katolik_polski1 27.06.05, 18:53 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
a_s_i_m_o Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 27.06.05, 18:59 Mysle ze AIDS przyniesli europejscy heteroseksualni turysci. I w Brazylii tez raczej przyzwolenia spolecznego na homo nie ma, wiec to nastolatkowie a nie homo Panie urojencu_polski1 Odpowiedz Link Zgłoś
katolik_polski1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 27.06.05, 19:07 To sobie mucium panie ,mucium panie, poczytaj artykuly na temat karnawalu w Rio ! Zjezdzaja sie tam homoseksualne szumowiny z calego swiata . Nie byloby taniej ten burdel na kolkach zabronic, nizli tyle na leczenie wydawac ? Ale kolega kocha inaczej !Rozumiem . Odpowiedz Link Zgłoś
pe1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 08:40 sam sobie poczytaj, pryszczaty prymitywie karnawał w Rio jest imprezą HETEROSEKSUALNĄ Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:58 W berlinie w niedziele (tak jak co roku( bylo 400 tys "homo" , a o aids ani widu ani slychu . Cos nie tak z katolicka teoria . Odpowiedz Link Zgłoś
zebba Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 10:01 Absolutnie widać bez podawania nicku, że jesteś 100% katolikiem polskim. Przeważnie Ci co przyjmuja taki nick, nie mają nic wspólnego z katolicyzmem i są poważnie ograniczeni umysłowo. Odpowiedz Link Zgłoś
inblue69 Kto tu jest szumowiną? 28.06.05, 10:45 Wyłącz Radio MaRyja a włącz rozum (jeśli go wogóle masz). Odpowiedz Link Zgłoś
mikado88 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:58 tu o chore dzieci debilu Odpowiedz Link Zgłoś
wiksadyba1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 08:53 Tak gwoli ścisłości, to w Brazylii "przyzwolenie społeczne" na homo jest duże, zwłaszcza na tle innych państw kontynentu...Nie to, żebym pisał to w obronie katolika_polskiego 1:) Odpowiedz Link Zgłoś
abraham2000 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:26 Typowe baranienie, coś napiszę nim pomyślę. Historia AIDS jest doskonale znana, wirusa "hiv" rozniósł po Stanach steward Air France latający na liniach afrykańskich i do Stanów gdzie z powodu urody był "top one" wśród pederastów. Nazwano go wówczas Aniołem Śmierci, w pierwszej okresie 1978-88 choroba nazywana była chorobą pedałów, dopiero mutacje wirusa oraz sexturystyka biseksualistów przeniosły ją na kobiety. I to by był na tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:39 A w Afryce jest wielce prawdopodobne, ze virus zostal uaktywniony w latach siedemdziesiatych przez europejskich "naukowcow" badajacych szczepionke przeciwko "polio", ktorzy w pogoni za naukowym rozglosem i zyskami firm farmaceutucznych nie zachowali nalezytych srodkow ostroznosci prowadzac badania na szympansach. Sprawa rowniez jest dosyc znana: z braku dowodow i z powodow czestych wojen w tej czesci Afryki nie zdolano jej do konca wyswietlic by moc wytoczyc proces firmie i "naukowcom". Pseudonaukowcy podobnie jak i pseudoinformatycy "zapewniaja" sobie zatrudnienie: jedni "tworza" wirusy by inni mogli sprzedawac "szczepionki" albo programy antyvirusowe. Odpowiedz Link Zgłoś
fartur78 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 10:16 Masz racje zaczęło się w ten sposób choroba szybciej rozpowszechniała się wśród homoseksualistów bo oni wykazywali większą aktywność seksualną ale niestety czasy się zmianiły i teraz bardziej jest to choroba hetero niż homo bo homosy mają już większą świadomość zagrożenia i przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Teraz jak chcesz się zarazić wystarczy pójść na hetero disco... no i oczywiście puścić się z katolikiem polskim dla którego "gumka" to śmiertelny grzech Odpowiedz Link Zgłoś
aaki koncerny farmacrutyczne sa bardziej 27.06.05, 19:04 drapieżne i cyniczne niż przemysł zbrojeniowy(jak również bardziej dochodowe) www.aegis.com/factshts/network/simple/lopi.html Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Bono Lula 27.06.05, 19:24 "Wielu naukowców i artystów zawiązało nieformalną koalicję na rzecz zwiększenia dostępności drogich leków. Jedną z czołowych postaci tej koalicji jest Bono". Brawo Bono, brawo Lula! Zysk korporacji nie moze byc jedynym celem w obliczu ludzkiej tragedi i zagrozenia. Odpowiedz Link Zgłoś
kondorek1 Re: Bono Lula 28.06.05, 09:11 Myślę, że zamiast apelować i sięgać do cudzej kieszeni Bono mógłby np. kupić te leki z własnej kieszeni (w końcu biedny nie jest) i zaapelowac do swoich kolegów/koleżanek z branży o DOBROWOLNE datki. Odpowiedz Link Zgłoś
sebastian64 Branża farmaceutyczna jest najbardziej dochodowa 27.06.05, 19:31 Branża farmaceutyczna jest najbardziej dochodowa na świecie właśnie dzięki temu, że nawet biorąc pod uwagę koszty badań naukowych to nowoczesne leki są objęte marżą niejednokrotnie przekraczającą 1000 % ! Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Brawo Lula!!!! :o) 27.06.05, 19:37 Gnoić bezdusznych kapitalistów, dla których życie milionów ludzi nic nie znaczy wobec pieniędzy. Od czasów Kompanii Wschodnioindyjskiej (4mln ofiar w samym Wschodnim Bengalu) wielkie ponadnarodowe niosą śmierć i cierpienie! Wielkie ponadnarodowe koncerny muszą podlegać jakimś międzynarodowym standardom i regulacjom, tak by nie szkodziły ludziom, albo zostać zniszczone!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozwolili 27.06.05, 19:40 by chorzy cierpieli napełniając kabzę wielkim obcym koncernom farmaceutycznym, mimo że polskie koncerny były w stanie produkować taniej takie same leki. Niestety w kapitalistycznej Polsce zdrowie i życie człowieka NIC nie znaczy wobec wielkiego biznesu. Powinniśmy uczyć się od Brazylii. Odpowiedz Link Zgłoś
kondorek1 Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:14 Co ty bredzisz? W Polsce jest kapitalizm? Buahahahahaha To właśnie w socjalistycznej Polsce życie nic nie znaczy. A produkowanie cudzego leku to KRADZIEŻ. To tak, jakbym powiedział, że nie ma sensu wydawać 3000 PLN na komputer: mogę zapłacić złodziejowi 200 złotych i ukradnie twój sprzęt, więc po co przepłacać. Odpowiedz Link Zgłoś
ylemai Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:28 problem w tym, że jak złodziej zabierze ci komputer, to już nie będziesz go miał. załóżmy jednak, że grasz z kolegą w jakieś mordobicie na konsoli. On wykorzystał jakąś sprytną kombinację ruchów (tzw. combo) by cię zmasakrować i rundę wygrać. jednak - podpatrzyłeś jak on to robi, i w następnej rundzie sam użyłeś takiej kombinacji. i co, kolega ma krzyczeć że go okradłeś z pomysłu? że już go nie ma? tak samo z lekiem. to że ktoś przechwyci know-how, nie odbiera go twórcy. żyjesz opętany mitologią neoliberalizmu, która nijak się ma do "post-scarcity economy". Odpowiedz Link Zgłoś
lubawa1 Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:59 Wymyślenie takiej kombinacji ruchów (combo) zapewne nie kosztowało kolegi zbyt wiele. Niestety wynalezienie nowego lekarstwa to nie "combo" i sporo kosztuje. Jeśli teraz (nie daj Bóg) pojawi się jakaś nowa choroba to firmy farmaceutyczne wyciągną lekcję z opisywanych przypadków i nie będą już tak chętne do podjęcia badań nad lekarstwem na nią. Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:58 Widzę, że Pan szanowny z gatunku obrońców patentów, własności intelektualnych i tym podobnych. No to popatrzmy na wzorowy kraj jeśli chodzi o ochronę intelektualną i patenty. Chodzi o przypadek USA i wąglika po ataku na WTC. Przed atakiem USA nie chciały obniżek cen leków dla biednych, w skrócie stali na stanowisku: niech zdychają jak ich nie stać. Po ataku, gdy zapanował strach przed wąglikiem okazało się, że Bayer ma jeszcze okres ochronny (patent) na najskuteczniejszy wtedy lek, to USA zażądało obniżenia ceny lub zagroziło złamaniem patentu. Było to opisywane na stronach Wyborczej. Wniosek: kradzież intelektualna ma miejsce tylko wtedy, gdy biedniejsi i słabsi nie mogą płacić. W przypadku gdy silniejszy i bogatszy czegoś potrzebuje i nie chce zapłacić, to nagle mamy "wyższą konieczność". Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard kto ma płacić za patenty? 28.06.05, 10:20 Widzę, że Pan szanowny z gatunku obrońców patentów, własności intelektualnych i tym podobnych. No to popatrzmy na wzorowy kraj jeśli chodzi o ochronę intelektualną i patenty. Chodzi o przypadek USA i wąglika po ataku na WTC. Przed atakiem USA nie chciały obniżek cen leków dla biednych, w skrócie stali na stanowisku: niech zdychają jak ich nie stać. Po ataku, gdy zapanował strach przed wąglikiem okazało się, że Bayer ma jeszcze okres ochronny (patent) na najskuteczniejszy wtedy lek, to USA zażądało obniżenia ceny lub zagroziło złamaniem patentu. Było to opisywane na stronach Wyborczej. Wniosek: kradzież intelektualna ma miejsce tylko wtedy, gdy biedniejsi i słabsi nie mogą płacić. W przypadku gdy silniejszy i bogatszy czegoś potrzebuje i nie chce zapłacić, to nagle mamy "wyższą konieczność". Odpowiedz Link Zgłoś
jakeww abbot - jaki kraj? 28.06.05, 07:45 chyba już w pierwszym akapicie warto było podać kraj pochodzenia koncernu Abbot z którym chce zawalczyć rząd Brazylii wychodzi ok. 50mln dolarów rocznie, ten koszt, zatem jest to niedużo dla dużego państwa jak Brazylia... Odpowiedz Link Zgłoś
matjac Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 08:02 Najtańsze lekarstwo to przestrzegać przykazań Stwórcy zapisanych w Biblii. Gdyby ludzie nie łamali Bożego Prawa np. nie cudzołozyli to by nie mieli wielu przekleństw lecz błogosławieństwa. Cudzołostwo i choroby z tym związane są stare jak świat. No ale dziś ludzie wolą wierzyć rządom i firmom farmaceutycznym. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
tex3 Ależ ty jesteś ograniczony 28.06.05, 08:21 Ależ ty jesteś ograniczony umysłowo Jak pan bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera – Człowieku a inne choroby jak np. białaczka , sąsiad wydaje miesięcznie cztery tysiące zł. na ratowanie dziecka , Ten artykuł jest o tym aby drogie leki były tańsze rozumiesz Odpowiedz Link Zgłoś
marmoo Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 08:36 A te dzieci na hiv umierające to takie spedalone i puszczające się są, więc mają za swoje, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg racja. 28.06.05, 08:53 Gdyby ludzie sluchali glosu swoich religii nie byloby wojen, przestepczosci, wyzysku..... ale tak kurw.... nie jest a kare ponosza niewinni. Dlatego kazdy krok by tego skur...stwa bylo mniej jest wazny. A krok dokonany przez Brazylie jest ogromny. Aczkolwiek Republika Poludniowej Afryki byla pierwsza. Odpowiedz Link Zgłoś
fartur78 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 09:52 A ja mimo wszystko wolę ufac prezerwatywom niż miłosciwie nam panującemu Benedyktowi :) Odpowiedz Link Zgłoś
astana1 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 12:37 No to gratuluje, bo badania dowodza, ze wsrod par z ktorych jeden partner jest nosicielem, a drugi nie i uzywaja prezerwatyw i tak srednio po pol roku dochodzi do zakazenia, takze modl sie zebys nie trafil na nosiciela. Chyba jednak bezpieczniej byc monogamista. Odpowiedz Link Zgłoś
fartur78 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 13:35 Nie znam tych badań - prawde mówiąc. Oczywiście masz racje najlepiej być monogamistą ale być monogamistą możesz jeśli przestaniesz być singlem a żeby nim przestać być to musisz zaryzykować. To dziwne że mi gratulujesz w tak ironiczny sposób czyżbyś chciał powiedzieć że jeżeli i tak srednio po pol roku spółkowania z zkakażonym dochodzi do zakazenia to lepiej sobie dać spokuj z gumkami? Nie daj boże głosisz te swoje poglądy w gronie młodych ludzi!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
feliks-50 Ale brednie ! 28.06.05, 09:58 Trzeba trochę pomyśleć zanim się coś powie ! Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 11:50 matjac napisał: > Najtańsze lekarstwo to przestrzegać przykazań Stwórcy zapisanych w Biblii.< TO JUZ RECE OPODAJA!!!! Co za glupota, a co powiesz na tysiace ludzi zakazonych na calym swiecie poprzez krew podawana im w szpitalach? Bo choc juz wiedziano o chorobie to oszczedzano na badaniach pobieranej krwi. Nic nie slyszales? To w krzakach do tej pory zyles? I ludzie ci bogobojni (hehe) zyli z innymi i ich zarazali, nie majac zadnej swiadomosci, za sa zagrozeniem dla innych ludzi. Bo i skad? zanim chora sie na tyle ujawnila, ze wzbudzila niepokoj w nich samych to jeszcze dluga droga do diagnozy. I tak polecialo... starzy, mlodzi, dzieci. A to, ze wygrywali pojedyncze czy zbiorowe pozwy przeciwko np. Czerwonemu Krzyzowi w USA, czy ministerstwu zdrowia we Francji itp.itd, tak naprawde nic im nie moglo pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
astana1 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 12:41 Poczytaj literature, znakomita wiekszosc zakazen odbywa sie podczas stosunkow seksualnych, zmaina zwyczajow seksualnych, promowanie prawdziwej monogamii moze znaczaco wplynac na ograniczenie epidemii, nie promowanie prezerwatyw, ktorych dzialanie utrudniajace zakazenie jest mocno ograniczone. Odpowiedz Link Zgłoś
mikado88 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 13:08 ale miliony chorych dzieci nie są temu winne a to właśnie o nie przede wszystkim chodzi brawo brazylia Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:06 Zlamanie patentu jest tu jak najbardziej uzasadnione, a zachowanie koncernu farmaceutycznego moralnie naganne a nawet zbrodnicze. Odpowiedz Link Zgłoś
lambert77 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:55 Myślę że każdy byłby za ... jeżeli do tego dojdzie to będzie precedens. Problem leży gdzie indziej. Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co. Nie wiemy jakie koszty poniosła firma farmaceutyczna na badania nad lekiem. A należy pamiętać też o tym że rządy uwielbiają pod publiczke wyliczać ile to nie zarobią ale oszczędzą tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:57 To nie bedzie precedens. Republika Poludniowej Afryki juz kilka lat temu wypiela sie na farmaceutyczne koncerny. Odpowiedz Link Zgłoś
ayoya Re: koncerny farm. to mega złodzieje społeczeństwa 28.06.05, 09:25 wyobraźcie sobie ze cena jaką płacimy w aptekach jest często 10 000 razy większa od ceny produkcji jakiegoś leku Odpowiedz Link Zgłoś
zebba Re: koncerny farm. to mega złodzieje społeczeństw 28.06.05, 09:58 Problem jest, ale z matematyki powinieneś iść na douczanie.Chyba, że chodzisz do 3 klasy podstawówki. Odpowiedz Link Zgłoś
lubawa1 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 10:03 lambert77 napisał: > Myślę że każdy byłby za ... jeżeli do tego dojdzie to będzie precedens. Problem > > leży gdzie indziej. Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim > razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co. Nie > > wiemy jakie koszty poniosła firma farmaceutyczna na badania nad lekiem. A > należy pamiętać też o tym że rządy uwielbiają pod publiczke wyliczać ile to nie > > zarobią ale oszczędzą tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Otóż to. Tym razem patent zosanie złamany i wszyscy będą zadowoleni (oprócz udziałowców tej firmy farmaceutycznej, ale czort z nimi). Ale co będzie jeśli jakiś kolejny wirus zaatakuje? Idę o zakład że następnym razem koncerny o wiele ostrożniej podejdą do inwestycji w badania nad kolejnym lekarstwem. (może wtedy Bono i Lula otworzą własne laboratorium, he he he) Odpowiedz Link Zgłoś
ferein Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 12:03 > Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim > razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co. i w takim wypadku taka firma przestanie istnieć, a wszyscy jej pracownicy co ? pójdą na bezrobocie ? Firmy farmaceutyczne zarabiają w bogatych krajach wystarczająco dużo i nikomu nie robiłą łaski że istnieją. Ostatecznie miejsce tej firmy może zająć inna firma albo może to zrobić pństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
lubawa1 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 12:50 Problem w tym że żadna firma może nie zechcieć zaczynać badań nad nowymi (tfu tfu) chorobami skoro takie badania kosztują krocie a w wypadku sukcesu patent zapewne zostanie złamany. Już lepiej zarabiać na viagrze, valium i ibuprofenie. A co do inwestycji "panstwa" w badania nad lekami... HA HAHA HA HA HA HAHAHAHAHA HA HAHAHAHAHA HA HA HA HAHAHA HA HAHAH HAHA !!! ojejku... ciekawe które "państwo" zaangażuje się w takie badania - może te którym będzie na tym zależec (Zambia, Malawi albo np. Brazylia?)?? A może jakiś polityk z UE lekką ręką wyda grubą kasę na takie badania a wyborcy tylko temu przyklasną i wszyscy wezmą się za ręce i zaśpiewają "heal the world" - taaaa.... już to widzę. Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 11:55 Brawo Brazylia! Tak trzymac! grogreg napisał: > Zlamanie patentu jest tu jak najbardziej uzasadnione, a zachowanie koncernu farmaceutycznego moralnie naganne a nawet zbrodnicze.< Swieta racja! nic dodac nic ujac Odpowiedz Link Zgłoś
i_am_a_bird Dobry powód, żeby złamać patent. 28.06.05, 09:26 Dobry powód, żeby złamać patent. Odpowiedz Link Zgłoś
winterm NARESZCIE. 28.06.05, 09:53 Z koncernami można rozmawiać tylko w taki sposób...inaczej nie dociera. Odpowiedz Link Zgłoś
zebba Re: NARESZCIE. 28.06.05, 10:06 Tylko co zrobisz jak koncerny przestaną łożyć na badania i nowe skuteczniejsze lekarstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard Re: NARESZCIE. 28.06.05, 10:15 Tym powinny zająć się państwa, a nie jakieś koncerny. Przeliczanie zdrowia i życia na pieniądze i stawianie czyjegoś życia wyżej lub niżej w zależności od grubości portfela jest nieludzkie. Odpowiedz Link Zgłoś
feliks-50 popieram stanowisko Brazyli ! 28.06.05, 09:56 Tak należy postępować z pazernymi koncernami. Odpowiedz Link Zgłoś
r.p.mcmurphy poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 09:58 banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i tak pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam reguly miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka dla wszystkich lokalnych rezimow. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:00 W afryce masz kilka mln takich zlodziei . Prawdopodobnie niedlugo umra , i to dzieki takiemu nastawieniu jak twoje . Odpowiedz Link Zgłoś
janosik6 [...] 28.06.05, 10:22 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 11:23 Przepraszam - ales glupi jak stolowa noga. Gdyby ktos najpierw nie zainwestowal tych pieniedzy w badania i leku nie wynalazl, to na kogo bys psioczyl???? Na Boga? Ktos wydal jednak te pieniadze, lek jest i to jest Twoim zdaniem od razu przyczynek aby go rozdawac? Komunistyczne bajania beda jednak wiecznie zywe... Odpowiedz Link Zgłoś
noise213 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 13:23 r306 napisał: > Przepraszam - ales glupi jak stolowa noga. Gdyby ktos najpierw nie zainwestowal > > tych pieniedzy w badania i leku nie wynalazl, to na kogo bys psioczyl???? Na > Boga? Ktos wydal jednak te pieniadze, lek jest i to jest Twoim zdaniem od razu > przyczynek aby go rozdawac? Komunistyczne bajania beda jednak wiecznie zywe... gosćiu...Firmy farmaceutyczne zarabiają krocie na sprzedaży lekarstw z krajach Zachodu; i to dzięki tym pieniądzom mają środki na dalszy rozwój. A kasa z inych rynków to jest tylko ekstra dodatek. Wiec firmy farmaceutyczne nie przestaną istnieć. BTW, czytałem gdzieś (chociaż nie jestem przekonany czy to aby na pewno jest do końca prawda), że rozwój farmakologii odbywa się głownie na uniwerkach za państwowe pieniądze (myślę, że tak jest w Europie, bo USA są raczej prywatne badania), a firmy farmaceutyczne chętnie korzystają z uzyskanych wyników nic za nie nie płacąc. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 14:38 > gosćiu...Firmy farmaceutyczne zarabiają krocie na sprzedaży lekarstw z krajach > Zachodu; i to dzięki tym pieniądzom mają środki na dalszy rozwój. > A kasa z inych rynków to jest tylko ekstra dodatek. Odsylam do podrecznika ekonomii i poznanie pojecia 'psucia' - psucia pieniadza, rynku itd. Wiesz ile zywnosci na swiecie sie marnuje, a Afyka i Bangladesz ciagle gloduja. Wiesz, ze gdyby nie dotowanie produkcji zywnosci w USA i Europie, to rynki te zalaloby tanie zboze z Afryki pozwalajac tym krajom na zlapanie ekonomicznego oddechu? Pozyj troche i porozgladaj sie. Popracuj, utrzymaj sie sam itd. > Wiec firmy farmaceutyczne nie przestaną istnieć. I tu sie mylisz. Mozliwe, ze nie przestana istniec calkowicie, ale tu NIE O TO CHODZI. Chodzi o postep, o potencjal. A tego nie bedzie bez gigantycznego zaplecza finansowego. Moze za krotko zyjesz, ale ja Ci przytocze jeden przyklad z pewnego kraju nad Wisla. Jest taki kierunek na Akademiach Medycznych - farmacja. Wysterczy krotka analiza - kiedy ten kierunek byl najbardziej oblegany i podczas naboru odbywala sie ostra selekcja, a kiedy siecil pustkami i zbieral tych, ktorym nie udalo sie dostac na medycyne czy stomatologie. Ale te analize zostawiam juz Tobie. Moze to skloni Cie do przemyslen. > BTW, czytałem gdzieś (chociaż nie jestem przekonany czy to aby na pewno jest do > końca prawda), że rozwój farmakologii odbywa się głownie na uniwerkach za pańs > twowe pieniądze Proponuje zapoznac sie z pojeciem grantu naukowego i dodarcie do nazw fundatorow. Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard pólnocno-amerykanska mentalnosc też 28.06.05, 10:06 A USA, wąglik i patent na najlepszy wtedy lek? Przed wąglikiem USA to kraj cywilizowany gdzie patent i forsa to święta rzecz. Gdy pojawił się wąglik, to nagle ogłaszają, że patenty mają w d... jeśli koncern zagraniczny (Bayer) nie obniży ceny. W Wyborczej było opisywane. Odpowiedz Link Zgłoś
zszywaczem w cenie leku opłacamy min pijaństwa repów... 28.06.05, 10:14 wiem dobrze bo mam kolege który 3 lata pracował własnie w abbocie - co miesiąc parę tysięcy "funduszu reprezentacyjnego" z którego raz lub dwa w miesiącu i chodzilismy sobie do fajnej knajpy... co weekend "wyjazdy szkoleniowo integracyjne" polegające na nieustannym pijaństwie... do tego pikniki, szkoły przetrwania itp - wszystko w ramach szkoleń (zwrot podatku) które trwały godzinę a dlaej zabawa... drugiego dnia szkolenia nikt nie przychodził na sale wykładowa bo wszyscy kaca leczyli... a praca? 3-5 godzin dziennie wozenia ulotek i gadżetów po szpitalach i przychodniach za grube tysiące, jakich uczciwie pracujacy 8-10 godzinn dziennie człowiek nie zarobi to na to idą pieniądze z patentów, za te imprezy umierają ludzie których nie stac na leki (i abbot nie jest tutaj wyjatkiem, raczej regułą) Odpowiedz Link Zgłoś
r.p.mcmurphy Re: w cenie leku opłacamy min pijaństwa repów... 28.06.05, 10:39 czyli nie przeszkadzalo moczyc morde za "splamione krwia pieniadze"? jestes uosobieniem moralnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
tswiercz Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:17 Jakie okradanie. Wiesz ile ci właściciele mają na kontach? To setki, tysiące milionów dolarów, z którymi już nie wiedzą co robić i tylko ścigają się między sobą kto ma więcej (komu sie udało więcej ukraść). Pozatym ile to już nie było afer z firmami farmaceutycznymi. Ile to leków dotowanych z budżetu państwa polskiego jest sprzedawanych po rekordowych marżach, ile oni nie sponsorowali wycieczek, prezentów lekarzom aby oni przepisywali ludziom właśnie ich lek. Skoro oni oszukują, to dlaczego my tego mamy nie robić. Odpowiedz Link Zgłoś
r.p.mcmurphy Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:31 tswiercz napisał: > Jakie okradanie. Wiesz ile ci właściciele mają na kontach? To setki, tysiące mi > lionów dolarów, z którymi już nie wiedzą co robić i tylko ścigają się między so > bą kto ma więcej (komu sie udało więcej ukraść). Pozatym ile to już nie było af > er z firmami farmaceutycznymi. Ile to leków dotowanych z budżetu państwa polski > ego jest sprzedawanych po rekordowych marżach, ile oni nie sponsorowali wyciecz > ek, prezentów lekarzom aby oni przepisywali ludziom właśnie ich lek. Skoro oni > oszukują, to dlaczego my tego mamy nie robić. to sa ICH pieniadze moga nimi palic w piecu jak maja taka ochote, nic wam do tego! za wlasne ciezkie pieniadze opracowali lek, wczesniej kilkadziesiat innych kosztownych projektow nie wypalilo (bo taki jest wskaznik sukcesu w biotechnologii) i maja pelne prawo do premii. rzad brazylii tez mogl zainwestowac w badania nad lekiem na aids, ale wola inwestowac w stadiony pilkarskie albo organizacje karnawalow itp. itd. a jak przychodzi co do czego to podpieprzyc czyjas WLASNOSC bo tak jest wygodniej. prawo i wlasnosc powinny byc swiete, przez taka mentalnosc jak wasza jestesmy w takim miejscu Europy a nie innym. mozna postawic znak rownosci ze spoleczenstwem brazylijskim, oba narodki katolickie, oba krotkowzroczne, zlodziejskie i pelne hipokryzji. co do sponsorowania lekarzy, kazdy pacjent moze zazyczyc sobie tanszego odpowiednika leku, a jak jest idiota i tego nie robi to jego problem. to samo dotyczy Brazylii, jest kilka firm produkujacych podobne leki, mozna wybierac - albo wywierac uczciwa presje na Abbota poprzez negocjacje z innym koncernem. ale po co, latwiej podpieprzyc! Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 12:06 r.p.mcmurphy napisał:za wlasne ciezkie pieniadze opracowali lek, wczesniej kilkadziesiat innych > kosztownych projektow nie wypalilo (bo taki jest wskaznik sukcesu w biotechnologii) i maja pelne prawo do premii. podpieprzyc czyjas WLASNOSC bo tak jest wygodniej. prawo i wlasnosc powinny byc swiete, przez taka mentalnosc jak wasza jestesmy w takim miejscu Europy a nie innym. mozna postawic znak rownosci ze spoleczenstwem brazylijskim, oba narodki katolickie, oba krotkowzroczne, zlodziejskie i pelne hipokryzji. Coz pozostaje mi zyczyc, bys musial ponosic wygorowane, narzucone przez producentow, ceny lekow dla ratowania zdrowia swoich dzieci czy tam wnukow, dopiero wowczas zrozumiesz, ze to jest niemoralne cenowe szalenstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
jkammer Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 12:58 r.p.mcmurphy napisał: > banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i tak > pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania > obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam regul > y > miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym > cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy > lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka > dla wszystkich lokalnych rezimow. Droge przetarl juz najwiekszy demokrata - Bush z kolegami. Szantazem zmusili niemiecka firme Bayer do znacznego obnizenia ceny lekarstwa na waglik, gdy terrorysci zagrozili jej uzyciem w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
noise213 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 13:13 >>banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i >>tak >>pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania >>obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam >>reguly >>miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym >>cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy >>lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka >>dla wszystkich lokalnych rezimow. jesteś głupi. Amerykanie i reszta tzw.Świata Zachodniego patrzą na całą resztę jako na cyrk bo ta reszta nie ma kasy ani siły militarnej. USA nie liczy się z żadnym krajem który nie ma broni jądrowej, natomiast Z Chinami, Indiami czy Rosją(i paroma innymi) rozmowa jest inna, bo one mają SIŁĘ i z nimi Bush musi się liczyć. A resztę ma w d..., bo najw. są interesy USA. Przepisy międzynarodowe to tylko biurokratyczna paplanina, którą Amerykanie wykorzystują tak jak im się zachce w danej chwili. Jeżeli uważasz, że demokracja i przestrzeganie reguł zapewniają uznanie na arenie międzynarodowej, to się mylisz. Uznanie zapewnia pozycja gospodarcza i armia. A kraje rozwijające się nie mają zasobów, ludzie mieszkający tam nie są chodzą ubrani w ciuchy Nike'a, więc nawet przeciętny Amerykanin patrzy z pogardą na skromnie ubranych latynoamerykanów; a co dopiero myślą politycy i spece od biznesu, którzy są zdemoralizowanymi świniami?? Ci to dopiero mają ich w pogardzie. Odpowiedz Link Zgłoś
pether_23 TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 10:15 Brazylia nigdy nie będzie miała uczciwego społeczeństwa, jeżeli rząd przymyka oczy na oszustwa a nawet sam oszukuje. Wychodzę z założenia, że własność intelektualna jest rzeczą świętą, jeżeli ktoś pracował latami nad jakimś lekiem, inwestując ogromne pieniądze w badania to ma święte prawo na tym leku zarobić, chociażby po to by zwróciły mu się koszty badań. I nie ma w tym nic nagannego. Naganne jest to co robi rząd Brazylii chcąc okraść firmę z patentu. To przecież jest czysta komuna, podszyta tylko ciut inną demagogią! Odpowiedz Link Zgłoś
zszywaczem Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 10:20 święte jest tylko życie człowieka, własność (jakakolwiek) to tylko środek a nie cel... jeśli na jednej szali mają życie tysięcy ludzi a na drugiej zysk koncernów to sprawa jest dla mnie oczywista (zarobili już tyle że i koszty badań się zwróciły się wielokrotnie, tak więc splajtują od tego) w Polsce tez byłoby to PRAWNIE możliwe (patrz art. 1 KC) ale naszym rządzącym spaślakom brakuje jaj... Odpowiedz Link Zgłoś
kondorek1 Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 12:08 A może zamiast głośno krzyczeć na różnych forach o okradaniu innych lewacy się skrzykną i złożą (z własnej kasy!) na leki dla ubogich? Odpowiedz Link Zgłoś
mikado88 do peter_23 28.06.05, 13:24 przecierz właśćiciel tego koncernu sam tego leku nie wynalazł(sam guwno umie),a jego pracownicy pewnie niemają pretensji do rządu brazyli wiedzą że chodzi o ludzkie zdrowie Odpowiedz Link Zgłoś
noise213 Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 14:00 pether_23 napisał: > Brazylia nigdy nie będzie miała uczciwego społeczeństwa, jeżeli rząd przymyka > oczy na oszustwa a nawet sam oszukuje. Wychodzę z założenia, że własność > intelektualna jest rzeczą świętą, jeżeli ktoś pracował latami nad jakimś lekiem > , > inwestując ogromne pieniądze w badania to ma święte prawo na tym leku zarobić, > chociażby po to by zwróciły mu się koszty badań. I nie ma w tym nic nagannego. > Naganne jest to co robi rząd Brazylii chcąc okraść firmę z patentu. To przecież > jest czysta komuna, podszyta tylko ciut inną demagogią! Czyli wg Ciebie uczciwe społeczenstwo to jest takie, które daję się wykorzystywać bogatym krajom kapitalistycznym? >>Wychodzę z założenia, że własność >>intelektualna jest rzeczą świętą... Zauważ,że aby ta wartość intelektualna powstała zadziałał szerego czynników: 1)lekarstwa powstają w krajach o najwyższym stopniu rozwoju infrastruktury przemysłowej - ktoś to stworzył, nie?? Pracowały na to całe pokolenia Anglików, Francuzów,Amerykanów itd od XVIIIw, żeby stowrzyć tą infrastrukturę, a paradoksalnie w tym czasie kraje uważanie dziś za rozwijające się były notorycznie ekspolatowane z zasobów. Dobrze; zgodzę się, były gorzej rozwinięte cywilizacyjnie, więc zostały skolonizowane - zapłaciły dziejowo po raz pierwszy. 2)Ludzie w krajach wysokorozwiniętych są dużo lepiej wykształceni oraz finansowo (jako jednostki)są usytuowani też dobrze. Więc ktoś kto się urodził w takim kraju wysokorozwiniętym ma co jeść, ma dach nad głową, ma bogatych i często wykształconych rodziców, którzy finansują jego edukację. Więc po iluś tam latach taki człowiek nabywa dużo wiedzy i prowadzi badania naukowe w oparciu o sprzęt i zaplecze znajdujące się w jego kraju. No i staje się bogiem, bo "myśl intelektualna jest rzeczą świętą". A teraz- jakie życie ma Brazylijczyk? Nie ma kasy, wykształcenia, nie ma też oparcia w swoim państwie, wszystko do bani; nie ma infrastruktury. No i co? Brazylia jest biednym krajem od stuleci; odczuli to ludzie żyjący 100 jak i 200 lat temu. Teraz też tam nie ma sznas na zrobienie kariery. A dystans pomiędzy krajami uprzemysłowionymi a 3-cim światem powiększa się zoraz bardzej. Czyli ktoś kto urodził się w biednym kraju musi kupować lekarstwa po normalnbej cenie - bo takie jest k.. mać Święte Prawo Kapitalizmu A ktoś kto wynalazł lekarstwo, jest po prostu Cudownym Pracusiem który w 100% zapracował Swoją Ciężką I Jedynie Słuszną Pracą na to co ma... I on jest święty bo ma własność; może sobie palić w piecu pieniędzmi itd. Niektórzy ludzie są debilami... Nie zdają sobie sprawy jak wiele znaczy urodzić się w cywilizowanym państwie i ile to daje profitów. Żałuj chopie (pether_23) żeś się nie urodził np. w Chinach, to byś dopierpo zobaczył co to znaczy 'pracować latami' i 'cięzka praca' Uważasz że jesteś lepszy od tych, którzy urodzili się w biednych krajach?? A jaka jest k... Twoja w tym zasługa, co???? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
puuchatek Upraszczacie... 28.06.05, 10:20 KOSMICZNIE upraszczacie, szanowni. Sprawa nie jest taka prosta. Z jednej strony - stawianie sprawy na poziomie dysksuji "czy to kradzież, czy nie" jest absurdalne. Jestem uczciwym człowiekiem, w życiu nic nie ukradłem, ale gdybym kradnąć coś miał uratować życie niewinnemu człowiekowi - nie zawahałbym się sekundy. Z drugiej strony opowiastki o "złodziejskich koncernach farmaceutycznych", co to "wykorzystują ludzkie nieszczęście" to takie lewicowe bajki dla (nie)grzecznych dzieci. Weźcie pod uwagę dwie tylko sprawy: - ludzie pracujący w koncernach farmaceutycznych (także ci "prości robotnicy" przy tasmach, pakowacze, kierowcy...) nie robią tego charytatywnie. Może nawet by chcieli - ale też muszą coś jeść i utrzymywać rodziny. Mniejsze wpływy koncernu = gorsze warunki dla zatrudnionych w nim ludzi. - Darujcie sobie opowiastki o tym, że leki kosztują 10000 razy więcej, niż ich wyprodukowanie etc. Wyprodukowanie nowoczesnego leku to nie tylko wymieszanie chemikaliów i zapakowanie ich w pudełeczka. To (przedtem) długie, często wieloletnie badania naukowe, kosztujące miliony dolarów. KOncern te miliony dolarów WYKŁADA - czyli inwestuje. Jeśli mu się nie zwrócą, to może od razu nie upadnie, ale następnych już nie zainwestuje. Świat nie jest taki prosty, jak chcieliby lewacy... Zaznaczam - nie staję ani "po stronie koncernó", ani "po stronie rządu Brazylii". Zauważam po prostu, że sprawa nie jest prosta. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Upraszczacie... 28.06.05, 10:37 Ale brazylijczycy chca produkowac na wlasny koszt . czyli banialuki o robolach przy tasmach , pakowaczkach i kieerowcach nie maja sensu . Koszty produkcji sa znikome . Licencja konczy sie po 30 latach . wtedy na cylym swiecie bedzie specyfik produkowany za grosze . Koncern w tym czasie musi wycisnac ile sie tylko da - za kazda cene . Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Re: Upraszczacie... 28.06.05, 10:42 Ani Puchatek, ani ja, nie mamy zamiaru usprawiedliwiac koncernow, ale zwaz chlopie, ze produkcja to znikomy procent obciazen finansowych takiego koncernu. Czy to farmakologia, czy to przemysl motoryzacyjny - gro kosztow to opracowanie nowych technologii i ich wdrozenia. Uzyskanie samych norm to koszty niebagatelne. Czy Wam sie ciagle wydaje, ze zyjemy w czasach Edissona? Odpowiedz Link Zgłoś
pskubi Walka z AIDS - b. Wazna 28.06.05, 10:40 Na miejscu rządu brazylisjksiego zrobiłbym to samo. Brazyla niestety musi borykać sie z tym poważnym problemem, który jest problelem całej cywilzacji, a nie tylko jednego państwa. Tu powinna byc zawiazana koalicja na rzecz walki z AIDS i zintensyfikowanie praca nad wynalezieniem szczepionki. Odpowiedz Link Zgłoś
kondorek1 Re: Walka z AIDS - b. Wazna 28.06.05, 11:58 A powiedz mi kto będzie tę walkę prowadził? Rząd Brazylii? Mogę sie założyć, że jeżeli zabierze się firmom patenty na leki przeciw-AIDS, to przestaną te leki wymyślać. Tak samo, jak ktoś mi przestanie płacić za pracę, którą wykonuję, tyle, ile za to chcę, to sie zwolnię. Więc obawiam się, że jak to bywa zawsze w socjaliźmie, szczytne ideały doprowadzą do dokładnie przeciwnego efektu, to znaczy znacznego przyhamowania badań nad lekami p-AIDS. Odpowiedz Link Zgłoś
ferein Brawo Brazylia 28.06.05, 11:33 Oby za przykładem Brazylii poszły inne kraje. Odpowiedz Link Zgłoś
jkammer Re: Brawo Brazylia 28.06.05, 12:17 Droge przetarl juz Bush z kolegami. Szantazem zmusili niemiecka firme Bayer do znacznego obnizenia ceny lekarstwa na waglik, gdy terrorysci zagrozili jej uzyciem w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
kaworu_nagisa Macie jeszcze watpliwosci co do patentow???? 28.06.05, 12:19 To cholerstow przyszlo ze stanow, tam wszystko prawie ma patent. Lada dzien u nas, w Europie chca je wprowadzic w IT... Na przykladzie Brazyli widac do czego taka zabawa prowadzi! Odpowiedz Link Zgłoś
fromagreatheight AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:45 Brawo Brazylijczycy ! Może wreszcie świat uprzytomni sobie, że są gdzieś granice "świętego prawa własności". Odpowiedz Link Zgłoś
77qwerty Re: AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chor 28.06.05, 12:50 moze wreszcie wezma sie za ta MAFIE FARMACEUTYCZNĄ Odpowiedz Link Zgłoś
vonle AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:50 To przez tych pedziów cały świat jest zagrożony AIDS Odpowiedz Link Zgłoś