aron2004
12.04.05, 16:37
W mieście Hradec Kralove radni uchwalili zmianę nazwy placu "Dekanske namesti" na Jana Pawła II
Hradec pojmenuje náměstí po zesnulém papeži
Město Hradec Králové bude pravděpodobně prvním místem v České republice, které ponese připomínku na zesnulého Jana Pavla II. Radní totiž schválili návrh, aby současné Děkanské náměstí bylo přejmenováno na náměstí právě Jana Pavla II.
"Je to jeden z největších lidí minulého tisíciletí. Svatý otec přispěl ke sblížení církve se světským životem. Hlavně však byl jedním z těch, kterému se podařilo rozbít komunismus v našich zemích. Nebýt právě slovanského papeže, který bojoval za lidská práva tak pochybuji, že by se podařilo komunistický režim tak rychle zlikvidovat", řekl primátor Otakar Divíšek. S vlastní realizací tohoto nápadu by nemělo být mnoho starostí uvedl Divíšek: " Nejsou tam žádná sídla právnických osob. Je tam však několik obyvatel, kterým budeme muset vyměnit veškeré doklady, ale to uděláme tak, aby to tito lidé nepociťovali," vysvětluje Divíšek. Zatím se však jedná pouze o návrh, který bude muset projít ještě zastupitelstvem.
Eva Boudová - 06. 04. 2005 za www.hradeckralove.cz