Dodaj do ulubionych

Warszawa to nie miasto dla ludzi bez pieniędzy

28.12.10, 13:51
O 56 gr może podrożeć w przyszłym roku bilet komunikacji miejskiej. O 7 gr więcej zapłacimy za m sześc. wody. Warszawa to nie miasto dla ludzi bez pieniędzy – tłumaczy rzecznik GUS.
www.zw.com.pl/artykul/548188_Coraz-mniej-w-portfelach.html
Obserwuj wątek
    • warzaw_bike_killerz Re: Warszawa to nie miasto dla ludzi bez pieniędz 28.12.10, 14:13
      Wszyscy zaplaca za wszystko wiecej. Mial racje Kononowicz - "niczego nie bedzie" jest tak samo nosnym haslem wyborczym, jak "wszystko bedzie drozsze". Tylko akurat on ujal to w sposob uczciwy. Politycy z krwi i kosci mowia- priorytetem jest dla nas komunikacja miejska, co w prostym przelozeniu znaczy - obywatelu zaplacisz za nia wiecej. Polityk mowi - zrobimy kulturalny salon miejski - oznacza w prostym przelozeniu - podniesiemy czynsze w okolicy. To jest tak oczywiste, ze dziwie sie ile musi uplynac wody w Wisle, by rozumiano w prosty sposob deklaracje polityczne, a nie wysmiawano takich np. Kononowiczow.
    • Gość: Hanka Re: Warszawa to nie miasto dla ludzi bez pieniędz IP: *.80-202-91.nextgentel.com 08.01.11, 19:09
      Spokojnie, urząd miejski ma nowy plan wyrównywania stawek za transport w EOG. W takiej Norwegii bilet jednorazowy kosztuje 13 zł, dobowy 35 zł a miesięczny 280 zł i takie to ceny zafundujemy już niedługo mieszkańcom Warszawy ;)
      • Gość: corgan a ile kosztuje bilet w Rumunii? IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.11, 20:56
        skoro wyrównywać i uśredniać to być może niska cena biletu w Rumunii zostanie zniwelowana przez wysoką cenę w Norwegii i wszystko zostanie na tym samym poziomie, prawda?

        ale.. przypomnij mi - Norwegia nie jest w UE, prawda?
        • le.chujarek Re: a ile kosztuje bilet w Rumunii? 12.01.11, 11:33
          Gość portalu: corgan napisał(a):
          > ale.. przypomnij mi - Norwegia nie jest w UE, prawda?

          a kto tu wspominał o cokolwiek o UE?
      • Gość: Jasio Re: Ceny a place IP: *.bchsia.telus.net 12.01.11, 08:28
        Przy okazji zapomniales o podniesieniu zarobkow w Warszawie do poziomu Oslo. I po takiej korekcie to sie okaze, ze w Norwegii wcale nie jest tak drogo.
        • warzaw_bike_killerz Rumunia, Oslo... 12.01.11, 11:13
          Cena komunikacji miejskiej powinna byc w korelacji do cen paliwa.
          W Rumunii cennik daleko nie odbiega od polskiego.
          Co do Oslo - nie ma nic wspolnego relacja placy do cen biletow. Mieso kosztuje w Polsce taniej, ale benzyna (pomimo tezy o potrzebie dostosowania cen biletow do plac) nie jest drastycznie tansza (4,99 PLN do 6 PLN). Tak samo cena nowego autobusu nie odbiega od cen europejskich. W Warszawie kupuje sie rope i autobusy po cenach europejskich. To, ze bilety sa tansze wynikia tylko z niskich plac kierowcow :>. No mozna jeszcze dodac komunistyczna dotacje miejska do transportu.
          Bilety nie odzwierciedlaja realnej ceny od wielu lat. Od wielu lat dotacje staja sie studnia bez dna. Czas odciac pepowine.
          • Gość: JasioWedrowniczek Re: Rumunia, Oslo... IP: *.bchsia.telus.net 12.01.11, 14:01
            Moj drogi(ga). Cena paliwa zawiera w sobie bardzo duzy podatek (akcyze) i nie ma nic wspolnego z rzeczywistymi kosztami komunikacji. Wiazac ceny komunikacji z cenami paliwa to troche tak, jakby podwojnie opodatkowac mieszkancow, ktorzy beda placic podatek od podatku.
            • Gość: kixx Re: Rumunia, Oslo... IP: *.acn.waw.pl 12.01.11, 14:09
              podwojnie?
              aby wiesz co piszesz?
    • Gość: Jasio Re: kompensata IP: *.bchsia.telus.net 12.01.11, 08:33
      sibeliuss napisał:
      > O 56 gr może podrożeć w przyszłym roku bilet komunikacji miejskiej. O 7 gr więc
      > ej zapłacimy za m sześc. wody. Warszawa to nie miasto dla ludzi bez pieniędzy &
      > #8211; tłumaczy rzecznik GUS.

      I w zwiazku z tym w ratuszu szykuja sie podwyzki. Trzeba Pani HGW i radnym skompensowac wzrost kosztow utrzymania. Chyba sie ze mna zgodzicie.
      • warzaw_bike_killerz Re: kompensata 12.01.11, 11:15
        Oczywiscie, ze tak. Zysk miasta wynika z roznicy plac nieskompensowanych :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka