sibeliuss 02.03.11, 08:16 Ruszyła kampania na rzecz płacenia podatku dochodowego w Warszawie - informuje "Życie Warszawy". wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9187557,Mieszkasz_w_stolicy__Plac_tutaj_podatki.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wszechwarszawiak Bez sensu 02.03.11, 12:04 Zazwyczaj ludzie płacący podatki poza Warszawą, a tu tylko mieszkający, pochodzą z biedniejszych rejonów Polski. Zgodnie z zasadą malejącej krańcowej użyteczności z bogactwa, ta sama złotówka w biedniejszym rejonie daje więcej korzyści niż w bogatej - było nie było - Warszawie. Poza tym, większość z przyjezdnych czuje - całkowicie zrozumiały - sentyment za rodzinnymi stronami, i woli wspomóc tamte rejony. Gdybym ja wyjechał do pracy w Londynie, czy Berlinie, też wolałbym by moje podatki płynęły do rodzinnej Warszawy, niż bogatego Londynu. Odpowiedz Link Zgłoś
achzarit Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija 02.03.11, 12:51 wszechwarszawiak napisał: > Zazwyczaj ludzie płacący podatki poza Warszawą, a tu tylko mieszkający, pochodz > ą z biedniejszych rejonów Polski. Zgodnie z zasadą malejącej krańcowej użyteczn > ości z bogactwa, ta sama złotówka w biedniejszym rejonie daje więcej korzyści n > iż w bogatej - było nie było - Warszawie. Ale drogi, przedszkola, szpitale, dotowane bilety, posprzątane i oświetlone chodniki mają ochote mieć tu. I jednocześnie Warszawa płaci ponad miliard złotych na rozwój tych biedniejszych okolic. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy_cubic Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija 02.03.11, 13:00 Zgadzam się z przesłaniem kampanii! Jeżeli przyjeżdża ktoś do Warszawy na przykład na kontrakt - rok, dwa. To ok, niech płaci podatki w rodzinnej miejscowości. Może zostawił tam rodzinę, może jeździ na każdy weekend, więc chodniki w jego wsi też może zasponsorować. Co innego jeśli ktoś w Warszawie mieszka od lat, posyła tu dzieci do szkoły, jeździ autobusami itd. Wtedy pakowanie pieniędzy nie do Warszawy tylko do miejscowości, którą odwiedza dwa razy w roku jest nie fair. Niestety niektórzy zostają (oficjalnie) w swojej miejscowości, tylko dlatego żeby płacić mniej za ubezpieczenie samochodu. Stąd potem połowa mieszkańców Warszawy jeździ na obcych blachach. I dopóki ubezpieczyciele nie przestaną prowadzić sztucznego podziału na części Polski, dopóty ludzie nie będą przenosić się (oficjalnie) do miast. Odpowiedz Link Zgłoś
wszechwarszawiak Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija 02.03.11, 14:22 Różnicowanie skłądki ubezpieczeniowej to nie wynik sztucznego podziału, tylko rachunku ekonomicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosciu Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija IP: *.aster.pl 02.03.11, 23:11 "Różnicowanie skłądki ubezpieczeniowej to nie wynik sztucznego podziału, tylko rachunku ekonomicznego. " - tak, ale praktyk szkodliwych społecznie, chociaż słusznych ekonomicznie, można zakazać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija IP: *.paradowski.pl 03.03.11, 06:03 najlepiej ogrodzić stolycę drutem kolczastym pod napięciem i niech straż miejska strzela z wieżyczek do każdego wieśniaka co się zbliża. Wtedy dopiero warsiafka będzie miastem mlekiem i miodem płynącym, bo przecież wszystkiemu winny jest napływ z Wilanowa i kabatów co świnie trzyma w łazienkach, a nie rodacy z Bródna i Pragi. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: Bez sensu jest jak się janosikowe pomija 09.03.11, 10:27 Gość portalu: aron napisał(a): > przecież wszystkiemu winny jest napływ z Wilanowa i kabatów co świnie trzyma w > łazienkach Oraz busy z Lublina przemykające warszawskimi ulicami jak szczury. Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: Bez sensu 02.03.11, 13:32 Budżet Warszawy jest wykańczany przez olbrzymie "janosikowe" czyli pieniadze wypłacane biednym gminom za karę że Warszawa jest bogata. W zeszłym(?) roku trzeba było na ten cel zaciągać kredyt. Jeżeli ktoś domaga się od Warszawy przedszkola, żłobka, szkoły, dróg, tanich biletów komunikacji miejskiej itd powinien na ten cel płacić tu podatki. Inaczej jest złodziejem. Podatek to nie dobrowolna darowizna na cel charytatywny. Jeżeli ktoś odczuwa potrzebę wspomóc swoją gminę, nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobił. Ale po zapłaceniu podatku ty gdzie powinien. Odpowiedz Link Zgłoś
wszechwarszawiak Re: Bez sensu 02.03.11, 14:21 Janosikowe to nie żadna kara tylko świadome działanie redystrybucyjne. Zresztą słuszne społecznie. A kredyt nie był zaciągany na "janosikowe", bo nie wzięło się ono nagle z Księżyca, tylko z powodu nieudolnego zarządzania budżetem miasta przez obecną ekipę. Odpowiedz Link Zgłoś
achzarit Bzdura 02.03.11, 14:35 wszechwarszawiak napisał: > Janosikowe to nie żadna kara tylko świadome działanie redystrybucyjne. Zresztą > słuszne społecznie. Ciekawe ża ta lewacka "słusznośc społeczna" jakoś mało jest zgodna z Konstytucją RP. Albo samorząd lokalny ma samodzielność polityki finansowej albo płaci takie socjalistyczne podatki. > A kredyt nie był zaciągany na "janosikowe", bo nie wzięło s > ię ono nagle z Księżyca, tylko z powodu nieudolnego zarządzania budżetem miasta > przez obecną ekipę. Bzdura albo co gorsza - świadome łgarstwo. Janosikowe obliczono na podstawie podatków z 2008 r. które NIJAK się mają do wpływów z podatków w 2010 r. Zarządzanie nie ma tu nic do rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Bzdura IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 14:57 nijak sie nie maja,czyli jak? sa wieksze,mniejsze,czy w innej walucie? tu jest forum eksperckie,kazda wypowiedz nalezy poprzec konkretnymi danymi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Bzdura IP: 217.33.154.* 02.03.11, 16:04 > tu jest forum eksperckie, wyborne:) Odpowiedz Link Zgłoś
achzarit Re: Bzdura 02.03.11, 17:02 Gość portalu: kixx napisał(a): > nijak sie nie maja,czyli jak? > sa wieksze,mniejsze,czy w innej walucie? To bierz wyszukiwarkę i sprawdź leniu > tu jest forum eksperckie,kazda wypowiedz nalezy poprzec konkretnymi danymi Poważnie? A gdzie poprłeś swoją wypowiedź jakimikolwiek danymi/ W krtórym miejscu zdążyłeś się przy.pier.dolić do innych dyskutantów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Bzdura IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 19:58 to ty sie powolujesz na dane,nie ja wiec ty je podaj no chyba ze nie potrafisz ale wtedy musialbym dodac:debilu... Odpowiedz Link Zgłoś
achzarit Re: Bzdura 03.03.11, 10:47 Gość portalu: kixx napisał(a): > to ty sie powolujesz na dane,nie ja > wiec ty je podaj Jak chcesz dane - użyj wyszukiwarki leniu. Widac nie potrafisz i jak ci nie poda się danych pod nos to nie umiesz nic znaleźć leniu. > no chyba ze nie potrafisz Jak wyżej - widac jak to kixx nie potrafi znaleźć prostych danych w necie i potrzebuje pomocy > ale wtedy musialbym dodac:debilu... A umiesz coś więcej dodać, cioto? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Bzdura IP: *.opera-mini.net 03.03.11, 11:08 no coz,nie bede sie przekomarzal z ciezkozbrojnym. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Place tu od dziestu lat ... 02.03.11, 17:16 parkingow nie ma, a te w centrum oblozyli kolejnym haraczem. Ulice dziurawe, autostrad nie widze. a.. dajcie mi spokoj! Kupie sobie 10 m2 w Monaco, bede udawal, ze jestem tam przez pol roku i zaplace tam podatki. Jak wiekszosc najbardziej bogatych Polakow. Nawet nasze niektore najwieksze bozyszcza tlumow tam placa, wiec w tym przypadku warto nasladowac swoich idoli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Place tu od dziestu lat ... IP: *.paradowski.pl 02.03.11, 19:43 trzeba po prostu wprowadzić zasadę że jak ktoś nie ma meldunku w Warszawie, to nie przyjmą jego dziecka do szkoły, przedszkola itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Place tu od dziestu lat ... IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 19:59 aha a jak ktos nie ma dzieci? zmusic do adopcji i wtedy nie przyjac do szkoly,do przedszkola? Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: Place tu od dziestu lat ... 02.03.11, 19:59 Gość portalu: aron napisał(a): > trzeba po prostu wprowadzić zasadę że jak ktoś nie ma meldunku w Warszawie, to > nie przyjmą jego dziecka do szkoły, przedszkola itp. i nie skorzysta ze publicznej służby zdrowia, np: szpitala, etc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: profes79 Re: Place tu od dziestu lat ... IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 20:39 I tu się częściowo zgodzę z aronem tylko: Nie, jak ktoś nie ma meldunku tylko jak ktoś nie płaci podatków w Warszawie. Miejsce płacenia podatków nie musi być tożsame z miejscem zameldowania. Zwłaszcza, że przepisy lokalowe i lokatorskie mamy w Polsce takie, że ludzie na głowach stają, żeby tylko nikogo u siebie nie meldować - nawet jak wynajmują mieszkania legalnie i płacą od dochodów z najmu podatek. Przedszkola, szkoły etc - wszystkie tego typu instytucje dotowane lub wprost w całości utrzymywane przez samorząd powinny być w pierwszej kolejności dostępne dla ludzi, którzy na ich utrzymanie się zrzucają w postaci płaconych w miejscu zamieszkania podatków. Co do janosikowego - dokładnie tak jest. Wysokość wpłaty określana jest na podstawie zysków z podatków dwa lata wcześniej. W tej chwili więc janosikowe obliczane jest na podstawie podatków płynących w okresie koniunktury, podczas gdy odprowadzane jest z podatków w okresie może nie recesji ale słabszego okresu dla gospodarki - co powoduje katastrofalne skutki dla Mazowsza i Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Place tu od dziestu lat ... IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 21:23 co nie zmiania w zaden sposob faktu,iz w dwa lata temu ,pomimo szczytowej koniunktury ,palcilismy janosikowe z wplywow sprzed dwoch lat-wtedy jakos nikt nie podnosil argumentu o braniu nieaktualnych danych do wyliczen tego podatku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Mieszkasz w stolicy? Płać tutaj podatki (kamp IP: 178.73.24.* 02.03.11, 20:43 Odpowiednie zarządzanie kosztami i dochodowego nie płacę wcale albo prawie wcale. Odpowiedz Link Zgłoś
alfajet-777 Mieszkasz i pracujesz w Warszawie ? Płać tu podatk 03.03.11, 09:14 Jak ktoś postanowił że przeprowadzi się tu do Warszawy, i postanowi tu pracować ( a nie mieszka w aglomeracji Warszawskiej max 50 km od Warszawy ) Powinien tu płacić podatki !!! Może by tak władze Warszawy przestały płacić Janosikowe ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx A tak w ogole akcja jest spozniona IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 21:30 Przypominam,iz urzedem wlasciwym dla rozliczenia i odprowadzenia podatku za zeszly rok,jest urzad wlasciwy dla miejscowosci,w ktorej bylismy zgloszeni jako platnicy PD w ostatnim dniu 2010 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: A tak w ogole akcja jest spozniona 02.03.11, 22:01 Przecież nie uchwalamy tutaj obowiązującego prawa, ale dyskutujemy. Czyli nie obowiązują nas ustawowe terminy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: A tak w ogole akcja jest spozniona IP: *.acn.waw.pl 02.03.11, 22:31 przeciez nie krytykuje faktu dyskusji,tylko termin rozpoczecia akcji Odpowiedz Link Zgłoś
jan-w Re: A tak w ogole akcja jest spozniona 02.03.11, 22:44 Zaliczki na podatek dochodowy za ten rok wpłacane są co miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: A tak w ogole akcja jest spozniona IP: *.acn.waw.pl 03.03.11, 14:52 zasadniczo to (jak zwykle?) masz racje ale czasem nie jest tak ze gmina ,ktora otrzyma calosc naleznego miastu podatku dochodowego od podatnika(czyli bodaj 1/3 podatku zaplaconego przez niego) jest gmina w ktorej mieszkal 31 grudnia?Nie jestem tego pewny,tu ktos siedzacy po drugiej stronie barykady moglby sie wypowiedziec,ale sformulowanie o urzedzie wlasciciwym do zlozenia zeznania cos takiego troche uprawdopodabnia. ps.ale oczywiscie,choc akcja za pozna,to nie mam watpliwosci ,ze sluszna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A tak w ogole akcja jest spozniona IP: *.paradowski.pl 03.03.11, 17:16 a nie boicie się że jak będzie mniejsze janosikowe to będzie większy napływ? Odpowiedz Link Zgłoś
vovv3 a moze drozsze bilety ZTM dla takich... 09.03.11, 09:53 Podczas personalizacji karty miejskiej powinno decydowac miejsce zameldowania, jesli z innego województwa, to proponuję: koszt biletu x 3. problem finansowania ZTM bedzie cześciowo rozwiazany. Cudzoziemcy to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
profes79 Re: a moze drozsze bilety ZTM dla takich... 09.03.11, 15:51 Tylko, że miejsce zameldowania nie równa się miejscu zamieszkania. Odpowiedz Link Zgłoś
2-bielanka Re: Mieszkasz w stolicy? Płać tutaj podatki (kamp 09.03.11, 23:45 a dlaczego nie można ustanowić, że podatek płacimy tam gdzie pacujemy (na podstawie PIT 11) i część z tych podatków idzie do budżetu a część do miejsca zamieszkania zatrudnionego (miasto/gmina/dzielnica)? Podatków płacimy co niemiara więc jest co dzielić. Ważne aby dobrze nimi dysponować ale to nie komu.... Odpowiedz Link Zgłoś