Dodaj do ulubionych

Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24...

    • Gość: lll Reicher slaba warszawka IP: *.net.stream.pl 13.07.10, 16:41
      warszawa jest pospolita i slaba z warszawom moze kazdy swiadczom o tym
      budynki w centrum warszawy
    • Gość: piotrek filipowicz Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 16:43
      mieszkam w Warszawie już 6 lat i przez ten czas widziąłem co
      najmniej 3 plany zagospodarowania. Wybory na jesieni więc czekają
      nas następne. Tylko po co to robicie głupi urzędnicy, po co
      planujecie jak i tak nic z tego nie wynika. Zróbcie coś w końcu.
      Zrealizujcie którykolwiek z planów. A komentarze tych starych
      dziadów, architektów można wsadzić wiadomo gdzie. Niech pojadą do
      Azji i zobaczą jak wyglądają nowoczesne miasta. Już słyszę odpowiedz
      że tu jest Europa... ZRÓBCIE KROK DO PRZODU ZAMIAST DREPTAĆ W
      MIEJSCU MYŚLĄC O HISTORII. pomyśłcie o młodych pomyślcie o
      przyszłosci.
    • Gość: franz to już nawet nie jest śmieszne,to jest żałosne.... IP: *.home.aster.pl 13.07.10, 18:14
      • Gość: boston4 tu Dubai - Abu Dhabi .... arch. JJG IP: *.alshamil.net.ae 14.07.10, 21:52
        Dubai - zalosne juz nie, gdyz od prawie pol roku pisze do Wladz RP i
        Waway, zwracajac sie z lepszymi propozycjami; moja firma projektije i
        wspolracuje z najlepszymi urbanistami, architektami od takich
        specjalnych zadan: muzea, centra, nowe dzielnice miast - Wykonujemy
        perelki dla Dubaju, Abu Dhabi, KSA, Qataru. Najwyzszej klasy fachowcy
        pisza, proponuja wladzom jakosc, i nie dochodzi nic, jak groche o
        sciane: i to jest ta tragedia, ze wladze nie wiedza co to jakosc,
        kim i jak wykonac, oby byly obrywy i kontrakty, ale jak to pozniej
        wypadnie, ze to chlam, kogo to obchodzi w RP: www.ddmcglobal.com
    • snowbird1 Skonczmy z socrealizmem!!!! 13.07.10, 18:18
      Zburzmy wreszcie to brzydactwo pn. pajac stalina.
      Takie piekne wiezowce i od razu oszpecone ta
      kolonialno - koscielna ponura bryla. Tzw. palac
      kultury (raczej antykultury) jest symbolem
      naszego narodowego zniewolenia przez 45 lat
      komunistycznych rzadow. Po co nam taki symbol?
      Zrzucmy to jarzmo. Z tym palacem nigdy nie
      bedzie pelnej dekomunizacji a Polska nie bedzie
      naprawde wolnym krajem. Trzeba byc niezlym
      narodowym masochista, zeby ten stan utrzymywac.
      • el_matador9 Re: Skonczmy z socrealizmem!!!! 13.07.10, 22:00
        ciągle ta sama mazowiecka, minimalistyczna,
        nieudolna polska śpiewka i ciągle w koło MACIEJU
        sztucznie ścinane,
        ciągle ,niskich 250 metrowych post-komunistyczych
        kikutów nieudolności i braku mobilizacji miliardów USD
        niezbędnych srodków na polskie budownictwo,
        przez - zrujnowany do dna - przez Balcerowicza, śpiewającego fałsz-
        dyszkantem kantora NWO i skośnooką, złośliwą apologetkę "tri 3" z
        Bazylei, nieudolną prawniczkę HGW - polski system bankowy.
        By panować koncepcyjnie i strategicznie nad obszarem zachodniej
        EURAZJI aż po Barnauł,OMSK i Nowosibirsk,
        centrum Warszawy musi być naszpikowane kolosami wieżowymi
        przynajmniej o wysokości minimum 360 metrów kontrującymi ogrom
        rozwoju najbardziej dynamicznego konkurencyjnego "metropolis' u"
        czyli giganta MOSKWY,
        ponadto część nowobudowanych obiektów musi być obowiązkowo
        troskliwie wystylizowana z uwagi na wymóg monumentalizmu
        na niespotykany nigdzie w świecie neopost-moderno-
        socrealizm, "Emporio ROMANO polaco" i "post-moderno stalino-faschio
        varsoviensis"
        ponadto osobny program koncepcyjny dla "boulevard'u" warszawskiego
        przepychu,luksusu,prachtu i blichtru oraz nowozbudowanego teatru
        rewiowego dla Małgorzaty Potockiej
      • Gość: m Re: Skonczmy z socrealizmem!!!! IP: *.icpnet.pl 02.08.10, 18:11
        widzisz człowieku jaki masz poziom?
        wychowałem się w śródmieściu, podstawówka, ogólniak, studia
        do pajaca chodziłem na zajęcia (pałac młodzieży)
        za komunistę się nie uważam

        przeszkadza ci w czymś ten budynek?
    • prawdziwy_dobrze_poinformowany Przecież to nie kościoły - mogą poczekać !!!!!!!!! 13.07.10, 19:27
      b/k
    • cleomenes Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 13.07.10, 21:51
      wawa daje rade, jezeli chodzi o budynki, ale potencjal wciaz jest. pytanie,
      jaki potencjal ma wro, gdzie powstaje dopiero pierwszy-sky tower?
    • tygodniowe Re: Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 14.07.10, 00:01
      Takich budowli niestety zazdroszczę, u mnie w mieście najwyższa budowla ma ok. 50 metrów niestety
    • Gość: toba Alez dzielo ....po 20 latach wysilkow IP: 193.111.166.* 14.07.10, 13:50
      1. Brak wizji skomunikowania - jakies uliczki z nikad do nikad, same
      prawoskrety, masakra
      1b. Po co jeszcze bardziej obcinac mikroskopijny so wie so 'Park
      Swietokrzyski' jakąs niepotrzbena ulica i tworem zwanym rowniez oranzeria
      rowerowa??????
      2. Parkingi???
      3. Po co wciskane na sile wiezowce przy Emili Plater?
      4. Pasy na Jerozolimskich i rondzie - LOL - postawić fotoradary (bez
      tolerancji i robiace zdjecia od tylu) jak chcecie ruch uspokoic i modernizowac
      przejscia dla pieszych dla niepelnosprawnych barany - ale nie, latwiej 50
      metrowe zebry na planie domalowac...
      5. Do czego maja nawiazywac i czemu sluzyc wiezowce (poza tym na rogu emili i
      jerozolimskich)?
      6. MSN bis - palmface - oszczedzą przynajmniej na kosztach architektów...
      7. Bulwar i agora jak dla mnie pomysly OK, kwestia raczej wykonania niz planu
      zagospodarowania.
      8. Wiecej terenów pod mieszkania - nie tworzmy jakiejs pustyni biurowo/butikowej
      9. Elewacje - kolejny problem - trzeba nawiazywac do otoczenia a nie robic
      kolejny desant szklano-betonowo-stalowych kolosow. Jest pierzeja Al.
      Jerozolimskich, jest Sciana Wschodnia, jest Pekin, jest do czego nawiazywac i
      z tym nowa zabudowa powinna w nowoczesny sposob, komponowac
      10. Wiele zalezy co zostanie zaprojektowane i zatwierdzone w ramach obszarów -
      wielkośc budynków, uliczki, pasaże, skwerki, etc.
      11. Wizualka - tragedia

      Ogolnie: Jak nisko moga upaść urbaniści? Co to ma byc??? Kolejne zarty... A w
      zasadzie kasa misiu kasa, zwlaszcza dla takich kreatur jak Kurylowicz.
    • Gość: krzysztof.ś Głowy kolejne w obłokach: W Chmury Panie i Panowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.10, 16:01
      Idea otoczenia, sprzed ładnych paru lat "kultury pałacu" wysokościowcami,
      które odbiorą status dominanty pomnikowi przeszłości pozostała bez zmian.
      "Nowość" to woda, szkło, aluminium, stal, lekkie konstrukcje szkieletowe i już
      nie nowatorski skręt brył, aczkolwiek efektowny, wykreuje nam kolejny pomnik w
      pogoni za już zrealizowanymi projektami poza granicą PL. To co przedstawia
      wizualizacja i filmik nie wieje świeżością a "studnią, wąwozem", brakiem
      oddechu, ciasnotą i
      typowym choć już koniecznym i pożądanym zagospodarowaniem centrum stolicy
      europejskiej. Takie realizacje nie zapraszają turystów (zagranicznych) tylko
      leczą kompleksy Wydz. Arch. Miasta Stołecznego Wawy. Ważne, że się starają i
      niech budują ale odpowiedzialnie z wizją perspektywy, prognozy i myślą o
      przyszłości. PRzdr!

    • zegrz Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 15.07.10, 00:18
      Miałem już dać sobie spokój - to w końcu tylko kiełbasa wyborcza
      przed jesienią, ale... niech będzie.
      To tragedia!!! Plan Biełyszewa-Skopińskiego mógł się podobać lub
      nie, ale organizował przestrzeń i czynił centrum Warszawy
      rozpoznawalne na całym świecie. Plan Borowskiego (mnie się nie
      podobał) przywracał centrum ludziom i zostawiał W-wę "europejską" z
      charakterystycznym symbolem (PKiN).
      Teraz... teraz mamy przysłowiowy "trzeci świat" lub "daleki wschód",
      czyli kto da więcej. Już kiedy poszerzono strefę wieżowców do
      Twardej i wciskano ogóras Zahy przy Marriocie podejrzewałem że jest
      jeszcze kilku znajomków którzy się na "swój wieżowiec" nie załapali.
      I będą mieli okazję. W skrócie - te budynki PKiN nie zdominują a
      centrum W-wy przestanie być rozpoznawalne (obym się mylił).
      Ktoś kto "zaprojektował" ten wygwizdów wzdłuż Alej (nad tunelem)
      nigdy chyba nie szedł pieszo po Warszawie. Od pażdziernika do
      kwietnia będzie to martwy plac. Gdyby postawić kamienice przy ulicy
      (najlepiej z podcieniami do ochrony przed słońcem i deszczem) a
      bulwar zrobić między budynkami - to byłby bardziej osłonięty i można
      go nawet na zimę osłonić dachem.
      Dworzec rowerowy - bravo, bravi, brava - wysiadasz z pociągu i
      pedałujesz wokół PKiN żeby zostawić rower. Potem już tylko szybko
      pieszo z powrotem (pętla autobusów i przystanki tramwajowe są przy
      dworcu) i do roboty. Po południu na odwrót. Genialne!! Można było co
      prawda zrobić stację rowerową przy Centralnym (był nawet fajny
      projekt) ale co tam...
    • ek_bart Drapacze chmur, a oświetlenie LED 10.08.10, 17:24
      Technologia LED zmienia myślenie na temat oświetlenia, które może stać się
      inwestycją Waszej Firmy podnoszącą wartość nieruchomości, podlegającą
      szybkiemu zwrotowi i przynoszącą wymierne korzyści.

      Zysk z inwestycji jest spowodowany wielokrotnie niższym poborem prądu przy
      znacznie wyższej wydajności świetlnej naszych produktów.

      1. Tradycyjną żarówkę 100 W zastępujemy odpowiednikiem LED 15 W
      2 . Halogen 50 W – 6 W LED
      3. Świetlówkę liniową 36 W – 15 W LED
      4 . Halogen 500 W – 80 W LED
      5. Lampę sodową 400 W – 100 W LED

      LED Polska jako dystrybutor producenta oświetlenia LED Eastridge International
      LTD. proponuje produkty, które charakteryzują się:

      1. gwarancją od 2 do 5 lat
      2. żywotnością od 35 000 do 50 000 godzin
      3.. oszczędnością energii do 80%
      4. światłem przewyższającym parametry innych produktów na rynku
      5. brakiem szkodliwego wpływu na zdrowie i środowisko

      Na świecie wiele instytucji i korporacji przekonało się już do naszej idei :

      Uniwersytet Harvard, Uniwersytet Queensland, Wilson Parking, Ministerstwo
      Transportu Australii, Hotel Barcelo, Port Aventura, Jaume Spi, CMD, Eurener,
      La Vila, Rovira, Activalux, Penteofilms, Mercamas, Tresmasa, Dllum, Encaix,
      Fousion-D, Panval, Guinot, Coca-Cola Etc.

      Oświetlenie LED to czysty zysk, ochrona środowiska i zdrowia.
      Technologia jutra w zasięgu ręki.

      W oferowanych przez nas produktach wykorzystywane są najnowsze diody uznanych
      producentów:

      Cree jest liderem produkującym półprzewodniki LED. Systematycznie ulepszającym
      produkty co 6 miesięcy o 20%. Od 17 Marca 2010 roku sprzedaje diody LED o
      wydajności świetlnej 139 lm/Watt przy temperaturze barwowej (4000K).

      Bridgelux produkuje najwyższej klasy diody wysokiej mocy.
      Do produkcji diod wysokiej mocy wykorzystuje się azotek galu (GaN). Wydajność
      tych diod wynosi 85 – 90 lumenów/Watt przy barwie zimnej.


      Nasza firma proponuje pomoc w zakresie finansowania zakupu naszych produktów
      przy udziale instytucji finansowych. Alternatywnie do sprzedaży proponujemy
      kilkuletnią dzierżawę całego oferowanego oświetlenia.

      WWW.ledpolska.com
    • vonsmroden Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... 28.08.10, 22:14
      A może by tak parkingi, zaczęli w końcu budować!
      • Gość: RORO Re: Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - IP: 109.107.0.* 30.08.10, 15:00
        NIE MOGĄ...
        MUSZĄ NAJPIERW WYKUPIĆ BYŁYCH WŁAŚCICIELI, A NA TO NIE MAJĄ KASY ;)
    • Gość: el_quatro Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.acn.waw.pl 23.09.10, 11:54
      Dlaczego te wiezowce takie powykrecane? Przeciez one razem nie tworza zadnej kompozycji. Z niczym w sasiedztwie nie koresponduja.

      Na takim Ursynowie stoja zwykle 4 i 7 pietrowe blocki z plyty. Tyle ze poustawiane w rozne grupy. To calkiem ciekawie wyglada i nie wymagalo niczego poza pomyslem
      Przeciez nie chodzi o pojedynczy, 'odjechany' budynek tylko jakis ksztalt calosci. Bo to nie jest Disneyland tylko srodek miasta
    • Gość: wawawa Drapacze chmur na placu Defilad. Najwyższy - 24... IP: *.chello.pl 27.09.10, 20:55
      Luz!
      I tak nic z tego nie będzie :-P
    • Gość: Projektant La Defense IP: 178.73.48.* 06.10.10, 18:51
      Porąbany plan, centrum się udusi. Nie ma tam dojazdu metrem a biznesmeni nie będą się tłuc tramwajem czy SKM. A PKiN będzie przy tych drapaczach wyglądał jak kwiatek przy kożuchu. Lepiej wieżowce stawiać przy Grzybowskiej w kwadracie Chłodna, Towarowa, Łucka. Można tam od zera zrobić prawdziwe La Defense.
    • jartam Drapacze chmur na placu Defilad.Malkonctenci precz 28.11.11, 15:04
      Trudno zrozumić te reakcje na projekt. Dlaczego wszystko u nas budzi sprzeciw (oprócz wyburzania starych ruder).Dlaczego Warszawa nie ma być nowoczesnym spektakularnym miastem XXI wieku, a nie skansenem ludzkich sentymentów.Można zresztą to pogodzić i ta mieszanka dopiero nada miastu jego własny charakter.Taka właśnie powinna być Warszawa - pomost pomiędzy historia i przyszłością. Mistem kamiennych tablic pamięci i szklanych domów
      Projekt jest fantastyczny i świetnie pasuje do już rozpoczętego projektu Złotej 44 i wcześniejszych Złotych Tarasów.
      Pomarzyć choc można?.....w spokoju?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka