Dodaj do ulubionych

Holenderski parlament debatował nad ratyfikacją...

    • Gość: Cogito Re: BSE??? IP: *.icis.pcz.pl 20.11.03, 11:40
      To juz jest szczyt bezczelnosci! Przeciez BSE zrodzilo sie w UE
      a nie w Polsce!!! To nie my karmilismy krowy zmielonymi oponami
      i wsciekla padlina...
    • Gość: dj daddy Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.eurocontrol.be 20.11.03, 11:44
      Holendrzy to sa zarozumiale bydlo, mysla ze sa pepkiem europy. A
      tak naprawde to proste hermetyczne panstwo. Ksenofobia na kazdym
      kroku procz tulipanow nic tam niema. Przez takich politykow jak
      powstaly wojny swiatowe i probuja zwalic winne na polakow za
      swoje nieudolne rzady.
    • Gość: W.Jura Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.net-81-220-156.grenoble.rev.numericable.fr 20.11.03, 12:10
      Czy Unia boi sie Polakow?Przeciez nie tylko my mamy do nich
      dolaczyc w 2004.Nie jestesmy krajem latwym do negocjacji i
      dlatego chca nam utrudniac integracje.A pracowac bedziemy
      wszyscy w Chinach,bo tylko tam wielcy tego swiata chca
      inwestowac.Rynek pracy w Europie umiera.
      • Gość: Clarus Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 12:56
        Potwierdza się znów to, o czym mówili od dawna euro-sceptycy:
        Polska wg Holendrów lub innych U-europejczyków jest cacy i
        chcemy ją u siebie w UE jako RYNEK ZBYTU (w końcu to prawie
        40mln klientów), ale jeśli chcecie Polaczki tu pracować albo
        dostać równe prawa - to spadajcie na drzewo, bo nam się to nie
        opłaca. Czyli podwójna moralność - z czego Holendrzy są chyba b.
        dumni. Ale nie ma się co martwić - i tak niedługo Unię (z nami
        czy bez) przykryją czapkami Chińczycy.
    • Gość: Holender Odpier... się od Holendrów IP: *.atol.com.pl / 10.0.2.* 20.11.03, 12:54
      Sami bronicie swój rynek pracy przed chołotą za Bóga a im się
      dziwicie, jak tacy mądży jesteście to otwórzcie granicę dla
      robotników ze wschodu wtedy bezrobocie wzrośnie do 50-60 %. W
      pełni ich obawy rozumiem. BRAWO HOLENDROM. Może się czegoś od
      nich nauczycie, chołoto z Warszawy!!!
      • Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:05
        Gość portalu: Holender napisał(a):

        > Sami bronicie swój rynek pracy przed chołotą za Bóga a im się
        > dziwicie, jak tacy mądży jesteście to otwórzcie granicę dla
        > robotników ze wschodu wtedy bezrobocie wzrośnie do 50-60 %. W
        > pełni ich obawy rozumiem. BRAWO HOLENDROM. Może się czegoś od
        > nich nauczycie, chołoto z Warszawy!!!
        • Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:06
          Sorry! Uciekła gdzieś odpowiedź. Oto ona:
          Z za BUga to niewiele krajów ma przystąpić do UE, a z tych które
          przystąpią chętni do pracy w Polsce będą mogli ją znaleźć. Poza
          tym są to dosyć małe kraje i nawet Holendrzy się ich nie boją.
          • Gość: Holender Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.atol.com.pl / 10.0.2.* 20.11.03, 13:20
            Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców,
            załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona
            ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów
            i ... Pracy wszyscy na pewno nie znajdą a ja nie mówię o tych
            zdeterminowanych, którzy zarabiają w Polsce 500-600 zl na
            miesiąc oni też nie mają wiele do stracenia a to kolejnych parę
            milionów, do wyjazdu, Clarus musisz wiedzieć że są w Polsce
            ludzie bezrobotni i zarabiający bardzo mało, oni tam pojadą i
            zrobią nam opinie i z pewnością nie znajdą tam pracy, HOLANDIA -
            bilet do nikąd!!!
            • Gość: angol Re: Odpier... się od Holendrów IP: 62.77.180.* 20.11.03, 13:47
              Gość portalu: Holender napisał(a):

              > Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców,
              > załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona
              > ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów
              > i ... Pracy wszyscy na pewno nie znajdą a ja nie mówię o tych
              > zdeterminowanych, którzy zarabiają w Polsce 500-600 zl na
              > miesiąc oni też nie mają wiele do stracenia a to kolejnych
              parę
              > milionów, do wyjazdu, Clarus musisz wiedzieć że są w Polsce
              > ludzie bezrobotni i zarabiający bardzo mało, oni tam pojadą i
              > zrobią nam opinie i z pewnością nie znajdą tam pracy,
              HOLANDIA -
              > bilet do nikąd!!! czy ty juz calkiem ocipiales ty myslisz ze
              wszyscy wyjada do tej zasranej holandi po pierwsze musisz znac
              jezyk po drugie musisz sie gdzies zatrzymac a po trzecie to jest
              kraj czarnuchow prawdziwych holendrow juz nie ma i jakim musisz
              byc desperatem zeby tam pojechac to nie jest takie latwe i wcale
              tak nie bedzie ze wszyscy zaczna nagle wyjezdzac to jest bardzo
              glupie rozumowanie ja znam doskonale jezyk angielski i spokojnie
              bym dal sobie rade ale nie jade i jestem bezrobotnym a tak
              nawiasem mowiac to podejrzewam ze ty pracujesz wholandi i sie
              porostu boisz a tu nie ma czego to nie bedzie tak ze wszyscy
              nagle wyjada do holandi a moze pojada sprobuja i wroca bo tak
              tez czesto bywa pozdrawiam i be cool
            • Gość: Clarus Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.bud.pcz.czest.pl 20.11.03, 13:56
              Wszystko to prawda, ale jak nie znajdą pracy to czego się Holendrzy boją? A jak
              znajdą, to widocznie niektórzy Holendrzy tego chcą. Restrykcje na tym etapie
              intetegracji zapewniają Holandii niezły komfort psychiczny: jak wprowadzą zakaz
              zatrudniania Polaków - to Polacy się nie zatrudnią i wtedy po 1.V. statystyczny
              Holender będzie mógł powiedzieć: "mieliśmy rację, dobrze, że wprowadziliśmy
              zakaz, bo tani Polacy nie zalali nas". Dlaczego nie chcą wrowadzić takich
              zakazów dla wszystkich kandydatów? A gzie ich sławetna tolerancja? Tolerują
              swoich "kochających inaczej", to dlaczego nie mogą tolerować Polaka szukającego
              pracy a nie jałmużby. Czyżby Polak był gorszy?
            • Gość: mil "Holender" nie jest Holendrem IP: *.science.uva.nl 20.11.03, 14:56
              Gość portalu: Holender napisał(a):

              > Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców,

              Facet, co Ty za bzdury opowiadasz?! Podpisujesz sie "Holender",
              a nie wiesz, ze ten kraj ma SZESNASCIE milionow mieszkancow, nie
              PIEC?! Czys Ty w tej Holandii kiedykolwiek byl?

              Holandia ma najwieksza gestosc zaludnienia w Europie (pomijajac
              oczywiscie rozne panstwa-miasta w stylu Luksemburga) i jest
              jednym z najwiekszych platnikow netto do budzetu Unii.
              Przypuszczam, ze w przeliczeniu na jednego mieszkanca albo na
              kilometr kwadratowy bije pod tym wzgledem Niemcy na glowe. Wiec,
              jako ten, kto wyklada kase, ma prawo wymagac od Polski wiecej niz
              inni.

              Co nie zmienia faktu, ze proby wprowadzenia w ostatniej chwili
              takich obostrzen o jakich teraz mowa i ja uwazam za SKANDAL (choc
              mnie one akurat nie dotkna, bo mieszkajac tu wiecej niz 3 lata
              nie potrzebuje zezwolenia na prace).
            • Gość: Sentencius podstawy geografii... IP: 5.1.* / *.kennisnet.nl 20.11.03, 15:13
              Gość portalu: Holender napisał(a):
              Clarus czy ty wiesz że Holandia ma ok 5 milionów mieszlanców,
              załóżmy że wszyscy bezrobotni z Polski czyli ok 3,5 miliona
              ludzi,wyjeżdża do 5 milonowego kraju, chaos, okradanie sklepów ...

              Nie tylko Clarus,ale i ja nie przypuszczalem,ze Holandia liczy jedynie 5
              mln.mieszkancow.A mieszkam tu juz dluzszy czas i zawsze sadzilem,ze naleze do
              ponad 15 mln.spolecznosci,ale to tak tytulem dygresji.Abstrahujac juz od
              blokady rynku pracy i restrykcji eksportow-importowych chcialbym widziec miny
              tych wszystkich,ktorzy wymachujac niebieskimi choragiewkami tak ochoczo pelna
              piersia spiewali nowy hymn Polski.Te fety i tance na rynkach polskich miast
              gdzie swietowano wstapienie do Wielkiej Rodziny Narodow czyli
              Eurokolchozu,chociaz w charakterze ubogiego kuzyna z prowincji.Teraz i nawet
              slepi widza,ze na dobra sprawe wszystko pozostalo po staremu.Niby jestesmy w
              Unii,ale paszporty dalej obowiazuja,pracowac i handlowac jak nie mozna bylo
              tak idalej nie wolno(tylko na dodatek trzeba skladki placic) wiec i
              perspektywa pozostala rowniez niezmieniona NAFTA albo....Bialorus!
      • Gość: Genia Re: Odpier... się od Holendrów IP: *.telia.com 20.11.03, 13:35
        TY "dupku"glupi Jak ty mozesz Holandie porownac do POLSKI.Duza
        korupcja,kurestwo i oszustwo to wlasnie tam ma miejsce.Polska powinna zakonczyc
        handel z Halandia z uwagi na ich rasistowskie podejscie do EUROPY
        WSCHODNIEJ.Wylacz sie z tej dyskusji bo wychodzi ci sloma z butow.
    • Gość: dziennikarz z Holandii Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.speed.planet.nl 20.11.03, 13:21
      Robert Sołtyk korespondent GW w Brukseli napisał z Hagi: „Debata
      ratyfikacyjna w Hadze - jak ta rok temu o kandydatach do Unii,
      przed decyzją o rozszerzeniu UE - była populistyczną licytacją
      podważającą właściwie sens europejskiej integracji”.
      Niestety z tą oceną całkowicie się nie zgadzam. To karykatura
      haskiej debaty. Byłam jako dziennikarz polski - władająca
      jezykiem niderlandzkim - obecna w haskim parlamencie na obu
      debatach i stwierdzam z czystym sumieniem, że nie ma wręcz skali
      porównawczej. Debata w miniona środę była wyważona, spokojna i w
      niczym nie przypominała debaty z 23.10.2002 roku!

      To pierwsze zdanie red. Sołtyka narzuciło ton całej
      korespondencji z Hagi tj. o krzyku na Polskę za zaległości,
      braki i chęć odcięcia „tanich Polaków’ od holenderskiego rynku
      pracy. Zamiast wytłumaczyć w ogóle dlaczego te słowa padły.
      Dlaczego debata taka, a nie inaczej przebiegala, nie zrozumiały
      media polskie (korespondenci z Brukseli przybyli do Hagi jak
      zwykle na jeden dzień), bo nie zadano sobie trudu zagłębienia
      się w dyskurs w Holandii. Korespondenci wsparli się słowami
      dezaprobaty przebywającego w Hadze marszałka Senatu prof.
      Pastusiaka, który powiedzial, że to chaos albo grzech-
      wiarołomstwo, że premier mówił co innego a poseł chadecki dąży
      do czegoś innego. Prof. Pastusiak też nie był powiadomiony, że w
      Holandii panuje obecnie dualizm pomiędzy rzadem a klubami
      poselskimi VVD i CDA. Tego nie napisano. Odnotowano tylko
      impresje z debaty, a na dodatek GW nakarmiła czytelnika
      najgorszymi cytatami z tejże debaty.

      Tak słowa te padły, bo obawy, co do skutków rozszerzenia są
      niestety po obu stronach. Nie tylko Polacy mają na to patent.
      Obawy mają także politycy prawicy holenderskiej z VVD, CDA i
      LPF. To właśnie im socjaldemokrata Frans Timmermans - broniąc
      Polskę - zarzucał populizm, mówiąc ze ich obawy nie są poparte
      faktami.
      A co robi GW? Powtarza populistyczny krzyk prawicy holenderskiej
      opisując go na łamach gazety. Faktycznie dolewając oliwy do
      ognia w Polsce, krzewiąc tym samym nienawiść do Holandii. A
      skutki są już jest widoczne w pisanych mailach-komentarzach do
      artykulu o debacie parlamentarnej w Holandii.

      Zdaniem rzetelnej gazety jest oddawanie rzeczywistej sytuacji, a
      jeśli jest ona negatywna to ją trzeba skomentować i wytłumaczyć.
      A nie dolewać oliwy do ognia eurosceptykow i krzewienie anty-
      holenderskich nastrojów w kraju. Niestety jeszcze gorszy był
      komentarz Jacka Pawlickiego w środowym wydaniu internetowym (na
      cale szczęście już go dzisiaj nie ma na stronach internetowych),
      bo dorzucił jeszcze: “Nie zabrakło też tyrad o złym traktowaniu
      homoseksualistów...”. No cóż, będąc w Hadze w parlamencie
      żadnych tyrad nie słyszałam!

      Pawlicki kończy: „Panowie Holendrzy, jeśli zamkniecie swój rynek
      pracy przed nami, kto będzie skakał koło waszych wychuchanych
      cebulek? Kto będzie sortował wasze pomidory? My mścić się nie
      będziemy, nadal będziemy kupowali wasze tulipany.”
      Drogi Jacku, cynizmu Tobie nie brak. Za co ta złość na
      Holendrów? Piszesz dalej: „Holandia nie powstrzyma nas na drodze
      do Unii”. Zgadza się, bo Holandia chce Polski w UE i tak
      zagłosuje w następny wtorek haski parlament. A robiąc uwagi
      Holandia chce Polskę zmobilizować do wysiłku. Nie zapominajcie,
      że Holandia robi Polsce z całą 15-tką miejsce w UE (kraj ten
      zaakceptował skutek rozszerzenia, że będzie miał mniej głosów w
      Radzie!). Rozumiem, że macie Panowie Soltyk i Pawlicki już dosyć
      tej litanii uwag i braków płynących z całej 15-tki, ale przez to
      trzeba przejść. Z urażonym honorem nic w UE się nie zdziała. A
      wobec czytelnika trzeba mieć jako dziennikarz odpowiedzialność i
      krzewić zrozumienie, a nie siać zamęt!

      A jak będą wyglądać stosunki pomiędzy Holandia a Polska już w
      UE, jeśli wielu Polaków będzie ziać nienawiścią do Holendrów
      czytając m.in. Wasze tendencyjne artykuły? Zastanówcie sie co
      robicie, powtarzam słowa z debaty socjaldemokratycznego posła
      Fransa Timmermansa, bo te słowa są właśnie godne powtórzenia.
      Małgorzata Bos-Karczewska, Haga
      • zapluty.karzel.reakcji Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac 20.11.03, 14:03
        nie przejmuj sie za bardzo, czytajac forum mozna latwo zauwazyc, ze Polacy tu
        obecni zieja nienawiscia do wszystkiego co sie rusza. Zawsze znajda jakis
        powod, jak nie jakas przegrana wojna (a bylo ich), to jakies kompleksy
        odnowione jakims nowym wydarzeniem... i tak to sie kreci.
        Polacy narod dumny i zakompleksiony wiec musza nienawidzic.
        Ktos tam powiedzial kiedys "mysle wiec jestem"
        Ja Polak z formu GW moge z duma mu odpowiedziec "nienawidze wiec jestem"...
      • Gość: mieszkaniec Holandii Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.speed.planet.nl 20.11.03, 22:30
        Debata byla tutaj prawie nie zauwazona. Zanalazlem tylko krotki
        material zamieszczony na portalu planet.nl, ktory tez sie
        koncentrowal tylko na naszych wadach i byl podobny w tonie do
        wypowiedzi z GW.
        Ty nawolujesz nas do zrozumienia Holendrow, szkoda tylko ze oni
        nie chca zrozumiec nas. Jeden z komentarzy do wypowiedzi pana
        Pawlickiego (moze troche zbyt emocjonalnie) ale jednak
        przedstawia jak nas Holendrzy widza i jakimi podaja Polakow
        Holenderskie media. Mieszkam tutaj od lat i jest mi bardzo
        trudno znalezc jakiekolwiek wypowiedzi, ktore bylyby nam
        przychylne. Wedlug mnie komentarz Gazety Wyborczej niestety
        oddaje ogolny ton debaty (szeroko rozumianej, nie tylko tej w
        parlamencie) na temat rozszerzenia Europy na wschod. A ze jest
        to ton dosc histeryczny to winilbym za to obie strony. Choc
        mnie sie wydaje, ze mogliby sobie odpuscic. Wedlug mnie to dosc
        juz tego odgrywania sie na Polakach. Nie dziw sie wiec, ze
        ludziom puszczaja nerwy.

        Pozdrawiam,
        Andrzej.
        • Gość: . Re: Holenderski parlament debatował nad ratyfikac IP: *.adsl.wanadoo.nl 21.11.03, 19:17
          Pomijajac cala panike wokol tematu..
          Ja sie pytam - jak zachowaliby sie Polacy gdyby mieszkali w
          spokojnym kraju, w miare wygodnie, nie robiac krzywdy nikomu,
          bezrobocie w granicach rozsadku, socjalne zaplecze, pewnosc
          bytu, rzetelnosc prawa, a wszystko to staneloby pod znakiem
          zapytania w momencie otwarcia granic na sasiadujacy (lub prawie-
          sasiadujacy) kraj, z ktorego statystyki donosza, ze chec
          emigracji za praca z wymaganiami finansowymi o 2/3 nizszymi
          wyraza duza czesc bezrobotnych, a bezrobocie w tym
          wielomilionowym sasiednim kraju przekracza 20%?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka