Gość: Cogito Re: BSE??? IP: *.icis.pcz.pl 20.11.03, 11:40 To juz jest szczyt bezczelnosci! Przeciez BSE zrodzilo sie w UE a nie w Polsce!!! To nie my karmilismy krowy zmielonymi oponami i wsciekla padlina... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dj daddy Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.eurocontrol.be 20.11.03, 11:44 Holendrzy to sa zarozumiale bydlo, mysla ze sa pepkiem europy. A tak naprawde to proste hermetyczne panstwo. Ksenofobia na kazdym kroku procz tulipanow nic tam niema. Przez takich politykow jak powstaly wojny swiatowe i probuja zwalic winne na polakow za swoje nieudolne rzady. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W.Jura Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.net-81-220-156.grenoble.rev.numericable.fr 20.11.03, 12:10 Czy Unia boi sie Polakow?Przeciez nie tylko my mamy do nich dolaczyc w 2004.Nie jestesmy krajem latwym do negocjacji i dlatego chca nam utrudniac integracje.A pracowac bedziemy wszyscy w Chinach,bo tylko tam wielcy tego swiata chca inwestowac.Rynek pracy w Europie umiera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clarus Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 12:56 Potwierdza się znów to, o czym mówili od dawna euro-sceptycy: Polska wg Holendrów lub innych U-europejczyków jest cacy i chcemy ją u siebie w UE jako RYNEK ZBYTU (w końcu to prawie 40mln klientów), ale jeśli chcecie Polaczki tu pracować albo dostać równe prawa - to spadajcie na drzewo, bo nam się to nie opłaca. Czyli podwójna moralność - z czego Holendrzy są chyba b. dumni. Ale nie ma się co martwić - i tak niedługo Unię (z nami czy bez) przykryją czapkami Chińczycy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Holender Odpier... się od Holendrów IP: *.atol.com.pl / 10.0.2.* 20.11.03, 12:54 Sami bronicie swój rynek pracy przed chołotą za Bóga a im się dziwicie, jak tacy mądży jesteście to otwórzcie granicę dla robotników ze wschodu wtedy bezrobocie wzrośnie do 50-60 %. W pełni ich obawy rozumiem. BRAWO HOLENDROM. Może się czegoś od nich nauczycie, chołoto z Warszawy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:05 Gość portalu: Holender napisał(a): > Sami bronicie swój rynek pracy przed chołotą za Bóga a im się > dziwicie, jak tacy mądży jesteście to otwórzcie granicę dla > robotników ze wschodu wtedy bezrobocie wzrośnie do 50-60 %. W > pełni ich obawy rozumiem. BRAWO HOLENDROM. Może się czegoś od > nich nauczycie, chołoto z Warszawy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:06 Sorry! Uciekła gdzieś odpowiedź. Oto ona: Z za BUga to niewiele krajów ma przystąpić do UE, a z tych które przystąpią chętni do pracy w Polsce będą mogli ją znaleźć. Poza tym są to dosyć małe kraje i nawet Holendrzy się ich nie boją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Holender Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.atol.com.pl / 10.0.2.* 20.11.03, 13:20 Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców, załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów i ... Pracy wszyscy na pewno nie znajdą a ja nie mówię o tych zdeterminowanych, którzy zarabiają w Polsce 500-600 zl na miesiąc oni też nie mają wiele do stracenia a to kolejnych parę milionów, do wyjazdu, Clarus musisz wiedzieć że są w Polsce ludzie bezrobotni i zarabiający bardzo mało, oni tam pojadą i zrobią nam opinie i z pewnością nie znajdą tam pracy, HOLANDIA - bilet do nikąd!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angol Re: Odpier... się od Holendrów IP: 62.77.180.* 20.11.03, 13:47 Gość portalu: Holender napisał(a): > Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców, > załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona > ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów > i ... Pracy wszyscy na pewno nie znajdą a ja nie mówię o tych > zdeterminowanych, którzy zarabiają w Polsce 500-600 zl na > miesiąc oni też nie mają wiele do stracenia a to kolejnych parę > milionów, do wyjazdu, Clarus musisz wiedzieć że są w Polsce > ludzie bezrobotni i zarabiający bardzo mało, oni tam pojadą i > zrobią nam opinie i z pewnością nie znajdą tam pracy, HOLANDIA - > bilet do nikąd!!! czy ty juz calkiem ocipiales ty myslisz ze wszyscy wyjada do tej zasranej holandi po pierwsze musisz znac jezyk po drugie musisz sie gdzies zatrzymac a po trzecie to jest kraj czarnuchow prawdziwych holendrow juz nie ma i jakim musisz byc desperatem zeby tam pojechac to nie jest takie latwe i wcale tak nie bedzie ze wszyscy zaczna nagle wyjezdzac to jest bardzo glupie rozumowanie ja znam doskonale jezyk angielski i spokojnie bym dal sobie rade ale nie jade i jestem bezrobotnym a tak nawiasem mowiac to podejrzewam ze ty pracujesz wholandi i sie porostu boisz a tu nie ma czego to nie bedzie tak ze wszyscy nagle wyjada do holandi a moze pojada sprobuja i wroca bo tak tez czesto bywa pozdrawiam i be cool Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:56 Wszystko to prawda, ale jak nie znajdą pracy to czego się Holendrzy boją? A jak znajdą, to widocznie niektórzy Holendrzy tego chcą. Restrykcje na tym etapie intetegracji zapewniają Holandii niezły komfort psychiczny: jak wprowadzą zakaz zatrudniania Polaków - to Polacy się nie zatrudnią i wtedy po 1.V. statystyczny Holender będzie mógł powiedzieć: "mieliśmy rację, dobrze, że wprowadziliśmy zakaz, bo tani Polacy nie zalali nas". Dlaczego nie chcą wrowadzić takich zakazów dla wszystkich kandydatów? A gzie ich sławetna tolerancja? Tolerują swoich "kochających inaczej", to dlaczego nie mogą tolerować Polaka szukającego pracy a nie jałmużby. Czyżby Polak był gorszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mil "Holender" nie jest Holendrem IP: *.science.uva.nl 20.11.03, 14:56 Gość portalu: Holender napisał(a): > Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców, Facet, co Ty za bzdury opowiadasz?! Podpisujesz sie "Holender", a nie wiesz, ze ten kraj ma SZESNASCIE milionow mieszkancow, nie PIEC?! Czys Ty w tej Holandii kiedykolwiek byl? Holandia ma najwieksza gestosc zaludnienia w Europie (pomijajac oczywiscie rozne panstwa-miasta w stylu Luksemburga) i jest jednym z najwiekszych platnikow netto do budzetu Unii. Przypuszczam, ze w przeliczeniu na jednego mieszkanca albo na kilometr kwadratowy bije pod tym wzgledem Niemcy na glowe. Wiec, jako ten, kto wyklada kase, ma prawo wymagac od Polski wiecej niz inni. Co nie zmienia faktu, ze proby wprowadzenia w ostatniej chwili takich obostrzen o jakich teraz mowa i ja uwazam za SKANDAL (choc mnie one akurat nie dotkna, bo mieszkajac tu wiecej niz 3 lata nie potrzebuje zezwolenia na prace). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sentencius podstawy geografii... IP: 5.1.* / *.kennisnet.nl 20.11.03, 15:13 Gość portalu: Holender napisał(a): Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców, załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów ... Nie tylko Clarus,ale i ja nie przypuszczalem,ze Holandia liczy jedynie 5 mln.mieszkancow.A mieszkam tu juz dluzszy czas i zawsze sadzilem,ze naleze do ponad 15 mln.spolecznosci,ale to tak tytulem dygresji.Abstrahujac juz od blokady rynku pracy i restrykcji eksportow-importowych chcialbym widziec miny tych wszystkich,ktorzy wymachujac niebieskimi choragiewkami tak ochoczo pelna piersia spiewali nowy hymn Polski.Te fety i tance na rynkach polskich miast gdzie swietowano wstapienie do Wielkiej Rodziny Narodow czyli Eurokolchozu,chociaz w charakterze ubogiego kuzyna z prowincji.Teraz i nawet slepi widza,ze na dobra sprawe wszystko pozostalo po staremu.Niby jestesmy w Unii,ale paszporty dalej obowiazuja,pracowac i handlowac jak nie mozna bylo tak idalej nie wolno(tylko na dodatek trzeba skladki placic) wiec i perspektywa pozostala rowniez niezmieniona NAFTA albo....Bialorus! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Genia Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.telia.com 20.11.03, 13:35 TY "dupku"glupi Jak ty mozesz Holandie porownac do POLSKI.Duza korupcja,kurestwo i oszustwo to wlasnie tam ma miejsce.Polska powinna zakonczyc handel z Halandia z uwagi na ich rasistowskie podejscie do EUROPY WSCHODNIEJ.Wylacz sie z tej dyskusji bo wychodzi ci sloma z butow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziennikarz z Holandii Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.speed.planet.nl 20.11.03, 13:21 Robert Sołtyk korespondent GW w Brukseli napisał z Hagi: „Debata ratyfikacyjna w Hadze - jak ta rok temu o kandydatach do Unii, przed decyzją o rozszerzeniu UE - była populistyczną licytacją podważającą właściwie sens europejskiej integracji”. Niestety z tą oceną całkowicie się nie zgadzam. To karykatura haskiej debaty. Byłam jako dziennikarz polski - władająca jezykiem niderlandzkim - obecna w haskim parlamencie na obu debatach i stwierdzam z czystym sumieniem, że nie ma wręcz skali porównawczej. Debata w miniona środę była wyważona, spokojna i w niczym nie przypominała debaty z 23.10.2002 roku! To pierwsze zdanie red. Sołtyka narzuciło ton całej korespondencji z Hagi tj. o krzyku na Polskę za zaległości, braki i chęć odcięcia „tanich Polaków’ od holenderskiego rynku pracy. Zamiast wytłumaczyć w ogóle dlaczego te słowa padły. Dlaczego debata taka, a nie inaczej przebiegala, nie zrozumiały media polskie (korespondenci z Brukseli przybyli do Hagi jak zwykle na jeden dzień), bo nie zadano sobie trudu zagłębienia się w dyskurs w Holandii. Korespondenci wsparli się słowami dezaprobaty przebywającego w Hadze marszałka Senatu prof. Pastusiaka, który powiedzial, że to chaos albo grzech- wiarołomstwo, że premier mówił co innego a poseł chadecki dąży do czegoś innego. Prof. Pastusiak też nie był powiadomiony, że w Holandii panuje obecnie dualizm pomiędzy rzadem a klubami poselskimi VVD i CDA. Tego nie napisano. Odnotowano tylko impresje z debaty, a na dodatek GW nakarmiła czytelnika najgorszymi cytatami z tejże debaty. Tak słowa te padły, bo obawy, co do skutków rozszerzenia są niestety po obu stronach. Nie tylko Polacy mają na to patent. Obawy mają także politycy prawicy holenderskiej z VVD, CDA i LPF. To właśnie im socjaldemokrata Frans Timmermans - broniąc Polskę - zarzucał populizm, mówiąc ze ich obawy nie są poparte faktami. A co robi GW? Powtarza populistyczny krzyk prawicy holenderskiej opisując go na łamach gazety. Faktycznie dolewając oliwy do ognia w Polsce, krzewiąc tym samym nienawiść do Holandii. A skutki są już jest widoczne w pisanych mailach-komentarzach do artykulu o debacie parlamentarnej w Holandii. Zdaniem rzetelnej gazety jest oddawanie rzeczywistej sytuacji, a jeśli jest ona negatywna to ją trzeba skomentować i wytłumaczyć. A nie dolewać oliwy do ognia eurosceptykow i krzewienie anty- holenderskich nastrojów w kraju. Niestety jeszcze gorszy był komentarz Jacka Pawlickiego w środowym wydaniu internetowym (na cale szczęście już go dzisiaj nie ma na stronach internetowych), bo dorzucił jeszcze: “Nie zabrakło też tyrad o złym traktowaniu homoseksualistów...”. No cóż, będąc w Hadze w parlamencie żadnych tyrad nie słyszałam! Pawlicki kończy: „Panowie Holendrzy, jeśli zamkniecie swój rynek pracy przed nami, kto będzie skakał koło waszych wychuchanych cebulek? Kto będzie sortował wasze pomidory? My mścić się nie będziemy, nadal będziemy kupowali wasze tulipany.” Drogi Jacku, cynizmu Tobie nie brak. Za co ta złość na Holendrów? Piszesz dalej: „Holandia nie powstrzyma nas na drodze do Unii”. Zgadza się, bo Holandia chce Polski w UE i tak zagłosuje w następny wtorek haski parlament. A robiąc uwagi Holandia chce Polskę zmobilizować do wysiłku. Nie zapominajcie, że Holandia robi Polsce z całą 15-tką miejsce w UE (kraj ten zaakceptował skutek rozszerzenia, że będzie miał mniej głosów w Radzie!). Rozumiem, że macie Panowie Soltyk i Pawlicki już dosyć tej litanii uwag i braków płynących z całej 15-tki, ale przez to trzeba przejść. Z urażonym honorem nic w UE się nie zdziała. A wobec czytelnika trzeba mieć jako dziennikarz odpowiedzialność i krzewić zrozumienie, a nie siać zamęt! A jak będą wyglądać stosunki pomiędzy Holandia a Polska już w UE, jeśli wielu Polaków będzie ziać nienawiścią do Holendrów czytając m.in. Wasze tendencyjne artykuły? Zastanówcie sie co robicie, powtarzam słowa z debaty socjaldemokratycznego posła Fransa Timmermansa, bo te słowa są właśnie godne powtórzenia. Małgorzata Bos-Karczewska, Haga Odpowiedz Link Zgłoś
zapluty.karzel.reakcji Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac 20.11.03, 14:03 nie przejmuj sie za bardzo, czytajac forum mozna latwo zauwazyc, ze Polacy tu obecni zieja nienawiscia do wszystkiego co sie rusza. Zawsze znajda jakis powod, jak nie jakas przegrana wojna (a bylo ich), to jakies kompleksy odnowione jakims nowym wydarzeniem... i tak to sie kreci. Polacy narod dumny i zakompleksiony wiec musza nienawidzic. Ktos tam powiedzial kiedys "mysle wiec jestem" Ja Polak z formu GW moge z duma mu odpowiedziec "nienawidze wiec jestem"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Holandii Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.speed.planet.nl 20.11.03, 22:30 Debata byla tutaj prawie nie zauwazona. Zanalazlem tylko krotki material zamieszczony na portalu planet.nl, ktory tez sie koncentrowal tylko na naszych wadach i byl podobny w tonie do wypowiedzi z GW. Ty nawolujesz nas do zrozumienia Holendrow, szkoda tylko ze oni nie chca zrozumiec nas. Jeden z komentarzy do wypowiedzi pana Pawlickiego (moze troche zbyt emocjonalnie) ale jednak przedstawia jak nas Holendrzy widza i jakimi podaja Polakow Holenderskie media. Mieszkam tutaj od lat i jest mi bardzo trudno znalezc jakiekolwiek wypowiedzi, ktore bylyby nam przychylne. Wedlug mnie komentarz Gazety Wyborczej niestety oddaje ogolny ton debaty (szeroko rozumianej, nie tylko tej w parlamencie) na temat rozszerzenia Europy na wschod. A ze jest to ton dosc histeryczny to winilbym za to obie strony. Choc mnie sie wydaje, ze mogliby sobie odpuscic. Wedlug mnie to dosc juz tego odgrywania sie na Polakach. Nie dziw sie wiec, ze ludziom puszczaja nerwy. Pozdrawiam, Andrzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.adsl.wanadoo.nl 21.11.03, 19:17 Pomijajac cala panike wokol tematu.. Ja sie pytam - jak zachowaliby sie Polacy gdyby mieszkali w spokojnym kraju, w miare wygodnie, nie robiac krzywdy nikomu, bezrobocie w granicach rozsadku, socjalne zaplecze, pewnosc bytu, rzetelnosc prawa, a wszystko to staneloby pod znakiem zapytania w momencie otwarcia granic na sasiadujacy (lub prawie- sasiadujacy) kraj, z ktorego statystyki donosza, ze chec emigracji za praca z wymaganiami finansowymi o 2/3 nizszymi wyraza duza czesc bezrobotnych, a bezrobocie w tym wielomilionowym sasiednim kraju przekracza 20%? Odpowiedz Link Zgłoś