gieroy_asfalta 10.04.06, 19:51 a lewacka goowniarzeria już wyła w niebogłosy...:-)) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eva15 wielka gra 10.04.06, 20:05 zdaje sie, uze toczy sie jakas wielka gra na paru polach jednoczesnie. Na jednym z nich USA zdaja sie wygrazac Chinom za pomoca Iranu: zaczniecie odchodzic od dolara, to odetniemy was od iranskiej ropy na ktora juz podpisaliscie kontrakty. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! :-) 10.04.06, 20:14 WG polega evuniu po prostu na tym, ze juz za 7 miesiecy wybory w USA. Tradycyjnie popierajace Demokratow media (WP, NYT, New Yorker, Newsweek, LAT) od wielu miesiecy probuja wiec wszyskiego by Republikanow jakos w cos umoczyc, a przekonanie wiekszosci wyborcow, ze obecna Administracja to banda podzegaczy wojennych gotowych do rozpetania wojny nuklearnej, to b. skuteczny sposob by szanse kandydatow republikanskich oslabic. Seymour Hersh zas, to po prostu tylko jeden z wielu aktywistow tej kampanii. Nie po raz pierwszy zreszta. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 wielka gra - wybory w USA! Owszem ale nie tylko 10.04.06, 20:24 No dobrze, czy wiec sugerujesz, ze: 1. Bronienie pozycji dolara nie gra tu zadnej roli i, ze Stanom jest obojetne, czy Chiny beda kupowac ich obligacje nadal w takiej samej OGROMNEJ ilosci, czy tez ilosc ta, jak pragna, troche (na poczatek) ogranicza. Obojetnie tez, czy ropa bedzie handlowana w dolarach czy np. w euro, frankach szw. czy innych jenach lub RUBLACH? 2.Czy sugerujesz, ze Demokraci beda mogli pozwolic sobie na inna polityke zagraniczna niz Republikanie? A moze bardziej realistycznie sugerujesz jedynie, ze Demokraci tylko na okolicznosc wyborow przebiora sie za golabki pokoju? No bo chyba nie chcesz sugerowac, ze wraz z wyborem Demokratow upadnie wielki swiatowy terroryzm a b. Laden i Zarkawi przejda na zasluzona rente???? Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! Owszem ale nie tyl 10.04.06, 20:38 1. Demokraci nie musza sie PRZEBIERAC za golabki pokoju, bo to autentyczne golabki. Jak myslisz, czemu al-Kaida i KRL-D ich niedwuznacznie preferuje? 2. Waszyngton interesuje nie kwestia $, tylko dewaluacji zawyzonego o co najmniej 60% JUANA, ktory jest glownym powodem olbrzymiego deficytu handlowego USA w wymianie z ChRL. (a nawet nie tylko). 3.Ibn Laden i Zarkawi "nie istnieja"! Zapomnialas? Sama pisalac przeciez wielokrotnie, ze to "fikcyjny straszak stworzony przez CIA." :-) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! P.S. 10.04.06, 20:42 Z powodow dla mnie niezrozumialych Moskwa nie chce brac RUBLI za rope i gaz. A moze Ty wiesz dlaczego? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! P.S. 10.04.06, 20:58 Dlatego, ze kiedys dolar mial lepsza pozycje. Ale jesli to sie zmieni, zmienia sie preferencje Rosji, mysle, ze bedzie robic to co Chiny. PS. na watku ponizej (Rosja, WTO) pisze o tym, jakie petra dostaja powoli tzw. "rynki" i jak ich dolar zaczyna powoli w rece parzyc. To nie moje dywagacje, lecz FT, Mangaer - Magazin i roznych Goldmann i Sachs... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Shell, Gazprom, dolar 10.04.06, 22:06 Wypadki zaczynaja toczyc sie szybko, niestety. naprawde myslalam ´, üe dluzej to potrwa. "W poniedziałek kurs akcji Gazpromu wzrósł o 7 proc. Po tym skoku wartość giełdowa Gazpromu sięgnęła 225 mld dolarów, więcej niż kapitalizacja Shella. W światowej branży energetycznej wyżej od Gazpromu, który jest kontrolowany przez Rosję, wyceniane są tylko całkowicie prywatne koncerny paliwowe ExxonMobile (375 mld dolarów) z USA i anglosaski BP (242 mld dolarów)." gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33406,3273898.html Ciekawe ile miesiecy jeszcze ExxonMobile i BP utrzymaja swe pozycje.... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:13 A pamietasz jak rosla wartosc akcji ENRON? A pamietasz jak ZSRR rosl w sile, a ludziom zylo sie dostatniej"? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:14 Enron mial WIRTUALNY majatek. Rosja siedzi na GAZIE i ROPIE. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:18 Tyle ze swiat, poczynajac od USA, powoli odejdzie jednak od ropy i gazu. Przewiduje to nawet szejk Yamani (byly szef OPEC i minister naftowy AS). I co wtedy z tymi, ktorzy nie maja nic innego? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:24 Co ważniejsze, te "rosyjskie" obszary ropo- i gazonośne wcale rosyjskimi nie są. Co się podbiło, można stracić. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:28 "Co nam obca przemoc wzie-e-e-la..." :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 to nowy hymn Indian amerykanskich??? 10.04.06, 22:33 meerkat1 napisał: > "Co nam obca przemoc wzie-e-e-la..." :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:40 zigzaur napisał: > Co ważniejsze, te "rosyjskie" obszary ropo- i gazonośne wcale rosyjskimi nie >są Co się podbiło, można stracić. Podobno "Ruskie" juz sie boja. Zwlaszcza, ze goniac ich bedziesz krzyczal po niemiecku... Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek_ksiazka Re:Gazprom, Enron, Syberia, obled... 10.04.06, 23:01 Zigzaurze - na jakiej podstawie piszesz, ze "roponosne i gazonosne" tereny Rosji nie sa ... rosyjskie? Jestes wyznawca jakiegos skomplikowanego kultu - sekty blizej nie-znanego "groteskowego pseudo-prawa miedzynarodowego"? A moze chodzi ci o historie?? Podalbys jakies slynne bitwy, ktore m. in. Kozacy kolonizujacy Syberie stoczyli z plemionami miejscowych Siuksow, Apaczy pod wodza Tecumsehow? Czy ty wiesz w ogole skad Rosja ciagnie gaz i rope u siebie?? Zigzaurze - na podworku mamy XXI w. i separatysci z syberyjskiej republiki kolczaka czy innego bialego juz dawno przegrali swoje wojny. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Zigzaur a wydawanie sądów 11.04.06, 00:17 czlowiek_ksiazka napisała: > Zigzaurze - na jakiej podstawie piszesz, ze "roponosne i gazonosne" tereny > Rosji nie sa ... rosyjskie? Na żadnej oczywiście. Zigzaur ma dość na tym forum rozpowszechnioną specjalność - jest specjalistą od sądów bezpodstawnych. Brak dowodów to jego znak firmowy. Osobista marka. Taki ma urok i takim trzeba go brać. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re:Gazprom, Enron, Syberia, obled... 11.04.06, 08:38 Per analogiam: Kiedyś było nie do pomyślenia, że Rosja wycofa się znad Łaby, z Polski, z Estonii, nawet z Ukrainy. Ale jednak stało się. Ciąg dalszy nastąpi. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:32 meerkat1 napisał: > Tyle ze swiat, poczynajac od USA, powoli odejdzie jednak od ropy i gazu. > Przewiduje to nawet szejk Yamani (byly szef OPEC i minister naftowy AS). Naturalnie, ze tak. Tako i bedzie, nie trzeba byc wrozka. > I co wtedy z tymi, ktorzy nie maja nic innego? Trudno orzec, mysle, ze to, co i dzisiaj. Dalej beda cienko przedli.. A Rosja pewnie albo bedzie miec sweet-shops w Chinach jak USA albo dalej latac w kosmos, rozwijac przemysl wwojskowy, i produkowac wykwalifikowanych uczonych i sportowcow... Albo jedno i drugie... Zreszta wszystkich zloz i pierwiastkow nie da sie zastapic. A "Ruskie" maja u siebie CALA tablice Medelejewa, w koncu on tez sam byl "Ruski", czyz nie? Tak wiec bedzie business as usual... Patrzac jak Putin przeznacza nadwyzki nie martwilabym sie tak bardzo o Rosje. To nie idioci z Arabii Saudyjskiej, ktorzy wszystko przezarli i jeszcze sie zadluzyli, a kraj jak tkwil w sredniowieczu, tak tkwi. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:44 Ze zwiazkow chemicznych zdefiniowanych przez Mendelejewa najczesniej stosowany jest w ZSRS Bis C2H5OH. O osiagnieciach przemyslu wojskowego Rosji ostatnio nie slyszalem. Cywilnego rowniez: autentycznie nie potrafie wymienic ani jednego trwalego produktu Made in Russia (od urzadzen AGD po elektronike konsumencka). O sukcesach w Kosmosie - toze niet. W co wiec inwestuje potezne nadwyzki prez. Putin? To juz, evuniu, nie 1966 rok, tylko 2006. P.S. NB Nawet Indie wycofaly ostatnio z uzytku "rewolucyjne" MIGi-25. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 22:55 Jeden pije, drugi cpa...widac nic nie boli tak jak zycie. Pod kazda szerokosci geograficzna. > O osiagnieciach przemyslu wojskowego Rosji ostatnio nie slyszalem. Nie wiem jak ci pomoc. Moze spytaj tych, co kupuja rosyjska bron. Rosja jest NAJWIEKSZYM na swiecie eksporterem broni. Przed USA.. > Cywilnego rowniez: autentycznie nie potrafie wymienic ani jednego trwalego > produktu Made in Russia (od urzadzen AGD po elektronike konsumencka). Haa, haha. To dobre. Ciekawe kto widzial amerykanska pralke czy lodowke, robiona w USA, bo "Ruskie" u siebie jeszcze maja i miec beda, bo Zachod przychodzi z produkcja.. Ciekawe, kto kupi US-auto. Toc na to nawet Amis nie chca sie juz nabrac. W MIG uciekaja do Japoncow i Europejcow. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Shell, Gazprom, Enron, 11.04.06, 08:39 Na co wydaje Putin te swoje "nadwyżki"? Ano, na Zarkawiego, na Leppera, na "pacyfistów". Nie dość, że rozrzutny, to jeszcze nie trafia z inwestycjami. Odpowiedz Link Zgłoś
lungompa Re: Shell, Gazprom, Enron, 10.04.06, 23:24 Jesli to prawda, ze Rosja siedzi na gazie i ropie to ide po zapalki... ****************************************************************** A swoja droga to ciekawie eva to co eva15 pisze (mowie serio)- moze Rosjanie naprawde tak mysla ?r Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! Owszem ale nie tyl 10.04.06, 21:11 1.Pytanie jest raczej kto preferujen al-kaide? A propos ja nie twierdze, ze nie istnieje ZADEN terroryzm, owszem jeszcze jak, i bedzie go pewnie jeszcze wiecej,ale al-kaida to konstrukcja medialna, zreszta dosc juz wyswiechtana. 2. Juan jest ZAWYZONY w stosunku do wszystkich innych walut (euro,jen), ale inni jakos dziwnie lepiej sobie z tym radza. Czyzby dzialalo przyslowie o zlej tanecznicy? Jak USA zmusza Chiny do "puszczenia" juana? Puszcza bomby? Na swoje wlasne sweet-shops? Gdzie beda lepiej zarabiac, jesli nie tanio produkujac w Chinach i tanio (tani juan!!) sprzedajac w USA? A, ze jest coraz wieksza sprzecznosc miedzy interesem danych koncernow a interesem panstwa jako calosci? No coz, moj drogi, tym gorzej dla PANSTWA. Kapitalizm, szczegolnie w neokonskim wydaniu nie zna ani lojalnosci, ani narodu (?) ani ojczyzny. Jest internacjomalistyczny ZUPELNIE jak KOMUNIZM. I jak kumunizm dazy (chcial nie chcial) do zniszczenia znaczenia panstw narodowych. A juz najwieksza ironia historii jest to, ze to dzis komunzm (chinski) trzyma go za cojones.. MOCNO. A jakis duren pisal o koncu historii... Eh, Ameryka i jej profeci... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :-) 10.04.06, 21:33 O tym co moga zrobic Stany zjednoczone vis a vis ChLl dowiemy sie PO rychlej wizycie panstwowej prez. Hujintao w USA. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :- 10.04.06, 21:46 OK, zobaczymy, jak na razie wielkokrotnie naciskaly na prozno. Jesli pominac obnizke o 0,2%. Niewatpliwie wygrazanie Iranem daje USA lepsza troche pozycje przetargowa niz samo tylko proszenie. Na to Chinczycy sa glusi.. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :- 10.04.06, 21:50 Nie zapominaj, ze USA to najwiekszy rynek eksportowy ChRL. Pekin o tym nie zapomni :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :- 10.04.06, 22:00 meerkat1 napisał: > Nie zapominaj, ze USA to najwiekszy rynek eksportowy ChRL. > Pekin o tym nie zapomni :-) Przeciez o tym u gory pisze. Ale rzecz w tym, ze USA to nie tylko najwiekszy rynek eksportowy dla ChRL ale i dla amerykanskich koncernow, ktore sa w rozkrokú miedzy swa amerykanska stara "ojczyzna" a swoja chinska nowa. M.in. rowniez dlatego Chiny maja sytuacje ulatwiona. Stoi za nimi nie tylko interes wlasny ale TAKZE US-koncernow. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :- 10.04.06, 22:03 A wiekszosc komunistycznych bonzow ChRL ktorych dzieci studiuja lub po prostu mieszkaja od w USA), ma kase w <blue chips> i S$P500 na NYSE i NASDAQ! :-) Trudno zarznac kure, ktora znosi zlote jajka, prawda? No, chyba ze sie jest niemieckim czy francuskm socjalista. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! Hujintao -toze! :- 10.04.06, 22:13 Przeciez nie mowie, ze marza o zarznieciu!. Chinczycy raczej patrza z troska, czy kura skutkiem imperial overstretching sama sie sie zarznie i jako narod ostrozny beda chcieli umiec sie na czas wycofac, zamiast zostac jako ostatni glupi na furze nieprzydatnego papieru. Juz pisalam na watku ponizej (Rosja NATO)podaje pare opracawan zachodnich gazet KONSERWATYWNYCH odnosnie eventualnego krachu finansowego. Tak EBZ jak i rozne takie tam Goldmann i Sachs czarno widza.. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: wielka gra - wybory w USA! Owszem ale nie tyl 11.04.06, 00:22 meerkat1 napisał: > 1. Demokraci nie musza sie PRZEBIERAC za golabki pokoju, bo to autentyczne > golabki. No tak, tak. A już największym demokratycznym gołąbkiem pokoju był wspomniany Clintuś bombardujący z zacięciem terrorystyzcne fabryki aspiryny... Pewnie myślał, że II WS jeszcze trwa, a aspitryna jest wszak niemieckim wymysłem.. > Jak myslisz, czemu al-Kaida i KRL-D ich niedwuznacznie preferuje? Nie lubi Niemców i aspiryny? Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: wielka gra - wybory w USA! :-) 10.04.06, 21:36 meerkat napisal: "to b. skuteczny sposob by szanse kandydatow republikanskich oslabic". W chwili obecnej najskuteczniejszym sposobem na oslabienie republikanow jest sam GWB. PS. Ci co wybrali Busha nie czytaja WP, NYT, New Yorkera czy LAT. Oni ogladaja FOX i sluchaja kazan nawiedzonych ewangielistow. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: wielka gra - wybory w USA! :-) 10.04.06, 21:49 Sorry- glosami samych tylko Republikanow wybrac sie nikogo nie da. Podobnie jak samych Demokratow. Wyniki ankiet wskazuja niedwuznacznie ilu umiarkowanych i konserwatywnych Demokratow przyczynilo sie do zwyciestwa "W" w 2004. Choc zgadzam sie, ze wyborow w 2008 G.W. Bush juz raczej nie wygra. :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: wielka gra - wybory w USA! :-) 11.04.06, 14:51 meerkat: "ilu umiarkowanych i konserwatywnych Demokratow przyczynilo sie do zwyciestwa "W" w 2004". Wszystko wskazuje na to, ze w chwili obecnej wlasnie wielu "umiarkowanych i konserwatywnych Republikanow" ma juz dosyc toksycznego Busha i otaczajacej go "neo-conskiej" kliki. PS. Co rozni "konserwatyste" od "neo-cona"? Obrzezanie. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 wielka gra,a mozliwe ze sie dogadali.... 10.04.06, 21:58 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=904&w=40028438&a=40031244 <>Mowilem dawno ze odejscie w rozliczeniach swiatowych za rope od dolara US,grozi "zawaleniem sie",kruchej gospodarki USA, i krachem finansowym na swiecie.Jedna z przyczyn napasci na Irak ,byly grozby Saddama o przejsciu w handlu ropa na euro.Iran straszyl-odgrazal sie ze wprowadzi rozliczenia w euro 20 marca 2006...Dzisiaj mamy 9 kwietnia 2006, a o iranskiej gieldzie rozliczajacej sie w euro CISZA!Mozliwe ze Amerykanie zdajac sobie sprawe ze moze zadzialac "zasada domina",przymkna oko na iranskiego "nuka",pod warunkiem ze Iran pozostanie w rozliczeniach za rope przy dolarze US. <>"Iran nie otworzył jeszcze opartej na euro irańskiej giełdy naftowej. Otwarcie giełdy było zapowiadane na 20 marca, dzień, w którym Irańczycy obchodzą święto Nouruzu, irańskiego Nowego Roku - 1385. Rzecznik iranskiego ministerstwa ropy naftowej wyjaśnił, że dokładna data otwarcia giełdy naftowej nie jest jeszcze znana. Uważa się, że przejście z dolara na euro w handlu ropą mogłoby stanowić zagrożenie dla amerykańskiej waluty. Wszystkie transakcje realizowane są obecnie w dolarach, dzięki czemu Waszyngton podtrzymuje zapotrzebowanie na narodową walutę. Odpowiedz Link Zgłoś
oopsy-daisy To jest prawdopodobne 10.04.06, 23:32 > moze zadzialac "zasada domina",przymkna oko na iranskiego "nuka",pod warunkiem > ze Iran pozostanie w rozliczeniach za rope przy dolarze US. Ale to moze działac jako uspienie Iranu. Atak na pewno szykuja. Potrzebuja tylko pretekstu. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy.zywiecki Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 10.04.06, 20:08 A czy prezydent Busch jest przewidywalny i prawdomówny? Odpowiedz Link Zgłoś
goldsax Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 11.04.06, 14:15 Voice of the White House April 10, 2006 TBR News.org – April 10, 2006 “Bush's approval polls are tanking. Republicans are terrified lest, as they now believe, they will lose both the House and Senate in November. (Really major felonious activities would certainly be revealed by Democrats in control of either, or both, houses.) There certainly have been prepared, at the Pentagon, plans to attack Iran. They were only plans for possible future actions. There are also current plans, on file, to attack Lebanon, Syria, Venezuela, Bolivia, Cuba (again!), and Mexico. Not to forget Dubai and Saudi Arabia in the event that Muslim fundamentalists gain power in those states. These plans are kept in the Big Safe over at the Pentagon in the event they are needed. Now, the evil Karl Rove, terrified that he might be indicted and have to go to jail (and as a chubby invert, repeatedly raped by blacks...in his fevered imagination) and seeing the coming destruction of his Imperial Republican Reign Grand Design, has been pushing Bush to make a new war. Rove points out, one learns here from those who have read reams of notes and memos, that these slimy shits believe that Bush can regain his lost popularity in a wave of wonderful American patriotism, the military will be enhanced by a public-demanded general draft, we can at once, (when the new military is in place), invade the evil leftist Chavez (and guarantee his oil production for the United States and not the PRC) and put an end to the Castro government, not to mention all kinds of things designed to flatter the idiot Bush who does not want to seem weak (he is) or a failure (which he certainly is.) Believe me, Bush wants to do this and Karl, with his connivance, has "leaked" this to a number of “friendly” media people. If this action (the leaking) was not approved by Bush, the public revelation of a Top Secret military action under contemplation would be greeted by shrieks of "treason" from the Bush staff toadies followed by orders to the FBI to "locate the source" of the leak, just as they are frantically trying to find out who leaked the NSA phone tapping project last year.. The smug silence from the White House tells it all. The departure of Card and now, Treasury Secretary Snow, (who had financial interests in the failed Dubai deal) from the Inner Circle is most interesting. No one walks away from their kind of power without either being sacked (as Ashcroft was for refusing to go along with Bush's completely illegal domestic phone tapping schemes) or being privy to the inner secrets, finding a way out now so as to avoid having to explain their actions to a Grand Jury later. A personal friend in the Pentagon (War Plans Division) tells me that we simply cannot maintain any further military activities in that region. Bottomed-out morale, suicides, desertions, self-mutilations to get a discharge and such like would make any more expanded activity a disaster of the first magnitude. Also, a report tells us that many West Pointers, considered to be the elite of the Army’s officer corps, are leaving the service in droves when their enlistment period (5 years) is up. Also, the Pentagon is now taking young men with criminal records who have never gone to high school or who, if they have, have not graduated. This is the real bottom of the barrel, believe me, and we are scraping it even as I speak. Many senior military personages are beginning to say that Bush should be physically removed from office lest he utterly destroy the United States., and similar sentiments are being expressed in different influential quarters. Let's hope they are successful! “ www.tbrnews.org/Archives/a2256.htm Odpowiedz Link Zgłoś
chruppp pojebało ich do końca?! 10.04.06, 20:18 Atak nuklerany!??? TO SIE NIE MIEŚCI W GŁOWIE!!! co za debilowaty kutas to wymyślił!?!?! Odpowiedz Link Zgłoś
explicit Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 10.04.06, 20:18 A moze by tak z innej beczki prowokatorku ,... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=39820262 uklony Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 10.04.06, 20:30 imperialistyczne wojny wymyslili lewacy, one nie mialy miejsca: Irak, Wietnam, Grenada, Haiti....Malwiny, Sorry - Falklandy... Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 10.04.06, 21:08 zapomnieliście, towarzyszu, wymienić ich innych imperialistycznych wojen: z Niemcami 1917-18, z Niemcami 1941-45, z Japonią 1941-45, z Koreą Ludową 1950- 53. I oczywiście zimną wojnę z miłującym pokój Związkiem Radzieckim, 1945-89. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Na wszelki wypadek 11.04.06, 00:18 Za późno, małpa już zdrowo pochlastała.... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Na wszelki wypadek 11.04.06, 08:42 Czeczenię, na przykład. Teraz próbuje chlastać w Gruzji, na Ukrainie, w Uzbekistanie... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 masz sporo racji ale nie całą 11.04.06, 10:57 zigzaur napisał: > Czeczenię, na przykład. > Teraz próbuje chlastać w Gruzji, na Ukrainie, w Uzbekistanie... To prawda, też podejrzewam, że Amis mogą wspomagać czeczeńskich "demokratów". Co do Gruzji, Ukrainy to bezdyskusyjne i pewnie koniec końców bezpłodne. Ale z Uzbekistanu biedaku dostali kopa. No ale ty jako spowolniony możesz nie wiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: masz sporo racji ale nie całą 11.04.06, 15:01 W Rosji tytuł "demokraty", nadany zresztą przez G. Schrödera (gwarancja wiarygodności), przysługuje jednej, konkretnej osobie. Evcia nie zrozumiała, o kogo chodzi. A może nie chce zrozumieć? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: masz sporo racji ale nie całą 11.04.06, 15:44 wszystko po staremu. zigzaur nie pojal mojej ironii.. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Evuniu: powtarzam pytanie... 11.04.06, 16:35 Nie pytalem, ile starego zlomu, od Kalachow, Diegtariowow po wybuchajace na wyrzutniach (vide "Kursk") "Szkwaly" i reaktory "czarnobylskiego typu" sprzedaje Rosja, tylko jakie naprawde nowoczesne uzbrojenie sprawila sobie Fiedierajca (nie mowiac o eksporcie) za owe nadwyzki? I jakie to kraje/organizacje je od niej kupuja? Jakie to konkretne znaczace osiagniecia kosmiczne zarejestrowala Rosja w ostatnim cwiercwieczu? Jakie to (prosze koniecznie o konkrety!) rosyjskie wyroby trwalego uzytku (od AGD po elektronike konsumencka) mozna zobaczyc w jakimkolwiek sklepie poza Rosja (a i w samej Rosji)? Jakie sa osiagniecia Rosji w dziedzinie informatyki, telekomunikacji, robotyki, genetyki, biochemii? Jakie to rosyjskie filmy, musicale, piosenki, itp., sa masowo kupowane i sciagane i kopiowane z internetu przez swiatowe audytorium? Jakie to konkretnie patenty przyznano naukowcom i inzynierom rosyjskim w ostatnim 20-leciu, i za co? Ogolniki mnie nie interesuja. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Evuniu: powtarzam pytanie... 11.04.06, 16:53 meerkat: "Jakie to konkretne znaczace osiagniecia kosmiczne zarejestrowala Rosja w ostatnim cwiercwieczu"? Rosja wyratowala amerykanskich kosmonautow, ktorzy nie mieli czym wrocic na ziemie jak sie ich ostatni prom kosmiczny sfajczyl. Dzisiaj Rosjanie (i Chinczycy) lataja nadal w kosmos, a Amerykanie glownie nad Bagdadem. :) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Evuniu: powtarzam pytanie... 11.04.06, 16:59 Po prostu sie, dziecino nie osmieszaj, tylko wymien konkretne rosyskie misje kosmiczne, jakie sondy, do jakich planet, jakie teleskopy kosmiczne, jakie impaktory, jakie laziki i gdzie. No i jakie REZULTATY BADAWCZE i ODKRYCIA! O Lonochodach nie wspominaj, bo tak sie po prostu na Bajkonkurze okresla mendy. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 powtarzam po raz kolejny odpowiedz.. 11.04.06, 17:30 Powtarzam, Rosja jest najwiekszym eksporterem broni na swiecie, PRZED USA. Pojecia nie mam o broni i nie wiem, CO konkretnie sprzedaje. Jesli twierdzisz, ze to nie bron lecz zlom, to pewno tak jest, widze, ze na specjaliste trafilo. Ale jesli tak, to chyba dobrze dla Hameryki, ze tyle krajow sie "uzlomawia" - beda niegrozne. Rowniez i dla Rosji dobrze, zwlaszcza, ze ona jeszcze na tych glupich zarobi. Wiec czym sie martwic? Powtarzam, ale nie sluchasz, USA nie maja zadnych wlasnych krajowych pralek czy lodowek, wszystko robia dla nich sweet Chinese in sweet-shops. "Ruskie" jeszcze nie sa tak zaawansowane. Sa na etapie A. Slodowego - "zrob se sam". Co do patentow - to FAKT, USA nikt nie przescignie. Nawet jesli poszerza oprawke do okularow blyskawicznie to odkrycie patentuja. A jak z urlopu przywioza z Am. Pld. sadzonki tzw. "zlotej fasoli", uprawianej tam od KILKUSET lat lub dluzej, to tez po zasadzeniu u siebie patentuja i TO ODKRYCIE, a pozniej OFICJALNIE zadaja od Am. Pld. oplat patentowych. Byl niedawno na ten temat tv-program... A Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: powtarzam po raz kolejny odpowiedz.. 11.04.06, 17:39 Nie wiedzialem, ze Maytag, Whirlpool, itd. to firmy...chinskie. Jak Whirlpool postanowil zainwestowac w Polsce, to rzad w W-wie- napisal, ze jest to inwestycja amerykanska. Najwidoczniej ma bledne informacje. :-) P.S.Najnowoczesniejsza wytwornia mikroprocesorow AMD znajduje sie w Dreznie. Czy mam przez to rozumiec, ze np. Athlony to produkt "Made in Germany"? :-) Moja Motorola, to wytwor chinskiego przemyslu telekomunikacyjnego? Produkowane w Gliwicach Ople - polskiego przemyslu samochodowego? A tluczone w Meksyku "Garbusy" - meksykanskiego? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: powtarzam po raz kolejny odpowiedz.. 11.04.06, 17:41 Jaki procent Rosjan ma dostep do Internetu? Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Procent uzytownikow Internetu w... 11.04.06, 17:48 USA: 68.1% UK: 62.9% EU: 49.8% Russia: 16.5% source: World Internet Stats 2005 Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Procent uzytownikow Internetu w... 11.04.06, 18:08 O przyszlosci zdecyduje nie tyle dostep do Internetu, co dostep do ropy i gazu. A tu Rosjanie maja jakby mala przewage. :) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 meerkat, nie wierz statystyce, wierz mi 11.04.06, 23:21 Po części odp. udzielił(a) ci 3m05. Ale jest jeszcze inny aspekt: Głównym pytaniem jest do czego INTERNET SŁUZY????? Obawiam się, że z tych 68,1% US-populacji korzystającej z internetu 90% ściąga idiotyczne gry i zabawy typu pifff-pafff; 20% użytkowników umoże oglądać jedynie obrazki - taki jest % analfabetów w US-populacji; inny znów % studiuje oferty sklepowe etc... Widzisz, USA mają wysoki % skolaryzacji na poziomie college, a jak wykazały najnowsze badania (podaję za ostatnim Spieglem, ten za US-źródłem)na 1800 absolwentów POŁOWA z nich nie rozumie tekstów i ma trudności z arytmetyką. Ale na pewno ta połowa ma DYPLOM uniwersytetu i DOSTEP do internetu... Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: meerkat, nie wierz statystyce, wierz mi 13.04.06, 18:01 eva15 napisała: > Widzisz, USA mają wysoki % skolaryzacji na poziomie college, a jak wykazały > najnowsze badania (podaję za ostatnim Spieglem, ten za US-źródłem)na 1800 > absolwentów POŁOWA z nich nie rozumie tekstów i ma trudności z arytmetyką l-eva niby ksztalcona (w sumie to gdzie??), a tez za cholere nie rozumie tego co czyta, o prostych operacjach arytmetycznych jak chocby obliczanie procentow nie ma nawet co wspominac... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: powtarzam po raz kolejny odpowiedz.. 11.04.06, 23:07 Meerkat, ja cię proszę nie ustawiaj się w szeregu z zigzaurem. Jemu wszystko trzeba 2-3x, ale, że z gruntu poczciwy i naiwny chętnie to robię. Nie wiem, czy ty też jesteś z gruntu poczciwy i naiwny, więc nie wiem,jak się zachować... Piszesz: > Nie wiedzialem, ze Maytag, Whirlpool, itd. to firmy...chinskie. Przecież wyraźnie napisałam, że mam na myśli, US-sprzęt produkowany W KRAJU, a tego jest BRAK: "USA nie maja zadnych wlasnych krajowych pralek czy lodowek, wszystko robia dla nich sweet Chinese in sweet-shops." Jasne, że pod US-marką. Tyle, że bez US-robotników i techników. A jeśli nie masz w kraju produkcji, to powoli wynoszą się także badania i rozwój. Bo niby co mają badać w nieistniejących zakładach prod.??? Ja się z tej głupiej, chciwej US- krótkowzroczności wcale nie śmieję, choćby dlatego nie, że ona pleni się powoli i w Europie, a poza tym ja Stany lubię. A tych których lubię/czy wręcz (w niektórych wypadkach) kocham, obserwuję i krytykuję najmocniej. Spytaj mojego dziecka, wie najlepiej... Odpowiedz Link Zgłoś
mars_99 juz raz i jako jedyni jej uzyli 11.04.06, 00:24 wiec nikogo specjalnie by to nie zdziwilo.. ci potomkowie zabojcow Indian i handlarzy niewolnikow sa wrzodem na zdrowym organizmie ludzkosci. Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Re: Biały Dom o ataku nuklearnym na Iran 11.04.06, 13:26 jak zwykle zalosne wypowiedzi milosnikow zsrr... tak a propos, to te same "wiarygodne" zrodla donosily o "wiezieniach CIA w Polsce", dowody nawet "mialy"... gloszenie bzdur o "obronie $", czy tez "strachu przed rozliczeniem w euro", jak rowniez wskazywanie deficytu w handlu zagranicznym jako zagrozenia dowodzi tylko i wylacznie jednego - totalnego braku podstawowej nawet wiedzy ekonomicznej... spowodowane to jest zapewne najzwyklejsza glupota... proponuje l-evci i reszcie pograzenie sie w snie o potedze rosji i nie przerywaniem go... Odpowiedz Link Zgłoś