Dodaj do ulubionych

Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojednaniu

IP: *.59.202.62.dial.bluewin.ch 05.05.03, 22:59
W koncu bardzo dobra wiadomosc! Polacy, Ukraincy, Litwini,
Bialorusini - jestesmy bardziej bracmi niz wrogami. Wojne kazdy
moze wypowiedziec ale nie kazdy jest na tyle madry, by zyc w
przyjazni. Zgoda buduje - niezgoda rujnuje. Jest wiele tego typu
hasel ale o zastosowanie ich w rzeczywistosci trudno.

Najwyzszy czas przebaczyc sobie i zaczac zyc w przyjazni.
Niestety - zawsze znajda sie smieci, probujace to zburzyc.
Obserwuj wątek
    • Gość: Zbyszek Ciekawe czy będzie tam "wybaczamy i prosimy IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 05.05.03, 23:18
      o wybaczenie" jak w pamiętnym liście biskupów polskich, kiepsko
      zresztą odebranym przez biskupów (katolickich) w Niemczech.
      Specjalnie zaznaczam wyznanie, bo wyżsi duchowni kościołów
      protestanckich byli, jak pamiętam, cały czas po wojnie za
      wybaczeniem i współpracą.
      • Gość: \w Pojednanie IP: *.chello.pl 07.05.03, 10:06

        Wpadła mi niedawno w ręce książka o Stanisławie Kolbe. Okazało
        się że jedną z osób która wypowiadała się w superlatywach o
        Kolbem był pastor który poznał Kolbego osobiście. Niby nic ale
        pastor był wówczas komendantem obozu koncentracyjnego a Kolbe
        jego więźniem. To był jakiś obóz przejściowy tak że Kolbe długo
        tam nie zabawił. Został zagłodzony w innym.
        Myślę że jeśli mówimy o przebaczeniu to musimy sobie najpierw co
        i komu przebaczamy. Czyli musimy stwierdzić kto i czemu jest
        winien i co mu mamy wybaczyć. Nie wątpie w to że Polacy są tu
        również bez winy (akcja Wisła,20-lecie międzywojenne i
        wcześniejsze wojny). Drugim problemem jest odpowiedzialność. Nie
        będę obciążał winą za ludobójstwo na wołyniu Ukraińców jeśli
        mordercy którzy się tego ludobójstwa dopuścili zostaną ukarani a
        historycy Ukraińscy powiedzą że było to Zło. Jeśli nie znaczy to
        Ukraińcy uważają że morderstwa i tortury za rzecz do
        zaakceptowania, a to wyklucza ich z towarzystwa narodów
        cywilizowanych. Każdy naród ma momenty w historii których
        powinien się wstydzić. Każdy naród powinien sobie te momenty
        uświadomić o tych momentach mówić głośno po to żeby takie
        momenty się nie powtórzyły. I jest to niezbędne dla "zdrowia
        psychicznego" narodu.
        Nie widzę takiej woli ze strony Ukraińców .. niestety..
        • Gość: Andrij Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: .94.* 10.05.03, 10:39
          www.ukraina.net.pl

          Poles need to understand that Ukrainians in general DON'T CARE
          abount Polish Ukrainian relationships! If some aming Poles and
          Ukrainians want to strengthen partnership, we have to provide
          POSITIVE reasons for ties. Now we actively build frontiers,
          under patronate of Russia and even some in EU. czecs!
          • Gość: Maciej from USA to Andrew Re: Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: 216.181.59.* 10.05.03, 18:50
            Andrew, I know your Ukrainian mentality in US or Canada. I know
            how you think. It is time to give the Lwow back to Poland or we
            are going to ask for it. You are ALL bandits from the nature -
            the same like Russians. I know some of the Ukrainian
            organizations in US and Canada. I know the caliber of people in
            these organizations. There are some old members in these
            organizations that have committed some hideous crimes during
            WWII and they are very proud of it!
            • Gość: eksZHA Re: Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: *.proxy.aol.com 12.05.03, 21:20
              Gość portalu: Maciej from USA to Andrew napisał(a):

              > Andrew, I know your Ukrainian mentality in US or Canada. I know
              > how you think. It is time to give the Lwow back to Poland or we
              > are going to ask for it. You are ALL bandits from the nature -
              > the same like Russians. I know some of the Ukrainian
              > organizations in US and Canada. I know the caliber of people in
              > these organizations. There are some old members in these
              > organizations that have committed some hideous crimes during
              > WWII and they are very proud of it!

              Maciej you cocksucker! Keep on sucking cocks at New Jersey Turnpike and stay
              away from a computer.
              • Gość: Maciej from USA Re: Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: 216.181.59.* 12.05.03, 23:04
                Andrew, what the language you use! It is possible that such
                language was used by "THE" “Vlasow” people from US and Canada.
                The people like that should be shoot immediately at the spot.
                Lwow is our and one day we are going to enter the City on the
                white horse. After the war in Iraq, Russians and radical
                Ukrainians have shown the face. You are weak and have nothing to
                say in anything! God bless Poland! God bless America! The trade
                could only be done with the people who belive in freedom. You
                are still in the medieval times, man!
                • Gość: eksZHA Re: Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: *.proxy.aol.com 13.05.03, 00:02
                  Gość portalu: Maciej from USA napisał(a):

                  > Andrew, what the language you use! It is possible that such
                  > language was used by "THE" “Vlasow” people from US and Canada.
                  > The people like that should be shoot immediately at the spot.
                  > Lwow is our and one day we are going to enter the City on the
                  > white horse. After the war in Iraq, Russians and radical
                  > Ukrainians have shown the face. You are weak and have nothing to
                  > say in anything! God bless Poland! God bless America! The trade
                  > could only be done with the people who belive in freedom. You
                  > are still in the medieval times, man!

                  Macyej! Cymbale "polityku za pol grosza".
                  Lwow ci nikt nye zaluje mozesz myec ich tyle ile sobye ich nalapyesz.


                  • Gość: Maciej from USA to Andrew Re: Hendel i kooperacja, nie PANOVANIE!!! IP: 216.181.59.* 13.05.03, 15:03
                    Andrew, You are going to see the upraising soon or something
                    similar in Poland/Ukraine. This is enough. So you speak Polish!.
                    Where did you learn the language?

                    I am radical in my political agenda because I have met many
                    Ukrainian/Russian/Jewish radicals over the past 10 years. Do you
                    know Moskal from one of the polish organizations? His experience
                    is the same with Jews. Over here in US, we have many radical
                    organizations that boost American Congress with the "crap"
                    against Poland and Poles. I am sick of these radicals with these
                    political views. The only way to fight this problem is with the
                    radical agenda. They blame us-Poles for standing and watching
                    the "Holocaust". They put every Pole in the same category with
                    the "Nazi" Germans. I could show you the articles from the
                    American newspapers that I keep it until now. The only way to
                    fight this approach is with the very radical formulae/agenda.
                    Ukrainian/Russian radicals are also very dangerous. Many of the
                    old folks have committed a very hideous crimes and nobody have
                    brought them to Justice.

                    At the end, that is enough! We have Poles have to do something
                    about it. These Poles in Poland do not see these problems. The
                    Jews and Germans have killed all the industry in Poland. The
                    unemployment is about 33-40% and you are telling me that I am
                    home made Polish politician. You do not have to be the politican
                    to see this.
    • Gość: ivasyk Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 05.05.03, 23:27
      Tra* mocno współpracowac gospodarczo. Prykładów jest już wiele:
      www.winiarski.info/de/ueber-uns/index.html
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:37
        Czyzby na forum mozna bylo sobie robic bezplatnie reklame?
    • Gość: zene Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.chicago-24rh16rt.il.dial-access.att.net 05.05.03, 23:42
      Wybaczyc wcale nie znaczy zapomniec. Jesli tak to ktos rozumie, to szkoda
      wysilku. Pamiec jest jedna z wazniejszych, czasami trudniejszych szkol gdzie
      sie uczymy.
      • Gość: - Re: Pamiec IP: 168.103.126.* 05.05.03, 23:46
        moze tylko przeszkodzic porozumieniu. Nalezy zrozumiec powody i mechanizmy
        dzialania kazdego narodu, Nawet nazisci nie zjawili sie bez powodu. Pamiec i
        nienawisc ida zawsze w parze. przykladem sa zydzi na tym forum
    • Gość: Zuni Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 05.05.03, 23:49
      Gość portalu: Wojtek napisał(a):

      > W koncu bardzo dobra wiadomosc! Polacy, Ukraincy, Litwini,
      > Bialorusini - jestesmy bardziej bracmi niz wrogami. Wojne kazdy
      > moze wypowiedziec ale nie kazdy jest na tyle madry, by zyc w
      > przyjazni. Zgoda buduje - niezgoda rujnuje. Jest wiele tego typu
      > hasel ale o zastosowanie ich w rzeczywistosci trudno.
      >
      > Najwyzszy czas przebaczyc sobie i zaczac zyc w przyjazni.
      > Niestety - zawsze znajda sie smieci, probujace to zburzyc.


      Moze sie cos autentycznie ruszy w tej sprawie.
      Ale moim zdaniem gesty nigdy nie zastapia wspopracy na wielu polach , otwartych
      granic i ludzkich spotkan z rozmowami na zwykle , ludzkie , banalne tematy.
      Za tym jestem calym sercem.

      Zuni
    • Gość: Missotti Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.crowley.pl 06.05.03, 01:08
      Ładnie zacząłes, a skończyłeś jak Miller:-( Początek Twojej
      wypowiedzi niech Cię prowadzi. Niema ludzi smieci! Są natomiast
      ludzie, którzy maja innych za śmieci. Przepraszam, że skaziłem
      swoja obecnościa koszerność portalu i juz zmiatam...
      • Gość: kur Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 142.59.132.* 06.05.03, 02:51
        Nie, nie odchodz na zawsze. Wpadnij powiedziec jeszcze cos madrego.
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 06.05.03, 18:47
      Nie wiem po co kosciol Rzymsko-katolicki to robi. Uwazam ze
      pojednanie powinno nastapic ale widze ze jest to krok do
      nostrifikowania granicy Polsko-Ukrainskiej. Kosciol powinien sie
      teraz trzymac ostro z daleka od "Politics". Od momentu upadku
      komunizmu, Kosciol nie interesuje sie jak Polske trwonia
      zlodzieje. Ekonomia upada a Kosciol patrzy na to wszystko. My
      jako Polacy zostalismy okropnie kulturowo okaleczeni ze Lwow nie
      nalezy do Polski. Tam sa nasze groby i nasze miejsce. Mloda
      generacja Polakow na Ukrainie sie wynarodowila. My musimy sobie
      zdac sprawe co sie nam stalo. Kosciol nie powinien wchodzic do
      Polityki wewnetrznej/zewnetrznej Polski jezeli nie interesowal
      sie sprawami polskiej ekonomi przez ostatnie 10 lat. Wszyscy
      kradna a Kosciol mowi zeby wybaczyc zlodziejom. Ukraincy nas
      masowo mordowali a teraz Polskie miasta sa na Ukrainie. Nic
      Kosciol Polski nie zrobil jak Komuna upadala aby przedyskutowac
      sprawe polskiej granicy z Ukraina. Ustalil takze narod pod
      wplywem kosciola zeby kretyn elektryk rzadzil krajem. Gdzie sa
      ci "patryjoci" ksieza jak ks. Popieluszko co gotowi sa oddac
      zycie za Narod i wiare. Czy wy wiecie co to "Bog, Honor i
      Ojczyzna" znaczy dla tych co droga Ojczyzne utracili na zawsze.
      • Gość: michael Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.arcor-ip.net 07.05.03, 14:04
        Przypomnij sobie kto przez stulecia ogniem i mieczem rzadzil na
        Ukrainie. Ogniem i mieczem a nie sprawiedliwoscia i rownoscia!
        Przypomnij sobie, jakie okropne i nie tylko kulturowe
        okaleczenia i krzywdy zostaly tam wyrzadzone.
      • Gość: Gnat Re: Palant z USA IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.05.03, 22:54
        Ty Psychiczny z USA!
        Jakes taki patriota to dlaczego wyjechales z ojczyzny?
        Wiec teraz nie szczekaj i nie szczuj tych co tworza swoja
        przyszlosc tu i teraz. A ty idz zrywac azbest i scierac
        zydowskie kible na Long Island. I wara ci od spraw krajowych.
        • Gość: jarek Re: Palant z USA IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:42
          - scierac zydowskie kible na Long Island.
          nie znam stosunkow , ale czyzby Zydzi mieli monopol na kible na Long Island, czyzby ich ciazar w USA zalezal od d..p innych.
      • Gość: Wojtek Mysle, ze powinies sie uspokoic IP: *.novartis.com 09.05.03, 15:45
        I co - bedziemy zaczynac nowa wojne, bo ty jako niby jedyny i
        najbardziej pokrzywdzony straciles rodzine za wschodnia granica?

        Nie nie jestes jedyny. Ale powinno to ciebie cos nauczyc: nie
        sama zemsta zyje czlowiek. Szwajcarzy tez nie czuja jakiejs
        wielkiej jednosci ze soba ale potrafia razem zyc. Poczytaj sobie
        troche o Szwajcarii.
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 07.05.03, 14:55
      Michal, Moj dziadek byl obronca Lwowa. Lwow to Polska. Mowisz
      nie jak Polak ale jak Ukrainiec. Komuna wbila wielu ludziom taka
      opinie o Ukrainie. Tam sa naszych przodkow groby. Czy ty to
      rozumiesz. Polak nie mowi przez ciebie. Jestes albo Ukrainiec
      albo Zyd. Pamietaj ze to byly stepy do zasiedlenia i podobna
      jest to sytuacja z Syberia. Nie powinienes tego nawet
      kwestionowac - Lwow to Polska!
      • Gość: michael Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.arcor-ip.net 07.05.03, 16:10
        To przeczytaj sobie przez kogo zostal Lwow zalozony. I dlaczego
        nazywa sie Lwow a nie Maciejowo. Przeczytal sobie gdzie z reguly
        ludnosc naplywowa sie konzentruje (np. ludnosc pochodzenia
        zydowskiego w Polsce przed wojna).

        Twoja argumentacja przypomina mi skrajnie prawicowych nazistow w
        Niemczech, ktorzy z takim samym fanatyzmem mowia o Polsce jak ty
        o Ukrainie. - "Tam przeciez nic nie bylo (o Polsce). To my
        (Niemcy) przyszlismy i zrobilismy tam porzadek. Tam moj dziad
        sie urodzil ..., Gdansk byl zawsze niemieckim miastem ..."

        Pamietaj, to nie Polska byla ukrainska kolonia, ale Ukraina byla
        polska kolonia.

        Twoje nacjonalistyczne nastawienie sprawia, ze twoj obraz swiata
        i histori jest poprostu wypaczony. Dla ciebie medal ma tylko
        jedna strone. Wszystko co dobre to polskie, co zle to
        ukrainskie. To bardzo wygodny sposob patrzenia, tyle tylko ze
        falszywy.
        • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:45
          Slusznie!!!
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:44
        Jezeli Polakom mieszkujacym w Polsce, sprawa Lwowa nie jest taka wazna to nie widze powodu, aby Pan sie do tego wtracal.
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 07.05.03, 16:54
      Michal, Mieszkam na stale w USA od ostatnich 21 lat. Mam duzo
      polskich(przedwojennych - WWII) ksiazek. To co oni pisali przed
      wojna jest inne od tego co mnie uczono w szkole sredniej w
      Polsce. Ile tam jest patrijotyzmu. Nie udalo sie tobie niestety
      spotkac tych Polakow co musieli z Polski uciekac przez represje
      Stalina po wkroczeniu wojsk sowieckich do Polski w 1939. Wiem
      wiele o histori Polski niz wiekszosc Polakow bo mialem okaze nie
      tylko duzo czytac ale rozmawiac z ludzmi juz teraz niezyjacymi.
      Jak chcesz to mozemy sie spotkac w Polsce bo bede jechal na
      komunie mojej kuzynki.
      Tak mam bardzo Nacjonaliztyczno-prawicowe zapatrywania.
      Niewatpliwie moj przyjazd do Polski na stale by spowodowal wiele
      zamieszania bo bym sie wlaczyl w nurt polityki. Jest jedno pewne
      ze nie jestem skorumpowanym osobnikiem ale po prostu polskim
      patryjota mieszkajacym na emigracji w USA.
      Ty moze tam w Polsce nie widzisz wielu rzeczy ale tutaj w USA to
      dopiero sie przeglada "NA OCZY".
      "Maciej" to nie jest moje imie ale "psedonim". Bede jechal do
      Polski w czerwcu z moim synem i daj znac jaki jest kontakt z
      toba.
      A nawiasem mowiac to moj dziadek byl obronca Lwowa! i polskim
      oficerem.
      • Gość: Gnat Re: A nawiasem mowiac to moj dziadek IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.05.03, 23:15
        No to sie dziadek w grobie przewraca.
        Potomek polskiego oficera sprzata zydowskie kible na Long Island.
        Ale przeciez pieniadze nie smierdza.
        Tylko rece ci pewnie smierdza od tych kibli.
      • Gość: eksZHA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.proxy.aol.com 07.05.03, 23:27
        Macyej!
        Lwow ci nikt nye zaluje mozesz myec ich tyle ile sobye ich nalapyesz.
      • Gość: michael Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.arcor-ip.net 08.05.03, 03:39
        Czytanie polskich, przedwojennych ksiazek na temat Ukaincow ma
        taki sam sens jak czytanie niemieckich, przedwojennych ksiazek
        na temat Polakow. W obu przypadkach juz przed czytaniem wiadomo
        kto jest "dobry i niewinny" a kto "zly i podly". Takie ksiazki
        pomogly Adolfowi przekonac ludzi, ze koniecznie trzeba walczyc z
        tymi "zlymi i podlymi". Reszte z 1939 juz znasz.

        Nie ulega watpliwosci ze represje stalinowskie siegnely ludnosc
        polska w 39. Ale nie tylko Polacy ladowali na Syberii.
        Bialorusini i Ukraincy, ktorym marzyl sie ich wolny kraj, tak
        samo zdyhali tam z glodu i to w znacznie wiekszej ilosci.


        Ja nie mieszkam w Polsce, tylko od 16 lat w Niemczech. A moj
        dziadek byl Niemcem urodzil sie na Mazurach (dzisiejsza Polska)
        i "bronil" jako zwykly szeregowy Monte Casino przed Amerykanami.
        I nie dlatego bo mu sie zachcialo byc dumnym "orlim pomiotem",
        tylko dlatego ze alternatywa ustawienia sie pod sciane nie byla
        zbyt atrakcyjna.

        Moj ojciec jest Ukraincem i urodzil sie pod Sanokiem. On ma
        takie same poglady jak ty, jezeli tylko wszedzie tam gdzie u
        Ciebie stoji slowo "Ukrainiec" wstawisz slowo "Polak".

        W jego przypadku to jescze rozumiem. Uraz psychiczny - jako
        dziecko mogl sie przygladac jak polski zolnierz rozbija kolba
        jego dziadkowi glowe (poniewaz byl kaleka in nie mogl isc o
        wlasnych silach na plac w srodku wioski). Widok mozgu na scianie
        nie byl zbyt budujacy. Swist kul nad glowa, gdy uciekal, tez go
        nie pokrzepil. I wreszcie wymorodowanie calej sasiedniej wsi
        przez wojsko polskie w 45 (a propo w zadnej polskiej ksiazce nie
        wspomniane) zostawilo swoj uraz. Na wojnie nie ma ani Honoru
        ani Boga, to tyko patetyczna bzdura! Jest za to przemoc i mord,
        i to po kazdej stronie. Dlatego tez dobrze potrafie zrozumiec
        tych Polakow, ktorzy byli ofiarami podobnych zbrodni. Oni na
        pewno maja podobne "opowiesci" o Ukraincach, jak moj ojciec o
        Polakach.

        Jednak nie potrafie zrozumiec takich ludzi jak ty Maciej, ktorzy
        przeczytali pare stronniczych ksiazek i uwazaja, ze im sie oczy
        na swiat otworzyly. Otwarte oczy to nie wszystko. Rozum i serce
        tez trzeba otworzyc. Chcesz poznac prawde, to musisz poznac obie
        strony, bo kazda polprawda jest klamstwem.



        I jeszcze cos na temat krzywd. Tym razem z czasow disiejszych:

        Kiedy wojna w Jugoslawi sie zaczela, siedzialem wlasnie z
        kolegami w akademiku przed telewizorem.
        Jeden z nich sie spytal:
        - Ale wlasciwie dlaczego oni sie bija?
        Drugi kolega odpowiedzial:
        - Nie wiem dlaczego, ale jezeli wojna potrwa jeszcze tydzien
        czasu, to kazdy z nich bedzie mial powod...

        I jeszcze cos:
        Jest to bardzo ciekawe, ze wszyscy skrajni nacjonalisci, czy to
        niemieccy, czy polscy czy ukrainscy nienawidza Zydow. Ale
        wiekszosc z nich co niedziela idzie klekac przed Zydem na
        krzyzu. Czy to nie jest absurd?
        Cale szczescie ze ten Zyd od 2000 lat na tym krzyzu wisi, bo
        gdyby jeszcze zyl, to moze trzeba by bylo temu Zydowi jeszcze i
        pomagac...
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:52
        Ja mam dwie ksiazki po Polsku o Lwowie, jedna jest " Lwowska satyra polityczna przed 1914 rokiem " polecam przeczytac..
    • Gość: skromny czyli unicki-katolicki biskup..... IP: *.vline.pl 07.05.03, 16:58
      .....zwrocil sie o to....bo schizmatycka-cerkiew wspolpracujaca notorycznie z
      caratem lub NKWD na takie gesty nie stac do dziasiaj.
      • Gość: Gnat Re: patryjota mieszkajacy na emigracji w USA IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.05.03, 23:11
        Idyjoto!
        Moze zacznij od ortografii zanim wdasz sie w polityke krajowa?
        W Polsce standardy podstawowej edukacji sa znacznie wyzsze niz w
        USA.

        Ty obsrany megalomanie!
        Twoj przyjazd do Polski na stale nie zostalby zauwazony przez
        nikogo oprocz twojej najblizszej rodziny. Takich kanapowych
        politykow na emigracji sa cale peczki. Dysputy o sprawach
        krajowych sa dla nich odskocznia od marnej rzeczywistosci
        emigracyjnej. Przyszlosc nalezy do tych co przeszli przez
        komune, inflacje, bolesne reformy rynkowe. Gastarbeiterzy tacy
        jak ty moga sobie tylko pomarzyc i pytlowac jezykiem przy
        rodzinnym stole. Zaloze sie, ze twoich wywodow nikt nie slucha
        poza twoja najblizsza rodzina.

        Z wyrazami wspolczucia dla malzonki (o ile ktos jeszcze chce
        zyc).
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 08.05.03, 14:49
      Jak chcesz wiedziec to zdalem mature na dosyc wysoka ocene z j.
      Polskiego(4) i to jeszcze za czasow komuny. Mam ukonczone 4 lata
      uniwersytetu w Polsce i "BS & MS " w US. Mowie bardzo dobrze 4
      jezykami obcymi. Bylem w Solidarnosci ty "Palancie-Zydzie" i
      dlatego jestem tutaj. Urodzilem sie w Warszawie a nie
      na "prowincji" jak ty smrodzie.

      Teraz to ci powiem ze polscy politycy to wygladaj tragicznie na
      forum miedzynarodowym. To co ogladam upewnia mnie ze jest to
      skorumpowana banda "post-komunistow". Ludzie ci kradna jak tylko
      sie da. Tutaj w US jest duzo "patryjotow" a nie tak jak ty
      zdrajcow Narodu Polskiego. Tak, ty jestes Zdrajca jak wiele
      innych za co sie was powinno postawic pod sciane a nie bawic sie
      tak jak to robi Polski Kosciol.
      A tak nawiasem mowiac to Polska bedzie robic tak jak Ameryka
      powie.
      • Gość: Gnat Re: "BS & MS " IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.05.03, 20:29
        Primo:
        Wsrod tych "obcych" jezykow zapewne nie figuruje angielski. Inczej wiedzialbys,
        ze BS i MS moga tylko znaczyc Bull Shit i More Shit. Jezeli wydawalo ci sie, ze
        oklamiesz nas ze masz BSc = Bachelor of Science to ci sie nie udalo, palancie.

        Secundo:
        Dobry z ciebie patriota, ktory z arogancja powiada, ze "Polska bedzie robic tak
        jak Ameryka powie". Byc moze jest to smutna prawda, ale prawdziwy patriota nie
        podkreslalby tego z arogancja w twoim wydaniu. No ale ty jestes "patryjota" a
        nie patriota. Widac wyrazny wplyw przedwojennych ksiazek. Poczytaj moze
        Kollataja to zblizysz sie do obecnej epoki. Na razie jestes w erze dinozaurow.

        Tertio:
        Urodzilem sie i wychowalem w Gdansku. Jestem z tego dumny i uwazam, ze nie mam
        powodu czuc sie mniej wartosciowy niz ty rzekomy warszawiaku. Przypomne, ze
        Solidarnosc zrodzila sie w Gdansku. A ty w tym czasie byles jeszcze pewnie
        sekretarzem POP.

        Nie sadze by w Wyzszej Szkole Marksizmu-Leninizmu uczyli cie laciny wiec
        wylacznie dla ciebie objasniam, ze primo znaczy po pierwsze, secundo - po
        drugie, tertio - po trzecie.



        Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

        > Jak chcesz wiedziec to zdalem mature na dosyc wysoka ocene z j.
        > Polskiego(4) i to jeszcze za czasow komuny. Mam ukonczone 4 lata
        > uniwersytetu w Polsce i "BS & MS " w US. Mowie bardzo dobrze 4
        > jezykami obcymi. Bylem w Solidarnosci ty "Palancie-Zydzie" i
        > dlatego jestem tutaj. Urodzilem sie w Warszawie a nie
        > na "prowincji" jak ty smrodzie.
        >

        > A tak nawiasem mowiac to Polska bedzie robic tak jak Ameryka
        > powie.
        • Gość: Maciej z USA Re: "BS & MS" IP: 216.181.59.* 09.05.03, 21:41
          Moja dotychczsowa emigracja dzieli ludzi na tych z Warszawy,
          Krakowa, Lwowa i "prowincji". To sie czuje. Gdansk to byl dobym
          miastem ale przed wojna.

          Jak bys mieszkal w US to bys wiedzial ze potocznie sie zartuje
          ze ktos ma "BS & MS". Jest to podreslenie ze ktos inny
          jest "osiol" albo "redneck" bez edukacji. No niestety ty tego
          delikatnego aspektu nie wyczules bo jestes "kmiot" z prowincji.
          Mozna mowic po angielsku i nie czuc jezyka przez wiele lat.
          Musisz mieszkac z amerykanka, "dupczyc" ja to moze ci otworzy
          oczy na wiele spraw ty "prowincjonaly nauczycielu angielskiego".
          Musisz tu zyc i spac z tymi dziewczynami ktore sie tutaj
          wychowaly abys wiedzial jak naprawde o nas mysla. Musisz sie
          calkowicie zmienic aby moc otworzyc swoje horyzonty myslenia.
          Sa to zaklete rewiry dla tych Polakow ktorzy sie trzymaja jednej
          kultury. Musisz poznac kulture amerykanska aby w koncu wrocic do
          swoich polskich korzeni. Sa to bardzo delikatne aspekty zycia w
          US co niewielu Polakow wie. Chcesz do czegos dojsc w AMERYCE to
          musisz zaczac o "dupczenia/dating-SEX" amerykanek. Musisz wejsc
          w ta tak inna kulture jak Polska. Polecam California!
      • Gość: Maciej z USA I am sorry. I have low IQ. IP: .94.* 09.05.03, 08:43
        I am sorry. I have low IQ. Thank you.
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:57
        - Bylem w Solidarnosci

        Nigdy jeszcze nie spotkalem Polaka ponad 45 lat , ktory nie byl w Solidarnosc.
      • Gość: eres Maciej z USA i wszystko sie wyjasnilo IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 22:27
        Wreszcie! Po lekturze postow Macieja z USA mamy jasnosc, kto dal Amerykanom
        pretekst do kolportowania owych nieszczesnych polish-joks.
        Macieju, moje gratulacje, godnie reprezentujesz Polakow w USA! Lekac sie mozesz
        tylko jedynego konkurenta w USA - prezesa Moskala. A Twoje strategiczne plany
        polityczne to niestety prymitywny plagiat, my Polacy juz to przerabialismy,
        kiedy to na poczatku lat 90. na czarnym koniu przybyl do Polski szaman z
        dzungli peruwianskiej o z polska brzmiacym nazwisku – Stan Tyminski. Opacznosc
        Boza nas przed nim szczesliwie uchronila. Wprawdzie wygral z nim wowczas
        niewiele lepszy od niego konkurent, ale przynajmniej Polak, choc tylko taki
        siermiezny chlopek-roztropek.
        • Gość: Maciej z USA "FOR ERES" Re: Maciej z USA i wszystko sie wyjasnilo IP: 216.181.59.* 12.05.03, 17:30
          Eres, Tyminski to byl/jest czlowiek bez zadnych moralnosci. Ja
          jestem polskim nacjonalista ktory nieszczesliwie mieszka na
          emigracji. Ja chce tylko dobra dla Polski i jestem zdecydowany
          poswiecic reszte swojego zycia. Polske trzeba ratowac! bo bedzie
          zle! Czy ty tego nie widzisz. Tylko radykalne rozzwiazania sa
          potrzebe na tym etapie. Nie wierze Zydom ani Niemcom. Siedzialem
          w jednej lawce w Polsce z Zydem. W stanach pracuje z nimi
          codziennie. Co do Niemcow to nam ta EU jeszcze bokiem wyjdzie.
          Niemcy wszystko wykupia o ile tego juz nie uczynili. Mnie
          naprawde na Polsce zalezy!
          • Gość: Gnat Kabaret z USA IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 17:39
            Gość portalu: Maciej z USA "FOR ERES" napisał(a):

            Ja jestem polskim nacjonalista ktory nieszczesliwie mieszka na
            > emigracji.

            TY JESTES GENERALNIE "NIESZCZESLIWY".
            JEZELI NAPRAWDE ZAPOMNIALES TROCHE POLSKIEGO TO PRZYPOMNE, ZE "NIESZCZESLIWY"
            TO TAKI EUPHEMISM FOR MENTALLY HANDICAPPED.
            • Gość: Maciej from US Re: Kabaret z USA IP: 216.181.59.* 13.05.03, 20:12
              Well, No I am not. I have a lot of money and God Bless
              America/In God we Trust! By the way, you sound like somebody
              living on this continent. Talk to me in English then, Please!
              My political agenda will be very fresh in 3-5 years. So far
              everything goes exactly like I thought 25 years ago! It is
              coming to this point in history that something is going to
              happen in the former Eastern Block! You do not know you own
              people!
              am happy! God
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 08.05.03, 15:20
      Jeszcze jedna sprawa dla wszystkich o ktorej zapomnialem
      wspomniec w mojej poprzedniej wiadomosci. Jestem wiecej pewnym
      ze swoim powrotem do Polski bym wiele zamieszal. Na pewno bym
      znalazl ludzi ktorzy by mieli takie poglady jak ja. Znam takich
      obecnie. Zawiazanie nowej organizacji nacionalistyczno-
      prawicowej w Polsce to nie jest zly pomysl. Jestem wiecej pewny
      ze byliby chetni aby dolaczyc! i wziasc sie nareszcie to
      wszystko. Tak mnie dopomoz Bog!
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 08.05.03, 16:19
      To do wszystkich w Polsce i na Ukrainie. Nie myje "kibli" ale
      pracuje jako "professional". Moja zona takze pracuje
      jako "professional" i zarabia bardzo dobre pieniadze. Was
      wszystkich w Polsce to gryzie ze ktos taki jak wy z Polski
      potrafil sie wybic w "pierwszej generacji". Tak mam po prostu
      talent i ograniczam kontakt z wieloma Polakami. Mysle o powrocie
      za jakies 3-5 lat i wtedy zajme sie polityka. Nie ma obawy, nie
      bede sie bawil z bylymi politykami ale po prostu ich osadze w
      taki czy inny sposob! W przeciwinstwie do innych Polakow ja
      najpierw powiem a potem zrobie! Nie przepadnie tym politykom
      kara!
      • Gość: Gnat Professional Mozgowiec IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.05.03, 20:46
        Te Psychiczny!
        Mowisz, ze oboje pracujecie jako professional kibel cleaners ale tylko zona
        zarabia dobre pieniadze. Moze ona jeszcze dorabia jako innego
        typu "professional"?

        Nic nas nie gryzie. Zwisa nam to i powiewa czy emigracja zrywa azbest, zbiera
        robaki, kladzie szyngle, zmywa kible, czy wyklada na uniwerytecie. Polska zyje
        swoim zyciem i to bogatym na tyle, zeby nie zwracac uwagi na kanapowych
        megalomanow twego pokroju. Nie emigracja tworzy przyszlosc Polski, ale ci co tu
        zyja i placa podatki. Nie mamy czasu na takich muzealnych oszolomow jak ty.

        "mam po prostu talent i ograniczam kontakt z wieloma Polakami"
        "Nie przepadnie tym politykom kara!"
        Polszczyzna z grobu chyba.
        Ze niby masz talent do ograniczania kontaktu z Polakami?
        Te czworke z polskiego na maturze to wyssales z brudnego palca frajerze. Nikt
        kto zdal mature z polskiego na trzy na szynach nie napisalby tak bezsensownego
        zdania.

        Bierz swoja dzienna dawke Prozaku na czas bo inaczej jestes nie do zniesienia.




        Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

        > To do wszystkich w Polsce i na Ukrainie. Nie myje "kibli" ale
        > pracuje jako "professional". Moja zona takze pracuje
        > jako "professional" i zarabia bardzo dobre pieniadze. Was
        > wszystkich w Polsce to gryzie ze ktos taki jak wy z Polski
        > potrafil sie wybic w "pierwszej generacji". Tak mam po prostu
        > talent i ograniczam kontakt z wieloma Polakami. Mysle o powrocie
        > za jakies 3-5 lat i wtedy zajme sie polityka. Nie ma obawy, nie
        > bede sie bawil z bylymi politykami ale po prostu ich osadze w
        > taki czy inny sposob! W przeciwinstwie do innych Polakow ja
        > najpierw powiem a potem zrobie! Nie przepadnie tym politykom
        > kara!
        • Gość: Gnat Re: Tak mnie dopomoz Bog! IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.05.03, 20:54
          "mnie dopomoz Bog"?

          I ty niby pisales mature?
          Chyba na tajnych kompletach u prezydenta Walesy.

          Wlasciwie to moglbys wrocic do Polski. Ostatnio nie ma z kogo sie smiac.
      • Gość: Wojtek Mnie to nie gryzie IP: *.novartis.com 09.05.03, 15:39
        Mnie to nie gryzie, ze ktos z Polski czy Ukrainy albo Litwy
        potrafi sie wybic gdzies na swiecie. Przeciwnie - bardzo sie
        ciesze, gdy to slysze. I znam wiele osob, ktore sie ciesza, gdy
        slysza, ze ktos sie wybil.

        Ale nie bardzo rozumiem tez twojego raczej agresywnego postu.
        • Gość: Maciej z USA Re: Mnie to nie gryzie IP: 216.181.59.* 09.05.03, 16:17
          Wojtek, Moja agresywana postawa i prawicowo-nacjonalistyczny
          poglad na polityke Polski wyplywa z faktu ze ogladam Polsat i
          TVN24 kazde dnia i po poprostu "cholera" mnie bierze jak widze
          co polscy politycy robia w kraju. Polske najpierw wyniszczyla
          druga wojna swiatowa, potem komuna a teraz (od 1989 roku)
          politycy-zlodzieje. Widze ze nie ma ratunku jak tylko taki
          radykalnie ostry sposob myslenia. Wszyscy kradna a Kosciol na to
          patrzy. Wszyscy kradna a Polacy-partyjoci na to patrza. Nie ma
          innej sily jak tylko postapic tak jak Pilsudski zrobil. Zlapac
          ich wszystkich za "pysk" i sila wyeliminowac tych ktorzy niszcza
          Polske. Napewno znajdzie sie w Polsce wojskowy ktory jest gotowy
          wykonac militarny przewrot - cos w stylu Pilsudskiego. Ja bym
          sie z nimi nie bawil- pod sciane i koniec. Odstawil Kosciol na
          bok bo oni i tak nic nie pomagaja. Upomnial bym sie o Lwow i
          zakonczyl jakies rozmowy z Ukraincami/Bialorusinami. Wtedy
          napewno Ameryka czy UE by sie wtracila a ja bym sugerowac
          negocjacje. Musi cos radykalnego sie stac w tej chwili bo
          wszystko idzie na psy. Odsunal bym szczegolnie tych politykow co
          sie "wachaja" z Zydami i Niemcami. Mysle juz po amerykansku a
          tutaj sa zawsze proponowane radykalne rozwiazania. No nareszczie
          ktos musi sie za to wszystko wziasc.
          • Gość: jarek Re: Mnie to nie gryzie IP: *.fastres.net 09.05.03, 17:02
            No teraz sie odkryles, jestes po prostu " nosicielem protezy mozgowej " albo Cie to bawi, aby prowokowac ( moze to bylo celem twojego czlonkowstwa w Solidarnosci)?
          • Gość: komuch Re: Mnie to nie gryzie IP: *.arcor-ip.net 10.05.03, 14:09
            Ty masz bardzo piekna wizje przyszlej Polski - Polski z masowymi
            grobami rozstrzelonych przeciwnikow politycznych. Zapomniales
            jeszcze wspomniec o obozach koncetracyjnych dla pozostalych
            ludzi, ktorzy nie wystarczajaco dlugo albo ze zbyt malym
            entuzjazmem ci przyklaskiwali. Piekna ta twoja faszystowska
            Polska! Ludzie jeszcze w niej zatesknia do wolnosci jaka mieli
            za komuny!

            Kretynie jeden, wysil sie i spruboj zrozumiec co znaczy
            demokracja i panstwo prawa. A jezeli nawet tego nie jestes w
            stanie, to lecz sie na nogi, bo na glowe juz zapozno.




            Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

            > Napewno znajdzie sie w Polsce wojskowy ktory jest gotowy
            > wykonac militarny przewrot - cos w stylu Pilsudskiego. Ja bym
            > sie z nimi nie bawil- pod sciane i koniec. Odstawil Kosciol na
            > bok bo oni i tak nic nie pomagaja. Upomnial bym sie o Lwow i
            > zakonczyl jakies rozmowy z Ukraincami/Bialorusinami. Wtedy
            > napewno Ameryka czy UE by sie wtracila a ja bym sugerowac
            > negocjacje. Musi cos radykalnego sie stac w tej chwili bo
            > wszystko idzie na psy. Odsunal bym szczegolnie tych politykow
            co
            > sie "wachaja" z Zydami i Niemcami. Mysle juz po amerykansku a
            > tutaj sa zawsze proponowane radykalne rozwiazania. No
            nareszczie
            > ktos musi sie za to wszystko wziasc.
          • Gość: Wojtek Re: Mnie to nie gryzie IP: *.35.3.213.dial.bluewin.ch 11.05.03, 22:01
            A wiec mamy dwa rozne poglady jednak cel czesciowo zbiezny.

            Pierwsza sprawa: dawne ziemie wschodnie. Tutaj chetniej bym
            widzial zainteresowanie obu stron niz rozpoczynanie walki. Mam na
            mysli cos podobnego do UE. Wystarczy, ze Europa Zachodnia nie
            jest zachwycona, gdy w Polsce zaczyna sie dziac lepiej. Mozna to
            obecnie zaobserwowac.

            Odnosnie przewrotow: pomysl dobry, tylko jaka masz szanse, ze ci
            ktorzy przyjda po przewrocie beda lepsi, ze nie przyplacza sie
            jakies menty? Gdy na swiecie dzieje sie cos takiego, to dzisiaj
            na 100% ktos ma w tym jakas korzysc - a najmniej osoby chcace
            uczciwosci. Pilsudski juz umarl i poki co nie znam innej osoby z
            tak duzym autorytetem jak Pilsudki.

            Uwazam, ze nalezy isc z pradem ale starac sie ten prad
            wykorzystac dla siebie. Zeby wojowac - trzeba miec niesamowicie
            duzo sily. Nam tego brakuje jak i kapitalu oraz odpowiednich elit
            politycznych. To o czym piszesz - nawet jezeli sie zisci - to
            zaraz ktos nam to zabierze.

            A do tego nawolujesz do walki i z Niemcami i Zydami. Tych z
            Ameryki nie bardzo szanuje. Ale tak czy inaczej i Zydzi i Niemcy
            maja bardzo duzy wplyw na polityke miedzynarodowa. I jak to sobie
            wyobrazasz: w jaki sposob mozemy wojowac rowniez z nimi?
            • Gość: Maciej z USA do Wojtka Re: Mnie to nie gryzie IP: 216.181.59.* 12.05.03, 15:04
              Wojtek, Dosyc rozsadnie mowisz i widze ze jestes Polskim
              patryjota a nie jak tam niektorzy co pisza do mnie.

              Wyobraz sobie ze jakies 7 lat temu przyjechalem do Polski z
              tutajszego Universytetu z grupa Amerykanow aby brac
              kurs/przedmiot na Politechnice. Spotkalem wtedy naukowca
              Ukrainskiego z ktorym dosc duzo rozmawialem. Zaproponaowalem
              wtedy aby strony Polska i Ukrainska usiadly do stolu z
              przedyskutowali sprawe Uni Polsko-Ukrainskiej. Zaproponowalem
              wtedy przeniesienie obydwu stolic z Kijowa i Warszawy do Lwowa.
              Juz wtedy nie wierzylem ze EU bedzie pracowac na Polska korzysc.
              Zobaczysz co sie stanie z Polska jak przystapi do EU. To jest
              zly pomysl aby Polacy mieli sie laczyc z EU. Ten naukowiec nie
              bardzo sie kwapil do takiego rozwiazania z panstwem dwoch
              narodow. Jest w Polsce i zarowno na Ukrainie duzo ludzi ktorzy
              by sprzedali oda kraje i pieniadze ukradli. Jest tylko jedno
              rozwiazanie : znalezc prawdziwych sprawdzonych patryjotow -
              takich samych wariatow jakich mial Pilsudski ktorzy milowali
              Polske i trzymac sie Ameryki. Zyd i Niemiec to "wszy" ktorym
              zalezy na slabosci Polski.

              Wojtek ja wiecej napisze po poludniu. Narazie. Moze cos
              wspolnego nam sie uda uzgodnic.
              • Gość: Gnat Re: cos wspolnego nam sie uda uzgodnic IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 17:04
                Maciej,
                Wrociles juz z Social Security Office z czekiem?
                Czekam niecierpliwie na wyniki twoich uzgodnien z Wojtkiem. Toz to przeciez
                rozmowy niezwyklej wagi. Historia kraju jezeli nie Europy wazy sie na tym
                skromnym forum. Ho, ho!



                Gość portalu: Maciej z USA do Wojtka napisał(a):

                > Wojtek, Dosyc rozsadnie mowisz i widze ze jestes Polskim
                > patryjota a nie jak tam niektorzy co pisza do mnie.
                >
                > Wyobraz sobie ze jakies 7 lat temu przyjechalem do Polski z
                > tutajszego Universytetu z grupa Amerykanow aby brac
                > kurs/przedmiot na Politechnice. Spotkalem wtedy naukowca
                > Ukrainskiego z ktorym dosc duzo rozmawialem. Zaproponaowalem
                > wtedy aby strony Polska i Ukrainska usiadly do stolu z
                > przedyskutowali sprawe Uni Polsko-Ukrainskiej. Zaproponowalem
                > wtedy przeniesienie obydwu stolic z Kijowa i Warszawy do Lwowa.
                > Juz wtedy nie wierzylem ze EU bedzie pracowac na Polska korzysc.
                > Zobaczysz co sie stanie z Polska jak przystapi do EU. To jest
                > zly pomysl aby Polacy mieli sie laczyc z EU. Ten naukowiec nie
                > bardzo sie kwapil do takiego rozwiazania z panstwem dwoch
                > narodow. Jest w Polsce i zarowno na Ukrainie duzo ludzi ktorzy
                > by sprzedali oda kraje i pieniadze ukradli. Jest tylko jedno
                > rozwiazanie : znalezc prawdziwych sprawdzonych patryjotow -
                > takich samych wariatow jakich mial Pilsudski ktorzy milowali
                > Polske i trzymac sie Ameryki. Zyd i Niemiec to "wszy" ktorym
                > zalezy na slabosci Polski.
                >
                > Wojtek ja wiecej napisze po poludniu. Narazie. Moze cos
                > wspolnego nam sie uda uzgodnic.
              • Gość: jarek Re: Mnie to nie gryzie IP: *.fastres.net 13.05.03, 17:19
                - znalezc prawdziwych sprawdzonych patryjotow -
                takich samych wariatow jakich mial Pilsudski ktorzy milowali

                Niestety to twoj tak ulubiany Pilsudzki, ktory zniszczyl wspolprace Polsko-Ukrainska w 1919 roku , swoim machaniem szabelka.
          • Gość: Gnat Re: Mysle juz po amerykansku - Maciej IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 16:57
            Maciej,
            Siedzisz na zasilku socialnym, ogladasz telewizje 24/7 to i ci sie popierdolilo
            w glowce. Wiesz, twoje pomysly juz przerabiano. I bylo nie tylko "pod sciane"
            ale tez "do gazu".


            Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

            > Wojtek, Moja agresywana postawa i prawicowo-nacjonalistyczny
            > poglad na polityke Polski wyplywa z faktu ze ogladam Polsat i
            > TVN24 [...]
            Zlapac
            > ich wszystkich za "pysk" i sila wyeliminowac tych ktorzy niszcza
            > Polske.
            > wykonac militarny przewrot - cos w stylu Pilsudskiego. Ja bym
            > sie z nimi nie bawil- pod sciane i koniec. Odstawil Kosciol na
            > bok bo oni i tak nic nie pomagaja. Upomnial bym sie o Lwow i
            > zakonczyl jakies rozmowy z Ukraincami/Bialorusinami.
    • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 08.05.03, 23:39
      Nie pisze nawet listow do mojej rodziny w Polsce od ostatnich 15
      lat. Uwazam ze jest to sukces ze jeszcze pamietam jak pisac po
      polsku. Jest to mozliwe dzieki tym przedwojennym ksiazkom
      ktorych Komuna nie zniszczyla. Jak bys przeczytal to napewno by
      ciebie ruszyl patryjotyzm(jezeli jestes Polakiem a nie Zydem -
      czy Nimcem). Musisz przyznac ze z pamietnikow Pilsudskiego mozna
      sie czegos nauczyc. Ja takze nakupilem duzo ksiazek w US ktore
      sa "czarnymi krukami" a pochodza z roznych bibliotek i okresow.
      Niektore ksiazki siegaja czasow przedrozbiorowych. Jezyk polski
      duzo sie nie zmienil od tego czasu i moze jest
      bardziej "wulgarny" w Polsce. Mam w swoich zbiorach
      niepublikowane nigdzie listy Slowackiego i poezje z
      okresu "Filomatow i Filaretow" z Wilna ktore nigdy nie pokazaly
      sie w Polsce. Z tych oto poezji moze mialbys okazje sie czegos
      nauczyc co nie jest materialem maturalnym.

      Teraz sprawa Polskich politykow. To co ogladam poprzez kanal
      satelitarny "Polsat" jest straszna kompromitacja. Dobrze chyba
      rozumiesz ze trzeba sie za tych politykow wziasc. Jak jestes
      taki "orzel" to zrob cos! jak czujesz sie Polakiem a nie placz
      jak masz ciezko. Chcesz pomoc to sie nie kloc a tylko cos
      zaproponuj. Wszyscy Polacy a szczegolnie ci mieszkajacy Polsce
      maja tendencje do niezgadzania sie ze wszystkim. Zaproponuj cos
      a nie krytykuj moj jezyk Polski. Ja zamierzam powrocic do Polski
      i naprawde wziasc sie za to zycie polityczne. Tak jak patrzysz
      na antyk w sklepie to widzisz ze jest tam jakas nalecialosc. Tak
      ja patrze na tych Polakow mieszkajacych w Polsce i widze ta
      nalecialosc komuny i ten sposob typowy myslenia. Nawet twoj
      sposob podejscia do tego co pisze reprezentuje nalecialosc
      komunistyczna. Ty sobie nawet z tego nie zdajesz sprawy a tu w
      US to sie czuje ten sposob mowienia przez sciane.

      Na zakonczenie powiem ze to wlasnie polscy emigranci z Ameryki
      umierali aby Polska miala Lwow w swoich granicach. To dzieki
      Poloni amerykanskiej jestescie w NATO. To dzieki Ameryce macie
      dobre samoloty. Obawiam sie ze Ameryka bedzie wam mowic co macie
      robic tam w Polsce bo wy nie przekroczycie "mysleniowej bariery
      dzwieku"!
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 21:16
        Nie przesadzajmy z tym:
        Na zakonczenie powiem ze to wlasnie polscy emigranci z Ameryki
        umierali aby Polska miala Lwow w swoich granicach. To dzieki
        Poloni amerykanskiej jestescie w NATO. To dzieki Ameryce macie
        dobre samoloty. Obawiam sie ze Ameryka bedzie wam mowic co macie
        robic tam w Polsce bo wy nie przekroczycie "mysleniowej bariery
        dzwieku"!

        Jezeli Polacy w Polsce bardziej obchodzi aby miec dobrego sasiada to niech Polacy w USA sie zajmuja sprawami ich.
        Pozatym do czego te " dobre" samoloty Polsce sa potrzebne, do walki o Lwow, jezeli chcecie Polsce pomoc to robcie tak jak robia Zydzi amerykanscy dla Israela, zbierajcie pieniadze i zaplacie czesc dlugu ,ktory Polska ma do Bankow Amerykanskich, wystarczy ze zaplacicie interesy, z ktorych tez zyjecie.
      • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 13.05.03, 17:22
        -Na zakonczenie powiem ze to wlasnie polscy emigranci z Ameryki
        umierali aby Polska miala Lwow w swoich granicach.

        Gdzie jest ich grob, to zaniose im kwiaty?
        • Gość: Maciej from US Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 13.05.03, 21:07
          We Lwowie! sa te groby!
      • Gość: Gnat Macieju, lzesz jak najety IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 17:23
        Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

        Uwazam ze jest to sukces ze jeszcze pamietam jak pisac po
        > polsku.

        PALANCIE, NAPISALES POWYZEJ, ZE W POLSCE SKONCZYLES SZKOLE SREDNIA I 4 LATA
        UNIWERSYTETU. TACY LUDZIE NIE ZAPOMINAJA POLSKIEGO. NIGDY.

        Chcesz pomoc to sie nie kloc a tylko cos
        > zaproponuj. Wszyscy Polacy a szczegolnie ci mieszkajacy Polsce
        > maja tendencje do niezgadzania sie ze wszystkim. Zaproponuj cos
        > a nie krytykuj moj jezyk Polski.

        NIE MAM NIC MADREGO DO ZAPROPONOWANIA W SWIECIE POLITYKI. UWAZAM, ZE JAK SIE
        NIE MA NIC DO POWIEDZENIA TO LEPIEJ NIC NIE MOWIC/PISAC NIZ PISAC BZDURY W
        STYLU "POD SCIANE" A TYM SAMYM TCHEM OSKARZAC KOGOKOLWIEK O "HIDEOUS CRIMES".

        Ja zamierzam powrocic do Polski i naprawde wziasc sie za to zycie polityczne.

        PROSZE CIE SZCZERZE NIE ROB TEGO. POLSKA SLUZBA ZDROWIA NAPRAWDE NIE MA SRODKOW
        NA LECZENIE TAKICH CIEZKICH PRZYPADKOW JAK TY. POZOSTAN W USA GDZIE NAJLEPSZA
        (I NAJDROZSZA) OPIEKA MEDYCZNA NA SWIECIE DAJE NAM WSZYSTKIM DUZE
        PRAWDOPODOBIENSTWO, ZE POZOSTANIEM RACZEJ MALO SZKODLIWYM GRAFOMANEM.

        To dzieki Ameryce macie dobre samoloty. Obawiam sie ze Ameryka bedzie wam mowic
        co macie robic tam w Polsce bo wy nie przekroczycie "mysleniowej bariery
        > dzwieku"!

        DZIEKI CI, O PATRYJOTO POLSKO-AMERYKANSKI. ACZKOLWIEK NIE MOGE SIE POWSTRZYMAC
        OD ZAUWAZENIA, ZE TE SAMOLOTY TO PO PIERWSZE NIE SA TAKIE DOBRE A PO DRUGIE NIE
        ZA DARMO! TO JEST BUSINESS TRANSACTION A NIE AKT DAROWIZNY OD POLONII
        AMERYKANSKIEJ. CO ZAS TYCZY SIE AMERYKANSKIEGO PANOWANIA, TO MOZE MY JEDNAK
        BEDZIEMY SIE RACZEJ RZADZIC TAK JAK UMIEMY A NIE WEDLUG WSKAZAN AMERYKANSKICH
        GENIUSZOW OD BUDOWANIA DEMOKRACJI NA SWIECIE - PAULA WOLFOWITZA I RICHARDA
        PERLE.
    • Gość: jarek Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.fastres.net 09.05.03, 16:34
      Gdyby to byla tez cerkwia ta druga, to bym sie z tego bardzo cieszyl.
      • Gość: Maciej z USA Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: 216.181.59.* 09.05.03, 17:41
        Jarek, Nie rozumiem co masz na mysli o tej cerkwi. Odnosnie
        mojego prowokowania to jestes w bledzie. Nalezy cos zrobic bo
        was znowu rozbiora! i podziela na czesci. Czy tego nie widzisz.
    • Gość: hawk Re: Ukraińscy biskupi o polsko-ukraińskim pojedna IP: *.vc.shawcable.net 10.05.03, 11:44
      Bardzo dobre wiadomosci!!!! WLASCIWIE MOWIWC ; Ukrainiec jest blizszy niz Arab,
      a wiec trzymajmy sie!!!!
      • Gość: Gnat Re: blizszy niz Arab IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 17:30
        Gość portalu: hawk napisał(a):

        Ukrainiec jest blizszy niz Arab, a wiec trzymajmy sie!!!!

        WIOSKUJE, ZE KOLEGA HAWK NIE JEST Z IZRAELA, NIEPRAWDAZ?
        • Gość: Gnat Wyksztalcenie Macieja IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.05.03, 18:00
          "Jak chcesz wiedziec to zdalem mature na dosyc wysoka ocene z j.
          Polskiego(4) i to jeszcze za czasow komuny. Mam ukonczone 4 lata
          uniwersytetu w Polsce i "BS & MS " w US. Mowie bardzo dobrze 4
          jezykami obcymi. Bylem w Solidarnosci ty "Palancie-Zydzie" i
          dlatego jestem tutaj. Urodzilem sie w Warszawie a nie
          na "prowincji" jak ty smrodzie."

          Blagierze Do Kwadratu
          Takie bajki mozesz opowiadac swoim amerykanskim platnym girlfriends z Bronxu.
          Zapominasz, ze uczestnicy tego forum znaja nie tylko polskie realia, ale
          rowniez historie wspolczesna Polski.

          Z twoich postow wydedukowalem co nastepuje:
          Masz wyksztalcenie srednie techniczne. Twoje hobby to historia 20-lecia
          miedzywojennego. Obczytales sie starych i emigracyjnych ksiazek o tym okresie
          az cie czacha swedzi. Byc moze jestes superintendentem (sprzatacz+drobne
          naprawy) w jakies instytucji polonijnej. Stad czas na czytanie i dostep do
          starych ksiazek.

          Wyjechales z kraju na wizie turystycznej do krewnych i zostales nielegalnie w
          USA. Bardzo chcialbys byc Amerykaninem, ale wiesz, ze wszedzie toba pomiataja
          bo jestes illegal alien. Zapowiadasz, ze powrocisz do kraju zrobic porzadek, bo
          powaznie obawiasz sie, ze moga cie deportowac w ramach czystek po 9/11. Po
          cichu jednak marzysz, ze Polacy beda traktowani lepiej niz Meksykanie,
          Salwadorczycy, i reszta nielegalnego talatajstwa. Dlatego glosno marzysz zeby
          USA "przejela" rzady nad Polska. Wrocilbys moze jako expert do walki z
          nielegalna imigracja. Juz cie widze: bezlitosnie scigasz ostatnie cyganskie
          dziecko, ktore schronilo sie w zakrystii. I do wagonu z nim! Dostalbys te
          robote no bo jestes i radykalny i jezyk nowych wladcow znasz (he, he). A
          przynajmniej wiesz, ze co drugie slowo trzeba powiedziec "sir". Och dobrzesz
          pomarzyc, Macieju.


          A tymczasem back to work, Macieju. Juz dwunasta a jeszcze czternascie muszli do
          wyszorowania. A zona gdzies sie zapodziala z tym czarnym nadzorca. Mowila, ze
          czarny chcial zeby mu zrobila "special favor". Pewnie poleruje mu biurko.
          • Gość: Maciej from USA to Gnat Re: Wyksztalcenie Macieja - important IP: 216.181.59.* 13.05.03, 18:17
            Gnat, I have finished one of the best Universities on this
            coast. I have nothing to do with all these things that you are
            implying in your last message. I am planning to go back to
            Poland in the next 3-5 years, however I have Polish/US
            citizenship. You are going to hear about it. We are going to
            talk to people like you and the rest from this "Polish-Jewish
            Government. "All these people" need to be aware that nothing is
            going to get lost in this corruptive machine. Do you understand
            it? I am very serious about it. I have this "redneck-American"
            approach to the things that I want to do. There is no OBSATCLES
            and everything is possible!
            • Gość: Gnat Leczcie Macieja IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 14.05.03, 02:30
              Lecz sie czlowieku!
              Wzbudzasz politowanie.
              Sadzac po twoim szkolnym angielskim, podejrzewam, ze probujesz grac kogos kim
              naprawde nie jestes. Niestety, lepszy z ciebie pacjent psychiatryczny niz aktor.




              Gość portalu: Maciej from USA to Gnat napisał(a):

              > Gnat, I have finished one of the best Universities on this
              > coast. I have nothing to do with all these things that you are
              > implying in your last message. I am planning to go back to
              > Poland in the next 3-5 years, however I have Polish/US
              > citizenship. You are going to hear about it. We are going to
              > talk to people like you and the rest from this "Polish-Jewish
              > Government. "All these people" need to be aware that nothing is
              > going to get lost in this corruptive machine. Do you understand
              > it? I am very serious about it. I have this "redneck-American"
              > approach to the things that I want to do. There is no OBSATCLES
              > and everything is possible!
              • Gość: Maciej from USA to Gnat Re: Leczcie Macieja IP: 216.181.59.* 14.05.03, 15:01
                W twoich oczach moze nie jestem niczego wart ale beda tacy
                ktorzy to zauwaza w Polsce bardzo szybko!

                Tak to narescie sie w czyms zgadzamy ze mowie jezykem angielskim
                wyluczonym na amerykanskich Universytetach! To jest naprawde
                dobre ze to widzisz.

                Mowie takze plynnie po hiszpansku i francusku - jakbys chcial to
                wiedziec! Bedziesz mial okazje sie tego przekonac w przyszlosci!
                • Gość: Gnat Maciej Kuczynski? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 14.05.03, 15:49
                  Czyzbys byl krewnym Teda Kuczynskiego?
                  Masz podobne objawy.




                  Gość portalu: Maciej from USA to Gnat napisał(a):

                  > W twoich oczach moze nie jestem niczego wart ale beda tacy
                  > ktorzy to zauwaza w Polsce bardzo szybko!
                  >
                  > Tak to narescie sie w czyms zgadzamy ze mowie jezykem angielskim
                  > wyluczonym na amerykanskich Universytetach! To jest naprawde
                  > dobre ze to widzisz.
                  >
                  > Mowie takze plynnie po hiszpansku i francusku - jakbys chcial to
                  > wiedziec! Bedziesz mial okazje sie tego przekonac w przyszlosci!
                  • Gość: Maciej z USA Re: Maciej Kuczynski? IP: 216.181.59.* 15.05.03, 18:20
                    Nie, skonczmy te dialogi bo nic z tego nie bedzie. Moja decyzja
                    powrotu do Polski zapadla. Bede wracal do Polski po wielu latach
                    emigracji!
                    • Gość: eksZHA Re: Maciej Kuczynski? IP: *.proxy.aol.com 16.05.03, 20:47
                      Gość portalu: Maciej z USA napisał(a):

                      > Nie, skonczmy te dialogi bo nic z tego nie bedzie. Moja decyzja
                      > powrotu do Polski zapadla. Bede wracal do Polski po wielu latach
                      > emigracji!
                      Asta la vista puto.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka