vampi_r
21.09.04, 13:52
Lista przebojów największych bzdur o A2 wypisywanych na łamach tego forum:
BZDURA Nr 1:
Gość portalu: jacek napisał(a):
>
> oczywiscie, ze dojazd do lotniska w Mszczonowie z Warszawy bedzie musial sie
> odbywac lacznikami do A2 w G-K
>
Komentarz: jechanie z Warszawy do Mszczonowa przez G.Kalwarię, to jak
wycieranie tyłka przez nos.
*********
BZDURA Nr 2:
Gość portalu: X napisał(a):
> O czy ty mowisz?
> Jaka droga wyjazdowa?
> To ma byc autostrada w tunelu (!) bez wjazdu na Ursynowie. Zjazd bylby
gdzies
> kolo Piaseczna!
Komentarz: bez komentarza.
***********
BZDURA Nr 3:
Gość portalu: qwertz napisał(a):
> Dobra poszedłem do mapy i zobaczyłem. Na skraju Lasu Kabackiego jest gruba
> czerwona kreska - granica Warszawy. Potem prawie nic, czyli potencjalna
> lokalizacja obwodnicy.
> Dalej jest Piaseczno. Potem znów nic i znów miejsce na obwodnicę.
>
Komentarz: To „prawie nic” to nowe osiedla budowane w otulinie Lasu
Kabackiego, Powsin, Konstancin. Miejsca, gdzie nigdy plan zagospodarowania
przestrzennego nie przewidywał żadnej trasy.
***********
BZDURA Nr 4:
Gość portalu: komagane napisał(a):
> Prawdziwi Kalwaryjczycy doskonale sobie zdaja sprawe, że autostrada płatna
w
> warszawie oznacza, że tranzyt z ich miasta nie zniknie.
Komentarz: powszechnie wiadomo, że jak autostrada przechodzi przez miasto, to
nie ma prawa być płatna
********
BZDURA Nr 5:
tgb02 napisał:
>Sam jestem zainteresowany jej przebiegiem, bo mieszkam w jej pobliżu, ale po
> prawej stronie Wisły (Radość). Byłem nawet w stanie zaakceptować jej
przebieg w
> niedalekiej odległości - ale jako autostrady.
> Droga ekspresowa nie oznacza mniejszego natężenia ruchu (bo niby gdzie ten
ruch
> miałby "uciec"?), ale przede wszystkim MNIEJSZE NAKŁADY inwestycyjne. Np.
brak
> ekranów dźwiękoszczelnych, brak przepsutów dla zwierząt, itp.
Komentarz: bez komentarza.
********
BZDURA Nr6:
Gość portalu: X napisał(a):
> To wierutna bzdura, bo autostrada bedzie GLOWNIE dla ruchu tranzytowego.
Komentarz: Autostrada bedzie głównie dla ruchu zwiazanego z Warszawą.
********
BZDURA Nr 7:
Gość portalu: Agnes napisał(a):
> Niech od was dotrze, że A2 to tranzyt przez Warszawę całego ruchu
ciężarowego,
> ponieważ nie istnieje jeszcze żadna obwodnica mogąca ten ruch przejąć.
Komentarz: Nie prawda, bo istnieje 50-tka, już przejmująca w znacznej części
tranzyt TIR na Ukraine i Białoruś. Trasa ta jest modernizowana i jej
modernizacja zakonczy się nim zacznie się budowac autostradę w okolicach
Warszawy.
> Autostrada nie powinna biec przez gęsto zaludnione tereny, nigdzie na
świecie
> tak się nie buduje. To nie jest norma.
Komentarz: Nie prawda – prosze obejrzec plany europejskich stolic i większych
miast.
>Niech nikt nie liczy, że autostrada zlikwiduje korki, wręcz przeciwnie.
Komentarz: Taaak, budowa bezkolizyjnych tras zwiększa tylko korki. Korków w
Warszawie zapewne by było mniej, gdyby nie buło Siekierkowskiej, Toruńskiej,
Łazienkowskiej.
****
BZDURA Nr 8:
Gość portalu: komagane napisał(a):
> Co ty wygadujesz? A-2 przez Górę kalwarię omija Mazowiecki Park
Krajobrazowy.
> Musisz zapoznać sie z mapami, polecam wizytę na www.ekostrada.republika.pl.
> Nic na pamięc, wszystko w oparciu o mapy.
Komentarz: No to proszę spojrzeć na mapę. I co? Omija?
********
BZDURA Nr 9:
komagane napisała:
>Do ciebie tez nie dociera, że autostrada razem z obwodnicą nie rozwiążą
wszystkich problemów
> komunikacyjnych w Warszawie. Nawet jak wybuduja te autostrade i puszczą nia
> cały tranzyt z zachodu do Rosji, Chin i Japonii, o czym zdaje sie skrycie
> marzysz
Bez komentarza.
>Nawiasem mówiąc, najdłuższy korek, w jakim stałam (a ścisle mówiąc-pełzłam z
> prędkością 10 km na godzinę) liczył sobie 100 km (sic!): był to korek w
> niedzielę, na drodze dojazdowej do Tokio po weekendzie. Przyczyna: tłok na
> zjazdach z autostrady do miasta. Ot co!
Komentarz: A jaki byłby korek gdyby nie było autostrady? Autostrady się
buduje, bo zwiększa ilośc samochodów, a nie odwrotnie.
********
BZDURA Nr 10:
komagane napisała:
> No dobrze, to jeszcze raz powtórzę (zajme sie tylko obwodnica od strony
> poludnia, bo ten teren lepiej znam i ma na ten temat swoje zdanie:
.......
>obwodnica 3 - Nowo-Lazurowa - Salomea-Wolica - dwupasmowe polączenie z ul.Na
> Skraju - Poleczki - Płaskowickiej - nowy most - Wawer (tylko dla samochodów
> osobowych)
Komentarz: A więc jednak jakaś trasa przez Ursynów?
> obwodnica 4 (ekspresowa) - Pruszków - Piaseczno - pn. Konstancin - most
przez
> Wisłę - Konik Polski
Komentarz: Pn. Konstancin, to Powsin, Ogród Botaniczny. Tak oto warsiawiacy
wtryniają innym trasy ekspresowe i to w kurorty.