Dodaj do ulubionych

Olej samochodowy w moto

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 20:52
witam

pewnie tamat juz byl ale wznowie kto uzywa oleju samochodowego do moto ?? co o tym sadzicie wiem ze niektorym olej sprawuje sie ok a innym juz nie bardzo ze wzgledu na sprzeglo opiszcie swoje uwagi na ten temat
Obserwuj wątek
    • Gość: brembo Re: Olej samochodowy w moto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.06, 01:36
      generalnie to kilka postów nizej masz moj temat z valvoline maxlife. cala akcja
      tyczy sie tego ze chyba kupilem moto który przejechał 2000km na oleju
      samochodowym. w poprzednim po dolewkach oleju samochodowego padło nagle sprzeglo;/

olej samochodowy jest do samochodów. chyba ze masz np; BMW GS1100. to można
      jeszcze zalać takim od auta..
    • Gość: Dzakas Ty się pytasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.06, 11:50
      SLuchaj olej do samochodu jest 4T inny sposob smarowania czesci w samochodach
      jest sprzeglo suche w motorach sprzeglo mokre zazwyczaj, a pozatym ty sie chyba
      pytasz o olej przekladniowy wiec wlewasz jakis olej przekladniowy moze byc i to
      hipol ale do lepszych sprzetow radzilbym lac jakis lepszy. A co do smarowania
      tłoka i układu korbowo-tłokowego to np: mixol w przypadku lepszego sprzetu
      radze lepszy olej. Mozesz wlac olej samochodowy ale na jakis damski h..j
      zaprzeproszeniem skoro mozesz wlac olej przeznaczony specjalnie do teojego
      sprzeta.
      Niech ktos cos dopowie mi juz sie niechce pisac.
    • Gość: ciekawy Re: Olej samochodowy w moto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.06, 12:50
      a wiec moto to singiel enduro chlodzony ciecza 650ccm zucycie oliwy 10w40 do moto wacha sie w granicach 500 do 700 na 1000 moto 10 tys po remoncie olej samochodowy moge miec za darmo a chwilo jestem splukany z kasy i nie mam 100 na olej do moto :/ zastanawiam sie nad 5w40 ful syntetik ale wedlug manuala to powinno sie lac 10w40 ,10w50 ,20w40 ,20w50 ale obawiam sie ze sie roszczelni silnik albo sprzeglo nie wyrobi
      • bartekexc Re: Olej samochodowy w moto 29.01.06, 13:42
        wybij sobie z głowy olej sam do moto, zrobisz sobie z moto skuter z biegami gdyż
        będzie się sprzęgło ślizgać , zajżyj na www.midland.pl mają dość niskie ceny i
        oleje wcale nie ustępujące olejom Shell czy Motul, takie moje zdanie
        • mlody1285 Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 14:11
          zawsze bylem zdania ze jesli olej sam. ma takie same parametry jak olej do moto
          to nie powinno sie nic dziac- dolalem kiedys samochodowego do mojego endurasa i
          skonczylo sie wymiana tarcz natomiast do cbr-ki tez nalalem samochodowego ale
          castrolu i jest ok ale od czasu wymiany sprzegla w endurasie jakos jestem
          ostrozniejszy z olejami samochodowymi
          • bartekexc Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 15:52
            olej sam. jest bardziej śliski od motocyklowego, w moto olej ma za zadanie
            chronić sprzęgło przed spaleniem(w przyp. sprzęgła mokrego) i przegrzaniem, więc
            olej musi być lepki bo inaczej tarcze z korkiem(lub podobnym) by się ślizgały
            • mlody1285 Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 16:03
              wobec tego musi byc jakis parametr ktory mowi o tym ze olej jest
              bardziej "lepki" lub "sliski" bo z tego co wiem to wlasnie parametry ktore sa
              na olejach np 10W/40 swiadcza o jego lepkosci no i jest jeszcze klasa jakosci
              wedlug API
              • bartekexc Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 17:14
                zauważ że gdy jest to olej motocyklowy to jest napisane wyraźnie na opakowaniu
                zazwyczaj oznaczenie 4T a przy oleju samochodowym samochód, powinien się tu
                teraz odezwać jakiś expert znający bardzo dokładnie właściwości tych oleji
                • mlody1285 Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 17:24
                  wlasnie oczekuje caly czas tego typu wypowiedzi ale jak widac nic z tego a fakt
                  ze na opakowaniu pisze 4t czy samochodowy nie zmienia tego ze powinien te oleje
                  roznic jakis wazny parametr o ktorym nie wiemy najwyrazniej-cos w
                  stylu :informacja o dodatkach uszlachetniajacych dla ochrony sprzegla
                  • Gość: brembo Re: Olej samochodowy w moto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.06, 21:03
                    nie jestem expertem, a moja wiedza o olejach jest na poziomie elementarnym.
                    odróżniam olej od klamki hamulca bebnowego brembo;) otuż: kupiona przeze mnie
                    africa twin okazała sie super tranzakcja. moto w super stanie i dobra cena.
                    kilka dni temu pisze sms do niemca od ktorego kupilem AT zeby mi napisał kiedy
                    mniej wiecej wymieniał olej, filtry, swiece itp. okazuje sie ze zębatki i
                    łańcuch maja 100km. (choc myślałem ze są zupelnie nowe) olej i reszta rzeczy ma
                    2000km przebiegu. ucieszylem sie ale pisze drugiego esesmana do niemca: jaki
                    olej uzywales..? po dwóch dniach dostaje odpowiedź: VALVOLINE VL MAXLIFE 10W40.
                    po przewertowaniu google okazuje sie ze to typowy olej do samochodu, zalecany do
                    aut po 100 000km przebiegu... super! pisze kolejna wiadamość ze chyba jakas
                    pomyłka bo tem olej to do auta a nie do moto. mijają dwa dni i przychodzi
                    odpowiedź: sorry Martin, ale sie ryplem i podalem Ci źle info o oleju.
                    sprawdzilem dokladnie ze został zalanu castrol GTX..(moje tłumaczenie z
                    angielskiego) wiec rece mi juz zupełnie do dołu opadły.. co za poje..nu szwab w
                    du.e piep...ny !!!

mala charakterystyka oleji: www.mototec.pl/oferta/oleje.php

bez komentarza już..;)
      • edwin.sk Re: Olej samochodowy w moto 31.01.06, 22:54
        ta....jesli skrzynia i cylider są oliwione z tego samego żródła odpowiedni będzie olej motocyklowy....jak masz suche sprzęgło skrzynia niezblokowana z silnikiem to możesz lać co chcesz....

tego się będę trzyamł:P
      • yamasz Re: Olej samochodowy w moto 01.02.06, 11:05
        no kurna, do silnika, to możesz nawet szpirytusu wlać, a do chłodnicy nasikać,
        no przecież możesz, co nie? tylko odbije się to na trwałości "spitego silnika"
        zaden problem, muchomora też możesz zjesć, tylko odbile sie to na Twoim
        zdrowiu. Skoro to takie proste to po choinke sie kurna pytasz?

:::LSD pomaga mi:::
    • mirkomz Czy to nie mity? 01.02.06, 21:16
      We wszystkich CBR które dotychczas miałem w instrukcjach było napisane, żeby
      stosować olej SILINKOWY. Widocznie inżynierowie Hondy nie czytają tego forum i
      dlatego nie wiedzą, że są oleje motocyklowe. Póki co zalecają więc w ostatniej
      instrukcji, aby nie stosować dodatków grafitu, molibdenu i olejów z
      oznaczeniem "energy conserving", bo mogą spowodować niewłasciwą pracę sprzegła.
      P.S. A pasek antystatyczny i magnetyzer macie? Bo patrzcie producenci motocykli
      na to też nie wpadli.

pzdr
      Mirek
    • matusta Re: Olej samochodowy w moto 03.02.06, 03:21
      sprawdzilem moja instrukcje /Honda gl1100/,tam jest napisane "uzywaj olej z
      "service classification SE". Oleje samochodowe,np.castrol gtx nie maja tej clasy-
      fikacji,natomiast olej motocyklowy,tez castrol,ma napis SE. Czyli,ze jest roznica
      miedzy olejami. I tak jak niektorzy piszacy tu na forum maja racje,uzywaj
      olej motocyklowy do motocykla, a samochodowy do samochodu.W przypadku moto ze
      zblkowanym silnikiem i skrzynia i mokrym sprzeglem to moze robic duza roznice.
      Pzdr.M
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka