Dodaj do ulubionych

Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina

13.04.06, 13:33
a co tu komentować. Żenada
Obserwuj wątek
    • narod.ovviec Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:37
      Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku i silna Rosja Putina stanie się igraszką.
      • likkaon Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:39
        E może od razu dożywotnio co u nich też może być "taniepaństwo" oszczedzą na
        wyborach.....
        • pogromca_mrowek Zawsze byli przyzwyczajeni do carów i I sekretarzy 13.04.06, 13:46
          Czemu sie dziwić skoro u nich jeszcze NIGDY nie było demokracji?
          Ta obecna atrapa systemu półdemokratycznego jest i tak NAJBARDZIEJ demokratyczna z calej historii Rosji.
          • meerkat1 Trzecia kadecja? 13.04.06, 13:50
            Jak Mubarak moze kandydowac (zwyciesko) po raz 5-ty, to dlaczego Fidieracja ma
            byc gorsza o Egiptu? :-)
            --------------------------------------------------------------------------------
            "GLOSUJ 3X TAK!" GLOSUJ WCZESNIE - GLOSUJ CZESTO!
            • anuszka_ha3.agh.edu.pl Chcą to mają 13.04.06, 15:38
              Jak tak chcą, to tak będą mieli. Przypuszczam, że tam przynajmniej nikt nie
              będzie fałszował wyborów jak na Białorusi.
              → → → → → → → → → →
              Odkryjmy Białoruś!
              odkryjmybialorus.blox.pl
              • pozlotemu Rus jak Bialorus. Chca mnie wiec kandyduje 13.04.06, 17:45
                Lukaszenka poradzil Putinowi i wzielo.
                • hegemon72 lapy precz od Bialorusi 13.04.06, 18:19
                  sami widzicie ze Bialorusini kochaja Lukaszenke i niemowcie ze wy niekochacie kaczora bo w kazdej chwili kochac mozecie
                  • anuszka_ha3.agh.edu.pl Wylana za wyjazd na 3 dni bez zgody dziekanatu 13.04.06, 19:39

                    Studentka została wylana z uczelni za "samowolny 3-dniowy wyjazd za granicę bez
                    zgody dziekanatu".
                    Więcej tutaj:
                    → → → → → → → → → →
                    Odkryjmy Białoruś!
                    odkryjmybialorus.blox.pl
                    • meerkat1 Re: Wylana za wyjazd na 3 dni bez zgody dziekanat 13.04.06, 19:44
                      Powinni ja byli wylac chociazbyzby tylko za geopolityczna ignorancje.

                      Bo przeciez, historycznie: "KURICA NIE PTICA, POLSZA NIE ZAGRANICA!" ;-)
                  • pozlotemu Re: lapy precz od Bialorusi 13.04.06, 19:41
                    Tak samo wy Lukaszenke, tak Ruskie kochaja Putina.
                    Stawiam ze ta prezydentura bedzie miala dziesiec kadencji.
                    Oczywiscie zawsze wybory beda spontaniczna manifestacja poparcia.
                  • citisus No to zamachy terrorystyczne mamy jak w banku !! 13.04.06, 20:02
                    Natomiast 21 procent obywateli Rosji jest skłonna poprzeć poprawki do
                    konstytucji na wypadek sytuacji nadzwyczajnej, jak na przykład kryzys
                    gospodarczy, wewnętrzny konflikt zbrojny czy poważniejsze ataki terrorystyczne.
                    • adas313 Re: No to zamachy terrorystyczne mamy jak w banku 14.04.06, 00:14
                      Coś w tym jest.

                      W 2000 (a może 2001?) roku miały miejsce zamachy w Moskwie, które stały się
                      powodem do wojny z Czeczenią.
                      Jakiś czas później pewien major FSB obwieścił światu, że te zamachy zostały
                      zorganizowane przez FSB.

                      Dostał 4 lata za (uwaga!) "zdradę tajemnicy służbowej".
            • colombina narod rosyjski Go kocha 13.04.06, 15:51
              i nic na to nie poradzisz, meerkat!
            • chram7 Re: Trzecia kadecja? 13.04.06, 19:26
              no tak ,Rosja i Egipt to tylko kraje trzeciego swiata
            • adas313 A może ppłk. pójdzie w ślady Cezara? 14.04.06, 00:16
              Gajusz Juliusz pięć razy był konsulem.
              W końcu znudziła mu się kadencyjność i postanowił zostać dożywotnim dyktatorem.

              Udał się więc do Senatu, by poddać to pod głosowanie.
              W protokole z owych obrad znalazła się tylko jedna jego wypowiedź:
              "Et te Brute contra me?".
      • wujcio44 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:40
        narod.ovviec napisał:

        > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku

        Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka?
        • marouder o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:44
          wujcio44 napisał:

          > narod.ovviec napisał:
          >
          > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku
          >
          > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka?
          • wujcio44 Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:46
            marouder napisał:

            > wujcio44 napisał:
            >
            > > narod.ovviec napisał:
            > >
            > > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku
            > >
            > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka?

            Cimoszcze nie mówił ciągle o gospodarskim podejściu.
            • marouder Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:56
              Jak nie, jak tak?!
              Wypowiedz czasu powodzi '97 pamietasz?:))


              wujcio44 napisał:

              > marouder napisał:
              >
              > > wujcio44 napisał:
              > >
              > > > narod.ovviec napisał:
              > > >
              > > > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku
              > > >
              > > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka?
              >
              > Cimoszcze nie mówił ciągle o gospodarskim podejściu.
              • wujcio44 Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 14:12
                marouder napisał:

                > Jak nie, jak tak?!
                > Wypowiedz czasu powodzi '97 pamietasz?:))

                Pamiętam. Ale nie wiem co ma ona wspólnego z patrzeniem na Polskę "po gospodarsku".
        • robert4321 najbardziej fałszowali we Włoszech -Berlusconi 13.04.06, 16:20
        • adas313 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 14.04.06, 00:17
          > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku
          >
          > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka?

          A może o Andrieja Lepieja?
    • jerjar Można im odstąpić świeżo zaczętą, niezbyt 13.04.06, 13:39
      sfatygowaną kadencję prezydencką. Za dostawy ropy oczywiście.
    • marouder nie powiem zebym sie tego nie spodziewal:))))/nt 13.04.06, 13:39
      kisiek1 napisał:

      > a co tu komentować. Żenada
    • nabucco4 bredzisz kisiek....... 13.04.06, 13:49
      a na polityce znasz się jak świnia na pieprzu. Putin jest skuteczny i prowadzi
      politykę korzystną dla Rosji. I im sie to podoba. I dlatego wybiorą Putina
      ponownie. I słusznie. A swoje bełkoty i i nabożne życzenia możesz sobie
      wetknąć.Żenada to twoje gadanie.
      • kisiek1 Re: bredzisz kisiek....... 13.04.06, 13:57
        nabucco4 napisał:

        > a na polityce znasz się jak świnia na pieprzu. Putin jest skuteczny i
        prowadzi
        > politykę korzystną dla Rosji. I im sie to podoba. I dlatego wybiorą Putina
        > ponownie. I słusznie. A swoje bełkoty i i nabożne życzenia możesz sobie
        > wetknąć.Żenada to twoje gadanie.


        Tak bredze,
        Ta polityka jest korzystna wg ciebie dla Rosji, tylko dla jakiej Rosji?
        Być może dla oligarchów popierających Putina. Bo kto w Rosji popiera Putina
        może kraść legalnie. Można powiedzieć, że zwolennicy Putina kradną w sposób
        demokratyczny.
        Co do skutecznośco Putina to masz rację. Wszyscy jego przeciwnicy jak dotąd
        kończą w więzieniach albo obozach pracy.
        Jestem ciekawy jak skończy sam Putin, bo prawdziwego mężczyznę poznaje sie po
        tym jak kończy a nie jak zaczyna.
        Pewnie bredzę...
      • ulisse Putin jest skuteczny 13.04.06, 15:10
        Nawet bardzo skuteczny; ale jednak troche mniej skuteczny niz Adolf. Ten to byl
        skuteczny, a czasami prowadzil politykę korzystną nawet dla Rosji.
      • kroczak Re: bredzisz kisiek....... 13.04.06, 18:01

    • untochables Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:49
      białoruś bis
      czyli jednak putin sie szybko uczy od łukaszenki
      • roman_lom Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:56
        Problem Wschodnich slowian potrzeba cara, imperatora, "Backi". Oni boja sie
        zmian, tego ze nowy prezydent zrobi gorzej niz jest teraz, widze to codzienne.
      • pndzelek to nie bialorus bis 13.04.06, 14:09
        gdyby to bylo w lukaszenkowym stylu to by bylo 80% i bez zdecydowanych
        przeciwnikow
        jestem sklonny wierzyc /na podstawie informacji od rosjan a nie z mediow/, ze
        prawie polowa go naprawde popiera
        • marcin.kiewicz Łukaszenkę też autentycznie wiele osób popiera 13.04.06, 14:23
          byłem na rowerowej wycieczce na Białorusi, fantastyczny kraj na rower, ludzie
          bardzo kontaktowi, podchodzą porozmawiać i tak 2/3 bardzo chwali Bat'kę. Mówią,
          że poprzednio rent nie płacili, bezrobocia nie ma, czynsze małe itd.

          Białoruś wcale nie różni się aż tak mocno od IV Republiki. Tam pogłowie homo
          sovieticusa jest jakieś 80%, u nas jakieś 60, moim zdaniem.
          • roman_lom Re: Łukaszenkę też autentycznie wiele osób popier 13.04.06, 14:30
            Na razie to mowia nie oni a BT (telewizja Bialoruska, w ich ustach. Po drugie
            mysle ze wiekszosc z tych z ktorymy rozmawiales nigdzie po za granicami
            Bialorusi za cale zycie nie byli, z tego powodu mysla ze u nich po prostu
            SUPER...
            Pozdrowenia.
          • meerkat1 Polska- znow do tylu! ;-( 13.04.06, 14:36
            marcin.kiewicz oinformuje:

            Białoruś wcale nie różni się aż tak mocno od IV Republiki. Tam pogłowie homo
            sovieticusa jest jakieś 80%, u nas jakieś 60, moim zdaniem.


            No to Polska ma sporo do nadgonienia!

            Moze trzeba wiecej rowerow z Bialorusi zaimportowac?
            --------------------------------------------------------------------------------
            "Nie z Bialorusi,a z Chin, nie rowerow, a samochodow, nie zaimportowac,a ukrasc"


            • marcin.kiewicz ależ intensywnie nadgania 13.04.06, 14:38
              elementy niepewne są sukcesywnie przeganiane za granicę, a umacniająca się
              Propaganda Miłości dba o odpowiednie kształtowanie ideowe.
          • anuszka_ha3.agh.edu.pl Co sądzą Białorusini 13.04.06, 15:40
            Informacje z niezależnych białoruskich portali i forów:
            → → → → → → → → → →
            Odkryjmy Białoruś!
            odkryjmybialorus.blox.pl
    • eva15 Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 13:51
      Putin na pewno spędza sen z oczu niektórtym mocarstwom, oraz tym, którzy
      chętnie by się do nich zaliczali. To zrozumiałe, bo wrócił i to silnie Rosję,
      która wydawała się już być upadła, na arenę światowych rozgrywek.

      Natomiast dla Rosjan, a to przecież to ich prezydentem a nie uSA czy PL jest
      Putin, to najlepsze, co im się mogło przydarzyć. Zwłaszcza po takiej zapaści
      jaką zafundował im Jelcin, wyprzedając złoża, wpędzając kraj w bezrobocie,
      mafijność, grabieże i kryzys walutowy (1998).

      W ciągu zaledwie 6 lat,po wyrzuceniu WSZYSTKICH bodaj zachodnich specjalistów-
      szczerych doradców, Putin zredukował bezrobocie z 18% do ca. 8%, czyli więcej
      niż o POŁOWE, po kryzysie walutowym ani śladu, płace realne rosną, PKB także,
      inwestycje płyną szerokim strumieniem, część złodziei albo siedzi albo
      uciekło za granicę, albo się nawróciło i wspiera państwo zamiast je dalej
      rozkradać, Gazprom jest notowany na NY-giełdzie i jego kapitalizacja
      przerosła właśnie kilka dni temu kapitalizację Shella (!!!). Przed Gazpromem
      już tylko 2 koncerny, za parę miesięcy pewnie i one będą już daleko na nim...

      Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy, a
      Rosjanom należałoby życzyć zmiany konstytucji.

      No ale jeśli im się nie uda, może PL powinna "wynająć" Putkę na jakieś dwie
      kadecje do Warszawy. Nareszcie by kraj ruszył z kopyta, stosunki polsko-
      rosyjskie rozkwitły by w oczach, a znacznie PL w świecie wzrosłoby
      niepomiernie. Zwłaszcza gdyby ruszyły wspólne projekty w przemyśle naftowym.

      Eeehh, to tylko bajka...
      • meerkat1 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 13:54
        60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego.

        Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera!
        • marouder Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 13:57
          A jeszcze wczesniej brano carow na krolow Polski, zostala po tym czasie ino
          piesn masowa "Boze cos Polske przez tak liczne wieki..":)))

          > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego.
          >
          > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera!
          • wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:04
            marouder napisał:

            > A jeszcze wczesniej brano carow na krolow Polski,

            Właściwie to tylko dwóch.
            • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:11
              No właśnie, jest tradycja, więc byłoby łatwiej. A że Putin przerasta carów o
              kilka głów więc i kraj byłby dużo bardziej zadolony niż kiedyś.

              Poza tym, chodzi o "wynajęcie" Putina jako szefa państwa (jak managera w
              koncernie) a nie o zajęcie Polski - a to chyba różnica????
              • wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:20
                eva15 napisała:

                > No właśnie, jest tradycja, więc byłoby łatwiej.

                Dosyć krótka tradycja. Już drugi z carów koronowanych na królów Polski
                zlikwidował to królestwo.

                A że Putin przerasta carów o
                > kilka głów

                Nie wiedziałem, że carowie Rosji byli karłami.
                • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:23
                  Wszyscy polscy sąsiedzi są karłami i idiotami. Naprawdę nie wiedziełeś. Gdzieś
                  ty się uchował?
                  • wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:25
                    eva15 napisała:
                    > Wszyscy polscy sąsiedzi są karłami i idiotami. Naprawdę nie wiedziełeś. Gdzieś
                    > ty się uchował?

                    Nie bądź taka samokrytyczna. I nie uogólniaj.
                    • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:29
                      Myślisz, że mogę powiedzieć o sobie za Ludwikiem XIV "L'État c'est moi"

                      A nie przeceniasz ty mnie?
              • trouble_maker Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 13.04.06, 16:53
                Razem ze złożami ropy i gazu ?... ;-D


                Jest jeszcze drugi taki "geniusz" - Chavez w Wenezueli. Gdyby nie ropa obaj
                g... by zrobili.
                • eva15 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 13.04.06, 17:12
                  Problem w tym, że zanim gaz i ropa były drogie ZSRR/Rosja dawno już miała pod
                  sobą (w przeciwieńsztwie do Wenezueli) 1/4 świata, atom i latała w kosmos.
                  • adas313 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 14.04.06, 00:23
                    Miała również kolektywizację i łagry.

                    Ja tam wolę mieszkać w średnim państwie pozabwionym broni jądrowej i programu
                    kosmicznego, ale w którym nikt mnie nie zamknie za poglądy ani nie będzie
                    głodził rolników, którzy nie chcą się dać okraść przez państwo.
                    • eva15 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 14.04.06, 01:44
                      zgoda, ale to inna para kaloszy, niż problem, który poruszył powyżej ten
                      nieszczęśnik
        • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:04
          meerkat1 napisał:

          > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego.
          > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera!

          Dobre, fakt, dowcip doceniam, takim cię lubię...

          Ale ad rem:
          W socjaliźmie nigdy nie było otwartego bezrobocia, więc to nie była żadna
          wielka radziecka sztuka. Ale w kapitaliźmie zmniejszyc bezrobocie w kilka lat o
          ponad POŁOWE to już WIELKA sztuka. Niejeden zachodni doraca jest na pewno mocno
          wku...

          Co do negatywnych doświadczeń z ZSRR- Niemcy też je mieli. Ale zamiast się
          dalej żreć budują dziś rurę. I takich postaw Polsce życzę. Ponieważ trudno o
          polskiego polityka pragmatyka- powtarzam:

          "Wynająć" Putkę, jako politycznego managera. On bez studiów w Harwardzie wie,
          jak wyciągać kraj z g..... w które go harwardcy doradcy wsadzają.


          • meerkat1 Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:12
            "On bez studiów w Harwardzie wie,
            jak wyciągać kraj z g..... w które go harwardcy doradcy wsadzają."

            To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy
            doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre?

            Aaaa, przypomnialem sobie jego wyznanie:

            "wiele nie pamietam, bo na studiach pilem za duzo piwa".
            • meerkat1 Strona. ktora polecam milosnikom prez. Putina 13.04.06, 14:13
              <vladimir.vladimirovich.ru> :-)
              • naf-naf Re: Strona. ktora polecam milosnikom prez. Putina 13.04.06, 16:12
                Oj,Surykatko! Nie wiesz,ze ta strona jest sponsorowana przez Kreml i jej
                prowadzacy jest stalym uczestnikiem TV-show Pawlowskiego! Nie jestes z CIA...
            • eva15 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:19
              meerkat1 napisał:
              > To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy
              > doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre?

              Wiedział, wiedział... A przede wszystkim jako KGB wiedział, że przeciwnika
              trzeba pobić jego własną bronią..
              • wujcio44 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:22
                eva15 napisała:

                > meerkat1 napisał:
                > > To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy
                > > doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre?
                >
                > Wiedział, wiedział... A przede wszystkim jako KGB wiedział, że przeciwnika
                > trzeba pobić jego własną bronią..

                Może powiedz, czyją bronią jest plagiatowanie prac naukowych, bo się gubię.
                • eva15 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:26
                  Najpierw niech go ktoś OFICJALNIE zaskarży i to udokumentuje. Niechby nawet
                  przed teksańskim sądem. Jak na razie jest to tylko kaczka (dziennikarska, nie
                  mylić z bliźniaczą)
          • adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 00:29
            > W socjaliźmie nigdy nie było otwartego bezrobocia, więc to nie była żadna
            > wielka radziecka sztuka. Ale w kapitaliźmie zmniejszyc bezrobocie w kilka lat o
            > ponad POŁOWE to już WIELKA sztuka.

            Pozwolę sobie na paramedyczną analogię: gdy na skórze pojawia się przebarwienie
            spowodowane jakąś chorobą można je zamalować (co trwa pięć minut), a można
            chorobę zdiagnozować i wyleczyć (co czasem się ciągnie miesiącami).

            Nie trzeba chyba tłumaczyć, które podejście daje trwałe rezultaty.

            > dalej żreć budują dziś rurę. I takich postaw Polsce życzę.

            Bez wątpienia jest sporo do zrobienia i brakuje nam pragmatyzmu, nie będziemy tu
            wracać do tekstu Rosatiego co do którego się zgadzamy.
            (Zresztą moim zdaniem nawet z tą podbałtycką rurą Polska będzie mogła spokojnie
            funkcjonować).

            > "Wynająć" Putkę, jako politycznego managera.

            Biorąc pod uwagę miejsce w rankingu TI oraz zwyczaje jakie u niego panują (w
            rodzaju: oligarcha bezkarnie przyznaje sam sobie ulgi podatkowe) to może jednak nie?
            • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 01:48
              adas313 napisał:
              >
              > Biorąc pod uwagę miejsce w rankingu TI oraz zwyczaje jakie u niego panują (w
              > rodzaju: oligarcha bezkarnie przyznaje sam sobie ulgi podatkowe) to może
              >jednak nie?

              Biorąc pod uwagę jakie gnojowisko z mrowiem oligarchów Putin przejął po
              Jelcinie i jak sprawnie w ciągu tylko 6 lat wiele, choć OCZYWISCIE nie wszystko
              (jeszcze?)poprawił jednak TAK. Jestem za trzy razy TAK.
              • adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 01:51
                A ja nie.

                Casus Abramowicza pokazał dobitnie, że ordynarne, ewidentne nadużycia są przez
                Putina tolerowane, o ile dopuszczają się ich "prawomyślni" oligarchowie.
                • bazyliszek4 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:02
                  tak w ogóle to ilu oligarchów zostało skazanych za przekręty przez rosyjskie
                  sądy bądź czmychnęło za granice? 1%?
                • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:25
                  Czego ty właściwie chcesz, adasiu?? Jeśliby Putin zabrał wszystko Abramowiczowi
                  podniósłby się wrzask jak przy Chodorkowskim. Zabrałby - ZLE! Nie zabrał - też
                  ZLE????

                  No i faktycznie Putin nie zabrał - bo cóż w tym, złego, że oligarcha zamiast
                  podpisać porozumienia z USA o wyprzedaży złóż, oddaje część swej kasy i talentu
                  Matuszce Rossiji i jej służy.

                  Czyżbyś był antysemitą?? Innymi słowy- czyżbyś nie wierzył, że Zyd może ROSJI
                  dobrze życzyć i dobrze jej służyć, mimo talentu do robienia kasy ? Oj nieładne
                  masz pod skórą nieuświadomionego diabła, a feee...
                  • adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:34
                    > Czego ty właściwie chcesz, adasiu??

                    Evciu, ja po prostu jestem "naiwnym idealistą" i uważam, że miejsce malwersantów
                    jest w więzieniu. A nawet jeśli nie tam, to na pewno nie na gubernatorskim stołku.

                    > Jeśliby Putin zabrał wszystko Abramowiczowi podniósłby się wrzask jak przy
                    > Chodorkowskim

                    Na pewno nie z mojej strony.

                    > oddaje część swej kasy i talentu Matuszce Rossiji i jej służy.

                    Kiedyś już poruszyliśmy temat wydatków Abramowicza, ale unikałaś odpowiedzi,
                    może więc powiesz na co dokładnie oddaje kasę Abramowicz?

                    > Czyżbyś był antysemitą??

                    Powiedzieć "insynuacja" o takiej wypowiedzi to jakby ją pochwalić.

                    > dobrze jej służyć

                    Przyznając sobie ulgi podatkowe na łączną kwotę 0,5 mld USD? Ciekawe zatem jak w
                    Rosji definiuje się zdradę stanu...
        • adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 00:20
          > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego.
          > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera!

          A PKB było 10. na świecie!
      • wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 13:57
        eva15 napisała:
        > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy

        Jesli ktoś nie lubi Polaków, to życzy nam przywódcy pokroju Putina.
        • meerkat1 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:00
          wujcio44 napisał:

          > eva15 napisała:
          > > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy
          >
          > Jesli ktoś nie lubi Polaków, to życzy nam przywódcy pokroju Putina.



          Czemu od razu Putina?

          To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki RP i redukcji bezrobocia?
          • wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:05
            meerkat1 napisał:
            > Czemu od razu Putina?
            >
            > To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki RP i redukcji bezrobocia
            > ?

            Schroeder byłby dobry. Choćby na 1/16 etatu.
          • eva15 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:07
            meerkat1 napisał:
            > Czemu od razu Putina?To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki
            >RP i redukcji bezrobocia

            Bo najlepsze jest dobre w sam raz. Putin SIE wykazał, a Schroeder NIE (jeśli
            pominąć rurę - to akurat mu wyszło).
            • wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:08
              eva15 napisała:
              a Schroeder NIE (jeśli
              > pominąć rurę - to akurat mu wyszło).

              Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd?
              • eva15 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:13
                wujcio44 napisał:
                > Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd?

                Ano wyszła mu z Rosji a dotarła/dotrze do Niemiec...
                • meerkat1 Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:16
                  Nie wiedzialem, ze Viborg, to Rosja.

                  Na studiach pilem za duzo piwa, zas wykladowca historii i geografii byl z
                  pochodzenia Finem. :-)
                  • eva15 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:21
                    meerkat1 napisał:

                    > Nie wiedzialem, ze Viborg, to Rosja.

                    Oooo to Finowie też są w ten antypolski spisek rosyjsko-niemiecki zamieszani???
                    A co na to Kaczory?

                    • meerkat1 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:31
                      Kiedys, evuniu, Koenigsberg slynal z Kanta.

                      Dzis, juz z LICZNYCH KANTOW!

                      To sie nazywa postep! :-)
                      • eva15 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:42
                        meerkat1 napisał:

                        >Kiedys, evuniu, Koenigsberg slynal z Kanta. Dzis, juz z LICZNYCH KANTOW!
                        > To sie nazywa postep! :-)

                        No właśnie wściekły mneoliberalizm nie ceni Kanta lecz kanty. A jak głosi II.
                        Przykazanie Kapitalizmu: jakie zapotrzebowanie taka podaż...
                        Rosja nadąża za trendem, czyli jest "trendy".


                        No wöa+nie takie czasy
                  • marcin.kiewicz Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 14:25
                    do 1940 roku Finlandia, teraz nie wiadomo, co z tym zrobić...
                    • meerkat1 Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 14:38
                      a kto sie zle wyraza o Swierdlowsku, ten widac nigdy nie byl w Czarnobylu.

                      [za pare dni 20-ta rocznica "niewielkiej awarii technicznej" :-(((]
                      • marcin.kiewicz nie Czarnobyl, a Prypeć 13.04.06, 14:41
                        przyczyny katastrofy: nieprawdopodobna bezmyślność i głupota, normalne w owym
                        Systemie

                        skutki: znacząco mniej tragiczne niż w powszechnym wyobrażeniu. Okolice Zony to
                        jeden z najciekawszych przyrodniczo obszarów Europy, i to bynajmniej nie za
                        sprawą dwugłowych żubrów!
                        • meerkat1 Re: nie Czarnobyl, a Prypeć 13.04.06, 14:47
                          Ani bezmyslnosc, ani glupota, tylko komusza propaganda sukcesu.

                          Zaloga silowni w C. zwrocila sie o zezwolenie na wylaczenie reaktora Nr 4.

                          Kreml odmowil, stwierdzajac, ze nie ma o tym mowy ze wzgledu na zblizanie sie 1-
                          szego Maja! [zachowaly sie dokumenty]

                          NB Bardzo podobne reaktory wodne ten sam wykonawca konczy budowac w Iranie. ;-)
                          • marcin.kiewicz oto poziom meeeeerkata - DNO!!! 13.04.06, 15:00
                            gdzieś dzwonią, ale gdzie? Jeżeli podobnie jest z innymi Jego doniosłymi myślami...

                            W wielkim skrócie: planowano przeprowadzić niebezpieczny i nieodpowiedzialny
                            eksperyment: zatrzymać reaktor wykorzystując do schłodzenia rdzenia energię
                            obracającej się turbiny generatora. Wyłączenie (planowe, do remontu) opóźniło
                            się kilka godzin ze względu na zwiększone zużycie energii - być może z powodu
                            zbliżającego się 1 maja. Nastąpiło tzw. jodowe zatrucie reaktora. Później
                            bezmyślie wyłączono kolejne pompy, systemy awaryjnego chłodzenia i ostrzegania,
                            wyciągnięto pręty spowalniające. Na małych poziomach mocy te reaktory są
                            niestabilne, i gdy zaczęto eksperyment - stało się!

                            Jeżeli zdaniem Meeeeerkata dyspozycja mocy też była na Kremlu, no to cóż...


                            Co to są "reaktory wodne"? Jeżeli chodzi o RBMK, nigdzie poza Sojuzem ich nie
                            budowano.
                            • meerkat1 Re: oto poziom meeeeerkata - DNO!!! 13.04.06, 15:22
                              Niestety, zachowaly sie dokumenty- ot, kakaja oszybka ;-)

                              Czym sie rozni reaktor chlodzony woda, w odroznieniu od np. sodowego, nie bede
                              ci wyjasnial.

                              Podobnie przyczyn, dla ktorych Austriacy domagali sie wylaczenia Temelina, albo
                              jego gruntownej modernizacji.
                              • marcin.kiewicz najlepszą obroną jest atak 13.04.06, 16:56
                                uwaga uwaga ignorant! meeerkat przeszedł do ofensywy, cóż jednak z tego skoro
                                nie ma o materii zielonego pojęcia:

                                czcigodny meeeerkacie, reaktory wodne występują w wielu odmianach. Czarnobylski
                                był wodny, ale kanałowy (Rieaktor Balszoj Moszcznosti Kanalnyj), niebezpieczny
                                bo moderatorem był grafit. W powszechnie stosowanym reaktorze typu PWR
                                (Pressurised Water Reactor, rosyjska odmiana WWER miała być w Żarnowcu, ten
                                reaktor do dziś pracuje w Finlandii) moderatorem jest woda, co jest znacznie
                                bezpieczniejsze. W obu tych typach nośnikiem energii jest woda (para wodna).
                                Owszem, może być to sód, ale nie to jest istotne.

                                Nie wiesz - nie pisz, piszesz - wiedz!
                                • meerkat1 Re: najlepszą obroną jest atak 13.04.06, 17:33
                                  Ktos kto pisze, ze woda jest rownie bezpieczna jak sod, nie powinien w ogole
                                  zabierac glosow na temat jakichkolwiek reaktorow.

                                  A juz zwlaszcza gdy najwidoczniej nawet o moderatorach kadmowych nie slyszal.

                                  Wot' Um Kanalnyj!
                                  --------------------------------------------------------------------------------
                                  UCZYC SIE! UCZYC SIE! UCZYC SIE! (Lenin)

                                  LENIC SIE, LENIC SIE, LENIC SIE! ( Uczen))
                              • andrzejbj a te dokumenty masz w domu? 13.04.06, 19:30
                                pewnie tak bo tak sie sklada ze lokalne wladze nie informowaly kremla przez kilkadziesiat godzin po wypadku.Stad spozniona ewakuacja. Ale meerkat ma swoja prawde.
                        • 1qazzaq1 rocznica 13.04.06, 19:45
                          bezmylnosc ? - moze. Naukowcom zalezalo na przeprowadzeniu eksperymentow,
                          zalezalo im na premii panstwowej. Oni wiedzieli co robili, zdejmujac kolejno
                          szereg istniejacych zabezpieczen. W dzisiejszej Polsce wszyscy czekaja az
                          przyjada Niemcy, przywioza maszyny i powiedza na co naciskac. To jest ta Wielka
                          Madrosc obecnego Systemu? - moze. Buahahaha. Plakal stary czyzyk w klatce....


                          Jezeli chodzi o Iran, to tam niemozliwe zeby Rosjanie montowali inne reaktory
                          anizeli BBWR. A te Merkaat sa o wiele bardziej bezpieczne.

                    • zigzaur Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 15:21
                      To miasto powinno się nazywać Vippuri, jak dawniej.
                      • kacap_z_moskwy Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 21:32
                        zigzaur napisał:

                        > To miasto powinno się nazywać Vippuri, jak dawniej

                        A Warszawa - Варшава jak dawnej???
                • wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:16
                  eva15 napisała:

                  > wujcio44 napisał:
                  > > Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd?
                  >
                  > Ano wyszła mu z Rosji a dotarła/dotrze do Niemiec...

                  Z Rosji do Niemiec? To długa rura mu wyszła.
            • roman_lom Wiwat Volodja-I 13.04.06, 14:09
              Wiwat car baciuszka Volodja-I :)
      • qazwsx28 łoj jewa jewa...kak dieła? wsio w pariadkie? 13.04.06, 13:58
        szto łudszie uże nie budiet?
      • yellow_tiger Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 14:11
        > W ciągu zaledwie 6 lat,po wyrzuceniu WSZYSTKICH bodaj zachodnich specjalistów-
        > szczerych doradców, Putin zredukował bezrobocie z 18% do ca. 8%, czyli więcej
        > niż o POŁOWE, po kryzysie walutowym ani śladu, płace realne rosną, PKB także,
        > inwestycje płyną szerokim strumieniem, część złodziei albo siedzi albo
        > uciekło za granicę, albo się nawróciło i wspiera państwo zamiast je dalej
        > rozkradać, Gazprom jest notowany na NY-giełdzie i jego kapitalizacja
        > przerosła właśnie kilka dni temu kapitalizację Shella (!!!). Przed Gazpromem
        > już tylko 2 koncerny, za parę miesięcy pewnie i one będą już daleko na nim...

        Po prostu raj na ziemi! Zyc nie umierac! A za rok Gazprom wykupi CALA Ameryke!

        > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy, a
        > Rosjanom należałoby życzyć zmiany konstytucji.

        Czego chciec wiecej? Wolnosci slowa, normalnej demokracji a nie sterowanej...to
        tak na poczatek, a na potem niezaleznych sadow, respektowania wlasnosci
        prywatnej, skonczenia ludobujstwa w Czeczeni. Ale czego ja wymagam od czlowieka
        ktory twierdzi, ze rozpad najwiekszego pierdla na swiecie byl najwieksza
        geopolityczna tragedia XX w.

        > No ale jeśli im się nie uda, może PL powinna "wynająć" Putkę na jakieś dwie
        > kadecje do Warszawy. Nareszcie by kraj ruszył z kopyta, stosunki polsko-
        > rosyjskie rozkwitły by w oczach, a znacznie PL w świecie wzrosłoby
        > niepomiernie. Zwłaszcza gdyby ruszyły wspólne projekty w przemyśle naftowym.

        Dlaczego proponujesz takie polsrodki? Nielepiej od razu wlaczyc Polske do Rosji,
        mam nawet nazwe Gubernia Przywislanska, to by ci sie napewno spodobalo.
        Calkowicie podtrzymuje to co kiedys o tobie napisalem, ty jestes tak glupia, ze
        nawet nie wiesz jaka jestes glupia.
        y.

        • eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 14:49
          yellow_tiger napisał:
          > Calkowicie podtrzymuje to co kiedys o tobie napisalem, ty jestes tak glupia,
          >ze nawet nie wiesz jaka jestes glupia.

          I dobrze, wszystko OK, nieboraku nioeszczęśliwy. Zapewniam cię, że marwtić
          zaczęłabym się tylko wtedy, gdybyś mnie nazwał swoją intelektualną koleżanką i
          zaczął chwalić...
      • zigzaur Evcia napisała: 13.04.06, 15:18
        "Putin spędza sen z oczu niektórych mocarstw..."

        Jak to, evciu????????????????????????????????

        Toć, według ciebie, oprócz Rosji innych mocarstw niet!
        Japonia pada, Wielka Brytania malutka a USA już nie ma.

        Aha, są jeszcze potężne Niemcy. Ale przecież ponoć z Rosją zaprzyjaźnione.

        Tak oto wygląda świat według Evci...
        • eva15 Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:22
          zigzaur napisał:
          > Toć, według ciebie, oprócz Rosji innych mocarstw niet!
          > Japonia pada, Wielka Brytania malutka a USA już nie ma.
          > Aha, są jeszcze potężne Niemcy. Ale przecież ponoć z Rosją zaprzyjaźnione.
          > Tak oto wygląda świat według Evci...

          Nie, biedaku... Tak wygląda TYLKO twoje o moim świecie wyobrażenie. A za TWOJE
          głupstwa ja odpowiedzialności nie ponoszę.
          • zigzaur Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:27
            Jak możesz ponosić odpowiedzialność za moje głupstwa, skoro za własne nie ponosisz?
            • meerkat1 Turkmenia rosji kurek zakreci/? :-) 13.04.06, 15:30

              Oto fragment relacji "Kommiersanta":


              "Turkmenistan może wycofać się ze sprzedaży
              Gazpromowi zakontraktowanych przez rosyjski koncern na 2009 rok 70-80 mld
              metrów sześciennych gazu". "Kommiersant" zaznacza, że paliwo to Gazprom
              przeznaczył na rynek Ukrainy i krajów Europy Zachodniej.

              Dziennik podkreśla, że dotąd Gazprom kupował w Turkmenistanie tylko 5-7 mld
              metrów sześciennych gazu rocznie. "Pierwsze poważniejsze dostawy rozpoczęły się
              w tym roku i towarzyszyły (rosyjskiemu) szantażowi gazowemu wobec Ukrainy.
              Wygląda na to, że gazowe batalie Rosji i Ukrainy skłoniły Turkmenistan do
              poszukiwania bardziej skłonnych do ustępstw i pewniejszych kupców na swój gaz" -
              uważa "Kommiersant".

              Moskiewska gazeta odnotowuje, że niedawno Gazprom wykorzystał kontakty z
              Chinami do wywarcia presji na odbiorców europejskich, by zaakceptowali podwyżkę
              cen rosyjskiego paliwa i zakontraktowali dodatkowe ilości. "Wszelako po tym,
              jak Gazprom podpisał w Pekinie list intencyjny, przewidujący dostawy do Chin
              począwszy od 2011 roku 60-80 mld metrów sześciennych gazu rocznie po cenach
              uzależnionych od światowej ceny koszyka produktów naftowych, Turkmenistan
              zaproponował Chińczykom dostarczenie paliwa dwa lata wcześniej i - zapewne - po
              dumpingowej cenie" - konstatuje "Kommiersant".

              Kali sie na Wsadzia wkur.l za kradziez krow? :-)))
              • eva15 nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 15:41
                Powiedz, meerkat US-nafciarze to się dorobili majątków na handlu WŁASNA US-
                ropą, czy też także a nawet ZWŁASZCZA na handlu cudzą?

                A tą cudzą to zdobywają drogą pokojowych konktraktów, jak Rosja z Turkmenią czy
                może drogą wojen jak w Iraku?


                P.S. Pomijam tu, że im "pracę" utrudnia wysadzanie rur, bo chodzi mi o zamiary.
                • meerkat1 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 16:07
                  Evuniu, cztery proste pytania:

                  1. Na czyjej ropie powstaly teksaskie, oklahomskie i kalifornijskie fortuny?

                  2. Dlaczego USA nie zajely i nie okupuja od polwiecza Kanady i Meksyku, choc
                  moglyby to zrobic z palcem w d..., tylko KUPUJA od nich rope @$60-70.00 pbrl?

                  3. Jakie kraje sa glownymi eksporterami ropy do USA i jaki procent ropy
                  importowanej przez Ameryke pochodzi z Bliskiego Wschodu?

                  4. Jaki byl, nawet w najlepszym okresie, udzial Iraku w swiatowym wydobyciu
                  ropy?

                  Sadze, ze jesli sprawdzisz fakty i odpowiesz sobie na powyzsze pytania, to
                  unikniemy niepotrzebnej wymiany zdan.

                  NB Nie slyszalem, aby ktokolwiek domagal sie od USA zwrotu zagarnietych i
                  zniewolonych przez nie krajow.

                  Slyszalem natomiast, i nadal slysze, o takich zadaniach wielu nacji pod adresem
                  Kremla.
                  • eva15 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 17:19
                    O zdobywaniu ropy drogą wojen (zsczególnie na Bl. Wsch.) pisać mi się już nie
                    chce takie to oczywiste. Zobacz w czyim ręku były firmy w A. Suad. I Kuwejcie
                    przed napaścią Iraku na Kuwejt, a jak ładnie później Saudyjczycy i
                    Kuwjtczycy "otworzyli" swe firmy na obcy kapitał... Szkoda czasu, na
                    oczywistości.

                    > NB Nie slyszalem, aby ktokolwiek domagal sie od USA zwrotu zagarnietych i
                    > zniewolonych przez nie krajow.
                    > Slyszalem natomiast, i nadal slysze, o takich zadaniach wielu nacji pod
                    >adresem Kremla.

                    Czy sugertejusz, że błędem Kremla było to, że nie dokonał eksterminacji
                    podbitych narodów, tak jak zrobili po Amis z Indianami? I, że nie zamknął tych
                    nędznych resztek niedobitych Polaków, Czechów, Gruzinów etc..etc.. w
                    rezerwatach?

                    Nie ma podbitych nie ma problemu, tu muszę ci rację przyznać..




                    • meerkat1 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 17:47
                      Evuniu, dobrze Ci radze: sprawdz moze najpierw ilu obywateli USA okresla swe
                      pochodzenie jako "Native Americans".

                      Czesto ze wskazaniem na konkretne plemiona.(Navajo, Cree, Cherokee, Apache,itd.)

                      Trudno tez, zwazywszy na gigantyczna liczbe Latynosow w USA, twierdzic, ze
                      federales wytrzebili autochtonow na terenach zdobytych w wyniku wojny z
                      Meksykiem?

                      Albo Kreoli w Luizjanie kupionej od Francuzow?

                      Albo... Rosjan na Alasce?... :-))))))

                      O eksterminacji, z mala przesada moga natomiast mowic Czeczeni, Tatarzy Krymscy
                      i i Meschici. I nie tylko.
                      Bo np i Lechici, ktorzy mieli przyjemnosc znalezc sie w kacapskich szponach....

                      Chyba ze uwazasz, ze m. in. i Katyn zrobili Niemcy? ;-)
              • kacap_z_moskwy Re: Turkmenia rosji kurek zakreci/? :-) 13.04.06, 21:40
                Doczytaj do konca, potem pomysl kto jest jesce (bo niedlugo jusz nie bedzie)
                wlasciczelem gazety i wszystko jasne.

                No i co smieszne - ze Chiny dzisiaj jusz omawiali z Gazpromem gazoczag pszez
                Kazachstan. I Chiny wraz z Rosja beda wywalac "demokratyczne" koncerny z Azji
                Srodkowej. Smieszne??? Czekaz ze pokloczimysie? A net.
            • eva15 Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:38
              Jak możesz wiedzieć, co u mnie jest głupstwem, skoro w ogóle nie rozumiesz, co
              piszę??
    • antithesis To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:08
      Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii, zycie ludzi sie poprawilo, wiec go
      popieraja.
      • wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:10
        antithesis napisała:

        > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii

        Od globalnych może uwolnił. Wszystko oddał swojakom z NKWD.
        • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:24
          I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne
          • kropekus Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:33
            eva15 napisała:

            > I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne

            a gdy na Busha glosowalo ponad polowa Amerykanow to grzmialas:jaki to
            skandal!!..
            wot twaja logika.:-)))
            • meerkat1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:43
              No, ale prymitywy ktore glosowaly na Busha dostaly juz za swa glupote.

              Bezrobocie w USA znow spadlo: do 4.7%

              SIE NIE UTRZYMA TEN KRAJ!


              P.S. Chiny postanowily wczoraj zakupic 80 pasazerskich Boeingow.

              Boja sie czegos, czy jak? :-)
              • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:46
                meerkat1 napisał:

                > Chiny postanowily wczoraj zakupic 80 pasazerskich Boeingow.
                > Boja sie czegos, czy jak? :-)

                Pewnie, że się boją. Np. tego, że im USA WOJNA odetną tyłki od irańskiej
                ropy. "Dobrowolny" handel z USA coraz bardziej wymuszany jest przez wojny lub
                strach przed nimi. Armia przedłużeniem gospodarki.
                • meerkat1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:52
                  Chyba nie o to, evuniu, bo inaczej Putin tez by kupil 80t!.

                  [Iran wisi Moskwie za nuke'i wiecej niz saddamicki Irak]

                  Chodzi raczej o to, zeby podczas ropoczynajacej sie na dniach wizyty panstwowej
                  prez. Hujintao w Bialym Domu "W" nie zaproponowal mu "dobrowolnego"
                  ograniczenia eksportu szeregu chinskich wyrobow do USA.

                  Tak jak to wczesniej zrobila (i znow zrobi) UE. :-)))
                  • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 15:00
                    meerkat1 napisał:

                    > Chyba nie o to, evuniu, bo inaczej Putin tez by kupil 80t!.

                    Czemu miałby??? Przecież Rosja nie wisi na kroplówce produkcji plastikowego
                    badziewia do USA. W TYM właśnie SEK (dla USA), że jej krwioobieg gospodarczy
                    jest od Hameryki NIEZALEZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Dlatego USA chcą ZMUSIC Rosję do otwarcia jej rynków finansowych jako warunku
                    przystąpienia do WTO.
                    USA szukają GŁUPIEGO - w zamian za obniżkę ceł proponują Rosji samobójstwo,
                    albo przynajmniej skolonizowanie.

                    > Chodzi raczej o to, zeby podczas ropoczynajacej sie na dniach wizyty
                    >panstwowej prez. Hujintao w Bialym Domu "W" nie zaproponowal mu "dobrowolnego"
                    > ograniczenia eksportu szeregu chinskich wyrobow do USA.

                    Ależ o tym już rozmawialiśmy. Chiny mogą przecież na to zapropownować
                    organiczenie nabywania US-"zielska". I co WTEDY??

                    Nie, naprawdę poważnym US-straszakiem wobec Chin jest ROPA i WOJNY o nią.
                    • wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 15:15
                      eva15 napisała:
                      > Czemu miałby??? Przecież Rosja nie wisi na kroplówce produkcji plastikowego
                      > badziewia do USA.

                      Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych.
                      • eva15 zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:20
                        wujcio44 napisał:
                        > Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych.

                        Zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia: To CAŁY świat wisi na kroplówce ropy i
                        gazu. Wszystkie kraje świata potrzebują tych nośników energii, a tylko kilka(-
                        naście)je posiada. M.in. Rosja. To jest rynek producenta, NIE konsumenta. A to
                        OGROMNA różnica.

                        • wujcio44 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:29
                          eva15 napisała:

                          > wujcio44 napisał:
                          > > Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych.
                          >
                          > Zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia: To CAŁY świat wisi na kroplówce ropy i
                          > gazu. Wszystkie kraje świata potrzebują tych nośników energii, a tylko kilka(-
                          > naście)je posiada. M.in. Rosja. To jest rynek producenta, NIE konsumenta. A to
                          > OGROMNA różnica.

                          I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN.
                          • meerkat1 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:34
                            Moze niektorzy zapoznaliby sie z glosna, wysoce pesymistyczna prognoza bylego
                            szefa OPEC i ministra przemyslu naftowego Arabii Saudyjskiej, szejka Yamani, na
                            temat perspektyw wielkich eksporterow ropy, po wyczerpaniu jej zasobow?


                            Yamaniego, w przeciwienstwie do mnie, trudno oskarzac o niekompetencje.
                          • eva15 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:36
                            wujcio44 napisał:
                            > I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN.

                            A GDZIE ja TO piszę????? Piszę tylko że mylisz podst. pojęcia...

                            • wujcio44 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:38
                              eva15 napisała:

                              > wujcio44 napisał:
                              > > I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN.
                              >
                              > A GDZIE ja TO piszę????? Piszę tylko że mylisz podst. pojęcia...

                              Zamiast się spierać, nieustannie przekręcasz kota ogonem. Znudziłaś mi się na dziś.
                              • eva15 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:45
                                wujcio44 napisał:

                                > Zamiast się spierać, nieustannie przekręcasz kota ogonem.

                                Ja? TZo już dość niesamowite. Przetaj traz jeszcze, co wypisujesz..

                                > Znudziłaś mi się na dziś.

                                To mi się podoba. Trzymaj się tego i jutro. Ja się na pewno o to nie obrażę.
          • wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:38
            eva15 napisała:

            > I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne

            Jesli się zna historię, to zrozumiałe. Ale na pewno nie logiczne.
            • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:49
              Aha, sugerujesz, że jak za Stalina głosuje pod przymusem i ze strachu... Mądre,
              mądre..
              • wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:56
                eva15 napisała:

                > Aha, sugerujesz, że jak za Stalina głosuje pod przymusem i ze strachu... Mądre,
                >
                > mądre..

                Nic takiego nie sugeruję. Sugeruję, że kochaja czuć knut na doopie.
                • eva15 gdzie sens, gdzie logika 13.04.06, 15:04
                  Jeśli tak to nielogiczne, że chcą wybrać Putina.. Zamiast ich lać i wsadzać do
                  łagrów, daje im dobrze płatną pracę i podnosi poziom życia, czemu nawet
                  zachodnie banki zaprzeczyć nie mogą.
      • kisiek1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:39
        antithesis napisała:

        > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii, zycie ludzi sie poprawilo, wiec go
        > popieraja.

        No i cóż biedny Putin ma zrobić kiedy chcą go wybrać.
        Przecież to nie jego wina.
        Biedny chłopina nie wie co ma począć i wydaje się że nie ma innego wyjścia jak
        dalej to wszystko ciągnąć.
        A przecież jest już zmęczony.
        Biedaczysko.
      • adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 00:33
        > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii

        Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej
        filie (SB, Stasi).
        Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił.
        • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:01
          adas313 napisał:

          > > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii
          >
          > Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej
          > filie (SB, Stasi).
          > Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił.

          Oj, chyba doszlusujesz do grona "biedaków i nieszczęśników", a nie chciałabym...

          W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... W każdym też kraju służby
          te mając zbyt wiele władzy się degenerują. O tym, że mają tej władzy za dużo
          WCALE nie decydują tylko one same i problem nie dotyczy WCALE tylko
          ZSRR/Rosji...

          > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją
          >wzmocnił.

          Noo,a Stasi to już szczególnie. Strach wyjść na ulicę. Zresztą nie wiadomo
          nawet na jaką, bo Stasi na zlecenie Putina codzień zmienia nazwy ulic, na
          wypadek US-ataku.
          Człowiek wiałby ze strachu nawet i do Kaczorów, ale tam znów jak piszesz SB
          ("było/a i jest"). Straszne ....
          • marouder A tow. prez. Fiutin na to: Niemozliwe!!:))/nt 14.04.06, 02:09
            eva15 napisała:

            adas313 napisał:
            Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii
            Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej
            filie (SB, Stasi).
            Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił.

            > Oj, chyba doszlusujesz do grona "biedaków i nieszczęśników", a nie chciałabym..
            > .
            >
            > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... W każdym też kraju służby
            > te mając zbyt wiele władzy się degenerują. O tym, że mają tej władzy za dużo
            > WCALE nie decydują tylko one same i problem nie dotyczy WCALE tylko
            > ZSRR/Rosji...
            >
            > > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją
            > >wzmocnił.
            >
            > Noo,a Stasi to już szczególnie. Strach wyjść na ulicę. Zresztą nie wiadomo
            > nawet na jaką, bo Stasi na zlecenie Putina codzień zmienia nazwy ulic, na
            > wypadek US-ataku.
            > Człowiek wiałby ze strachu nawet i do Kaczorów, ale tam znów jak piszesz SB
            > ("było/a i jest"). Straszne ....
          • bazyliszek4 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:17
            eva15 napisała:

            > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd...

            ale nie w każdym kraju bezpieka rządzi krajem. Rosją kieruje klan eks-KGB:
            połowa administracji prezydenckiej, 20% parlamentarzystów i ponad 6000
            urzedników (w niektórych urzędach 70% kadry) to byli czekiści...
            • adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:24
              Spotkałem się z opinią, że w ZSRR rządził specyficzny "triumwirat": bezpieka,
              armia i partia. Członkowie tego układu zawierali doraźnie sojusze (dwóch na
              jednego ;o) ) obliczone na to, by nikt nie zdominował pozostałej dwójki.

              Patrząc w ten sposób Putin dokonał tego, czego nie udało się nikomu przed nim...
              • bazyliszek4 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:48
                mniej więcej. tyle, że pod koniec lat 80. Gorbaczow służbom nie ufał, więc
                czekiści doszli do wniosku, że lepiej przygotować się do roli demokratów, a
                przede wszystkim kapitalistów. a jako uprzywilejowani w kontaktach z Zachodem i
                wyjazdach zagranicznych mieli ogromną przewagę. zaczęły się więc pierwsze
                interesy, nawiązano także kontakty ze zdolnymi "cywilami", którzy mieli więcej
                swobody działania w biznesie niż aktywni oficerowie - bądź co bądź kagebiście
                nie wypada tak otwarcie łamać zasad ustroju. wśród cywilów byli np. inżynier
                Borys Bieriezowski, inżynier i reżyser Władimir Gusinski czy młody komsomolec
                Michaił Chodorkowski. ten ostatni zaczynał karierę w roku 1987 od sprowadzania
                i składania komputerów, głównie na potrzeby wojska. nie trzeba być wybitnym
                sowietologiem, by wiedzieć jakim ograniczeniom podlegał w ZSRR wszelki obrót
                nowoczesnymi technologiami (od broni zaczynając na pecetach i kserokopiarkach
                kończąc) i kto musiał wydać zgodę na tego typu operacje. na pewno nie było to
                ministerstwo gospodarki.
                powrót do władzy czekistów możliwy był dzięki 3 czynnikom:
                1. wciąż kontrolowali bezpiekę (FSB)
                2. mieli kasę
                3. mieli dostęp do Jelcyna.
                Borys uznał, że najlepszym sposobem na dżumę (oligarchowie) jest cholera
                (czekiści) i w roku 1998 powołał na stanowisko premiera Primakowa. tyle, że
                Primakow go zawiódł i próbował grać we własną grę. na spółkę z Łużkowem chcieli
                dorwać się do Jelcyna poprzez szefa jego administracji Pawła Borodina i tzw.
                sprawę Mabatexu. i wtedy z pomoca przyszedł szef FSB, były zastępca Borodina,
                Wowa Putin. układ był prosty - bezkarność Jelcyna, rodziny i zaufanych ludzi (z
                głównym kasjerem, wielkim kibicem Chelsea na czele) w zamian za fotel premiera
                dla jednego z czekistów. a potem była, jak na zawołanie, wojna w Czeczenii...
          • adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:17
            > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd...

            Oczywiście że musi. Ale czym innym jest wywiad, a czym innym to czym było KGB.
            Była to również bezpieka jak i znacząca siła polityczna w kraju.

            > > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją
            > >wzmocnił.

            A to już jest Evciu lekka naditerpretacja z Twej strony. Słowo "wzmocnienie"
            odnosiło się przede wszystkim do bezpieki _rosyjskiej_.

            I nie oznacza bynajmniej, że w FR panują rządy terroru. Proste, jeśli Preziem
            zostaje ex-CzeKista, to ciągnie za sobą w górę swoich towarzyszy (stąd m.in.
            Ałganow na stanowisku i ex-agent Stasi w NEPGC). Jest to logiczne. Niestety fakt
            przynależności to organizacji o takiej historii nie stawia w dobrym świetle
            rosyjskich elit.
            • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:44
              Czy to naprawdą tak trudno pojąć, że we wszystkich wielkich/dużych mocarstwach
              (współ)rządzą dziś 3 główne siły:

              1. FSB/KGB; CIA/Mosad; chińskie i irańskie- tu nazw nie znam.
              2. Lobby naftowo-gazowe
              3. Siła armii

              Im ważniejsze dane państwo, im większe jego strategicze znaczenie, tym
              silniejszy splot służb z polityką i gospodarką....
              Faktem jest, że z polskiej perspektywy trudmo to ogarnąć umysłem. Wię szkoda
              slów, spij dobrze i snij o potędze...
              • adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:52
                > Im ważniejsze dane państwo, im większe jego strategicze znaczenie, tym
                > silniejszy splot służb z polityką i gospodarką....

                No to z Polską nie jest chyba źle, biorąc pod uwagę tzw. Orlengate.

                • eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:57
                  Fajnie byłoby.. Lecz niestety. W Polsce przy takich aferach nie chodzi o
                  interes własnego państwa lecz o sprzedawczyków - dla cudzych interesów, cudzych
                  państw. I to jest ogromnie smutne...
                  • adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:59
                    A owszem.
                    Warto dodać, że w kontekście Orlengate pojawiały się interesy kraju (a)
                    europejskiego, (b) nie należącego do UE...
    • polski_murzyn Ludy wschodnie to tylko za morde można trzymać ,bo 13.04.06, 14:33
      sami nie potrafią myśleć .
      • dimi_n Re: Ludy wschodnie to tylko za morde można trzyma 13.04.06, 18:34
        Moze i nie potrafia myslec, ale i tak idzie im ten proces o niebo skuteczniej
        jak niktorym "ludom" nie wschodnim :))
    • bloody_rabbit Śmieliby nie chcieć 13.04.06, 14:43
      A mają wybór? Co władza każe, naród zrobi.
    • dobrowoj Brawo Putin ! 13.04.06, 14:59
      Jelcyn pasował "demokratom " jak nikt inny, "prywatyzował " na grandę Rosję.
      Zaćmiony wódą rozdawał synekury, czasami przez jednę noc dawał "Oligarchom " do
      kieszeni majątek wielu miliardów dolarów. Po tej jelcynowskiej prywatyzacji
      naród rosyjski zbiedniał, zszedł na psy, szło jemu o wiele gorzej jak poprzednio
      w komuniźmie. To wynik "transformacji ", tłumaczyli Bierezowski, Gusinski i
      Chodorkowski po "przetransferowaniu " rosyjskich pieniędzy na konta zagraniczne,
      i dodali - po tym jak przejmiemy wszystko będzie wam szło lepiej. Ale nie szło.
      Duża część rosyjskiego narodu znalazła się w sytuacji kryzysowej. Zabrakło nawet
      na chleb. Rozdawanie bogactw rosyjskich trwało nieprzerwanie. Pełną parą
      sterowano Rosję w objęcia "demokracji ". Diamenty, złoto, węgiel, ropa, gaz,
      własność Rosjan, znalazły się w wyniku akcji "Nacht und Nebel " w rękach paru
      "Oligarchów " których policzyć można na palcach jednej ręki, do tego przejęli,
      nie płacąc nawet centa, stacje TV. Jak jedną z nich Putin odebrał, szczekaczki
      globalistów (FOX,CNN) nie zamykały gęby, zamach na "wolność słowa "- orzekli ci
      autentyczni imperialiści. Paru patriotów próbowało Jelcyna wysadzić z siodła,
      ten postawił przed "Białym Domem " armaty i ich stamtąd wykurzył. O mało nie
      doszło do prawdziwej wojny domowej. Przed tym szturmem na budynek parlamentu
      zjawił się w Moskwie Al Gore, a jakże, musiał sprawdzić czy "prywatyzacji " coś
      się nie przytrafiło. Jelcyn zapewnił amerykańskich "przyjaciół " że wszystko o
      kaaay ! Doprowadzi, bez względu na wszystko, do "pełnej prywatyzacji Rosji ". No
      i przyszedł Putin. W ostatniej chwili. Bierezowski & Co. zwiali do Izraela,
      mieli w kieszeniach paszporty tego państwa. Putin wysłał za nimi, poprzez
      Interpol, listy gończe. Abramowicz już nie czekał, wyprowadził z Rosji miliardy
      (5,2) i kupił klub sportowy w Angli. Pozostał Chodorkowski z ambicjami do fotela
      prezydenta Rosji. Człowiek który został miliarderem w jeden dzień. Oszust i
      złodziej, zaprzysiężony "demokrata z prywatnym majątkiem ". Tego Putin wsadził
      do aresztu za sprzeniewierzenia finansowe i inne machlojki. Globaliści na całym
      Swiecie powiedzieli że Putin prowadzi politykę "antydemokratyczną " i sprzeczną
      z zasadą "wolnego rynku ", znaczy się, ich zdaniem, pracuje na niekorzyść
      rosyjskiego narodu, a ci międzynarodowi złodzieje odwrotnie, robią co tylko w
      mocy by zrobić z Rosji raj, opędzlowując co się da, stąd ta międzynarodowa
      histeria z typową nagonką. Rozparcelowanie Rosji, już od dawna, było marzeniem
      "demokratów ", była Us-owska minister od zagranicy Madeline Albright (nazwisko
      po mężu) nie mogła powstrzymać się- przebierając króciutkimi nóżkami - z
      radości: "Rosja bez Ukrainy i Białorusi już nigdy się nie pozbiera! " Nad
      destabilizacją Rosji pracowano skrzętnie dalej. NATO umieszczono przed samymi
      drzwiami. Dookoła poumieszczano US-owskie garnizony, ostatnio z "demokratyzowano
      " Gruzję. Czeka się na "wolną " Czeczenię, aby wprowadzić "demokrację " i
      wyprowadzić naftę. Putin próbuje, biorąc wzgląd na delikatność materii,
      postępować elastycznie, ale potrafi też być groźny. W przeciwieństwie do Iraku,
      Rosja dysponuje bronią ciężkiego rażenia. Nawet lepszą jak się na ogół
      przypuszcza. W maju 2003 odbyły się manewry rosyjskiej armi na ogromną skalę.
      Założeniem ich było, imitowanie nuklearnych uderzeń na obiekty w USA i Anglii,
      oślepić wywiadowcze i sterujące amerykańskie satelity, wprowadzić do akcji
      strategiczne bombowce nad kołem polarnym, postawić w stan pogotowia operujące na
      Oceanie Indyjskim, na Pacyfiku i Morzu Północnym atomowe okręty podwodne z
      umieszczonymi na nich rakietami międzykontynentalnymi. To nie wygląda najlepiej,
      ale to jest odpowiedź na amerykańskie zagrożenia i podporządkowywanie sobie
      Swiata. Rosja bazami wojskowymi w Meksyku czy w Panamie nie dysponuje i je też
      nigdzie nie zakłada. Postępowanie USA wynika: "z niskiej inteligencji i niskiego
      moralnego poziomu rządzącej w Ameryce elity, jej wojennego rozpasania i
      arogancji siły ",twierdzi Prof. Dr. Wjaczesław Dasziczew, rosyjski historyk i
      politolog, były doradca Gorbaczowa, uzupełniając: "rządzące w Ameryce kręgi
      usiłują wewnętrzne gospodarcze trudności rozwiązać poprzez zewnętrzną ekspansję
      ". Profesor trafił w dziesiątkę. Bez zbójeckiej eksploatacji reszty Swiata,
      wspomagane nieprzerwanymi wojskowymi agresjami, przypominała by Ameryka Meksyk.
      Na Rosji nie jeden już się porządnie "przejechał ". Ameryka traci rozum.
      Rozmontowanie Rosji przez Amerykę poprzez destabilizację wewnętrzną się nie
      udało. W Ameryce kociokwik.
    • springtime3 Madrzy Rosjanie, wiedza kto dla nich dobry 13.04.06, 15:05
      a Amerykanie musza znosic preza, ktory ich wykancza.
      • wujcio44 Re: Madrzy Rosjanie, wiedza kto dla nich dobry 13.04.06, 15:20
        springtime3 napisała:

        > a Amerykanie musza znosic preza, ktory ich wykancza.

        A o tym kto dobry i kto niedobry decyduje springtime3.
    • wlodeusz Drodzy Rosjanie,jak znam życie... 13.04.06, 15:07
      na kolanach go prosić nie będziecie,zgodzi się na pewno!.Gorzej potem,kiedy wam
      się już całkiem znudzi i obrzydnie.Wtedy to na kolanach nie uprosicie go by
      wreszcie ustąpił.
    • tornson Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokrację 13.04.06, 15:10
      i nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję.
      Demokracja to wola większości, jeśli większość narodu widzi Putina na trzecią
      kadencją to należy uszanować tą demokratyczną wolę narodu i pozwolić Putinowi
      kandydować.
      • ethebor Re: Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokracj 13.04.06, 15:13
        Hitler demokratycznej woli narodu moglby wziac z lawtoscia kilka kadencji.
        Albo jedna... dozywotnia.

        tornson napisał:

        > i nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję.
        > Demokracja to wola większości, jeśli większość narodu widzi Putina na trzecią
        > kadencją to należy uszanować tą demokratyczną wolę narodu i pozwolić Putinowi
        > kandydować.
        • tornson Tylko polaczek-rusofob może mieć tak wyprany mózg 13.04.06, 17:21
          by porównać Rosję do IIIRzeszy.
          • stagaz Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 13.04.06, 17:52
            ...do Putina błagających go o pozostanie na trzecią kadencję, a nawet dłużej.
            Idę o zakład, że tak będzie...
            • meerkat1 Re: Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 13.04.06, 17:58
              Akcja pisania listow (kryptonim "Bumaga") bedzie oczywiscie calkowicie
              spontaniczna i jakiekolwiek sugestie, ze ma z nia cokolwiek wspolnego np.
              Gleb Pawlowski, zas role listonoszy pelnia czlonkowie Putinjugend "NASI"- beda
              oczywiscie niecnymi kalumniami.

              Tradycja stara- siega XVI-tego wieku.
              • adas313 Re: Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 14.04.06, 00:37
                A nawet jeśli, to co?

                Gleb Pawłowski to niezależny publicysta, a "Nasi" to oddolny ruch społeczny.
                I wsio gra!
          • zigzaur Re: Tylko polaczek-rusofob może mieć tak wyprany 13.04.06, 18:36
            Bo to porównanie wypada na korzyść ówczesnych Niemiec.
            Mniej korupcji, mniej terroru, mniej trupów.
            A co ważniejsze, krócej toto trwało.
      • adas313 Re: Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokracj 14.04.06, 00:36
        Demokracja = państwo prawa.
        Skoro prawo nie pozwala na trzecią kadencję...
        • tornson A czym jest prawo? 14.04.06, 00:50
          To zbiór pewnych zasad i regół funkcjonowania danej społeczności. W kraju
          dyktatorskiego zamordyzmu o kształcie prawa decyduje dyktator, w kraju zaordyzmu
          elit (większość tzw. demokracji) decydują te elity, w pradziwej demokraji
          decyduje większa część narodu. Jeśli większość narodu uznaje że jakieś prawo
          jest złe to należy je zmienić, inaczej jest to pogwałcenie zasad demokracji.
    • herr7 alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:18
      Michaił Kasjanow - były premier i "człowiek Jelcyna" także ubiega się o wybór.
      Jego "program" można przeczytać w necie. Jest to stek bzdur i liberalnych
      brednii, ktore mogą co najwyżej liczyć na tę część rosyjskiej inteligencji,
      która za największego wroga uznaje własne państwo. Przeciwnicy Kasjanowa
      usiłowali zakłócić przebieg tej konwencji starając się wprowadzić na salę osła z
      napisem Miszka-2%, gdyż takie są mniej więcej szanse Kasjanowa w tych wyborach.

      Niedawno Instytut Lewady zbadał opinie Rosjan nt. ich oczekiwań względem
      następnego prezydenta. Być może GW z opóźnieniem pokazuje te badania. Wyniki są
      dość jednoznaczne. Jednym z oczekiwań jakie stawiają Rosjanie swojemu nowemu
      prezydentowi jest wymóg twardszej polityki zagranicznej względem Zachodu, a w
      szczególności Ameryki i obrona narodowych interesów. Stąd szanse Miszy, Iriny,
      Borii, Garego czy Jewgienija- czyli popieranych przez Zachód "demokratów" są
      żadne. W Rosji doszło w ostatnim czasie do istotnego przewartościowania poglądów
      nt. Zachodu, który jest obecnie w znacznej mierze postrzegany jako wróg Rosji.
      Nie trzeba chyba dodawać, że ta zmiana poglądów Rosjan jest wynikiem popierania
      przez Zachód "kolorowych" rewolucji, co skutkuje powstaniem kordonu wrogich
      państw, jakie otaczają Rosję. Przy czym to co naprawdę przebudziło Rosjan była
      pomarańczowa rewolucja na Ukrainie.

      Wydaje się, że tendencje te zostały na Zachodzie dostrzeżone, szczególnie po
      wizycie Putina w Chinach. Stąd pojawiające się ostatnio głosy wzywające do
      przewartościowania polityki względem tego kraju na bardziej realistyczną. Po
      prostu co mądrzejsi ludzie na Zachodzie dostrzegają, że Rosji nie mozna grozić
      wyrzuceniem z grupy G8 czy nieprzyjęciem do WTO, gdyż jest to strzał przede
      wszystkim we własną stopę, o czym najlepiej przekonuje się Polska.
      • eva15 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:25
        Apelujesz do zdrowego rozsądku i realizmu. A to chyba występuje w PL w
        mniejszej ilości niż złoża ropy naftowej.
        • herr7 nie apeluję do nikogo 13.04.06, 15:37
          zresztą jednym z powodów odejścia ministra Mellera jest prowadzenie polityki wg.
          wskazań Zbiga Brzezińskiego. Meller był ambasadorem w Moskwie i wie znacznie
          więcej nt. Rosji aniżeli jego niewydarzony poprzednik Rotfeld.
          Polska już znalazła się z ręką w nocniku, a za parę lat może się jeszcze okazać
          że nie mamy dostępu do rosyjskich źródeł ropy i gazu.
          • wujcio44 Re: nie apeluję do nikogo 13.04.06, 15:53
            herr7 napisał:
            Meller był ambasadorem w Moskwie i wie znacznie
            > więcej nt. Rosji aniżeli jego niewydarzony poprzednik Rotfeld.

            Rotfeld się w Rosji wychował.
          • eva15 Re: nie apeluję do nikogo 13.04.06, 16:00
            Już kiedyś pisałam, Brzeziński to w sumie inteligentny facet, ale całe życie
            walczył z komunizmem, na tym zbudował swą karierę, "zjadł zęby" i to go
            ukształtowało. Jego spojrzenie na Rosję pewnie nigdy już nie będzie nawet
            chośby trochę obiektywne, a oczy wystarczająco szeroko otwarte, by zobaczyć
            zmiany. I na Wschodzie i na Zachodzie.
            To produkt Zimnej Wojny i tamtych czasów.
            • meerkat1 Brzezinski, Pipes, Ulam, Korbel, Karski 13.04.06, 16:16
              eva15 napisała:

              > Już kiedyś pisałam, Brzeziński to w sumie inteligentny facet, ale całe życie
              > walczył z komunizmem, na tym zbudował swą karierę, "zjadł zęby" i to go
              > ukształtowało. Jego spojrzenie na Rosję pewnie nigdy już nie będzie nawet
              > chośby trochę obiektywne, a oczy wystarczająco szeroko otwarte, by zobaczyć
              > zmiany. I na Wschodzie i na Zachodzie.
              > To produkt Zimnej Wojny i tamtych czasów.


              Pipes takze? Bo np. wielu dzisiejszych politologow rosyjskich b. go ceni!

              i to nawet tych zblizonych do Kremla. :-)

              [nie mowiac juz o historykach XX-wiecznej Rosji /ZSRS]
              • eva15 Re: Brzezinski, Pipes, Ulam, Korbel, Karski 13.04.06, 17:21
                Przecież mówię, że Brzeziński jest inteligentny... Brak mu tylko rzeczowego
                spojrzenia na dzisiejszą Rosję.
      • meerkat1 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:26
        Zdaje sie, Mein Herr, ze Kreml sam zrezygnuje, przynajmniej na razie z
        ubiegania sie o czlonkostwo w WTO, bo nie moze spelnic wymogow.

        Sam juz o tym przebakuje.
        • eva15 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:34
          meerkat1 napisał:

          > Zdaje sie, Mein Herr, ze Kreml sam zrezygnuje, przynajmniej na razie z
          > ubiegania sie o czlonkostwo w WTO, bo nie moze spelnic wymogow.
          > Sam juz o tym przebakuje.

          Nie "przebąkuje" lecz otwarcie GROZI. Ani myśli spełnić US-żądań.
          Jak już u góry pisałam siłą Rosji jest duży stopień niezależności od
          narzuconego światu przez USA krwioobiegu gospodarczego. Rosja bierze w nim
          tylko tam udział, gdzie jej się to opłaca, np. posyłając Gazprom na NY-giełdę.
          Nie zgadza się natomiast na to, co by jej mogło zaszkodzić.

          USA przegięły pałę ze swymi żądaniami i strzelłiły sobie w stopę. Rosja być
          może faktycznie zrezygnuje ze starań o wejście do WTO. Napewno nie da się
          zmusić przez USA do otwarcia swych rynków finansowych jako warunku
          tego przystąpienia.

          USA szukają GŁUPIEGO - w zamian za obniżkę ceł proponują Rosji samobójstwo,
          albo przynajmniej skolonizowanie.
          • zigzaur Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 18:34
            USA szukają głupiego?

            Dobrze, że szukają a co ważniejsze, szukają w dobrym miejscu.

            Rosja popełniła tak wiele głupstw, że...
      • kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 22:00
        herr7 napisał:Przeciwnicy Kasjanowa
        > usiłowali zakłócić przebieg tej konwencji starając się wprowadzić na salę
        osła
        > z
        > napisem Miszka-2%, gdyż takie są mniej więcej szanse Kasjanowa w tych
        wyborach.

        Alez NIE :))) Tak nazywano Kasjanowa jak pracowal jesce w ministerstwe
        finansow. Za wszystkie kontrakty i pienedzy panstwowe rzadal 2%. Stad nadano mu
        imie przez biznes - Misza 2%

        A poki co ma 0,7% poparcza. Ale to lepej niz Kasparow z 0,1%

        • eva15 do kacapa_z_moskwy 13.04.06, 22:55
          Jak sądzisz, czy Putin dostanie następną kadencję, np. poprzez zmianę
          konstytucji albo np. nową federację z Białorusią? A jeśli nie, jak sądzisz, kto
          może wchodzić w rachubę jako następca?
          • kacap_z_moskwy Re: do Ewy 14.04.06, 11:26
            eva15 napisała:

            > Jak sądzisz, czy Putin dostanie następną kadencję, np. poprzez zmianę
            > konstytucji albo np. nową federację z Białorusią? A jeśli nie, jak sądzisz,
            kto
            >
            > może wchodzić w rachubę jako następca?

            Mysle ze odejdzie. Jusz chyba sie zmeczyl odpowiadac na pytania o tym.

            A jego zastepca bedzie (jak teraz wszystcy mysla) Dmitrij Medwedew, jesce
            troche mlodszy niz Putin. On tez jest z Petersburga i konczyl studja na tym
            samm wydziale Uniwersyteta co Putin. Ale wszystko sie moze zmienic. Bo kto
            naprawde wie jakie ksztalty beda potrzebne od kandydata w 08 roku. To ze amis
            ze zloscia beda promowac swoich - to fakt. Ale u nas nie Polska. A odwrotnie.
            Jak ktos jest zwiazany z Zachodem - to znaczy ze nie ma poparcza. Bo dla nas
            Zachod jest jednak konkurentem. I nie chcemy wassalizacji, jak niestety jest w
            Polsce. Poprostu taki czlowiek (np. Kasjanow) staje zdrajca. I jusz. Nie ma
            poparcza. traczi kolegow. Tak widzimy swiat. I amis to wiedza. Dlatego nie
            wykluczam ze zagraja na dwa fronta. Beda pompowac swoich debili, a jednoczesnie
            dogadywacz sie z faworytem. Bo jednak w razie czego traca bardzo duzo, niz w
            przypadku Gruzji...
        • bazyliszek4 Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 02:25
          kacap_z_moskwy napisał:

          > Alez NIE :))) Tak nazywano Kasjanowa jak pracowal jesce w ministerstwe
          > finansow. Za wszystkie kontrakty i pienedzy panstwowe rzadal 2%. Stad nadano
          mu imie przez biznes - Misza 2%

          chwileczke - Kasjanow pracował w MF od roku 1995. skoro z niego taki łapownik i
          złodziej i skoro tak go nazywano (czyli reputację miał wiadomą), to czemu Putin
          go powołał na stanowisko premiera w maju 2000?! wiedział o tym i sam ściągał
          haracz od haraczu, czy może nie wiedział co robi? i czy zwolnił go za te
          łapówki? jesli tak to czemu Kasjanow chasa na wolności zamiast gnić w celi?
          • kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 11:33
            bazyliszek4 napisał:
            > chwileczke - Kasjanow pracował w MF od roku 1995. skoro z niego taki łapownik
            i
            >
            > złodziej i skoro tak go nazywano (czyli reputację miał wiadomą), to czemu
            Putin
            >
            > go powołał na stanowisko premiera w maju 2000?! wiedział o tym i sam ściągał
            > haracz od haraczu, czy może nie wiedział co robi? i czy zwolnił go za te
            > łapówki? jesli tak to czemu Kasjanow chasa na wolności zamiast gnić w celi?

            Pracowal do chyba 99 roku. Ale on byl postaczia umowy z ekipa Elcina,
            gwarantem, ze odchodza od wladzy spokojnie. Nie dzialal przecziw i nie dawal
            tego innym. Ale po tym jak skaczylasie umowa poprostu poszedl tam gdzie jego
            mejsce. Takich jak on - jest duzo. Bo za Elcina, korupcja miala siweta.
            Potrochu tych fajnych ludzi wywaliasie z wladzy. Ktos leci na B.Wschod i sczeka
            zlosliwie, ktos do wiezenia (w 2005 roku 187 roznych panstwowych dostali
            wyrok), ktos poprostu uczeka i siedzi gdzies czicho (Liwsitz z
            koncernu "Neftianoj", kolega Nemcowa)...

            A Kasjanowi jusz pokazano jego mejsce. Troche dali info o nim w mediach i
            praktyczne zamilk. Bo musi jak by robic na amerykanow, ale mu sie jusz nie
            chce. Wiec jak muwia вялотекуще walczy o wladze :)
            • bazyliszek4 Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 17:01
              czyli krótko mówiąc karą dla Kasjanowa za łapówki w MF było powołanie na
              premiera Rosji. karą dla Borodina za aferę Mabetexu było powołanie na szefa
              ZBiR-u. karą dla Abramowicza jest gubernatorstwo Czukotki.
              wielka operacja FSB pod krytptonimem "Uwolnijmy Rosje od złodzieji epoki
              Jelcyna"...
              • kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 23:31
                Znow (jak настоящий chochol) wszystko przekrecziles. Ale nie mam dzis ochoty
                draznicsie mna wzajem. I tak rozumiesz o co chodzilo.

                pozdrawiam

                ХB - BB (на Пасху)
    • przyladek.dobrej.nadziei Wschodni model demokracji 13.04.06, 15:29
      Kadencje dozywotnie, Bialorus, Rosja, Lukaszenko z Putinem sa niezastapieni,
      tak jak kiedys Lenin, Stalin albo Brezniew.
    • leszko Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 15:43
      Tak, a potem czwartej, piątej i tak dalej, a w końcu następcą zostanie dziecię
      Putina ...
      • eva15 a co w tym złego??? 13.04.06, 15:56
        Monarchia oświecona, jeśli tylko mądra, dobrze o kraj i obywateli dbająca, może
        być dużo lepsza od demokracji - wówczas gdy ta karłowacieje i staje się
        złodziejską pseudodemokracją, tak naprawdę gardzącej swymi obywatelami - tym
        bydełkiem wyborczym.
        • zigzaur Re: a co w tym złego??? 13.04.06, 18:33
          "Ich habe mir nur ein Ziel gestellt! Nämlich, diese 30 Parteien hinauszufegen!"

          Taki oto cytat sobie przypomniałem, przeczytawszy evcin post.
      • adas313 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 14.04.06, 00:40
        Kadencje Putina: pierwsza, druga, w pół do trzeciej ;o)
    • mario.osh gazeto, dajcie juz spokój 13.04.06, 16:11
      ochujeliście??? >>>:

      ludzie chca mieć spokojne święta, trochę kultury proszę,

      druga miła wiadomość dnia.
      spadam, wolę nie czekac na trzecią,
      wolę żyć w nieswiadomości do końca dnia.


      [po.eby. naród niewolników]
    • neiden Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 16:14
      nikt nie powinien byc tym zdziwiony.putin jest rosyjkim narodowcem ,jego
      polityka jest za rosja .w ostatnich latach nie wiele o nim slychac na
      zachodzie.siedzi w rosji i obserwoje ten caly ;cyrk; polityczny na
      swiecie.napewno jest zadowolony z ostatnich wyborow na ukrainie,
      bialorusi,wegrzech,wloch,sytuacji we francji.rzady na zachodzie nie dzialaja w
      interesach wlasnych panstw. jezeli polska nie zmieni swojej polityki
      zagranicznej historia powturzy sie i bedziemy mieli problemy.
    • plzoltek Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:20
      zmiana konstytucji jest poważą decyzją dla Rosji, bo niewiadomo kto będzie na
      tym stanowisku po 3-kadencji Putina.
      Jeżeli Putin rzeczywiscie ma takie poparcie, taki ogromny wpływ, on może w inny
      sposób, pośrednio dalej działać. Choćby przez partię Jedna Rosja, wybieranie
      zastępcy, co sam doskonale wie. Człowiek z jego poparciem będzie miał większą
      szansę wygrać wybory.
      Trudno w tej chwili zgadnąc na jakie rozwiązanie Putin będzie zdecydować
      Myślę, że drugie. to znaczy nie na 3-kadencję
      Moim zdaniem, najlepszymi przywódcami panstw na świecie teraz są właśnie Putin
      i ten w Chinach (jak on się nazywa?).

      • wujcio44 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:23
        plzoltek napisał:
        > Moim zdaniem, najlepszymi przywódcami panstw na świecie teraz są właśnie Putin
        > i ten w Chinach (jak on się nazywa?).

        Hooj...coś tam
        • meerkat1 > Hooj...coś tam 13.04.06, 16:31
          Ten co wlasnie daje nura do Waszyngtonu wiazac na pierwsze "wkupne" m. in.
          kontrakt na 80 "pasazerow" Boeinga.

          NB corka prez. Hujintao i jego ziec (podobnie jak syn Chruszczowa i najstarszy
          syn Teng-Siao-pinga) juz od wielu lat mieszkaja w USA.

          • plzoltek Re: > Hooj...coś tam 13.04.06, 16:55
            meerkat1 napisał:

            > Ten co wlasnie daje nura do Waszyngtonu wiazac na pierwsze "wkupne" m. in.
            > kontrakt na 80 "pasazerow" Boeinga.
            >

            Oby polska miała pieniędzy kupić 10-Boeing 737 (/40 milionów plaków)

            > NB corka prez. Hujintao i jego ziec (podobnie jak syn Chruszczowa i
            najstarszy
            > syn Teng-Siao-pinga) juz od wielu lat mieszkaja w USA.
            >
            ilu polaków zamieszka teraz w USA? przelicz na proporcję
            W koncu, trzeba patrzyć na to, co zrobi dla kraju. pasażerskie Boeing są w
            potrzebie Chin, przy okazji przetargować o pewne sprawy handlowe i wizy
            turystyczne USA dla chinczyków. A co ma Polska z zakupu F-16, udziału w brudnej
            wojnie w Iraku? - ...
            • adas313 Re: > Hooj...coś tam 14.04.06, 00:42
              > Oby polska miała pieniędzy kupić 10-Boeing 737

              Ma. Kupuje 12 B787.

              > A co ma Polska z zakupu F-16

              Będzie mieć porządne lotnictwo wojskowe. Mało?
        • plzoltek Nie? 13.04.06, 16:45
          Coś ci powiem,
          Być przywódcą wielkiego panstwa jest bardzo trudne
          same podejście (walka) do tego stanowiska już jest nieosiągalne dla 99,9999..%
          ludzi
          Kwaśniewski, kaczyński mieli się uśmiechnąć tylko do 40-milion polaków i
          walczyć z ... wałęszą, Krzklewskim, Tuskiem.
          Politycy Polski ( na poziomie sejmu, prezydenta) mogliby w USA, Rosji, Chinach
          walczyć tylko o stanowisko ... wójtka gminy
      • zigzaur Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:49
        No, w roku 1938 nawet "TIME" przyznał tytuł "człowieka roku" innemu przywódcy,
        który również, po demokratycznych wyborach, koncentrował władzę.
        W całkiem podobny sposób. I z podobnie fanatycznym poparciem narodu.

        Tylko, że na dłuższą metę...
        • jankowski1960 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 17:30
          Putin znajdzie sóbie miejsce w szeregu - tak powiedzial, i nie bardzo bije sie
          o prezydenture...
      • adas313 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 14.04.06, 00:41
        > zmiana konstytucji jest poważą decyzją dla Rosji, bo niewiadomo kto będzie na
        > tym stanowisku po 3-kadencji Putina.

        E tam. Przeprowadzi się operację "Sukcesja-2" i wszystko będzie w porządku.
        • eva15 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 14.04.06, 02:03
          Co w Putinie dla Rosjan złego?????????
    • old.european Putin jest dobry dla Europy 13.04.06, 17:53
      Rozmawia z wielkimi, w dupie ma polityczne liliputy. Tak trzymac.
    • zhk Pięknie. Teraz po Białorusi Rosja. Ale syf. 13.04.06, 18:00
    • dzimbim Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 18:18
      Żadna żenada, Rosjanie lubią Putina,ufają jemu,czują się przy nim bezpiecznie.
      Nam nic do tego,pomimo iż nie zawsze poprawnie układają się stosunki polsko-
      rosyjskie. Ich prezydent,ich problem...
    • dimi_n 3 kadencji nie moze byc i nie bedzie 13.04.06, 18:40
      to, jak i ten artykul, jest marzeniem gosci ktorzy nienawidza rosji, i nawet
      wirtualna 3 antykonstytucyjna kadencja putina wprawia ich w ekstaze (dobrym
      przykladem ten forum).
      nastepnym prezydentem bedzie D. Medwiedziew - obecny pierwszy vicepremier.
      • ojuwkijsjikw Miedwiediew następcą ! ! ! 13.04.06, 19:42
        Ktoś tu dobrze powiedział, że Miedwiediew będzie nastepcą Putina. Ja już od 2
        lat myślałem, że będzie tym następcą Siergiej Iwanow(minister obrony, drugi
        wiceminister), ale ostatnio zadeklarował, że nie chcę być prezydentem, bo
        kręci(hehe) go praca z wojskowymi.

        A, że Miedwiediew jest młody, jest z Petersburga(tak jak Putin, Iwanow - razem
        tworzą tzw. leningradzki alians) i w dodatku jest pierwszym wiceministrem ma
        duże szansę na popracie w wyborach w 2008 roku. Tylko nie wiem, czy wszystko
        będzie takie przewidywalne, bo nie podobne jest to do Kremla...

        Putin nie będzie na 3 kadencję, bo już chyba 50 razy odmawiał. Po za tym dobrze
        wie, że już 12 lat sterowania państwem nie wytrzyma, już się trochę zestarzeje
        wtedy... A po za tym, po co mu by to było??? Ma poparcie, pieniądze, zapisał się
        i to pozytywnie w historii Rosji(przynajmniej tak sądzą Rosjanie)... dla nich
        jest on porównywalny z carem-reformatorem Piotrem Wielkim(więcej o nim na
        www.petersburg.ovh.org/index11.htm , polecam :) )

        Widzę, że się trochę rozpisałem :D
        Pozdrawiam!
        • meerkat1 Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 13.04.06, 19:45
        • meerkat1 Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 13.04.06, 19:45
        • meerkat1 Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 13.04.06, 19:46
          A co myslicie o Hujintao?

          Jak Fiedieracja stanie sie Rosyjska Autonomiczna Republika ChRL, to bedzie juz
          za stary na prezia calosci, czy jeszcze jary?
          • dimi_n Re: Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 14.04.06, 08:51
            Prezes, jak widzisz ze ktos rozmawia mniej wiecej powaznie to prosze, nie
            wtracaj sie ze swoimi debilnymi zartami. masz na to doborowe towarzystwo gdzies
            indziej. z calym szacunkiem..
    • dzakarta Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 19:20
      No nie. My Polacy nie powinniśmy na to pozwolić. Dokonalismy pomarańczową
      rewolucję na Ukrainie, zmaltretowaliśmy Łukaszenkę to damy radę i Putinowi.
      Polska Mesjaszem narodów - jak mawiał Mickiewicz. Wyślemy do Rosji Sobecką i
      paru innych naszych czołowych wodzów, to Ruscy zobaczą "ruski miesiąc"!
      • marouder Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 19:25
        Sobeckiej bym nie polecal. Kobieta wlasnie jest w trakcie przeobrazania sie w
        PiSuar:)


        dzakarta napisał:

        > No nie. My Polacy nie powinniśmy na to pozwolić. Dokonalismy pomarańczową
        > rewolucję na Ukrainie, zmaltretowaliśmy Łukaszenkę to damy radę i Putinowi.
        > Polska Mesjaszem narodów - jak mawiał Mickiewicz. Wyślemy do Rosji Sobecką i
        > paru innych naszych czołowych wodzów, to Ruscy zobaczą "ruski miesiąc"!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka