kisiek1 13.04.06, 13:33 a co tu komentować. Żenada Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
narod.ovviec Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:37 Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku i silna Rosja Putina stanie się igraszką. Odpowiedz Link Zgłoś
likkaon Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:39 E może od razu dożywotnio co u nich też może być "taniepaństwo" oszczedzą na wyborach..... Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_mrowek Zawsze byli przyzwyczajeni do carów i I sekretarzy 13.04.06, 13:46 Czemu sie dziwić skoro u nich jeszcze NIGDY nie było demokracji? Ta obecna atrapa systemu półdemokratycznego jest i tak NAJBARDZIEJ demokratyczna z calej historii Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Trzecia kadecja? 13.04.06, 13:50 Jak Mubarak moze kandydowac (zwyciesko) po raz 5-ty, to dlaczego Fidieracja ma byc gorsza o Egiptu? :-) -------------------------------------------------------------------------------- "GLOSUJ 3X TAK!" GLOSUJ WCZESNIE - GLOSUJ CZESTO! Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Chcą to mają 13.04.06, 15:38 Jak tak chcą, to tak będą mieli. Przypuszczam, że tam przynajmniej nikt nie będzie fałszował wyborów jak na Białorusi. → → → → → → → → → → Odkryjmy Białoruś! odkryjmybialorus.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
pozlotemu Rus jak Bialorus. Chca mnie wiec kandyduje 13.04.06, 17:45 Lukaszenka poradzil Putinowi i wzielo. Odpowiedz Link Zgłoś
hegemon72 lapy precz od Bialorusi 13.04.06, 18:19 sami widzicie ze Bialorusini kochaja Lukaszenke i niemowcie ze wy niekochacie kaczora bo w kazdej chwili kochac mozecie Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Wylana za wyjazd na 3 dni bez zgody dziekanatu 13.04.06, 19:39 Studentka została wylana z uczelni za "samowolny 3-dniowy wyjazd za granicę bez zgody dziekanatu". Więcej tutaj: → → → → → → → → → → Odkryjmy Białoruś! odkryjmybialorus.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Wylana za wyjazd na 3 dni bez zgody dziekanat 13.04.06, 19:44 Powinni ja byli wylac chociazbyzby tylko za geopolityczna ignorancje. Bo przeciez, historycznie: "KURICA NIE PTICA, POLSZA NIE ZAGRANICA!" ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
pozlotemu Re: lapy precz od Bialorusi 13.04.06, 19:41 Tak samo wy Lukaszenke, tak Ruskie kochaja Putina. Stawiam ze ta prezydentura bedzie miala dziesiec kadencji. Oczywiscie zawsze wybory beda spontaniczna manifestacja poparcia. Odpowiedz Link Zgłoś
citisus No to zamachy terrorystyczne mamy jak w banku !! 13.04.06, 20:02 Natomiast 21 procent obywateli Rosji jest skłonna poprzeć poprawki do konstytucji na wypadek sytuacji nadzwyczajnej, jak na przykład kryzys gospodarczy, wewnętrzny konflikt zbrojny czy poważniejsze ataki terrorystyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: No to zamachy terrorystyczne mamy jak w banku 14.04.06, 00:14 Coś w tym jest. W 2000 (a może 2001?) roku miały miejsce zamachy w Moskwie, które stały się powodem do wojny z Czeczenią. Jakiś czas później pewien major FSB obwieścił światu, że te zamachy zostały zorganizowane przez FSB. Dostał 4 lata za (uwaga!) "zdradę tajemnicy służbowej". Odpowiedz Link Zgłoś
colombina narod rosyjski Go kocha 13.04.06, 15:51 i nic na to nie poradzisz, meerkat! Odpowiedz Link Zgłoś
chram7 Re: Trzecia kadecja? 13.04.06, 19:26 no tak ,Rosja i Egipt to tylko kraje trzeciego swiata Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 A może ppłk. pójdzie w ślady Cezara? 14.04.06, 00:16 Gajusz Juliusz pięć razy był konsulem. W końcu znudziła mu się kadencyjność i postanowił zostać dożywotnim dyktatorem. Udał się więc do Senatu, by poddać to pod głosowanie. W protokole z owych obrad znalazła się tylko jedna jego wypowiedź: "Et te Brute contra me?". Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:40 narod.ovviec napisał: > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka? Odpowiedz Link Zgłoś
marouder o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:44 wujcio44 napisał: > narod.ovviec napisał: > > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka? Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:46 marouder napisał: > wujcio44 napisał: > > > narod.ovviec napisał: > > > > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku > > > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka? Cimoszcze nie mówił ciągle o gospodarskim podejściu. Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 13:56 Jak nie, jak tak?! Wypowiedz czasu powodzi '97 pamietasz?:)) wujcio44 napisał: > marouder napisał: > > > wujcio44 napisał: > > > > > narod.ovviec napisał: > > > > > > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku > > > > > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka? > > Cimoszcze nie mówił ciągle o gospodarskim podejściu. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: o tow. Cimoszenke sie rozchodzi:)/nt 13.04.06, 14:12 marouder napisał: > Jak nie, jak tak?! > Wypowiedz czasu powodzi '97 pamietasz?:)) Pamiętam. Ale nie wiem co ma ona wspólnego z patrzeniem na Polskę "po gospodarsku". Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 14.04.06, 00:17 > > Myślmy o naszej ojczyźnie po gospodarsku > > Chodzi ci o Gierka czy o Pawlaka? A może o Andrieja Lepieja? Odpowiedz Link Zgłoś
jerjar Można im odstąpić świeżo zaczętą, niezbyt 13.04.06, 13:39 sfatygowaną kadencję prezydencką. Za dostawy ropy oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
marouder nie powiem zebym sie tego nie spodziewal:))))/nt 13.04.06, 13:39 kisiek1 napisał: > a co tu komentować. Żenada Odpowiedz Link Zgłoś
nabucco4 bredzisz kisiek....... 13.04.06, 13:49 a na polityce znasz się jak świnia na pieprzu. Putin jest skuteczny i prowadzi politykę korzystną dla Rosji. I im sie to podoba. I dlatego wybiorą Putina ponownie. I słusznie. A swoje bełkoty i i nabożne życzenia możesz sobie wetknąć.Żenada to twoje gadanie. Odpowiedz Link Zgłoś
kisiek1 Re: bredzisz kisiek....... 13.04.06, 13:57 nabucco4 napisał: > a na polityce znasz się jak świnia na pieprzu. Putin jest skuteczny i prowadzi > politykę korzystną dla Rosji. I im sie to podoba. I dlatego wybiorą Putina > ponownie. I słusznie. A swoje bełkoty i i nabożne życzenia możesz sobie > wetknąć.Żenada to twoje gadanie. Tak bredze, Ta polityka jest korzystna wg ciebie dla Rosji, tylko dla jakiej Rosji? Być może dla oligarchów popierających Putina. Bo kto w Rosji popiera Putina może kraść legalnie. Można powiedzieć, że zwolennicy Putina kradną w sposób demokratyczny. Co do skutecznośco Putina to masz rację. Wszyscy jego przeciwnicy jak dotąd kończą w więzieniach albo obozach pracy. Jestem ciekawy jak skończy sam Putin, bo prawdziwego mężczyznę poznaje sie po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Pewnie bredzę... Odpowiedz Link Zgłoś
ulisse Putin jest skuteczny 13.04.06, 15:10 Nawet bardzo skuteczny; ale jednak troche mniej skuteczny niz Adolf. Ten to byl skuteczny, a czasami prowadzil politykę korzystną nawet dla Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
untochables Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:49 białoruś bis czyli jednak putin sie szybko uczy od łukaszenki Odpowiedz Link Zgłoś
roman_lom Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 13:56 Problem Wschodnich slowian potrzeba cara, imperatora, "Backi". Oni boja sie zmian, tego ze nowy prezydent zrobi gorzej niz jest teraz, widze to codzienne. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek to nie bialorus bis 13.04.06, 14:09 gdyby to bylo w lukaszenkowym stylu to by bylo 80% i bez zdecydowanych przeciwnikow jestem sklonny wierzyc /na podstawie informacji od rosjan a nie z mediow/, ze prawie polowa go naprawde popiera Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz Łukaszenkę też autentycznie wiele osób popiera 13.04.06, 14:23 byłem na rowerowej wycieczce na Białorusi, fantastyczny kraj na rower, ludzie bardzo kontaktowi, podchodzą porozmawiać i tak 2/3 bardzo chwali Bat'kę. Mówią, że poprzednio rent nie płacili, bezrobocia nie ma, czynsze małe itd. Białoruś wcale nie różni się aż tak mocno od IV Republiki. Tam pogłowie homo sovieticusa jest jakieś 80%, u nas jakieś 60, moim zdaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
roman_lom Re: Łukaszenkę też autentycznie wiele osób popier 13.04.06, 14:30 Na razie to mowia nie oni a BT (telewizja Bialoruska, w ich ustach. Po drugie mysle ze wiekszosc z tych z ktorymy rozmawiales nigdzie po za granicami Bialorusi za cale zycie nie byli, z tego powodu mysla ze u nich po prostu SUPER... Pozdrowenia. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Polska- znow do tylu! ;-( 13.04.06, 14:36 marcin.kiewicz oinformuje: Białoruś wcale nie różni się aż tak mocno od IV Republiki. Tam pogłowie homo sovieticusa jest jakieś 80%, u nas jakieś 60, moim zdaniem. No to Polska ma sporo do nadgonienia! Moze trzeba wiecej rowerow z Bialorusi zaimportowac? -------------------------------------------------------------------------------- "Nie z Bialorusi,a z Chin, nie rowerow, a samochodow, nie zaimportowac,a ukrasc" Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz ależ intensywnie nadgania 13.04.06, 14:38 elementy niepewne są sukcesywnie przeganiane za granicę, a umacniająca się Propaganda Miłości dba o odpowiednie kształtowanie ideowe. Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Co sądzą Białorusini 13.04.06, 15:40 Informacje z niezależnych białoruskich portali i forów: → → → → → → → → → → Odkryjmy Białoruś! odkryjmybialorus.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 13:51 Putin na pewno spędza sen z oczu niektórtym mocarstwom, oraz tym, którzy chętnie by się do nich zaliczali. To zrozumiałe, bo wrócił i to silnie Rosję, która wydawała się już być upadła, na arenę światowych rozgrywek. Natomiast dla Rosjan, a to przecież to ich prezydentem a nie uSA czy PL jest Putin, to najlepsze, co im się mogło przydarzyć. Zwłaszcza po takiej zapaści jaką zafundował im Jelcin, wyprzedając złoża, wpędzając kraj w bezrobocie, mafijność, grabieże i kryzys walutowy (1998). W ciągu zaledwie 6 lat,po wyrzuceniu WSZYSTKICH bodaj zachodnich specjalistów- szczerych doradców, Putin zredukował bezrobocie z 18% do ca. 8%, czyli więcej niż o POŁOWE, po kryzysie walutowym ani śladu, płace realne rosną, PKB także, inwestycje płyną szerokim strumieniem, część złodziei albo siedzi albo uciekło za granicę, albo się nawróciło i wspiera państwo zamiast je dalej rozkradać, Gazprom jest notowany na NY-giełdzie i jego kapitalizacja przerosła właśnie kilka dni temu kapitalizację Shella (!!!). Przed Gazpromem już tylko 2 koncerny, za parę miesięcy pewnie i one będą już daleko na nim... Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy, a Rosjanom należałoby życzyć zmiany konstytucji. No ale jeśli im się nie uda, może PL powinna "wynająć" Putkę na jakieś dwie kadecje do Warszawy. Nareszcie by kraj ruszył z kopyta, stosunki polsko- rosyjskie rozkwitły by w oczach, a znacznie PL w świecie wzrosłoby niepomiernie. Zwłaszcza gdyby ruszyły wspólne projekty w przemyśle naftowym. Eeehh, to tylko bajka... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 13:54 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego. Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera! Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 13:57 A jeszcze wczesniej brano carow na krolow Polski, zostala po tym czasie ino piesn masowa "Boze cos Polske przez tak liczne wieki..":))) > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego. > > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera! Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:04 marouder napisał: > A jeszcze wczesniej brano carow na krolow Polski, Właściwie to tylko dwóch. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:11 No właśnie, jest tradycja, więc byłoby łatwiej. A że Putin przerasta carów o kilka głów więc i kraj byłby dużo bardziej zadolony niż kiedyś. Poza tym, chodzi o "wynajęcie" Putina jako szefa państwa (jak managera w koncernie) a nie o zajęcie Polski - a to chyba różnica???? Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:20 eva15 napisała: > No właśnie, jest tradycja, więc byłoby łatwiej. Dosyć krótka tradycja. Już drugi z carów koronowanych na królów Polski zlikwidował to królestwo. A że Putin przerasta carów o > kilka głów Nie wiedziałem, że carowie Rosji byli karłami. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:23 Wszyscy polscy sąsiedzi są karłami i idiotami. Naprawdę nie wiedziełeś. Gdzieś ty się uchował? Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:25 eva15 napisała: > Wszyscy polscy sąsiedzi są karłami i idiotami. Naprawdę nie wiedziełeś. Gdzieś > ty się uchował? Nie bądź taka samokrytyczna. I nie uogólniaj. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:29 Myślisz, że mogę powiedzieć o sobie za Ludwikiem XIV "L'État c'est moi" A nie przeceniasz ty mnie? Odpowiedz Link Zgłoś
trouble_maker Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 13.04.06, 16:53 Razem ze złożami ropy i gazu ?... ;-D Jest jeszcze drugi taki "geniusz" - Chavez w Wenezueli. Gdyby nie ropa obaj g... by zrobili. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 13.04.06, 17:12 Problem w tym, że zanim gaz i ropa były drogie ZSRR/Rosja dawno już miała pod sobą (w przeciwieńsztwie do Wenezueli) 1/4 świata, atom i latała w kosmos. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 14.04.06, 00:23 Miała również kolektywizację i łagry. Ja tam wolę mieszkać w średnim państwie pozabwionym broni jądrowej i programu kosmicznego, ale w którym nikt mnie nie zamknie za poglądy ani nie będzie głodził rolników, którzy nie chcą się dać okraść przez państwo. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: "wynajęcie" Putina jako szefa państwa 14.04.06, 01:44 zgoda, ale to inna para kaloszy, niż problem, który poruszył powyżej ten nieszczęśnik Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 13.04.06, 14:04 meerkat1 napisał: > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego. > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera! Dobre, fakt, dowcip doceniam, takim cię lubię... Ale ad rem: W socjaliźmie nigdy nie było otwartego bezrobocia, więc to nie była żadna wielka radziecka sztuka. Ale w kapitaliźmie zmniejszyc bezrobocie w kilka lat o ponad POŁOWE to już WIELKA sztuka. Niejeden zachodni doraca jest na pewno mocno wku... Co do negatywnych doświadczeń z ZSRR- Niemcy też je mieli. Ale zamiast się dalej żreć budują dziś rurę. I takich postaw Polsce życzę. Ponieważ trudno o polskiego polityka pragmatyka- powtarzam: "Wynająć" Putkę, jako politycznego managera. On bez studiów w Harwardzie wie, jak wyciągać kraj z g..... w które go harwardcy doradcy wsadzają. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:12 "On bez studiów w Harwardzie wie, jak wyciągać kraj z g..... w które go harwardcy doradcy wsadzają." To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre? Aaaa, przypomnialem sobie jego wyznanie: "wiele nie pamietam, bo na studiach pilem za duzo piwa". Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Strona. ktora polecam milosnikom prez. Putina 13.04.06, 14:13 <vladimir.vladimirovich.ru> :-) Odpowiedz Link Zgłoś
naf-naf Re: Strona. ktora polecam milosnikom prez. Putina 13.04.06, 16:12 Oj,Surykatko! Nie wiesz,ze ta strona jest sponsorowana przez Kreml i jej prowadzacy jest stalym uczestnikiem TV-show Pawlowskiego! Nie jestes z CIA... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:19 meerkat1 napisał: > To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy > doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre? Wiedział, wiedział... A przede wszystkim jako KGB wiedział, że przeciwnika trzeba pobić jego własną bronią.. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:22 eva15 napisała: > meerkat1 napisał: > > To po co cale rozdzialy ze znanej amerykanskiej ksiazki do swej pracy > > doktorskiej przepisywal? Sam nie wiedzial co dobre? > > Wiedział, wiedział... A przede wszystkim jako KGB wiedział, że przeciwnika > trzeba pobić jego własną bronią.. Może powiedz, czyją bronią jest plagiatowanie prac naukowych, bo się gubię. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Cco wie i bez Harvardu dr Putin 13.04.06, 14:26 Najpierw niech go ktoś OFICJALNIE zaskarży i to udokumentuje. Niechby nawet przed teksańskim sądem. Jak na razie jest to tylko kaczka (dziennikarska, nie mylić z bliźniaczą) Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 00:29 > W socjaliźmie nigdy nie było otwartego bezrobocia, więc to nie była żadna > wielka radziecka sztuka. Ale w kapitaliźmie zmniejszyc bezrobocie w kilka lat o > ponad POŁOWE to już WIELKA sztuka. Pozwolę sobie na paramedyczną analogię: gdy na skórze pojawia się przebarwienie spowodowane jakąś chorobą można je zamalować (co trwa pięć minut), a można chorobę zdiagnozować i wyleczyć (co czasem się ciągnie miesiącami). Nie trzeba chyba tłumaczyć, które podejście daje trwałe rezultaty. > dalej żreć budują dziś rurę. I takich postaw Polsce życzę. Bez wątpienia jest sporo do zrobienia i brakuje nam pragmatyzmu, nie będziemy tu wracać do tekstu Rosatiego co do którego się zgadzamy. (Zresztą moim zdaniem nawet z tą podbałtycką rurą Polska będzie mogła spokojnie funkcjonować). > "Wynająć" Putkę, jako politycznego managera. Biorąc pod uwagę miejsce w rankingu TI oraz zwyczaje jakie u niego panują (w rodzaju: oligarcha bezkarnie przyznaje sam sobie ulgi podatkowe) to może jednak nie? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 01:48 adas313 napisał: > > Biorąc pod uwagę miejsce w rankingu TI oraz zwyczaje jakie u niego panują (w > rodzaju: oligarcha bezkarnie przyznaje sam sobie ulgi podatkowe) to może >jednak nie? Biorąc pod uwagę jakie gnojowisko z mrowiem oligarchów Putin przejął po Jelcinie i jak sprawnie w ciągu tylko 6 lat wiele, choć OCZYWISCIE nie wszystko (jeszcze?)poprawił jednak TAK. Jestem za trzy razy TAK. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 01:51 A ja nie. Casus Abramowicza pokazał dobitnie, że ordynarne, ewidentne nadużycia są przez Putina tolerowane, o ile dopuszczają się ich "prawomyślni" oligarchowie. Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:02 tak w ogóle to ilu oligarchów zostało skazanych za przekręty przez rosyjskie sądy bądź czmychnęło za granice? 1%? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:25 Czego ty właściwie chcesz, adasiu?? Jeśliby Putin zabrał wszystko Abramowiczowi podniósłby się wrzask jak przy Chodorkowskim. Zabrałby - ZLE! Nie zabrał - też ZLE???? No i faktycznie Putin nie zabrał - bo cóż w tym, złego, że oligarcha zamiast podpisać porozumienia z USA o wyprzedaży złóż, oddaje część swej kasy i talentu Matuszce Rossiji i jej służy. Czyżbyś był antysemitą?? Innymi słowy- czyżbyś nie wierzył, że Zyd może ROSJI dobrze życzyć i dobrze jej służyć, mimo talentu do robienia kasy ? Oj nieładne masz pod skórą nieuświadomionego diabła, a feee... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 02:34 > Czego ty właściwie chcesz, adasiu?? Evciu, ja po prostu jestem "naiwnym idealistą" i uważam, że miejsce malwersantów jest w więzieniu. A nawet jeśli nie tam, to na pewno nie na gubernatorskim stołku. > Jeśliby Putin zabrał wszystko Abramowiczowi podniósłby się wrzask jak przy > Chodorkowskim Na pewno nie z mojej strony. > oddaje część swej kasy i talentu Matuszce Rossiji i jej służy. Kiedyś już poruszyliśmy temat wydatków Abramowicza, ale unikałaś odpowiedzi, może więc powiesz na co dokładnie oddaje kasę Abramowicz? > Czyżbyś był antysemitą?? Powiedzieć "insynuacja" o takiej wypowiedzi to jakby ją pochwalić. > dobrze jej służyć Przyznając sobie ulgi podatkowe na łączną kwotę 0,5 mld USD? Ciekawe zatem jak w Rosji definiuje się zdradę stanu... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Wziąć Putina do Warszawy :-))) 14.04.06, 00:20 > 60 lat temu wzieto do Warszawy Bieruta i Rokossowskiego. > Bezrobocie w PRL wkrotce potem spadlo do zera! A PKB było 10. na świecie! Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 13:57 eva15 napisała: > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy Jesli ktoś nie lubi Polaków, to życzy nam przywódcy pokroju Putina. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:00 wujcio44 napisał: > eva15 napisała: > > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy > > Jesli ktoś nie lubi Polaków, to życzy nam przywódcy pokroju Putina. Czemu od razu Putina? To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki RP i redukcji bezrobocia? Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:05 meerkat1 napisał: > Czemu od razu Putina? > > To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki RP i redukcji bezrobocia > ? Schroeder byłby dobry. Choćby na 1/16 etatu. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:07 meerkat1 napisał: > Czemu od razu Putina?To Schroeder by nie wystarczyl do ozywienia gospodarki >RP i redukcji bezrobocia Bo najlepsze jest dobre w sam raz. Putin SIE wykazał, a Schroeder NIE (jeśli pominąć rurę - to akurat mu wyszło). Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:08 eva15 napisała: a Schroeder NIE (jeśli > pominąć rurę - to akurat mu wyszło). Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:13 wujcio44 napisał: > Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd? Ano wyszła mu z Rosji a dotarła/dotrze do Niemiec... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:16 Nie wiedzialem, ze Viborg, to Rosja. Na studiach pilem za duzo piwa, zas wykladowca historii i geografii byl z pochodzenia Finem. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:21 meerkat1 napisał: > Nie wiedzialem, ze Viborg, to Rosja. Oooo to Finowie też są w ten antypolski spisek rosyjsko-niemiecki zamieszani??? A co na to Kaczory? Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:31 Kiedys, evuniu, Koenigsberg slynal z Kanta. Dzis, juz z LICZNYCH KANTOW! To sie nazywa postep! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Skad wyszla rura...:-) 13.04.06, 14:42 meerkat1 napisał: >Kiedys, evuniu, Koenigsberg slynal z Kanta. Dzis, juz z LICZNYCH KANTOW! > To sie nazywa postep! :-) No właśnie wściekły mneoliberalizm nie ceni Kanta lecz kanty. A jak głosi II. Przykazanie Kapitalizmu: jakie zapotrzebowanie taka podaż... Rosja nadąża za trendem, czyli jest "trendy". No wöa+nie takie czasy Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 14:25 do 1940 roku Finlandia, teraz nie wiadomo, co z tym zrobić... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 14:38 a kto sie zle wyraza o Swierdlowsku, ten widac nigdy nie byl w Czarnobylu. [za pare dni 20-ta rocznica "niewielkiej awarii technicznej" :-(((] Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz nie Czarnobyl, a Prypeć 13.04.06, 14:41 przyczyny katastrofy: nieprawdopodobna bezmyślność i głupota, normalne w owym Systemie skutki: znacząco mniej tragiczne niż w powszechnym wyobrażeniu. Okolice Zony to jeden z najciekawszych przyrodniczo obszarów Europy, i to bynajmniej nie za sprawą dwugłowych żubrów! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: nie Czarnobyl, a Prypeć 13.04.06, 14:47 Ani bezmyslnosc, ani glupota, tylko komusza propaganda sukcesu. Zaloga silowni w C. zwrocila sie o zezwolenie na wylaczenie reaktora Nr 4. Kreml odmowil, stwierdzajac, ze nie ma o tym mowy ze wzgledu na zblizanie sie 1- szego Maja! [zachowaly sie dokumenty] NB Bardzo podobne reaktory wodne ten sam wykonawca konczy budowac w Iranie. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz oto poziom meeeeerkata - DNO!!! 13.04.06, 15:00 gdzieś dzwonią, ale gdzie? Jeżeli podobnie jest z innymi Jego doniosłymi myślami... W wielkim skrócie: planowano przeprowadzić niebezpieczny i nieodpowiedzialny eksperyment: zatrzymać reaktor wykorzystując do schłodzenia rdzenia energię obracającej się turbiny generatora. Wyłączenie (planowe, do remontu) opóźniło się kilka godzin ze względu na zwiększone zużycie energii - być może z powodu zbliżającego się 1 maja. Nastąpiło tzw. jodowe zatrucie reaktora. Później bezmyślie wyłączono kolejne pompy, systemy awaryjnego chłodzenia i ostrzegania, wyciągnięto pręty spowalniające. Na małych poziomach mocy te reaktory są niestabilne, i gdy zaczęto eksperyment - stało się! Jeżeli zdaniem Meeeeerkata dyspozycja mocy też była na Kremlu, no to cóż... Co to są "reaktory wodne"? Jeżeli chodzi o RBMK, nigdzie poza Sojuzem ich nie budowano. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: oto poziom meeeeerkata - DNO!!! 13.04.06, 15:22 Niestety, zachowaly sie dokumenty- ot, kakaja oszybka ;-) Czym sie rozni reaktor chlodzony woda, w odroznieniu od np. sodowego, nie bede ci wyjasnial. Podobnie przyczyn, dla ktorych Austriacy domagali sie wylaczenia Temelina, albo jego gruntownej modernizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.kiewicz najlepszą obroną jest atak 13.04.06, 16:56 uwaga uwaga ignorant! meeerkat przeszedł do ofensywy, cóż jednak z tego skoro nie ma o materii zielonego pojęcia: czcigodny meeeerkacie, reaktory wodne występują w wielu odmianach. Czarnobylski był wodny, ale kanałowy (Rieaktor Balszoj Moszcznosti Kanalnyj), niebezpieczny bo moderatorem był grafit. W powszechnie stosowanym reaktorze typu PWR (Pressurised Water Reactor, rosyjska odmiana WWER miała być w Żarnowcu, ten reaktor do dziś pracuje w Finlandii) moderatorem jest woda, co jest znacznie bezpieczniejsze. W obu tych typach nośnikiem energii jest woda (para wodna). Owszem, może być to sód, ale nie to jest istotne. Nie wiesz - nie pisz, piszesz - wiedz! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: najlepszą obroną jest atak 13.04.06, 17:33 Ktos kto pisze, ze woda jest rownie bezpieczna jak sod, nie powinien w ogole zabierac glosow na temat jakichkolwiek reaktorow. A juz zwlaszcza gdy najwidoczniej nawet o moderatorach kadmowych nie slyszal. Wot' Um Kanalnyj! -------------------------------------------------------------------------------- UCZYC SIE! UCZYC SIE! UCZYC SIE! (Lenin) LENIC SIE, LENIC SIE, LENIC SIE! ( Uczen)) Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj a te dokumenty masz w domu? 13.04.06, 19:30 pewnie tak bo tak sie sklada ze lokalne wladze nie informowaly kremla przez kilkadziesiat godzin po wypadku.Stad spozniona ewakuacja. Ale meerkat ma swoja prawde. Odpowiedz Link Zgłoś
1qazzaq1 rocznica 13.04.06, 19:45 bezmylnosc ? - moze. Naukowcom zalezalo na przeprowadzeniu eksperymentow, zalezalo im na premii panstwowej. Oni wiedzieli co robili, zdejmujac kolejno szereg istniejacych zabezpieczen. W dzisiejszej Polsce wszyscy czekaja az przyjada Niemcy, przywioza maszyny i powiedza na co naciskac. To jest ta Wielka Madrosc obecnego Systemu? - moze. Buahahaha. Plakal stary czyzyk w klatce.... Jezeli chodzi o Iran, to tam niemozliwe zeby Rosjanie montowali inne reaktory anizeli BBWR. A te Merkaat sa o wiele bardziej bezpieczne. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 15:21 To miasto powinno się nazywać Vippuri, jak dawniej. Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Wyborg to wymarłe miasto 13.04.06, 21:32 zigzaur napisał: > To miasto powinno się nazywać Vippuri, jak dawniej A Warszawa - Варшава jak dawnej??? Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Wziąć Schrodera do Warszawy! 13.04.06, 14:16 eva15 napisała: > wujcio44 napisał: > > Sugerujesz, że Schroederowi wyszła rura? Skąd? > > Ano wyszła mu z Rosji a dotarła/dotrze do Niemiec... Z Rosji do Niemiec? To długa rura mu wyszła. Odpowiedz Link Zgłoś
qazwsx28 łoj jewa jewa...kak dieła? wsio w pariadkie? 13.04.06, 13:58 szto łudszie uże nie budiet? Odpowiedz Link Zgłoś
yellow_tiger Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 14:11 > W ciągu zaledwie 6 lat,po wyrzuceniu WSZYSTKICH bodaj zachodnich specjalistów- > szczerych doradców, Putin zredukował bezrobocie z 18% do ca. 8%, czyli więcej > niż o POŁOWE, po kryzysie walutowym ani śladu, płace realne rosną, PKB także, > inwestycje płyną szerokim strumieniem, część złodziei albo siedzi albo > uciekło za granicę, albo się nawróciło i wspiera państwo zamiast je dalej > rozkradać, Gazprom jest notowany na NY-giełdzie i jego kapitalizacja > przerosła właśnie kilka dni temu kapitalizację Shella (!!!). Przed Gazpromem > już tylko 2 koncerny, za parę miesięcy pewnie i one będą już daleko na nim... Po prostu raj na ziemi! Zyc nie umierac! A za rok Gazprom wykupi CALA Ameryke! > Czego więcej chcieć???? Polsce należałoby życzyć takiego przywódcy, a > Rosjanom należałoby życzyć zmiany konstytucji. Czego chciec wiecej? Wolnosci slowa, normalnej demokracji a nie sterowanej...to tak na poczatek, a na potem niezaleznych sadow, respektowania wlasnosci prywatnej, skonczenia ludobujstwa w Czeczeni. Ale czego ja wymagam od czlowieka ktory twierdzi, ze rozpad najwiekszego pierdla na swiecie byl najwieksza geopolityczna tragedia XX w. > No ale jeśli im się nie uda, może PL powinna "wynająć" Putkę na jakieś dwie > kadecje do Warszawy. Nareszcie by kraj ruszył z kopyta, stosunki polsko- > rosyjskie rozkwitły by w oczach, a znacznie PL w świecie wzrosłoby > niepomiernie. Zwłaszcza gdyby ruszyły wspólne projekty w przemyśle naftowym. Dlaczego proponujesz takie polsrodki? Nielepiej od razu wlaczyc Polske do Rosji, mam nawet nazwe Gubernia Przywislanska, to by ci sie napewno spodobalo. Calkowicie podtrzymuje to co kiedys o tobie napisalem, ty jestes tak glupia, ze nawet nie wiesz jaka jestes glupia. y. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wziąć Putina do Warszawy 13.04.06, 14:49 yellow_tiger napisał: > Calkowicie podtrzymuje to co kiedys o tobie napisalem, ty jestes tak glupia, >ze nawet nie wiesz jaka jestes glupia. I dobrze, wszystko OK, nieboraku nioeszczęśliwy. Zapewniam cię, że marwtić zaczęłabym się tylko wtedy, gdybyś mnie nazwał swoją intelektualną koleżanką i zaczął chwalić... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Evcia napisała: 13.04.06, 15:18 "Putin spędza sen z oczu niektórych mocarstw..." Jak to, evciu???????????????????????????????? Toć, według ciebie, oprócz Rosji innych mocarstw niet! Japonia pada, Wielka Brytania malutka a USA już nie ma. Aha, są jeszcze potężne Niemcy. Ale przecież ponoć z Rosją zaprzyjaźnione. Tak oto wygląda świat według Evci... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:22 zigzaur napisał: > Toć, według ciebie, oprócz Rosji innych mocarstw niet! > Japonia pada, Wielka Brytania malutka a USA już nie ma. > Aha, są jeszcze potężne Niemcy. Ale przecież ponoć z Rosją zaprzyjaźnione. > Tak oto wygląda świat według Evci... Nie, biedaku... Tak wygląda TYLKO twoje o moim świecie wyobrażenie. A za TWOJE głupstwa ja odpowiedzialności nie ponoszę. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:27 Jak możesz ponosić odpowiedzialność za moje głupstwa, skoro za własne nie ponosisz? Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Turkmenia rosji kurek zakreci/? :-) 13.04.06, 15:30 Oto fragment relacji "Kommiersanta": "Turkmenistan może wycofać się ze sprzedaży Gazpromowi zakontraktowanych przez rosyjski koncern na 2009 rok 70-80 mld metrów sześciennych gazu". "Kommiersant" zaznacza, że paliwo to Gazprom przeznaczył na rynek Ukrainy i krajów Europy Zachodniej. Dziennik podkreśla, że dotąd Gazprom kupował w Turkmenistanie tylko 5-7 mld metrów sześciennych gazu rocznie. "Pierwsze poważniejsze dostawy rozpoczęły się w tym roku i towarzyszyły (rosyjskiemu) szantażowi gazowemu wobec Ukrainy. Wygląda na to, że gazowe batalie Rosji i Ukrainy skłoniły Turkmenistan do poszukiwania bardziej skłonnych do ustępstw i pewniejszych kupców na swój gaz" - uważa "Kommiersant". Moskiewska gazeta odnotowuje, że niedawno Gazprom wykorzystał kontakty z Chinami do wywarcia presji na odbiorców europejskich, by zaakceptowali podwyżkę cen rosyjskiego paliwa i zakontraktowali dodatkowe ilości. "Wszelako po tym, jak Gazprom podpisał w Pekinie list intencyjny, przewidujący dostawy do Chin począwszy od 2011 roku 60-80 mld metrów sześciennych gazu rocznie po cenach uzależnionych od światowej ceny koszyka produktów naftowych, Turkmenistan zaproponował Chińczykom dostarczenie paliwa dwa lata wcześniej i - zapewne - po dumpingowej cenie" - konstatuje "Kommiersant". Kali sie na Wsadzia wkur.l za kradziez krow? :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 15:41 Powiedz, meerkat US-nafciarze to się dorobili majątków na handlu WŁASNA US- ropą, czy też także a nawet ZWŁASZCZA na handlu cudzą? A tą cudzą to zdobywają drogą pokojowych konktraktów, jak Rosja z Turkmenią czy może drogą wojen jak w Iraku? P.S. Pomijam tu, że im "pracę" utrudnia wysadzanie rur, bo chodzi mi o zamiary. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 16:07 Evuniu, cztery proste pytania: 1. Na czyjej ropie powstaly teksaskie, oklahomskie i kalifornijskie fortuny? 2. Dlaczego USA nie zajely i nie okupuja od polwiecza Kanady i Meksyku, choc moglyby to zrobic z palcem w d..., tylko KUPUJA od nich rope @$60-70.00 pbrl? 3. Jakie kraje sa glownymi eksporterami ropy do USA i jaki procent ropy importowanej przez Ameryke pochodzi z Bliskiego Wschodu? 4. Jaki byl, nawet w najlepszym okresie, udzial Iraku w swiatowym wydobyciu ropy? Sadze, ze jesli sprawdzisz fakty i odpowiesz sobie na powyzsze pytania, to unikniemy niepotrzebnej wymiany zdan. NB Nie slyszalem, aby ktokolwiek domagal sie od USA zwrotu zagarnietych i zniewolonych przez nie krajow. Slyszalem natomiast, i nadal slysze, o takich zadaniach wielu nacji pod adresem Kremla. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 17:19 O zdobywaniu ropy drogą wojen (zsczególnie na Bl. Wsch.) pisać mi się już nie chce takie to oczywiste. Zobacz w czyim ręku były firmy w A. Suad. I Kuwejcie przed napaścią Iraku na Kuwejt, a jak ładnie później Saudyjczycy i Kuwjtczycy "otworzyli" swe firmy na obcy kapitał... Szkoda czasu, na oczywistości. > NB Nie slyszalem, aby ktokolwiek domagal sie od USA zwrotu zagarnietych i > zniewolonych przez nie krajow. > Slyszalem natomiast, i nadal slysze, o takich zadaniach wielu nacji pod >adresem Kremla. Czy sugertejusz, że błędem Kremla było to, że nie dokonał eksterminacji podbitych narodów, tak jak zrobili po Amis z Indianami? I, że nie zamknął tych nędznych resztek niedobitych Polaków, Czechów, Gruzinów etc..etc.. w rezerwatach? Nie ma podbitych nie ma problemu, tu muszę ci rację przyznać.. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: nafciarze hamerykańscy a rosyjscy 13.04.06, 17:47 Evuniu, dobrze Ci radze: sprawdz moze najpierw ilu obywateli USA okresla swe pochodzenie jako "Native Americans". Czesto ze wskazaniem na konkretne plemiona.(Navajo, Cree, Cherokee, Apache,itd.) Trudno tez, zwazywszy na gigantyczna liczbe Latynosow w USA, twierdzic, ze federales wytrzebili autochtonow na terenach zdobytych w wyniku wojny z Meksykiem? Albo Kreoli w Luizjanie kupionej od Francuzow? Albo... Rosjan na Alasce?... :-)))))) O eksterminacji, z mala przesada moga natomiast mowic Czeczeni, Tatarzy Krymscy i i Meschici. I nie tylko. Bo np i Lechici, ktorzy mieli przyjemnosc znalezc sie w kacapskich szponach.... Chyba ze uwazasz, ze m. in. i Katyn zrobili Niemcy? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Turkmenia rosji kurek zakreci/? :-) 13.04.06, 21:40 Doczytaj do konca, potem pomysl kto jest jesce (bo niedlugo jusz nie bedzie) wlasciczelem gazety i wszystko jasne. No i co smieszne - ze Chiny dzisiaj jusz omawiali z Gazpromem gazoczag pszez Kazachstan. I Chiny wraz z Rosja beda wywalac "demokratyczne" koncerny z Azji Srodkowej. Smieszne??? Czekaz ze pokloczimysie? A net. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Evcia napisała: 13.04.06, 15:38 Jak możesz wiedzieć, co u mnie jest głupstwem, skoro w ogóle nie rozumiesz, co piszę?? Odpowiedz Link Zgłoś
antithesis To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:08 Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii, zycie ludzi sie poprawilo, wiec go popieraja. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:10 antithesis napisała: > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii Od globalnych może uwolnił. Wszystko oddał swojakom z NKWD. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:24 I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne Odpowiedz Link Zgłoś
kropekus Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:33 eva15 napisała: > I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne a gdy na Busha glosowalo ponad polowa Amerykanow to grzmialas:jaki to skandal!!.. wot twaja logika.:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:43 No, ale prymitywy ktore glosowaly na Busha dostaly juz za swa glupote. Bezrobocie w USA znow spadlo: do 4.7% SIE NIE UTRZYMA TEN KRAJ! P.S. Chiny postanowily wczoraj zakupic 80 pasazerskich Boeingow. Boja sie czegos, czy jak? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:46 meerkat1 napisał: > Chiny postanowily wczoraj zakupic 80 pasazerskich Boeingow. > Boja sie czegos, czy jak? :-) Pewnie, że się boją. Np. tego, że im USA WOJNA odetną tyłki od irańskiej ropy. "Dobrowolny" handel z USA coraz bardziej wymuszany jest przez wojny lub strach przed nimi. Armia przedłużeniem gospodarki. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:52 Chyba nie o to, evuniu, bo inaczej Putin tez by kupil 80t!. [Iran wisi Moskwie za nuke'i wiecej niz saddamicki Irak] Chodzi raczej o to, zeby podczas ropoczynajacej sie na dniach wizyty panstwowej prez. Hujintao w Bialym Domu "W" nie zaproponowal mu "dobrowolnego" ograniczenia eksportu szeregu chinskich wyrobow do USA. Tak jak to wczesniej zrobila (i znow zrobi) UE. :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 15:00 meerkat1 napisał: > Chyba nie o to, evuniu, bo inaczej Putin tez by kupil 80t!. Czemu miałby??? Przecież Rosja nie wisi na kroplówce produkcji plastikowego badziewia do USA. W TYM właśnie SEK (dla USA), że jej krwioobieg gospodarczy jest od Hameryki NIEZALEZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego USA chcą ZMUSIC Rosję do otwarcia jej rynków finansowych jako warunku przystąpienia do WTO. USA szukają GŁUPIEGO - w zamian za obniżkę ceł proponują Rosji samobójstwo, albo przynajmniej skolonizowanie. > Chodzi raczej o to, zeby podczas ropoczynajacej sie na dniach wizyty >panstwowej prez. Hujintao w Bialym Domu "W" nie zaproponowal mu "dobrowolnego" > ograniczenia eksportu szeregu chinskich wyrobow do USA. Ależ o tym już rozmawialiśmy. Chiny mogą przecież na to zapropownować organiczenie nabywania US-"zielska". I co WTEDY?? Nie, naprawdę poważnym US-straszakiem wobec Chin jest ROPA i WOJNY o nią. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 15:15 eva15 napisała: > Czemu miałby??? Przecież Rosja nie wisi na kroplówce produkcji plastikowego > badziewia do USA. Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:20 wujcio44 napisał: > Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych. Zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia: To CAŁY świat wisi na kroplówce ropy i gazu. Wszystkie kraje świata potrzebują tych nośników energii, a tylko kilka(- naście)je posiada. M.in. Rosja. To jest rynek producenta, NIE konsumenta. A to OGROMNA różnica. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:29 eva15 napisała: > wujcio44 napisał: > > Za to wisi na kroplówce eksportu nieodnawialnych surowców naturalnych. > > Zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia: To CAŁY świat wisi na kroplówce ropy i > gazu. Wszystkie kraje świata potrzebują tych nośników energii, a tylko kilka(- > naście)je posiada. M.in. Rosja. To jest rynek producenta, NIE konsumenta. A to > OGROMNA różnica. I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:34 Moze niektorzy zapoznaliby sie z glosna, wysoce pesymistyczna prognoza bylego szefa OPEC i ministra przemyslu naftowego Arabii Saudyjskiej, szejka Yamani, na temat perspektyw wielkich eksporterow ropy, po wyczerpaniu jej zasobow? Yamaniego, w przeciwienstwie do mnie, trudno oskarzac o niekompetencje. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:36 wujcio44 napisał: > I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN. A GDZIE ja TO piszę????? Piszę tylko że mylisz podst. pojęcia... Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:38 eva15 napisała: > wujcio44 napisał: > > I tak już będzie na wieczność a złoża nigdy się nie wyczerpią. AMEN. > > A GDZIE ja TO piszę????? Piszę tylko że mylisz podst. pojęcia... Zamiast się spierać, nieustannie przekręcasz kota ogonem. Znudziłaś mi się na dziś. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: zdrowo ci się mylą podstawowe pojęcia 13.04.06, 15:45 wujcio44 napisał: > Zamiast się spierać, nieustannie przekręcasz kota ogonem. Ja? TZo już dość niesamowite. Przetaj traz jeszcze, co wypisujesz.. > Znudziłaś mi się na dziś. To mi się podoba. Trzymaj się tego i jutro. Ja się na pewno o to nie obrażę. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:38 eva15 napisała: > I dlatego naród jest zadowolony i chce na niego głosować. Logiczne Jesli się zna historię, to zrozumiałe. Ale na pewno nie logiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:49 Aha, sugerujesz, że jak za Stalina głosuje pod przymusem i ze strachu... Mądre, mądre.. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:56 eva15 napisała: > Aha, sugerujesz, że jak za Stalina głosuje pod przymusem i ze strachu... Mądre, > > mądre.. Nic takiego nie sugeruję. Sugeruję, że kochaja czuć knut na doopie. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 gdzie sens, gdzie logika 13.04.06, 15:04 Jeśli tak to nielogiczne, że chcą wybrać Putina.. Zamiast ich lać i wsadzać do łagrów, daje im dobrze płatną pracę i podnosi poziom życia, czemu nawet zachodnie banki zaprzeczyć nie mogą. Odpowiedz Link Zgłoś
kisiek1 Re: To zrozumiale i naturalne 13.04.06, 14:39 antithesis napisała: > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii, zycie ludzi sie poprawilo, wiec go > popieraja. No i cóż biedny Putin ma zrobić kiedy chcą go wybrać. Przecież to nie jego wina. Biedny chłopina nie wie co ma począć i wydaje się że nie ma innego wyjścia jak dalej to wszystko ciągnąć. A przecież jest już zmęczony. Biedaczysko. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 00:33 > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:01 adas313 napisał: > > Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii > > Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej > filie (SB, Stasi). > Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił. Oj, chyba doszlusujesz do grona "biedaków i nieszczęśników", a nie chciałabym... W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... W każdym też kraju służby te mając zbyt wiele władzy się degenerują. O tym, że mają tej władzy za dużo WCALE nie decydują tylko one same i problem nie dotyczy WCALE tylko ZSRR/Rosji... > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją >wzmocnił. Noo,a Stasi to już szczególnie. Strach wyjść na ulicę. Zresztą nie wiadomo nawet na jaką, bo Stasi na zlecenie Putina codzień zmienia nazwy ulic, na wypadek US-ataku. Człowiek wiałby ze strachu nawet i do Kaczorów, ale tam znów jak piszesz SB ("było/a i jest"). Straszne .... Odpowiedz Link Zgłoś
marouder A tow. prez. Fiutin na to: Niemozliwe!!:))/nt 14.04.06, 02:09 eva15 napisała: adas313 napisał: Putin uwolnil Rosje od globalnych mafii Największą globalną mafią było/a i jest CzeKa/GPU/OGPU/NKWD/KGB/FSB i jego/jej filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją wzmocnił. > Oj, chyba doszlusujesz do grona "biedaków i nieszczęśników", a nie chciałabym.. > . > > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... W każdym też kraju służby > te mając zbyt wiele władzy się degenerują. O tym, że mają tej władzy za dużo > WCALE nie decydują tylko one same i problem nie dotyczy WCALE tylko > ZSRR/Rosji... > > > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją > >wzmocnił. > > Noo,a Stasi to już szczególnie. Strach wyjść na ulicę. Zresztą nie wiadomo > nawet na jaką, bo Stasi na zlecenie Putina codzień zmienia nazwy ulic, na > wypadek US-ataku. > Człowiek wiałby ze strachu nawet i do Kaczorów, ale tam znów jak piszesz SB > ("było/a i jest"). Straszne .... Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:17 eva15 napisała: > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... ale nie w każdym kraju bezpieka rządzi krajem. Rosją kieruje klan eks-KGB: połowa administracji prezydenckiej, 20% parlamentarzystów i ponad 6000 urzedników (w niektórych urzędach 70% kadry) to byli czekiści... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:24 Spotkałem się z opinią, że w ZSRR rządził specyficzny "triumwirat": bezpieka, armia i partia. Członkowie tego układu zawierali doraźnie sojusze (dwóch na jednego ;o) ) obliczone na to, by nikt nie zdominował pozostałej dwójki. Patrząc w ten sposób Putin dokonał tego, czego nie udało się nikomu przed nim... Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:48 mniej więcej. tyle, że pod koniec lat 80. Gorbaczow służbom nie ufał, więc czekiści doszli do wniosku, że lepiej przygotować się do roli demokratów, a przede wszystkim kapitalistów. a jako uprzywilejowani w kontaktach z Zachodem i wyjazdach zagranicznych mieli ogromną przewagę. zaczęły się więc pierwsze interesy, nawiązano także kontakty ze zdolnymi "cywilami", którzy mieli więcej swobody działania w biznesie niż aktywni oficerowie - bądź co bądź kagebiście nie wypada tak otwarcie łamać zasad ustroju. wśród cywilów byli np. inżynier Borys Bieriezowski, inżynier i reżyser Władimir Gusinski czy młody komsomolec Michaił Chodorkowski. ten ostatni zaczynał karierę w roku 1987 od sprowadzania i składania komputerów, głównie na potrzeby wojska. nie trzeba być wybitnym sowietologiem, by wiedzieć jakim ograniczeniom podlegał w ZSRR wszelki obrót nowoczesnymi technologiami (od broni zaczynając na pecetach i kserokopiarkach kończąc) i kto musiał wydać zgodę na tego typu operacje. na pewno nie było to ministerstwo gospodarki. powrót do władzy czekistów możliwy był dzięki 3 czynnikom: 1. wciąż kontrolowali bezpiekę (FSB) 2. mieli kasę 3. mieli dostęp do Jelcyna. Borys uznał, że najlepszym sposobem na dżumę (oligarchowie) jest cholera (czekiści) i w roku 1998 powołał na stanowisko premiera Primakowa. tyle, że Primakow go zawiódł i próbował grać we własną grę. na spółkę z Łużkowem chcieli dorwać się do Jelcyna poprzez szefa jego administracji Pawła Borodina i tzw. sprawę Mabatexu. i wtedy z pomoca przyszedł szef FSB, były zastępca Borodina, Wowa Putin. układ był prosty - bezkarność Jelcyna, rodziny i zaufanych ludzi (z głównym kasjerem, wielkim kibicem Chelsea na czele) w zamian za fotel premiera dla jednego z czekistów. a potem była, jak na zawołanie, wojna w Czeczenii... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:17 > W KAZDYM kraju MUSI być wywiad/tajna policja itd... Oczywiście że musi. Ale czym innym jest wywiad, a czym innym to czym było KGB. Była to również bezpieka jak i znacząca siła polityczna w kraju. > > filie (SB, Stasi). Nie dość że od niej nikogo nie uwolnił, to jeszcze ją > >wzmocnił. A to już jest Evciu lekka naditerpretacja z Twej strony. Słowo "wzmocnienie" odnosiło się przede wszystkim do bezpieki _rosyjskiej_. I nie oznacza bynajmniej, że w FR panują rządy terroru. Proste, jeśli Preziem zostaje ex-CzeKista, to ciągnie za sobą w górę swoich towarzyszy (stąd m.in. Ałganow na stanowisku i ex-agent Stasi w NEPGC). Jest to logiczne. Niestety fakt przynależności to organizacji o takiej historii nie stawia w dobrym świetle rosyjskich elit. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:44 Czy to naprawdą tak trudno pojąć, że we wszystkich wielkich/dużych mocarstwach (współ)rządzą dziś 3 główne siły: 1. FSB/KGB; CIA/Mosad; chińskie i irańskie- tu nazw nie znam. 2. Lobby naftowo-gazowe 3. Siła armii Im ważniejsze dane państwo, im większe jego strategicze znaczenie, tym silniejszy splot służb z polityką i gospodarką.... Faktem jest, że z polskiej perspektywy trudmo to ogarnąć umysłem. Wię szkoda slów, spij dobrze i snij o potędze... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:52 > Im ważniejsze dane państwo, im większe jego strategicze znaczenie, tym > silniejszy splot służb z polityką i gospodarką.... No to z Polską nie jest chyba źle, biorąc pod uwagę tzw. Orlengate. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:57 Fajnie byłoby.. Lecz niestety. W Polsce przy takich aferach nie chodzi o interes własnego państwa lecz o sprzedawczyków - dla cudzych interesów, cudzych państw. I to jest ogromnie smutne... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: To zrozumiale i naturalne 14.04.06, 02:59 A owszem. Warto dodać, że w kontekście Orlengate pojawiały się interesy kraju (a) europejskiego, (b) nie należącego do UE... Odpowiedz Link Zgłoś
polski_murzyn Ludy wschodnie to tylko za morde można trzymać ,bo 13.04.06, 14:33 sami nie potrafią myśleć . Odpowiedz Link Zgłoś
dimi_n Re: Ludy wschodnie to tylko za morde można trzyma 13.04.06, 18:34 Moze i nie potrafia myslec, ale i tak idzie im ten proces o niebo skuteczniej jak niktorym "ludom" nie wschodnim :)) Odpowiedz Link Zgłoś
bloody_rabbit Śmieliby nie chcieć 13.04.06, 14:43 A mają wybór? Co władza każe, naród zrobi. Odpowiedz Link Zgłoś
dobrowoj Brawo Putin ! 13.04.06, 14:59 Jelcyn pasował "demokratom " jak nikt inny, "prywatyzował " na grandę Rosję. Zaćmiony wódą rozdawał synekury, czasami przez jednę noc dawał "Oligarchom " do kieszeni majątek wielu miliardów dolarów. Po tej jelcynowskiej prywatyzacji naród rosyjski zbiedniał, zszedł na psy, szło jemu o wiele gorzej jak poprzednio w komuniźmie. To wynik "transformacji ", tłumaczyli Bierezowski, Gusinski i Chodorkowski po "przetransferowaniu " rosyjskich pieniędzy na konta zagraniczne, i dodali - po tym jak przejmiemy wszystko będzie wam szło lepiej. Ale nie szło. Duża część rosyjskiego narodu znalazła się w sytuacji kryzysowej. Zabrakło nawet na chleb. Rozdawanie bogactw rosyjskich trwało nieprzerwanie. Pełną parą sterowano Rosję w objęcia "demokracji ". Diamenty, złoto, węgiel, ropa, gaz, własność Rosjan, znalazły się w wyniku akcji "Nacht und Nebel " w rękach paru "Oligarchów " których policzyć można na palcach jednej ręki, do tego przejęli, nie płacąc nawet centa, stacje TV. Jak jedną z nich Putin odebrał, szczekaczki globalistów (FOX,CNN) nie zamykały gęby, zamach na "wolność słowa "- orzekli ci autentyczni imperialiści. Paru patriotów próbowało Jelcyna wysadzić z siodła, ten postawił przed "Białym Domem " armaty i ich stamtąd wykurzył. O mało nie doszło do prawdziwej wojny domowej. Przed tym szturmem na budynek parlamentu zjawił się w Moskwie Al Gore, a jakże, musiał sprawdzić czy "prywatyzacji " coś się nie przytrafiło. Jelcyn zapewnił amerykańskich "przyjaciół " że wszystko o kaaay ! Doprowadzi, bez względu na wszystko, do "pełnej prywatyzacji Rosji ". No i przyszedł Putin. W ostatniej chwili. Bierezowski & Co. zwiali do Izraela, mieli w kieszeniach paszporty tego państwa. Putin wysłał za nimi, poprzez Interpol, listy gończe. Abramowicz już nie czekał, wyprowadził z Rosji miliardy (5,2) i kupił klub sportowy w Angli. Pozostał Chodorkowski z ambicjami do fotela prezydenta Rosji. Człowiek który został miliarderem w jeden dzień. Oszust i złodziej, zaprzysiężony "demokrata z prywatnym majątkiem ". Tego Putin wsadził do aresztu za sprzeniewierzenia finansowe i inne machlojki. Globaliści na całym Swiecie powiedzieli że Putin prowadzi politykę "antydemokratyczną " i sprzeczną z zasadą "wolnego rynku ", znaczy się, ich zdaniem, pracuje na niekorzyść rosyjskiego narodu, a ci międzynarodowi złodzieje odwrotnie, robią co tylko w mocy by zrobić z Rosji raj, opędzlowując co się da, stąd ta międzynarodowa histeria z typową nagonką. Rozparcelowanie Rosji, już od dawna, było marzeniem "demokratów ", była Us-owska minister od zagranicy Madeline Albright (nazwisko po mężu) nie mogła powstrzymać się- przebierając króciutkimi nóżkami - z radości: "Rosja bez Ukrainy i Białorusi już nigdy się nie pozbiera! " Nad destabilizacją Rosji pracowano skrzętnie dalej. NATO umieszczono przed samymi drzwiami. Dookoła poumieszczano US-owskie garnizony, ostatnio z "demokratyzowano " Gruzję. Czeka się na "wolną " Czeczenię, aby wprowadzić "demokrację " i wyprowadzić naftę. Putin próbuje, biorąc wzgląd na delikatność materii, postępować elastycznie, ale potrafi też być groźny. W przeciwieństwie do Iraku, Rosja dysponuje bronią ciężkiego rażenia. Nawet lepszą jak się na ogół przypuszcza. W maju 2003 odbyły się manewry rosyjskiej armi na ogromną skalę. Założeniem ich było, imitowanie nuklearnych uderzeń na obiekty w USA i Anglii, oślepić wywiadowcze i sterujące amerykańskie satelity, wprowadzić do akcji strategiczne bombowce nad kołem polarnym, postawić w stan pogotowia operujące na Oceanie Indyjskim, na Pacyfiku i Morzu Północnym atomowe okręty podwodne z umieszczonymi na nich rakietami międzykontynentalnymi. To nie wygląda najlepiej, ale to jest odpowiedź na amerykańskie zagrożenia i podporządkowywanie sobie Swiata. Rosja bazami wojskowymi w Meksyku czy w Panamie nie dysponuje i je też nigdzie nie zakłada. Postępowanie USA wynika: "z niskiej inteligencji i niskiego moralnego poziomu rządzącej w Ameryce elity, jej wojennego rozpasania i arogancji siły ",twierdzi Prof. Dr. Wjaczesław Dasziczew, rosyjski historyk i politolog, były doradca Gorbaczowa, uzupełniając: "rządzące w Ameryce kręgi usiłują wewnętrzne gospodarcze trudności rozwiązać poprzez zewnętrzną ekspansję ". Profesor trafił w dziesiątkę. Bez zbójeckiej eksploatacji reszty Swiata, wspomagane nieprzerwanymi wojskowymi agresjami, przypominała by Ameryka Meksyk. Na Rosji nie jeden już się porządnie "przejechał ". Ameryka traci rozum. Rozmontowanie Rosji przez Amerykę poprzez destabilizację wewnętrzną się nie udało. W Ameryce kociokwik. Odpowiedz Link Zgłoś
springtime3 Madrzy Rosjanie, wiedza kto dla nich dobry 13.04.06, 15:05 a Amerykanie musza znosic preza, ktory ich wykancza. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Madrzy Rosjanie, wiedza kto dla nich dobry 13.04.06, 15:20 springtime3 napisała: > a Amerykanie musza znosic preza, ktory ich wykancza. A o tym kto dobry i kto niedobry decyduje springtime3. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodeusz Drodzy Rosjanie,jak znam życie... 13.04.06, 15:07 na kolanach go prosić nie będziecie,zgodzi się na pewno!.Gorzej potem,kiedy wam się już całkiem znudzi i obrzydnie.Wtedy to na kolanach nie uprosicie go by wreszcie ustąpił. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokrację 13.04.06, 15:10 i nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję. Demokracja to wola większości, jeśli większość narodu widzi Putina na trzecią kadencją to należy uszanować tą demokratyczną wolę narodu i pozwolić Putinowi kandydować. Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokracj 13.04.06, 15:13 Hitler demokratycznej woli narodu moglby wziac z lawtoscia kilka kadencji. Albo jedna... dozywotnia. tornson napisał: > i nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję. > Demokracja to wola większości, jeśli większość narodu widzi Putina na trzecią > kadencją to należy uszanować tą demokratyczną wolę narodu i pozwolić Putinowi > kandydować. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Tylko polaczek-rusofob może mieć tak wyprany mózg 13.04.06, 17:21 by porównać Rosję do IIIRzeszy. Odpowiedz Link Zgłoś
stagaz Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 13.04.06, 17:52 ...do Putina błagających go o pozostanie na trzecią kadencję, a nawet dłużej. Idę o zakład, że tak będzie... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 13.04.06, 17:58 Akcja pisania listow (kryptonim "Bumaga") bedzie oczywiscie calkowicie spontaniczna i jakiekolwiek sugestie, ze ma z nia cokolwiek wspolnego np. Gleb Pawlowski, zas role listonoszy pelnia czlonkowie Putinjugend "NASI"- beda oczywiscie niecnymi kalumniami. Tradycja stara- siega XVI-tego wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Wkrótce usłyszycie o milionach listów.. 14.04.06, 00:37 A nawet jeśli, to co? Gleb Pawłowski to niezależny publicysta, a "Nasi" to oddolny ruch społeczny. I wsio gra! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Tylko polaczek-rusofob może mieć tak wyprany 13.04.06, 18:36 Bo to porównanie wypada na korzyść ówczesnych Niemiec. Mniej korupcji, mniej terroru, mniej trupów. A co ważniejsze, krócej toto trwało. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Ciekawe czy Putin dokona zamachu na demokracj 14.04.06, 00:36 Demokracja = państwo prawa. Skoro prawo nie pozwala na trzecią kadencję... Odpowiedz Link Zgłoś
tornson A czym jest prawo? 14.04.06, 00:50 To zbiór pewnych zasad i regół funkcjonowania danej społeczności. W kraju dyktatorskiego zamordyzmu o kształcie prawa decyduje dyktator, w kraju zaordyzmu elit (większość tzw. demokracji) decydują te elity, w pradziwej demokraji decyduje większa część narodu. Jeśli większość narodu uznaje że jakieś prawo jest złe to należy je zmienić, inaczej jest to pogwałcenie zasad demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:18 Michaił Kasjanow - były premier i "człowiek Jelcyna" także ubiega się o wybór. Jego "program" można przeczytać w necie. Jest to stek bzdur i liberalnych brednii, ktore mogą co najwyżej liczyć na tę część rosyjskiej inteligencji, która za największego wroga uznaje własne państwo. Przeciwnicy Kasjanowa usiłowali zakłócić przebieg tej konwencji starając się wprowadzić na salę osła z napisem Miszka-2%, gdyż takie są mniej więcej szanse Kasjanowa w tych wyborach. Niedawno Instytut Lewady zbadał opinie Rosjan nt. ich oczekiwań względem następnego prezydenta. Być może GW z opóźnieniem pokazuje te badania. Wyniki są dość jednoznaczne. Jednym z oczekiwań jakie stawiają Rosjanie swojemu nowemu prezydentowi jest wymóg twardszej polityki zagranicznej względem Zachodu, a w szczególności Ameryki i obrona narodowych interesów. Stąd szanse Miszy, Iriny, Borii, Garego czy Jewgienija- czyli popieranych przez Zachód "demokratów" są żadne. W Rosji doszło w ostatnim czasie do istotnego przewartościowania poglądów nt. Zachodu, który jest obecnie w znacznej mierze postrzegany jako wróg Rosji. Nie trzeba chyba dodawać, że ta zmiana poglądów Rosjan jest wynikiem popierania przez Zachód "kolorowych" rewolucji, co skutkuje powstaniem kordonu wrogich państw, jakie otaczają Rosję. Przy czym to co naprawdę przebudziło Rosjan była pomarańczowa rewolucja na Ukrainie. Wydaje się, że tendencje te zostały na Zachodzie dostrzeżone, szczególnie po wizycie Putina w Chinach. Stąd pojawiające się ostatnio głosy wzywające do przewartościowania polityki względem tego kraju na bardziej realistyczną. Po prostu co mądrzejsi ludzie na Zachodzie dostrzegają, że Rosji nie mozna grozić wyrzuceniem z grupy G8 czy nieprzyjęciem do WTO, gdyż jest to strzał przede wszystkim we własną stopę, o czym najlepiej przekonuje się Polska. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:25 Apelujesz do zdrowego rozsądku i realizmu. A to chyba występuje w PL w mniejszej ilości niż złoża ropy naftowej. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 nie apeluję do nikogo 13.04.06, 15:37 zresztą jednym z powodów odejścia ministra Mellera jest prowadzenie polityki wg. wskazań Zbiga Brzezińskiego. Meller był ambasadorem w Moskwie i wie znacznie więcej nt. Rosji aniżeli jego niewydarzony poprzednik Rotfeld. Polska już znalazła się z ręką w nocniku, a za parę lat może się jeszcze okazać że nie mamy dostępu do rosyjskich źródeł ropy i gazu. Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: nie apeluję do nikogo 13.04.06, 15:53 herr7 napisał: Meller był ambasadorem w Moskwie i wie znacznie > więcej nt. Rosji aniżeli jego niewydarzony poprzednik Rotfeld. Rotfeld się w Rosji wychował. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: nie apeluję do nikogo 13.04.06, 16:00 Już kiedyś pisałam, Brzeziński to w sumie inteligentny facet, ale całe życie walczył z komunizmem, na tym zbudował swą karierę, "zjadł zęby" i to go ukształtowało. Jego spojrzenie na Rosję pewnie nigdy już nie będzie nawet chośby trochę obiektywne, a oczy wystarczająco szeroko otwarte, by zobaczyć zmiany. I na Wschodzie i na Zachodzie. To produkt Zimnej Wojny i tamtych czasów. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Brzezinski, Pipes, Ulam, Korbel, Karski 13.04.06, 16:16 eva15 napisała: > Już kiedyś pisałam, Brzeziński to w sumie inteligentny facet, ale całe życie > walczył z komunizmem, na tym zbudował swą karierę, "zjadł zęby" i to go > ukształtowało. Jego spojrzenie na Rosję pewnie nigdy już nie będzie nawet > chośby trochę obiektywne, a oczy wystarczająco szeroko otwarte, by zobaczyć > zmiany. I na Wschodzie i na Zachodzie. > To produkt Zimnej Wojny i tamtych czasów. Pipes takze? Bo np. wielu dzisiejszych politologow rosyjskich b. go ceni! i to nawet tych zblizonych do Kremla. :-) [nie mowiac juz o historykach XX-wiecznej Rosji /ZSRS] Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Brzezinski, Pipes, Ulam, Korbel, Karski 13.04.06, 17:21 Przecież mówię, że Brzeziński jest inteligentny... Brak mu tylko rzeczowego spojrzenia na dzisiejszą Rosję. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:26 Zdaje sie, Mein Herr, ze Kreml sam zrezygnuje, przynajmniej na razie z ubiegania sie o czlonkostwo w WTO, bo nie moze spelnic wymogow. Sam juz o tym przebakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 15:34 meerkat1 napisał: > Zdaje sie, Mein Herr, ze Kreml sam zrezygnuje, przynajmniej na razie z > ubiegania sie o czlonkostwo w WTO, bo nie moze spelnic wymogow. > Sam juz o tym przebakuje. Nie "przebąkuje" lecz otwarcie GROZI. Ani myśli spełnić US-żądań. Jak już u góry pisałam siłą Rosji jest duży stopień niezależności od narzuconego światu przez USA krwioobiegu gospodarczego. Rosja bierze w nim tylko tam udział, gdzie jej się to opłaca, np. posyłając Gazprom na NY-giełdę. Nie zgadza się natomiast na to, co by jej mogło zaszkodzić. USA przegięły pałę ze swymi żądaniami i strzelłiły sobie w stopę. Rosja być może faktycznie zrezygnuje ze starań o wejście do WTO. Napewno nie da się zmusić przez USA do otwarcia swych rynków finansowych jako warunku tego przystąpienia. USA szukają GŁUPIEGO - w zamian za obniżkę ceł proponują Rosji samobójstwo, albo przynajmniej skolonizowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 18:34 USA szukają głupiego? Dobrze, że szukają a co ważniejsze, szukają w dobrym miejscu. Rosja popełniła tak wiele głupstw, że... Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 13.04.06, 22:00 herr7 napisał:Przeciwnicy Kasjanowa > usiłowali zakłócić przebieg tej konwencji starając się wprowadzić na salę osła > z > napisem Miszka-2%, gdyż takie są mniej więcej szanse Kasjanowa w tych wyborach. Alez NIE :))) Tak nazywano Kasjanowa jak pracowal jesce w ministerstwe finansow. Za wszystkie kontrakty i pienedzy panstwowe rzadal 2%. Stad nadano mu imie przez biznes - Misza 2% A poki co ma 0,7% poparcza. Ale to lepej niz Kasparow z 0,1% Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 do kacapa_z_moskwy 13.04.06, 22:55 Jak sądzisz, czy Putin dostanie następną kadencję, np. poprzez zmianę konstytucji albo np. nową federację z Białorusią? A jeśli nie, jak sądzisz, kto może wchodzić w rachubę jako następca? Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: do Ewy 14.04.06, 11:26 eva15 napisała: > Jak sądzisz, czy Putin dostanie następną kadencję, np. poprzez zmianę > konstytucji albo np. nową federację z Białorusią? A jeśli nie, jak sądzisz, kto > > może wchodzić w rachubę jako następca? Mysle ze odejdzie. Jusz chyba sie zmeczyl odpowiadac na pytania o tym. A jego zastepca bedzie (jak teraz wszystcy mysla) Dmitrij Medwedew, jesce troche mlodszy niz Putin. On tez jest z Petersburga i konczyl studja na tym samm wydziale Uniwersyteta co Putin. Ale wszystko sie moze zmienic. Bo kto naprawde wie jakie ksztalty beda potrzebne od kandydata w 08 roku. To ze amis ze zloscia beda promowac swoich - to fakt. Ale u nas nie Polska. A odwrotnie. Jak ktos jest zwiazany z Zachodem - to znaczy ze nie ma poparcza. Bo dla nas Zachod jest jednak konkurentem. I nie chcemy wassalizacji, jak niestety jest w Polsce. Poprostu taki czlowiek (np. Kasjanow) staje zdrajca. I jusz. Nie ma poparcza. traczi kolegow. Tak widzimy swiat. I amis to wiedza. Dlatego nie wykluczam ze zagraja na dwa fronta. Beda pompowac swoich debili, a jednoczesnie dogadywacz sie z faworytem. Bo jednak w razie czego traca bardzo duzo, niz w przypadku Gruzji... Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 02:25 kacap_z_moskwy napisał: > Alez NIE :))) Tak nazywano Kasjanowa jak pracowal jesce w ministerstwe > finansow. Za wszystkie kontrakty i pienedzy panstwowe rzadal 2%. Stad nadano mu imie przez biznes - Misza 2% chwileczke - Kasjanow pracował w MF od roku 1995. skoro z niego taki łapownik i złodziej i skoro tak go nazywano (czyli reputację miał wiadomą), to czemu Putin go powołał na stanowisko premiera w maju 2000?! wiedział o tym i sam ściągał haracz od haraczu, czy może nie wiedział co robi? i czy zwolnił go za te łapówki? jesli tak to czemu Kasjanow chasa na wolności zamiast gnić w celi? Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 11:33 bazyliszek4 napisał: > chwileczke - Kasjanow pracował w MF od roku 1995. skoro z niego taki łapownik i > > złodziej i skoro tak go nazywano (czyli reputację miał wiadomą), to czemu Putin > > go powołał na stanowisko premiera w maju 2000?! wiedział o tym i sam ściągał > haracz od haraczu, czy może nie wiedział co robi? i czy zwolnił go za te > łapówki? jesli tak to czemu Kasjanow chasa na wolności zamiast gnić w celi? Pracowal do chyba 99 roku. Ale on byl postaczia umowy z ekipa Elcina, gwarantem, ze odchodza od wladzy spokojnie. Nie dzialal przecziw i nie dawal tego innym. Ale po tym jak skaczylasie umowa poprostu poszedl tam gdzie jego mejsce. Takich jak on - jest duzo. Bo za Elcina, korupcja miala siweta. Potrochu tych fajnych ludzi wywaliasie z wladzy. Ktos leci na B.Wschod i sczeka zlosliwie, ktos do wiezenia (w 2005 roku 187 roznych panstwowych dostali wyrok), ktos poprostu uczeka i siedzi gdzies czicho (Liwsitz z koncernu "Neftianoj", kolega Nemcowa)... A Kasjanowi jusz pokazano jego mejsce. Troche dali info o nim w mediach i praktyczne zamilk. Bo musi jak by robic na amerykanow, ale mu sie jusz nie chce. Wiec jak muwia вялотекуще walczy o wladze :) Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek4 Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 17:01 czyli krótko mówiąc karą dla Kasjanowa za łapówki w MF było powołanie na premiera Rosji. karą dla Borodina za aferę Mabetexu było powołanie na szefa ZBiR-u. karą dla Abramowicza jest gubernatorstwo Czukotki. wielka operacja FSB pod krytptonimem "Uwolnijmy Rosje od złodzieji epoki Jelcyna"... Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: alternatywą jest Miszka-2% 14.04.06, 23:31 Znow (jak настоящий chochol) wszystko przekrecziles. Ale nie mam dzis ochoty draznicsie mna wzajem. I tak rozumiesz o co chodzilo. pozdrawiam ХB - BB (на Пасху) Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei Wschodni model demokracji 13.04.06, 15:29 Kadencje dozywotnie, Bialorus, Rosja, Lukaszenko z Putinem sa niezastapieni, tak jak kiedys Lenin, Stalin albo Brezniew. Odpowiedz Link Zgłoś
leszko Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 15:43 Tak, a potem czwartej, piątej i tak dalej, a w końcu następcą zostanie dziecię Putina ... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 a co w tym złego??? 13.04.06, 15:56 Monarchia oświecona, jeśli tylko mądra, dobrze o kraj i obywateli dbająca, może być dużo lepsza od demokracji - wówczas gdy ta karłowacieje i staje się złodziejską pseudodemokracją, tak naprawdę gardzącej swymi obywatelami - tym bydełkiem wyborczym. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: a co w tym złego??? 13.04.06, 18:33 "Ich habe mir nur ein Ziel gestellt! Nämlich, diese 30 Parteien hinauszufegen!" Taki oto cytat sobie przypomniałem, przeczytawszy evcin post. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 14.04.06, 00:40 Kadencje Putina: pierwsza, druga, w pół do trzeciej ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
mario.osh gazeto, dajcie juz spokój 13.04.06, 16:11 ochujeliście??? >>>: ludzie chca mieć spokojne święta, trochę kultury proszę, druga miła wiadomość dnia. spadam, wolę nie czekac na trzecią, wolę żyć w nieswiadomości do końca dnia. [po.eby. naród niewolników] Odpowiedz Link Zgłoś
neiden Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 16:14 nikt nie powinien byc tym zdziwiony.putin jest rosyjkim narodowcem ,jego polityka jest za rosja .w ostatnich latach nie wiele o nim slychac na zachodzie.siedzi w rosji i obserwoje ten caly ;cyrk; polityczny na swiecie.napewno jest zadowolony z ostatnich wyborow na ukrainie, bialorusi,wegrzech,wloch,sytuacji we francji.rzady na zachodzie nie dzialaja w interesach wlasnych panstw. jezeli polska nie zmieni swojej polityki zagranicznej historia powturzy sie i bedziemy mieli problemy. Odpowiedz Link Zgłoś
plzoltek Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:20 zmiana konstytucji jest poważą decyzją dla Rosji, bo niewiadomo kto będzie na tym stanowisku po 3-kadencji Putina. Jeżeli Putin rzeczywiscie ma takie poparcie, taki ogromny wpływ, on może w inny sposób, pośrednio dalej działać. Choćby przez partię Jedna Rosja, wybieranie zastępcy, co sam doskonale wie. Człowiek z jego poparciem będzie miał większą szansę wygrać wybory. Trudno w tej chwili zgadnąc na jakie rozwiązanie Putin będzie zdecydować Myślę, że drugie. to znaczy nie na 3-kadencję Moim zdaniem, najlepszymi przywódcami panstw na świecie teraz są właśnie Putin i ten w Chinach (jak on się nazywa?). Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:23 plzoltek napisał: > Moim zdaniem, najlepszymi przywódcami panstw na świecie teraz są właśnie Putin > i ten w Chinach (jak on się nazywa?). Hooj...coś tam Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 > Hooj...coś tam 13.04.06, 16:31 Ten co wlasnie daje nura do Waszyngtonu wiazac na pierwsze "wkupne" m. in. kontrakt na 80 "pasazerow" Boeinga. NB corka prez. Hujintao i jego ziec (podobnie jak syn Chruszczowa i najstarszy syn Teng-Siao-pinga) juz od wielu lat mieszkaja w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
plzoltek Re: > Hooj...coś tam 13.04.06, 16:55 meerkat1 napisał: > Ten co wlasnie daje nura do Waszyngtonu wiazac na pierwsze "wkupne" m. in. > kontrakt na 80 "pasazerow" Boeinga. > Oby polska miała pieniędzy kupić 10-Boeing 737 (/40 milionów plaków) > NB corka prez. Hujintao i jego ziec (podobnie jak syn Chruszczowa i najstarszy > syn Teng-Siao-pinga) juz od wielu lat mieszkaja w USA. > ilu polaków zamieszka teraz w USA? przelicz na proporcję W koncu, trzeba patrzyć na to, co zrobi dla kraju. pasażerskie Boeing są w potrzebie Chin, przy okazji przetargować o pewne sprawy handlowe i wizy turystyczne USA dla chinczyków. A co ma Polska z zakupu F-16, udziału w brudnej wojnie w Iraku? - ... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: > Hooj...coś tam 14.04.06, 00:42 > Oby polska miała pieniędzy kupić 10-Boeing 737 Ma. Kupuje 12 B787. > A co ma Polska z zakupu F-16 Będzie mieć porządne lotnictwo wojskowe. Mało? Odpowiedz Link Zgłoś
plzoltek Nie? 13.04.06, 16:45 Coś ci powiem, Być przywódcą wielkiego panstwa jest bardzo trudne same podejście (walka) do tego stanowiska już jest nieosiągalne dla 99,9999..% ludzi Kwaśniewski, kaczyński mieli się uśmiechnąć tylko do 40-milion polaków i walczyć z ... wałęszą, Krzklewskim, Tuskiem. Politycy Polski ( na poziomie sejmu, prezydenta) mogliby w USA, Rosji, Chinach walczyć tylko o stanowisko ... wójtka gminy Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 16:49 No, w roku 1938 nawet "TIME" przyznał tytuł "człowieka roku" innemu przywódcy, który również, po demokratycznych wyborach, koncentrował władzę. W całkiem podobny sposób. I z podobnie fanatycznym poparciem narodu. Tylko, że na dłuższą metę... Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 13.04.06, 17:30 Putin znajdzie sóbie miejsce w szeregu - tak powiedzial, i nie bardzo bije sie o prezydenture... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 14.04.06, 00:41 > zmiana konstytucji jest poważą decyzją dla Rosji, bo niewiadomo kto będzie na > tym stanowisku po 3-kadencji Putina. E tam. Przeprowadzi się operację "Sukcesja-2" i wszystko będzie w porządku. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Putin jest mądrym, świetnym prezydentem, ale 14.04.06, 02:03 Co w Putinie dla Rosjan złego????????? Odpowiedz Link Zgłoś
old.european Putin jest dobry dla Europy 13.04.06, 17:53 Rozmawia z wielkimi, w dupie ma polityczne liliputy. Tak trzymac. Odpowiedz Link Zgłoś
dzimbim Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 18:18 Żadna żenada, Rosjanie lubią Putina,ufają jemu,czują się przy nim bezpiecznie. Nam nic do tego,pomimo iż nie zawsze poprawnie układają się stosunki polsko- rosyjskie. Ich prezydent,ich problem... Odpowiedz Link Zgłoś
dimi_n 3 kadencji nie moze byc i nie bedzie 13.04.06, 18:40 to, jak i ten artykul, jest marzeniem gosci ktorzy nienawidza rosji, i nawet wirtualna 3 antykonstytucyjna kadencja putina wprawia ich w ekstaze (dobrym przykladem ten forum). nastepnym prezydentem bedzie D. Medwiedziew - obecny pierwszy vicepremier. Odpowiedz Link Zgłoś
ojuwkijsjikw Miedwiediew następcą ! ! ! 13.04.06, 19:42 Ktoś tu dobrze powiedział, że Miedwiediew będzie nastepcą Putina. Ja już od 2 lat myślałem, że będzie tym następcą Siergiej Iwanow(minister obrony, drugi wiceminister), ale ostatnio zadeklarował, że nie chcę być prezydentem, bo kręci(hehe) go praca z wojskowymi. A, że Miedwiediew jest młody, jest z Petersburga(tak jak Putin, Iwanow - razem tworzą tzw. leningradzki alians) i w dodatku jest pierwszym wiceministrem ma duże szansę na popracie w wyborach w 2008 roku. Tylko nie wiem, czy wszystko będzie takie przewidywalne, bo nie podobne jest to do Kremla... Putin nie będzie na 3 kadencję, bo już chyba 50 razy odmawiał. Po za tym dobrze wie, że już 12 lat sterowania państwem nie wytrzyma, już się trochę zestarzeje wtedy... A po za tym, po co mu by to było??? Ma poparcie, pieniądze, zapisał się i to pozytywnie w historii Rosji(przynajmniej tak sądzą Rosjanie)... dla nich jest on porównywalny z carem-reformatorem Piotrem Wielkim(więcej o nim na www.petersburg.ovh.org/index11.htm , polecam :) ) Widzę, że się trochę rozpisałem :D Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 13.04.06, 19:46 A co myslicie o Hujintao? Jak Fiedieracja stanie sie Rosyjska Autonomiczna Republika ChRL, to bedzie juz za stary na prezia calosci, czy jeszcze jary? Odpowiedz Link Zgłoś
dimi_n Re: Miedwiediew będzie nastepcą Putina? 14.04.06, 08:51 Prezes, jak widzisz ze ktos rozmawia mniej wiecej powaznie to prosze, nie wtracaj sie ze swoimi debilnymi zartami. masz na to doborowe towarzystwo gdzies indziej. z calym szacunkiem.. Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 19:20 No nie. My Polacy nie powinniśmy na to pozwolić. Dokonalismy pomarańczową rewolucję na Ukrainie, zmaltretowaliśmy Łukaszenkę to damy radę i Putinowi. Polska Mesjaszem narodów - jak mawiał Mickiewicz. Wyślemy do Rosji Sobecką i paru innych naszych czołowych wodzów, to Ruscy zobaczą "ruski miesiąc"! Odpowiedz Link Zgłoś
marouder Re: Rosjanie chcą trzeciej kadencji Putina 13.04.06, 19:25 Sobeckiej bym nie polecal. Kobieta wlasnie jest w trakcie przeobrazania sie w PiSuar:) dzakarta napisał: > No nie. My Polacy nie powinniśmy na to pozwolić. Dokonalismy pomarańczową > rewolucję na Ukrainie, zmaltretowaliśmy Łukaszenkę to damy radę i Putinowi. > Polska Mesjaszem narodów - jak mawiał Mickiewicz. Wyślemy do Rosji Sobecką i > paru innych naszych czołowych wodzów, to Ruscy zobaczą "ruski miesiąc"! Odpowiedz Link Zgłoś