zbalansowany 04.10.07, 09:07 niz cala reszta swiata. Kto im tak zagraza? Gdzie tu jest sens? www.globalsecurity.org/military/world/spending.htm Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hubert100 Re: Amerykanie wydaja wiecej na zbrojenia wiecej 04.10.07, 09:13 Tu chodzi o to aby oni zagrazali kazdemu i wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
zbalansowany Pewnie dlatego ze ogon merda psem 04.10.07, 09:19 czyli zydostwo skolonizowalo USA i zalatwia przy pomocy i na koszt tego panstwa swoje problemy Iraq was never a threat to the U.S., it was a threat to Israel, but America did the fighting for Israel. It really is blatantly obvious. The Bush admin used 9/11 as an excuse to mobilise its army against Israel's enemies. Iraq was never a threat to the U.S., it was a threat to Israel, but America did the fighting for Israel. Now the same thing is happening again. Iran poses no threat to America, but the Israelis continuously cries that Tehran is going to "wipe them off the map", so they desperately want America to attack Iran. Any war against Iran would likely develop into the next world war, one shrouded in the futility of a nuclear "Holocaust" for the civilians of every country in the world. Whilst Israel continues to demand to have it's "Promised" ways fulfilled, the rest of us in the world are being used as pawns in the psychotic Zionist delusion. If a world war breaks out over Iran, make no mistake, we will all suffer and likely die a nuclear death. Tim from Australia Odpowiedz Link Zgłoś
j-k no widac jakis jest, skoro o robia :) 04.10.07, 13:21 ciagle slychac glosy, ze na wojne w Iraku wydaje sie za malo pieniedzy... np. zolnierze sami sobie kupuja (lepsze) kamizelki kuloodporne... wiec pewnie powinni wydawac jeszcze wiecej, z czym sie zgadzam... tyle tylko, ze nie stac juz ich na to :))) Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: no widac jakis jest, skoro o robia :) 04.10.07, 14:17 Niema pieniedzy? Izrael bogaty kraj powinien kupic kamizelki dla zolnierzy w Iraku. Odpowiedz Link Zgłoś
pana.cea wszystkie imperia, ktore tak czynily upadly 05.10.07, 08:45 rzad USA morduje wlasny kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
misterpee Re: bankrupcja na horyzoncie. 05.10.07, 11:41 te biliony dolarow wydawane na zbrojenia i wojne sa poprostu stracone. Z taka kolosalna maszyna wojenna nie moga opanowac tak malego kraju jak Irak? pieniadze i bomby to nie wszystko. Potrzebne jest rowniez humanitarne rozwiazanie, a tego zupelnie nie ma w programie okupantow. Program jest jeden - zniszczenie i zantagonizowanie reszty swiata. Najbardziej zadowolone z tego sa Chiny i Rosja. Odpowiedz Link Zgłoś
gurru Re: bankrupcja na horyzoncie. 05.10.07, 17:21 Chiny i Rosja niedlugo zapanują nad USA, wykupią ich. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Rosja tak, Chiny - ne. 08.10.07, 15:22 misterpee napisała: Najbardziej zadowolone z tego sa Chiny i Rosja. Rosja tak, Chiny nie. Wysoka cena ropy jest Chinom absolutnie nie na reke. Widzisz, ze o strategicznej wspolnocie interesow Rosyjsko-Chinskich - nie ma mowy :))) Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Paranoja postepuje 05.10.07, 17:16 zbalansowany napisał, ze najbardziej zadowolony jest Izrael a misterpee, ze Rosja i Chiny. Mniemam zatem, ze Rosja i Chiny idą ręka w rękę z Izraelem. Japonia nie ma armii a wydaje prawie tyle co Wielka Brytania. Ciekawe na co? I zeby was dobić do cna i pokazać jakimi jesteście koniami to powiem wam, ze dane sa nieporównywalne. Nie można porównać wydatków Rosji i Chin z wydatkami USA. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ze w Rosji i Chinach personel nie kosztuje nic a w USA, Francji, W. Brytanii kosztuje krocie. Zawodowe wojsko nie służy za paczke "sportów". Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Paranoja postepuje 05.10.07, 17:31 Ty Felusiakowa pracuj ta swoja "mieka buzia" dobrze w swoim Escort Agency w Detroit.Musisz zarobic aby odprowadzic podatek na zbrojenia USA.Z przelicznikiem dolara jaki jest teraz proponuje oglosic sie w Polsce.Napewno dostaniesz z tamtad tez "klijentow".Good luck. Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 04:22 Jak to mowia ... jak ktos glupoty wali to w sumie mozna wybaczyc .. zdarza sie, nie wszyscy codziennie jestesmy geniuszami. Czego nie da sie wybaczyc to prob zablysniecia dowcipem od goscia , przy ktorego dowcipach nawet wlasna zona smiala sie z grzecznosci. Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 06:58 Widac od razu Warmi ze Felusiakowa z grzecznosci od ciebie pieniedzy nie wziela. Odpowiedz Link Zgłoś
zbalansowany Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 03:44 Ty felusiakowa opamietaj sie. Jezeli twoj kochany debilja wydaje na wojne w ktorej tylko hutzpiarstwo zyskuje miliardy dolarow a nie ma ich na zapewnienie opieki zdrowotnej dla dzieciakow z najbiedniejszych rodzin, to nawet taka inteligentna inaczej osoba jak ty powinna sie nad tym zastanowic. Jak nie to idz sie bujac na hustawke. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Słuchaj baranie 06.10.07, 04:33 Utrzymanie armii jest konstytucyjnym obowiazkiem a ubezpieczenie od wrzodów nie jest i nie powinno być. Tak jak ubezpieczenie samochodu, domu, życia nie jest i nie powinno być. Francja wydaje 45 mld na "zbrojenia" a przecież mogłaby za te pieniadze zlikwidować bezrobocie, prawda? Takie i inne bzdury czytam tu każdego dnia. Odwracanie kota ogonem i zamulanie wody. Czyste, krystaliczne bzdury. Porównuje sie pomarańcze do pomarańczy a nie do jabłek. Tak wiec nie można porównać wydatków militarnych Rosji i Chin do wydatków militarnych Francji, W. Brytanii i USA z tego prostego powodu, ze żołnież chiński i rosyjski nic nie kosztuje. Ostatni budżet Clintona, rok fiskalny 2001, zamknąl sie sumą 290 mld, bez wojen a pierwszy budżet Busha, uchwalony przed wojnami i przed 911 doszedł do 331 mld. A przecież za te pieniądze można byłoby zlikwidować głód w Afryce i ochronić Matke Ziemię przed skutkami globalnego ocieplenia. Na emerytów wydaje sie 728 mld. Gdyby pozbyć sie emerytów i wojska to mielibyśmy qolne 1400 mld za które można byłoby kupić Rosje i Chiny razem wziete. Albo wysłać na studia wszyskie dzieci na swiecie, nawet te niedorozwiniete. Naprawde ręce opadaja kiedy uzmysłowię sobie co tu czytam. Konspiracyjne teoryjki, o wstretnych Żydach, o temperaturze topienia stali nierdzewnej i o doopie Maryni przede wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
zbalansowany Re: Słuchaj baranie 08.10.07, 03:06 Felusiakowa gadasz bzdury i imputujesz ludziom teorie ktorych wcale nie promuja Utrzymanie armii jest konstytucyjnym obowiazkiem a ubezpieczenie od wrzodów nie > jest i nie powinno być wszystko sie zgadza, tylko ze jezeli dotyczy to zdrowia dzieciakow, to nawet jezeli cala wina moglbys obarczyc ich rodzicow (wcale tak nie jest) to w 21 wieku i w najbogatszym panstwie swiata powien istniec system zabezpieczen spolecznych ktory oslonil by je przed nieszczesciem. I nie pachnie takie rozwiazanie socjalizmem a oznacza po prostu zez panstwo wypelnia podstawowe obowiazki wobec obywateli, tak jak zapewnia im obrone w postaci armii. Jezeli natomiast panstwo przegina pale, wydaje na zbrojenia wiecej niz reszta swiata, zaczyna pelnic role swiatowego oprycha i jednoczesnie nie jest w stanie zapewnic opieki zdrowotnej dla najbardziej ptrzebujacych, zagrozonych i bezsilnych to to panstwo jest chore. I na takim etapie sa teraz USA. Tak wiec nie można porównać wydatków militarnych Rosji i Chin do wydatków > militarnych Francji, W. Brytanii i USA z tego prostego powodu, ze żołnież > chiński i rosyjski nic nie kosztuje. To nie dlatego Felusiakowa ze zolnierz rosyjski nic nie kosztuje, a dlatego ze zolnierz rosyjski juz dzisiaj nie walczy na drugim koncu swiata mordujac niewinnych i okupujac cudze ziemie i kradnac innym rope - to "troche" kosztuje. Ostatni budżet Clintona, rok fiskalny 2001, zamknąl sie sumą > 290 mld, bez wojen a pierwszy budżet Busha, uchwalony przed wojnami i przed 911 > doszedł do 331 mld. Budzet na 08 wynosi w zaleznosc od trgo jak liczyc 481 - 802 miliardow dolarow i to w sytuacji gdzie Ameryce nikt militarnie nie zagraza. Zobaczymy czym to sie skonczy, ale ja czarno przyszlosc widze. www.cdi.org/program/document.cfm?DocumentID=4102 Odpowiedz Link Zgłoś
porque Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 06:05 zbalansowany napisał: >Jezeli natomiast panstwo > przegina pale, wydaje na zbrojenia wiecej niz reszta swiata, >zaczyna pelnic role swiatowego oprycha To co USA wydaja na zbrojenia jest tylko malym ulamkiem ich rocznego GDP,ok. 4%, a ze ten maly ulamek rowny jest rocznemu GDP Rosji to juz nie Amerykanow zmartwienie.Rosja chcialaby wydawac wiecej ale nie moze. W ostatniej dekadzie Rosja i tak zwiekszyla wydatki na zbrojenia o 50% jednak nie moze dotrzymywac juz kroku Chinom, ktore zwiakszyly swoje wydatki o 165%, Indie o ponad 80% a np.Wielka Brytania o 54%. Ciekawe dlaczego tak wszyscy sie zbroja, ciekawe dlaczego Grecja wydaje na zdrojenia dosc pokazny % swojego GDP. >i jednoczesnie nie jest w stanie > zapewnic opieki zdrowotnej dla najbardziej ptrzebujacych, > zagrozonych i bezsilnych to Troskliwy odezwal sie,ktory wprowadzic chce dyktature. Nie zgadzam sie, zeby panstwo zapewnialo opieke zdrowotna mojej rodzinie, czy sie to podoba tobie czy tez nie. >to panstwo jest chore. I na takim etapie sa teraz USA. Oswiec mnie, kiedy to w swojej historii rzad USA zapewnial opieke zdrowotna i nie wydawal przy tym na zdrojenia polowy swiatowych wydatkow. >Zobaczymy czym to sie skonczy, ale ja czarno przyszlosc widze. Wykonczy to ciebie i nie pomoze nawet atrapa tzw. opieki zdrowotnej twojego rzadu. Za dekady jak juz gryzl bedziesz ziemie, beda nastepni, ktorzy podobnie przepowiadac beda czarna przyszlosc Ameryce podobnie jak wielu sfrustrowanych czynilo to dziesiatki lat temu i nawet nikt o nich nie chce wspominac. Odpowiedz Link Zgłoś
zbalansowany Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 09:37 porque Nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego USA wywala na zbrojenia o wiele wiecej procentowo i ilosciowo niz w najczarniejszych czasach zimnej wojny - i nie obiecuje ci ze to kiedykolwiek wezme za dobra monete. Troskliwy odezwal sie,ktory wprowadzic chce dyktature. Nie zgadzam sie, zeby > panstwo zapewnialo opieke zdrowotna mojej rodzinie, czy sie to podoba tobie czy > tez nie Masz klopoty ze zrozumieniem ( comprehension ) tekstu. Nigdzie nie pisalem o wprowadzeniu "obowiazku" korzystania z panstwowej opieki medycznej. Ty moze na nia nie liczysz, ale wiem ze w tym najzamozniejszym (podobno) kraju na swiecie wielu ludzi na opieke zdrowotna po prostu nie stac. Jezeli przeczytasz uwaznie moj tekst to zrozumiesz ze chodzilo mi o jakis system w ktorym DZIECI z najubozszych rodzin mogly liczyc na jakas pomoc. Nigdzie nie postulowalem wprowadzenia panstwowej opieki medycznej obejmujacej wsztstkich. Odpowiedz Link Zgłoś
zbalansowany Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 09:49 A swoja droga to ciekawia mnie Polacy ktorych poglady sa "na prawo" od prawicy amerykanskiej - musi to byc jakies zaslepienie neofity zafascynowanego Ameryka. www.guardian.co.uk/usa/story/0%2C%2C2182765%2C00.html Odpowiedz Link Zgłoś
porque Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 15:20 zbalansowany napisał: >musi to byc jakies zaslepienie neofity > zafascynowanego Ameryka. O prosze, nie mozna juz byc zafascynowanym tym fascynujacym krajem ;) Lewicowa miedzynarodowka zabrania? Chociaz podejrzewam, ze w zafascynowaniu daleko mi jeszcze do ciebie, nie trace przynajmniej cennego czasu na wertowanie internetowych materialow odnosnie Ameryki. Moze, gdybym mieszkal w innym nieciekawym miejscu, badz czul sie wyilozowany w nowej spolecznosci tez z zafascynowaniem czytalbym o Ameryce jak ty:) Ale czytaj dalej i oby jak najwiecej, byc moze dobrniesz kiedys do dobrych stron Ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
porque Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 15:07 zbalansowany napisał: > ale wiem ze w tym > najzamozniejszym (podobno) kraju na swiecie wielu ludzi na opieke > zdrowotna po prostu nie stac.Jezeli przeczytasz uwaznie moj tekst > to zrozumiesz ze chodzilo mi o jakis system w ktorym DZIECI z > najubozszych rodzin mogly liczyc na jakas pomoc. Tych co nie stac na ubezpieczenie zdrowotne objeci sa roznorodnymi programami, ktore lagodza badz tez pomagaja uniknac kosztow leczenia,chociazby Medicaid. Tych wiele milionow nieubezpieczonych moze liczyc na lepsza opieke jak niejeden ubezpieczony. Odpowiedz Link Zgłoś
porque Re: Słuchaj baranie 09.10.07, 07:36 zbalansowany napisał: >o w 21 wieku i w najbogatszym panstwie swiata powien > istniec system zabezpieczen spolecznych ktory oslonil by je przed > nieszczesciem. I nie pachnie takie rozwiazanie socjalizmem a oznacza > po prostu zez panstwo wypelnia podstawowe obowiazki wobec obywateli, Gdybys nie przebieral tylko w internetowych pomyjach bylbys moze i madrzejszy. "Medicaid is the United States health program for individuals and families with low incomes and resources. It is jointly funded by the states and federal government, and is managed by the states. Among the groups of people served by Medicaid are eligible low-income parents, children, seniors, and people with disabilities. Medicaid is the largest source of funding for medical and health-related services for people with limited income.According to CMS, the Medicaid program provided health care services to more than 46.0 million people in 2001.[4] In 2002, Medicaid enrollees numbered 39.9 million Americans, the largest group being children (18.4 million or 46 percent). It is estimated that 42.9 million Americans will be enrolled in 2004 (19.7 million of them children) at a total cost of $295 billion". en.wikipedia.org/wiki/Medicaid Odpowiedz Link Zgłoś
kaczkiwon Si vis pacem para bellum 06.10.07, 04:40 na twoim tylku lepiej wojny nam toczyc niz na moim. Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Si vis pacem para bellum 06.10.07, 06:55 Felusiak odpowiedz mu na to!! Odpowiedz Link Zgłoś
lukibiker Re: Amerykanie wydaja wiecej na zbrojenia wiecej 11.10.07, 10:26 Nic dziwnego, każa wojna napędza gospodarkę... Odpowiedz Link Zgłoś