Dodaj do ulubionych

o NATO w rosyjskiej telewizji

IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 09.04.03, 18:52


Ogladalem ostatnio program dyskusyjny
w rosyjskiej telewizji "Ostankino"

Pomimo pozytywnego stosunku do Rosji to troche
chcialo mi sie smiac. Program ten
byl sterowany ewidentnie. Mysle ze u nich nie ma
demokracji i wolnosci slowa.

Ciekawa dyskusje toczyly 3 panie,
dwoch panow i jeden general.
Zastanawiali sie czy wejsc do NATO
czy nie. Kazdy wie ze tak naprawde to
nikt Rosji w NATO nie chce.
Jezeli juz to po to aby ja kontrolowac
czy narzucić wymagania.
Z militarnego punktu widzenia to potencjal
Rosji nie jest wogole potrzebny zachodowi.

Rosjanie zadajacy pytanie z publicznosci
w studio-niby spontanicznie-ewidentnie byli
ustawieni.
Sprytne podejscie polityki zagranicznej Putina
przynioslo efekty.
Rozmowcy doszli so wniosku ze nie chca wchodzic
do NATO. Ze nawet sie o to nie staraja.
Smieszne jest to bo tak na prawde nikt tam
Rosji nie zapraszal i by nie przyjal.
Pakt Rosja-NATO to tylko konieczny dialog
ktory musial nastapic.

Spryt rosyjskiego rozwiazania polega na tym
ze wmówili sobie, światu i spoleczenstwu
ze jakby chcieli to by byli w NATO
co jest oczywiscie niemozliwe.

jak mowi stare dobre przyslowie
"dobre klamstwo to polowa sukcesu"

Rosja probuje zaistniec przy pomocji Francji
jako super mocarstwo. Czasy sie jednak zmienily
Francja to taki troche klaun i pajac polityki
swiatowej. Nie ma prestiżu zwlaszcza po ostatniej
przegranej wojnie dyplomatycznej o Irak z USA.
Do dyplomatycznego rozgromienia Francji
walnie przyczynila sie Polska za co Chirac
sie zdenerwował :-)

pozdr
Obserwuj wątek
    • Gość: gargulec Re: o NATO w rosyjskiej telewizji IP: *.chello.pl 09.04.03, 23:40
      Rosja zawsze kłamała, kłamie i będzie kłamać. Zaufanie jakim dażę to państwo
      (rząd nie ludzi) jest równe zeru.
    • Gość: Misza Do Eryka IP: *.mp109.aaanet.ru 10.04.03, 00:21
      Gość portalu: ERYK napisał(a):

      > Ogladalem ostatnio program dyskusyjny
      > w rosyjskiej telewizji "Ostankino"

      "Wremena" nie ?

      > Pomimo pozytywnego stosunku do Rosji to troche
      > chcialo mi sie smiac. Program ten
      > byl sterowany ewidentnie. Mysle ze u nich nie ma
      > demokracji i wolnosci slowa.

      Eryk mimo mego pozytywnego nastawienia do Ciebie chce mi sie z Ciebie smiac.
      Gdzie niby to sterowanie ? Prowadzacy POzner jest anbardziej proamerykanski
      Rosjanin ze wszystkich - urodzil sie we Francji a wyrosl w USA - podczs
      Perstrojki prowadzil telemost z USA (z Donahue). Ludzie ktorzych zaprasza do
      swego programu sa roznego statusu i pogladow politycznych. Myslisz ze jesli
      Rosjanie w TV mowia ze nie chca do NATO to automatycznie oznacza ze nimi sie
      steruje ? Dlaczego? Po prostu taka jest rzeczywistosc - nikt w ROsji NATO nie
      chde - wiekszosc uwaza ja za faszytowska, a jeszcze wieksza czesc mysli ze
      jedynym celem tej organizacji (jak i za czasow jej powstnia) jest konfrontacja
      z Rosja.

      > czy nie. Kazdy wie ze tak naprawde to
      > nikt Rosji w NATO nie chce.

      No wlasnie

      > Jezeli juz to po to aby ja kontrolowac
      > czy narzucić wymagania.

      Co ty za przeproszeniem pieprzysz ? KOntrolowac NATO nawet USA nie moze, a co
      dopiero ROsja :))) Nie da sie sterowac organizacja, w ktorej decyzje podejmuje
      kilkanascie czlonkow - mozna tylko lobbirowac swoje intersy (lub swych
      producentow - jak to robi USA)

      > Z militarnego punktu widzenia to potencjal
      > Rosji nie jest wogole potrzebny zachodowi.

      :))) Co jeszcze smiesznego powiesz ? POtencjal militarny Rosji jest wiekszy od
      potencjalu wszystkich panstw sojuszu minus USA ;)))

      > Rosjanie zadajacy pytanie z publicznosci
      > w studio-niby spontanicznie-ewidentnie byli
      > ustawieni.

      Bezpodstawnie mowisz! POzner nigdy tego by nie zrobil - jest bardzo
      pryncipialnym czlowiekiem - i chyba jedynym prawdziwym demokrata w Rosji.

      > Sprytne podejscie polityki zagranicznej Putina
      > przynioslo efekty.

      Zgadza sie, ale co to ma do "sterowania programem"

      > Rozmowcy doszli so wniosku ze nie chca wchodzic
      > do NATO. Ze nawet sie o to nie staraja.

      I co? Czy ty sadzisz inaczej ? Eryk, z kazdym Twym zdaniem coraz bardziej
      rozumiem, ze masz jakas paranoje :)) Kto ci mowil ze Rosja chce do NATO?!? Ze
      wszystkch punktow widzenia jest to niekorzystne i dla nas i dla NATO. Rozsadni
      ludzie zawsze to dobrze rozumieli.

      > Smieszne jest to bo tak na prawde nikt tam
      > Rosji nie zapraszal i by nie przyjal.

      A wiec moze Toba steruja ? :)) Program "Wremena" opowiada o tym co obecnie
      najbardziej interesuje ROsjan - a dzis wiekszosc ludzi chce wiedziec po jaka
      cholere Rosja wspolpracuje z NATo i do czego to prowadzi ?

      > Pakt Rosja-NATO to tylko konieczny dialog
      > ktory musial nastapic.

      Zgadzam sie

      > Spryt rosyjskiego rozwiazania polega na tym
      > ze wmówili sobie, światu i spoleczenstwu
      > ze jakby chcieli to by byli w NATO
      > co jest oczywiscie niemozliwe.

      Gdzie w tym programie uslyszales ??? Czy masz jakies wizje ? Jestes
      prorokiem ? Ja zyje w Rosji i nigdy nie slyszalem (nawet od Zyrinowskiego :))
      ze "jakby chcieli to by byli w NATO". Nonsens. Najbardziej popularna opinija
      za cale te 10 lat bylo ze Rosja nigdy w NATO nie bedzie, bo to jest absolutnie
      sprzeczne z doktryna NATO i przede wszystkim Rosji. Radze Ci zanim cos mowic
      zdobyc wiecej informacji, bo chyba wydajesz swoje wizje za prawde ;)))

      > jak mowi stare dobre przyslowie
      > "dobre klamstwo to polowa sukcesu"

      U Ciebie to swietnie wychodzi ;)))

      > Rosja probuje zaistniec przy pomocji Francji
      > jako super mocarstwo.

      To tylko i wylacznie Twoj p. widzenia. Rosja jest supermocarstwem i Francja tu
      nie ma nic do rzeczy.

      > swiatowej. Nie ma prestiżu zwlaszcza po ostatniej
      > przegranej wojnie dyplomatycznej o Irak z USA.

      Padles na glowe ? TO USA przegralo dyplomatycznie wojne w Iraku. Rosja z tej
      wojny ma tylko plusy - a USA ma kupe problemow na glowie ;))

      POzdr
      Misza
      • Gość: michal_pilot Re: Do Eryka IP: *.arc.nasa.gov 10.04.03, 00:32

        > To tylko i wylacznie Twoj p. widzenia. Rosja jest
        supermocarstwem i Francja tu

        Rosja nie jest supermocarstwem. Nie byla nim nigdy w
        klasycznym znaczeniu tego slowa. Kraj 3-ego swiata (bo
        Rosja nim jest) nie moze byc supermocarstwem z definicji.

        Zgadzam sie natomiast ze wiekszosc Rosjan nie chce byc w
        NATO. NATO to oragnizacja prowadzone przez USA i dla
        ruskich to bylaby gorzka pigulka aby byc "podrzednym"
        czlonkiem. To nie na ich "supermocarstwowe" ambicje. I
        bardzo dobrze. Niech najpierw zajma sie wlasnym
        podoworkiem, wlasnym 19-to wieczno przemyslem a potem
        niech sie bawia w militaria.
        • Gość: ax Re: Do Eryka IP: 209.136.102.* 10.04.03, 01:02
          Wszysto jest tylko kwestia czasu. NATO obecne to nie NATO z czasow Zimnej Wojny. Udzial Turcji wyraznie
          udowodnil ze NATO moze odmowic nawet USA.(Ladowanie w Turcji)
          Europa a raczej Unia Europeska nie posiada wlasnej Armii. 60 tys.sa dopiero tworzone. Wojna w Iraku
          w pelni ukazala konflikt interesow miedzy USA a Unia. Rosja z kazdym rokiem zwieksza export ropy
          i gazu na rynki Europy. Globalizacja swiata jest postepujaca. Jest ona niemozliwa bez Rosji.
          Kogo wybierze Rosja? Prawdopodobnie Unie.Moze rowniez USA lub blok Azjatycki.
          Rosja posiada ogromny potencjal gospodarczy i militarny. Europie odpadnie budowa potencjalu militarnego,
          surowcowego a nawet kosmicznego. Wszystko to wniesie Rosja. Rosja ma tylko 145 mln.mieszkancow
          3 razy wiecej niz Polska. Rosja moze miec takze bardzo duza produkcje rolna z uwagi na calkowity brak
          indywidualnych karlowatych gospodarstw. Rosja zreszta skutecznie ograniczyla potencjal NATO w Europie
          w ramach ukladow rozbrojeniowych Polska 800 czolgow i 430 samolotow. W wyscigu o globalizacje
          Unia Europejska z Rosja moze stanowic realne wyzwanie ..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka