Dodaj do ulubionych

naciąg łancucha

IP: *.city-net.pl 27.05.08, 22:34
Mam ptyanie dotyczace naciagu lancucha.Dzis staralem sie ustawic naped i za kazdym razem nie wychodzilo mi jak trzeba.Albo byl za luzny albo za mocno naciagniety.W koncu poluzowalem calkiem os i popchnalem kolo na maxa do przodu.Chcialbym wiedziec jak ustawic zeby bylo ok.Instrukcja podaje ze luz powinien byc okolo 20mm ale jesli ustawiem wg podzialki na wahaczu rowno z dwoch stron to albo jest za luzny albo za mocno naciagniety.Kiedy ustawilem na stopce tak ze bylo prawie ok to po dociazeniu motocykla byl juz za mocno naciagniety.Prosze o kilka rad jak to zrobic.Dodam ze mam nowy naped,przejechalem okolo 700 km na nim i mam CBR F3.
Obserwuj wątek
    • Gość: woo Re: naciąg łancucha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.08, 23:28
      według mnie podzialka jest aby ustawić koło nie sugeruj się nią przy
      regulacji naciągu lańcucha ,luz łańcuch mieżymy po środku między
      dwoma zębatkami ,ustaw naciśnij palcem na łańcuch na środku do
      dołu ,a następnie do góry różnica powina wynośić 20mm jak
      podałeś ,przyda ci się druga osoba do pomocy bo musisz siedzieć na
      biku
    • Gość: Dzakas Zapewne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.08, 03:10
      Zapewne moze masz podzialke ustawiasz wedle niej zapewne w mojej f2 nie ma wiec
      jakby w f3 nie bylo to zapewne musisz regulowac na oko zapewne oskrecasz sruby
      od kola zapewne dalej regulujesz z jednej strony poprzez dociag i z zdrugiej
      sprawdzasz naciag lancucha jesli jest mniej wiecej spoko wtedy zapewne
      regulujesz bocznymi srubkami by ustawic kolo w pozycji prostej zapewne ktos by
      ci sie przydal aby usiadl i przytrzymal na wprost kolo bys zapewne chcial miec
      je prosto bo ja kiedys przez pomylke mialem zapewne 20stoni krzywo dobrze ze
      kumpel zauwarzyl jak jechal za mna to tyle zapewne to nie znaczy napewno:D
    • Gość: Dzakas Re: naciąg łancucha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.08, 03:13
      jak masz podzialke to niech ktos ci usiadzie sruby dokrecasz na podzialkach by
      bylo kolo prosto a nastepnie je dokrecasz albo odkrecasz o taka sama liczbe
      obrotow patrzac na podzialke a zarazem sprawdzasz poprzez to naciag nic
      prostszego. Czary nie są a jesli obserwujesz zjawiesko ze jest naciagniety
      przesuniesz z metr motocykl czy pol nawet i robi sie luzno to mas zlancuch zdupy
    • Gość: naciąg łancucha Re: naciąg łancucha IP: *.99.77.213.easy-com.pl 28.05.08, 15:38
      - Używając jakiegoś patentu unosisz tylne koło
      - Kręcąc kołem znajdujesz taką pozycję , w której łańcuch jest
      najbardziej naprężony ( w tym właśnie położeniu przeprowadzasz
      regulację )
      - jeśli w nowym łancuchu róznica naprężen bedzie duża w czasie
      obrotu kołem , to trzeba sprawdzić czy tylna zębatka nie ma bicia
      promieniowego . Jeśli ma ,popuścić sruby , wycentrować suwmiarką i
      dokręcić
      - odczytać w instrukcji( do nabycia u dilera ) w jakich warunkach
      ma odbywac się pomiar luzu łańcucha ( na centralnej , na bocznej , z
      kierowcą etc )
      - trzeba sobie uświadomić po co jest ten luz . A jest on ze względu
      na umieszczenie osi zębatki zdawczej w innym miejscu niz oś
      wachacza .

      Podsumowując , nie wolno dopuscić do tego , zeby łańcuch pracował
      bez luzu . W każdym położeniu koła , oraz przy każdym , dużym lub
      małym ugięciu wachacza .
      • Gość: lysout Re: naciąg łancucha IP: *.centertel.pl 26.06.08, 07:06
        jeśli w nowym łancuchu róznica naprężen bedzie duża w czasie
        > obrotu kołem , to trzeba sprawdzić czy tylna zębatka nie ma bicia
        > promieniowego . Jeśli ma ,popuścić sruby , wycentrować suwmiarką i
        > dokręcić


        Jak sie wycentrowuje suwmiarką tylną zębatkę? Zaciekawiło mnie to dośc mocno
    • Gość: Zielo Re: naciąg łancucha IP: *.chello.pl 26.06.08, 00:27
      Ja naciągam łańcuch na bocznym wsporniku, wykręcam śróby z obydwu
      stron koła o taką samą ilość obrotów (na podziałce kontroluję czy
      jest równo)do momentu aż łańcuch ma luz nie mniejszy aniżeli ok. 5
      mm. Koło musi być dociążone, na centralne podstawce możesz jedynie
      przesmarować łańcuch.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka