Dodaj do ulubionych

motor i dziecko

IP: *.era.pl 08.04.09, 14:46
witajcie,
czy istnieją jakieś przepisy odnośnie przewożenia dzieci na motorze
(ograniczenia wiekowe itp.)?
Obserwuj wątek
    • simon_r Re: motor i dziecko 08.04.09, 15:08
      No panie drogi!!... jedno z podstawowych pytań na egzaminie.
      Dziecko poniżej 7lat możesz wozić nie przekraczając 40km/h.
      Oczywiście musi być w kasku.
      • azjatuchajbejowicz a propos 08.04.09, 21:10
        Parę lat temu wybrałem się Transalpem na Słowację z moim wówczas 9 letnim
        starszym synkiem. Chłopaczyna jest nad wiek wyrośnięty, zwłaszcza nożyska ma
        długie, więc siedział sobie dość pewnie, zaparty między mnie, a kufer, tylko
        deczko był skołowany.

Na granicy pytam słowacką funkcjonariuszkę, jak tam u nich z wożeniem dzieci na
        motocyklu. Legalista jestem, generalnie, słowacka policja ma wiadomą opinię, a
        koruny chciałem przeznaczyć na wydatki inne, niż blok na pokutu.

Na to ona, że nie wie, ale może w Bariowie komendant będzie wiedział. Uprzejma
        niewiasta zadzwoniła zaraz do owego Komendanta, ale okazało się, że poszedł
        spożyć obiad i wróci za 2-3 godziny, bo tak ma we zwyczaju. Okazał się też
        najwyraźniej jedynym źródłem wiedzy nt zawiłości miejscowego Kodeksu Drogowego,
        bo jak to jest tam z tymi dziećmi na motocyklu, nikt na posterunku w samym
        Bardiowie nie wiedział.

No to wsiedliśmy i pojechaliśmy. Parę km za granicą wyprzedziło mnie dwóch
        roześmianych Cyganówna na Harleyu, jadących bez kasków. Wiedziałem, że dalej
        mogę jechać spokojnie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka