Dodaj do ulubionych

Amerykanie wydaja wiecej na zbrojenia wiecej

04.10.07, 09:07


niz cala reszta swiata. Kto im tak zagraza? Gdzie tu jest sens?

www.globalsecurity.org/military/world/spending.htm
Obserwuj wątek
    • hubert100 Re: Amerykanie wydaja wiecej na zbrojenia wiecej 04.10.07, 09:13
      Tu chodzi o to aby oni zagrazali kazdemu i wszystkim.
    • zbalansowany Pewnie dlatego ze ogon merda psem 04.10.07, 09:19
      czyli zydostwo skolonizowalo USA i zalatwia przy pomocy i na koszt
      tego panstwa swoje problemy


      Iraq was never a threat to the U.S., it was a threat to Israel, but
      America did the fighting for Israel.


      It really is blatantly obvious. The Bush admin used 9/11 as an
      excuse to mobilise its army against Israel's enemies.

      Iraq was never a threat to the U.S., it was a threat to Israel, but
      America did the fighting for Israel.

      Now the same thing is happening again. Iran poses no threat to
      America, but the Israelis continuously cries that Tehran is going
      to "wipe them off the map", so they desperately want America to
      attack Iran.

      Any war against Iran would likely develop into the next world war,
      one shrouded in the futility of a nuclear "Holocaust" for the
      civilians of every country in the world.

      Whilst Israel continues to demand to have it's "Promised" ways
      fulfilled, the rest of us in the world are being used as pawns in
      the psychotic Zionist delusion.

      If a world war breaks out over Iran, make no mistake, we will all
      suffer and likely die a nuclear death.

      Tim from Australia

    • j-k no widac jakis jest, skoro o robia :) 04.10.07, 13:21
      ciagle slychac glosy, ze na wojne w Iraku wydaje sie za malo
      pieniedzy...
      np. zolnierze sami sobie kupuja (lepsze) kamizelki kuloodporne...

      wiec pewnie powinni wydawac jeszcze wiecej, z czym sie zgadzam...
      tyle tylko, ze nie stac juz ich na to :)))
      • hubert100 Re: no widac jakis jest, skoro o robia :) 04.10.07, 14:17
        Niema pieniedzy? Izrael bogaty kraj powinien kupic kamizelki dla
        zolnierzy w Iraku.
    • pana.cea wszystkie imperia, ktore tak czynily upadly 05.10.07, 08:45
      rzad USA morduje wlasny kraj.
      • misterpee Re: bankrupcja na horyzoncie. 05.10.07, 11:41
        te biliony dolarow wydawane na zbrojenia i wojne sa poprostu
        stracone. Z taka kolosalna maszyna wojenna nie moga opanowac tak
        malego kraju jak Irak? pieniadze i bomby to nie wszystko. Potrzebne
        jest rowniez humanitarne rozwiazanie, a tego zupelnie nie ma w
        programie okupantow. Program jest jeden - zniszczenie i
        zantagonizowanie reszty swiata. Najbardziej zadowolone z tego sa
        Chiny i Rosja.
        • gurru Re: bankrupcja na horyzoncie. 05.10.07, 17:21
          Chiny i Rosja niedlugo zapanują nad USA, wykupią ich.
        • j-k Rosja tak, Chiny - ne. 08.10.07, 15:22
          misterpee napisała:
          Najbardziej zadowolone z tego sa Chiny i Rosja.


          Rosja tak, Chiny nie. Wysoka cena ropy jest Chinom absolutnie
          nie na reke.

          Widzisz, ze o strategicznej wspolnocie interesow
          Rosyjsko-Chinskich - nie ma mowy :)))
    • felusiak1 Paranoja postepuje 05.10.07, 17:16
      zbalansowany napisał, ze najbardziej zadowolony jest Izrael a misterpee, ze
      Rosja i Chiny. Mniemam zatem, ze Rosja i Chiny idą ręka w rękę z Izraelem.
      Japonia nie ma armii a wydaje prawie tyle co Wielka Brytania. Ciekawe na co?
      I zeby was dobić do cna i pokazać jakimi jesteście koniami to powiem wam, ze
      dane sa nieporównywalne. Nie można porównać wydatków Rosji i Chin z wydatkami
      USA. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ze w Rosji i Chinach personel nie
      kosztuje nic a w USA, Francji, W. Brytanii
      kosztuje krocie. Zawodowe wojsko nie służy za paczke "sportów".
      • hubert100 Re: Paranoja postepuje 05.10.07, 17:31
        Ty Felusiakowa pracuj ta swoja "mieka buzia" dobrze w swoim Escort
        Agency w Detroit.Musisz zarobic aby odprowadzic podatek na zbrojenia
        USA.Z przelicznikiem dolara jaki jest teraz proponuje oglosic sie w
        Polsce.Napewno dostaniesz z tamtad tez "klijentow".Good luck.
        • warmi2 Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 04:22
          Jak to mowia ... jak ktos glupoty wali to w sumie mozna wybaczyc ..
          zdarza sie, nie wszyscy codziennie jestesmy geniuszami.

          Czego nie da sie wybaczyc to prob zablysniecia dowcipem od goscia ,
          przy ktorego dowcipach nawet wlasna zona smiala sie z grzecznosci.

          • hubert100 Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 06:58
            Widac od razu Warmi ze Felusiakowa z grzecznosci od ciebie pieniedzy
            nie wziela.
      • zbalansowany Re: Paranoja postepuje 06.10.07, 03:44
        Ty felusiakowa opamietaj sie.
        Jezeli twoj kochany debilja wydaje na wojne w ktorej tylko
        hutzpiarstwo zyskuje miliardy dolarow a nie ma ich na zapewnienie
        opieki zdrowotnej dla dzieciakow z najbiedniejszych rodzin, to nawet
        taka inteligentna inaczej osoba jak ty powinna sie nad tym
        zastanowic. Jak nie to idz sie bujac na hustawke.
        • felusiak1 Słuchaj baranie 06.10.07, 04:33
          Utrzymanie armii jest konstytucyjnym obowiazkiem a ubezpieczenie od wrzodów nie
          jest i nie powinno być. Tak jak ubezpieczenie samochodu, domu, życia nie jest i
          nie powinno być.
          Francja wydaje 45 mld na "zbrojenia" a przecież mogłaby za te pieniadze
          zlikwidować bezrobocie, prawda? Takie i inne bzdury czytam tu każdego dnia.
          Odwracanie kota ogonem i zamulanie wody. Czyste, krystaliczne bzdury.

          Porównuje sie pomarańcze do pomarańczy a nie do jabłek.
          Tak wiec nie można porównać wydatków militarnych Rosji i Chin do wydatków
          militarnych Francji, W. Brytanii i USA z tego prostego powodu, ze żołnież
          chiński i rosyjski nic nie kosztuje.
          Ostatni budżet Clintona, rok fiskalny 2001, zamknąl sie sumą
          290 mld, bez wojen a pierwszy budżet Busha, uchwalony przed wojnami i przed 911
          doszedł do 331 mld.
          A przecież za te pieniądze można byłoby zlikwidować głód w Afryce i ochronić
          Matke Ziemię przed skutkami globalnego ocieplenia.
          Na emerytów wydaje sie 728 mld. Gdyby pozbyć sie emerytów i wojska to mielibyśmy
          qolne 1400 mld za które można byłoby kupić Rosje i Chiny razem wziete.
          Albo wysłać na studia wszyskie dzieci na swiecie, nawet te niedorozwiniete.

          Naprawde ręce opadaja kiedy uzmysłowię sobie co tu czytam. Konspiracyjne
          teoryjki, o wstretnych Żydach, o temperaturze
          topienia stali nierdzewnej i o doopie Maryni przede wszystkim.
          • zbalansowany Re: Słuchaj baranie 08.10.07, 03:06
            Felusiakowa gadasz bzdury i imputujesz ludziom teorie ktorych wcale
            nie promuja

            Utrzymanie armii jest konstytucyjnym obowiazkiem a ubezpieczenie od
            wrzodów nie
            > jest i nie powinno być

            wszystko sie zgadza, tylko ze jezeli dotyczy to zdrowia dzieciakow,
            to nawet jezeli cala wina moglbys obarczyc ich rodzicow (wcale tak
            nie jest) to w 21 wieku i w najbogatszym panstwie swiata powien
            istniec system zabezpieczen spolecznych ktory oslonil by je przed
            nieszczesciem. I nie pachnie takie rozwiazanie socjalizmem a oznacza
            po prostu zez panstwo wypelnia podstawowe obowiazki wobec obywateli,
            tak jak zapewnia im obrone w postaci armii. Jezeli natomiast panstwo
            przegina pale, wydaje na zbrojenia wiecej niz reszta swiata, zaczyna
            pelnic role swiatowego oprycha i jednoczesnie nie jest w stanie
            zapewnic opieki zdrowotnej dla najbardziej ptrzebujacych,
            zagrozonych i bezsilnych to to panstwo jest chore. I na takim etapie
            sa teraz USA.

            Tak wiec nie można porównać wydatków militarnych Rosji i Chin do
            wydatków
            > militarnych Francji, W. Brytanii i USA z tego prostego powodu, ze
            żołnież
            > chiński i rosyjski nic nie kosztuje.

            To nie dlatego Felusiakowa ze zolnierz rosyjski nic nie kosztuje, a
            dlatego ze zolnierz rosyjski juz dzisiaj nie walczy na drugim koncu
            swiata mordujac niewinnych i okupujac cudze ziemie i kradnac innym
            rope - to "troche" kosztuje.


            Ostatni budżet Clintona, rok fiskalny 2001, zamknąl sie sumą
            > 290 mld, bez wojen a pierwszy budżet Busha, uchwalony przed
            wojnami i przed 911
            > doszedł do 331 mld.

            Budzet na 08 wynosi w zaleznosc od trgo jak liczyc 481 - 802
            miliardow dolarow i to w sytuacji gdzie Ameryce nikt militarnie nie
            zagraza. Zobaczymy czym to sie skonczy, ale ja czarno przyszlosc
            widze.

            www.cdi.org/program/document.cfm?DocumentID=4102
            • porque Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 06:05
              zbalansowany napisał:
              >Jezeli natomiast panstwo
              > przegina pale, wydaje na zbrojenia wiecej niz reszta swiata, >zaczyna pelnic
              role swiatowego oprycha

              To co USA wydaja na zbrojenia jest tylko malym ulamkiem ich rocznego GDP,ok. 4%,
              a ze ten maly ulamek rowny jest rocznemu GDP Rosji to juz nie Amerykanow
              zmartwienie.Rosja chcialaby wydawac wiecej ale nie moze. W ostatniej dekadzie
              Rosja i tak zwiekszyla wydatki na zbrojenia o 50% jednak nie moze dotrzymywac
              juz kroku Chinom, ktore zwiakszyly swoje wydatki o 165%, Indie o ponad 80% a
              np.Wielka Brytania o 54%. Ciekawe dlaczego tak wszyscy sie zbroja, ciekawe
              dlaczego Grecja wydaje na zdrojenia dosc pokazny % swojego GDP.


              >i jednoczesnie nie jest w stanie
              > zapewnic opieki zdrowotnej dla najbardziej ptrzebujacych,
              > zagrozonych i bezsilnych to
              Troskliwy odezwal sie,ktory wprowadzic chce dyktature. Nie zgadzam sie, zeby
              panstwo zapewnialo opieke zdrowotna mojej rodzinie, czy sie to podoba tobie czy
              tez nie.

              >to panstwo jest chore. I na takim etapie sa teraz USA.

              Oswiec mnie, kiedy to w swojej historii rzad USA zapewnial opieke zdrowotna i
              nie wydawal przy tym na zdrojenia polowy swiatowych wydatkow.

              >Zobaczymy czym to sie skonczy, ale ja czarno przyszlosc widze.

              Wykonczy to ciebie i nie pomoze nawet atrapa tzw. opieki zdrowotnej twojego
              rzadu. Za dekady jak juz gryzl bedziesz ziemie, beda nastepni, ktorzy podobnie
              przepowiadac beda czarna przyszlosc Ameryce podobnie jak wielu sfrustrowanych
              czynilo to dziesiatki lat temu i nawet nikt o nich nie chce wspominac.



              • zbalansowany Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 09:37
                porque

                Nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego USA wywala na zbrojenia o
                wiele wiecej procentowo i ilosciowo niz w najczarniejszych czasach
                zimnej wojny - i nie obiecuje ci ze to kiedykolwiek wezme za dobra
                monete.

                Troskliwy odezwal sie,ktory wprowadzic chce dyktature. Nie zgadzam
                sie, zeby
                > panstwo zapewnialo opieke zdrowotna mojej rodzinie, czy sie to
                podoba tobie czy
                > tez nie

                Masz klopoty ze zrozumieniem ( comprehension ) tekstu. Nigdzie nie
                pisalem o wprowadzeniu "obowiazku" korzystania z panstwowej opieki
                medycznej. Ty moze na nia nie liczysz, ale wiem ze w tym
                najzamozniejszym (podobno) kraju na swiecie wielu ludzi na opieke
                zdrowotna po prostu nie stac. Jezeli przeczytasz uwaznie moj tekst
                to zrozumiesz ze chodzilo mi o jakis system w ktorym DZIECI z
                najubozszych rodzin mogly liczyc na jakas pomoc. Nigdzie nie
                postulowalem wprowadzenia panstwowej opieki medycznej obejmujacej
                wsztstkich.
                • zbalansowany Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 09:49
                  A swoja droga to ciekawia mnie Polacy ktorych poglady sa "na prawo"
                  od prawicy amerykanskiej - musi to byc jakies zaslepienie neofity
                  zafascynowanego Ameryka.

                  www.guardian.co.uk/usa/story/0%2C%2C2182765%2C00.html
                  • porque Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 15:20
                    zbalansowany napisał:

                    >musi to byc jakies zaslepienie neofity
                    > zafascynowanego Ameryka.

                    O prosze, nie mozna juz byc zafascynowanym tym fascynujacym krajem ;)
                    Lewicowa miedzynarodowka zabrania?
                    Chociaz podejrzewam, ze w zafascynowaniu daleko mi jeszcze do ciebie, nie trace
                    przynajmniej cennego czasu na wertowanie internetowych materialow odnosnie Ameryki.
                    Moze, gdybym mieszkal w innym nieciekawym miejscu, badz czul sie wyilozowany w
                    nowej spolecznosci tez z zafascynowaniem czytalbym o Ameryce jak ty:) Ale czytaj
                    dalej i oby jak najwiecej, byc moze dobrniesz kiedys do dobrych stron Ameryki.
                • porque Re: Urojenia wizjonarzy 08.10.07, 15:07
                  zbalansowany napisał:

                  > ale wiem ze w tym
                  > najzamozniejszym (podobno) kraju na swiecie wielu ludzi na opieke
                  > zdrowotna po prostu nie stac.Jezeli przeczytasz uwaznie moj tekst
                  > to zrozumiesz ze chodzilo mi o jakis system w ktorym DZIECI z
                  > najubozszych rodzin mogly liczyc na jakas pomoc.

                  Tych co nie stac na ubezpieczenie zdrowotne objeci sa roznorodnymi programami,
                  ktore lagodza badz tez pomagaja uniknac kosztow leczenia,chociazby Medicaid.
                  Tych wiele milionow nieubezpieczonych moze liczyc na lepsza opieke jak niejeden
                  ubezpieczony.
            • porque Re: Słuchaj baranie 09.10.07, 07:36
              zbalansowany napisał:

              >o w 21 wieku i w najbogatszym panstwie swiata powien
              > istniec system zabezpieczen spolecznych ktory oslonil by je przed
              > nieszczesciem. I nie pachnie takie rozwiazanie socjalizmem a oznacza
              > po prostu zez panstwo wypelnia podstawowe obowiazki wobec obywateli,

              Gdybys nie przebieral tylko w internetowych pomyjach bylbys moze i madrzejszy.

              "Medicaid is the United States health program for individuals and families with
              low incomes and resources. It is jointly funded by the states and federal
              government, and is managed by the states. Among the groups of people served by
              Medicaid are eligible low-income parents, children, seniors, and people with
              disabilities. Medicaid is the largest source of funding for medical and
              health-related services for people with limited income.According to CMS, the
              Medicaid program provided health care services to more than 46.0 million people
              in 2001.[4] In 2002, Medicaid enrollees numbered 39.9 million Americans, the
              largest group being children (18.4 million or 46 percent). It is estimated that
              42.9 million Americans will be enrolled in 2004 (19.7 million of them children)
              at a total cost of $295 billion".

              en.wikipedia.org/wiki/Medicaid




    • kaczkiwon Si vis pacem para bellum 06.10.07, 04:40
      na twoim tylku lepiej wojny nam toczyc niz na moim.
      • hubert100 Re: Si vis pacem para bellum 06.10.07, 06:55
        Felusiak odpowiedz mu na to!!
    • lukibiker Re: Amerykanie wydaja wiecej na zbrojenia wiecej 11.10.07, 10:26
      Nic dziwnego, każa wojna napędza gospodarkę...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka