Dodaj do ulubionych

Brazylia złamie patent, by ratować chorych?

27.06.05, 18:53
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • a_s_i_m_o Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 27.06.05, 18:59
      Mysle ze AIDS przyniesli europejscy heteroseksualni turysci. I w Brazylii tez
      raczej przyzwolenia spolecznego na homo nie ma, wiec to nastolatkowie a nie homo
      Panie urojencu_polski1
      • katolik_polski1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 27.06.05, 19:07
        To sobie mucium panie ,mucium panie, poczytaj
        artykuly na temat karnawalu w Rio !
        Zjezdzaja sie tam homoseksualne szumowiny
        z calego swiata .
        Nie byloby taniej ten burdel na kolkach zabronic,
        nizli tyle na leczenie wydawac ?
        Ale kolega kocha inaczej !Rozumiem .
        • pe1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 08:40
          sam sobie poczytaj, pryszczaty prymitywie

          karnawał w Rio jest imprezą HETEROSEKSUALNĄ
          • indianski Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:58
            W berlinie w niedziele (tak jak co roku( bylo 400 tys "homo" , a o aids ani
            widu ani slychu . Cos nie tak z katolicka teoria .
        • zebba Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 10:01
          Absolutnie widać bez podawania nicku, że jesteś 100% katolikiem polskim.
          Przeważnie Ci co przyjmuja taki nick, nie mają nic wspólnego z katolicyzmem i są
          poważnie ograniczeni umysłowo.
        • inblue69 Kto tu jest szumowiną? 28.06.05, 10:45
          Wyłącz Radio MaRyja a włącz rozum (jeśli go wogóle masz).
        • mikado88 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:58
          tu o chore dzieci debilu
      • wiksadyba1 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 08:53
        Tak gwoli ścisłości, to w Brazylii "przyzwolenie społeczne" na homo jest duże,
        zwłaszcza na tle innych państw kontynentu...Nie to, żebym pisał to w obronie
        katolika_polskiego 1:)
      • abraham2000 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:26
        Typowe baranienie, coś napiszę nim pomyślę. Historia AIDS jest doskonale znana,
        wirusa "hiv" rozniósł po Stanach steward Air France latający na liniach
        afrykańskich i do Stanów gdzie z powodu urody był "top one" wśród pederastów.
        Nazwano go wówczas Aniołem Śmierci, w pierwszej okresie 1978-88 choroba
        nazywana była chorobą pedałów, dopiero mutacje wirusa oraz sexturystyka
        biseksualistów przeniosły ją na kobiety. I to by był na tyle.
        • 1europejczyk Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 09:39
          A w Afryce jest wielce prawdopodobne, ze virus zostal uaktywniony w latach
          siedemdziesiatych przez europejskich "naukowcow" badajacych szczepionke
          przeciwko "polio", ktorzy w pogoni za naukowym rozglosem i zyskami firm
          farmaceutucznych nie zachowali nalezytych srodkow ostroznosci prowadzac badania
          na szympansach.
          Sprawa rowniez jest dosyc znana: z braku dowodow i z powodow czestych wojen w
          tej czesci Afryki nie zdolano jej do konca wyswietlic by moc wytoczyc proces
          firmie i "naukowcom".
          Pseudonaukowcy podobnie jak i pseudoinformatycy "zapewniaja" sobie
          zatrudnienie: jedni "tworza" wirusy by inni mogli sprzedawac "szczepionki" albo
          programy antyvirusowe.
        • fartur78 Re: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 10:16
          Masz racje zaczęło się w ten sposób choroba szybciej rozpowszechniała się wśród
          homoseksualistów bo oni wykazywali większą aktywność seksualną ale niestety
          czasy się zmianiły i teraz bardziej jest to choroba hetero niż homo bo homosy
          mają już większą świadomość zagrożenia i przestrzegają zasad bezpieczeństwa.
          Teraz jak chcesz się zarazić wystarczy pójść na hetero disco...
          no i oczywiście puścić się z katolikiem polskim dla którego "gumka" to
          śmiertelny grzech
    • aaki koncerny farmacrutyczne sa bardziej 27.06.05, 19:04
      drapieżne i cyniczne niż przemysł zbrojeniowy(jak również bardziej dochodowe)
      www.aegis.com/factshts/network/simple/lopi.html
    • 3m05 Bono Lula 27.06.05, 19:24
      "Wielu naukowców i artystów zawiązało nieformalną koalicję na rzecz zwiększenia
      dostępności drogich leków. Jedną z czołowych postaci tej koalicji jest Bono".

      Brawo Bono, brawo Lula!

      Zysk korporacji nie moze byc jedynym celem w obliczu ludzkiej tragedi i zagrozenia.
      • kondorek1 Re: Bono Lula 28.06.05, 09:11
        Myślę, że zamiast apelować i sięgać do cudzej kieszeni Bono mógłby np. kupić te
        leki z własnej kieszeni (w końcu biedny nie jest) i zaapelowac do swoich
        kolegów/koleżanek z branży o DOBROWOLNE datki.
    • sebastian64 Branża farmaceutyczna jest najbardziej dochodowa 27.06.05, 19:31
      Branża farmaceutyczna jest najbardziej dochodowa na świecie właśnie dzięki temu,
      że nawet biorąc pod uwagę koszty badań naukowych to nowoczesne leki są objęte
      marżą niejednokrotnie przekraczającą 1000 % !
    • tornson Brawo Lula!!!! :o) 27.06.05, 19:37
      Gnoić bezdusznych kapitalistów, dla których życie milionów ludzi nic nie znaczy
      wobec pieniędzy.
      Od czasów Kompanii Wschodnioindyjskiej (4mln ofiar w samym Wschodnim Bengalu)
      wielkie ponadnarodowe niosą śmierć i cierpienie! Wielkie ponadnarodowe koncerny
      muszą podlegać jakimś międzynarodowym standardom i regulacjom, tak by nie
      szkodziły ludziom, albo zostać zniszczone!!!
      • tornson Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozwolili 27.06.05, 19:40
        by chorzy cierpieli napełniając kabzę wielkim obcym koncernom farmaceutycznym,
        mimo że polskie koncerny były w stanie produkować taniej takie same leki.
        Niestety w kapitalistycznej Polsce zdrowie i życie człowieka NIC nie znaczy
        wobec wielkiego biznesu.
        Powinniśmy uczyć się od Brazylii.
        • kondorek1 Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:14
          Co ty bredzisz? W Polsce jest kapitalizm? Buahahahahaha To właśnie w
          socjalistycznej Polsce życie nic nie znaczy.
          A produkowanie cudzego leku to KRADZIEŻ. To tak, jakbym powiedział, że nie ma
          sensu wydawać 3000 PLN na komputer: mogę zapłacić złodziejowi 200 złotych i
          ukradnie twój sprzęt, więc po co przepłacać.
          • ylemai Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:28
            problem w tym, że jak złodziej zabierze ci komputer, to już nie będziesz go
            miał. załóżmy jednak, że grasz z kolegą w jakieś mordobicie na konsoli. On
            wykorzystał jakąś sprytną kombinację ruchów (tzw. combo) by cię zmasakrować i
            rundę wygrać. jednak - podpatrzyłeś jak on to robi, i w następnej rundzie sam
            użyłeś takiej kombinacji. i co, kolega ma krzyczeć że go okradłeś z pomysłu? że
            już go nie ma?

            tak samo z lekiem. to że ktoś przechwyci know-how, nie odbiera go twórcy. żyjesz
            opętany mitologią neoliberalizmu, która nijak się ma do "post-scarcity economy".
            • lubawa1 Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:59
              Wymyślenie takiej kombinacji ruchów (combo) zapewne nie kosztowało kolegi zbyt
              wiele. Niestety wynalezienie nowego lekarstwa to nie "combo" i sporo kosztuje.
              Jeśli teraz (nie daj Bóg) pojawi się jakaś nowa choroba to firmy farmaceutyczne
              wyciągną lekcję z opisywanych przypadków i nie będą już tak chętne do podjęcia
              badań nad lekarstwem na nią.
          • tbernard Re: Zarządcom Polski niestety brakuje ikry i pozw 28.06.05, 09:58
            Widzę, że Pan szanowny z gatunku obrońców patentów, własności intelektualnych i
            tym podobnych. No to popatrzmy na wzorowy kraj jeśli chodzi o ochronę
            intelektualną i patenty. Chodzi o przypadek USA i wąglika po ataku na WTC. Przed
            atakiem USA nie chciały obniżek cen leków dla biednych, w skrócie stali na
            stanowisku: niech zdychają jak ich nie stać. Po ataku, gdy zapanował strach
            przed wąglikiem okazało się, że Bayer ma jeszcze okres ochronny (patent) na
            najskuteczniejszy wtedy lek, to USA zażądało obniżenia ceny lub zagroziło
            złamaniem patentu. Było to opisywane na stronach Wyborczej. Wniosek: kradzież
            intelektualna ma miejsce tylko wtedy, gdy biedniejsi i słabsi nie mogą płacić. W
            przypadku gdy silniejszy i bogatszy czegoś potrzebuje i nie chce zapłacić, to
            nagle mamy "wyższą konieczność".
          • tbernard kto ma płacić za patenty? 28.06.05, 10:20
            Widzę, że Pan szanowny z gatunku obrońców patentów, własności intelektualnych i
            tym podobnych. No to popatrzmy na wzorowy kraj jeśli chodzi o ochronę
            intelektualną i patenty. Chodzi o przypadek USA i wąglika po ataku na WTC. Przed
            atakiem USA nie chciały obniżek cen leków dla biednych, w skrócie stali na
            stanowisku: niech zdychają jak ich nie stać. Po ataku, gdy zapanował strach
            przed wąglikiem okazało się, że Bayer ma jeszcze okres ochronny (patent) na
            najskuteczniejszy wtedy lek, to USA zażądało obniżenia ceny lub zagroziło
            złamaniem patentu. Było to opisywane na stronach Wyborczej. Wniosek: kradzież
            intelektualna ma miejsce tylko wtedy, gdy biedniejsi i słabsi nie mogą płacić. W
            przypadku gdy silniejszy i bogatszy czegoś potrzebuje i nie chce zapłacić, to
            nagle mamy "wyższą konieczność".
    • bladatwarz I slusznie! 27.06.05, 22:55

    • jakeww abbot - jaki kraj? 28.06.05, 07:45
      chyba już w pierwszym akapicie warto było podać kraj pochodzenia koncernu Abbot
      z którym chce zawalczyć rząd Brazylii

      wychodzi ok. 50mln dolarów rocznie, ten koszt, zatem jest to niedużo dla dużego
      państwa jak Brazylia...
    • matjac Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 08:02
      Najtańsze lekarstwo to przestrzegać przykazań Stwórcy zapisanych w Biblii.
      Gdyby ludzie nie łamali Bożego Prawa np. nie cudzołozyli to by nie mieli wielu
      przekleństw lecz błogosławieństwa.
      Cudzołostwo i choroby z tym związane są stare jak świat.
      No ale dziś ludzie wolą wierzyć rządom i firmom farmaceutycznym.
      pozdrawiam
      • tex3 Ależ ty jesteś ograniczony 28.06.05, 08:21
        Ależ ty jesteś ograniczony umysłowo
        Jak pan bóg chce kogoś ukarać to mu
        rozum odbiera – Człowieku a inne
        choroby jak np. białaczka , sąsiad
        wydaje miesięcznie cztery tysiące zł.
        na ratowanie dziecka ,
        Ten artykuł jest o tym aby drogie
        leki były tańsze rozumiesz
      • marmoo Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 08:36
        A te dzieci na hiv umierające to takie spedalone i puszczające się są, więc mają
        za swoje, prawda?
      • grogreg racja. 28.06.05, 08:53
        Gdyby ludzie sluchali glosu swoich religii nie byloby wojen, przestepczosci,
        wyzysku..... ale tak kurw.... nie jest a kare ponosza niewinni. Dlatego kazdy
        krok by tego skur...stwa bylo mniej jest wazny. A krok dokonany przez Brazylie
        jest ogromny. Aczkolwiek Republika Poludniowej Afryki byla pierwsza.
      • fartur78 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 09:52
        A ja mimo wszystko wolę ufac prezerwatywom niż miłosciwie nam panującemu
        Benedyktowi :)
        • astana1 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 12:37
          No to gratuluje, bo badania dowodza, ze wsrod par z ktorych jeden partner jest
          nosicielem, a drugi nie i uzywaja prezerwatyw i tak srednio po pol roku
          dochodzi do zakazenia, takze modl sie zebys nie trafil na nosiciela. Chyba
          jednak bezpieczniej byc monogamista.
          • fartur78 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 13:35
            Nie znam tych badań - prawde mówiąc. Oczywiście masz racje najlepiej być
            monogamistą ale być monogamistą możesz jeśli przestaniesz być singlem a żeby
            nim przestać być to musisz zaryzykować. To dziwne że mi gratulujesz w tak
            ironiczny sposób czyżbyś chciał powiedzieć że jeżeli i tak srednio po pol roku
            spółkowania z zkakażonym dochodzi do zakazenia to lepiej sobie dać spokuj z
            gumkami?
            Nie daj boże głosisz te swoje poglądy w gronie młodych ludzi!!!!!
      • feliks-50 Ale brednie ! 28.06.05, 09:58
        Trzeba trochę pomyśleć zanim się coś powie !
      • werrka Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 11:50
        matjac napisał:

        > Najtańsze lekarstwo to przestrzegać przykazań Stwórcy zapisanych w Biblii.<

        TO JUZ RECE OPODAJA!!!! Co za glupota, a co powiesz na tysiace ludzi zakazonych na calym swiecie poprzez krew podawana im w szpitalach? Bo choc juz wiedziano o chorobie to oszczedzano na badaniach pobieranej krwi. Nic nie slyszales? To w krzakach do tej pory zyles? I ludzie ci bogobojni (hehe) zyli z innymi i ich zarazali, nie majac zadnej swiadomosci, za sa zagrozeniem dla innych ludzi. Bo i skad? zanim chora sie na tyle ujawnila, ze wzbudzila niepokoj w nich samych to jeszcze dluga droga do diagnozy. I tak polecialo... starzy, mlodzi, dzieci.
        A to, ze wygrywali pojedyncze czy zbiorowe pozwy przeciwko np. Czerwonemu Krzyzowi w USA, czy ministerstwu zdrowia we Francji itp.itd, tak naprawde nic im nie moglo pomoc.
        • astana1 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 12:41
          Poczytaj literature, znakomita wiekszosc zakazen odbywa sie podczas stosunkow
          seksualnych, zmaina zwyczajow seksualnych, promowanie prawdziwej monogamii moze
          znaczaco wplynac na ograniczenie epidemii, nie promowanie prezerwatyw, ktorych
          dzialanie utrudniajace zakazenie jest mocno ograniczone.
      • mikado88 Re: Najtańsze lekarstwo - przestrzegać przykazań 28.06.05, 13:08
        ale miliony chorych dzieci nie są temu winne a to właśnie o nie przede
        wszystkim chodzi
        brawo brazylia
    • grogreg Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:06
      Zlamanie patentu jest tu jak najbardziej uzasadnione, a zachowanie koncernu
      farmaceutycznego moralnie naganne a nawet zbrodnicze.
      • tex3 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:12
        Jestem za !!!
        • lambert77 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:55
          Myślę że każdy byłby za ... jeżeli do tego dojdzie to będzie precedens. Problem
          leży gdzie indziej. Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim
          razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co. Nie
          wiemy jakie koszty poniosła firma farmaceutyczna na badania nad lekiem. A
          należy pamiętać też o tym że rządy uwielbiają pod publiczke wyliczać ile to nie
          zarobią ale oszczędzą tak żeby wszyscy byli zadowoleni.
          • grogreg Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 08:57
            To nie bedzie precedens. Republika Poludniowej Afryki juz kilka lat temu
            wypiela sie na farmaceutyczne koncerny.
            • ayoya Re: koncerny farm. to mega złodzieje społeczeństwa 28.06.05, 09:25
              wyobraźcie sobie ze cena jaką płacimy w aptekach jest często 10 000 razy
              większa od ceny produkcji jakiegoś leku
              • zebba Re: koncerny farm. to mega złodzieje społeczeństw 28.06.05, 09:58
                Problem jest, ale z matematyki powinieneś iść na douczanie.Chyba, że chodzisz do
                3 klasy podstawówki.
          • lubawa1 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 10:03
            lambert77 napisał:

            > Myślę że każdy byłby za ... jeżeli do tego dojdzie to będzie precedens. Problem
            >
            > leży gdzie indziej. Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim
            > razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co. Nie
            >
            > wiemy jakie koszty poniosła firma farmaceutyczna na badania nad lekiem. A
            > należy pamiętać też o tym że rządy uwielbiają pod publiczke wyliczać ile to nie
            >
            > zarobią ale oszczędzą tak żeby wszyscy byli zadowoleni.


            Otóż to. Tym razem patent zosanie złamany i wszyscy będą zadowoleni (oprócz
            udziałowców tej firmy farmaceutycznej, ale czort z nimi). Ale co będzie jeśli
            jakiś kolejny wirus zaatakuje? Idę o zakład że następnym razem koncerny o wiele
            ostrożniej podejdą do inwestycji w badania nad kolejnym lekarstwem. (może wtedy
            Bono i Lula otworzą własne laboratorium, he he he)
          • ferein Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 12:03
            > Jeżeli się nie dogadają z firmą farmaceutyczną to drugim
            > razem ta firma może nawet nie wprowadzić na ich rynek leku nowego bo po co.

            i w takim wypadku taka firma przestanie istnieć, a wszyscy jej pracownicy co ?
            pójdą na bezrobocie ? Firmy farmaceutyczne zarabiają w bogatych krajach
            wystarczająco dużo i nikomu nie robiłą łaski że istnieją. Ostatecznie miejsce
            tej firmy może zająć inna firma albo może to zrobić pństwo.
            • lubawa1 Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 12:50
              Problem w tym że żadna firma może nie zechcieć zaczynać badań nad nowymi (tfu
              tfu) chorobami skoro takie badania kosztują krocie a w wypadku sukcesu patent
              zapewne zostanie złamany. Już lepiej zarabiać na viagrze, valium i ibuprofenie.

              A co do inwestycji "panstwa" w badania nad lekami... HA HAHA HA HA HA HAHAHAHAHA
              HA HAHAHAHAHA HA HA HA HAHAHA HA HAHAH HAHA !!! ojejku... ciekawe które
              "państwo" zaangażuje się w takie badania - może te którym będzie na tym zależec
              (Zambia, Malawi albo np. Brazylia?)?? A może jakiś polityk z UE lekką ręką wyda
              grubą kasę na takie badania a wyborcy tylko temu przyklasną i wszyscy wezmą się
              za ręce i zaśpiewają "heal the world" - taaaa.... już to widzę.
      • werrka Re: Brawo Brazylia!!! 28.06.05, 11:55
        Brawo Brazylia! Tak trzymac!
        grogreg napisał:

        > Zlamanie patentu jest tu jak najbardziej uzasadnione, a zachowanie koncernu
        farmaceutycznego moralnie naganne a nawet zbrodnicze.<
        Swieta racja! nic dodac nic ujac
    • i_am_a_bird Dobry powód, żeby złamać patent. 28.06.05, 09:26
      Dobry powód, żeby złamać patent.
    • winterm NARESZCIE. 28.06.05, 09:53
      Z koncernami można rozmawiać tylko w taki sposób...inaczej nie dociera.
      • zebba Re: NARESZCIE. 28.06.05, 10:06
        Tylko co zrobisz jak koncerny przestaną łożyć na badania i nowe skuteczniejsze
        lekarstwa.
        • tbernard Re: NARESZCIE. 28.06.05, 10:15
          Tym powinny zająć się państwa, a nie jakieś koncerny. Przeliczanie zdrowia i
          życia na pieniądze i stawianie czyjegoś życia wyżej lub niżej w zależności od
          grubości portfela jest nieludzkie.
    • feliks-50 popieram stanowisko Brazyli ! 28.06.05, 09:56
      Tak należy postępować z pazernymi koncernami.
    • r.p.mcmurphy poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 09:58
      banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i tak
      pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania
      obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam reguly
      miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym
      cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy
      lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka
      dla wszystkich lokalnych rezimow.
      • indianski Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:00
        W afryce masz kilka mln takich zlodziei . Prawdopodobnie niedlugo umra , i to
        dzieki takiemu nastawieniu jak twoje .
        • janosik6 [...] 28.06.05, 10:22
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • r306 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 11:23
          Przepraszam - ales glupi jak stolowa noga. Gdyby ktos najpierw nie zainwestowal
          tych pieniedzy w badania i leku nie wynalazl, to na kogo bys psioczyl???? Na
          Boga? Ktos wydal jednak te pieniadze, lek jest i to jest Twoim zdaniem od razu
          przyczynek aby go rozdawac? Komunistyczne bajania beda jednak wiecznie zywe...
          • noise213 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 13:23
            r306 napisał:

            > Przepraszam - ales glupi jak stolowa noga. Gdyby ktos najpierw nie zainwestowal
            >
            > tych pieniedzy w badania i leku nie wynalazl, to na kogo bys psioczyl???? Na
            > Boga? Ktos wydal jednak te pieniadze, lek jest i to jest Twoim zdaniem od razu
            > przyczynek aby go rozdawac? Komunistyczne bajania beda jednak wiecznie zywe...

            gosćiu...Firmy farmaceutyczne zarabiają krocie na sprzedaży lekarstw z krajach Zachodu; i to dzięki tym pieniądzom mają środki na dalszy rozwój.
            A kasa z inych rynków to jest tylko ekstra dodatek.
            Wiec firmy farmaceutyczne nie przestaną istnieć.
            BTW, czytałem gdzieś (chociaż nie jestem przekonany czy to aby na pewno jest do końca prawda), że rozwój farmakologii odbywa się głownie na uniwerkach za państwowe pieniądze (myślę, że tak jest w Europie, bo USA są raczej prywatne badania), a firmy farmaceutyczne chętnie korzystają z uzyskanych wyników nic za nie nie płacąc.
            • r306 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 14:38
              > gosćiu...Firmy farmaceutyczne zarabiają krocie na sprzedaży lekarstw z
              krajach
              > Zachodu; i to dzięki tym pieniądzom mają środki na dalszy rozwój.
              > A kasa z inych rynków to jest tylko ekstra dodatek.
              Odsylam do podrecznika ekonomii i poznanie pojecia 'psucia' - psucia pieniadza,
              rynku itd.
              Wiesz ile zywnosci na swiecie sie marnuje, a Afyka i Bangladesz ciagle gloduja.
              Wiesz, ze gdyby nie dotowanie produkcji zywnosci w USA i Europie, to rynki te
              zalaloby tanie zboze z Afryki pozwalajac tym krajom na zlapanie ekonomicznego
              oddechu?
              Pozyj troche i porozgladaj sie. Popracuj, utrzymaj sie sam itd.

              > Wiec firmy farmaceutyczne nie przestaną istnieć.
              I tu sie mylisz.
              Mozliwe, ze nie przestana istniec calkowicie, ale tu NIE O TO CHODZI. Chodzi o
              postep, o potencjal. A tego nie bedzie bez gigantycznego zaplecza finansowego.

              Moze za krotko zyjesz, ale ja Ci przytocze jeden przyklad z pewnego kraju nad
              Wisla. Jest taki kierunek na Akademiach Medycznych - farmacja. Wysterczy krotka
              analiza - kiedy ten kierunek byl najbardziej oblegany i podczas naboru odbywala
              sie ostra selekcja, a kiedy siecil pustkami i zbieral tych, ktorym nie udalo
              sie dostac na medycyne czy stomatologie. Ale te analize zostawiam juz Tobie.
              Moze to skloni Cie do przemyslen.

              > BTW, czytałem gdzieś (chociaż nie jestem przekonany czy to aby na pewno jest
              do
              > końca prawda), że rozwój farmakologii odbywa się głownie na uniwerkach za pańs
              > twowe pieniądze
              Proponuje zapoznac sie z pojeciem grantu naukowego i dodarcie do nazw
              fundatorow.
      • tbernard pólnocno-amerykanska mentalnosc też 28.06.05, 10:06
        A USA, wąglik i patent na najlepszy wtedy lek?
        Przed wąglikiem USA to kraj cywilizowany gdzie patent i forsa to święta rzecz.
        Gdy pojawił się wąglik, to nagle ogłaszają, że patenty mają w d... jeśli koncern
        zagraniczny (Bayer) nie obniży ceny. W Wyborczej było opisywane.
        • zszywaczem w cenie leku opłacamy min pijaństwa repów... 28.06.05, 10:14
          wiem dobrze bo mam kolege który 3 lata pracował własnie w abbocie - co miesiąc
          parę tysięcy "funduszu reprezentacyjnego" z którego raz lub dwa w miesiącu i
          chodzilismy sobie do fajnej knajpy... co weekend "wyjazdy szkoleniowo
          integracyjne" polegające na nieustannym pijaństwie... do tego pikniki, szkoły
          przetrwania itp - wszystko w ramach szkoleń (zwrot podatku) które trwały
          godzinę a dlaej zabawa... drugiego dnia szkolenia nikt nie przychodził na sale
          wykładowa bo wszyscy kaca leczyli... a praca? 3-5 godzin dziennie wozenia
          ulotek i gadżetów po szpitalach i przychodniach za grube tysiące, jakich
          uczciwie pracujacy 8-10 godzinn dziennie człowiek nie zarobi

          to na to idą pieniądze z patentów, za te imprezy umierają ludzie których nie
          stac na leki (i abbot nie jest tutaj wyjatkiem, raczej regułą)
          • r.p.mcmurphy Re: w cenie leku opłacamy min pijaństwa repów... 28.06.05, 10:39
            czyli nie przeszkadzalo moczyc morde za "splamione krwia pieniadze"? jestes
            uosobieniem moralnosci.
      • tswiercz Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:17
        Jakie okradanie. Wiesz ile ci właściciele mają na kontach? To setki, tysiące milionów dolarów, z którymi już nie wiedzą co robić i tylko ścigają się między sobą kto ma więcej (komu sie udało więcej ukraść). Pozatym ile to już nie było afer z firmami farmaceutycznymi. Ile to leków dotowanych z budżetu państwa polskiego jest sprzedawanych po rekordowych marżach, ile oni nie sponsorowali wycieczek, prezentów lekarzom aby oni przepisywali ludziom właśnie ich lek. Skoro oni oszukują, to dlaczego my tego mamy nie robić.
        • r.p.mcmurphy Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 10:31
          tswiercz napisał:

          > Jakie okradanie. Wiesz ile ci właściciele mają na kontach? To setki, tysiące mi
          > lionów dolarów, z którymi już nie wiedzą co robić i tylko ścigają się między so
          > bą kto ma więcej (komu sie udało więcej ukraść). Pozatym ile to już nie było af
          > er z firmami farmaceutycznymi. Ile to leków dotowanych z budżetu państwa polski
          > ego jest sprzedawanych po rekordowych marżach, ile oni nie sponsorowali wyciecz
          > ek, prezentów lekarzom aby oni przepisywali ludziom właśnie ich lek. Skoro oni
          > oszukują, to dlaczego my tego mamy nie robić.

          to sa ICH pieniadze moga nimi palic w piecu jak maja taka ochote, nic wam do tego!
          za wlasne ciezkie pieniadze opracowali lek, wczesniej kilkadziesiat innych
          kosztownych projektow nie wypalilo (bo taki jest wskaznik sukcesu w
          biotechnologii) i maja pelne prawo do premii. rzad brazylii tez mogl
          zainwestowac w badania nad lekiem na aids, ale wola inwestowac w stadiony
          pilkarskie albo organizacje karnawalow itp. itd. a jak przychodzi co do czego to
          podpieprzyc czyjas WLASNOSC bo tak jest wygodniej. prawo i wlasnosc powinny byc
          swiete, przez taka mentalnosc jak wasza jestesmy w takim miejscu Europy a nie
          innym. mozna postawic znak rownosci ze spoleczenstwem brazylijskim, oba narodki
          katolickie, oba krotkowzroczne, zlodziejskie i pelne hipokryzji.

          co do sponsorowania lekarzy, kazdy pacjent moze zazyczyc sobie tanszego
          odpowiednika leku, a jak jest idiota i tego nie robi to jego problem. to samo
          dotyczy Brazylii, jest kilka firm produkujacych podobne leki, mozna wybierac -
          albo wywierac uczciwa presje na Abbota poprzez negocjacje z innym koncernem. ale
          po co, latwiej podpieprzyc!
          • werrka Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 12:06
            r.p.mcmurphy napisał:za wlasne ciezkie pieniadze opracowali lek, wczesniej kilkadziesiat innych
            > kosztownych projektow nie wypalilo (bo taki jest wskaznik sukcesu w
            biotechnologii) i maja pelne prawo do premii. podpieprzyc czyjas WLASNOSC bo tak jest wygodniej. prawo i wlasnosc powinny byc swiete, przez taka mentalnosc jak wasza jestesmy w takim miejscu Europy a nie innym. mozna postawic znak rownosci ze spoleczenstwem brazylijskim, oba narodki katolickie, oba krotkowzroczne, zlodziejskie i pelne hipokryzji.

            Coz pozostaje mi zyczyc, bys musial ponosic wygorowane, narzucone przez producentow, ceny lekow dla ratowania zdrowia swoich dzieci czy tam wnukow, dopiero wowczas zrozumiesz, ze to jest niemoralne cenowe szalenstwo.
      • jkammer Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 12:58
        r.p.mcmurphy napisał:

        > banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i tak
        > pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania
        > obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam regul
        > y
        > miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym
        > cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy
        > lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka
        > dla wszystkich lokalnych rezimow.

        Droge przetarl juz najwiekszy demokrata - Bush z kolegami.
        Szantazem zmusili niemiecka firme Bayer do znacznego obnizenia ceny lekarstwa na
        waglik, gdy terrorysci zagrozili jej uzyciem w USA.
      • noise213 Re: poludniowo-amerykanska mentalnosc 28.06.05, 13:13
        >>banda zlodziei, abnegatow i anarchistow - dlatego ich demokracje to cyrk, i >>tak
        >>pozostanie na zawsze. proba okradania firmy farmaceutycznej lub wymuszania
        >>obnizek szantazem tylko potwierdza jak funkcjonuja ich mozgi - jakies tam >>reguly
        >>miedzynarodowe trzeba przestrzegac, bo ponoc wtedy mozna byc nazwanym
        >>cywilizowanym, ale do czasu - tak naprawde g... nas obchodza reguly, wyciagamy
        >>lape po co tylko sie da. ten partykularyzm zakodowany genetycznie jest pozywka
        >>dla wszystkich lokalnych rezimow.

        jesteś głupi.
        Amerykanie i reszta tzw.Świata Zachodniego patrzą na całą resztę jako na cyrk bo ta reszta nie ma kasy ani siły militarnej. USA nie liczy się z żadnym krajem który nie ma broni jądrowej, natomiast Z Chinami, Indiami czy Rosją(i paroma innymi) rozmowa jest inna, bo one mają SIŁĘ i z nimi Bush musi się liczyć.
        A resztę ma w d..., bo najw. są interesy USA.
        Przepisy międzynarodowe to tylko biurokratyczna paplanina, którą Amerykanie wykorzystują tak jak im się zachce w danej chwili.
        Jeżeli uważasz, że demokracja i przestrzeganie reguł zapewniają uznanie na arenie międzynarodowej, to się mylisz. Uznanie zapewnia pozycja gospodarcza i armia.
        A kraje rozwijające się nie mają zasobów, ludzie mieszkający tam nie są chodzą ubrani w ciuchy Nike'a, więc nawet przeciętny Amerykanin patrzy z pogardą na skromnie ubranych latynoamerykanów; a co dopiero myślą politycy i spece od biznesu, którzy są zdemoralizowanymi świniami?? Ci to dopiero mają ich w pogardzie.
    • pether_23 TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 10:15
      Brazylia nigdy nie będzie miała uczciwego społeczeństwa, jeżeli rząd przymyka
      oczy na oszustwa a nawet sam oszukuje. Wychodzę z założenia, że własność
      intelektualna jest rzeczą świętą, jeżeli ktoś pracował latami nad jakimś lekiem,
      inwestując ogromne pieniądze w badania to ma święte prawo na tym leku zarobić,
      chociażby po to by zwróciły mu się koszty badań. I nie ma w tym nic nagannego.
      Naganne jest to co robi rząd Brazylii chcąc okraść firmę z patentu. To przecież
      jest czysta komuna, podszyta tylko ciut inną demagogią!
      • zszywaczem Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 10:20
        święte jest tylko życie człowieka, własność (jakakolwiek) to tylko środek a nie
        cel...

        jeśli na jednej szali mają życie tysięcy ludzi a na drugiej zysk koncernów to
        sprawa jest dla mnie oczywista (zarobili już tyle że i koszty badań się
        zwróciły się wielokrotnie, tak więc splajtują od tego)

        w Polsce tez byłoby to PRAWNIE możliwe (patrz art. 1 KC) ale naszym rządzącym
        spaślakom brakuje jaj...
        • zszywaczem Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 10:27
          sorki, art. 5 KC...
          • kondorek1 Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 12:08
            A może zamiast głośno krzyczeć na różnych forach o okradaniu innych lewacy się
            skrzykną i złożą (z własnej kasy!) na leki dla ubogich?
      • mikado88 do peter_23 28.06.05, 13:24
        przecierz właśćiciel tego koncernu sam tego leku nie wynalazł(sam guwno umie),a
        jego pracownicy pewnie niemają pretensji do rządu brazyli wiedzą że chodzi o
        ludzkie zdrowie
      • noise213 Re: TO JUŻ JEST SKANDAL!!! 28.06.05, 14:00
        pether_23 napisał:

        > Brazylia nigdy nie będzie miała uczciwego społeczeństwa, jeżeli rząd przymyka
        > oczy na oszustwa a nawet sam oszukuje. Wychodzę z założenia, że własność
        > intelektualna jest rzeczą świętą, jeżeli ktoś pracował latami nad jakimś lekiem
        > ,
        > inwestując ogromne pieniądze w badania to ma święte prawo na tym leku zarobić,
        > chociażby po to by zwróciły mu się koszty badań. I nie ma w tym nic nagannego.
        > Naganne jest to co robi rząd Brazylii chcąc okraść firmę z patentu. To przecież
        > jest czysta komuna, podszyta tylko ciut inną demagogią!

        Czyli wg Ciebie uczciwe społeczenstwo to jest takie, które daję się wykorzystywać bogatym krajom kapitalistycznym?

        >>Wychodzę z założenia, że własność
        >>intelektualna jest rzeczą świętą...

        Zauważ,że aby ta wartość intelektualna powstała zadziałał szerego czynników:
        1)lekarstwa powstają w krajach o najwyższym stopniu rozwoju infrastruktury przemysłowej - ktoś to stworzył, nie?? Pracowały na to całe pokolenia Anglików, Francuzów,Amerykanów itd od XVIIIw, żeby stowrzyć tą infrastrukturę, a paradoksalnie w tym czasie kraje uważanie dziś za rozwijające się były notorycznie ekspolatowane z zasobów. Dobrze; zgodzę się, były gorzej rozwinięte cywilizacyjnie, więc zostały skolonizowane - zapłaciły dziejowo po raz pierwszy.
        2)Ludzie w krajach wysokorozwiniętych są dużo lepiej wykształceni oraz finansowo (jako jednostki)są usytuowani też dobrze. Więc ktoś kto się urodził w takim kraju wysokorozwiniętym ma co jeść, ma dach nad głową, ma bogatych i często wykształconych rodziców, którzy finansują jego edukację. Więc po iluś tam latach taki człowiek nabywa dużo wiedzy i prowadzi badania naukowe w oparciu o sprzęt i zaplecze znajdujące się w jego kraju. No i staje się bogiem, bo "myśl intelektualna jest rzeczą świętą".
        A teraz- jakie życie ma Brazylijczyk? Nie ma kasy, wykształcenia, nie ma też oparcia w swoim państwie, wszystko do bani; nie ma infrastruktury.

        No i co?
        Brazylia jest biednym krajem od stuleci; odczuli to ludzie żyjący 100 jak i 200 lat temu. Teraz też tam nie ma sznas na zrobienie kariery. A dystans pomiędzy krajami uprzemysłowionymi a 3-cim światem powiększa się zoraz bardzej.
        Czyli ktoś kto urodził się w biednym kraju musi kupować lekarstwa po normalnbej cenie - bo takie jest k.. mać Święte Prawo Kapitalizmu
        A ktoś kto wynalazł lekarstwo, jest po prostu Cudownym Pracusiem który w 100% zapracował Swoją Ciężką I Jedynie Słuszną Pracą na to co ma... I on jest święty bo ma własność; może sobie palić w piecu pieniędzmi itd.

        Niektórzy ludzie są debilami... Nie zdają sobie sprawy jak wiele znaczy urodzić się w cywilizowanym państwie i ile to daje profitów.

        Żałuj chopie (pether_23) żeś się nie urodził np. w Chinach, to byś dopierpo zobaczył co to znaczy 'pracować latami' i 'cięzka praca'
        Uważasz że jesteś lepszy od tych, którzy urodzili się w biednych krajach?? A jaka jest k... Twoja w tym zasługa, co???? Pozdrawiam
    • puuchatek Upraszczacie... 28.06.05, 10:20
      KOSMICZNIE upraszczacie, szanowni.

      Sprawa nie jest taka prosta.

      Z jednej strony - stawianie sprawy na poziomie dysksuji "czy to kradzież, czy
      nie" jest absurdalne. Jestem uczciwym człowiekiem, w życiu nic nie ukradłem, ale
      gdybym kradnąć coś miał uratować życie niewinnemu człowiekowi - nie zawahałbym
      się sekundy.

      Z drugiej strony opowiastki o "złodziejskich koncernach farmaceutycznych", co to
      "wykorzystują ludzkie nieszczęście" to takie lewicowe bajki dla (nie)grzecznych
      dzieci. Weźcie pod uwagę dwie tylko sprawy:

      - ludzie pracujący w koncernach farmaceutycznych (także ci "prości robotnicy"
      przy tasmach, pakowacze, kierowcy...) nie robią tego charytatywnie. Może nawet
      by chcieli - ale też muszą coś jeść i utrzymywać rodziny. Mniejsze wpływy
      koncernu = gorsze warunki dla zatrudnionych w nim ludzi.

      - Darujcie sobie opowiastki o tym, że leki kosztują 10000 razy więcej, niż ich
      wyprodukowanie etc. Wyprodukowanie nowoczesnego leku to nie tylko wymieszanie
      chemikaliów i zapakowanie ich w pudełeczka. To (przedtem) długie, często
      wieloletnie badania naukowe, kosztujące miliony dolarów. KOncern te miliony
      dolarów WYKŁADA - czyli inwestuje. Jeśli mu się nie zwrócą, to może od razu nie
      upadnie, ale następnych już nie zainwestuje.

      Świat nie jest taki prosty, jak chcieliby lewacy...

      Zaznaczam - nie staję ani "po stronie koncernó", ani "po stronie rządu
      Brazylii". Zauważam po prostu, że sprawa nie jest prosta.
      • indianski Re: Upraszczacie... 28.06.05, 10:37
        Ale brazylijczycy chca produkowac na wlasny koszt . czyli banialuki o robolach
        przy tasmach , pakowaczkach i kieerowcach nie maja sensu . Koszty produkcji sa
        znikome . Licencja konczy sie po 30 latach . wtedy na cylym swiecie bedzie
        specyfik produkowany za grosze . Koncern w tym czasie musi wycisnac ile sie
        tylko da - za kazda cene .
        • r306 Re: Upraszczacie... 28.06.05, 10:42
          Ani Puchatek, ani ja, nie mamy zamiaru usprawiedliwiac koncernow, ale zwaz
          chlopie, ze produkcja to znikomy procent obciazen finansowych takiego koncernu.
          Czy to farmakologia, czy to przemysl motoryzacyjny - gro kosztow to opracowanie
          nowych technologii i ich wdrozenia. Uzyskanie samych norm to koszty
          niebagatelne. Czy Wam sie ciagle wydaje, ze zyjemy w czasach Edissona?
    • pskubi Walka z AIDS - b. Wazna 28.06.05, 10:40
      Na miejscu rządu brazylisjksiego zrobiłbym to samo. Brazyla niestety musi
      borykać sie z tym poważnym problemem, który jest problelem całej cywilzacji, a
      nie tylko jednego państwa. Tu powinna byc zawiazana koalicja na rzecz walki z
      AIDS i zintensyfikowanie praca nad wynalezieniem szczepionki.
      • kondorek1 Re: Walka z AIDS - b. Wazna 28.06.05, 11:58
        A powiedz mi kto będzie tę walkę prowadził? Rząd Brazylii? Mogę sie założyć, że
        jeżeli zabierze się firmom patenty na leki przeciw-AIDS, to przestaną te leki
        wymyślać. Tak samo, jak ktoś mi przestanie płacić za pracę, którą wykonuję,
        tyle, ile za to chcę, to sie zwolnię. Więc obawiam się, że jak to bywa zawsze w
        socjaliźmie, szczytne ideały doprowadzą do dokładnie przeciwnego efektu, to
        znaczy znacznego przyhamowania badań nad lekami p-AIDS.
    • abhaod Zdrowie tylko dla bogatych?Pistolety tylko dla 28.06.05, 11:05
      biednych!
    • ferein Brawo Brazylia 28.06.05, 11:33
      Oby za przykładem Brazylii poszły inne kraje.
      • jkammer Re: Brawo Brazylia 28.06.05, 12:17
        Droge przetarl juz Bush z kolegami.
        Szantazem zmusili niemiecka firme Bayer do znacznego obnizenia ceny lekarstwa na
        waglik, gdy terrorysci zagrozili jej uzyciem w USA.
    • kaworu_nagisa Macie jeszcze watpliwosci co do patentow???? 28.06.05, 12:19
      To cholerstow przyszlo ze stanow, tam wszystko prawie ma patent. Lada dzien u
      nas, w Europie chca je wprowadzic w IT... Na przykladzie Brazyli widac do czego
      taka zabawa prowadzi!
    • fromagreatheight AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:45
      Brawo Brazylijczycy ! Może wreszcie świat uprzytomni sobie, że są gdzieś granice
      "świętego prawa własności".
      • 77qwerty Re: AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chor 28.06.05, 12:50
        moze wreszcie wezma sie za ta MAFIE FARMACEUTYCZNĄ
    • vonle AIDS: Brazylia złamie patent, by ratować chorych? 28.06.05, 12:50
      To przez tych pedziów cały świat jest zagrożony AIDS

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka