sibeliuss
17.01.10, 13:00
17 stycznia 1945 r. do zniszczonej niemal doszczętnie Warszawy wkroczyli
żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego. Walki o opanowanie miasta trwały zaledwie
kilka godzin, gdyż dowództwo niemieckie, obawiając się okrążenia, wycofało
większość swoich sił ze stolicy.
fakty.interia.pl/historia/news/65-lat-temu-dyskusyjne-wyzwolenie-warszawy,1425762