Gość: lll Reicher slaba warszawka IP: *.net.stream.pl 13.07.10, 16:41 warszawa jest pospolita i slaba z warszawom moze kazdy swiadczom o tym budynki w centrum warszawy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek filipowicz Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 16:43 mieszkam w Warszawie już 6 lat i przez ten czas widziąłem co najmniej 3 plany zagospodarowania. Wybory na jesieni więc czekają nas następne. Tylko po co to robicie głupi urzędnicy, po co planujecie jak i tak nic z tego nie wynika. Zróbcie coś w końcu. Zrealizujcie którykolwiek z planów. A komentarze tych starych dziadów, architektów można wsadzić wiadomo gdzie. Niech pojadą do Azji i zobaczą jak wyglądają nowoczesne miasta. Już słyszę odpowiedz że tu jest Europa... ZRÓBCIE KROK DO PRZODU ZAMIAST DREPTAĆ W MIEJSCU MYŚLĄC O HISTORII. pomyśłcie o młodych pomyślcie o przyszłosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franz to już nawet nie jest śmieszne,to jest żałosne.... IP: *.home.aster.pl 13.07.10, 18:14 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boston4 tu Dubai - Abu Dhabi .... arch. JJG IP: *.alshamil.net.ae 14.07.10, 21:52 Dubai - zalosne juz nie, gdyz od prawie pol roku pisze do Wladz RP i Waway, zwracajac sie z lepszymi propozycjami; moja firma projektije i wspolracuje z najlepszymi urbanistami, architektami od takich specjalnych zadan: muzea, centra, nowe dzielnice miast - Wykonujemy perelki dla Dubaju, Abu Dhabi, KSA, Qataru. Najwyzszej klasy fachowcy pisza, proponuja wladzom jakosc, i nie dochodzi nic, jak groche o sciane: i to jest ta tragedia, ze wladze nie wiedza co to jakosc, kim i jak wykonac, oby byly obrywy i kontrakty, ale jak to pozniej wypadnie, ze to chlam, kogo to obchodzi w RP: www.ddmcglobal.com Odpowiedz Link Zgłoś
snowbird1 Skonczmy z socrealizmem!!!! 13.07.10, 18:18 Zburzmy wreszcie to brzydactwo pn. pajac stalina. Takie piekne wiezowce i od razu oszpecone ta kolonialno - koscielna ponura bryla. Tzw. palac kultury (raczej antykultury) jest symbolem naszego narodowego zniewolenia przez 45 lat komunistycznych rzadow. Po co nam taki symbol? Zrzucmy to jarzmo. Z tym palacem nigdy nie bedzie pelnej dekomunizacji a Polska nie bedzie naprawde wolnym krajem. Trzeba byc niezlym narodowym masochista, zeby ten stan utrzymywac. Odpowiedz Link Zgłoś
el_matador9 Re: Skonczmy z socrealizmem!!!! 13.07.10, 22:00 ciągle ta sama mazowiecka, minimalistyczna, nieudolna polska śpiewka i ciągle w koło MACIEJU sztucznie ścinane, ciągle ,niskich 250 metrowych post-komunistyczych kikutów nieudolności i braku mobilizacji miliardów USD niezbędnych srodków na polskie budownictwo, przez - zrujnowany do dna - przez Balcerowicza, śpiewającego fałsz- dyszkantem kantora NWO i skośnooką, złośliwą apologetkę "tri 3" z Bazylei, nieudolną prawniczkę HGW - polski system bankowy. By panować koncepcyjnie i strategicznie nad obszarem zachodniej EURAZJI aż po Barnauł,OMSK i Nowosibirsk, centrum Warszawy musi być naszpikowane kolosami wieżowymi przynajmniej o wysokości minimum 360 metrów kontrującymi ogrom rozwoju najbardziej dynamicznego konkurencyjnego "metropolis' u" czyli giganta MOSKWY, ponadto część nowobudowanych obiektów musi być obowiązkowo troskliwie wystylizowana z uwagi na wymóg monumentalizmu na niespotykany nigdzie w świecie neopost-moderno- socrealizm, "Emporio ROMANO polaco" i "post-moderno stalino-faschio varsoviensis" ponadto osobny program koncepcyjny dla "boulevard'u" warszawskiego przepychu,luksusu,prachtu i blichtru oraz nowozbudowanego teatru rewiowego dla Małgorzaty Potockiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Skonczmy z socrealizmem!!!! IP: *.icpnet.pl 02.08.10, 18:11 widzisz człowieku jaki masz poziom? wychowałem się w śródmieściu, podstawówka, ogólniak, studia do pajaca chodziłem na zajęcia (pałac młodzieży) za komunistę się nie uważam przeszkadza ci w czymś ten budynek? Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy_dobrze_poinformowany Przecież to nie kościoły - mogą poczekać !!!!!!!!! 13.07.10, 19:27 b/k Odpowiedz Link Zgłoś
cleomenes Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 13.07.10, 21:51 wawa daje rade, jezeli chodzi o budynki, ale potencjal wciaz jest. pytanie, jaki potencjal ma wro, gdzie powstaje dopiero pierwszy-sky tower? Odpowiedz Link Zgłoś
tygodniowe Re: Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 14.07.10, 00:01 Takich budowli niestety zazdroszczę, u mnie w mieście najwyższa budowla ma ok. 50 metrów niestety Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toba Alez dzielo ....po 20 latach wysilkow IP: 193.111.166.* 14.07.10, 13:50 1. Brak wizji skomunikowania - jakies uliczki z nikad do nikad, same prawoskrety, masakra 1b. Po co jeszcze bardziej obcinac mikroskopijny so wie so 'Park Swietokrzyski' jakąs niepotrzbena ulica i tworem zwanym rowniez oranzeria rowerowa?????? 2. Parkingi??? 3. Po co wciskane na sile wiezowce przy Emili Plater? 4. Pasy na Jerozolimskich i rondzie - LOL - postawić fotoradary (bez tolerancji i robiace zdjecia od tylu) jak chcecie ruch uspokoic i modernizowac przejscia dla pieszych dla niepelnosprawnych barany - ale nie, latwiej 50 metrowe zebry na planie domalowac... 5. Do czego maja nawiazywac i czemu sluzyc wiezowce (poza tym na rogu emili i jerozolimskich)? 6. MSN bis - palmface - oszczedzą przynajmniej na kosztach architektów... 7. Bulwar i agora jak dla mnie pomysly OK, kwestia raczej wykonania niz planu zagospodarowania. 8. Wiecej terenów pod mieszkania - nie tworzmy jakiejs pustyni biurowo/butikowej 9. Elewacje - kolejny problem - trzeba nawiazywac do otoczenia a nie robic kolejny desant szklano-betonowo-stalowych kolosow. Jest pierzeja Al. Jerozolimskich, jest Sciana Wschodnia, jest Pekin, jest do czego nawiazywac i z tym nowa zabudowa powinna w nowoczesny sposob, komponowac 10. Wiele zalezy co zostanie zaprojektowane i zatwierdzone w ramach obszarów - wielkośc budynków, uliczki, pasaże, skwerki, etc. 11. Wizualka - tragedia Ogolnie: Jak nisko moga upaść urbaniści? Co to ma byc??? Kolejne zarty... A w zasadzie kasa misiu kasa, zwlaszcza dla takich kreatur jak Kurylowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysztof.ś Głowy kolejne w obłokach: W Chmury Panie i Panowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.10, 16:01 Idea otoczenia, sprzed ładnych paru lat "kultury pałacu" wysokościowcami, które odbiorą status dominanty pomnikowi przeszłości pozostała bez zmian. "Nowość" to woda, szkło, aluminium, stal, lekkie konstrukcje szkieletowe i już nie nowatorski skręt brył, aczkolwiek efektowny, wykreuje nam kolejny pomnik w pogoni za już zrealizowanymi projektami poza granicą PL. To co przedstawia wizualizacja i filmik nie wieje świeżością a "studnią, wąwozem", brakiem oddechu, ciasnotą i typowym choć już koniecznym i pożądanym zagospodarowaniem centrum stolicy europejskiej. Takie realizacje nie zapraszają turystów (zagranicznych) tylko leczą kompleksy Wydz. Arch. Miasta Stołecznego Wawy. Ważne, że się starają i niech budują ale odpowiedzialnie z wizją perspektywy, prognozy i myślą o przyszłości. PRzdr! Odpowiedz Link Zgłoś
zegrz Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 15.07.10, 00:18 Miałem już dać sobie spokój - to w końcu tylko kiełbasa wyborcza przed jesienią, ale... niech będzie. To tragedia!!! Plan Biełyszewa-Skopińskiego mógł się podobać lub nie, ale organizował przestrzeń i czynił centrum Warszawy rozpoznawalne na całym świecie. Plan Borowskiego (mnie się nie podobał) przywracał centrum ludziom i zostawiał W-wę "europejską" z charakterystycznym symbolem (PKiN). Teraz... teraz mamy przysłowiowy "trzeci świat" lub "daleki wschód", czyli kto da więcej. Już kiedy poszerzono strefę wieżowców do Twardej i wciskano ogóras Zahy przy Marriocie podejrzewałem że jest jeszcze kilku znajomków którzy się na "swój wieżowiec" nie załapali. I będą mieli okazję. W skrócie - te budynki PKiN nie zdominują a centrum W-wy przestanie być rozpoznawalne (obym się mylił). Ktoś kto "zaprojektował" ten wygwizdów wzdłuż Alej (nad tunelem) nigdy chyba nie szedł pieszo po Warszawie. Od pażdziernika do kwietnia będzie to martwy plac. Gdyby postawić kamienice przy ulicy (najlepiej z podcieniami do ochrony przed słońcem i deszczem) a bulwar zrobić między budynkami - to byłby bardziej osłonięty i można go nawet na zimę osłonić dachem. Dworzec rowerowy - bravo, bravi, brava - wysiadasz z pociągu i pedałujesz wokół PKiN żeby zostawić rower. Potem już tylko szybko pieszo z powrotem (pętla autobusów i przystanki tramwajowe są przy dworcu) i do roboty. Po południu na odwrót. Genialne!! Można było co prawda zrobić stację rowerową przy Centralnym (był nawet fajny projekt) ale co tam... Odpowiedz Link Zgłoś
ek_bart Drapacze chmur, a oświetlenie LED 10.08.10, 17:24 Technologia LED zmienia myślenie na temat oświetlenia, które może stać się inwestycją Waszej Firmy podnoszącą wartość nieruchomości, podlegającą szybkiemu zwrotowi i przynoszącą wymierne korzyści. Zysk z inwestycji jest spowodowany wielokrotnie niższym poborem prądu przy znacznie wyższej wydajności świetlnej naszych produktów. 1. Tradycyjną żarówkę 100 W zastępujemy odpowiednikiem LED 15 W 2 . Halogen 50 W – 6 W LED 3. Świetlówkę liniową 36 W – 15 W LED 4 . Halogen 500 W – 80 W LED 5. Lampę sodową 400 W – 100 W LED LED Polska jako dystrybutor producenta oświetlenia LED Eastridge International LTD. proponuje produkty, które charakteryzują się: 1. gwarancją od 2 do 5 lat 2. żywotnością od 35 000 do 50 000 godzin 3.. oszczędnością energii do 80% 4. światłem przewyższającym parametry innych produktów na rynku 5. brakiem szkodliwego wpływu na zdrowie i środowisko Na świecie wiele instytucji i korporacji przekonało się już do naszej idei : Uniwersytet Harvard, Uniwersytet Queensland, Wilson Parking, Ministerstwo Transportu Australii, Hotel Barcelo, Port Aventura, Jaume Spi, CMD, Eurener, La Vila, Rovira, Activalux, Penteofilms, Mercamas, Tresmasa, Dllum, Encaix, Fousion-D, Panval, Guinot, Coca-Cola Etc. Oświetlenie LED to czysty zysk, ochrona środowiska i zdrowia. Technologia jutra w zasięgu ręki. W oferowanych przez nas produktach wykorzystywane są najnowsze diody uznanych producentów: Cree jest liderem produkującym półprzewodniki LED. Systematycznie ulepszającym produkty co 6 miesięcy o 20%. Od 17 Marca 2010 roku sprzedaje diody LED o wydajności świetlnej 139 lm/Watt przy temperaturze barwowej (4000K). Bridgelux produkuje najwyższej klasy diody wysokiej mocy. Do produkcji diod wysokiej mocy wykorzystuje się azotek galu (GaN). Wydajność tych diod wynosi 85 – 90 lumenów/Watt przy barwie zimnej. Nasza firma proponuje pomoc w zakresie finansowania zakupu naszych produktów przy udziale instytucji finansowych. Alternatywnie do sprzedaży proponujemy kilkuletnią dzierżawę całego oferowanego oświetlenia. WWW.ledpolska.com Odpowiedz Link Zgłoś
vonsmroden Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 28.08.10, 22:14 A może by tak parkingi, zaczęli w końcu budować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RORO Re: Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - IP: 109.107.0.* 30.08.10, 15:00 NIE MOGĄ... MUSZĄ NAJPIERW WYKUPIĆ BYŁYCH WŁAŚCICIELI, A NA TO NIE MAJĄ KASY ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el_quatro Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.acn.waw.pl 23.09.10, 11:54 Dlaczego te wiezowce takie powykrecane? Przeciez one razem nie tworza zadnej kompozycji. Z niczym w sasiedztwie nie koresponduja. Na takim Ursynowie stoja zwykle 4 i 7 pietrowe blocki z plyty. Tyle ze poustawiane w rozne grupy. To calkiem ciekawie wyglada i nie wymagalo niczego poza pomyslem Przeciez nie chodzi o pojedynczy, 'odjechany' budynek tylko jakis ksztalt calosci. Bo to nie jest Disneyland tylko srodek miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawawa Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.chello.pl 27.09.10, 20:55 Luz! I tak nic z tego nie będzie :-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Projektant La Defense IP: 178.73.48.* 06.10.10, 18:51 Porąbany plan, centrum się udusi. Nie ma tam dojazdu metrem a biznesmeni nie będą się tłuc tramwajem czy SKM. A PKiN będzie przy tych drapaczach wyglądał jak kwiatek przy kożuchu. Lepiej wieżowce stawiać przy Grzybowskiej w kwadracie Chłodna, Towarowa, Łucka. Można tam od zera zrobić prawdziwe La Defense. Odpowiedz Link Zgłoś
jartam Drapacze chmur na placu Defilad.Malkonctenci precz 28.11.11, 15:04 Trudno zrozumić te reakcje na projekt. Dlaczego wszystko u nas budzi sprzeciw (oprócz wyburzania starych ruder).Dlaczego Warszawa nie ma być nowoczesnym spektakularnym miastem XXI wieku, a nie skansenem ludzkich sentymentów.Można zresztą to pogodzić i ta mieszanka dopiero nada miastu jego własny charakter.Taka właśnie powinna być Warszawa - pomost pomiędzy historia i przyszłością. Mistem kamiennych tablic pamięci i szklanych domów Projekt jest fantastyczny i świetnie pasuje do już rozpoczętego projektu Złotej 44 i wcześniejszych Złotych Tarasów. Pomarzyć choc można?.....w spokoju? Odpowiedz Link Zgłoś