Dodaj do ulubionych

Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Inguszetii

IP: *.kghm.pl 26.09.02, 13:00
szacunek dla bojowników czeczeńskich za walkę z rosyjskim najeźdźcą.walczcie o swoja niepodległość popieram was na 100%.sami polacy wiemy co to jest okupacja wywózki rozstrzeliwania dazieci i kobiet
Obserwuj wątek
    • Gość: Carlos Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.chello.pl / *.chello.pl 26.09.02, 13:10
      Niepodległość dla Czeczenii !!!
    • Gość: pyrron Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.pl 26.09.02, 13:19
      Przystańmy na to, że Czeczeni walczą z "okupantem". Ale nawet
      jeśli tak jest (a na potrzeby tej wiadomości można przyjąć taki
      uproszczony schemat), to chyba zabijanie cywili nie mieści się w
      etosie partyzanckim? Nie oskarżam wszystkich partyzantów o takie
      działania, sądzę jednak, że polaryzacja dobrzy-źli wedle
      kryteriów narodowych jest w tym przypadku nietrafna.
    • Gość: Misza HEHE IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 13:27
      Gość portalu: b napisał(a):

      > szacunek dla bojowników czeczeńskich za walkę z rosyjskim najeźdźcą.

      Szacunek? Ok. Jesli jestes na tyle glupi ze uszacujesz ludzi napadajacych
      wojski w sasiednim dla nich rejonie z wiara islamska, to zal mie ciebie...

      > walczcie o
      > swoja niepodległość

      Oni walcza nie o niepodleglosc a o swoja dupe - zrozumieli ze Gruzja nich juz
      nie popiera (a nawet probuje z nimi walczyc) to zaczeli uciekac do CZeczni prze
      Inguszetie, bo bezposrednio z Gruzji do CZeczni uciec nie da sie - za dobrze
      chronina grasnica.. Hihi. Wiec napadli Inguszetie. Ok. Dagestan ich juz
      nienawidzi, Gruzja tez, a teraz bracia Ingusze ;-)) Swoja droga ten 300 osobowy
      doborowy oddzial skladajacy sie z najemnikow-terrorystow z calego swiata jzu
      jest prawie kompletnie zniszczony. Granica Inguszetii z CZecznia jest zamknieta
      i ich resztki sa w okrazeniu - za pare dni wszystkich wysla do piekla :))
      Ciekaiwie ze wsrod zabitych terrorystow byl jeden Anglik - reporter - tedy mu i
      droga! Hehe

      Misza
    • Gość: Misza Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 13:31
      Cytuje GW: "czeczeńskimi rebeliantami, którzy przedarli się tam z terytorium
      Gruzji"

      Hehe. "predarli" - Gruzja ich wypuscila, bo nie mieli sil z nimi walczyc ;-))
      Zastepca ministra biezpieczenstwa Gruzji powiedzial ze Gruzja nie przeszkadzala
      bojownikow wyjsc z terr. Gruzji", kolejny dowod bezradnosci Gruzinskiej Armii -
      ich "atntyterrorystyczny" spektakl skaczyl sie kompletna kleska - wszystkie
      terorysci z Panskisi wyszli zanim policjanci ich okrazyli ;-)))

      Misza
      • doro6 Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz 26.09.02, 14:43
        Oj Misza, Misza. A ja miałem nadzieję,że Gorbaczow pomógł Ci coś
        odczuć, coś zrozumieć. A Ty - jak imperialny car, szef KGB i
        główny propagandzista w jednym.
        Całuję serdecznie, ocknij się.
        • Gość: Misza Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 15:21
          doro6 napisał:

          > Oj Misza, Misza. A ja miałem nadzieję,że Gorbaczow pomógł Ci coś
          > odczuć, coś zrozumieć.

          Cos pomyliles. Gorbaczow w niczym mnie nie pomagal ;-))

          > A Ty - jak imperialny car, szef KGB i
          > główny propagandzista w jednym.

          Dzieki! Naprawde mnie wzruszyles! Narescie ktos nazwal mnie Carem ;-)) LOL

          > Całuję serdecznie, ocknij się.

          Ja cie tez caluje, pozdrowienia dla kavkaz.org ;-))

          Misza

    • Gość: Tomasz Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.ibch.poznan.pl 26.09.02, 13:39
      To pokazuje, że pretensje Rosji względem Gruzji są
      uzasadnione. Proszę sobie wyobrazić zachowanie
      Stanów, gdyby w ich bezposrednim sąsiedztwie były
      gniazda terrorystów. Z pewnoscią użyliby wszelkich
      dostępnych im srodków i nikogo by się o zgodę nie pytali.
      Jednym słowem Amerykanie wsprawie Gruzji prezentują
      logikę Kalego. Im wolno atakować Afganistan i Irak, Rosji
      i innym krajom nie, chyba, że to służy amerykańskim
      interesom. Niestety nasi polityczni mędrcy uczestniczą w
      tej obłudzie.
    • Gość: Pierre Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.katowice.pik-net.pl 26.09.02, 15:44
      Zwróćcie uwagę na podtekst o "złej" Gruzji. Rosyjscy bandyci
      chcą się dobrać do tego kraju, więc szukają pretekstu.
      • Gość: Liosha Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: 213.17.228.* 26.09.02, 16:00
        Gość portalu: Pierre napisał(a):

        > Zwróćcie uwagę na podtekst o "złej" Gruzji. Rosyjscy bandyci
        > chcą się dobrać do tego kraju, więc szukają pretekstu.

        Nikt nie chce się do gruzji dobierać.
        Po prostu miarka się powoli przebiera.
        Żaden kraj by nie tolerował tego że jego sąsiedzi sponsorują terroryzm wobec
        niego.
        Rosja od Gruzji nie otrzymuje nic oprócz terrorystów i przemytu narkotyków.
        Gruzja od Rosji dostaje wszystko: Tanią energie, ropę, gaz, broń etc.
        A jak grizini nie potrafią tego docenić, to trzeba im porządnie dokopać i tylę.
        • Gość: Misza Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 16:10
          Gość portalu: Liosha napisał(a):

          > Gość portalu: Pierre napisał(a):
          >
          > > Zwróćcie uwagę na podtekst o "złej" Gruzji. Rosyjscy bandyci
          > > chcą się dobrać do tego kraju, więc szukają pretekstu.
          >
          > Nikt nie chce się do gruzji dobierać.
          > Po prostu miarka się powoli przebiera.
          > Żaden kraj by nie tolerował tego że jego sąsiedzi sponsorują terroryzm wobec
          > niego.
          > Rosja od Gruzji nie otrzymuje nic oprócz terrorystów i przemytu narkotyków.
          > Gruzja od Rosji dostaje wszystko: Tanią energie, ropę, gaz, broń etc.
          > A jak grizini nie potrafią tego docenić, to trzeba im porządnie dokopać i
          tylę.


          CZesc!
          Zapomniales jeszcze dodac ze Gruja zyje i istneje jako panstwo na nasze
          pieniazde, kredyty i nasze wojska zapewniaja spokoj w respublice - gdyby nie
          my to juz byla by tam nowa wojna domowa...

          Priwet

          Misza
        • Gość: puerto co Rosja daje Gruzji IP: 195.94.193.* 26.09.02, 16:12
          Liosha! Co Gruzja dostaje od Rosji - my Polacy też przez lata
          słyszeliśmmy ile to zawdzięczamy bratniej pomocy ZSRR. A ja
          wiem, że zawdzięczamy równanie w dół i zacofanie w stosunku
          do "zachodnich imperialistów". Gruzińska gospodarka była i jest
          jeszcze ściślej powiązana z rosyjską. Co więcej Rosji na tym
          uzaleznieniu zależy celem podtrzymania sowich wpływów w
          regionie. Ale nie przeszkadzajcie Gruzinom samodzielnie się
          rozwijać, a za 20 lat okaże się, że bez waszej bratniej pomocy
          żyją i rozwijają się szybciej od Rosji. Po prostu nie
          przeszkadzajcie i juz tak bardzo nie pomagajcie...
          • Gość: Misza Ja nie LIosza ale odpowiem ;-)) IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 16:26
            Gość portalu: puerto napisał(a):

            > Liosha! Co Gruzja dostaje od Rosji - my Polacy też przez lata
            > słyszeliśmmy ile to zawdzięczamy bratniej pomocy ZSRR.

            Kurde, nie porownaj dupe z palcem ;-) Lepiej poczytaj chocby zachodnich danych
            na ten temat przed tym jak cos glupiego powiedziec ;-)) My w zasadzie darujemy
            im gaz, rope i elektrycznosc, taryfy mamy z nimi bez cla - jak dla calej reszty
            Rosji, trzymamy w Rosji okolo 1 milliona Gruzinow itd itp. A co my mamy od
            Gruzja za to? Napiecie na grnice i pomoc bojownikom. Dziekuje za taka pomoc.
            Niech ida do piekla!

            > do "zachodnich imperialistów". Gruzińska gospodarka była i jest
            > jeszcze ściślej powiązana z rosyjską.


            Tak jest. Dlatego jesli tylko zechcemy to wprowadzimy Gruzje w takie goweno ze
            spadnie na poziom Afganistanu ;-))

            > rozwijać, a za 20 lat okaże się, że bez waszej bratniej pomocy
            > żyją i rozwijają się szybciej od Rosji.

            Gdzie byles 12 lat? Na ksiezycu? Przeciez Gruzja sama rozwia sie bez naszego
            wplywu. Gdyby nie to to ich polityka wobec nas byla by jak Bialorusska ;-)) Po
            prostu Szewardnadze to totalitarny komunistyczny dupek ;)

            Misza
            • Gość: puerto Re: Ja nie LIosza ale odpowiem ;-)) IP: 195.94.193.* 26.09.02, 16:52
              Gość portalu: Misza napisał(a):

              > Gość portalu: puerto napisał(a):
              >
              > > Liosha! Co Gruzja dostaje od Rosji - my Polacy też przez lata
              > > słyszeliśmmy ile to zawdzięczamy bratniej pomocy ZSRR.
              >
              > Kurde, nie porownaj dupe z palcem ;-) Lepiej poczytaj chocby zachodnich
              danych
              > na ten temat przed tym jak cos glupiego powiedziec ;-)) My w zasadzie
              darujemy
              > im gaz, rope i elektrycznosc, taryfy mamy z nimi bez cla - jak dla calej
              reszty
              Misza, zastanów się co pleciesz. wydaje Ci się, że coś bezinteresownie
              dajecie. Może Ty i Twoja rodzina nie macie z tego korzyści żadnych. I
              olbrzymia większość Rosjan. Ale garstka generałów, oligarchów rozgrywa swoje
              interesiki i napycha kabzę. Gruzja i inne kaukaskie narody oplecione są siecią
              uzależnień od Rosji i komuś widocznie zależy, aby to uzależnienie
              podtrzymywać. I miej pewnośc - nie bezinteresownie. Propaganda wbija Wam do
              głowy, jacy to dobrzy i szczodrzy wujkowie jesteście. Wy się czujecie
              wykorzystywanie (Wy w znaczeniu zwykli Rosjanie), w Gruzinach zaś propaganda
              ma budować wrażenie jak to wiele Rosji zawdzięczają, że bez Rosji sami nie
              dadzą rady i wogóle na kolana z wdzięczności.
              >
              > Rosji, trzymamy w Rosji okolo 1 milliona Gruzinow itd itp.

              Jak to trzymacie? Są na zasiłku opłacanym przez Rosjan? Raczej ciężko i za
              marne pieniądze pracują.

              > Gruzja za to? Napiecie na grnice i pomoc bojownikom. Dziekuje za taka pomoc.
              > Niech ida do piekla!
              >
              > > do "zachodnich imperialistów". Gruzińska gospodarka była i jest
              > > jeszcze ściślej powiązana z rosyjską.
              >
              >
              > Tak jest. Dlatego jesli tylko zechcemy to wprowadzimy Gruzje w takie goweno
              ze
              > spadnie na poziom Afganistanu ;-))

              No i tutaj stary budzi się w Tobie rosyjski imperialista. Oj, brzydko...
              Ale w umiejętność wpędzania innych w gówno nie wątpię:)
              Systemowo Rosja opanowała to do perfekcji.
              >
              > > rozwijać, a za 20 lat okaże się, że bez waszej bratniej pomocy
              > > żyją i rozwijają się szybciej od Rosji.
              >
              > Gdzie byles 12 lat? Na ksiezycu? Przeciez Gruzja sama rozwia sie bez naszego
              > wplywu.
              No i tu pozory mylą - nawet Ciebie:) Gruzja nie rozwija się samodzielnie lecz
              na pasku zależności ekonomicznej od Rosji. I powtarzam - w Rosji komuś nadal
              bardzo zależy na podtrzymaniu tej zależności, nawet, a może przedewszystkim
              kosztem swoich obywateli = płatników podatków pośrednich i bezpośrednich.
              Gdyby nie to to ich polityka wobec nas byla by jak Bialorusska ;-)) Po
              > prostu Szewardnadze to totalitarny komunistyczny dupek ;)

              Na koniec - nie odbieraj moich wypowiedzi jako ataku na Rosjan wogóle. Co
              innego olbrzymia większość porządnych, pracowitych, ciężko pracujących Rosjan,
              aco innego imperialna klasa rządząca Waszym pięknym krajem. (Naprawdę pięknym)

              Nie daj się tak łatwo manipulować - pozory mylą!
              > Misza
              • Gość: Misza Re: Ja nie LIosza ale odpowiem ;-)) IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 17:42
                Gość portalu: puerto napisał(a):

                > Misza, zastanów się co pleciesz. wydaje Ci się, że coś bezinteresownie
                > dajecie. Może Ty i Twoja rodzina nie macie z tego korzyści żadnych.

                Oczywiscie ze nie ma. I nie mam iluszji ze nasz rzad robi to bezinteresownie,
                ale nie widze ze to skutkuje. Jest to po prostu smiesznie - my im pomagamy a za
                to nic nie mamy... Ale ciesze sie z tego ze wszystko staje na swoje miejsce -
                niedlugo Szewardnadze pozaluje ze zaczxal taka gre z nami - Abchazja i Pld.
                Osetia wejdza w sklad Rosji, a Gruzja bedzie miala same klopty. Hehe :)

                > > Rosji, trzymamy w Rosji okolo 1 milliona Gruzinow itd itp.
                >
                > Jak to trzymacie? Są na zasiłku opłacanym przez Rosjan? Raczej ciężko i za
                > marne pieniądze pracują.

                Nie za marne, skoro co miesiac srenia kadzy Gruzin wysyla do domu 200 USd... :-
                )) - to jest polroczny zarobek w Gruzji ;-) Ale z powodu tych czarnodopych
                rosnie przestepczosc w Rosji - wszystkich do domu!

                > No i tutaj stary budzi się w Tobie rosyjski imperialista. Oj, brzydko...
                > Ale w umiejętność wpędzania innych w gówno nie wątpię:)

                OI to dobrze! :) Nie jestem imperialista, ale jesli ktos zle zyczy Rosji, a
                Gruzja tego nie zaprzecza - ten zasluguje tylko na jedno - na moja pogarde...

                > No i tu pozory mylą - nawet Ciebie:) Gruzja nie rozwija się samodzielnie lecz
                > na pasku zależności ekonomicznej od Rosji.

                przeciez nikt ja nie trzyma - niech bierze rope, gaz i elektrycznosc od Turcji
                i Rumunii - ale jak to moze polepszyc ja gospodarke? Nie ma na to pieniedzy,
                ale mysli ze jest wazna. Jelsi zechca samodzelnosci od Rosji - spoko - tylko
                cos nie za bardzo chca od nas "uniezaleznisc" Hihi ;-))

                > aco innego imperialna klasa rządząca Waszym pięknym krajem. (Naprawdę pięknym)

                No to kazdy przeciez wie ;-)) Ale na serio - 90% Rosjan uwaza wojne z CZecznia
                za sluszna sprawa, Gruzje za zdradziecki kraj, "separatystow" z CZeczni za
                terrorystow i nic na to nie poradzisz...

                > Nie daj się tak łatwo manipulować - pozory mylą!

                Tego ciebie tez zycze..

                Misza

    • Gość: p8on Re: Oddział czeczeński zaatakował wioskę w Ingusz IP: *.waw.man.rdi.pl 26.09.02, 15:50
      naiwni jestescie. rosja dyskutuje z nato o akcji zbrojnej w
      gruzji w zamian za zgode na skopanie saddamowi tylka, a tutaj -
      jak diabelek z pudelka - wyskakuja czeczenscy partyzanci, ktorzy
      z gruzji atakuja oddzialy rosyjskie. putin zawsze mial szczescie
      do takich zbiegow okolicznosci...
      • Gość: puerto terrorysci na zamowienie IP: 195.94.193.* 26.09.02, 16:07
        Tez tak sobie pomyslalem. Straszny dramat - narod uciemiezony,
        kraj zniszczony przez najezdzce. Tzw. opinia swiatowa siedzi z
        podkulonym ogonem. A bojownicy (bo nie terrorysci!) zapewne w
        dobrej wierze wchodzą do Inguszetii, nie wiedzac, ze są
        pionkami w brudnej grze Moskwy i że ich wejście jest sterowane -
        w odpowiednim dla Moskwy momencie.
        Ze smutkiem czytam wypowiedzi Miszy i Lioszy na forum - widać,
        że nie widzą, iż ich kraj - Rosja jest najeźdzcą. Żadenej
        refleksji, skruchy. Naród Czeczeński walczący o niepodległość,
        to dla nich terroryści:(
        • Gość: Misza Hej expercie! IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 16:18
          Gość portalu: puerto napisał(a):

          > Tez tak sobie pomyslalem. Straszny dramat - narod uciemiezony,
          > kraj zniszczony przez najezdzce. Tzw. opinia swiatowa siedzi z
          > podkulonym ogonem. A bojownicy (bo nie terrorysci!) zapewne w
          > dobrej wierze wchodzą do Inguszetii, nie wiedzac, ze są
          > pionkami w brudnej grze Moskwy i że ich wejście jest sterowane -
          > w odpowiednim dla Moskwy momencie.

          A co powiesz modralu na to ze wsrod terrorystow (tak tak moj biedny naiwniaku)
          znajdowal sie dzennikarz z Anglii, ktory wszystko filmowal i wysylal do Anglii -
          m.in. on zfilmowal ich bazy szkoleniowe w Gruzji, ich lidera Gelajewa, wiele
          terrorystow z Arabskich panstw i Turcji, Jak oni cwicza spokojnie sobie w
          Gruzji, jak przechodza przez granice Gruzja/Inguszetia za 7000 USD ktore
          oddali Gruznowi-przewodnikowi... ?
          Jak to uklada sie w twej teorii antyrosyjskiej, Ha ?
          Nic nie poradzisz na to ze to sa terrorysci ;-))

          > Ze smutkiem czytam wypowiedzi Miszy i Lioszy na forum - widać,
          > że nie widzą, iż ich kraj - Rosja jest najeźdzcą.

          Nie jest najezdca, bo dzialamy na swej terrytori. Najezdca to USA, ktory napada
          na inne panstwa... Najwyrazniej mylisz pojecia ;-))

          > Żadenej
          > refleksji, skruchy. Naród Czeczeński walczący o niepodległość,
          > to dla nich terroryści:(

          Nie pieprz... Narod czeczenski juz nie chce zadnej niepodleglosci, a takie
          terrrorysci miedzynarodowe jak Gelajew i Basajew morduja wszystkich do okola
          zeby tylko miec pieniazde od szejkow arabsklich... Zal mi ciebie.. Jak wiele
          jeszcze ludzi w Europie co chodza w rozowych okularach i wierza w wahhabitska
          propagande...

          Misza
          • Gość: lerkin Hej Misha IP: *.tele2.pl 26.09.02, 16:53
            Wasi chłopcy fajnie skwierczeli w tych tankach w Groznym. A pamiętasz jak
            zwiewaliscie z Groznego :) To naprawde byla niezla zabawa. Cos brakuje wam
            ostatnio KOMBATA co serca ne briatal za spiny rebiat. Helikopter tez
            zestrzelili ze strielki kupionej od gieroiov.
            • Gość: puerto Re: Hej Misha IP: 195.94.193.* 26.09.02, 17:09
              z czego się cieszysz?
              że ktoś umarł w męczarniach?
              • Gość: Lerkin Re: Hej Misha IP: *.tele2.pl 26.09.02, 17:33
                Wiesz, ja naprawdę się cieszę jak ci biedni chłopcy giną w Czeczenii w
                płonących czołgach, w spadających helikopterach zrzuceni w desancie prosto w
                ręce Czeczenów. Cieszę się bo każdy z nich ma gdzies tam w Rosji tatę i mamę,
                dziewczynę albo i żonę. I wiesz ja czekam na moment kiedy ci ludzie nareszcie
                spytają się dowódców swoich bliskich jak oni naprawdę zgineli i dlaczego
                musieli zginąć. Dlaczego byli zabijani z rosyjskiej broni którą ktoś sprzedał
                Czeczenom.
            • Gość: Misza Re: Hej Misha IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 17:44
              Gość portalu: lerkin napisał(a):

              > Wasi chłopcy fajnie skwierczeli w tych tankach w Groznym.

              CZeczency tez niezle palili sie zywcem po tym jak nasi strzelali po nich
              z "Szmela" Hihi. Wiesz co to jest? Miotac ognia polaczony z granatnikiem -
              wystrzeliwujesz jak z granbatnika i w promeniu 15 metrow wszycy pala sie
              zywcem ! Wow! Potem wchodzisz do domu, a na scianach kiszki i pachne palona
              skura. TO dopiero fajnie! Takiej broni nie ma w zadnej innej armii swiata -
              calkowicie rosyjski wynalazek - special for czeczen terrorists ;-))


              Misza
          • Gość: puerto Re: Hej expercie! IP: 195.94.193.* 26.09.02, 17:05
            Gość portalu: Misza napisał(a):

            > Gość portalu: puerto napisał(a):
            >
            > > Tez tak sobie pomyslalem. Straszny dramat - narod uciemiezony,
            > > kraj zniszczony przez najezdzce. Tzw. opinia swiatowa siedzi z
            > > podkulonym ogonem. A bojownicy (bo nie terrorysci!) zapewne w
            > > dobrej wierze wchodzą do Inguszetii, nie wiedzac, ze są
            > > pionkami w brudnej grze Moskwy i że ich wejście jest sterowane -
            > > w odpowiednim dla Moskwy momencie.
            >
            > A co powiesz modralu na to ze wsrod terrorystow (tak tak moj biedny
            naiwniaku)
            > znajdowal sie dzennikarz z Anglii, ktory wszystko filmowal i wysylal do
            Anglii
            > -
            > m.in. on zfilmowal ich bazy szkoleniowe w Gruzji, ich lidera Gelajewa,
            wiele
            > terrorystow z Arabskich panstw i Turcji, Jak oni cwicza spokojnie sobie w
            > Gruzji, jak przechodza przez granice Gruzja/Inguszetia za 7000 USD ktore
            > oddali Gruznowi-przewodnikowi... ?
            Ano odpowiem tak, że mial prawo się znajdować. Wolny świat wolnych ludzi.
            Że płacą - wojna kosztuje - broń, amunicja, logistyka, przewodnicy. Ze za
            wojnę się płaci chyba wiesz, bo Twój rząd okrada Ciebie i innych Rosjan z ich
            pieniędzy, wydając je na wojenkę generałów, na której zarabiają grube
            pieniądze (niestety również kosztem krwi Twoich braci).
            > Jak to uklada sie w twej teorii antyrosyjskiej, Ha ?
            > Nic nie poradzisz na to ze to sa terrorysci ;-))
            Walczą jak terroryści i niestey mają wsparcie islamskich fundamentalistyczno-
            terrorystycznych grup, bo w tym kierunku popycha ich rozpacz i beznadziejna
            sytuacja, a tej pierwotną przyczyną jest jednak 2 wojna czeczeńska i agresja
            Rosji.
            >
            > > Ze smutkiem czytam wypowiedzi Miszy i Lioszy na forum - widać,
            > > że nie widzą, iż ich kraj - Rosja jest najeźdzcą.
            >
            > Nie jest najezdca, bo dzialamy na swej terrytori.
            Czeczenia nie jest w rozumieniu wolnego świta rosyjskim teryutorium. Najezdca
            to USA, ktory napada
            >
            > na inne panstwa... Najwyrazniej mylisz pojecia ;-))
            >
            > > Żadenej
            > > refleksji, skruchy. Naród Czeczeński walczący o niepodległość,
            > > to dla nich terroryści:(
            >
            > Nie pieprz... Narod czeczenski juz nie chce zadnej niepodleglosci, a takie
            > terrrorysci miedzynarodowe jak Gelajew i Basajew morduja wszystkich do okola
            > zeby tylko miec pieniazde od szejkow arabsklich... Zal mi ciebie.. Jak wiele
            > jeszcze ludzi w Europie co chodza w rozowych okularach i wierza w
            wahhabitska
            > propagande...

            Zeby nie było czarno-biało. Misza - wiem, że i wsród Czeczenów wielu to
            pospolici bandyci, terroryści, szumowiny, które próbują zarabiać na wojnie i
            cudzym nieszczęściu. W tym nieszczęściu swoich rodaków Czeczenów. Tak jest na
            każdej wojnie, tak jest zawsze - bo ułomna jest ludzka natura.

            Ale uważam, że mądrą i pokojową polityką Rosja wygrałaby znacznie więcej dla
            siebie. Miałaby spokój na granicach, przyjaznych sąsiadów, partnerów do
            robienia uczciwych, obustronie korzystnych interesów (tak było miedzy
            Francuzami a Niemcami, tak zrobiło się między Polakami a Niemcami).Zarabiali
            by na tym wszyscy Rosjanie, a nie garstka cynicznych manipulatorów.

            Uważam, że konflikt w Czeczenii jest podsycany przez manipulatorów rosyjskich,
            którym to na rękę. A że ich interesy są zgodne z interesami szejków
            islamskich, to okrutny żart historii.

            Pozdrawliaju,
            wsiewo horoszewo!
            >
            > Misza
            • Gość: Rada Re:do Puerto IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.09.02, 17:25
              Gość portalu: puerto napisał(a):

              > Gość portalu: Misza napisał(a):
              >
              > > Gość portalu: puerto napisał(a):
              > >
              > > > Tez tak sobie pomyslalem. Straszny dramat - narod uciemiezony,
              > > > kraj zniszczony przez najezdzce. Tzw. opinia swiatowa siedzi z
              > > > podkulonym ogonem. A bojownicy (bo nie terrorysci!) zapewne w
              > > > dobrej wierze wchodzą do Inguszetii, nie wiedzac, ze są
              > > > pionkami w brudnej grze Moskwy i że ich wejście jest sterowane -
              > > > w odpowiednim dla Moskwy momencie.
              > >
              > > A co powiesz modralu na to ze wsrod terrorystow (tak tak moj biedny
              > naiwniaku)
              > > znajdowal sie dzennikarz z Anglii, ktory wszystko filmowal i wysylal do
              > Anglii
              > > -
              > > m.in. on zfilmowal ich bazy szkoleniowe w Gruzji, ich lidera Gelajewa,
              > wiele
              > > terrorystow z Arabskich panstw i Turcji, Jak oni cwicza spokojnie sobie w
              > > Gruzji, jak przechodza przez granice Gruzja/Inguszetia za 7000 USD ktore
              > > oddali Gruznowi-przewodnikowi... ?
              > Ano odpowiem tak, że mial prawo się znajdować. Wolny świat wolnych ludzi.
              > Że płacą - wojna kosztuje - broń, amunicja, logistyka, przewodnicy. Ze za
              > wojnę się płaci chyba wiesz, bo Twój rząd okrada Ciebie i innych Rosjan z ich
              > pieniędzy, wydając je na wojenkę generałów, na której zarabiają grube
              > pieniądze (niestety również kosztem krwi Twoich braci).
              > > Jak to uklada sie w twej teorii antyrosyjskiej, Ha ?
              > > Nic nie poradzisz na to ze to sa terrorysci ;-))
              > Walczą jak terroryści i niestey mają wsparcie islamskich fundamentalistyczno-
              > terrorystycznych grup, bo w tym kierunku popycha ich rozpacz i beznadziejna
              > sytuacja, a tej pierwotną przyczyną jest jednak 2 wojna czeczeńska i agresja
              > Rosji.
              > >
              > > > Ze smutkiem czytam wypowiedzi Miszy i Lioszy na forum - widać,
              > > > że nie widzą, iż ich kraj - Rosja jest najeźdzcą.
              > >
              > > Nie jest najezdca, bo dzialamy na swej terrytori.
              > Czeczenia nie jest w rozumieniu wolnego świta rosyjskim teryutorium. Najezdca
              > to USA, ktory napada
              > >
              > > na inne panstwa... Najwyrazniej mylisz pojecia ;-))
              > >
              > > > Żadenej
              > > > refleksji, skruchy. Naród Czeczeński walczący o niepodległość,
              > > > to dla nich terroryści:(
              > >
              > > Nie pieprz... Narod czeczenski juz nie chce zadnej niepodleglosci, a taki
              > e
              > > terrrorysci miedzynarodowe jak Gelajew i Basajew morduja wszystkich do oko
              > la
              > > zeby tylko miec pieniazde od szejkow arabsklich... Zal mi ciebie.. Jak wie
              > le
              > > jeszcze ludzi w Europie co chodza w rozowych okularach i wierza w
              > wahhabitska
              > > propagande...
              >
              > Zeby nie było czarno-biało. Misza - wiem, że i wsród Czeczenów wielu to
              > pospolici bandyci, terroryści, szumowiny, które próbują zarabiać na wojnie i
              > cudzym nieszczęściu. W tym nieszczęściu swoich rodaków Czeczenów. Tak jest na
              > każdej wojnie, tak jest zawsze - bo ułomna jest ludzka natura.
              >
              > Ale uważam, że mądrą i pokojową polityką Rosja wygrałaby znacznie więcej dla
              > siebie. Miałaby spokój na granicach, przyjaznych sąsiadów, partnerów do
              > robienia uczciwych, obustronie korzystnych interesów (tak było miedzy
              > Francuzami a Niemcami, tak zrobiło się między Polakami a Niemcami).Zarabiali
              > by na tym wszyscy Rosjanie, a nie garstka cynicznych manipulatorów.
              >
              > Uważam, że konflikt w Czeczenii jest podsycany przez manipulatorów
              rosyjskich,
              > którym to na rękę. A że ich interesy są zgodne z interesami szejków
              > islamskich, to okrutny żart historii.
              >
              > Pozdrawliaju,
              > wsiewo horoszewo!
              > >
              > > Misza

              Puerto , ladnie piszesz wszystko cacy, ale nic nie piszesz ktro zaczal druga
              wojne czeczenska, a moze nie wiesz ze bylo juz trzy lata "pokoju" i jak
              ten "pokoj" wygladal tez nie wiesz jak widac. Jasna rzecz napiszesz ze Basaew
              najechal na Dagiestan bo pracowal na FSB i poznej Rosyjane sami swoi domy
              wysadzili, choc nie wiadomo dla czego, wojna juz trwala miesiac, i nie trzeba
              bylo szukac przetekstow, ale coz tam mnoze na wszelki wypadek . Zawsze mozna
              znalezc tlumaczenia jak chcesz. Wszystko mozno nagnuc dla swoich potrzeb. Ale
              to mozno robic dopiero jak ciebe to nie dotyczy, jak nikogo nie ukradli z twoej
              rodziny, jak nikomu nie ucieli glowe, czy paluchy jak miales szczescie.
              Cikawe , jakie masz zdanie co do dwoch Polek ktore byli uprowadzeni w
              Dagestanie? Aha, tez rosyjskie sluzby specyalne, niema watpliwosci. Ja sam
              bylem przesiwko perwszej wojny czeczenskej, ale druga to zupelnie co innego.
              Zapytaj Dagestanczykow, ktore pomogali Czeczenom pod czas perwszej wojny, jakij
              oni teraz maja stosunek do nich. I nie trzeba ogolnie mowic o Czeczenach.
              Wiekszosc teraz stoi po stronie Rosyji. Tez im widac nie za bardzo spodobala
              sie tych trzy lata pokoju.
            • Gość: Misza Re: Hej expercie! IP: *.ic.ru / *.ic.ru 26.09.02, 18:27
              Gość portalu: puerto napisał(a):

              > Ano odpowiem tak, że mial prawo się znajdować. Wolny świat wolnych ludzi.

              Nie zaprzeczam ze mial. Chociaz dobrze ze go zabili - bedzie wiedzial ze
              przekraczac granice Rosji z oddzialem terrorystow to nie zarty ;-))
              Nie o to chodzilo - chodzilo o to ze jesli to saprawa Putina, to temn
              dzennikarz NAPEWNO by tam nie znajdowal by sie...

              > wojnę się płaci chyba wiesz, bo Twój rząd okrada Ciebie i innych Rosjan z ich
              > pieniędzy, wydając je na wojenkę generałów,

              Masz dowody ze Rzad mnie okrada? Bo ja nie... Jesli uwazasz wydatki na obrone
              za okradanie, to pomysl jak okrada swoje spoleczenstwo USA wwydawajac na MON
              300 mlrd. USD ;-))

              > pieniądze (niestety również kosztem krwi Twoich braci).

              Ale przy tym moje bracia wysylaja do diabla setki terrorystow - a to sie
              oplaca...

              > Walczą jak terroryści i niestey mają wsparcie islamskich fundamentalistyczno-
              > terrorystycznych grup, bo w tym kierunku popycha ich rozpacz i beznadziejna
              > sytuacja, a tej pierwotną przyczyną jest jednak 2 wojna czeczeńska i agresja
              > Rosji.

              A wiec jednakl nie odmawiasz zwe to sa terrorysci? I prawidlowo robisz! Oni
              nimi sa. Terrorysci-separatysci...

              > Ale uważam, że mądrą i pokojową polityką Rosja wygrałaby znacznie więcej dla
              > siebie.

              Z kim ja prowadzic? Z Gelajewym, Basajewym czy moze Maschadowym? Nie daruj
              sobie takie marzenia... Trzeba w koncu miec godnosc. CZy USA negocjowala by z
              OBL ?..

              > Miałaby spokój na granicach, przyjaznych sąsiadów, partnerów do
              > robienia uczciwych, obustronie korzystnych interesów (tak było miedzy
              > Francuzami a Niemcami, tak zrobiło się między Polakami a Niemcami).

              Zdejmij rozowe okulary... Z terrorystami sie nie romawia - ich jedynym celem w
              zyciu jest niszczenie Rosji i zabijaniue ROsjan. Jesli ich nie zabic,. to oni
              obejma wladze w CZeczni (bo nikt im nie przeszkodzi w respublice) - to nie
              Niemcy czy Francja, to jes islam - nie ma oppozycji - w najlepszym przypadku
              bedzie to co bylo w Tadzykistanie (ale w Tadz. stoi nasz 201 dywizja, ktora
              zachowuje porzadek w kraju - tego nawet ty nie zaprzeczysz co?) a w najgorszym
              i najpewnejszym bedzie jak w Afganistanie po wyjsciu naszych wojsk w 1989. Cos
              na wzor Talibanu... Zal mnie ciebie jesli uwazasz ze bedzie inaczej...

              Pozdrawiam
              Misza

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka