parigot 03.09.05, 12:24 My to juz przerabialismy...Niedlugo wytopia 1000000 ton surowki w ciagu doby by wywalic pozniej na smieci bo i tak nikt nie bedzie tego potrzebowal... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zewszad_i_znikad Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:25 Czyżby inicjatywa wyszła od władz? Z tego co wiem, Łuka pochodzi właśnie ze Szkłowa... Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka A u nas, w Mońkach wymyślelim takom masyne, 03.09.05, 14:53 ze za 22 godzin obrała wszystkie ziemniaki z okolic. I zeb ne stracić rekordu, musielim z samej Lomzy dopozycać ziemniaki na tych 2 godzin, co brakło do 24. Ale rekord pobilim. I byłby jesce większy ten rekord, ale nikt nie wymyślił masyny do recyklingu obierków, to i my rozesli się po chałupach. A może i u was jakie masyny rekordowe wymyśleli, a? Odpowiedz Link Zgłoś
sloggi Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:26 Przez zupełny przypadek ze Szkłowa pochodzi Aleksandr Łukaszenka - co za zbieg okoliczności. Odpowiedz Link Zgłoś
cubzas To nie przypadek. 03.09.05, 14:22 To nie przypadek. Przeciez to samprzywodca go zaprojetowal. >Przez zupełny przypadek ze Szkłowa pochodzi Aleksandr Łukaszenka - co za zbieg > okoliczności. Odpowiedz Link Zgłoś
linski4 [...] 03.09.05, 16:02 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 "A jak ja dorosne, bede traktorzystka" 03.09.05, 16:05 Rozumiem, <linski>, ze ty nie jestes Chamita, ani nawet chamem? Odpowiedz Link Zgłoś
nick_othem fiat 125p 03.09.05, 12:29 kiedyś, o ile dobrze pamietam, robiono tez jakies "długodystansowe" testy bolidu o nazwie polski fiat 125p. A jaka to była bryka, każdy wie... Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciagniki 03.09.05, 12:40 sa naprawde bardzo dobre,maja napedy na 4 kola,niezle osiagi i sa tanie. Nie trzeba od razu tego negowac i robic porownan z f126p.Zreszta maluch to wloski wynalazek. Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Re: A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciag 03.09.05, 12:56 W poście który komentowałeś była mowa o modelu 125p. Rekord świata z 1973r na 25tyś km, 25 tyś mil i 50 tyś km to też był duży ale zupełnie niepotrzebny wyczyn. Podobnie jak bicie rekordu w "oractwie polowym". W obydwu przypadkach chodziło wyłącznie o propagandę. Odpowiedz Link Zgłoś
helaq Re: A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciag 03.09.05, 13:48 To ciekawe, bo tego samego podjęli się np. propagandziści z komunistycznego, szwedzkiego Saaba w latach 90 i wielu innych firm motoryzacyjnych (m.in. DaimlerChrysler który pobił podobny rekor Mercedesami E320 bodaj w lutym br.) To się nazywa MARKETING, PROMOCJA czy jak sobie tam życzycie. Poza tym jest to doskonały poligon doświadczalny dla rozwiązań technicznych. I przestańcie bezrozumnie krytykować wszystko, co za komuny się działo, bo to wydarzenie akurat było naprawdę poważnym sukcesem (którego nie potrafiono zresztą odpowiednio zdyskontować), a PF125p w tamtym czasie był całkiem przyzwoitym i relatywnie nowoczesnym (choć opartym na podzespołach starszego Fiata 1300) samochodem. To, że - o dziwo - sporo ich jeździ jeszcze po 20-25 latach i czasem śmieszą, to już zupełnie inna sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:30 Czy próby, o których piszesz dotyczyły seryjnych modeli ? Czy firmowały je rzady Szwecji lub Niemiec ? Próba w 1973r dotyczyła seryjnego auta które nie było skonstruowane w FSO. I nawet na tamte czasy było przestarzałe (podobnie wyglądająca Łada była konstrukcja bardziej nowoczesną). A że jeżdżą do dzisaj? To dobrze, że jeżdżą. Syrena też sie czasem zdarzy ale czy to dowodzi było to auto nowoczesne ? To nie była promocja ani marketing. To była PROPAGANDA! Niby podobne ale jednak co innego. Odpowiedz Link Zgłoś
helaq Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:41 > To nie była promocja ani marketing. To była PROPAGANDA! Oczywiście, jak wszystko za czasów PRL :/ Sam mam poglądy mocno antykomunistyczne, ale "uwielbiam" czarno-białą wizję świata i potępianie w czambuł wszystkiego, co się działo w tamtym czasie. Czasem mam wrażenie, że jacyś inni ludzie, a wręcz inna rasa tu żyła wtedy... Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:52 W moim pierwszym poście napisałem, ze był to wielki wyczyn. Więc nie neguję wszystkiego co się wtedy działo. Ale polski udział w tamtym wydarzeniu ograniczył się praktycznie do kierowców i mechaników. Nawet droga, po której jeździli została zbudowana przez Niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
helaq Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:46 wychodzi na to, że SAAB albo Mercedes mają na koncie konkretne osiągnięcie w postaci pobicia rekordu, ale FSO nie może się tym chwalić. Ciekawe. Bo to źli ludzie byli? Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 15:32 Bo SAAB i Daimler-Benz (Mercedes to tylko nazwa marki) testowali swój produkt. Wielkość FSO można ocenić po "sukcesach" eksportowcyh. W Polsce każdy, kto wtedy miał samochód był szczęściarzem (lub komuchem) i nie narzekał. Nawet jeżeli auto się psuło. PF 125 był dobry tylko w początkowym okresie kiedy FSO była montownią a części w większości pochodziły z Włoch lub były wytwarzane na maszynach dostarczonych przez Fiata. Potem z jakościa było juz tyko gorzej. Nawet Fiat w końcu zarządał usunięcia swej nazwy. I nie jest to przytyk do ludzi z FSO. Mieli dobre pomysły (Syrena Sport, Ogar i pewnie wiele innych), których nie mogli realizować. O wszystkim decydowała partia. A gwóźdź do trumny wbił minister Wilczek. Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: fiat 125p 05.09.05, 01:19 www.fsomoto.xip.pl/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=6 bicie tego typu rekordów (droga wyłączona z ruchu przez 2 tygodnie) przypomina mi takie dziwne i rzadko notowane rekordy w lekkotaletyce, typu bieg 100- godzinny, bieg na 1000 km etc... Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 12:32 Toz to idiota jakich mało.W najjaśniejszej bijemy rekordy:w ilości ugotowanej zupy pomidorowej,największej ilości ludzi na zdjęciu...To są ,,poważne''rekordy.A ten burak z Drozdów orze na traktorze.Cała Najjaśniejsza potępia tego barana...W Unii Europejskiej płaci się za ugory a na Białorusi uprawia ziemię i nie importuje żywności.Te barany nie mają długu wewnętrznego i minimalny wzewnętrzny!!!!To zacofańce.Trzeba im demokracji i wolności ...nawet jak te buraki tego nie chcą. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj Wlasnie na tym polega demokracja:) Po to sie 03.09.05, 12:44 demokratyzuje innych,wystarczy spojrzec na nasze dlugi w 89 roku i obecnie. Odpowiedz Link Zgłoś
dereks stary Ty masz problemy z cyferkami ;) 03.09.05, 13:51 to lepiej nie patrz na cyferki długów bo je pomyliesz;) Odpowiedz Link Zgłoś
pracownik_gugle Re: Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 12:45 ezpa7z9 napisał: >A ten burak z Drozdów orze na traktorze.Cała Najjaśniejsza > potępia tego barana...W Unii Europejskiej płaci się za ugory a na Białorusi > uprawia ziemię i nie importuje żywności.Te barany nie mają długu > wewnętrznego i minimalny wzewnętrzny!!!!To zacofańce.Trzeba im demokracji > i wolności ...nawet jak te buraki tego nie chcą. bardzo Ci dziękuję za tego posta. To wspaniałe, że nawet w sobotę przed obiadkiem służby prasowe wujaszka Łuki monitorują forum. Gratuluję czujności i życzę dalszych sukcesów na froncie walki z niepotrzebną demokracją i wolnością. Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Re: Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 14:12 Слаўся, зямлі нашай светлае імя, Слаўся, народаў братэрскі саюз! Наша любімая маці-Радзіма, Вечна жыві і квітней, Беларусь Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Prawie racja 25.09.05, 17:28 Ale te barany zapierdzielają w polu całe dnie i mają niższe pensje niż bezrobotny Polak zasiłek. W Polsce zbierając puszki i makulaturę jesteś w stanie zarobić więcej niż pracując w białoruskim kołchozie. Odpowiedz Link Zgłoś
wmlwml Re: Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:43 Nie pisze się 8-częściowym , lecz 8-skibowym . Jeżeli szerokość korpusu odkładni (skiby)wynosi 50cm - to szerokość orki wyniesie 4m . Ciągnik pracując z pługiem jadąc z należytą prędkością 10km/h spokojnie wykona to zadanie w ciągu 21,5godziny .Potrzeba tylko takich długich pól jak na Kazaniu i cignika o mocy ok 240KM . OT ETO CAŁYJ TAKOJ BOLSZOJ SEKRET I REKORD ! Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Pług 8-częsciowy ? 03.09.05, 12:44 Chyba redaktor nie widział pługa. Zrobić pług z 8-częsci to by było mistrzostwo świata. Sądzę, że chodziło o pług 8 skibowy. Zakładając skibę 50cm za każdym przejazdem orał pas o szerokości 4m. Czyli musiał przejechać w ciągu 24 godzin ponad 250 km co daje średną szybkość powyżej 10km/h. Jeżeli dobrze zaorał to naprawdę niezły wyczyn. Chyba ze orał tylko po to by pobić rekord (a na to wskazuje "przypadkowe" miejsce w którym to się działo. Odpowiedz Link Zgłoś
babariba-babariba w czasach, w których na białostoczczyźnie... 03.09.05, 12:57 ...jeden pan montować zaczynał białoruskie 'Władzimirce', w Ursusie inny pan rozmontowywał fabrykę POLSKICH traktorów. Odpowiedz Link Zgłoś
parigot A moze to testy nowej broni 03.09.05, 13:17 Oni nam daja do zrozumienia ze jak bedziemy podskakiwac to wysla 1000 traktorow nowej generacji i zaoraja Nasz kraj by potem zasadzic rzepe na gruzach Naszych miast! Odpowiedz Link Zgłoś
kosciol.wielkiego.onana Wnimanie : Traktor wlasnie wystrzelil rakiete ziem 03.09.05, 13:18 ia ziemia i odlecial :D Odpowiedz Link Zgłoś
seiendes ..a w odpowiedzi na szydecze komentarze 03.09.05, 14:12 ...dyspozycyjnych gazet w pańskiej Polszy, traktor-rekordzista odbył rundkę honorową przelatując lotem koszącym wzdłuż całej granicy białorusko-polskiej, a spaliny na niebie ułożyły się w długo czytelny napis "Aleksander Łukaszenko to równy gość!" i "Traktory zdobędą wiosnę!" Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: ..a w odpowiedzi na szydecze komentarze 03.09.05, 15:39 seiendes napisał: > ...dyspozycyjnych gazet w pańskiej Polszy, traktor-rekordzista odbył rundkę > honorową przelatując lotem koszącym wzdłuż całej granicy białorusko-polskiej, a > > spaliny na niebie ułożyły się w długo czytelny napis "Aleksander Łukaszenko to równy gość!" i "Traktory zdobędą wiosnę!" Oraz slogan reklamowy: "BIALORUS - ZAORANY UGOR!" Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Bialorus wyslala lazika na Ksiezyc! 03.09.05, 15:42 Nazywa sie LONOCHOD! Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 To lazik, traktor czy czolg byl ? ;-) 03.09.05, 19:26 "Pomysł pobicia rekordu narodził się podczas wizyty białoruskiej delegacji w Kazaniu w Rosji" Historia uczy ze na zestaw Kazan + ciagnik rolniczy trzeba baaaaardzo uwazac, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
nienautyzm Re: Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 14:19 no to teraz Polska ma juz przesrane. Odpowiedz Link Zgłoś
el_savanter traktor zaorał 86 hektarów, spalił 50tton benzyny 03.09.05, 14:28 Dziwnie nikt nie pisze czy takie hurra-oranie jest wogóle opłacalne. przecież tak działąjącem traktorowi potrzebny jest drugi wóz jako stacja serwisowa - choćby po to żeby mógł tankować tam paliwo. Inne pytanie: ile dni traktor może tak chodzić przed kapitalnym remontem. Powiedzmy że fajny rekord, ale chyba kompletnie niepraktyczny. PS:a jaki to producent?? Chętnie bym sobie kupił taką brykę do jazdy po działce:D Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: traktor zaorał 86 hektarów, spalił 50tton ben 03.09.05, 19:33 > Dziwnie nikt nie pisze czy takie hurra-oranie jest wogóle opłacalne Jeszcze wszystko przy milczacym zalozeniu, ze orane pola bylo jedno kolo drugiego, a nie porozrzucane po trzech wsiach (choc w warunkach kolchozu, czy duze prywatnej farmy nie jest to nierealne). No oczywiscie to co piszesz - pelny serwis techniczny pod reka. Jak pit-stop w Formule 1. > Powiedzmy że fajny rekord, ale chyba kompletnie niepraktyczny. Ale udowadnia wyzsosc techniki nad burzuazyjna ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś
at_work Łukaszenko do Księgi Guinessa 03.09.05, 14:38 Jakie to szczęście, że nie produkują bombowców. Jednak Łulkaszenko ma już chyba ma kilka rekordów, min. w ilości przesłuchań jednej osoby, choć to raczej mało oryginalne. Z tą orką też się nie popisał. Ciekawe co teraz wymyśli... __________ www.julunga.pl Odpowiedz Link Zgłoś
linski4 Re: Białoruski traktor-rekordzista-BIEŁOŁAZ 03.09.05, 15:12 No to teraz przed białoruskimi naukowcami stoi ogromne, a stojące na granicy ich wydolności,zadanie obliczenia czasu potrzebnego na zaoranie całej Białorusi. Jednak przy obliczaniu niech wezną w rachubę trzy takie białochody, bo z powodu ich jakości i braku części, co najwyżej tylko jeden będzie pracował (o ile zostanie wyczerpany wcześniej zapas księżycówki,co pozwoli traktorzyscie posiadanie wyczucia w gazowaniu). Dobrze by było orkę zacząć od zaorania miejscowości z ich kurnikiem-muzeum urodzenia Wielkiego FEliksa Dzierżyńskiego. Chamici mają swojego łajdaka Lenina, to dlaczego Białosusy, jako bardziej postępowi ludzie, nie nieposiadający zboczonych chamickich genów, nie mogą żyć bez swojego łajdaka? Odpowiedz Link Zgłoś
kbamm Mój traktor został ostrzelany przez......... 03.09.05, 15:59 ........bliżej niezidentyfikowany imperialistyczny samolot. Odpowiedziałem silnym ogniem i odleciałem do bazy. Odpowiedz Link Zgłoś
hatteras TOMSON JEZDZI? TYM TRAKTOREM !!!!! 03.09.05, 20:12 Che-Guevara pcha?,a Tysprowda z Pasyfem poganiali! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Model: Tomson 302 :-) 03.09.05, 20:48 Dwoch (tomson i che) jedzie, a 300 pcha! Odpowiedz Link Zgłoś
amhu Re: Białoruski traktor-rekordzista 04.09.05, 09:55 Za czasow socrealizmu radzieckie zegarki byly najszybsze. Odpowiedz Link Zgłoś
janosik6 zajadla swinska napastliwosc polaczkow jest 04.09.05, 10:58 spowodowana tym ze na placu boju z bylych krajow demoludu produkojacych traktory i dobrze sprzedajacych sie to tak "ZETOR" jak i "Bielarus".. Polaczkowatych zawsze psujacych sie obowiazkowo juz na gwarancji "Ursusow" a po paru latach wyrzucanych na zlom traktorow nikt juz dawno nie kupoje..... To tak jak z polska wspaniala mysla techniczna hahhaha ""polonezem i tarpanem "" Cale szczescie ze jest jeszcze cos co sie z polski sprowadza i jeszcze zdaje egzamin...inaczej dawno juz by przestali wspominac o tym nadwislanskim kraju .. To dupy .....tak DUPY..... Juz kazden prawie brudas albanski ,pomiot kozi rebal polska dupe....... Tyle ze z tego rebania polska jako panstwo swoich dlugow nie splaci..... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 kto zawsze bil wszystkie rekordy! 04.09.05, 20:46 amhu napisała: > Za czasow socrealizmu radzieckie zegarki byly najszybsze. Ale Rosja nadal produkuje najwieksze obwody scalone swiecie! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Takiego koncernu juz nie ma! 04.09.05, 20:49 "Bo SAAB i Daimler-Benz (Mercedes to tylko nazwa marki)" GM zamyka SAAB-a jako nierentownego (oczywiscie tylko SAAB Auto), a niemiecko- amerykanski koncern nazywa sie obecnie Daimler-Chrysler. Ale tez traktorow na Bialorusi produkowac nie chce. :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
meska_szowinistyczna_swinia A my byliśmy trzecią potęgą w produkcji statków 04.09.05, 13:18 do połowu kryla za czasów komuny. Im bardziej niepoważne państwo, tym bardziej "teatralne" rekordy. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: A my byliśmy trzecią potęgą w produkcji statk 04.09.05, 20:53 meska_szowinistyczna_swinia napisał: > do połowu kryla za czasów komuny. Im bardziej niepoważne państwo, tym bardziej > "teatralne" rekordy. Przez wiele lat Maly Rocznik Statystyczny podawal ilosc wyprodukowanych w PRL obrabiarek w...tonach, bo byly najciezsze na swiecie. [ NIE, TO NIE ZART!!! SPRAWDZCIE MLODZI!!!] Wygladalo to istotnie imponujaco! ;-((( Odpowiedz Link Zgłoś
tom202 Re: A ZSRR... 25.09.05, 17:57 Związek Radziecki dał Nam 100 tys. par butów, ale do podzelowania www.republika.pl/legutowski/jwue.html Odpowiedz Link Zgłoś
ukos Największy krasnoludek świata osiadł na Białorusi 04.09.05, 13:46 A już się martwiliśmy, że po rozpadzie ZSRR nie będzie się miał gdzie podziać. Odpowiedz Link Zgłoś
el_matador9 Re: Największy krasnoludek świata osiadł na Biało 05.09.05, 02:31 ukos napisał: > A już się martwiliśmy, że po rozpadzie ZSRR nie będzie się miał gdzie podziać. """a może by tak przed naszym Pekinem panującym wszechwładnie swoim stalinowskim pompatycznym ogromem nad "Stolycą" czyli Pałacem Kultury i Nauki imieni Stalina w Warszawie postawić rzeżbę Robotnika i Kołchożnicy usunietą niedawno z moskiewskiego parku w Sokolnikach(W.D.N.CH)""".bedzie nam przypominała stare, dobre czasy... Odpowiedz Link Zgłoś
poliku2 Re: Białoruski traktor-rekordzista 17.09.05, 18:48 taki rekord to 10 lat temu był by do przyjęcia pobito już ponad 200 ha Odpowiedz Link Zgłoś
parallels Re: Białoruski traktor-rekordzista 25.09.05, 16:26 Hej. To jest jakieś naciągane. W tym roku, owszem, pobito rekord orki, ale wynosił on 321 hektarów. Ciągnik był amerykański, pług francuski 20-skibowy (szer. robocza 10.5 metra) caseih.com/news/newsevents.aspx?&navid=11&RL=ENEUUK&newsid=2319 Odpowiedz Link Zgłoś