Dodaj do ulubionych

Dom Development - opinie

04.09.14, 10:50
Jakie macie opinie o Dom Development? Może ktoś korzystał z ich usług i mógłby podzielić się wrażeniami? Z góry dziekuję.
Obserwuj wątek
  • Gość: azb Re: Dom Development - opinie IP: 212.160.138.* 28.01.15, 11:04
   Na Derby 14 mamy problem z fatalną izolacyjnością akustyczną ścian między lokalami. W niektórych mieszkaniach (m.in. w moim) sypialnia sąsiaduje z łazienką sąsiada - zmierzony, przez Dom Development, poziom hałasu generowany przez instalację wody u sąsiada to 48dB przy baterii odkręconej do połowy (sąsiadka nie chciała zmarnować za dużo wody przy pomiarze...). Stanowisko DD? Wszystko jest ok, to my jesteśmy nadwrażliwi, a w ogóle to by mogli coś zaproponować, ale nie zaproponują dopóki sąsiedzi nie zgodzą się na kucie ścian w swojej, ledwo co wykończonej, łazience.
   Uwaga, ciekawostka. Usterka z hałasem zgłoszona do DD ponad rok temu. DD czekało rok, żeby sąsiedzi położyli glazurę. Kiedy glazurnik skończył robotę u sąsiada, DD zaproponował im kucie ścian, w związku ze zgłoszeniem usterki przez nas... Proponuję 10 razy się zastanowić, czy warto podpisać umowę...
  • Gość: intruz Re: Dom Development - opinie IP: *.static.korbank.pl 01.02.16, 13:28
   Nie. Nie. Klientem jesteś tylko do czasu podpisania umowy. Potem jesteś już intruzem, a jak są usterki gwarancyjne to jesteś już wrogiem. Lekceważenie klienta który już kupił. Wykonywanie usterek gwarancyjnych nie do wyegzekwowania. Pisma pisane do Biura w Warszawie pozostają bez echa. Lokalne biuro we Wrocławiu całkowicie ignoruje wszelkie zgłoszenia.
   • berek44444 Re: Dom Development - opinie 15.07.16, 22:10
    Niestety też jestem ofiarą DD i też mam problemy z halasami dochodzacymi z łazienki lokalu obok - szum wody jest nie do zniesienia. Hałas w nocy słychać w całym mieszkaniu. DD mimo okresu rękojmi każe wypchać się sianem... Zastanówcie się 10 razy czy warto podpisać umowę z DD...
    • kjkrzem Re: Dom Development - opinie 26.08.16, 11:58
     Potwierdzam, byłem klientem DD do podpisania umowy sprzedaży. Po umowie mają Cię w głębokim poważaniu. Problemy zaczęły się na etepie zgłaszania zmian lokatorskich. Dopiero jak zagroziłem odstapieniem od umowy zaczęli coś robić. Przy odbiorze mieszkania wychodzi np. ze sufit jest krzywy na 3 cm. Elektryka niezgodna z projektem. Po zamieszkania pojawiają się kolejne problemy jak szum wody w rurach od sąsiadów, słaba izolacja akustyczna stropów, nawet jak ma ktoś dobra podłogę drewnianą to słychać kroki, głośny szum z wentylacji. W częściach wspólnych pojawił się problem z przeciekiem w garażu, już wchodzi pleśń. Od ponad roku mamy niesprawne furtki na osiedlu, na terenie zielonym stoi woda a nasadzenia roślinne gnija. DD olewa wszystko totalnie. Jeśli przysyła kogoś żeby sprawdził zgłoszenie to rolą tej osoby nie jest diagnoza i naprawa tylko poszukanie podstawy do odrzucenia. Np do mojego mieszkania zawsze przychodzą z planem mieszkania z przed zmian lokatorskich. Zmiany wykonywał DD. Rozmowa zaczyna się dlaczego przerobił Pan mieszkanie... zabawa w kotka i myszkę. Inny przykład.: w komórce lokatorskiej pali mi się oprawa lampy. DD stwierdził że wkrecilem za mocną żarówkę. Tymczasem ja nawet nie dotykał tej żarówki, plus iest ona zgodna z informacją na oprawie.
  • anuszka67 Re: Dom Development - opinie 28.08.16, 08:06
   My chcieliśmy skorzystać z usług DD, mieliśmy zaklepane mieszkanie do kupienia za gotówkę. Tzw. manager ds. sprzedaży miała poczekać 3 dni na sfinalizowanie transakcji, mówiąc, że poczeka do piątku. I okazało się, że w ciągu 2 dni mieszkanie sprzedano komuś innemu. Szkoda, że nie powiedziała nam od razu byśmy zrobili przelew, bo kto pierwszy ten lepszy, tylko nas zwodziła pięknym uśmiechem i bajerem na temat zalet inwestycji. Rozumiem, że czas to pieniądz, rozumiem prawa rynku, ale słowa nie powiedziała, żebyśmy jak najszybciej, jeszcze przed umową, wpłacili kasę. Tak więc duże rozczarowanie i myśl, czy rozważać mieszkania w innych inwestycjach DD czy dać sobie spokój z tą firmą od razu.
   • Gość: miarka Re: Dom Development - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.16, 16:46
    Niewiele straciłaś. W międzyczasie ceny na rynku się obniżyły, a zachowania Dom Development względem klienta nadal przypominają te opisane w poście wyżej gościa intruza z dnia 01.02.16. Również w Warszawie. Może warto poczekać na zmianę przepisów dotyczących egzekwowania realnych praw klientów "budowlańców wielkiego formatu" albo na taką zmianę sytuacji na rynku, która zmusi ich do większej pokory i staranności wobec ich dobroczyńców czyli klientów.
  • pkowalski.84 Re: Dom Development - opinie 02.07.17, 21:51
   Oferuje pomoc podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

   Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
   Piotr 889 228 440
   www.facebook.com/Odbiory-mieszkań-Warszawa-254067855006519/?ref=bookmarks
   www.odbior-mieszkan.pl
   Warszawa i okolice
  • Gość: michael Re: Dom Development - opinie IP: *.191.103.50.ipv4.supernova.orange.pl 07.11.19, 10:02
   Byłem zachęcony pozytywnymi opiniami o deweloperze.
   Po prawie dwóch latach co mogę stwierdzić z doświadczenia:
   - niezgodność opisu technicznego z wykonaniem
   ( na osiedlu miały być domofony, były dopiero po interwencji, )
   - zacieki na wszystkich balkonach
   - system bezrynnowy który nie działa i zalewa balkony
   - zalana hala garażowa przy każdym deszczu powyżej 20 minut
   - brak odwodnienia w ogródkach- woda stoi i robią się czopy
   - spadające z balkonów szklane barierki które od pół roku miało DD wymienić
   - przy odbiorze mieszkania przez 6 h z Rodexem i DD próbowałem dowieść swoich racji na podstawie prawa budowlanego
   - przedłużony o 6 miesięcy akt notarialny ostateczny bo DD na sąsiedniej działce planowało budowę kolejnego etapu i bali się zaskarżernia
   - Administracja Malgrando która współpracuje od lat z deweloperem i im służy zamiast zajmować się ważnymi sprawami.

   Marketing, biuro, handlowcy, cukierki, ciasteczka w biurach to wspaniała obietnica cudownego mieszkania.
   Niestety nie mogę podzielić po tych 2 latach zachwytu jaki miałem, gdy wychodziłem z biura.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka