laden
        > (mniej wazny wtedy) odwiedzal ich w Bosni,

        O ile wiem w Bośni nie ma w ogóle Albańczyków.

        > wszelkie argumenty byly po stronie Serbii.

        Jakie?

        > Celem przygody Ukrainskiej jest zrobienie z Rosji tego
        > co USA zrobilo z Serbia i narodem Serbskim.

        A co takiego? Gdyby nie USA Serbia byłaby teraz dyktaurą w typie Turkmenii
        rządzoną przez klan Miloszewiczów.

        > Zrobic z nich zebrakow, izolowanych, zniszczyc to co
        > osiagneli...zbombardowac fabryki jak w Serbi,zniszczyc nauke
        > i orginalna technologie,...

        Bzdury.

      • Gość: jarek Chcialbym ci przypomniec, ze pro Albanska IP: *.fastres.net 10.12.04, 18:33
        propagande w Europie zaczeto, a Clinton ze swoim menefrego( co mnie to obchodzi)
        rad przedstawicieli europejskich rzadow sluchal i niestety Serbia mial w
        Horvacji i Sloveni, brzydkie precedenty.
        • Gość: Matt K. Jarek - od kiedy to Clinton mowi po wlosku? IP: *.gv.shawcable.net 12.12.04, 02:04
          ... to po pierwsze - powiedzialby raczej "I don't give a damn".
          A po drugie ... to "me ne fregA", a nie "menefrego".
          Tante belle cose...
          • Gość: jarek jezeli me to frego, A jezeli ty uwazasz ze fraga IP: *.fastres.net 12.12.04, 18:27
            to juz twoja sprawa.
          • Gość: jarek a pozatym frego odnosi sie do osoby IP: *.fastres.net 12.12.04, 18:32
            a frega do przedmiotu a jezeli Clinton mene frego della Bosnia ect. A mnie
            Bosnia nie interesuje zrobie to co chcecie.
            • Gość: Matt K. Jarek, mortacci tua - si dice... IP: *.gv.shawcable.net 13.12.04, 00:00
              ... ME NE FREGA BOSNIA, capisci?
              Si vede il tuo italiano non e benissimo - qual' lengua si parla nella tua
              compagna, penso che ebrea...
    • Gość: Odenwalder Jak pomoc Ukraine IP: 217.237.188.* 10.12.04, 12:13
      Aby jaknajszybciej dac Ukraine szanse przylaczenia do UE, musimy przyspieszyc
      wlasna integracje. A z tym mamy problem, bo narzucone tempo nas przegania.
      Obserwujac polskie fora internetowe moge jedno powiedziec z pewnoscia. Polak
      zintegrowany z Europa, to ten, ktory poznal conajmniej jeden obcy jezyk i przez
      rok albo dluzej mieszkal w jakims kraju starej EU. Najlepiej jezeli siedzial na
      jakiejs uczelni. Poznalem juz ludzi studiujacych w Niemczech, Angli i
      pracujacych w Irlandi. Oni maja mozliwosc spojrzec na Polske z innej
      perspektywy. Poznali rowniez starych europejczykow. To co dla polskiego
      nacjonalisty jest nie do zaakzeptowania, w starej Europie jest normalka. Znam
      Niemcow zakochanych w Andaluzji(Hiszpania) i Toskani(Wlochy). Poznalem Anglikow
      kupujacych domek we Francji, Francuzow mieszkajacych w Bawari...itd. Ale w
      Polsce Holender czy Niemiec inwestujacy na Mazurach czy w Bieszczadach to
      kolonista. A przeciez ja siedze w Niemczech, dzieci moje urodzone w Niemczech
      mowia po Polsku. Sasiedzi ciesza sie z kazdego akzentu polskiej kultury, ktora
      poznaja dzieki nam. Wlasnie zmobilizowalem grupe emerytow polskimi publikacjami
      w jezyku niemieckim o Mazurach, Gdansku i Malborku do urlopu w tych rejonach.
      Tak wyglada normalne zycie europejczyka. Jedzenie po wlosku lub grecku, urlop w
      Hiszpani lub Holandi, holenderski sasiad, przyjaciele roznych narodowosci.
      Takie zycie w europejskiej atmoswerze jest naprawde cudowne, i nie ma czego sie
      bac. Ani Niemiec, ani Franzus, Anglik czy Wloch nie sa odpowiednikami tych
      utrwalonych stereotypow: faszysty, zalotnego fircyka, zarozumialego arystokraty
      czy mafiozo. Polakom terz przeciez przypina sie rozne stereotypy. Trzeba sie
      tylko lepiej poznac w Europie, a wowczas wszystko wydaje sie prostrze, i
      swojskie. Wiec pomuzmy naszym sympatycznym Ukraincom dajac im przyklad, jak sie
      w tej Europie integrowac. Bo jezeli ciagniemy za soba Ukraine, aby miec kompana
      do grania outseidera w Europie, to wyswiadczamy im wilcza przysluge.
    • Gość: Anthony Ukraina w EU IP: 5.6R1D* / *.unknown.uunet.be 10.12.04, 13:04
      Nie ma sie co ludzic, ze kraje Europy Zachodniej beda chciec przylaczenia tak
      duzego, graniczacego z Rosja kraju.
      Po pierwsze - niechec do wschodu (nie badzmy naiwni - rowniez do Polakow)ze
      wzgledu na nasz potencjal (ilosc mieszkancow + obszar)i niedawna komune
      Po drugie - nikt nie zamierza inwestowac w tak poteznego molocha jakim jest
      Ukraina (male kraje chetnie - malo potrzebnych pieniedzy)
      Po trzecie - Ukraina nigdy nie miala i szybko miec nie bedzie poparcia USA. A
      bez tego ani rusz.
      AVE
      • Gość: a Re: panie antony IP: *.nycmny83.covad.net 10.12.04, 21:51
        niekt nie ma zludzen ze kraje europy nie chca zadnego konfliktu i ukraina nie
        interesuje ich. Ukraina sa zainteresowane 4 kraje: Rosja, USA, Izrael i Polska.
        USA - zeby wbic klina miedzy Europe i Rosje i doprowadzic do oslabienia Europy
        i wojny
        Izrael - kazdy konflikt swiatowy i lokalny jest mile widziany
        Polska - jest pod straszakiem - albo wyslesz wojska do Iraku albo ... nastepny
        rozbior.
        Rosja - miec USA od zachodu - straszne
        • Gość: Anthony Re: panie antony IP: *.kabel.telenet.be 10.12.04, 22:22
          Tak rzeczywiscie jest. Co powoduje, ze sytuacja jest raczej patowa.
          Szkoda tylko, ze Polska (jak zawsze w naszej historii) stoi miedzy mlotem a
          kowadlem (wschod - zachod)
          AVE
    • Gość: obserwator W Albanii mniejszości nie mają praw IP: *.acn.waw.pl 11.12.04, 00:17
      Po pierwsze w spisie powszechnym mniejszości Grecka, Macedońska, Wołoska,
      Romska czy Serbska nie były uzględniane bądź uznawano ja tylko w jednym regionie
      np. Macedończycy zostali uznani tylko w jednym okręgu, zaniżano liczbę Greków
      itp.
      natomiast na Ukrainie w spisie powszechnym uwzględniono mniejszości narodowe
    • Gość: Matt K. Ukraina powinna dostac co najmniej 16 razy wiecej IP: *.gv.shawcable.net 12.12.04, 01:58
      ...- prosta kalkulacja: europejska, chrzescijanska Ukraina ma okolo 48 milionow
      ludnosci, a muzulmanska Albania (europejska tylko w sensie geograficznym)
      niewiele ponad trzy.
      Poza tym albaniackie muzulmanstwo z uwagi na wyznawana ideologie moze liczyc na
      petrodolary od braci w wierze...
    • marcus_crassus dialin nie rozumie czemu ukraina to nie maroko 12.12.04, 02:04
      bo ukraina w odroznieniu od maroka pajacu jest w Europie.maroko natomiast nie.won do maroka jak ci sie tam europa widzi
    • micheleone Re: Dajcie Ukrainie choć tyle, co Albanii! 12.12.04, 02:08
      > nie rozumie dlaczego Ukraina ma byc lepiej traktowana niz Maroko, czy
      > Moldawia, czymze sie wyroznia gospodarczo, czy politycznie od tych krajow?

      Gospodarczo, czy politycznie może nie, ale obywatele tego kraju udowodnili, że
      nie chcą fasadowej demokracji i nie godzą się na "cuda na urną" jakie sprawiła
      urzędująca władza. Tym zachowaniem udowodnili, że dorośli do demokracji
      bardziej niż np. Białorusini, których prezydent bez żadnych problemów "wybrał
      się" na kolejną kadencję, zapewniając sobie jednocześnie możliwość dożywotniego
      wybierania na następne.
      • Gość: Irek Re: Dajcie Ukrainie choć tyle, co Albanii! IP: *.dip.t-dialin.net 12.12.04, 07:57
        no to juz udowodnili, teraz maja juz demokracje i niech nie zawracaja glowy innym.
        Polska jako pierwsza powinna dac 10 mld Euro na umacnianie demokracji, coz to
        jest podniesc podatki, obywatele kraju sie nie pogniewaja, bo poparcie na calej
        linii.
        Brawo Polska!!!
    • Gość: wiesiek PAUCI daje i to duzo, o czym malo kto w Polsce wie IP: *.dip.t-dialin.net 12.12.04, 08:52
      a co to za lamentowanie, przeciez dostaja i to duzo przez polsko-amerykanski
      program PAUCI, ktory finasuje kampanie Juszczenki.
      Szczegoly na:
      www.antiwar.com/paul/index.php
      • Gość: Matt K. Wiecej o zaangazowaniu Sorosa (vel Schwarza)... IP: *.gv.shawcable.net 12.12.04, 16:22
        ... na Ukrainie: www.ukar.org/soros01.html
        Pytanie, kogo on tam nie kupil...
        • Gość: jarek W takim razie zapytaj Wegrow o jego roli tam... IP: *.fastres.net 12.12.04, 18:34
          czy im to zaszkodzilo....
          • Gość: Matt K. Na Wegrzech to Soros (vel Schwatz) byl kelnerem... IP: *.gv.shawcable.net 13.12.04, 00:02
            ... podaj mi adres jego szalody, to zapytam...
    • Gość: Alfred Historia dala szanse Polakom i Ukraincom w XVI i IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 12.12.04, 17:36
      XVII wieku stworzenia trojfederacji z Litwa. Nie wykorzystano tej szansy i
      konsekwencje ponosza wszyscy zainteresowani do dzisiaj. Marzyc mozna jedynie o
      dobrosasiedzkich ukladach miedzy Polakami i Ukraincami i o zablokowaniu
      wlaczenia Ukrainy do Kremlowskiej federacji z Rosja i Bialorusia.
      • Gość: jarek Wlasnie , bo wydaje mnie sie czytajac tutaj IP: *.fastres.net 12.12.04, 18:43
        pewne wypowiedzi, ze Polska napewno na demokracji na Ukrainie straci albo tez
        ktos juz sie boi, ze nie tylko Czechy, Slowacja, Litwa, ale tez Ukraina bedzie
        krajem gdzie sie lepiej niz w Polsce zyje, bo jak powiedzial pewien Matt.K na
        forum , ze Polska bez kommunismu byla by Hiszpania, ale zapomnial ze 35 lat temu
        powszechnie sie w PRL uwazalo, ze Polska bez kommunizmu byla by na poziomie
        Szwecji, a wczesniej 45 lat temu na poziomie Szwajcarii, jak tak dalej pojdzie
        to chyba za 20 lat bedzie sie wspominalo szczesliwe czasy ,kiedy w Polsce lepiej
        sie niz na Belorusi zylo.Pamietam doskonale jak sobie Polacy z Czechow i ich
        zacofania w budowaniu wolnego rynku w roku 1993 kpili, nie mowiac juz o
        Slovacji,ktora uwazana za socjalistyczne Zoo.
        Niech sobie Polacy porownaja stowarzyszenie Czechow w Milanie ( niedaleko Viale
        Monza) a jakies polonistyczne stowarzenie w Milano ( do przeklinania na Zydow) i
        sie moze czegos naucza.
        • Gość: Matt K. Lzesz jak pies, Jarek - nigdy Hiszpanii... IP: *.gv.shawcable.net 13.12.04, 00:06
          ... nie porownywalem z Polska - DOWODY prosze! CZEKAM!
          PS. Te prymitywne bajeczki zostaw dla swoich wnukow...
    • Gość: jarek Najpierw pojedz sobie na Litwe a potem zacznij IP: *.fastres.net 12.12.04, 18:12
      twoje porownywania, na czlonkowstwie Ukrainy w UNII Unia moze tylko wygrac, a
      moze mnie szanowny znawco powiesz, co moze UNIA w Maroku wygrac i tym bardziej w
      Albani, w Albani moze swoja polityka tak jak to juz robi albanska agresja w
      Kosowie zalegalizowac.
      • Gość: Matt K. Pytam po raz drugi-dlaczego Izrael przyjmowal ... IP: *.gv.shawcable.net 13.12.04, 00:11
        ... kosowarskie, muzulmanskie albaniactwo pare lat temu, a odwrocil sie od
        Serbow ? Lizanie islamskich zadow, ot co!
        Przyganial kociol garnkowi...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka