01.06.10, 09:19
Administratorzy forum Radzymin i okolice zabronili mi pisać na tym forum. To
jest jedyny powód, dla którego nie pojawią się tam już moje pytania do
członków Forum.

Nie wiedziałem, że mam aż taki wpływ na tą organizację. I że tak się mnie
obawia, iż zakazuje publikacji.
Obserwuj wątek
    • kupasz Re: cenzura 01.06.10, 11:08
      Picoz

      - Skoro nic nie mozna zrobić to SKOŃCZ to lanie wody i zajmij się
      realnymi działaniami

      Kupasz

      - Co rozumiesz panie prawie radny pod pojeciem realnych dzialan?

      Picoz

      - Realne czyli takie, które przynoszą zamierzony efekt.

      Kupasz

      - Zamierzony czyli jaki?

      Picoz

      -Nie zrozumiesz. W tym nie jesteś dobry.
      Skończyłem z Tobą. Rozmowa staje sie jałowa......poprawka.....nigdy
      nie była merytoryczna.
      Żegnam




      Tak wypowiada sie do mieszkanca radzymina przyszly radny.
      Przeciez to byly najzwyklejsze pytania o program, o kierunek dzialan przyszlych
      radnych. Ten czlowiek nie potrafi odpowiedziec na zadne pytanie i do tego jego
      podwladny Mariusz Sz. kasuje po czyms takim moje konto.
      No coz. Trudno sie mowi.
    • szifox Re: cenzura 01.06.10, 15:10
      kupasz napisał:

      "Tak wypowiada sie do mieszkanca radzymina przyszly radny.
      Przeciez to byly najzwyklejsze pytania o program, o kierunek dzialan
      przyszlych radnych. Ten czlowiek nie potrafi odpowiedziec na zadne
      pytanie i do tego jego podwladny Mariusz Sz. kasuje po czyms takim
      moje konto. No coz. Trudno sie mowi."


      Kupasz a skąd Ty wiesz, że Picooz zostanie radnym ? Przecież wybory
      się jeszcze nie zaczęły. Ba nawet nie wiemy kiedy dokładnie się
      odbędą. Czyżby Twoje doświadczenie i intuicja Ci to podpowiedziała ?
      • kupasz Re: cenzura 01.06.10, 17:07
        Nie wazne czy zostanie czy nie ale wazne jak traktuje radzyminiakow.
        Ludzie osadza.
        • abc123.trzy Re: cenzura 01.06.10, 18:46
          Mnie i kupasza ocenzurowali a teraz gdeva zgadają na śmierć. A my tylko
          chcieliśmy poznać ich program wyborczy oraz ujawniliśmy, że zmienili zdanie.

          Tłumaczenie, picooza, że na chwilę obecne nie zamierza kandydować jest dzienne.
          Można rzec, to że to było oczywiste, gdyż wtedy nie było żadnych wyborów :)

          Ja nadal mam wrażenie, że to parę osób działało w SFR, nie dla jakiegoś wyższego
          dobra, ale po to, aby w przyszłości łatwiej się im było pokazać na innych
          płaszczyznach. A nie ukrywajmy, że w polityce nie liczą się kompetencje tylko
          skuteczne obycie medialne i dobra prezencja.

          Ja w każdym razie życzę kandydatom z grona SFR powodzenia i owocnego startu w
          wyborach.
      • szifox Re: cenzura 01.06.10, 18:46
        Nie będe się wypowiadał nt. programu bo formalnie nie reprezentuje
        KW.
        Tego co ja oczekuję to między innymi.

        1. komunalizacji gminnej służby zdrowia i rozdzielności
        organizacyjnej przychodni i szpitala (być może zbycie udziałów
        pracownikom lub/i mieszkańcom - z wyłączeniem nieruchomości)
        2. dyscypliny w realizowaniu wieloletniego planu inwestycyjnego
        3. dyscypliny dochodowej gminy (ulgi jako wyjątek a nie reguła)
        4. ograniczenie w dofinansowaniu spółek i zakładów gminnych
        (umorzenia podatkowe, dofinansowania z budżetu)
        5. w kwestii MZA, zmierzanie do osiągniecia rozsądnego parytetu
        finasowania pomiędzy gminami Marki, Padzymin, Nieporęt przez które
        odbywa się tranzyt MZA.
        6. Polityka wspierania mikro, małego i średniego biznesu przez
        przygotowanie i udostępnianie właściwej infrastruktury na podstawie
        studium planów zagospodarowania ale nie wg. indywidualnych potrzeb.

        oczywiście to są tylko przykładowe propozycje
        • abc123.trzy Re: cenzura 01.06.10, 18:53
          Czekam na oficjalny komentarz ze strony różnych KW.

          Ja oczekuję:
          1. prywatyzacji wszelkich możliwych (dozwolonych prawem) jednostek gminnych,
          2. likwidację dotacji gminnych,
          3. w możliwie szerokim zakresie obniżenie podatków firmom i przedsiębiorstwom,
          4. Jasne ustalenie finansowania budowy infrastruktury na nowych osiedlach - jak
          pokazują przykłady Warszawy, drogi, wodociągi i kanalizacja na takich osiedlach
          mogą być prywatne,
          5. PRzyciągnięcie jakiegoś inwestora, (choćby poprzez wniesienia jako wkładu
          ziemi), który wybudowałby i utrzymywałby w Radzyminie jeszcze jedną szkołę.
          • radzyminiak.eu Re: cenzura 02.06.10, 20:30
            Drogi Szifoxie,

            cieszę się, że masz odwagę upublicznić swoją, wizję programu
            wyborczego. Napiszę tylko z czym się nie zgadzam.

            Piszesz o "komunalizacji" ZOZu. Co to znaczy? Proszę cię, napisz
            jaka jest teraz forma jego własności. Kto jest właścicielem ZOZu?
            Czyż nie miasto właśnie? Kto finansuje ZOZ? Czy miasto nie wkłada
            tam żadnych pieniędzy?

            Piszesz o zbyciu udziałów, co, na siłę, można nazwać formą
            prywatyzacji. Ale z jakiej racji miałaby się ona dokonać wśród
            pracowników ZOZu???? Dlaczego to mieliby mieć jakiekolwiek względy?
            ZOZ jest ich w dokładnie takim samym stopniu jak innych mieszkańców
            i niedopuszczalna jest jakakolwiek forma ich uwłaszczenia, kosztem
            podatnika.

            Moja recepta: sprywatyzować cały ZOZ. Oczywiście z jawnej, dostępnej
            dla wszystkich, nieograniczonej licytacji. Warunkiem może być
            jedynie gwarancja, że nowy właściciel będzie świadczył podobne
            usługi w przyszłości.
            Znam wiele miast w Polsce, gdzie tak właśnie jest. I gwarantuję wam:
            dostanie się do dowolnego specjalisty jest kwestią wzięcia telefonu
            i umówienia wizyty NA TEN SAM DZIEŃ. Co u nas, jak wszyscy wiemy,
            jest niemożliwe nawet w przypadku zwykłego internisty.

            Z twoim punktem 4. zgadzam się w całości.

            Punkt 6. jest dość skomplikowany. Zgadzam się, że szczątkowe plany
            zagospodarowania przydają się. Jest jednak realne zagrożenie, że
            wytyczone przez urzędasa obszary kompletnie nie będą pokrywać się z
            tym, czego chce rynek. Co wtedy?
            Dlatego też takie plany powinny odzwierciedlać tendencje rynku a nie
            tworzyć od nowa wizje szalonego, centralnego planisty.

            Teraz odniosę się do punktu 5. abc123.

            Jest to zaiste kusząca wizja, aby powstała w Radzyminie prywatna
            szkoła z prawdziwego zdarzenia. Mam jednak pewne obawy, co do
            robienia jakiś układów z miastem w tej kwestii. Ideałem byłoby,
            gdyby taka szkoła była całkowicie niezależna od państwa i gminy.

            Ale dzisiaj niestety nie ma dostatecznej liczby bogatych ludzi.
            Walec równości równa nieubłaganie coraz bardziej do najniższego
            wspólnego mianownika...
            • elizabeth40 Re: cenzura 09.06.10, 21:22
              Byście się wstydzili zamiast wypisywac głupoty i wybiegac w tak
              daleką przyszłośc zgłoście sie jako wolontariusze dla potrzebujacych
              powodzian i do robotywtedy może zrozumiecie co to jest praca
              społecznana rzecz najbardziej potrzebujacych. WSTYD, WSTYD, WSTYD
              • abc123.trzy Re: cenzura 10.06.10, 11:24
                KAŻDY, kto pracuje, robi to w pewnym sensie społecznie, gdyż z owoców pracy rąk
                jego, korzystają inni.
              • gdev Re: cenzura 10.06.10, 21:56
                Nie wiem, co jest społecznego w ukrywanej kampanii wyborczej za pieniądze Umigu
                czy fundacji.
                • abc123.trzy odblokowali mi konto 12.06.10, 21:24
                  o pozytywnych ruchach SFR też pisać trzeba.
          • acha2805 Re: cenzura 18.06.10, 16:44
            Jak bardzo drażni mnie temat obniżania wszelakich kosztów dla
            przedsiębiorców... Szczególnie kiedy taki "wielce szanowny Pan
            biznesmen" szuka sobie stażysty, żeby pracował u niego za
            700zł/miesięcznie bez żadnych perspektyw. Ach! Pardon, przecież
            nauczy się robić kawę i przekładać papiery. Pff...
            • abc123.trzy Re: cenzura 18.06.10, 17:00
              Ale co Cię drażni? Że stażysta godzi się pracować za 700 zł? Czy że ktoś tyle
              płaci? Zresztą to nie ten wątek.
              • acha2805 Re: cenzura 18.06.10, 17:05
                Drażni mnie, że przedsiębiorca, który sam zarabia kupę kasy nie
                wstydzi się ogłaszać że przyjmie stażystę. A to że taki stażysta się
                godzi to już inna sprawa... Niestety nie mam wpływu na zmianę
                wynagrodzenia przeciętnego stażysty. Ale jak to świadczy o
                przedsiębiorcy?
                • abc123.trzy Re: cenzura 19.06.10, 23:08
                  Widocznie tylko na tyle wycenia jego pracę. Stażysta godząc się na taką płacę
                  też jest chyba zadowolony. Klasyczna sytuacja win-win. Nie rozumiem problemu.

                  Jeśli chcesz porozmawiać o subiektywizmie cen, to otwórz oddzielny wątek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka