Gość: Dupek IP: 83.238.164.* 30.10.09, 08:29 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: World Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: 195.117.230.* 30.10.09, 08:30 Ponownie cudowny zbiorkom socjalistyczny zawodzi? Niesamowite :) Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 30.10.09, 09:13 No i wychodzi na to, ze ktos przypadkiem tu na forum zgadl prawdziwe przeznaczenie buspasa. Buspas stworzono po to aby straz pozarna mogla sie szybko dostac do palacych sie autobusow. Odpowiedz Link Zgłoś
tvtotal2 Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 30.10.09, 09:28 > Buspas stworzono po to aby straz pozarna mogla sie szybko dostac do > palacych sie autobusow. rotfl, rotfl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Admiral Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.chello.pl 30.10.09, 20:42 Zwróćcie uwagę na to zdanie z artykułu: Na szczęście w środku nie było wielu pasażerów i w ciągu kilku sekund pojazd był pusty Chwila, moment - godz 7.45, piątek, środek porannego (a więc najbardziej intensywnego), a w autobusie - na buspasie - tylko nieliczni pasażerowie??? To jak to jest??? Z jednej strony wbija się ma do głowy, ajk wiekie ekonomiczne korzyści przynosi buspas, że dzieki niemu można szybko przewieźć 6 tysięcy, ba - 10 tysięcy pasażerów na godzinę, żę straty ponoszone przez kierowców indywidualnych to pikuś w stosunku do zyskow pasażerów - a tu się okazuje, że tych pasażerów jest niewielu??? Więc jak NA PRAWDĘ wygląda rachunek ekonomiczny dla tego buspasa??? Jakie jest uzasadnienie dla jego utrzymywania na tym odcinku i potęgowania korków??? JEst takowe? Aż się dziwię, że Stołeczna takie zdanie przepuściła... Pewnie tow. Ossowskij miał wolne. Odpowiedz Link Zgłoś
apodemus Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 31.10.09, 08:31 Gość portalu: Admiral napisał(a): > Zwróćcie uwagę na to zdanie z artykułu: > Chwila, moment - godz 7.45, piątek, środek porannego (a więc > najbardziej intensywnego), a w autobusie - na buspasie - tylko > nieliczni pasażerowie??? Rano tłum jedzie do Centrum, po południu wraca z Centrum. A żeby autobus mógł np. rano zawieźć kolejną grupę ludzi do Śródmieścia, to musi po nich wrócić. Dlatego w kierunku "przeciwszczytowym" może być luźny. Nie widzę w tym nic dziwnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: 195.90.102.* 31.10.09, 13:24 apodemus napisał: > Rano tłum jedzie do Centrum, po południu wraca z Centrum. A żeby > autobus mógł np. rano zawieźć kolejną grupę ludzi do Śródmieścia, > to musi po nich wrócić. Dlatego w kierunku "przeciwszczytowym" > może być luźny. Nie widzę w tym nic dziwnego. Świetnie! Tyle że opisywany przypadek nie był w kierunku "przeciwszczytowym" (swoją drogą wspaniałe słowo) :) Doszkol się, boś głąb i nie widzisz w tym nic dziwnego faktycznie :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janik U nas w USA.. IP: *.Biskupin.wroc.pl 01.11.09, 02:05 tzn we Wroclawiu autobusy nie pala sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: 193.169.148.* 02.11.09, 13:22 Tylko szkoda, że pani Hania usiłuje nas wszystkich wcisnąć w te zapalniczki! Czy jej już leci ślinka na pieczyste? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu!!! Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: *.chello.pl 30.10.09, 09:18 World jesteś tępy jak biednego chama topór. Co wszyscy muszą mieć samochody? Dzieci dojeżdżające do szkół też posadzisz za kierownicą. Puknij się w ten pusty libertariański łeb. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 85.232.226.* 30.10.09, 09:25 wiem, czym to grozi. Wolę podwieźć je samochodem. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, 30.10.09, 10:22 Gość portalu: Meehow napisał(a): > wiem, czym to grozi. Wolę podwieźć je samochodem. masz racje kazdy robi co chce i jak chce, jak by ci przypadkiem ukradli samochod to zebys czasem nie wsiadal glabie do innych pojazdow tylko dziecko na plecy i heja! Ps.a ty wiesz ile rocznie plonie samochodow a ile autobusow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 85.232.226.* 30.10.09, 10:24 Wtedy biorę drugi. O samochód akurat się nie boję, tylko o dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: next Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: *.acn.waw.pl 30.10.09, 10:29 Gość portalu: Meehow napisał(a): > Wtedy biorę drugi. O samochód akurat się nie boję, tylko o dziecko. ile osob zginelo w wypadkach i pozarach autobusow miejskich w ciagu ostatnich 10 lat w polsce a ile w wypadkach i pozarach samochodow w Warszawie. moglbys to zestawic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 85.232.226.* 30.10.09, 10:36 Nie słyszałem w ciągu ostatniego roku o pożarach samochodów prywatnych w Warszawie skutkujących obrażeniami kierowcy lub pasażerów. Proszę o przykłady, daty itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: next Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: *.acn.waw.pl 30.10.09, 10:40 masz jakis problem z przeczytaniem, zrozumieniem i udzieleniem odpowiedzi na temat. no to jeszcze raz z przypisami : ile osob zginelo w wypadkach i pozarach autobusow miejskich w ciagu ostatnich 10 lat w polsce a ile w wypadkach i pozarach samochodow w Warszawie*. moglbys to zestawic? * moze byc ostatni miesiac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 85.232.226.* 30.10.09, 10:54 Ile osób przewożą w Polce autobusy miejskie, a ile samochody osobowe W WARSZAWIE? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 85.232.226.* 30.10.09, 11:00 A co z katastrofami autobusów dalekobieżnych? może i te podliczymy? Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, 31.10.09, 11:36 Możesz liczyć - i tak najwięcej ludzi ginie w wypadkach samochodów osobowych. No i zdecydowanie więcej ludzi przewożonych jest autobusami. Jak chcesz wiedzieć ile ludzi ginie w płonących samochodach, to zapytaj w Straży Pożarnej - odpowiedź może Cię porazić. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, 31.10.09, 15:17 Po pierwsze - ile z tych osob ginie w pozarach samochodow wyniklych z np. zwarcia instalacji, a ile w pozarach jako efekcie wypadku ? Po drugie - jak juz pisalem gdzies tutaj w watku - za stan techniczny mojego samochodu odpowiadam ja sam. I wiem jaki on jest, bo regularnie samochod serwisuje. Czy mozesz to samo powiedziec o stanie technicznym autobusow w Warszawie ? Dopoki Ratusz czy ZTM nie poprawia stanu technicznego taboru, dopoty ja ani nikt z mojej rodziny nie skorzysta z KM (chocby nie wiem jak mnie "zachecali" mnozac przeszkody w postaci buspasow). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, IP: 195.117.230.* 30.10.09, 10:38 Gość portalu: next napisał(a): > ile osob zginelo w wypadkach i pozarach autobusow miejskich w > ciagu ostatnich 10 lat w polsce a ile w wypadkach i pozarach > samochodow w Warszawie. moglbys to zestawic? W samochodzie sam będziesz winny. W autobusie będziesz winił całą socjalistyczną władzę i społeczeństwo za to... Cóż za drobna różnica :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjal Piszesz od rzeczy IP: *.chello.pl 30.10.09, 10:48 Chyba że zabijesz kilka niewinnych osób na pasach lub wjedziesz w przystanek jak miało to miejsce kilka lat temu na moście grota. Pan samochodzik się spieszył i skasował 5 osób no ale to socjalizm wszystkiemu winien. Piszesz od rzeczy i nie masz żadnych konkretnych argumentów ot co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Piszesz od rzeczy IP: 195.117.230.* 30.10.09, 11:07 Gość portalu: socjal napisał(a): > Chyba że zabijesz kilka niewinnych osób na pasach lub wjedziesz w > przystanek jak miało to miejsce kilka lat temu na moście grota. > Pan samochodzik się spieszył i skasował 5 osób no ale to socjalizm > wszystkiemu winien. Piszesz od rzeczy i nie masz żadnych > konkretnych argumentów ot co. A odróżniasz chociaż odpowiedzialność indywidualną od odpowiedzialności zbiorowej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjal O jakiej odpowiedzialności piszesz? IP: *.chello.pl 30.10.09, 11:28 O jakiej odpowiedzialności piszesz? Kierowca autobusu odpowiada przed sądem jak każdy inny człowiek więc o co ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: O jakiej odpowiedzialności piszesz? IP: 195.117.230.* 30.10.09, 12:10 Gość portalu: socjal napisał(a): > O jakiej odpowiedzialności piszesz? Kierowca autobusu odpowiada > przed sądem jak każdy inny człowiek więc o co ci chodzi? Za pożar autobusu kierowca nie odpowie, chociaż możesz w nim spłonąć. Za spalenie się we własnym samochodzie sam odpowiadasz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu Proszę o konkrety IP: *.chello.pl 30.10.09, 12:21 A jeśli auto zapali się w korku i zginą postronne osoby? A jak z indywidualną odpowiedzialnością mordercy-automobilisty z mostu grota? Proszę o konkrety ile osób zginęło lub poniosło obrażenia w autobusach miejskich a ile w wyniku wypadków drogowych (mam na myśli pieszych, motocyklistów i innych pasażerów a nie kierowców). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Proszę o konkrety IP: 195.117.230.* 30.10.09, 12:37 Gość portalu: socjalizmu napisał(a): > A jeśli auto zapali się w korku i zginą postronne osoby? A jak z > indywidualną odpowiedzialnością mordercy-automobilisty z mostu > grota? O ile w transporcie indywidualnym winny jest łatwy do określenia, o tyle już w zbiorkomie nie. Wiesz, kto odpowie za pożar autobusu? Jak myślisz, kogo zwolniono za sfajczony autobus wiosną przy Torwarze? > Proszę o konkrety ile osób zginęło lub poniosło obrażenia w > autobusach miejskich a ile w wyniku wypadków drogowych (mam na > myśli pieszych, motocyklistów i innych pasażerów a nie kierowców). W statystykach wypadków przeważają ilości pasażerów nad ilością kierowców. Chyba że masz inne konkrety :) Opierając się na samych wypadkach, wynika, że w większości samochodów jest więcej niż 1 osoba. Chociaż paradoksalnie w temacie buspasów mowa o przeważających samochodach z 1 osobą (o zgrozo) :) Przyjmując za podstawę transportu twoją ideologię wypadków wynika, że samochody i autobusy z samym tylko kierowcą są najbezpieczniejszymi pojazdami na drogach :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjal Re: Proszę o konkrety IP: *.chello.pl 30.10.09, 12:47 Można prosić te statystyki bo takie kreatywne podejście do cyferek liberałowie mają opanowane do perfekcji. Konkretnie wypadki z udziałem autobusów – poszkodowani, wypadki samochodów osobowych – poszkodowani. Poza tym o ile w pożarach znienawidzonego zbiorkomu nikt jeszcze nie zginą (i szuka się winnych niemrawo ale zawsze) o tyle na drogach codziennie giną osoby postronne i nikt z tym nic nie robi jest różnica? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kylomylo Re: Proszę o konkrety IP: *.acn.waw.pl 30.10.09, 20:22 Ale dlaczego do twojego argumentu ktoś musi ci wyszukiwać konkretne dane? Sam sobie poszukaj, a potem się produkuj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Proszę o konkrety IP: 195.90.102.* 30.10.09, 21:10 Gość portalu: kylomylo napisał(a): > Ale dlaczego do twojego argumentu ktoś musi ci wyszukiwać konkretne > dane? Sam sobie poszukaj, a potem się produkuj. Ten 'socjalista' nie ma żadnych danych. Ma tylko chorą ideologią, do której próbuje wszystko dopasować. Tyle, że nic mu z tego nie wychodzi :) Taki nieudany wytwór w drodze ewolucji nam się tu trafił :) Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Proszę o konkrety 30.10.09, 12:52 A jesli autobus zapali sie w korku i zgina postronne osoby ? Roznica bedzie taka - samochod to max 8 osob + osoby postronne, autobus to max 150 osob + osoby postronne. Poza tym jak to zaobserwowala inspekcja ITD - czesc autobusow miala np. lyse opony. Ile trzeba czekac zeby taki autobus wylecial z trasy ? Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Mojego dziecka nie wsadzę do autobusu, 30.10.09, 12:50 > Ps.a ty wiesz ile rocznie plonie samochodow a ile autobusow? Jesli plonie moj samochod to wiem, ze ja jestem winny i narazilem zycie moich pasazerow. Ja odpowiadam za stan techniczny mojego samochodu i mam pelna swiadomosc tego stanu- dlatego tez regularnie samochod serwisuje. W Warszawie w ciagu ostatniego polrocza zapalilo sie 12 autobusow. Kto jest winny i kto naraza zycie swoich pasazerow ? Czy znasz stan techniczny autobusu do ktorego wsiadasz ? Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. 30.10.09, 09:28 Nie, ale wszyscy sa zmuszani do jazdy KM. Takie jest przynajmniej zalozenie miasta oraz GW - popatrz jak pisane sa artykuly o buspasie (podzial pasazerowie - dobrzy/ kierowcy - zli). Czysty socjalizm ... A w kontekscie dzieci dojezdzajacych do szkol - rozumiem, ze do specjalnie dla nich te atrakcje w postaci plonacych autobusow ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mati Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.09, 10:19 Nie kierowcy samochodów są "źli", tylko kierowcy samochodów, którzy nie rozumieją, że buspasy są koniecznością. Czy raczej nie "źli", ale krótkowzroczni. Częściej jeżdżę samochodem niż autobusem, a jednak popieram uprzywilejowanie komunikacji miejskiej, bo korki dla samochodów będą zawsze. To nie te czasy, kiedy cztery koła były luksusem. Na moim osiedlu porobili w ostatnich latach pełno dodatkowych miejsc do parkowania, a i tak wieczorem często muszę parkować kilka ulic od domu (mimo, że żadne nowe bloki tu nie powstały). Aut jest coraz więcej, a jest jasne, że samochodem jedzie się przyjemniej niż autobusem. Tylko miasto tego nie pomieści. Albo będą buspasy i część ludzi zrezygnuje z samochodów, bo autobusem będzie szybciej, albo nie będzie buspasów, do samochodów przesiądą się kolejne osoby i za kilka lat do pracy będzie trzeba wyjeżdżać trzy godziny wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: 195.117.230.* 30.10.09, 11:00 Gość portalu: Mati napisał(a): > Nie kierowcy samochodów są "źli", tylko kierowcy samochodów, > którzy nie rozumieją, że buspasy są koniecznością. Czy raczej > nie "źli", ale krótkowzroczni. Przyklaskiwanie władzy idącej na skróty i popieranie koelejnej prowizorki jest jeszcze bardziej krótkowzroczne :) > Częściej jeżdżę samochodem niż autobusem, a jednak popieram > uprzywilejowanie komunikacji miejskiej, bo korki dla > samochodów będą zawsze. Dużo użytkowników zbiorkomu nie popiera takiego błędnego buspasa. > To nie te czasy, kiedy cztery koła były luksusem. Teraz użytkowanie samochodu a nie jego posiadanie jest już luskusem. Takie czasy :) > Na moim osiedlu porobili w ostatnich latach pełno > dodatkowych miejsc do parkowania, a i tak wieczorem często muszę > parkować kilka ulic od domu (mimo, że żadne nowe bloki tu nie > powstały). Aut jest coraz więcej, a jest jasne, że samochodem > jedzie się przyjemniej niż autobusem. Większość już zaślepionych zwolenników zbiorkomu zaczynała już nawet i temu zaprzeczać :) > Tylko miasto tego nie pomieści. Miasto może dużo pomieścić, uzbieraj trochę na bilet do USA, to przekonasz się na własne oczy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mati Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.09, 14:49 > Przyklaskiwanie władzy idącej na skróty i popieranie koelejnej > prowizorki jest jeszcze bardziej krótkowzroczne :) Buspasy to żadna prowizorka. To raczej coś, co powinno być wyznaczone lata temu, zanim Warszawę zalały samachody, wtedy nie byłoby takich afer jak teraz. Bo z samochodu do autobusu łatwo się nie przesiada, zdaję sobie sprawę. > Dużo użytkowników zbiorkomu nie popiera takiego błędnego buspasa Dlaczego błędnego? Sytuacja się z czasem unormuje. > Teraz użytkowanie samochodu a nie jego posiadanie jest już luskusem. > Takie czasy :) Nieprawda. Nie należę do elity, a jakoś stać mnie na codzienną jazdę samochodem. > Miasto może dużo pomieścić, uzbieraj trochę na bilet do USA, to > przekonasz się na własne oczy :) Byłem w USA. To duży kraj. Mówisz Phoenix czy o Nowym Jorku? Bo Warszawa z pewnością nigdy Phoenix przypominać nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: 195.90.102.* 30.10.09, 21:17 Gość portalu: Mati napisał(a): > Buspasy to żadna prowizorka. To raczej coś, co powinno być > wyznaczone lata temu, zanim Warszawę zalały samachody, wtedy nie > byłoby takich afer jak teraz. Bo z samochodu do autobusu łatwo się > nie przesiada, zdaję sobie sprawę. Buspas na TŁ jest prowizorką dlatego, że nie ma w skali globalnej z niego korzyści. Ułatwienie dla wąskiej garstki mieszkańców Saskiej Kępy to żałosna zaleta wobec poszkodowanej całej masy mieszkańców Grochowa, Gocławia, Rembertowa, Wawra i jeszcze dalszych dzielnic. Samo wiaderko farby na wymalowanie buspasa jest prowizorką transportu publicznego, o której wstyd wygłaszać nawet na Świat :D > Dlaczego błędnego? Sytuacja się z czasem unormuje. Lepszego dowodu nie mogłeś tu teraz dać :) Właśnie dlatego błędnego, że nie rozumiesz inżynierii ruchu i czekasz, aż się to wszystko jakoś unormuje :) > Byłem w USA. To duży kraj. Mówisz Phoenix czy o Nowym Jorku? Bo > Warszawa z pewnością nigdy Phoenix przypominać nie będzie. A Nowy Jork będzie? Dla mnie może być też i Denver. To, że Warszawa nie będzie podobnym do żadnego amerykańskiego miasta nie jest raczej powodem do dumy :D Odpowiedz Link Zgłoś
zdzisiek66 Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. 02.11.09, 08:29 > Dlaczego błędnego? Sytuacja się z czasem unormuje. Mati, doradzam rozpoczęcie kariery w Ratuszu. Myślę, że z takim podejściem do problemów komunikacyjnych możesz od razu zostać zastępcą Galasa. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. 30.10.09, 12:45 Ja wyraznie widze linie podzialu w artykulach GW. Ci co nie lubia buspasa = kierowcy = zli. Niewazne, ze przeciw buspasowi wypowiadaja sie tez ludzie jezdzacy zbiorkomem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: 195.117.230.* 30.10.09, 09:58 Gość portalu: socjalizmu!!! napisał(a): > World jesteś tępy jak biednego chama topór. Co wszyscy muszą mieć > samochody? Dzieci dojeżdżające do szkół też posadzisz za > kierownicą. Trzeba być nieporadnym życiowym niedojdą, który nie potrafi nawet zatroszczyć się o własne dzieci i żądać od socjalistycznego państwa pomocy. Porażasz swoją bezradnością :) > Puknij się w ten pusty libertariański łeb. Może pusty jest lepszy od twojego zapełnionego syfem łba :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu Błyskotliwa odpowiedź. IP: *.chello.pl 30.10.09, 10:15 Błyskotliwa odpowiedź. Wujek dobra rada z ciebie a co poradzisz ludziom którzy są na zbiorkom skazani z racji chociażby wrodzonej ułomności? Widać że jesteś bardzo młody i g* o życiu wiesz. Takie proste recepty jakie wygłasza choćby wasz guru korwim fiki miki są dobre dla pryszczatych studenciaków żyjących na koszt rodziców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: Błyskotliwa odpowiedź. IP: 195.117.230.* 30.10.09, 10:50 Gość portalu: socjalizmu napisał(a): > Błyskotliwa odpowiedź. Wujek dobra rada z ciebie a co poradzisz > ludziom którzy są na zbiorkom skazani z racji chociażby wrodzonej > ułomności? Ułomni mają też swoje rodziny. Jeśli zostali opuszczeni przez własnych rodziców i sami są skazani na socjalistyczną opiekę, to śmiało możesz to brać w swoje ręce. Kapitalizm dopuszcza ci możliwość świadczenia pomocy indywidualnej każdemu. Ale widać, że wolisz być typowym socjalistycznym krętaczem, który wymaga od innych udzielania takiej pomocy bez kiwnięcia własnym palcem w tym kierunku :) > Widać że jesteś bardzo młody i g* o życiu wiesz. Takie > proste recepty jakie wygłasza choćby wasz guru korwim fiki miki są > dobre dla pryszczatych studenciaków żyjących na koszt rodziców. Póki co, to lansujesz się za stylem życia na koszt reszty społeczeństwa. Widać ile wiesz o życiu. Najwyraźniej umrzesz nawet głupszy od przeciętnego studenta :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjal hehe IP: *.chello.pl 30.10.09, 11:37 Zawsze fascynowały mnie egzotyczne teorie ekonomiczne i społeczne. Cofnijmy się do zamierzchłych czasów gdzie rodzina kaleki skazana była na całodobową opiekę nad chorym. Siłą rzeczy nie mogła pracować i zarabiać bo tak ich ta opieka absorbowała. Koniec końców lądowała w przytułku (wróć przytułek to socjalizm tfu) na ulicy gdzie umierała na gruźlicę lub trąd. Przywróćmy te piękne chwalebne czasy wszystkich niezdolnych do prowadzenia pojazdów odstrzelić i będzie spokój. Państwo niech służy tylko pięknym sprawnym i bogatym czyż to nie cudowne! Prawo jazdy od 5 roku życia selekcja naturalna na drogach zrobi genetyczny porządek w naszym pięknym skądinąd narodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: hehe IP: 195.117.230.* 30.10.09, 12:22 Gość portalu: socjal napisał(a): > Zawsze fascynowały mnie egzotyczne teorie ekonomiczne i społeczne. Poza fascynacją warto pouczyć się też o tym :) > Przywróćmy te piękne chwalebne czasy > wszystkich niezdolnych do prowadzenia pojazdów odstrzelić i będzie > spokój. Ciekawa recepta, typowa dla osobników o poglądach socjalistycznych :) Powtórzę to co poprzednio: "Kapitalizm dopuszcza ci możliwość świadczenia pomocy indywidualnej każdemu. Ale widać, że wolisz być typowym socjalistycznym krętaczem, który wymaga od innych udzielania takiej pomocy bez kiwnięcia własnym palcem w tym kierunku :)" Jak przystało na warchoła, każesz innym pomagać, chociaż kapitalizm ci nie zabrania niesienia pomocy innym, ale tego nie robisz. Wolisz wmawiać wszystkim, że kapitalizm krzywdzi ludzi, chociaż nie bardziej, niż ty sam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu Re: hehe IP: *.chello.pl 30.10.09, 12:41 Ciekawe ile wy wolnorynkowcy macie czasu na pisanie postów? Rekiny finansjery z państwowych uczelni i akademików hehe ale mniejsza z tym. Siedzi w tobie taki mały dyktatorek. Dlaczego chcesz narzucać wolę mniejszości zdecydowanej większości. Jeśli jesteś tak bardzo pewny wyższości swych poglądów zapisz się do jakiejś partii ogłoś program likwidacji zbiorkomu, jak cię ludzie wybiorą to wprowadzisz zmiany. Ale ty tego nie zrobisz bo zdajesz sobie sprawę jak większość liberałów że kapitalizm najlepiej rozwija się tam gdzie demokracji nie ma Chiny są tego znakomitym przykładem. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: hehe 30.10.09, 12:57 > większość liberałów że kapitalizm najlepiej rozwija się tam gdzie > demokracji nie ma Chiny są tego znakomitym przykładem. I dlatego przez 50 lat PRLu mielismy kapitalizm !!! Tylko ja tego nie zauwazylem. >Dlaczego chcesz narzucać > wolę mniejszości zdecydowanej większości. BTW. Poczytaj sobie posty nt. buspasa na Trasie Ł. i ocen kto tu jest w mniejszosci. Nie mowiac juz o tym, ze nikt nikomu nie powinien narzucac woli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sacjal Re: hehe IP: *.chello.pl 30.10.09, 13:11 W PRL nie było ani socjalizmu ani demokracji była dyktatura partyjnej oligarchii każde dziecko o tym wie. Presja ekonomiczna w kapitalizmie jest tak samo skutecznym środkiem przymusu jak milicyjna pała za komuny. Posty w necie to nie jest głos całego społeczeństwa moja babcia jeździ autobusem ale nie pisze na forum czyli co nie istnieje? Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: hehe 30.10.09, 17:43 > W PRL nie było ani socjalizmu ani demokracji była dyktatura > partyjnej oligarchii każde dziecko o tym wie A co jest w Chinach ? Sam podales taki przyklad (o ile to Ty). > Posty w necie to nie jest głos całego > społeczeństwa moja babcia jeździ autobusem ale nie pisze na forum > czyli co nie istnieje? Moj ojciec jezdzi samochodem i tez nie pisze. A moja matka jezdzi autobusem i na buspas na TŁ narzeka. I tez nie pisze na forum. Forum jest pewna probka spoleczenstwa, forum GW - probka spoleczenstwa czytajacego GW. I to spoleczenstwo wbrew opiniotworstwu gazety, ktora czytaja, raczej nie jest zadowolone z buspasa. Jak to sie przeklada np. na dzieci i staruszkow jezdzacych KM - nie wiem, tak samo jak nie wiem jak sie przeklada na dzieci i staruszkow jezdzacych samochodami. Albo jezdzacych KM i narzekajacych na buspas. Mysle ze najlepiej zrobisz organizujac (w czynie spolecznym oczywiscie - tak jak lubisz) sonde wsrod pasazerow wsiadajacych rano na Saskiej, przy Grenadierow etc. A takze oczywiscie wsrod kierowcow. Wtedy bedziesz mial swoja probke. Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: hehe 31.10.09, 12:08 Nie wiem kim trzeba być, żeby jeżdżąc autobusem być niezadowolonym ze skrócenia czasu jazdy. Gdyby taki buspas powstał np. na moście Grota, to ludzie by tam ze szczęścia poumierali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: hehe IP: 195.90.102.* 31.10.09, 13:26 metalfan_1985 napisał: > Nie wiem kim trzeba być, żeby jeżdżąc autobusem być niezadowolonym > ze skrócenia czasu jazdy. Gdyby taki buspas powstał np. na moście > Grota, to ludzie by tam ze szczęścia poumierali. Wniosek jest niezwykle prosty, mało gdzie skrócił się czas przejazdu. Za dużo metalu w czaszce masz na takie proste myślenie? Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: hehe 31.10.09, 14:03 Widzę, że na tym forum to ciężko bez inwektyw większości się funkcjonuje... Z tego co napisałeś wcale nie wynika, że buspas sam w sobie jest złym pomysłem. Poza tym gdzie niby miał się zmienić czas dojazdu z powodu powstania buspasa w obu kierunkach na jednej trasie? W całej Warszawie? :) Autobusy tamtędy jadą dużo szybciej, ale nadal utykają w korkach np. w al. Prymasa 1000-lecia, czyli jak już zjadą z buspasa. Czas dojazdu autobusem między Saską Kempą a Ochotą jest dużo krótszy i temu nikt nie może zaprzeczyć, a sam pasażer autobusu na tej trasie nie może być z tego niezadowolony, bo to jest nielogiczne. Tylko że to wcale nie jest jedyna rzecz, jakiej potrzeba w Warszawie. Potrzeba więcej buspasów, szerszych ulic, większej sieci metra/kolejki i kolejnych mostów oraz obwodnic. Sam buspas na Trasie Łazienkowskiej problemu nie rozwiązuje i tu się zgodzę, ale sam w sobie nie jest złym pomysłem. Wystarczy ruszyć dupę za granicę i zobaczyć, że to wszystko w sensownej konfiguracji funkcjonuje prawidłowo w normalnym społeczeństwie i wcale nie trzeba stać w korkach. No i od czegoś trzeba zacząć, a analizując po kolei: 1) Kamery/fotoradary nie - bo służą jedynie do pobierania opłat i powodują korki (trzeba zwolnić, zatrzymać się na żółtym - same problemy) 2) Remonty - źle, bo są korki 3) Buspasy - źle, bo samochody nie mogą się nimi poruszać 4) Kopanie tuneli metra i budowa stacji - źle, bo są korki 5) Remonty torowisk tramwajowych - źle, bo są korki Itd. itp. Od czegokolwiek się zacznie, jest niedobrze. A jak się to robi równocześnie, to w ogóle tragedia, bo korków jest jeszcze więcej. Czyli najlepiej wysadzić to wszystko w powietrze. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: hehe 31.10.09, 15:24 Czas dojazdu autobusem między Saską Kempą a Ochotą jes > t > dużo krótszy i temu nikt nie może zaprzeczyć, a sam pasażer autobusu na tej > trasie nie może być z tego niezadowolony, bo to jest nielogiczne. Moze byc np. niezadowolony, ze autobus nie przyjezdza na czas na przystanek w obrebie Saskiej Kępy, bo utkwil w korku przed buspasem. Moze byc niezadowolony bo jest np. mieszkancem Goclawia i zanim sie dostanie do buspasu to stoi w ogromnym korku spowodowanym przez ten buspas. Przyklady znajdziesz na forum GW, w postach przy kazdym z 20 artykulow, ktorymi Gazeta probuje usprawiedliwic wprowadzenie buspasa. > Tylko że to wcale nie jest jedyna rzecz, jakiej potrzeba w Warszawie. Potrzeba > więcej buspasów, szerszych ulic, większej sieci metra/kolejki i kolejnych mostó > w > oraz obwodnic. Absolutna zgoda. > Sam buspas na Trasie Łazienkowskiej problemu nie rozwiązuje i tu > się zgodzę, ale sam w sobie nie jest złym pomysłem. Wystarczy ruszyć dupę za > granicę i zobaczyć, że to wszystko w sensownej konfiguracji funkcjonuje > prawidłowo w normalnym społeczeństwie i wcale nie trzeba stać w korkach. No i o > d > czegoś trzeba zacząć, I dlatego zaczynamy od tzw. ogona strony ? > 2) Remonty - źle, bo są korki Zle bo p. inz. Galas nie potrafi sie 5 minut zastanowic nad sensownymi objazdami - patrz remont Al. Wilanowskiej, gdzie objazdy powinny isc w druga strone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: hehe IP: 195.90.102.* 31.10.09, 17:24 metalfan_1985 napisał: > Widzę, że na tym forum to ciężko bez inwektyw większości się > funkcjonuje... Sorry, ale skoro widać jak na dłoni w tobie głupie myślenie, to trzeba to zaakcentować :) > Z tego co napisałeś wcale nie wynika, że buspas sam w sobie jest > złym pomysłem. Bo taka jest prawda, akcentuję tutaj złe wprowadzenie tego rozwiązania przez władzę. Ciężkie do pojęcia? > Poza tym gdzie niby miał się zmienić czas dojazdu z powodu > powstania buspasa w obu kierunkach na jednej trasie? W całej > Warszawie? :) Autobusy tamtędy jadą dużo szybciej, ale nadal > utykają w korkach np. w al. Prymasa 1000-lecia, czyli jak już > zjadą z buspasa. Nie tylko! Przed wjazdem na buspas, a tych potencjalnych pasażerów jest najwięcej. Ale w celach manipulacji oczywiście można większość mieszkańców pomijać... To typowe dla propagandy :) > Czas dojazdu autobusem między Saską Kempą a > Ochotą jest dużo krótszy i temu nikt nie może zaprzeczyć, a sam > pasażer autobusu na tej trasie nie może być z tego niezadowolony, > bo to jest nielogiczne. Czyli udowadniasz dobitnie, że propaganda wychwalająca korzyści garstki mieszkańców z Saskiej Kępy kosztem ogromu mieszkańców Gocławia, Grochowa, Olszynki, Rembertowa, Wawra ma sens. Pogratulować :) > Tylko że to wcale nie jest jedyna rzecz, jakiej potrzeba w > Warszawie. Potrzeba więcej buspasów, szerszych ulic, większej > sieci metra/kolejki i kolejnych mostów oraz obwodnic. > Sam buspas na Trasie Łazienkowskiej problemu nie > rozwiązuje i tu się zgodzę, ale sam w sobie nie jest złym > pomysłem. Tyle, że większość przeciwników buspasa na TŁ o tym trąbi właśnie, ale wszystko i tak pozostaje bez echa... > Wystarczy ruszyć dupę za granicę i zobaczyć, że to wszystko w > sensownej konfiguracji funkcjonuje prawidłowo w normalnym > społeczeństwie i wcale nie trzeba stać w korkach. No i od > czegoś trzeba zacząć, a analizując po kolei: > > 1) Kamery/fotoradary nie - bo służą jedynie do pobierania opłat i > powodują korki > (trzeba zwolnić, zatrzymać się na żółtym - same problemy) > 2) Remonty - źle, bo są korki > 3) Buspasy - źle, bo samochody nie mogą się nimi poruszać > 4) Kopanie tuneli metra i budowa stacji - źle, bo są korki > 5) Remonty torowisk tramwajowych - źle, bo są korki Zapomniałeś o najważniejszym! Budowa nowych dróg i mostów i protesty zaściankowego społeczeństwa. Budowa mostu na zaporze albo autostrady na południu Warszawy nie spowodowałaby takich korków jak remontowanie lub przebudowywanie istniejących dróg. Pewnie nie rozróżniasz tych subtelnych tu różnic w postępowaniu władzy, zamiast działać aktywnie w celach rozwijania - powiększania infrastruktury, jest tylko działanie pasywne - remontowanie i modernizowanie w większości tego samego co jest. A gdzie nowe? I nie chodzi tylko o nowe drogi szybkiego ruchu lub ulice, ale też o nowe linie metra albo szybkiej kolei miejskiej! Wiaderko farby na wymalowanie busapasa to prowizorka. > Itd. itp. Od czegokolwiek się zacznie, jest niedobrze. A jak się > to robi równocześnie, to w ogóle tragedia, bo korków jest jeszcze > więcej. Czyli najlepiej wysadzić to wszystko w powietrze. Jest to też dla niektórych jakiś sposób. Nie polecam, ale skoro już tylko tyle ci pozostało... :D Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: hehe 31.10.09, 18:13 Jak widzę w Tobie chama i buraka, to też mam to stosownie zaakcentować, czy można sobie to darować? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: hehe IP: 195.90.102.* 31.10.09, 22:56 metalfan_1985 napisał: > Jak widzę w Tobie chama i buraka, to też mam to stosownie > zaakcentować, czy można sobie to darować? Jak ci ulży wtedy, to pewnie :) Tyle że na twój debilizm są dowody :) Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: hehe 31.10.09, 18:21 No dobrze, nie mieszkam na Gocławiu, więc nie wiem co przeżywają rano tamtejsi mieszkańcy (i jak to było przed powstaniem buspasa). Wcale nie twierdzę, że władza broni kretyńskiego rozważania. Może w takim razie "za" głosują np. emeryci, którzy jeżdżą tamtędy poza godzinami szczytu i im to odpowiada. To, że mało powstaje nowego wiem i też mi się to nie podoba. Tym bardziej, że mam porównanie zarówno z Austrią czy Niemcami jak i Grecją czy Chorwacją, gdzie jeździ się po prostu świetnie. Tylko tu też dochodzi kultura jazdy - co mnie trochę zadziwia, bo np. Grecy nie jeżdżą jakoś super bezpiecznie, ale nie ma tam tylu wypadków (są za to szersze drogi itd.). Poza tym bzdurą dla mnie jest np. rycie tunelu pod Wisłą dla II linii metra (gdzie np. w Wiedniu można je było wyprowadzić tunelem NAD Dunaj) - ale może o czymś nie wiem :P Do tego łapówki, opieszałość itd. i efekt mamy widoczny na ulicach. I będzie coraz gorzej - pewnie tak do 2012 będzie coraz bardziej tłoczno, potem może lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Errata 31.10.09, 18:22 Coś mi się pomerdało :) "Wcale nie twierdzę, że władza nie broni kretyńskiego rozwiązania." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Errata IP: 195.90.102.* 31.10.09, 23:03 metalfan_1985 napisał: > Coś mi się pomerdało :) > > "Wcale nie twierdzę, że władza nie broni kretyńskiego > rozwiązania." Całe szczęście, że się poprawiłeś :D Przestałeś ślepo już bronić tej nieudanej fuszerki - i całe szczęście. Poza wymienionymi wcześniej przykładami dorzuciłbym jeszcze takie państwa jak: Włochy - komunikacyjna tragedia, oraz USA - komunikacyjny raj! Jak przypominam sobie Rzym, to wiem, że można w Polsce jeszcze długo nie rozbudowywać infrastruktury i bardziej utrudniać warunki poruszania się i kazać przesiadać się mieszkańcom do zapchanej komunikacji miejskiej. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Można też polepszać i jedno i drugie, zmierzając w stronę zachodnich cywilizacji :) Odpowiedz Link Zgłoś
metalfan_1985 Re: Errata 01.11.09, 03:13 Niekoniecznie zachodnich, ale byle nie w stronę Ukrainy czy Mołdawii ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: hehe IP: 195.90.102.* 30.10.09, 21:22 Gość portalu: sacjal napisał(a): > W PRL nie było ani socjalizmu (...) Dałeś tutaj dowód na to, że nawet pojęcia socjalizmu nie rozumiesz komuchu :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: hehe IP: 195.90.102.* 30.10.09, 21:21 Gość portalu: socjalizmu napisał(a): > Ciekawe ile wy wolnorynkowcy macie czasu na pisanie postów? Rekiny > finansjery z państwowych uczelni i akademików hehe ale mniejsza z > tym. Siedzi w tobie taki mały dyktatorek. Dlaczego chcesz narzucać > wolę mniejszości zdecydowanej większości. Jeśli jesteś tak bardzo > pewny wyższości swych poglądów zapisz się do jakiejś partii ogłoś > program likwidacji zbiorkomu, jak cię ludzie wybiorą to > wprowadzisz zmiany. Ale ty tego nie zrobisz bo zdajesz sobie > sprawę jak większość liberałów że kapitalizm najlepiej rozwija > się tam gdzie demokracji nie ma Chiny są tego znakomitym > przykładem. Ależ poprzestawiały ci się ostatnie już klepki w marnej mózgownicy. Kapitalizm nagle stał się dla ciebie socjalizmem i na odwrót :) Weź może zresetuj sobie móżdżek, bo przegrzewa ci się komunistyczna łepetynka :D Odpowiedz Link Zgłoś
three-gun-max Re: Błyskotliwa odpowiedź. 01.11.09, 00:19 Publiczne przyznawanie się do bycia socjalistą fsktycznie może wskazywać na ułomność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Puknij się w ten pusty libertariański łeb. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.09, 13:08 > Puknij się w ten pusty libertariański łeb. Ty się puknij w swój - pełny komunistycznego gówna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alli Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: 198.28.69.* 30.10.09, 08:46 CZLOWIEKU USPOKUJ SIE, JESTEŚ ŻAŁOŚNY, PRZECZYTAJ TO CO NAPISAŁEŚ I POMYŚL, PO CO TAKA WULGARNOŚĆ? POZA TYM NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TEKSTEM INFORMACJI. PRAWDZIWY Z CIEBIE DUPEK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Tyle już razy pisałem na tym forum ... IP: 85.232.226.* 30.10.09, 08:52 Że na trasie 523 muszę jeździć złomem. No i proszę - dzisiaj pojechałem samochodem i cieszę się z tego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dlaczego Dlaczego nigdy Ikarusy nie zapalaly sie? IP: *.128.33.188.static.crowley.pl 30.10.09, 08:59 Czy byly lepiej konserwowane przez mechaników, co mają lepszego, że nie płoną? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stare Re: Dlaczego nigdy Ikarusy nie zapalaly sie? IP: *.128.33.188.static.crowley.pl 30.10.09, 09:00 Mam na mysli stare poczciwe ikarusy, nie te nowe z silnikami w tylku Odpowiedz Link Zgłoś
freewolf Re: Dlaczego nigdy Ikarusy nie zapalaly sie? 30.10.09, 09:28 Gość portalu: Dlaczego napisał(a): > Czy byly lepiej konserwowane przez mechaników, co mają lepszego, że nie płoną? Bo Ikarusy są o wiele prostszą, łatwiejszą i przede wszystkim tańszą w konserwacji konstrukcją? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: longinek Bufetowa i jej przydupasy od roku nie potrafią IP: *.centertel.pl 30.10.09, 08:59 zapewnić elementarnego bezpieczeństwa pasażerów i rozwiązać problemu fatalnego stanu taboru i związanych z tym pożarów autobusów miejskich. Jednocześnie durnymi decyzjami coraz bardziej korkuje i czyni nieprzejezdną Warszawę. Ta ekipa nieudaczników powinna dawno PODAĆ SIĘ DO DYMISJI! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Prawdziwy Horror zacznie się za rok :((( IP: 85.232.226.* 30.10.09, 09:04 Z chwilą zamknięcia Świętokrzyskiej, Prostej, Sokolej, i skrzyżowania Targowej, Solidarności i Radzymińskiej z powodu budowy metra. Odpowiedz Link Zgłoś
dickers luz, ruta i s-ka zorganizują "walk-pasy" każdy 30.10.09, 09:43 będzie mógł spokojnie popylać z buta po wyznaczonych objazdach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Tia, super IP: 85.232.226.* 30.10.09, 09:48 Raz na jakiś czas w ciągu jednego dnia muszę przejechać z Grochowa do Ursusa, później do Białołęki, z powrotem do Ursusa i znowu na Grochów. Na piechotę to ze dwa dni mi zajmie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dość tego Jak te durnie mają zapewnić bezpieczeństwo przetwa IP: *.centertel.pl 30.10.09, 09:07 rzania zbieranych danych o pasażerach, jeśli nie potrafią zapewnić właściwej obsługi autobusów i swoją niekompetencją narażają ludzi na oparzenia bądź śmierć w pożarze. Czy w tym państwie funkcjonuje jeszcze prawo? Ekipa bufetowej powinna za te pożary i lekceważenie bezpieczeństwa ludzi wylądować w kiciu a w Warszawie powinno wprowadzić się zarząd komisaryczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mj Re: Jak te durnie mają zapewnić bezpieczeństwo pr IP: *.ise.pw.edu.pl 30.10.09, 09:26 Zdaje się że już kiedyś pisano, że MZA robią oszczędności na przeglądach. pensjach mechaników i częściach. Dziwić się należy, że nie ma mechanizmu, przy pomocy którego miasto w osobie ZTM mogłoby przymusić swoich kontrahentów do elementarnej przyzwoitości. Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Nawet jeśli nie "oszczędzają" 30.10.09, 10:01 to wg tego materiału mechaników jest kilku, chętnych do tej pracy brakuje, a na obsługę i naprawę pojedynczego autobusu mają 3 minuty. Statystyki Policji i ITD również nie pozostawiają złudzeń, co do stanu taboru i tylko dyrekcja MZA żyje w przekonaniu że autobusy są dobre, tylko koło się zepsuło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: next Re: Jak te durnie mają zapewnić bezpieczeństwo pr IP: *.acn.waw.pl 30.10.09, 10:35 komisarz juz niedawno byl. Marcinkiewicz sie nazywal. i co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luis Może to jednak nie wina serwisu MZA tylko wad IP: *.riz.pl 30.10.09, 09:26 Konstrukcyjnych autobusów SOLARISA?? Należałoby to sprawdzić bo bardzo dziwne są te częste zapłony solarisów(MAN też czasem się zapali, ale Solarisy nagminnie się zapalają. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Może to jednak nie wina serwisu MZA tylko wad IP: *.chello.pl 30.10.09, 09:31 Tym razem zapalil sie jednak Neoplan. Mysle ze to nie wina zadnych wad, tylko niechlujstwa niedouczonych mechanikow ktorzy rozlewaja plyny po komorze silnika. Solarisy pala sie najczesciej, bo jest ich najwiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
dickers gdzie jest prahnitz promotor zbiorkomu i rzecznik 30.10.09, 09:41 tych złamasów z ztm? nie ma go jeszcze? ooooooooo nie ładnie do roboty się spóźnia, a może się zjarał w tym autobusie? to byłoby piekne... Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: gdzie jest prahnitz promotor zbiorkomu i rzec 30.10.09, 09:51 Organizuje kolejny transfer dowodow rejestracyjnych z ITD z powrotem do ZTM. Przeciez te autobusy sa sprawne ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu czekamy z niecierpliwością na wieści z frontu walk IP: *.chello.pl 30.10.09, 09:52 Ciekawe ilu mistrzów kierownicy zjara się w swych puszkach podczas nadchodzącego weekendu? No i ciekawe jeszcze ilu niewinnych ludzi przez nich zginie? Czy Polacy pobiją kolejny rekord w ilości pijanych kierowców??? czekamy z niecierpliwością na wieści z frontu walki z przeciwnościami losu, rowerzystami, zbiorkomem, drogówką, fotoradarami, pieszymi, światłami, pogodą, przydrożnymi drzewami, drogim paliwem, zwierzętami leśnymi itd. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: czekamy z niecierpliwością na wieści z frontu 30.10.09, 09:59 Alez nikt Cie nie zmusza do jazdy samochodem. A do jazdy zbiorkomem - i owszem. Poza tym plonacy samochod = max. 8 ofiar (mowie o pasazerach), plonacy autobus = max. 150 ofiar. Moj samochod jest regularnie serwisowany - czy to samo mozesz powiedziec o autobusach miejskich ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: World Re: czekamy z niecierpliwością na wieści z frontu IP: 195.117.230.* 30.10.09, 10:07 rlnd napisał: > Moj samochod jest regularnie serwisowany - czy to samo mozesz > powiedziec o autobusach miejskich ? Nie może tego powiedzieć, bo taki głąb pogubił się już w elementarnych wadach socjalizmu i zaletach kapitalizmu :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjalizmu kto Cię zmusza do korzystania ze zbiorkomu??? IP: *.chello.pl 30.10.09, 10:10 No dobra ile osób ginie tygodniowo w wypadkach samochodowych a ile w wypadkach autobusów miejskich? Poza tym kto Cię zmusza do korzystania ze zbiorkomu??? Buspas jest wytyczany bo większość warszawiaków jeździ autobusami a w demokracji już tak jest że mniejszość podporządkowuje się większości (przynajmniej w teorii). Odpowiedz Link Zgłoś
dickers jak to kto? bufetowa i spółka 30.10.09, 10:15 radzę poczytać uzasadnienie tworzenia bus-pasów, sam miszcz ruta mówi że chce żeby ludzie zostawili samochody i korzystali ze zbiorkomu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: kto Cię zmusza do korzystania ze zbiorkomu??? IP: 85.232.226.* 30.10.09, 10:18 Akurat! Większość moich znajomych / członków rodziny dojeżdża samochodami do pracy - około 70%. Ze zbiorkomu również korzystają, ale na BARDZO krótkich trasach w centrum, czyli tam, gdzie szkoda czasu na szukanie miejsc parkingowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: socjal Napisałem większość warszawiaków IP: *.chello.pl 30.10.09, 10:20 Napisałem większość warszawiaków a nie twoich znajomych co mnie oni obchodzą jak dla mnie to mogą nawet balonem latać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Meehow Re: Napisałem większość warszawiaków IP: 85.232.226.* 30.10.09, 10:33 Różne grupy społeczne mają różne możliwości i potrzeby. Czasami po prostu ich praca wymaga poruszania się samochodem, i wcale nie jest to grupa mała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Admiral Re: Napisałem większość warszawiaków IP: *.chello.pl 30.10.09, 20:25 Pozwalma się nie zgodzić z tezą, że większość Warszawiaków jeździ zbiorkomem. Wg badań ankietowych, które robił Ratusz z kwietnia tego roku (informacja z prezentacji robionej przez Biuro Drogownictwa i Kounikacji) codziennie zbiorkomem podróżuje 40% Warszawiaków. A więc MNIEJSZOŚĆ. 15% co najmniej raz w tygodniu a kolejne 15% co najmniej raz w miesiącu. Z tego bierze się owa większość i mityczne 70% Odpowiedz Link Zgłoś
zdzisiek66 Re: Napisałem większość warszawiaków 02.11.09, 08:42 A "spersonalizowane" karty miejskie wyrobiło sobie niecałe 300 000 osób, co Ruta uznaje za duży sukces. Nie wydaje mi się, żeby liczba osób często i regularnie korzystająca ze zbiorkomu była znacznie większa. No ale jeśli każdy codziennie jedzie w dwie strony, to jest ich już 600 000 : )A wielu jeszcze się przesiada, więc liczymy ich razy 4 :) A niektórzy przesiadają się 2 razy, więc liczymy ich razy 6 :) Trochę kreatywności i zaraz się okaże, że zbiorkomem jeździ 120% mieszkańców całego województwa mazowieckiego :) Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: kto Cię zmusza do korzystania ze zbiorkomu??? 30.10.09, 13:08 A ile powinno zginac w wypadkach autobusow, zanim ktos zacznie naprawiac tabor ? Czy 12 pozarow w ciagu pol roku to wciaz za malo ? Do jazdy zbiorkomem chca mnie zmusic wszyscy po kolei: Ratusz i GW mowiac, ze zli kierowcy nie chca buspasu, ZTM sugerujac ze moze powinienem sie przesiasc, spora ilosc forumowiczow ("zostaw blachosmrod, palant z blaszanki etc."). Ja nikogo do jazdy samochodem nie namawiam czy to prosba czy wyzwiskami. A co do rozwazan na temat wiekszosci i buspasa Trasy Ł. Moze rozwazmy kogo na Trasie Ł jest wiecej, powiedzmy w ciagu doby albo np. w weekendy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: kto Cię zmusza do korzystania ze zbiorkomu??? IP: 217.153.171.* 31.10.09, 10:14 > a w demokracji już tak jest że > mniejszość podporządkowuje się większości (przynajmniej w teorii). dobre ! to przecież definicja "centralizmu demokratycznego" z jakiegoś podręcznika marksizmu. Pamiętam kawał "Radia Erewań" - czym się różni demokracja od centralizmu demokratycznego ? tym samym, co krzesło od krzesła elektrycznego ! Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Ot, socjalista: "a u was biją murzynów". 30.10.09, 10:13 Odwracanie uwagi od meritum to głównego wątku to takie socjalistyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autobusik Re: Może to jednak nie wina serwisu MZA tylko wad IP: *.173.30.154.tesatnet.pl 30.10.09, 18:32 > Solarisy pala sie najczesciej, bo jest ich najwiecej. Tak, ale tylko we Warszawie. Podobnie z innymi markami, co jednak o czymś świadczy. Czyli pozacinały się pokrywy silników, które zalecono kierowcom otwierać co pół godziny!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mati Re: Może to jednak nie wina serwisu MZA tylko wad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.09, 09:54 Oprócz dzisiejszego Neoplana w ostatnim czasie zapaliły się, z tego co pamiętam, dwa MANy i jeden (!) Solaris, więc nie wiem o co Ci chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autobusik Re: Może to jednak nie wina serwisu MZA tylko wad IP: *.173.30.154.tesatnet.pl 30.10.09, 18:38 Dla Twojej informacji - Neoplany były montowane w Neoplan Polska, gdy o firmie Solaris Olszewscy najprawdopodobniej jeszcze nawet nie myśleli. Solaris jest efektem ucieczki Neoplana z Polski i realizacją tego, do czego Niemów bezskutecznie przekonywał Olszewski. Ale tu zapewne chodziło o coś jeszcze - MAN ('pod którym' jest Neoplan) rozwijał swoją własną montownię w Sadach k/Poznania i nie był zainteresowany urzymywaniem drugiej marki na naszym rynku. Losy berlińskich przetargów najlepiej dowodzą, jak potentat źle wyszedł na takiej polityce. Było uważać (jak mawiał Kwinto) i słuchać Olszewskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
pascalek MZA zaczęło akcję 'Znicz' 30.10.09, 09:46 Więcej tego typu atrakcji planowanych jest na weekend. Nawet pozamykano część ulic, żeby straż pożarna mogła szybciej dojechać. Odpowiedz Link Zgłoś
dickers każdy może se zajarać, nawet mza :) 30.10.09, 10:16 i klawo jest, ale zwracam uwagę, że pożary w te dni będą bardziej intensywne, gałązki jodły, chryzantemy, znicze doskonały materiał palny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość123 Re: MZA zaczęło akcję 'Znicz' IP: 94.75.121.* 30.10.09, 11:21 hahhahahahah mistrzostwo świata komentarz !!! jezdzac autobusami naprawde trzeba być zwinnym i silnym, zeby sobie otworzyć drzwi i uciekać, zeby nie zostać przypalonym :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: proletariatXXI Za komuny to były... IP: 77.255.243.* 30.10.09, 10:25 ...dopiero nie do zdarcia, nie do podpalenia autobusy. I gdyby ta "myśl techniczna" dalej się rozwijała (ten cudowny kapitalizm ją zniszczył) to do dzisiaj żaden autobus nie spłonąłby w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Trzeba wyznaczyc kolejny buspas na Wawelskiej. 30.10.09, 10:29 Dla autobusow, ktore moglyby omijac plonace autobusy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asfo Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.acn.waw.pl 30.10.09, 11:27 I dzięki temu zostaną zakupione nowe autobusy. ;-> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: 94.254.192.* 30.10.09, 14:21 nikt was nie zmusza do jezdzenia zbiorkomem, poniewaz nikt was nie zmusza do mieszkania w Warszawie w kazdej chwili mozecie sie wyprowadzic np. do Hrubieszowa gdzie nie ma buspasow, a do pracy jedzie sie max 10 minut Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 30.10.09, 17:45 Doskonaly argument. I Ty tez sie wyprowadz - wszedzie bedziesz mial blisko, i nikt nie bedzie Ci blokowal autobusu w korku. Odpowiedz Link Zgłoś
reklamowka_na_2009 Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 01.11.09, 09:46 Ależ tu jest dużo krzykaczy, każdy wie swoje, tylu głupot w jednym miejscu ciężko szukać gdziekolwiek indziej. Najlepiej się spierać o coś co nie jest potwierdzone ani zdjęciami, ani dokumentami a używać do dyskusji argumentów wyssanych z palca, nie wspominając o statystykach wziętych za przeproszeniem z d**py ;-) W sprawie niesprawnych autobusów, mogę jedynie dodać od siebie, że lepiej i tak jechać takim niesprawnym niż czekać 15minut na nowy (te też się palą ;-) ) Są tu osoby, które chętnie by usunęły połowę pojazdów przewoźnika warszawskiego, tylko te same osoby później by lamentowały jak to strasznie długo się czeka na przystankach.... Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 01.11.09, 13:41 Statystyka: 12 autobusow w ciagu ostatniego pol roku zapalilo sie. Zdjecia znajdziesz w GW. Statystyka: w 24 na 64 autobusach, ITD musialo zabrac dowody rejestracyjne. Zrodlo: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7111392,Dymisja_za_pozary_i_awarie_w_autobusach.html O i nawet zdjecie jest. > Są tu osoby, które chętnie by usunęły połowę pojazdów przewoźnika warszawskiego > , tylko te same osoby później by lamentowały jak to strasznie długo się czeka n > a przystankach.... Ja bym usunal i nie bede lamentowal, bo jezdze samochodem (z tej i innych przyczyn). Ratusz za wszelka cene chce przesadzic kierowcow do autobusow (HGW mowi o docelowo 85% mieszkancow jezdzacych KM). Tyle ze nie ma do czego ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wieśniak Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.09, 14:42 ....a oprócz płonących autobusów to jakie jeszcze macie atrakcje w Warszawie? Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Zapalił się kolejny autobus w Warszawie 30.10.09, 17:46 Takie specjalne puste pasy wystawowe gdzie mozna te plonace autobusy podziwiac - nazywaja je buspasami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pol_krk Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.multi-play.net.pl 30.10.09, 14:45 Co to za wiocha w tej stolycy. Nawet ich na porządne autobusy nie stać. Jeżdżą takimi gratami i potem się dziwić, że się palą. Warszawa wstyd Polski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Proponuję wybudować kolejny trzeci stadion IP: 212.76.37.* 30.10.09, 15:05 W Warszawie budowany jest jednocześnie stadion narodowy za 2 miliardy złotych, drugi stadion dla Legii za prawie miliard z pieniędzy miasta, oraz muzemum żydów za prawie pół miliarda. Brakuje za to kilkadziesiąt milionów na autobusy. Może jeszcze jeden stadion? Albo synagogę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eva Jestem pewna, że to nielegalne przeróbki, IP: *.173.10.15.tesatnet.pl 30.10.09, 16:06 "ulepszanie" autobusów przez stołeczne MZK jest przyczyną pożarów. Naprawiają we własnym zakresie i byle jak... może nawet montują jakieś "oszczędzacze" paliwa? Ciekawe, dlaczego w innych miastach autobusy się nie palą, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pracownik_MZA I co Magierski? Powołujemy kolejną komisję? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.09, 16:42 I co Magierski? Powołujemy kolejną komisję i zwalniamy Ciepieńkę? Najlepiej powołaj komisję z samym sobą i sam się zwolnij. Odpowiedz Link Zgłoś
alik666 paranoja i komisja śledcza 30.10.09, 18:55 Przecież to jest jakaś paranoja. To już nie pierwszy, nie drugi, nie trzeci i tak można długo... i nie ostatni autobus, który spalił się w tym mieście. Jakoś inne miasta nie mają takich problemów. Widocznie ktoś ma w tym interes, żeby się paliły. Właśnie przede wszystkim takie sytuacje powinny wyjaśniać komisje śledcze. A nie takie, gdy jest głośno, bo zabiła się jakaś polityczka - mająca swoje na sumieniu, albo syn milionera z koneksjami z SLD - nie przeżył porwania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gulu Bo Warszawa jest wyjątkowa! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.09, 09:33 A ty jesteś wyjątkowo ograniczony. Ograniczony do PiSdratu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cwana Hania Warszawa miasto gorących autobusów! t IP: *.centertel.pl 30.10.09, 20:12 To jest celowa, promocyjna zagrywka bufetowej! Chce na płonące autobusy ściągnąć do miasta turystów. Pampeluna ma ucieczkę ludzi przed bykami przez ulice miasta, to Warszawa nie może być gorsza. Będzie organizować ucieczki pasażerów z płonących autobusów :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marloon Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.09, 00:45 ta cała warszawa płonie, co za beznadzieja, nigdzie sie krzywda nie dzieje tylko u tych biednych stoliczan, koniec oszczedzania placic za bilety i do pracy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbyszek Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.centertel.pl 31.10.09, 02:13 To już podejrzane że tyle autobusów płonie ciekawe co MZA leje do układu chłodniczego pracuję na stacji paliw i wiem że napewno wodę zamiast płynu do chłodnic. Jak wszyscy wiemy woda wrze w temp. 100 stopniach a to powoduje odparowanie mimo układu zamkniętego powoduje przegrzanie silnika i pożar gotowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata Zapalił się kolejny autobus w Warszawie IP: *.elartnet.pl 31.10.09, 06:43 plonace autobusy to kara za niesluszne ukaranie pasazerow przez kontrolerow na wniosek ztm w warszawie, za zekome falszerstwo biletow, gdy skladalam odwolanie na senatorskiej ktorego mnie tez nie uznano ludzie mowili azeby wszystkie autobusy im splonely tylko bez pasazerow i ja sie tez do tego dolanczam niech plona autobusy niech ztm ma same straty Odpowiedz Link Zgłoś
zgr-edo to był ten słynny poznański Solaris ? 31.10.09, 07:11 może konkurencja aby zdobyć zamówienia eliminuje kolejne pojazdy ? Odpowiedz Link Zgłoś
starveling Re: to był ten słynny poznański Solaris ? 31.10.09, 08:27 Czytać nie umiesz? - niemiecki Neoplan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: to był ten słynny poznański Solaris ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.09, 11:00 czytaj jołopie ze zrozumieniem Odpowiedz Link Zgłoś
zgr-edo buraki, Solaris był kiedyś Neoplanem Polska 01.11.09, 10:00 produkcja odbywa się w tych samych zakładach. pl.wikipedia.org/wiki/Neoplan_Polska Odpowiedz Link Zgłoś
georgeb Pieniędzy na założenie bazy do inwigilowania 31.10.09, 10:16 pasażerów i chamski PR wokół tego "przedsięwzięcia" jakoś nie braknie, za to oszczędza się na utrzymaniu w sprawności taboru i zapewnieniu elementarnego bezpieczeństwa pasażerów. Sprawą narażania zdrowia i życia ludzi przez ekipę bufetowej już dawno powinna zainteresować się prokuratura. Odpowiedz Link Zgłoś