Dodaj do ulubionych

Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławska

19.11.04, 09:41
Dopiero dzis po raz pierwszy projektanci DHV maja przedstawić mieszkańcom
projekt trasy Konotopa-Puławska.

Przypominam, bo juz od kilku miesięcy mówi się o wykupywaniu nieruchomosci,
wyburzaniu itp., maluje sie czerwone kropki i dyskutuje o cenach za
wywłaszczenie.
Obserwuj wątek
    • komagane Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 19.11.04, 23:15
      Uee, co to za projektanci. Do kitu. Wciąż nic nie wiedzą, ani jakie szerokości
      wykupu, ani jakie zabezpieczenia, ani dlaczego po tym pasie, a nie po innym,
      ani jakie ulice trasa przecina, ani - ile domów pod wykup, ani - jak szeroki
      pas zabezpieczeń, ani - jaka cena wykupów. Wiedza tylko, że - Tak musi być i
      kropka!
      Widac, że GDDKiA sie spieszy jak cholera, żeby wszystko zaklepać przed zmiana
      rządu.
      • Gość: podroznik Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 20.11.04, 10:32
        Musze sie z Tobą nie zgodzić. Projektanci przedstawili na wczorajszej
        prezentacji dokładny przebieg POW (odcinek Konotopa-Puławska) oraz przebieg
        trasy Salomea-Wolica i trasy N-S (odcinek węzeł Port Lotniczy-Marynarska). Na
        ścianach sali wisiały mapy w skali 1:2000 (1cm = 20m). Mapy były na tyle
        dokładne, że można było zobaczyć swój dom. Każdy mógł podejść i zobaczyć.
        Widziało je stowarzyszenie Ekostrada oraz SISKOM - miałem okazję poznać
        osobiście i jednych i drugich.
        Na spotkaniu tematem nr 1 był przebieg POW w okolicach al. Krakowskiej: trasa
        przecina ulicę pomiędzy Sworzniową i Emaliową. Mnie osobiście interesowała
        trasa N-S w okolicach Poleczki, która biegnie po tej stronie torów, po której
        są zabudowania (okolice ul. Bogucickiej). Szczęście w nieszczęsciu, że trasa
        będzie w odległości ok. 300 m od domów. Zaś najbliżej domów znajdzie się ul.
        Wirażowa - planowana jako łącznik do ul. Poleczki z wiaduktem, aby mieszkańcy
        Ursynowa (brr, te kilkadziesiąt tysięcy pojazdów na dobę) mogli szybciej
        dojechać do skrzyżowania z trasy N-S z Marynarską i dalej do celu podróży. Moim
        zdaniem ludzie otrzymali rzetelne informacje.
        • Gość: maa Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs IP: *.aster.pl 20.11.04, 10:59
          Bardzo proszę o namiary,gdzie można obejrzeć te mapy.Czuję się głęboko
          zainteresowana.
          • Gość: jacek niedlugo beda dostepne w urzedzie we Wlochach IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.11.04, 15:58
            barbarzynski pomysl

            koszta nie graja roli
          • tarantula01 Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 20.11.04, 19:15
            Gość portalu: maa napisał(a):

            > Bardzo proszę o namiary,gdzie można obejrzeć te mapy.Czuję się głęboko
            > zainteresowana.

            Ponieważ też byłem na spotkaniu, to powiem Ci, że mapy i inne materiały będą
            dostępne w Urzędzie Dzielnicy Włochy - taką prośbę do dyrektora GDDKiA
            skierował zdaje się burmistrz Włoch i otrzymał zgodę.
            • Gość: maa Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs IP: *.aster.pl 20.11.04, 23:11
              dzięki za info.Nie wiesz przypadkiem od kiedy można je oglądać?
              • tarantula01 Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 22.11.04, 08:56
                Gość portalu: maa napisał(a):

                > dzięki za info.Nie wiesz przypadkiem od kiedy można je oglądać?

                W najblizszym czasie - tak było to sprecyzowane na spotkaniu - myślę, że trzeba
                popytać w Urzędzie.
        • yasioo7 Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 20.11.04, 20:59
          Było w miarę spokojnie, bez transparentów, ulotek. Oczywiście były pojedyncze
          gwizdy, wrzaski, wzajemne przekrzykiwania mieszkańców, kilku panów głośno
          komentowało, ale ogólnie dosyć spokojnie. Po drugiej stronie zasiadł dyr.
          Dąbrowski, wicedyrektor GDDKiA, szef DHV i kilku projektantów. Omówiono dość
          dokładnie trasę POW od Konotopy do Puławskiej oraz trasę Salomea - Janki. Na
          ścianach wisiały szczegółowe mapy w skali 1:2000 (1 cm - 2 m) z zaznaczonymi
          budynkami do wyburzenia. Na odcinku od al. Jerozolimskich do węzła "Puławska"
          naliczyliśmy ich około 70. Przy pomocy 2 rzutników projektanci naprzemiennie
          wyświetlali pożądane obrazy z elektronicznej wersji projektu.

          Padła propozycja przesunięcia węzła "Al. Krakowska" około 400 m na południe -
          dyr. Dąbrowski stwierdził, że jest to niemożliwe. Z mojego punktu widzenia
          geometria drogi nie pozwala na taki zabieg, gdyż:
          - konieczne byłoby wstawienie zbyt długiej prostej (powoduje zmęczenie
          kierowców),
          - 2 krzywych esowych (2 szybko następujące po sobie zakręty),
          - brak jest miejsca na 2 szybko następujące po sobie zakręty, wymagana jest
          pomiędzy nimi wstawka prosta długości minimalnej 300 m,
          - zmniejszenie promieni zakrętów (w istniejącym projekcie są już minimalne)
          Byłem tam dzisiaj i zaraz koło salonu Opla jest ogromna szkoła dla
          Raszyna. Mają halę sportową, boisko, zieleń. Pod zachodniej stronie Al.
          Krakowskiej jest kilka stawów, o wiele więcej do zasypania i wzmocnienia niż w
          Załuskach (tam jest tylko jeden). I to są kolejne powody takiej a nie innej
          lokalizacji POW.

          Padło pytanie jak można się odwołać od decyzji:
          - teraz do wojewody dotrze wniosek o lokalizację,
          - następnie w ciągu 21 dni można składać do wojewody wnioski i zażalenia,
          - wojewoda wyśle zapytanie do GDDKiA czy można uwzględnić te wnioski,
          - jeżeli nie, to otrzyma uzasadnienie, które go usatysfakcjonuje lub nie,
          - jeżeli uzasadnienie będzie satysfakcjonujące dla wojewody, to wyda decyzję
          lokalizacyjną,
          - jeżeli uzasadnienie nie będzie satysfakcjonujące, to wyda decyzję odmowną i
          uzasadni w niej dlaczego ją podjął, w tej sytuacji wracamy do etapu projektu
          koncepcyjnego i na podstawie uzasadnienia przeprojektowuje się trasę

          Padło pytanie jak wygląda wykup nieruchomości i ile jest czasu na wyprowadzkę:
          - każda decyzja jest podejmowana indywidualnie, ustala się ją w umowie z
          prawnikiem reprezentującym GDDKiA,
          - minimalny okres od podpisania umowy do wyprowadzki wynosi około roku,
          - jeżeli w okresie przewidzianym w umowie nie uda się dokonać wyprowadzki,
          wtedy GDDKiA daje jeszcze czas, około miesiąca,
          - pieniądze są wypłacane w terminie 14 do 30 dni po podpisaniu umowy,
          - w umowie jest zapisane czy wyprowadzający się robi wszystko samodzielnie
          (kupuje nowy dom, mieszkanie, działkę), czy zleca to GDDKiA (jest taka
          możliwość)
          • Gość: jaa_ga Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs IP: *.acn.waw.pl 20.11.04, 23:38
            Mała poprawka:
            Na mapie w skali 1:2000
            1cm = 20 metrów
            :)
            • vampi_r Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 20.11.04, 23:43
              Gość portalu: jaa_ga napisał(a):

              > Mała poprawka:
              > Na mapie w skali 1:2000
              > 1cm = 20 metrów
              > :)

              Pierwsza byłas tym razem.
              czy to telepatia?
              • jaa_ga Re: Dziś prezentacja przebiegu trasy Ursus-Puławs 21.11.04, 00:16
                A kiedy był "tamten raz" ?
                PS. Chyba nie słyszałam startera i zostałam w "dołkach":)))))))))
          • vampi_r Re: Dziś prezentacja - Yasioo !!! 20.11.04, 23:41
            Pisalem ci, ze ta skala to 1 cm = 20 m !!!!
            No ale to drobiazg.
            • yasioo7 Re: Dziś prezentacja - Yasioo !!! 21.11.04, 08:34
              Dzięki za czujność i wyłapywanie literówek :) A raczej cyfrówek :)
          • komagane Odwołania 21.11.04, 00:40
            Ustawa z 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji
            w zakresie dróg krajowych:
            - art. 9.1. Od decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi stronie słuzy odwołanie do
            ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i
            mieszkaniowej.
            2. odwołanie strony od decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi rozpatruje sie w
            terminie 14 dni, a skarge do NSA w terminie dwóch miesięcy.

            Tak więc skargi nie tylko do wojewody, ale i do ministra oraz do sądu.
    • Gość: Mim [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.04, 10:35
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Mim [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.04, 10:38
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • pan_pndzelek Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy... 20.11.04, 11:03
      Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy coś ukradła z bartosiewiczem z naszych
      kieszeni!!!!!!!!
      • vampi_r Re: Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy... 20.11.04, 11:45
        No i Komagane znów kłamie.
        Zapomniała tylko, że poza nią na prezentacji była masa innych osób, które też wszystko widziały. I tak się składa, że tylko Pani Szulc nic nie zrozumiała z tej prezentacji. Ale oczywiście nie omieszkała wyrazić swej subiektywnej opinii, która to nijak się ma do prawdy.

        Wstyd!
        • Gość: jacek i wampir wslawil sie ze widzi sporny obszar z okie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.11.04, 15:57
          okien biura - na Domaniewskiej (ok 8 km odleglosci ...)

          niezly kabaret

          schizofrniczny dziadzio z urzedu miasta, lysy tupeciarz i duch stalina

          arogancja, ignorancja i zla wola

          dobrey material na komisje sledcza
          • Gość: stasia a po polsku mógłbyś jacku? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.04, 19:19
            • Gość: podatnik Re: a po polsku mógłbyś jacku? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.04, 19:48
              Co do jacka to on wciaz nie daje odpowiedzi na to proste pytanie :

              Jako warszawski podatnik jestem zainteresowany sprawa wyjasnienia dotacji dla
              Stowarzyszenia Wlochy.

              Wedlug otrzymanych informacji Stowarzyszenie to otrzymalo 40.000 zlotych z
              kasy dzielnicy Wlochy na blizej nieokreslone cele.

              Ta niebagatelna suma (jezeli odniesie sie ja do liczby kilku osob dzialajacych
              w tym Stowarzyszeniu) jakos nie znalazla odwzwierciedlenia w zadnych
              rozliczeniach ani ze strony wyzej wspomnianego stowrzyszenia ani ze strony
              dzielnicy Wlochy.

              Milcza o tym strony stowarzyszenia :
              www.wlochy.org.pl/o%20nas.htm
              jak rowniez dzielnicy Wlochy:
              www.ud-wlochy.waw.pl/

              Smutne jest to, ze nasze pieniadze sa wydawane na roznego rodzaju szajki,
              ktorych jedyna zasluga jest znajomsc z odpowiednimi politykierami.

              Jeszcze bardziej smutne jest to, ze nasze ciezko zarobione pieniadze sa
              wydawane na awanturnikow (jednym z nich jest grasujacy tutaj nejaki jacus) i
              my wszyscy ciezko pracujemy aby tego rodzaju kreatury mogly prowadzic swoje
              brudne kampanie.

              Cokolwiek teraz by nie odpisali czlonkowie i sympatycy tego tzw. Stowarzyszeni
              a i tak nie bedzie mialo znaczenia o ile nie bedzie to poparte udokumentowanym
              rozliczeniem tej dotacji - smiem watpic abysmy zobaczyli taki dokument.

              Zatem my powinnismy dobrze sobie zapamietac tych szczwanych graczy bo podobno
              zamierzaja oni kandydowac (znow za nasze pieniadze) w przyszlym roku do Sejmu.

              Tutaj sa ich sylwetki :

              www.wlochy.org.pl/o%20nas.htm
              • zielony_audytor Re: a po polsku mógłbyś jacku? 20.11.04, 21:17
                Podatniku, domagasz się od złodzieja, by przyznał się do kradzieży?
                no, niektórzy się przyznają, ale jabcek nie ma honoru
                • Gość: jaek jabcek vel podroznik nie ma honoru IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.11.04, 16:08
                  puszcza w obieg pomowienia

                  i za to placi ppl ??

                  panstwowe przedsiebiorstwo ???

        • Gość: kibic Re: Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.04, 23:39
          Bądźcie sprawiedliwi!
          Te 40000 to jacósiowe a nie szulcowe!
          (P. Basiu - zasłużyłem na wdzięczność?)
          kibic.
          • vampi_r Pytanie do Komagane 21.11.04, 11:52
            napisałaś w drugim postcie, że prezentacja była be i nic się nie dowiedziałaś.
            Ustosunkuj się może do tej wypowiedzi:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=643&w=17750962&a=17847467

            Może ty byłaś na innej prezentacji?
            • yasioo7 Re: Pytanie do Komagane 21.11.04, 12:38
              Jak ktoś chciał mógł się dowiedzieć o wiele więcej. Dane z dnia 29.10.2004 r.
              dzięki uprzejmości GDDKiA:

              1. Południowa Obwodnica Warszawy (POW) - droga szybkiego ruchu S2 od
              węzła "Konotopa" do węzła "Puławska" (15 km):
              - wykup terenu do 01.2006 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 12.2007 r.,

              2. Trasa NS - droga szybkiego ruchu S79 od węzła "Lotnisko" (z POW) do
              węzła "Marynarska" (5 km):
              - wykup terenu do 04.2006 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 12.2007 r.,

              - koszt realizacji 1024 mln zł, w tym wykup gruntów 490 mln zł (łącznie oba
              powyższe punkty)

              3. Południowa Obwodnica Warszawy (POW) - droga szybkiego ruchu S2 od
              węzła "Puławska" do węzła "Lubelska" (19,5 km):
              - wykup terenu do 10.2006 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 12.2010 r.,
              - koszt realizacji 3206 mln zł, w tym wykup gruntów 446 mln zł

              4. Trasa Salomea - Wolica - droga szybkiego ruchu S7:
              - wykup terenu do 08.2005 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 08.2007 r.,
              - koszt realizacji 459,5 mln zł, w tym wykup gruntów 150 mln zł

              5. Łącznik Dywizjonu 303 - droga szybkiego ruchu S8 od węzła "Konotopa" do
              węzła "Prymasa Tysiąclecia" (11,1 km)
              - wykup terenu do 05.2005 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 09.2007 r.,
              - koszt realizacji 562,6 mln zł, w tym wykup gruntów 290 mln zł

              6. Trasa AK - droga szybkiego ruchu S8 od węzła "Prymasa Tysiąclecia" do ul.
              Piłsudskiego w Markach (12 km):
              - wykup terenu do 04.2006 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 01.2009 r.,
              - koszt realizacji 1615 mln zł, w tym wykup gruntów 60 mln zł

              7. Wschodnia Obwodnica Warszawy (WOW) - droga szybkiego ruchu S17 od
              węzła "Marki" do węzła "Zakręt" (17 km):
              - wykup terenu do 01.2007 r.,
              - zakończenie robót budowlanych 12.2009 r.,
              - koszt realizacji 865 mln zł, w tym wykup gruntów 300 mln zł
          • Gość: jacek jak puszczasz pomowienia - to choc niech IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.11.04, 16:05
            jeden szczegol sie zgadza

            zalosne
        • Gość: Zwyczajna Re: Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy... IP: *.aster.pl 21.11.04, 12:41
          A nie wstyd tobie, że zwodzisz mieszkańców wizjami parku komunikacyjnego -
          podczas gdy na tunelu będzie biegła ul.Płaskowickiej, tak jak dotychczas. To
          tylko jedno z wielu waszych kłamstw.
          • tarantula01 Re: Szulcowa! Rozlicz się z tych 40 tysięcy... 21.11.04, 14:13
            Gość portalu: Zwyczajna napisał(a):

            > A nie wstyd tobie, że zwodzisz mieszkańców wizjami parku komunikacyjnego -
            > podczas gdy na tunelu będzie biegła ul.Płaskowickiej, tak jak dotychczas. To
            > tylko jedno z wielu waszych kłamstw.

            Według map (1:10 000) tunel nie będzie bezpośrednio pod ul. Płaskowickiej. Oś
            tunelu w stosunku do osi obecnej ulicy będzie przesunięta o ok. 25-40 m na
            południe. Ul. Płaskowickiej dalej będzie istnieć.
            • Gość: jacek mapy w takie skali to mozesz sobie schowac IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.11.04, 16:06
              zalosne

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka