Dodaj do ulubionych

AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ !

03.07.04, 15:19
Nie może być tak, abyśmy byli terroryzowani przez
krzykaczy, niedopuszczających do rzetelnej i merytorycznej dyskusji!
JESTEŚ ZA TUNELEM?
JESTEŚ ZA schowaniem w tunelu PŁASKOWICKIEJ?
PRZYJDŹ I DAJ TEMU WYRAZ:)
Zademonstrujmy POPARCIE dla tego projektu!
Autor: Gość: jaa_ga IP: *.aster.pl / *.aster.pl
Data: 03.07.2004 14:09 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz na list

------------------------------------------------------------------------------
--
Prezentacja projektu będzie miała miejsce

dnia 9 lipca o godz.15.00 w Centrum Onkologii (ul.Roentgena 5)- URSYNÓW
w Sali Konferencyjnej im.T.Koszarowskiego!

Na prezentacji obecni będą przedstawiciele dzielnic Ursynów,Wilanów i Wawer,
najważniejsze władze państwowe i samorządowe, w tym:
Prezydent Warszawy i Wojewoda Mazowiecki.
To wielka szansa pokazania naszego POPARCIA!

Zapraszam wszystkich dalekowzrocznych i potrafiących patrzeć
na dobro Warszawy dalej i szerzej, niż z pozycji własnych interesów
i czubka własnego nosa. Jeśli nie my - to KTO?
Warszawa nie może się dać udusić przez zacietrzewionych egoistów!

Obserwuj wątek
    • jaa_ga Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! 03.07.04, 15:27
      Przeczytajcie sobie Państwo sami.
      Oto argumenty i kontrargumenty:

Drogi ursynowianinie....
      Autor: vampi_r
      Data: 30.06.2004 18:29 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz na list

--------------------------------------------------------------------------------
      Gość portalu: ursynowianin napisał(a):

> Autor artykułu w "GS", red. Jarosław Osowski, przyjmuje przebieg autostrady
      > przez sam środek 130-tysięcznej dzielnicy, jako coś oczywistego. Być może ma
      > rację, szkoda jednak, że ja osobiście nigdy do tej pory nie usłyszałem
      > KONKRETNYCH ARGUMENTÓW uzasadniających "konieczność" przeprowadzenia
      > międzynarodowej trasy dla TIR-ów z Berlina do Moskwy, akurat przez sam środek
      > wielkiej dzielnicy Warszawy.

Podstawowy błąd w rozumowaniu: A2 ma słuzyć głównie warszawiakom, a nie ruskim
      TIRom. Dla tych TIR-ów własnie modernizowana jest obwodnica Sochaczew-Mińsk Maz.

Nie usłyszałeś do tej pory żadnych argumentów, bo chyba do tej pory
      pozostawałeś dziwnie głuchy na argumenty.

>
      > Do tej pory nie znam też KONKRETNYCH argumentów przeciwko poprowadzeniu trasy
      > przez rejon Góry Kalwarii. Znam za to następujące argumenty na rzecz tejże
      > trasy:

No to zaraz ci podam.
      Podstawowy to taki, że A2 wpadnie w rezerwat przyrody w Mazowieckim Parku
      Krajobrazowym

>
      > 1) Odległość 25-35 km od centrum Warszawy nie wydaje się nadmierna dla tej
      > części pojazdów, które będą skręcały z autostrady na Warszawę, a nie ma ona
      > przecież żadnego znaczenia dla tych pojazdów, co będą kierowały się dalej na
      > wschód (m.in. wielu TIR-ów).

25 km od centrum miasta to właśnie Ursynów.
      G. Kalwaria, Grójec, Sochaczew do granic Warszawy mają 25-35 km, a nie do
      centrum. Coś ci się pomyliło.

> Ciekawe, że odległość ok. 70 km od centrum
      > Warszawy planowanego nowego lotniska międzynarodowego dla stolicy
      > (lokalizacja w Mszczonowie) czy ok. 35 km (w Modlinie) nie jest określana
      > jako nadmierna.
      > Czegoś tu nie rozumiem: ta sama odległość jest OK, gdy chodzi
      > o dojazd do nowego lotniska, a jest nie do przyjęcia, żeby dojechać do
      > autostrady Berlin-Moskwa?

Port lotniczy w tych okolicach będzie w 90% słuzył jako miejsce przesiadkowe, a
      nie docelowe. Poza tym Warszawiacy częściej jeżdżą samochodami, niz latają.

>
      > 2) Projekt, logistyka, realzacja, wykup działek itd. - znacznie łatwiejsze
      > poza Warszawą niż w samym mieście.

To prawda. Ale nie do konca. W Stolicy jest od lat pas ziemi zarezerwowany pod
      trasę szybkiego ruchu, bo ona od dziesięcioleci była planowana właśnie w tym
      rejonie.
      Jeśli teraz przesuniesz A2 w rejony, w których nigdy ona nie była przewidywana,
      to zaczną się słuszne protesty mieszkanców, sprawy w sadach i znaczne
      opóźnienia w budowie, nawet o kilka lat.

>
      > 3) Brak potrzeby tunelu - wielokrotnie niższy koszt budowy.

Koszt tunelu będzie niższy, niz dodatkowe 30-40 km autostrady.Dolicz jeszcze
      koszt budowy dojazdów do autostrady. No chyba nie wyobrazasz sobie, że
      Ursynowiak będzie jechał do A2 przez wąskie uliczki Konstancina, by wjechac w
      autostrade w okolicach G. Kalwarii.
      Puszczając A2 łukiem Sochaczew, Grójec, G. Klawaria, trzeba zbudować z 5-6
      dojazdów o długości 30-40 km trasy drogi ekspresowej.

>
      > 4) Przychylność miejscowych władz samorządowych (Góry Kalwarii, Tarczyna i
      > in.), brak tam poważnych protestów społecznych przeciwko autostradzie.

Na razie protestów nie ma, bo i nie ma planów.
      W Warszawie też jest przychylnośc dla A2 przez Ursynów. Nie ma tylko wśród
      mieszkańców Płaskowickiej.

>
      > 5) Brak poważniejszych zagrożeń ubocznych (np. uszkodzenia bloków przez
      > drgania, silna emisja spalin na gęsto zaludniony teren, jak na Ursynowie).

>
      > W związku z powyższym, mam uprzejmą prośbę do zwolenników autostrady przez
      > Ursynów, aby powiedzieli, dlaczego wg nich wymienione przez mnie argumenty za
      > budową autostrady poza Warszawą miałyby być niesłuszne czy fałszywe, i
      > przedstawili następnie KONKRETNE argumenty za tym, żeby ruch transeuropejski
      > puścić koniecznie wśród domów Ursynowa. Z góry dziękuję.

No to ja ci odpowiedziałem.
      Dodam jeszcze, że Warszawie potrzebna jest mała obwodnica - trasa 3-4 pasmowa,
      bezkolizyjna, okrążająca miasto peryferiami.
      Jeśli wskazesz lokalizację dla niej nie przez Ursynów, to będę szalenie
      zobowiązany.

Ja jestem zwolennikiem A2 przez Ursynów własnie dlatego, że będzie ona mniej
      uciążliwa dla mieszkanców, niż miejska obwodnica idąca tamże.
      A2 wpadnie w tunel i Ursynowiacy nawet nie zauważą jej istnienia.
      A2 wpasuje się ładnie w warszwską obwodnicę.
      Jeśli A2 nie przejdzie ursynowskim tunelem, to Płaskowickia poleci warszawska
      obwodnica wierzchem.

No co ty na to, Ursynowianinie?

• jaa_ga Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! 03.07.04, 15:33
        I jeszcze jedna opinia fachowca.
        Przeanalizujcie ją Państwo z należytą jej uwagą:)

Re: Dlaczego koniecznie autostrada przez Ursynów?
        Autor: Gość: Yasioo IP: *.crowley.pl
        Data: 02.07.2004 22:26 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz na list

--------------------------------------------------------------------------------
        Proponuję wszystkim tu rozmawiającym spotkanie w sprawie A2 na Ursynowie.
        Porozmawiamy, podyskutujemy, pooglądamy mapy, postaram się zdobyć symulacje i
        prognozy ruchu oraz inne niezbędne informacje. Podajcie proszę dogodne
        propozycje terminów i zaproponujcie miejsce spotkania.

Teraz odniosę się tylko do jednego argumentów przeciw ursynowskiemu wariantowi
        A2 - rozjeżdżania Ursynowa przez "ruskie tiry". W dniu 25.06. przez 3 godziny
        szczytu porannego prowadziłem pomiary ruchu na drodze 2E30 w pobliżu Łowicza. W
        ciągu 1 godziny zaobserwowałem 3 (słownie: trzy) TIRy z rosyjskimi lub
        ukraińskimi rejestracjami. Z moich obliczeń wynika, że grozi nam
        powódź "ruskich tirów" w ilości 30 do 70 TIRów na dobę (zakładam wysoki błąd
        pomiarów). Przy założeniu współczynnika generacji (nowego ruchu spowodowanego
        pojawieniem się autostrady) na poziomie 10% (średnia europejska) otrzymujemy
        wartości 33 do 77 "ruskich torów" na dobę. Wychodzi na to, że TIRy w Warszawie
        to "swojaki" z polskich firm :)
        PS. Aż mnie korci, żeby zrobić całodobowy monitoring i udowodnić moją tezę :)

• Gość: Fuzzy Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! IP: *.chello.pl 05.07.04, 13:52
      Ciekawe jaki masz w tym interes? Czy Twój Tata jest tam ksiegowym, hehehe...
      Przypomniam Ci, ze Las Kabacki jest rezrewatem przyrody i to, ze malo jest
      takich miejsc w Warszawie. Nie jestem lesnikiem, ale wyobrazam sobie jakie
      szokdy moze poczynic taka autostrada w poblizu tego lasu. Pewnie dzialaby tak
      jak ten twój Pavulon, zaproponowany przez Ciebie mnie i buggi... w poscie ignor
      bugii buuuu... Moze szczesliwszym miejscem bylaby obwodnica na lewo od Ursynowa
      w ogóle poza Warszawa?

Fuzzy
      • jaa_ga Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! 05.07.04, 14:59
        Fuzzy:)
        Tam i tak ma być droga.
        Korytarz na tę drogę widnieje na mapach
        od kilkudziesięciu lat!
        Byłeś na Płaskowickiej? Jest wolny pas zieleni na ten cel.
        A gdybyś wiedział, że i tak tam będzie ruchliwa arteria
        i miałbyś prawo wyboru - to co byś wybrał:
        DROGĘ W TUNELU czy NA POWIERZCHNI?
        Trzeciej możliwości NIE MA...
        Po prostu JUZ nie ma...
        PS. Mieszkam tu już 27 lat.
        Przezyliśmy budowę Metra - jak nam tego zazdroszczą,
        jak nam życie ułatwia...:)
        A kiedyś będą nam zazdroscić, że mamy schowaną w tunelu drogę,
        a inni wariują od huku aut pod oknami...
        Czy naprawdę tak trudno perspektywicznie pomyślec
        i trochę się pomęczyć dla komfortu i nowoczesności na przyszłość?...
        Bo Warszawa będzie się ROZWIJAĆ a nie ZWIJAĆ,
        bo samochodów będzie PRZYBYWAĆ a nie UBYWAĆ...
        Pozdrawiam:)
        PS2. A propos cytowanego wątku: nie wiesz gdzie zniknął?
        Nigdzie go nie mogę znaleźć:))
        • Gość: prawdziwa jaa_ga SRAJOTOSTRADA w tunelu - POdeprzYJ ! IP: *.u.mcnet.pl 05.07.04, 15:10
          Tam i tak ma być droga - do samego nieba !!!!
          Korytarz na tę drogę widnieje na mapach
          od kilkudziesięciu lat - a konkretnie od 1937 roku !!!!
          Byłeś na Płaskowickiej, spojrzales na dzialo ? Jest wolny pas zieleni na ten
          cel - pal !!!!
          A gdybyś wiedział, że i tak tam będzie ruchliwa arteria
          i miałbyś prawo wyboru - to co byś wybrał:
          DROGĘ W TUNELU czy NA POWIERZCHNI?
          Trzeciej możliwości NIE MA - ziemia jest bowiem plaska !!!
          Po prostu JUZ nie ma - ukradli, wyniesli, nie wiadomo dokad, nie waidomo jak !!!
          PS. Mieszkam tu już 27 lat i osleplam i ogluchlam - wiele juz nie pozyje !!!
          Przezyliśmy budowę Metra - jak nam tego zazdroszczą,
          jak nam życie ułatwia - mimo licznych utrudnien i przeciagow
          A kiedyś będą nam zazdroscić, że mamy schowaną w tunelu drogę,
          a inni wariują od huku aut pod oknami i hute tez tak schowamy i lotnisko !!!
          Czy naprawdę tak trudno perspektywicznie pomyślec jak juz tyle nadzis
          namyslalam
          i trochę się pomęczyć dla komfortu i nowoczesności i na przyszłość - tyle lat
          sie juz meczymy w tej zieleni i halasei ptakow.
          Bo Warszawa będzie się ROZWIJAĆ a nie ZWIJAĆ jak rolka papieru toaletowego
          bo samochodów będzie PRZYBYWAĆ a nie UBYWAĆ - a my je wszystki upchamy w tym
          tunelu !!!

PS2. A propos cytowanego wątku: nie wiesz gdzie zniknął?
          Nigdzie go nie mogę znaleźć:)) gdzie te moje okulary ???
                  • Gość: Peppers Dokladnie IP: *.acn.pl 05.07.04, 17:52
                    1. Wiem Jacku, ze wiele rzeczy na tym swiecie powinno byc lepszych, innych. Ale
                    droga powstanie czy nam sie to podba czy nie. Jesli nie wybierzemy wariantu w
                    tunelu to bedziemy mieli smierdzaca ekspresowke na powierzchni. Taka jest
                    niestety brutalna prawda niezaleznie czy to sie komus podoba czy nie. Z pewnymi
                    rzeczami sie nie wygrasz. Skoro ktos na samej gorze wydal decyzje aby droga
                    szla przez Ursynow to ona bedzie szla przez Ursynow niezaleznie od tego co bys
                    zrobil.

2. Autostrada w tunelu bedzie przyjazna dla srodowiska i nie zagrozi
                    rezerwatowi przyrody. A trasa na powierzchni bylaby i smierdzaca i halasliwa. I
                    naprawde nie wierzcie, ze uda sie wam przeglosowac aby obwodnica byla odwodnica
                    w prawdziwym tego slowa znaczeniu. Ktos na gorze sie uparl, ze ma isc przez
                    Ursynow i chocbyscie nie wiem co robili nie zmienice tej decyzji. Za to mamy
                    szanse spowodowac aby owa droga zniknela w nowoczesnym tunelu.

3. Wariant poza miastem bylby wbrew opinii Jacka duzo drozszy niz tunel pod
                    Ursynowem. Chociaz moge w tej kwestii sie mylic. Prosze wiec Jacka jako osobe
                    zainteresowana sprawa o przedstawienie szacunkowych kosztorysow budowy drogi
                    poza miastem via drogi w tunelu.

4. Dlaczego w dzisejszych czasach nie mzona normalnie wymieniac sie pogladami
                    tylko od razu trzeba rzucac oszczerstwa i inwektywy. Dlaczego kazdy kto ma inne
                    zdanie musi byc od razu przekupiony, kupiony, umoczony itp? Czy ten swiat
                    naprawde juz tak nisko upadl? Jesli ktos ma dowody, ze jestm w jakikolwiek
                    sposob powiazany z kimkolwiek co mogloby by w potencjalny sposob szkodzic
                    osobie zainteresowanej niech przedstawi dowody. Najlepiej w sadzie. A jesli ich
                    nie ma to niech lepiej siedzi cicho jesli nie umie normalnie wymieniac pogladow.

Pozdarwiam!
        • Gość: Fuzzy Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! IP: *.chello.pl 05.07.04, 23:37
          Tez nie moge znalesc tego watku, pewnie admin go wykasowal.
          Ja na Ursynowie tak dlugo nie mieszkam, dopiero od 6 ciu lat, wlasnie pod samym
          Laskiem Kabackim. Jest jeszcze swierze powietrze i lasek ma swój prwadzywy
          charakter. Wczesniej mieszkalem na Górnym Mokotowie.
          Warszawa bardzo potrzebuje obwodnicy nawet takiej jaka ma Trójmiasto!!! Po co
          wiec przeprowadzac ja przez Ursynow, gdzie praktycznie sa same osiedla
          mieszakniowe?
          Gdybym mial wybierac, to pomyslalbym o innej trasie autostrady. Wiesz, jak na
          nia wjedziesz to pewnie wyjedziesz z niej dopiero gdzies poza Warszawa...
          Tiry, ruch tranzytowy, oj bedzie sie dzialo. Pewnie przyszli uzytkownicy beda
          placic za wjazd na nia...
          Pozdrawiam,
          Fuzzy
      • Gość: v Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.07.04, 20:15
        co prawada zachowujesz sie jak cham mieszajac w osobiste spory cudza rodzine
        wiec wypadało by cie olac ale szlachetnie postanowie ci dac szanse
        oswiecenia...po 1 gdzie Las KAbacki a ggdzie planowana autostrada???po drugie
        moze nie jestes lesnikiem ale na bilologie chyba chodziłes wiec powiniennes
        wiedziec ze akurat spaliny drzewa wspaniale wykorzystujac w celu uzyskania
        składnikow odrzywczych- dlatego mowimy o lasach jako o "płócach"...po 2 chodzi
        o to ze 97% ruchu na autostradzie to ruch DO Warszaway a nie tranzyt!!!!
    • anonim_ka URSYNOW to nasza DZIELNICA!!! 07.07.04, 00:03
      Nie dajmy sie wpasowac w finansowo_polityczne przepychanki.. Nie chcemy wachac
      smrodu spalin za swoimi oknami.Pewnie bede naiwna pytajac KTO z naszych
      niegdysiejszych politykierow wykupil teren pod planowana A-2.???? Troche sie
      zmienila sytaucja geo-polityczna.:((((
      Pozdrawiam i do zobaczenia!!!!!
    • Gość: jacek lewa kasa lewa kasa lewa kasa IP: *.u.mcnet.pl 09.07.04, 09:28
      oi widze ze coraz wiecej chetnych do podzialu lewej kasy

to chyba wam sie za bardzo nie oplaci - przewiduje niezle klotnie przy podziale
      lupow - mam nadzieje, ze straz miejska wezwana - moze polac sie krew opryszkow

po czym poznac zwolennika pokurcza tunelowego - po gorejacej czapce !!!

na zlodzieju czapka gore !!!!

lewa kasa lewa kasa lewa kasa
    • Gość: ursyn Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! IP: *.chello.pl 09.07.04, 20:43
      Drodzy mieszkańcy Ursynowa.

W piątek odbyła się prezentacja przebiegu drogi ekspresowej przez Ursynów. Wydaje mi się, że nie jest to projekt szkodliwy dla
      naszej dzielnicy. Cała ulica będzie pod tunelem, który będzie pod ul. Płaskowicką. Nie będzie to autostrada, tak ja wcześniej
      mówiono. Nie jest to żadna gra słów. Droga ekspresowa ma być elementem ciągu komunikacyjnego Warszawy. To że droga będzie w
      tunelu jest podyktowane tym, że będzie ona przebiegała przez duże skupisko ludzkie i jest to warunek konieczny przy realizacji
      trasy. Będą spełnione wszystkie normy bezpieczeństwa i ekologiczne. Nie prawdą jest również to, że przez drogę tą będzie szedł
      tranzyt. Tranzyt to będzie tylko 3%. Ruch związany z Warszawą to aż 80% całości ruchu na trasie, z czego 50%-60% to ruch
      przyjazdowy i wyjazdowy z miasta, a 20-30% to ruch wewnątrz miasta. 17 % to ruch związany z Mazowszem i podkreślam ten koszmarny
      tranzyt to 3%. A więc nie będą nam jeździły rosyjskie ciężarówki pod oknami.

Budowa takiej drogi to zawsze koszt dla społeczności lokalnej. Ale pamiętajmy, że żyjemy w XXI wieku i jak chcemy aby Polska była
      krajem nowoczesnym to musimy rozwijać infrastrukturę. Każdy Ursynowianin nie chciałby aby pod domem robili mu drogę, ale po kilku
      latach pewnie stwierdzi, że w Warszawie jest łatwiej się poruszać i że jego dzieci nie stoją w korkach.

To co dziś zobaczyłem. Jak ludzie się zachowywali, a w szczególności stowarzyszenie Ekologiczny Ursynów, to ręce się rozkładają.
      Proszę Państwa z takim podejściem nigdy nic nie zbudujemy w Polsce. Proszę nie straszyć ludzi chorobami, wypadkami, czy zagładą
      ekologiczną. Proszę nie robić kpiny z Ursynowa i wystawiać nas na pośmiewisko wśród polskiego społeczeństwa. Serwujecie Państwo
      zagładę, która spowoduje, że nie zgadzając się na drogę ekspresową, będą na Ursynowie drogi ekspresowe, ale na zewnątrz, które
      doprowadzą nas do autostrady za miastem. Ja tego nie chce i mam nadzieje, że powstanie droga w tunelu.

Mam nadzieje, że uda nam się zakończyć tą bezsensowną dyskusję. A Ekologiczny Ursynów niech wsiada na rower i jeździ rowerem. Albo
      nie rowerem, no ścieranie się opony z chodnikiem też szkodzi naszemu zdrowiu. Proszę chodzić na pieszo, ale bez obuwia.

Ludzie słuchajcie, a później się wypowiadajcie. Z nastawieniem na nie bez poznania przesłanek nie podejmiecie świadomej decyzji. I
      tak to w tej Polsce jest. Bagno, kłótnia i nic się nie zmienia.

Pozdrawiam i daje to pod rozwagę.

Mieszkaniec okolicy ul Płaskowickej.
    • Gość: ursyn Re: AUTOSTRADA w tunelu - POPRZYJ ! IP: *.chello.pl 09.07.04, 20:45
      Drodzy mieszkańcy Ursynowa.

W piątek odbyła się prezentacja przebiegu drogi ekspresowej przez Ursynów. Wydaje mi się, że nie jest to projekt szkodliwy dla
      naszej dzielnicy. Cała ulica będzie pod tunelem, który będzie pod ul. Płaskowicką. Nie będzie to autostrada, tak ja wcześniej
      mówiono. Nie jest to żadna gra słów. Droga ekspresowa ma być elementem ciągu komunikacyjnego Warszawy. To że droga będzie w
      tunelu jest podyktowane tym, że będzie ona przebiegała przez duże skupisko ludzkie i jest to warunek konieczny przy realizacji
      trasy. Będą spełnione wszystkie normy bezpieczeństwa i ekologiczne. Nie prawdą jest również to, że przez drogę tą będzie szedł
      tranzyt. Tranzyt to będzie tylko 3%. Ruch związany z Warszawą to aż 80% całości ruchu na trasie, z czego 50%-60% to ruch
      przyjazdowy i wyjazdowy z miasta, a 20-30% to ruch wewnątrz miasta. 17 % to ruch związany z Mazowszem i podkreślam ten koszmarny
      tranzyt to 3%. A więc nie będą nam jeździły rosyjskie ciężarówki pod oknami.

Budowa takiej drogi to zawsze koszt dla społeczności lokalnej. Ale pamiętajmy, że żyjemy w XXI wieku i jak chcemy aby Polska była
      krajem nowoczesnym to musimy rozwijać infrastrukturę. Każdy Ursynowianin nie chciałby aby pod domem robili mu drogę, ale po kilku
      latach pewnie stwierdzi, że w Warszawie jest łatwiej się poruszać i że jego dzieci nie stoją w korkach.

To co dziś zobaczyłem. Jak ludzie się zachowywali, a w szczególności stowarzyszenie Ekologiczny Ursynów, to ręce się rozkładają.
      Proszę Państwa z takim podejściem nigdy nic nie zbudujemy w Polsce. Proszę nie straszyć ludzi chorobami, wypadkami, czy zagładą
      ekologiczną. Proszę nie robić kpiny z Ursynowa i wystawiać nas na pośmiewisko wśród polskiego społeczeństwa. Serwujecie Państwo
      zagładę, która spowoduje, że nie zgadzając się na drogę ekspresową, będą na Ursynowie drogi ekspresowe, ale na zewnątrz, które
      doprowadzą nas do autostrady za miastem. Ja tego nie chce i mam nadzieje, że powstanie droga w tunelu.

Mam nadzieje, że uda nam się zakończyć tą bezsensowną dyskusję. A Ekologiczny Ursynów niech wsiada na rower i jeździ rowerem. Albo
      nie rowerem, no ścieranie się opony z chodnikiem też szkodzi naszemu zdrowiu. Proszę chodzić na pieszo, ale bez obuwia.

Ludzie słuchajcie, a później się wypowiadajcie. Z nastawieniem na nie bez poznania przesłanek nie podejmiecie świadomej decyzji. I
      tak to w tej Polsce jest. Bagno, kłótnia i nic się nie zmienia.

Pozdrawiam i daje to pod rozwagę.

Mieszkaniec okolicy ul Płaskowickej.

PS.
      Mam wrażenie, że niektórzy robią sobie po prostu kampanię wyborczą. Byli radni i LPR.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka