Dodaj do ulubionych

Białoruski traktor-rekordzista

03.09.05, 12:24
My to juz przerabialismy...Niedlugo wytopia 1000000 ton surowki w ciagu doby
by wywalic pozniej na smieci bo i tak nikt nie bedzie tego potrzebowal...
Obserwuj wątek
    • zewszad_i_znikad Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:25
      Czyżby inicjatywa wyszła od władz? Z tego co wiem, Łuka pochodzi właśnie ze
      Szkłowa...
      • moana Traktor-Bohater napewno będzie pomnikiem ;D /nt 03.09.05, 12:45
        • tekameka A u nas, w Mońkach wymyślelim takom masyne, 03.09.05, 14:53
          ze za 22 godzin obrała wszystkie ziemniaki z okolic. I zeb ne stracić rekordu,
          musielim z samej Lomzy dopozycać ziemniaki na tych 2 godzin, co brakło do 24.
          Ale rekord pobilim. I byłby jesce większy ten rekord, ale nikt nie wymyślił
          masyny do recyklingu obierków, to i my rozesli się po chałupach.
          A może i u was jakie masyny rekordowe wymyśleli, a?
    • sloggi Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:26
      Przez zupełny przypadek ze Szkłowa pochodzi Aleksandr Łukaszenka - co za zbieg
      okoliczności.
      • cubzas To nie przypadek. 03.09.05, 14:22
        To nie przypadek. Przeciez to samprzywodca go zaprojetowal.

        >Przez zupełny przypadek ze Szkłowa pochodzi Aleksandr Łukaszenka - co za zbieg
        > okoliczności.
      • linski4 [...] 03.09.05, 16:02
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • meerkat1 "A jak ja dorosne, bede traktorzystka" 03.09.05, 16:05
          Rozumiem, <linski>, ze ty nie jestes Chamita, ani nawet chamem?
    • nick_othem fiat 125p 03.09.05, 12:29
      kiedyś, o ile dobrze pamietam, robiono tez jakies "długodystansowe" testy bolidu
      o nazwie polski fiat 125p. A jaka to była bryka, każdy wie...
      • andrzejbj A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciagniki 03.09.05, 12:40
        sa naprawde bardzo dobre,maja napedy na 4 kola,niezle osiagi i sa tanie. Nie trzeba od razu tego negowac i robic porownan z f126p.Zreszta maluch to wloski wynalazek.
        • fletniapana Re: A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciag 03.09.05, 12:56
          W poście który komentowałeś była mowa o modelu 125p. Rekord świata z 1973r na
          25tyś km, 25 tyś mil i 50 tyś km to też był duży ale zupełnie niepotrzebny
          wyczyn. Podobnie jak bicie rekordu w "oractwie polowym". W obydwu przypadkach
          chodziło wyłącznie o propagandę.
          • helaq Re: A tak zupelnie na marginesie,bialoruskie ciag 03.09.05, 13:48
            To ciekawe, bo tego samego podjęli się np. propagandziści z komunistycznego,
            szwedzkiego Saaba w latach 90 i wielu innych firm motoryzacyjnych (m.in.
            DaimlerChrysler który pobił podobny rekor Mercedesami E320 bodaj w lutym br.)
            To się nazywa MARKETING, PROMOCJA czy jak sobie tam życzycie. Poza tym jest to
            doskonały poligon doświadczalny dla rozwiązań technicznych. I przestańcie
            bezrozumnie krytykować wszystko, co za komuny się działo, bo to wydarzenie
            akurat było naprawdę poważnym sukcesem (którego nie potrafiono zresztą
            odpowiednio zdyskontować), a PF125p w tamtym czasie był całkiem przyzwoitym i
            relatywnie nowoczesnym (choć opartym na podzespołach starszego Fiata 1300)
            samochodem. To, że - o dziwo - sporo ich jeździ jeszcze po 20-25 latach i
            czasem śmieszą, to już zupełnie inna sprawa.
            • fletniapana Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:30
              Czy próby, o których piszesz dotyczyły seryjnych modeli ? Czy firmowały je rzady
              Szwecji lub Niemiec ? Próba w 1973r dotyczyła seryjnego auta które nie było
              skonstruowane w FSO. I nawet na tamte czasy było przestarzałe (podobnie
              wyglądająca Łada była konstrukcja bardziej nowoczesną). A że jeżdżą do dzisaj?
              To dobrze, że jeżdżą. Syrena też sie czasem zdarzy ale czy to dowodzi było to
              auto nowoczesne ?

              To nie była promocja ani marketing. To była PROPAGANDA! Niby podobne ale jednak
              co innego.
              • helaq Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:41
                > To nie była promocja ani marketing. To była PROPAGANDA!

                Oczywiście, jak wszystko za czasów PRL :/ Sam mam poglądy mocno
                antykomunistyczne, ale "uwielbiam" czarno-białą wizję świata i potępianie w
                czambuł wszystkiego, co się działo w tamtym czasie. Czasem mam wrażenie, że
                jacyś inni ludzie, a wręcz inna rasa tu żyła wtedy...
                • fletniapana Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:52
                  W moim pierwszym poście napisałem, ze był to wielki wyczyn. Więc nie neguję
                  wszystkiego co się wtedy działo. Ale polski udział w tamtym wydarzeniu
                  ograniczył się praktycznie do kierowców i mechaników. Nawet droga, po której
                  jeździli została zbudowana przez Niemców.
              • helaq Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 14:46
                wychodzi na to, że SAAB albo Mercedes mają na koncie konkretne osiągnięcie w
                postaci pobicia rekordu, ale FSO nie może się tym chwalić. Ciekawe. Bo to źli
                ludzie byli?
                • fletniapana Re: Ale oni mieli się czym chwalić! 03.09.05, 15:32
                  Bo SAAB i Daimler-Benz (Mercedes to tylko nazwa marki) testowali swój produkt.
                  Wielkość FSO można ocenić po "sukcesach" eksportowcyh. W Polsce każdy, kto wtedy
                  miał samochód był szczęściarzem (lub komuchem) i nie narzekał. Nawet jeżeli auto
                  się psuło. PF 125 był dobry tylko w początkowym okresie kiedy FSO była montownią
                  a części w większości pochodziły z Włoch lub były wytwarzane na maszynach
                  dostarczonych przez Fiata. Potem z jakościa było juz tyko gorzej. Nawet Fiat w
                  końcu zarządał usunięcia swej nazwy.

                  I nie jest to przytyk do ludzi z FSO. Mieli dobre pomysły (Syrena Sport, Ogar i
                  pewnie wiele innych), których nie mogli realizować. O wszystkim decydowała
                  partia. A gwóźdź do trumny wbił minister Wilczek.
        • dereks Andrzejbj naucz się czytać ;) a potem komentuj 03.09.05, 13:47
      • bazyliszek4 Re: fiat 125p 05.09.05, 01:19
        www.fsomoto.xip.pl/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=6
        bicie tego typu rekordów (droga wyłączona z ruchu przez 2 tygodnie) przypomina
        mi takie dziwne i rzadko notowane rekordy w lekkotaletyce, typu bieg 100-
        godzinny, bieg na 1000 km etc...
    • ezpa7z9 Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 12:32
      Toz to idiota jakich mało.W najjaśniejszej bijemy rekordy:w ilości ugotowanej
      zupy pomidorowej,największej ilości ludzi na zdjęciu...To są
      ,,poważne''rekordy.A ten burak z Drozdów orze na traktorze.Cała Najjaśniejsza
      potępia tego barana...W Unii Europejskiej płaci się za ugory a na Białorusi
      uprawia ziemię i nie importuje żywności.Te barany nie mają długu wewnętrznego
      i minimalny wzewnętrzny!!!!To zacofańce.Trzeba im demokracji i wolności
      ...nawet jak te buraki tego nie chcą.
      • andrzejbj Wlasnie na tym polega demokracja:) Po to sie 03.09.05, 12:44
        demokratyzuje innych,wystarczy spojrzec na nasze dlugi w 89 roku i obecnie.
        • dereks stary Ty masz problemy z cyferkami ;) 03.09.05, 13:51
          to lepiej nie patrz na cyferki długów bo je pomyliesz;)
          • meerkat1 ZAORAC! ZAORAC BIALORUSKI KOLCHOZ! n/t 03.09.05, 14:09
      • pracownik_gugle Re: Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 12:45
        ezpa7z9 napisał:
        >A ten burak z Drozdów orze na traktorze.Cała Najjaśniejsza
        > potępia tego barana...W Unii Europejskiej płaci się za ugory a na Białorusi
        > uprawia ziemię i nie importuje żywności.Te barany nie mają długu
        > wewnętrznego i minimalny wzewnętrzny!!!!To zacofańce.Trzeba im demokracji > i wolności ...nawet jak te buraki tego nie chcą.

        bardzo Ci dziękuję za tego posta. To wspaniałe, że nawet w sobotę przed obiadkiem służby prasowe wujaszka Łuki monitorują forum. Gratuluję czujności i życzę dalszych sukcesów na froncie walki z niepotrzebną demokracją i wolnością.
        • ezpa7z9 Re: Dowalic sowchozowi Drozdy i Łukaszence 03.09.05, 14:12
          Слаўся, зямлі нашай светлае імя,
          Слаўся, народаў братэрскі саюз!
          Наша любімая маці-Радзіма,
          Вечна жыві і квітней, Беларусь
      • wielki_czarownik Prawie racja 25.09.05, 17:28
        Ale te barany zapierdzielają w polu całe dnie i mają niższe pensje niż bezrobotny Polak zasiłek. W Polsce zbierając puszki i makulaturę jesteś w stanie zarobić więcej niż pracując w białoruskim kołchozie.
    • wmlwml Re: Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 12:43
      Nie pisze się 8-częściowym , lecz 8-skibowym . Jeżeli szerokość korpusu odkładni
      (skiby)wynosi 50cm - to szerokość orki wyniesie 4m . Ciągnik pracując z pługiem
      jadąc z należytą prędkością 10km/h spokojnie wykona to zadanie w ciągu
      21,5godziny .Potrzeba tylko takich długich pól jak na Kazaniu i cignika o mocy
      ok 240KM .
      OT ETO CAŁYJ TAKOJ BOLSZOJ SEKRET I REKORD !
    • fletniapana Pług 8-częsciowy ? 03.09.05, 12:44
      Chyba redaktor nie widział pługa. Zrobić pług z 8-częsci to by było mistrzostwo
      świata. Sądzę, że chodziło o pług 8 skibowy. Zakładając skibę 50cm za każdym
      przejazdem orał pas o szerokości 4m. Czyli musiał przejechać w ciągu 24 godzin
      ponad 250 km co daje średną szybkość powyżej 10km/h. Jeżeli dobrze zaorał to
      naprawdę niezły wyczyn. Chyba ze orał tylko po to by pobić rekord (a na to
      wskazuje "przypadkowe" miejsce w którym to się działo.
    • babariba-babariba w czasach, w których na białostoczczyźnie... 03.09.05, 12:57
      ...jeden pan montować zaczynał białoruskie 'Władzimirce', w Ursusie inny pan rozmontowywał fabrykę POLSKICH traktorów.
      • parigot A moze to testy nowej broni 03.09.05, 13:17
        Oni nam daja do zrozumienia ze jak bedziemy podskakiwac to wysla 1000 traktorow
        nowej generacji i zaoraja Nasz kraj by potem zasadzic rzepe na gruzach Naszych
        miast!
    • kosciol.wielkiego.onana Wnimanie : Traktor wlasnie wystrzelil rakiete ziem 03.09.05, 13:18
      ia ziemia i odlecial :D
    • seiendes ..a w odpowiedzi na szydecze komentarze 03.09.05, 14:12
      ...dyspozycyjnych gazet w pańskiej Polszy, traktor-rekordzista odbył rundkę
      honorową przelatując lotem koszącym wzdłuż całej granicy białorusko-polskiej, a
      spaliny na niebie ułożyły się w długo czytelny napis "Aleksander Łukaszenko to
      równy gość!" i "Traktory zdobędą wiosnę!"
      • meerkat1 Re: ..a w odpowiedzi na szydecze komentarze 03.09.05, 15:39
        seiendes napisał:

        > ...dyspozycyjnych gazet w pańskiej Polszy, traktor-rekordzista odbył rundkę
        > honorową przelatując lotem koszącym wzdłuż całej granicy białorusko-polskiej,
        a
        >
        > spaliny na niebie ułożyły się w długo czytelny napis "Aleksander Łukaszenko
        to równy gość!" i "Traktory zdobędą wiosnę!"

        Oraz slogan reklamowy: "BIALORUS - ZAORANY UGOR!"
        • meerkat1 Bialorus wyslala lazika na Ksiezyc! 03.09.05, 15:42
          Nazywa sie LONOCHOD!
          • adas313 To lazik, traktor czy czolg byl ? ;-) 03.09.05, 19:26
            "Pomysł pobicia rekordu narodził się podczas wizyty białoruskiej delegacji w
            Kazaniu w Rosji"

            Historia uczy ze na zestaw Kazan + ciagnik rolniczy trzeba baaaaardzo uwazac,
            prawda?
    • nienautyzm Re: Białoruski traktor-rekordzista 03.09.05, 14:19
      no to teraz Polska ma juz przesrane.
    • el_savanter traktor zaorał 86 hektarów, spalił 50tton benzyny 03.09.05, 14:28
      Dziwnie nikt nie pisze czy takie hurra-oranie jest wogóle opłacalne. przecież
      tak działąjącem traktorowi potrzebny jest drugi wóz jako stacja serwisowa -
      choćby po to żeby mógł tankować tam paliwo. Inne pytanie: ile dni traktor może
      tak chodzić przed kapitalnym remontem.
      Powiedzmy że fajny rekord, ale chyba kompletnie niepraktyczny.

      PS:a jaki to producent?? Chętnie bym sobie kupił taką brykę do jazdy po działce:D
      • adas313 Re: traktor zaorał 86 hektarów, spalił 50tton ben 03.09.05, 19:33
        > Dziwnie nikt nie pisze czy takie hurra-oranie jest wogóle opłacalne

        Jeszcze wszystko przy milczacym zalozeniu, ze orane pola bylo jedno kolo
        drugiego, a nie porozrzucane po trzech wsiach (choc w warunkach kolchozu, czy
        duze prywatnej farmy nie jest to nierealne). No oczywiscie to co piszesz - pelny
        serwis techniczny pod reka. Jak pit-stop w Formule 1.

        > Powiedzmy że fajny rekord, ale chyba kompletnie niepraktyczny.

        Ale udowadnia wyzsosc techniki nad burzuazyjna ;-)))
    • at_work Łukaszenko do Księgi Guinessa 03.09.05, 14:38
      Jakie to szczęście, że nie produkują bombowców.

      Jednak Łulkaszenko ma już chyba ma kilka rekordów, min. w ilości przesłuchań
      jednej osoby, choć to raczej mało oryginalne. Z tą orką też się nie popisał.
      Ciekawe co teraz wymyśli...

      __________
      www.julunga.pl
    • linski4 Re: Białoruski traktor-rekordzista-BIEŁOŁAZ 03.09.05, 15:12
      No to teraz przed białoruskimi naukowcami stoi ogromne, a stojące na granicy ich
      wydolności,zadanie obliczenia czasu potrzebnego na zaoranie całej Białorusi.
      Jednak przy obliczaniu niech wezną w rachubę trzy takie białochody, bo z powodu
      ich jakości i braku części, co najwyżej tylko jeden będzie pracował (o ile
      zostanie wyczerpany wcześniej zapas księżycówki,co pozwoli traktorzyscie
      posiadanie wyczucia w gazowaniu). Dobrze by było orkę zacząć od zaorania
      miejscowości z ich kurnikiem-muzeum urodzenia Wielkiego FEliksa Dzierżyńskiego.
      Chamici mają swojego łajdaka Lenina, to dlaczego Białosusy, jako bardziej
      postępowi ludzie, nie nieposiadający zboczonych chamickich genów, nie mogą żyć
      bez swojego łajdaka?
    • kbamm Mój traktor został ostrzelany przez......... 03.09.05, 15:59
      ........bliżej niezidentyfikowany imperialistyczny samolot. Odpowiedziałem
      silnym ogniem i odleciałem do bazy.
    • hahak brawo Lukaszenko you fuckin primitive idiot!!!! 03.09.05, 16:20
    • hatteras TOMSON JEZDZI? TYM TRAKTOREM !!!!! 03.09.05, 20:12
      Che-Guevara pcha?,a Tysprowda z Pasyfem poganiali!
      • meerkat1 Model: Tomson 302 :-) 03.09.05, 20:48
        Dwoch (tomson i che) jedzie, a 300 pcha!
    • amhu Re: Białoruski traktor-rekordzista 04.09.05, 09:55
      Za czasow socrealizmu radzieckie zegarki byly najszybsze.
      • janosik6 zajadla swinska napastliwosc polaczkow jest 04.09.05, 10:58
        spowodowana tym ze na placu boju z bylych krajow demoludu produkojacych
        traktory i dobrze sprzedajacych sie to tak "ZETOR" jak i "Bielarus"..
        Polaczkowatych zawsze psujacych sie obowiazkowo juz na gwarancji "Ursusow"
        a po paru latach wyrzucanych na zlom traktorow nikt juz dawno nie kupoje.....
        To tak jak z polska wspaniala mysla techniczna hahhaha ""polonezem i tarpanem ""

        Cale szczescie ze jest jeszcze cos co sie z polski sprowadza i jeszcze zdaje
        egzamin...inaczej dawno juz by przestali wspominac o tym nadwislanskim kraju ..
        To dupy .....tak DUPY.....
        Juz kazden prawie brudas albanski ,pomiot kozi rebal polska dupe.......
        Tyle ze z tego rebania polska jako panstwo swoich dlugow nie splaci.....
      • meerkat1 kto zawsze bil wszystkie rekordy! 04.09.05, 20:46
        amhu napisała:

        > Za czasow socrealizmu radzieckie zegarki byly najszybsze.

        Ale Rosja nadal produkuje najwieksze obwody scalone swiecie!





        • meerkat1 Takiego koncernu juz nie ma! 04.09.05, 20:49
          "Bo SAAB i Daimler-Benz (Mercedes to tylko nazwa marki)"

          GM zamyka SAAB-a jako nierentownego (oczywiscie tylko SAAB Auto), a niemiecko-
          amerykanski koncern nazywa sie obecnie Daimler-Chrysler.

          Ale tez traktorow na Bialorusi produkowac nie chce. :-)))
    • meska_szowinistyczna_swinia A my byliśmy trzecią potęgą w produkcji statków 04.09.05, 13:18
      do połowu kryla za czasów komuny. Im bardziej niepoważne państwo, tym bardziej
      "teatralne" rekordy.
      • meerkat1 Re: A my byliśmy trzecią potęgą w produkcji statk 04.09.05, 20:53
        meska_szowinistyczna_swinia napisał:

        > do połowu kryla za czasów komuny. Im bardziej niepoważne państwo, tym bardziej
        > "teatralne" rekordy.

        Przez wiele lat Maly Rocznik Statystyczny podawal ilosc wyprodukowanych w PRL
        obrabiarek w...tonach, bo byly najciezsze na swiecie.
        [ NIE, TO NIE ZART!!! SPRAWDZCIE MLODZI!!!]
        Wygladalo to istotnie imponujaco! ;-(((
        • tom202 Re: A ZSRR... 25.09.05, 17:57
          Związek Radziecki dał Nam 100 tys. par butów, ale do podzelowania
          www.republika.pl/legutowski/jwue.html
    • ukos Największy krasnoludek świata osiadł na Białorusi 04.09.05, 13:46
      A już się martwiliśmy, że po rozpadzie ZSRR nie będzie się miał gdzie podziać.
      • el_matador9 Re: Największy krasnoludek świata osiadł na Biało 05.09.05, 02:31
        ukos napisał:

        > A już się martwiliśmy, że po rozpadzie ZSRR nie będzie się miał gdzie podziać.
        """a może by tak przed naszym Pekinem panującym wszechwładnie swoim
        stalinowskim pompatycznym ogromem nad "Stolycą" czyli Pałacem Kultury i Nauki
        imieni Stalina w Warszawie postawić rzeżbę Robotnika i Kołchożnicy usunietą
        niedawno z moskiewskiego parku w Sokolnikach(W.D.N.CH)""".bedzie nam
        przypominała stare, dobre czasy...
    • poliku2 Re: Białoruski traktor-rekordzista 17.09.05, 18:48
      taki rekord to 10 lat temu był by do przyjęcia pobito już ponad 200 ha
    • parallels Re: Białoruski traktor-rekordzista 25.09.05, 16:26
      Hej. To jest jakieś naciągane. W tym roku, owszem, pobito rekord orki, ale
      wynosił on 321 hektarów. Ciągnik był amerykański, pług francuski 20-skibowy
      (szer. robocza 10.5 metra)
      caseih.com/news/newsevents.aspx?&navid=11&RL=ENEUUK&newsid=2319

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka