Dodaj do ulubionych

Probne tablice z germanii

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 20:45
czesc
Mamtakie pytanie, czy mozna na nowo kupione moto w germanii wykupic takie
tymczasowe tablice i ubezpieczenie zeby wrocic sobie motorem?
Moze ktos ma jakies doswiadczenia i zna koszty takiego czegos.

pozdrawiam S.
Obserwuj wątek
    • mlody1285 Re: Probne tablice z germanii 31.05.06, 08:14
      jesli kupujesz nowe moto za odra to pewnie i z jezykiem nie masz problemow-
      najlepiej se zadzwon do wydzialu komunikacji w miescie gdzie go bedziesz
      rejestrowal i dowiedz sie czy to mozliwe-(tam podobnie jak w polsce panuje
      urzedowa wolnaamerykanka- co urzad to inny zwaczaj) pytaj jednako o blachy
      wywozowe a nie o przewozowe- ubezpieszenie blach przewozowych (takie z zoltym
      polem) dziala tylko na terenie niemiec i polscy policjanci wypatrza cie z
      daleka a wtedy wartosc twojego moto wzrosnie o fundusz gwarancyjny
      • Gość: szynszyll Re: Probne tablice z germanii IP: *.prz.rzeszow.pl 31.05.06, 08:52
        yo!

        panikujesz ;) wg tego co jest napisane w ubezpieczeniu tzw. żółtych tablic -
        jest to ubezpieczenie OC ważne na terenie UE - wiec i Polski. to że jakiś
        niebieski misio sadzi inaczej to jego sprawa. kolega odmowil przyjecia mandatu
        za zolte i zostal wezwany na rozprawe. poszedl tam z przysieglym tlumaczeniem
        tekstu polisy i polskim kodeksem drogowym. sedzia sprawe rozpatrzyl na jego
        strone. policjanci dostali od jakiegos czasu chysia na punkcie zoltych - co nie
        zmienia faktu ze nie maja podstaw do kwestionowania tego ubezpieczenia.

        pzdr

        szynszyll

        p.s. ponadto juz samo w sobie sprzeczne jest ze za zolte chca dac mandat a nie
        zatrzymac pojazd - za brak OC nie daje sie przeciez mandatu...
        • Gość: szynszyll Re: Probne tablice z germanii IP: *.prz.rzeszow.pl 31.05.06, 09:02
          a co do 'czerwonych' to musisz miec aktualny TUV zeby je wykupic

          szynszyll
          • mlody1285 Re: Probne tablice z germanii 31.05.06, 09:17
            wlasnie wywalilem kwity za "zolte" ubezpieczenie i ie moge tego sprawdzic; a co
            do tüv- nowy pojazd dostaje go automatycznie na trzy lata
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka