Dodaj do ulubionych

Autostrada w wersji Ekostrady

12.10.04, 16:04
Kalwaryjczyk w uzyskiwaniu informacji od Komagane nie mógł liczyć na tę
ostatnią, więc sam sobie znalalzł link:
www.ekostrada.republika.pl
Sam poszukał, aby pokazać wszystkim. I co pokazał:

Autostradę pod Górą Kalwarią, czyli coś czemu on się zdecydowanie sprzeciwia,
pomimo zapewnień przeciwników POW przez Ursynów, że w Górze Kalwarii czekają
na autostradę.

Na tej mapie droga oznaczona jako biało-różowa kreska wyznaczająca obwodnicę
podmiejską Brwinów-Konstancin nie będzie tylko obwodnicą miejską - przyjmie w
tym wypadku ruch z autostrady.

Od Konotopy do Grodziska prowadzi kreska czerwona, która wraz z białą,
grubszą linią (zapewne owa trasa miejska) wypisz wymaluj w tej skali mapy
wogóle nie rózni się od koncepcji POW. I jeśli w Koninie
www.przegladkoninski.pl/wiad.html?n=145 samochody wybierają
drogę nr 92 zamiast płatnej A2, to myślę że w Warszawie będzie tak samo.
Dlaczego?
Będzie tu identyczna sytuacja: płatna A2 i bezpłatna droga przez miasto.
W koncepcji GDDKiA płatna ma być autostrada do/z miasta (z bezpłatnym
odcinkiem miejskim - droga S2, czyli POW), natomiast droga bezpłatna (nr 50)
poza miastem.

Ponadto koncepcja opisana na stronach Ekostrady jest sprzeczna z wynikami
badań
SETEC (fragmenty tylko z raportu NIK):
"Realizując umowę firma SETEC przebadała 7 zewnętrznych przebiegów autostrady
i wyodrębniła jako najkorzystniejszy wariant podmiejski przebiegający w
pobliżu południowych granic Warszawy (Brwinów – Podkowa Leśna – Magdalenka –
Piaseczno – Konstancin Jeziorna – Józefów – Konik). Wariant ten, po
przeprowadzeniu szczegółowych ocen oddziaływania na środowisko, zostanie
porównany z wariantem wewnętrznym południowym „ursynowskim”, mającym rezerwę
terenową w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego. Duży nacisk
w studium jest położony na konsultacje z gminami dla zminimalizowania
protestów związanych z lokalizacją autostrady.

Według opracowanej przez ABiEA w czerwcu 2000r. informacji dla Ministra TiGM
w sprawie realizacji autostrady płatnej A-2 w aglomeracji warszawskiej :

„...Wszystkie wykonane dotąd studia ruchowe i ekonomiczne, w tym wyniki
studiów SETEC nad 7 wariantami przebiegu autostrady A-2 przez Mazowsze
wykazały, że dla miasta wielkości i funkcji Warszawy jako stolicy istota
problemu tkwi nie tyle w przeprowadzeniu ruchu tranzytowego (międzynarodowego
i krajowego), gdyż ruch ten liczbowo nie powinien być większy niż średnio 10%
ruchu na kierunku wschód-zachód. Dla samochodów ciężarowych udział ten
wahałby się odpowiednio od 4% do 16%. Zasadniczym zadaniem dla autostrady
jest obsługa ruchu docelowego (dojazdy do Warszawy) oraz ruchu regionalnego i
wewnątrzaglomeracyjnego. Dlatego na tym odcinku wystąpi kilka węzłów,
łączących autostradę z układem drogowym miasta. Zatem podstawowym wnioskiem z
przeprowadzonych szczegółowych analiz ruchowych jest malejąca przydatność
funkcjonalna peryferyjnych wariantów zewnętrznych wraz z ich oddaleniem od
centrum miasta. Chodzi oczywiście o przydatność do obsługi drogowej Warszawy
i jej aglomeracji w okresie do 2015r. Największe efekty przyniosłaby
realizacja wariantu wewnętrznego „ursynowskiego”, choć kosztowniejsza niż
wariantu podmiejskiego z uwagi na potrzebę budowy tunelu chroniącego
dzielnice Ursynów”.

ABiEA proponuje następujący scenariusz działań prowadzących do
uzyskania wskazań lokalizacyjnych :
1. „ABiEA wystąpi o wskazanie lokalizacyjne dla odcinka Stryków-Siedlce z
podziałem na 3 pododcinki: 1) węzeł Stryków - węzeł Konotopa, 2) węzeł
Konotopa – węzeł Konik (wschodnia granica Warszawy), 3) węzeł Konik – węzeł
Swoboda (Siedlce). Udzielenie wskazania lokalizacyjnego przez Ministra SWiA
dla odcinka obwodnicy warszawskiej będzie możliwe po zakończeniu prac przez
SETEC. ... W przypadku wyboru obwodnicy wewnętrznej należy się liczyć z
realizacją tunelu pod ul. F. Płaskowickiej w gminie Warszawa-Ursynów,
podyktowaną względami ekologicznymi i społecznymi.
2. Udzielenie wskazania do węzła Konotopa umożliwi ogłoszenie kwalifikacji
wstępnej potencjalnych koncesjonariuszy na budowę odcinka Stryków – Konotopa"

i opracowaniami ATKINS: www.zyciewarszawy.pl/apps/a/tekst.jsp?
place=zw_full_article&news_id=30860&news_cat_id=9

Pełnego opracowania SETEC póki co nigdzie nie znalazłem
Obserwuj wątek
    • Gość: jacek znowu te same bledy ... IP: *.u.mcnet.pl 12.10.04, 16:14
      wobec braku tras tranzytowych przez Polske - problemem Warszawy bedzie ruch
      tranzytowy

      w Czechach liczba tirow wzrosal o 30 pct od maja ...

      a2 - poza Warszawa
      • tarantula01 SETEC i ATKINS co wynikło z opracowań? 12.10.04, 16:21
        Gość portalu: jacek napisał(a):

        > wobec braku tras tranzytowych przez Polske - problemem Warszawy bedzie ruch
        > tranzytowy
        >
        > w Czechach liczba tirow wzrosal o 30 pct od maja ...
        >
        > a2 - poza Warszawa

        Negujesz np. opracowania SETEC lub ATKINS (tak chętnie przytaczane przez
        przeciwników trasy w wersji GDDKiA), które stwierdziły, że najkorzystaniejszy
        wariant podmiejski nie przebiega przez Górę Kalwarię tylko przez Brwinów-
        Konstancin i będzie dopiero porównany z wariantem przez Ursynów (SETEC) lub tez
        wogóle najlepszym rozwiązaniem jest wariant ursynowski (ATKINS).

        Oba opracowania są dostępne tylko w zakresie takim jakim ujawnił to NIK
        kontrolując ABiEA oraz GDDP (teraz razem stanowi to GDDKiA). Same raporty
        według mojej wiedzy nie zostały upublicznione. Dlaczego?
      • vampi_r Cenimy sobie twoje uwagi Jacku 12.10.04, 16:23
        Wielce cenne i jak zwykle pełne i na temat.
        Dziękujemy więc za wszelkie twoje uwagi. Czekamy na więcej.

        Jakbys mógł wyjasniec jeszcze jak trasa przez Ursynów proponowana i popierana
        przez was może być zabezpieczona przed ruchem TIR, to bylibyśmy wielce
        zobowiązani.

        Z przyjacielskim pozdrowieniem.
        • Gość: jacek to moze bys je zrozumial ??? IP: *.u.mcnet.pl 12.10.04, 16:43
          ja nie popieram zadenj trasy przez Ursynow

          opcja O:

          a2 - poza Warszawa - a nie przerwa na miasto

          komunikacja miejska + plus SMK

          po wyrzuceniu tranzytu z Warszawy mozna zaczac rozmawiac - o tym co trzeba
          zrobic ('obwodnice', trasy itp)

          pisalem to juz sto razy
          • niech Re: to moze bys je zrozumial ??? 12.10.04, 16:45
            Zapomniales o rowerach.
          • vampi_r Re: to moze bys je zrozumial ??? 12.10.04, 16:57
            Gość portalu: jacek napisał(a):

            >
            > po wyrzuceniu tranzytu z Warszawy mozna zaczac rozmawiac - o tym co trzeba
            > zrobic ('obwodnice', trasy itp)
            >
            > pisalem to juz sto razy

            Dziekuję za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi.
            Pragne jednak też spytac sie szanownego Pana (równiez po raz setny) jak
            zamierza wyrzucic ten tranzyt za miasto i co zrobi z TIRami docelowymi.
            Jak też zabezpieczy ulice Warszawy, by żaden TIR pokątnie nie wjechał. Tym
            bardziej, że w twoich planach jest zdudowanie płatnej A2 szerokim łukiem, a
            więc naddającej kikadziesiąt km w stosunku przejazdu przez miasto i według jego
            własnych opinii (lub jego grupy - nie pamietam) TIR ma to do siebie, że nawet
            jak jedzie 2000 km, to będzie mu szkoda dodatkowych 20, by ominąc miasto, mimo
            zakazów ruchu i mandatów.
            • niech Metoda? Perswazja! 12.10.04, 16:59
              Jabcek przekona tirowcow zeby nie wjezdzali do stolicy. Z taka moca
              przekonywania jaka on ma (a na forum ujawnia nam tylko jej mala czesc) to dla
              niego pestka.
              • vampi_r Re: Metoda? Perswazja! 12.10.04, 17:01
                W ogóle Jacek, to git gośc jest. Bez niego życie forumowe byłoby nudne.
                A tak jest się z czego (kogo) posmiać.
                • vampi_r Czyżby sposób na Jacka? 12.10.04, 17:14
                  Zauwazyłem, że ten osobnik chetnie odpowiada na posty pisane na poziomie
                  pyskówki. Wtedy czuje się jak ryba w wodzie.
                  Natomiast jak zacznie się mu zadawac konkretne pytania, to od razu znika.

                  No.... chyba, że to efekt godziny 17-stej.
                  • slodkoslony [...] 12.10.04, 18:00
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • vampi_r [...] 12.10.04, 18:17
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • tarantula01 Re: a nie widzisz roznicy ??? 18.10.04, 10:09
      Gość portalu: jacek napisał(a):

      > na trase ak w strone pln pojazdy trafaja po przejsciu wielostopniowego
      > filtra ...
      >
      No i?

      > nie widzisz roznicy 'specu' ???

      Jeszcze za mało napisałeś, zebym zobaczył różnicę.
      • Gość: jacek a nie widzisz roznicy ??? IP: *.u.mcnet.pl 18.10.04, 11:27
        no tak - typowe dla urzednikia

        rzeczywistosc to za malo

        musi byc jeszcze zatwierdzona przez 5 instancji
    • tarantula01 Re: Autostrada w wersji Ekostrady 18.10.04, 14:13
      tarantula01 napisał:

      > SETEC (fragmenty tylko z raportu NIK):
      > "Realizując umowę firma SETEC przebadała 7 zewnętrznych przebiegów autostrady
      > i wyodrębniła jako najkorzystniejszy wariant podmiejski przebiegający w
      > pobliżu południowych granic Warszawy (Brwinów – Podkowa Leśna – Magdalenka –
      > Piaseczno – Konstancin Jeziorna – Józefów – Konik). Wariant ten, po
      > przeprowadzeniu szczegółowych ocen oddziaływania na środowisko, zostanie
      > porównany z wariantem wewnętrznym południowym „ursynowskim”, mającym rezerwę
      > terenową w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego. Duży nacisk
      > w studium jest położony na konsultacje z gminami dla zminimalizowania
      > protestów związanych z lokalizacją autostrady.

      Ale gminy, przez które miałby poprowadzić wariant podmiejski protestują przeciw
      takiemu przebiegowi A2:

      www.polandproperty.pl/pn/artykul.asp?ID=841&slowo=autostrada+setec
      Tekst jest z 1999 roku, więc może coś się zmieniło.
      • Gość: jacek trzeba negocjowac z protestujacymi IP: *.u.mcnet.pl 18.10.04, 14:17
        i zapewnic im poszanowanie interesow - w tym godziwe odszkodowania

        ludzie maja dosc bycia oszukiwanym przez urzednikow i tyle
    • tarantula01 Czy ceny nieruchomości spadną? 18.10.04, 14:24
      W rzeczpospolitej dzisiejszy artykuł próbuje naświetlić przyszłość:

      Droga ekspresowa, a ceny mieszkań
      • Gość: jacek spada - ale tez nie kazdego stac na wyprowadzke IP: *.u.mcnet.pl 18.10.04, 14:34
        z mieszkan komunalnych, spoldzielczych czy nawet wlasnosciowych

        inercja

        wazne wiec jest kto zaplaci za leczenie chorych ???
    • tarantula01 Istotne zdanie 19.10.04, 11:19
      Z opracowania mgr Wandy Kacprzyk z ZPEIOŚ:
      "Z porównania oddziaływania autostrady A-2 w wersji płatnej i bezpłatnej, przy
      założonych różnych poziomach natężenia ruchu, wynika, że wersji płatnej jest
      korzystniejszy, z punktu widzenia zagrożenia związanego z możliwością
      wystąpienia poważnej awarii z udziałem niebezpiecznych substancji, generalnie
      ze względu na przewidywane mniejsze natężenie ruchu."

      Całość (24 strony)

      Cóż mniejsze zagrożenie (projekt Ekostrady) z powodu mniejszego natężenia
      ruchu.
      Dadać należy, że nie zajmowano się analizą oddziaływania ulicy zbiorczej
      (przebieg taki jak obecny wariant ursynowski - w tym samym projekcie) na
      otoczenie i nie badano (przynajmniej ja o tym nie wiem) prawdopodobienstwa
      wystąpienia zagrożeń dla ludzi.
      • vampi_r Re: Istotne zdanie 19.10.04, 11:50
        Zagrożenia ulicy zbiorczej będa takie same, jak np. Al. Niepodległości.
        Mieszkam w polizu to wiem - raz na 3 dni jakas stłuczka, raz na 3 miesiące ktoś
        ginie na pasach albo w wypadku na skrzyżowaniu z Woronicza. Na "oko" obciążenie
        ruchem Al. Niepodległości to 5000 pojazdów na godzine. W szczycie korki w obie
        strony i średnia prędkośc przejazdu około 10 km/h (spalanie samochodu przy
        takiej prędkosci jest maksymalne). Po godzinach szczytu, a zwłaszcza w nocy
        jest luźniej, ale samochody gnają około 80-90 km/h. Nieraz przeleci warczący
        motocyklista z prędkościa > 150.
        Poziom głośności ulicy daje sie we znaki wszystkim mieszkającym.
        Poziomu spalin nikt nie badał, ale okna nawet jak jest upał, lepiej nie
        otwierać, bo zaraz boli głowa.

        Jakby mi ktos zaproponował, że poszerzy Al. Niepodległości do 4 pasów w każdą
        stronę i wpuści w tunel, a na powierzchni zrobi park z oczkiem wodnym,
        ściezkami rowerowymi i ławeczkami, to bym go po rękach i nogach całował,
        podobnie jak wszyscy mieszkancy Wierzbna.
        • Gość: jacek [...] IP: *.u.mcnet.pl 19.10.04, 14:04
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • vampi_r Re: sam cierpi - na to samo chce skazac innych 19.10.04, 16:45
            Jako że ja cierpię, to nie chcę na to skazywać innych. Znów nic nie zrozumiałes
            z tego co napisałem.

            No a teraz wygłoś swoje kolejne oświadczenie o lewej kasie i "tiry precz z
            Warszawy", bo tylko to potrafisz.
            • Gość: jacek sam cierpi - na to samo chce skazac innych IP: *.u.mcnet.pl 21.10.04, 13:59
              raczej sam nie rozumiesz co klepiesz

              te same argumenty uzywasz za jak i przeciw

              mistrz elastycznosci

              kosztem sensu
        • Gość: PIOTR Re: Istotne zdanie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.10.04, 18:25
          wiesz ,padłeś jak wielu ofiarą braku wizji rozwoju miasta. Byle jak,byle
          gdzie,ale zawsze za jakieś dziwne pieniadze. Przypadek i korupcja decydują o
          rozwoju miasta. Słynny układ warszawski,ale też obecny prezydent nie dorasta
          Starzyńskiemu do pięt. Brak wizji,jasno okreslonych perpektyw rozwojowych.
          Władze ograniczają się do większych lub mniejszych improwizacji. Czy ktoś wie w
          którym kierunku miasto ma się rozwijać? Brak całościowo nakreslonego planu dróg
          i obwodnic powoduje chaos totalny. Decyzje są zupełnie przypadkowe. Przychodzi
          facet z gddika i mając w tym jakiś własny interes proponuje puszczenie
          autostrady przez największą sypialnię miasta. A niech tam,najwyżej sobie nie
          pośpią. A niech tam ,najwyżej sobie nie pośpią ,powiedziano też kiedyś robiąc z
          Niepodległóści główną trasę dojazdu do Śródmieścia. Moznaby część ruchu
          przerzucić na Wołoską ,gdzie zabudowa luźniejsza,ale kogo to obchodzi. Możnaby
          zrobić tyle rzeczy których się nie robi.
          Starzyński wróć!!!!
          • vampi_r Re: Istotne zdanie 19.10.04, 20:39
            Gość portalu: PIOTR napisał(a):

            > Brak całościowo nakreslonego planu dróg
            > i obwodnic powoduje chaos totalny. Decyzje są zupełnie przypadkowe. Przychodzi
            > facet z gddika i mając w tym jakiś własny interes proponuje puszczenie
            > autostrady przez największą sypialnię miasta.

            Ależ właśnie plan całościowy dróg i obwodnic jest. Czyżbys nie zapoznał się z żadnym opracowaniem na ten temat?
            Trasa przez Ursynów była, nim ten Ursynów powstawał. Tak też budowano to osiedle i odpowiedni korytarz na trasę istnieje.
            I tym korytarzem Ekostrada planuje puszczenie wierzchem trasy szybkiego ruchu.
            Właśnie o tym jest ten wątek. Czy naprawdę do ciebie to nie dociera?
            Ci którzy najaktywniej protestują wobec projektowi GDDKiA sami planują wykorzystać korytarz przez Ursynów na trasę po wierzchu, a więc uciążliwą o wiele bardziej, niż plan trasy w tunelu.
            Tu zadaj pytanie komu się to opłaca.

            >
            > Niepodległóści główną trasę dojazdu do Śródmieścia. Moznaby część ruchu
            > przerzucić na Wołoską ,gdzie zabudowa luźniejsza,ale kogo to obchodzi. Możnaby
            > zrobić tyle rzeczy których się nie robi.
            > Starzyński wróć!!!!

            Czy ty w ogóle znasz Warszawę? Wołoska kończy sie na Polu Mokotowskim i nie dochodzi do Śródmieścia!!!! O czym ty piszesz?
            • Gość: PIOTR Re: Istotne zdanie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.10.04, 23:02
              co bym nie napisał to ty jesteś na NIE. Taki juz jesteś. Wykorzystasz każde
              niedopowiedzenie by udpupić temat.Nie 800 tylko 775, oczywiście mogłem się
              spodziewać że nie odpuścisz tak smakowitej kości jak te Pola Mokotowskie.

              Wiec wytłumaczę ci jak ..... o co chodzi z tą Wołoską. Jako droga rówoległa
              do niepodległości mogłaby ja odciążyć na odcinku od Wilanowskiej do
              Batorego,czyli na odcinku gdzie jest niepodległości dwupasmowa. Poźniej jest
              już 3 pasmowa. Zrozumiałeś.Piszać skrótowo liczyłem na twą inteligencję, a
              muszę łopatologicznie. A jeszcze jedno,wiem też że 3 pasmowa jest od
              Rakowieckiej a nawet 100 metrów wcześniej. Byś mnie nie korygował.
              Acha ,Niepodległości pisze się z duzej litery,w tekscie brakuje też dwóch
              przecinków. Ciekawe do czego się można dowalić jeszcze? Z uwagi na
              konstruktywizm dysputy z ludźmi z Wierzbna zawieszam polemikę.
              Na co ja k....rwa mać czas tracę? Jałowe jak ta nieszczęsna A2
              • vampi_r Re: Istotne zdanie 19.10.04, 23:28
                Gość portalu: PIOTR napisał(a):

                > co bym nie napisał to ty jesteś na NIE. Taki juz jesteś.

                Ależ ja to samo mogę napisać o tobie.

                >
                > Wiec wytłumaczę ci jak ..... o co chodzi z tą Wołoską. Jako droga rówoległa
                > do niepodległości mogłaby ja odciążyć na odcinku od Wilanowskiej do
                > Batorego,czyli na odcinku gdzie jest niepodległości dwupasmowa. Poźniej jest
                > już 3 pasmowa.

                Ależ to ty mnie nie zrozumiałeś i to ja musze łopatologicznie.
                Wołoska tak czy siak połączy się z Al. Niepodległości. Czyli poszerzenie Wołoskiej dla przeprowadzenia sprawniej ruchu do centrum nijak się nie przysłuży. Na skrzyżowaniu Batorego i Al. Niepodległości powstanie efekt klepsydry. O to mi chodziło i nie wiem czemu tak od razu się irytujesz - próbowałes to leczyć?
          • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 19.10.04, 21:46
            A jak ludzie będą sobie spali, jesli wierzchem włączając w to ul. Płaskowickiej
            poprowadzona zostanie droga zbiorcza z Ursusa do Wawra?
            • vampi_r Re: Istotne zdanie 19.10.04, 23:23
              Gość portalu: podroznik napisał(a):

              > A jak ludzie będą sobie spali, jesli wierzchem włączając w to ul. Płaskowickiej
              >
              > poprowadzona zostanie droga zbiorcza z Ursusa do Wawra?

              Na pytania o drogę zbiorczą (nie z Ursusa do Wawra, ale z Konotop do Wawra przez Ursynów) nikt ci tu nie odpowie. Wszyscy nabrali dziwnie wodę w usta.
              • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 21.10.04, 20:35
                Ale to będzie, czy nie będzie.
                • Gość: jaa_ga Re: Istotne zdanie IP: *.acn.waw.pl 21.10.04, 21:50
                  Byłoby tak, gdyby zwyciężyła wersja A2 koło Góry Kalwarii.
                  Ekolodzy Ekostrady nie przewidzieli żadnych tuneli ani estakad
                  w lansowanym przez siebie projekcie. Dodatkowo - autostrada wcinałaby sie
                  aż na 16 km w głąb Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
                  W wersji rządowej jest tunel na Płaskowickiej,Park Komunikacyjny nad całą POW,
                  estakady w Parku na długości 1,7km przy ingerencji (ok 400m od otuliny)na
                  odcinku zaledwie 4 km, czyli 4x krócej niż w wersji Ekostrady.
                  PS. Na dzień dzisiejszy do realizacji przewidziana jest wersja przez Ursynów -
                  na szczęscie dla nas, uważam:)
                  Pozdrawiam
                  • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 22.10.04, 23:01
                    A jednak ktoś odpowiedział. Trochę optymizmu vampir! Ale to informacja od
                    SISKOM, bo chyba należycie? Nie próbujecie przypadkiem oczernić projektu
                    ekologów? Przecież jesteście ich przeciwnikami. Może by ktoś inny potwierdził
                    ten zamiar budowy ulicy.

                    A co do tego, to
                    Gość portalu: jaa_ga napisał(a):

                    > Byłoby tak, gdyby zwyciężyła wersja A2 koło Góry Kalwarii.
                    > Ekolodzy Ekostrady nie przewidzieli żadnych tuneli ani estakad
                    > w lansowanym przez siebie projekcie.

                    A po co tunele i estakady, skoro autostrada byłaby poza miastem?

                    Dodatkowo - autostrada wcinałaby sie
                    > aż na 16 km w głąb Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
                    > W wersji rządowej jest tunel na Płaskowickiej,Park Komunikacyjny nad całą POW,
                    > estakady w Parku na długości 1,7km przy ingerencji (ok 400m od otuliny)na
                    > odcinku zaledwie 4 km, czyli 4x krócej niż w wersji Ekostrady.

                    Czyli jednak 2,3 km nie byłoby na estakadach!

                    > PS. Na dzień dzisiejszy do realizacji przewidziana jest wersja przez Ursynów -
                    > na szczęscie dla nas, uważam:)
                    > Pozdrawiam

                    Dla nas, tzn. kogo?
                    • jaa_ga Re: Istotne zdanie 22.10.04, 23:53
                      Nie jesteśmy niczyimi przeciwnikami i nie w takim kontekście
                      proszę odbierać moje wypowiedzi.
                      Jesteśmy ZWOLENNIKAMI projektu POW wg koncepcji GDDKiA

                      Jeżeli dla podróżnika:
                      1. 16 km autostrady wrzynającej się w głąb rezerwatu przyrody(proj. ekologów)
                      to LEPIEJ niż tylko 2.3km (proj. GDDKiA)
                      2. Płaskowickiej bez tunelu (proj.ekologów) niż w tunelu (proj. GDDKiA)
                      to pozostaje mi powiedzieć: your choice...

                      Odnośnie użycia określenia NAS w kontekście radości z szansy realizacji projektu
                      rządowego:
                      swą radość wyraziłam jako jedna z 52.5 % Ursynowian, którzy tego CHCĄ.
                      Mieszkam tu 27 lat, kocham moje miejsce na Ziemi i bardzo chcę, aby było:
                      piękne, bezpieczne, nowoczesne. nieuciążliwe, przyjazne i...PRZEJEZDNE.

                      Ponieważ nie masz do nas zaufania - sprawdź proszę mapkę na stronie Ekostrada.pl
                      Tam jest wszystko. A ta biała kreseczka wzdłuź Ursynowa - to droga zbiorcza
                      czytaj:ulica (patrz na legendę mapki)
                      jaa_ga
                      • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 23.10.04, 22:42
                        Biala kreseczka na mapie nie oznacza, że ulica będzie zbudowana. Jeżeli, jak
                        twierdzicie ta ulica będzie miała położenie takie jak POW, to pod tę ulicę też
                        będzie trzeba wykupić działki. A z tym wykupem to zdaje sie nie taka prosta
                        sprawa. Ale w dalszym ciągu czekam na głos ekologów.
                        • Gość: jaa_ga Re: Istotne zdanie IP: *.acn.waw.pl 23.10.04, 22:46
                          Ta ulica JEST. Od dawna.
                          Odnośnie wykupu nieruchomości:
                          nie rozśmieszaj mnie - to rezerwa komunikacyjna od niemal 50 lat!
                          • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 23.10.04, 23:18
                            No, ale w dyskusji pojawiają się głosy, że trzeba wykupić działki pod POW. Sama
                            GDDKiA przeznaczyła na to ok. 200 mln zł w przyszłym roku. To pod ulicę nie
                            będzie trzeba?
                            • Gość: jaa_ga Re: Istotne zdanie IP: *.acn.waw.pl 23.10.04, 23:45
                              Nie udawaj naiwnego, drogi interlokutorze.
                              PS. Mieszkańcu Zielonego Ursynowa nota bene...
                              Obejrzyj dokładnie projekt POW...i najlepiej podyskutuj z ekologami z Załusek.
                              • Gość: podroznik Re: Istotne zdanie IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 24.10.04, 16:58
                                Projekt POW znam, ale zanim podejme decyzje, czy popierac, czy nie chce poznac
                                publicznie zdanie ekologow na moje pytanie. I wciaz go nie mam. Także na razie.
                                • vampi_r Re: Istotne zdanie 24.10.04, 18:04
                                  Gość portalu: podroznik napisał(a):

                                  > Projekt POW znam, ale zanim podejme decyzje, czy popierac, czy nie chce poznac
                                  > publicznie zdanie ekologow na moje pytanie. I wciaz go nie mam. Także na razie.

                                  Pozwolę się wtrącić.
                                  Zdania ekologów nie poznasz. Ja mam dziwne wrazenie, że im zależy na tym, by ukryć przed opinią publiczną fakt, że planują jednak przez Ursynów jakąś trasę i w dodatku wierzchem.
                                  Nie jest moim zamiarem jedynie krytykowanie projektu, którego nie znam.
                                  Chciałbym go najpierw poznać. Dlatego zacząłem starania, by dowiedzieć się czegoś wiecej na temat projektu Ekostrady. Na razie zacząłem od szukania w internecie - efekty opisałem poniżej w poście " Ulica zbiorcza przez Załuski, Ursynów, Wawer".
                                  To początek moich poszukiwań informacji na ten temat. Najlepiej zasięgnąc wiedzę u źródła - zamierzam więc zwrócić się bezpośrednio do ludzi promujących taki, a nie inny projekt. Niestety jedna z osób która najwęcej mogłaby tu napisać na teamt Ekostrady, nie zamierza tego robić na publicznym forum. Informacje które do tej pory zdobyliśmy na temat Ekostrady, trzeba było niemal "wyrywać" od Komagane.

                                  My jsko SISKOM nie tyle promujemy projekt GDDKiA, co uważamy, że Warszawie potrzebne jest rozwiązanie najlepsze z możliwych. Na razie nie znamy rozwiązania lepszego, niż projekt GDDKiA. Ja osobiście mam wiele zastrzeżeń też i do tego projektu. Zwłaszcza jeśli chodzi i sposób upublicznienia rozwiązań. Ludzie najczęściej nie wiedzą nic o planowanej inwestycji lub mają informacje - plotki - rozpowszechniane przez "ekologów". To duży błąd ze strony GDDKiA. Z niewiedzy ludzkiej biorą się wszelkie protesty, do tego wystarczy impuls populistyczny, by odnieść wrażenie, że w Warszawie nikt nie chce obwodnicy poza władzami. Dlatego powstała nasza grupa i forum TAK dla warszawskiej obwodnicy na którym przedstawiamy koncepcję obwodnicy warszawskiej i odpowiadamy na wszelkie wątpliwości internautów (w miarę naszych możliwości).
                                  Byłoby dobrze, gdyby podobne forum zostało stworzone przez Ekostradę. Gdyby oczywiście oni chcieli i umieli udzielać merytorycznych informacji.

                                  Chcemy, by w przypadku ewentualnego referendum w Warszawie na temat obwodnicy ludzie wiedzieli co ich czeka, gdy powiedzą tak, i co, gdzy powiedzą nie. Do tego trzeba doskonale poznać projekt GDDKiA i wszelkie inne projekty. W zasadzie referendum nie może być na zasadzie "Czy chcesz trasę przez Warszawę i Ursynów", tylko na zasadzie wyboru najlepszego projektu. Jak ludzie powiedzą NIE obecnemu projektowi, to powinni wiedzieć co innego w takim razie może powstać.
                                  Ja nie mam wątpliwości, że w Warszawie w pasie zarezerwowanym pod trasę i tak coś powstanie. Ja wolę, by była na Ursynowie trasa w tunelu, niż wierzeczem. Ja wolę, by trasa była bezkolizyjna i przez to mniej uciążliwa dla mieszkańców, niż wąska i korkująca się ulica którą w niedługim czasie i tak trzeba byłoby poszerzać. Wolę by od razu powstało rozwiązanie najlepsze i kompletne - to znaczy takie, którego nie trzeba byłoby poprawiać za kilka lat.
                                  Na razie z informacji jaki mam wynika, ze projekt Ekostrady jest właśnie niekompletny - nieprzemyślany i taki, który nie zaspokoiłby potrzeb komunikacyjnych stolicy, taki, który wymagałby nieustannej kosztownej modernizacji.

                                  Ludzie z Ekostrady usiłują przekonać wszystkich, że ich rozwiązanie jest wielokrotnie tańsze od tego GDDKiA.
                                  Ja na to dam przykład - mój kolega kupił 10 lat temu porządny samochód japoński. Ja sprawiłem se UNO. On zapłacił 2 razy tyle, co ja. Tyle, ze potem on swoim samochodem jeżdził, a ja swój musiałem ciągle naprawiać. Po 10 latach na naprawy wydałem tyle, co kolejne 2 fiaty UNO. Rachunek jest prosty.
                                • tarantula01 Re: Istotne zdanie 25.10.04, 11:15
                                  Gość portalu: podroznik napisał(a):

                                  > Projekt POW znam, ale zanim podejme decyzje, czy popierac, czy nie chce
                                  poznac
                                  > publicznie zdanie ekologow na moje pytanie. I wciaz go nie mam. Także na
                                  razie.

                                  Tak, jak Ci vampi_r napisał wcześniej, będziesz długo czekać na odpowiedź
                                  ekologów promujących autostradę w wersji podmiejskiej, a przy okazji ulicę
                                  międzydzielnicową w miejscu POW. Ta ulica bowiem faktycznie stanie się
                                  obwodnicą miasta, tyle że będzie wąska (w najlepszym wypadku będzie wygladać
                                  jak dzisiaj Marynarska) i bez zabezpieczeń.
                                  • Gość: podroznik Hej, czy ktos moze to zdementowac? IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 25.10.04, 21:39
                                    No dobrze, to już wiem od Was, ale chcę znać zdanie autorów projektu
                                    (najlepiej) lub ekologów popierających taki wariant.
                                    • vampi_r Re: Hej, czy ktos moze to zdementowac? 25.10.04, 23:56
                                      Gość portalu: podroznik napisał(a):

                                      > No dobrze, to już wiem od Was, ale chcę znać zdanie autorów projektu
                                      > (najlepiej) lub ekologów popierających taki wariant.

                                      Napisz do nich, zadzwoń.
                                      Może otwórz nowy wątek zatytułowany np. "Do ekologów z Ekostrady", bo tu cię nikt nie znajdzie (albo udają, że cię nie widzą).

                                      Pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości.
                                      Proś, a będzie ci dane.
                                      • Gość: jaa_ga Re: Hej, czy ktos moze to zdementowac? IP: *.acn.waw.pl 26.10.04, 00:07
                                        Wampirze:)
                                        To wyraźnie ekologiczny podróżnik, wiec dajmy spokój...
                                        Przecież On doskonale zna odpowiedź:)
                                        Nie chce naszych żadnych informacji, więc usuńmy się,
                                        zróbmy miejsce dla...Godota he he
                                        • vampi_r Re: Hej, czy ktos moze to zdementowac? 26.10.04, 00:29
                                          Ale Godot jakoś nie chce przyjść.
                                          hyhyhy - że zaśmieję się wdzięcznie (i wcale nie szyderczo).
    • Gość: jaa_ga Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.10.04, 13:32
      Udało się znaleźć wątek:))
      PS. Serdeczne dzięki adminowi tebe za pomoc:))
      Tarantula, oto Twoja zguba
      Pozdrawiam
      jaa_ga
      • tarantula01 Re: Autostrada w wersji Ekostrady 21.10.04, 13:39
        Gość portalu: jaa_ga napisał(a):

        > Udało się znaleźć wątek:))
        > PS. Serdeczne dzięki adminowi tebe za pomoc:))
        > Tarantula, oto Twoja zguba
        > Pozdrawiam
        > jaa_ga

        Dziękuję. Tylko coś mało tych postów w tym wątku. Chyba, że usunięto wszystkie
        bluzgi.
        • Gość: jaa_ga Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.10.04, 13:53
          Przecież pisałeś o 55. wpisach...
          nie było mnie w Wawie, więc nie wiem, jak było,
          ale myślę, że jeśli usunięto bluzgi,
          to należy się tylko cieszyć, że admini dbają
          o przestrzeganie Regulaminu i Netykiety forum Gazeta.pl
          i chwała Im za to:))
          • Gość: jacek wampir bluzga - za to go wycieli IP: *.u.mcnet.pl 21.10.04, 14:00
            i slusznie
            • Gość: jaa_ga Re: wampir bluzga - za to go wycieli IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.10.04, 14:07
              Jeśli bluzgał albo obrażał kogoś-
              też uważam, że słusznie Go wycięli
              • vampi_r Re: wampir bluzga - za to go wycieli 21.10.04, 21:42
                Gość portalu: jaa_ga napisał(a):

                > Jeśli bluzgał albo obrażał kogoś-
                > też uważam, że słusznie Go wycięli

                Nie bluzgałem, tylko po prostu cytowałem jacka w sposób "odpowiedz cytując".
                Za to też wycinają. ;-)=

                Ja nigdy nie bluzgam.
              • vampi_r Ulica zbiorcza przez Załuski, Ursynów, Wawer 21.10.04, 21:47
                Tarantulo, wspomogę cię nieco w twoich poszukiwaniach.
                Moim celem jest znalezienie informacji na temat Ekostradowej "ulicy" zbiorczej planowanej dokładnie w miejscu Południowej Obwodnicy Warszawy w wersji GDDKiA.
                Na oficjalnej stronie koalicji EKOSTRADA niestety nie znajdziemy żadnych informacji na temat tej ulicy. Przedtawicielka tej kolalicji, pisująca na forum GW Warszawa, kilka razy napisała tylko lakoniczne informacje na temat ulicy zbiorczej przez Ursynów i to zawsze mocno zmuszana do takich zwierzeń. Z jej relacji wiemy, że ma to być ulica dwupasmowa i być przeznaczona tylko i wyłącznie dla ruchu samochodowego. Na bardziej szczegółowe pytania przedstawicielka koalicji EKOSTRADA raczej nie chciała nic więcej w sposób prosty napisać. Nie wiemy więc czy ma to być ulica typu np. Al. Niepodległości (całkowicie kolizyjna), czy bardziej ciągu Łopuszańska - Hynka - Marynarska (kolizyjna ale z wiaduktami nad ważniejszymi skrzyżowaniami).
                Nie wiemy dokładnie jak ma wygladać poprowadzenie ulicy zbiorczej przez teren Ursynowa. Z dochodzących skąd inąd informacji przypuszczamy, że na terenie Ursynowa ulica ma wejść w głęboki przekop (czyżby przymiarka do późniejszego przykrycia?), ale nie wiadomo jak byłyby realizowane w takim razie połączenia z ursynowskimi ulicami (może ulica zbiorcza ma tylko przejść przez Ursynów bez możliwości wjazdu i zjazdu do dzielnicy?).

                Wpierw poszedłem po najmniejszej linii oporu i po prostu wpisałem w wyszukiwarce "ekostrada".
                W większosci mało znaczące - w zasadzie były tylko 2 linki, które dało się przeczytać i zawierały świeże informacje:

                1.www.ngo.pl/labeo/app/cms/x/78312?ci=JUPEK_komentarze&state=am&resid=78312&context=0
                jest tam informacja, że:
                W piątek 17 września 2004 odbyła się konferencja Społecznego Rzecznika Niezmotoryzowanych, na której przedstawiono raport o sytuacji niezmotoryzowanych oraz Apel do prezydenta Warszawy o transport miejski przyjazny ludziom.
                …..
                …..
                Rzecznik w apelu przede wszystkim domaga się przejrzystej, zawierającej dokładnie określone cele, Polityki Transportowej miasta. Co roku powinien też powstawać dokładny raport z realizacji tej polityki. - Obecna polityka transportowa miasta nie ma bowiem nic wspólnego z praktyką, która jest chaotyczna - od inwestycji do inwestycji.

                Apel podpisali: Krzysztof Rytel - Społeczny Rzecznik Niezmotoryzowanych, Andrzej Kassenberg - Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Danuta Cesarska - Stowarzyszenie Ekologiczny Ursynów oraz Koalicja EKOSTRADA, Jacek Poniewierski - Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej, Magdalena Zowsik - SKE Zielone Mazowsze, Wojciech Szymalski - Centrum Zrównoważonego Transportu, Rafał Wodzicki - Polskie Naukowo-Techniczne Towarzystwo Eksploatacyjne.
                Jest tam też podany link do rzecznika i numery telefonów (hmmm... trzeba będzie zadzwonić)
                www.fz.eco.pl/rzecznik/
                Rzecznik Niezmotoryzowanych przyjmuje zgłoszenia problemów niezmotoryzowanych pod numerem telefonu: 621 77 77.
                Biuro Społecznego Rzecznka Niezmotoryzowanych, ul. Nowogrodzka 46 lok. 6 00-695 Warszawa (22) 621 77 77 e-mail: zielone.mazowsze@neostrada.pl.

                ***********************************************************************

                2. www.chemia.px.pl/Kampinos/lista/archiwum/20040913.122238-fz_warszawa

                Pełny tekst z tego linku:
                "16 września od godziny 10:00 w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki będzie się XXXVII sesja Rady Warszawy, na której podjęte zostaną decyzje kluczowe dla jakości życia w naszym mieście. Rada Warszawy ma wyrazić opinię na temat przebiegu autostrady A2 w pobliżu Warszawy.
                Jako punkt 3 porządku obraz będzie rozpatrywany projekt uchwały w sprawie stanowiska Rady Warszawy dotyczącego wykonywanych obecnie przez GDDKiA rojektów budowy połączeń drogowych pomiędzy węzłami autostrady A-2; "Konotopa" zachodnia granica Warszawy) a węzłem "Lubelska" (wschodnia granica Warszawy) przez teren administracyjny miasta stołecznego Warszawy. A jako punkt 4 porządku obrad radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie stanowiska Rady Warszawy dotyczącego ostatecznych wskazań lokalizacyjnych udzielonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na budowę płatnej autostrady A-2 dla odcinków:
                - Stryków k/Łodzi do Brwinowa k/Warszawy,
                - Brwinów do węzła "Konotopa" (zachodnia granica Warszawy) - druk nr 1071

                Jeśli jesteś za tym, aby autostrada ominęła twoje miasto - Warszawę, natomiast był zapewniony dogodny dojazd autostradą do Warszawy oraz uniemożliwiony przejazd przez Warszawę, przyłącz się tego dnia do nas i zademonstruj swoja opinię. Wspólnie z przedstawicielami organizacji Ekologiczny Ursynów, Ekostrada i innymi będziemy lobbować za samorządowym projektem przebiegu autostrady w pobliżu Warszawy.
                Projekt ten przewiduje ominięcie Warszawy przez ruch tranzytowy autostradą biegnącą przez Mszczonów, Górę Kalwarię oraz doprowadzenie dogodnego łącznika autostradowego z autostrady A2 do Warszawy, który wejdzie do miasta od południa w rejonie Lotniska Okęcie.

                Nie daj się omamić propagandzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która przedstawia astronomicznie drogie warianty przeprowadzenia autostrady przez szczelnie zabudowane miasto i dwa parki krajobrazowe. Poprzyj tańsze i przyjaźniejsze mieszkańcom miasta oraz przyrodzie rozwiązanie.

                Ogłoszenie umieścił - Wojciech Szymalski
                Kontakt: (22) 621 77 77
                ul. Nowogrodzka 46 lok. 6"

                Ten sam telefon i adres co w pierwszym linku. Znów też ani słowa o ulicy zbiorczej przez Ursynów, a tylko o A2 przez Mszczonów i Górę Kalwarię

                Zwracam uwagę na tekst:
                "Nie daj się omamić propagandzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która przedstawia astronomicznie drogie warianty przeprowadzenia autostrady przez szczelnie zabudowane miasto i dwa parki krajobrazowe. Poprzyj tańsze i przyjaźniejsze mieszkańcom miasta oraz przyrodzie rozwiązanie."

                No tak - projekt EKOSTRADY przecież omija całkowicie wszelkie parki krajobrazowe, co można łatwo sprawdzić na mapce na ich stronie oraz jest przyjazny przyrodzie, co łatwo można sprawdzić na stronie www stowarzyszenie CMOK (Chrońmy Mokradła w Całowaniu).
                Przepraszam za tą nutkę sarkazmu.
                • tarantula01 Re: Ulica zbiorcza przez Załuski, Ursynów, Wawer 22.10.04, 11:47
                  No tak, ale fragment ursynowski tej drogi zbiorczej, stanowi chyba niewielki
                  wycinek całej ulicy. Jeśli tak, to którędy poza Ursynowem ta ulica miałaby
                  przebiegać?
                  Trzeba będzie zapytać u źródeł.
    • Gość: podroznik Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 26.10.04, 21:21
      Jak widze odpowiedzi zadnej. Szkoda, bo państwo ekolodzy mogliby mieć kolejny
      głos poparcia. A tak trudno.
      • vampi_r Re: Autostrada w wersji Ekostrady 26.10.04, 21:49
        Gość portalu: podroznik napisał(a):

        > Jak widze odpowiedzi zadnej. Szkoda, bo państwo ekolodzy mogliby mieć kolejny
        > głos poparcia. A tak trudno.

        To może przyłączysz się do nas?
        U nas nie mówi się o ekologii. Wszyscy kurzymy faje, chlejemy piwsko, jemy bigmaki i inne fastfudy, depczemy trawniki i nie sortujemy śmieci. Fajnie jest.
        Żyjemy krócej, ale za to wiemy, co to życie.
        • yasioo7 Re: Autostrada w wersji Ekostrady 26.10.04, 21:58
          Vampi_r, nie zartuj w tak brutalny sposób.
          Nasze stowarzyszenie powstało także z pobudek ekologicznych. Za jeden z celów
          stawiamy sobie ochronę mokradeł Całowanie w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.
          Jest to unikatowe miejsce zagrożone przez "ekologiczny" projekt A2 przez Górę
          Kalwarię.
          • vampi_r Re: Autostrada w wersji Ekostrady 26.10.04, 23:18
            No przecież piszemy o tym od dawna.
            Podróżniku, spójrz na projekt Ekostrady i zobacz, co piszą ci "ekolodzy" o swoim projekcie. Nie raz podkreślaliśmy, że autostrada w wersji Ekostrady to zbrodnia na Mazowieckim Parku Krajobrazowym. To zdewastowanie najcenniejszego terenu tego parku - unikalnych mokradeł w Całowaniu. Wszelkie linki do strony www ekologów z Całowania znajdziesz na naszym forum TAK dla warszawskiej obwodnicy .
            Przeprowadzenie A2 w wersji Ekostrady przez Mazowiecki Park Krajobrazowy to tylko jeden z elementów, dla którego jesteśmy wobec niego w opozycji. Kolejnym jest budowa ulicy zbiorczej (a tak naprawdę trasy szybkiego ruchu) przez Ursynów z Konotop do Mińska Mazowieckiego - ale o tym napisaliśmy już sporo, więc nie chcę się powtarzać.
            Jest jeszcze genialny pomysł Ekostrady na poprowadzenie trasy szybkiego ruchu przez Powsin/Konstancin.
            Jak to wszystko przeanalizujesz (dodając to dziwne milczenie ludzi z Ekostrady), to sam przekonasz się, kto tak naprawdę działa z pobudek ekologicznych.

            Pisałem ci już - żadnej odpowiedzi od pseudoekologów nie uzyskasz, bo im zupełnie nie na rękę jest upublicznianie ich projektu. Ja staram się uzyskać informację u źródła - jak myślisz z jakim skutkiem.
            • Gość: podroznik Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 27.10.04, 19:52
              Widzę, że o tej drodze można się dowiedzieć, ale od Was. Jeszcze raz: czekam na
              potwierdzenie drugiej strony. W rozmowach z mieszkańcami przeciwstawiana jest
              ta spokojna ulica POW.
              • Gość: kalwar Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.visp.energis.pl 27.10.04, 22:49
                kto nazywa ulicę zbiorczą przez Ursynów "spokojną uliczką"?
                I ty w to wierzysz?czy ulica moze być spokojna jeśli stanowi naturalne
                przedlużenie a2 i wiedzie z konotop do Minska? Czy może być spokojna jeśli
                stanowi element poludniowej obowodnicy Warszawy i krzyzuje się z trasą NS i
                wschodnią obwodnicą?czy moze być spokojna jeśli jest najkrótszym połączeniem Wawra ursynowa i Włoch?
                niech ci komaganowcy przedstawią planowane obciazenie ulicy zbiorczej na
                ursynowie. nie mają takich wyliczeń.glupoty ludziom gadają, a ludzie wierzą.
                ktos ci tu napisal,jak chcesz uzyskac odpowiedx na swoje pytania, to najlepiej
                zaloż osobny wątek,z wywołaniem Komagane do tablicy,gdyz tu nikt z nich ci
                nie odpowie
                • Gość: podroznik Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 28.10.04, 19:39
                  Wlasnie tak chcą mieszkańcy - zamiast POW, wolą spokojną uliczkę.
                  • Gość: Kuba Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.visp.energis.pl 28.10.04, 22:42
                    Jaką masz gwarancję, że ulica zbiorcza będzie spokojną ulicą?
                    • Gość: K. Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.visp.energis.pl 28.10.04, 22:47
                      Wiesz coś wiecej na temat ulicy zbiorczej?
                      Jeśli tak, to podziel sie ze mną ta informacją.
                      ja jestem pewien ze ta spokojna uliczka wcale nie bedzie spokojna.
                      zobacz na mapie, ona wiedzie z Konotop do Mińska.
                      czy nie sądzisz, ze ruch na niej będzie podobny jak na Puławskiej?
                      a co jak ktoś za 2-3 lata stwierdzi ze trzeba ją poszerzyć o 2 pasy i zrobić
                      wiadukty, by rozladować korki? zrobią wam taką samą trasę szybkiego ruchu jak
                      chce GDDKiA, tyle że nie w tunelu. Naprawdę chcecie tego?
                  • komagane Re: Autostrada w wersji Ekostrady 28.10.04, 23:32
                    Podróżniku, napisz do mnie na adres komagane@gazeta.pl, to ci odpiszę wszystko,
                    co wiem na ten temat.
                    W tym jazgocie, który wprowadzaja Siskomowcy oraz Kalwaryjczycy nie sposób
                    dyskutować.
                    A uliczka ma byc spokojna i przeznaczona dla ruchu lokalnego. Podobnie jak
                    ulice na Załuskach, w Wawrze i w Ursusie.
                    Dosyc terroru miłośników czterech kółek. Miasto dla ludzi, a cztery kółka niech
                    znają swoje miejsce.
                    • Gość: jaa_ga Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.acn.waw.pl 29.10.04, 00:04
                      Ulica zbiorcza z Włoch do Wawra - spokojną uliczką???
                      Szanowna Ekolady...nie mam słów na Twą manipulację.
                      Śmieszne? Straszne?
                      Nie.
                      Żałosne.
                    • tarantula01 Re: Autostrada w wersji Ekostrady 29.10.04, 13:24
                      komagane napisała:

                      > Podróżniku, napisz do mnie na adres komagane@gazeta.pl, to ci odpiszę
                      wszystko,
                      >
                      > co wiem na ten temat.
                      > W tym jazgocie, który wprowadzaja Siskomowcy oraz Kalwaryjczycy nie sposób
                      > dyskutować.
                      > A uliczka ma byc spokojna i przeznaczona dla ruchu lokalnego. Podobnie jak
                      > ulice na Załuskach, w Wawrze i w Ursusie.
                      > Dosyc terroru miłośników czterech kółek. Miasto dla ludzi, a cztery kółka
                      niech
                      >
                      > znają swoje miejsce.

                      Komagane, ależ dlaczego boisz się publikacji na forum swoich materiałów? My
                      zamieszczamy wszystko, co uda nam się znaleźć na temat A2 i POW. Dlaczego Ty
                      nie ujawniasz opracowań, do których udaje Ci się dotrzeć?? Wierz mi, że ludzie
                      po zapoznaniu się z nimi mieliby pełniejszy obraz sytuacji.
                      • Gość: PIOTR Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.04, 17:56
                        > Komagane, ależ dlaczego boisz się publikacji na forum swoich materiałów? My
                        > zamieszczamy wszystko, co uda nam się znaleźć na temat A2 i POW. Dlaczego Ty
                        > nie ujawniasz opracowań, do których udaje Ci się dotrzeć?? Wierz mi, że
                        ludzie
                        > po zapoznaniu się z nimi mieliby pełniejszy obraz sytuacji.
                        >


                        cos przeoczyłem ewidentnie. gdzie sa te wasze materiały ?. chodzi o linki
                        yasia? czy o projekt gddkia? czy może o to:
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=16385856
                        ale to akurat nie siskom prowadzi

                        tak a propos to FORUM DYSKUSYJNE nie polega na tym że przebijamy
                        się "materiałami". To nad nimi dyskutujemy i dobrze by było by wiekszość je
                        znała.
                        • jaa_ga Re: Autostrada w wersji Ekostrady 29.10.04, 18:38
                          Ooo, dziękuję za link do artukułu o tym,
                          jak bardzo gminom przez które ma przebiegać A2-
                          ZALEŻY, żeby właśnie u Nich była poprowadzona:)
                          Szukałam go długo więc jestem wdzięczna za pomoc.
                          • Gość: PIOTR Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.04, 19:34
                            nie ma sprawy. dzięki za poparcie.

                            robię co mogę by poprawić cokolwiek w sprawie matołowatości (matołowstwa ??)
                            dyskutantów na tym forum. idzie mi po grudzie bo m.......o zjednoczyło się
                            i utworzyło coś co nazywają siskom. a szefem tego jesteś TY!!!.

                            sorry za upierdliwość ,ale ktoś ci musi przypominać żeś nie do końca
                            wspaniała. złosliwi mówią NIEGODZIWA ,ale to gadanie złosliwców tylko.

                            CZYŻBY ????
                            Ci sami złosliwcy to samo gadali o doktorze janie. I co wyszło????
                            Bo nie powinnaś zapominać że AUTOSTRDADA PRZEZ URSYNÓW JEST AUTOSTRADĄ
                            DOKTORA JANA. To ta sama droga spod Konina czy Poznania i poprzez NASZ
                            URSYNÓW. Także TWÓJ ??? Czy TWÓJ , czy drjana?


                            A może to jest już KUL-SYNÓW ???

                            Przemyśl to wszytko powaznie, bo błądzisz . A ZA tobą kupa szczawiów.
                        • jaa_ga Re: Artykuł już jest na naszym forum:) 29.10.04, 18:48
                          :)
                        • tarantula01 PIOTRZE 31.10.04, 21:07
                          > tak a propos to FORUM DYSKUSYJNE nie polega na tym że przebijamy
                          > się "materiałami". To nad nimi dyskutujemy i dobrze by było by wiekszość je
                          > znała.

                          Toteż na forum może się każdy zapoznać z materiałem, który uda się nam zebrać.
                          Chętni zadają też pytania. Odpowiadamy na nie w miarę naszej wiedzy. Ponadto
                          pytania są bazą do pism, które kierujemy do właściwych instytucji, aby uzsyakć
                          odpowiedź na kwestie jeszcze nam nie znane, a o które jesteśmy pytani.
                    • Gość: Wojciech Godlewski Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.10.04, 22:53
                      Udało mi się zostać dłuzej w pracy i moge zkorzystać z internetu. Ponawiam
                      prośbę o wysłanie materiałów na moją skrzynkę. Jeżeli nie otrzymała Pani moich
                      maili, to powtórze ze mieszkam od niedawna w Michałowicach i obawiam się jak
                      wpłynie na mnie planowana autostrada. Przypomne moje maile - robale@poczta.fm
                      lub robale@go2.pl
                      Dziekuje za jakiekolwiek materiały.
    • Gość: podroznik Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 03.11.04, 21:32
      A czemu o ATKINS jest tylko krótka wzmianka? Nie chce mi się wierzyć, że
      zachodni eksperci popierają autostradę w mieście.
      • vampi_r Re: Autostrada w wersji Ekostrady 03.11.04, 21:45
        Gość portalu: podroznik napisał(a):

        > A czemu o ATKINS jest tylko krótka wzmianka? Nie chce mi się wierzyć, że
        > zachodni eksperci popierają autostradę w mieście.

        A niby czemu tak uwazasz? Na zachodzie autostrada przez miasto to taka sama norma jak internet i telefon w każdym domu.
        Jak nie wierzysz, to sam zobacz:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23704&w=16850985
        Dodam jeszcze, że obecnie w Lyon budowany jest długi tunel pod centrum miasta.

        Autostrady buduje się, bo jest taka potrzeba. Autostrady buduje się tam, gdzie jest duży ruch samochodów. A gdzie duży ruch jest, jak własnie nie w miastach?
      • Gość: komagane Re: Autostrada w wersji Ekostrady IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.11.04, 22:56
        Podróżniku, to proste. Zamawiający oczekiwał, że ekspertyza wykaże wyższosć
        trasy przez Ursynów nad innymi wariantami. Ale ekspertyza, jesli robiona jest
        rzetelnie, NIE MOŻE udowodnic, ze czarne jest białe. Atkins nie
        wykonał "zamówienia" (może był zbyt rzetelny i nie chciał naciagac wyników?).
        Zachodni eksperci na ogół są rzetelni i trzymaja się ściśle przepisów
        obowiązujących w danym państwie.
        Dlatego ekspertyza Atkinsa w ogole nie była upubliczniona i powoływanie sie na
        nią przez kogokolwiek jest bezpodstawne.

        Możemy tylko domagac sie gromko upublicznienia wyników tych badań. Nie były one
        opłacane z prywatnej kiesy dyrektora GDDKiA ani ze składek wampira, jasia i
        jagi, ale z publicznych pieniędzy.

        Nawiasem mówiąc, słyszałam (ale to wiadomość nie sprawdzona), że ponoć
        Atkinsowi nie zapłacono całego honorarium za koncepcję warszawskiego węzła
        transportowego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka