Gość: zenek IP: *.ippt.gov.pl 25.01.05, 08:30 Bardzo dobrze! Katoliccy porąbańcy won! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: uczciwy inaczej juz niedługo wybory-park wodny się przyda... IP: 195.187.51.* 25.01.05, 08:53 Idą wybory - to przyda się jakaś cenna inwestycja(ten park powinien być jeszcze większy od warszawianki) w końcu wszystko drozeje - koszty kampanii wyborczej tez. Ale z pewnością dla dobra ogólnego chłopcy sobie poradzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.acn.waw.pl 25.01.05, 09:02 Gość portalu: zenek napisał(a): > Bardzo dobrze! Katoliccy porąbańcy won! śmierdzelu i takie barachła jak ty korzystają z rządowych serwerów, za moje pieniądze?. Do roboty ścierwo a nie w necie ślęczeć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katolik Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.lodz.msk.pl / 81.219.126.* 25.01.05, 11:18 popiram w 100% z tym dziadost... LPR trzeba walczyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.ippt.gov.pl 25.01.05, 11:34 Żeby nie ja pajacu to byś w doopie siedział a nie w internecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorsay Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 13:31 Zenuś... nie rośmieszaj mnie. Nawet profesjonalnie serwisu www nie potrafiliście przygotować. "Wstawaj ZENEK śnieg na dworze"! Do miotły Zenuś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk KORYTO IP: *.elartnet.pl / 62.233.208.* 25.01.05, 12:11 Platforma zrobi wszystko byle tylko do koryta. Gotowi nawet wylizać Kaczyńskiemu d... zapominajac o niewybrednych opiniach PiS o PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoś Re: KORYTO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 13:47 Poparcie budżetu i absolutorium? Dobre sobie! A jakież to wspaniałe inwestycje poczynił Kaczor w Warszawie, no oprócz, oczywiście, własnej kampanii wyborczej w postaci imprez masowych. Czy przez 2 lata kaczych rządów w stolicy powstało coś nowego, co przydaje się Warszawiakom, no chyba, że mówimu o tych 35 mln premii dla "Warszawiaków" przyjezdnych co pracują w ratuszu. Brawo PO, brawo, za 2 lata odpowiecie za te wyczyna Kaczora w stolicy. A wyborcy na pewno dobrze was rozliczą Odpowiedz Link Zgłoś
synziemi Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne 25.01.05, 12:48 bye bye LPR bye bye!!!! :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
t.flesz Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne 25.01.05, 13:32 Ostatnio byliśmy świadkami w Wilanowie zatracenia kręgosłupa moralnego i walki o stołki radnych PO. W maju 2004 ośmioro radnych, w tym 3 radnych PO i 2 z SLD, złożyło wniosek o odwołanie ówczesnego burmistrza Lecha Skowrona. Zarzucili mu brak kompetencji, złą politykę kadrową, krycie wybryków zastępcy burmistrza Andrzeja Pawłowskiego (np. oskarżonego o mobbing), a przede wszystkim tragiczne wykonanie budżetu inwestycyjnego za 2003 r. Skowron, a wraz z nim cały zarząd, został odwołany. Jeszcze zanim się to stało Prezydent Kaczyński zapowiadał powołanie go na pełnomocnika. Kaczyńskiego nie interesowało kto zostanie nowym burmistrzem. Zakładał z góry, że władzę sprawować musi jego człowiek, nawet jeśli nie jest kompetentny. Tak się stało. Prezydent Kaczyński nie uznał demokratycznego wyboru Rady dzielnicy. Nowy burmistrz nie dostał pełnomocnictw do kierowania dzielnicą. Pół roku Lech Skowron pełnił funkcję pełnomocnika: robił co chciał, bo Kaczyński mu na to pozwolił. Nie liczył się z Radą dzielnicy, szykanował radnych, wydawał pieniądze z budżetu na co i jak chciał. Po pół roku takich praktyk prezydenckiego pupila radni SLD nie wytrzymali i zmienili radykalnie zdanie. Teraz uznali, że poprzednie rządy były w porządku i razem z radnymi PiS (dziwna koalicja) rozpoczęli zmiany … na stare. Przywrócili na stanowisko przewodniczącego Rady Jacka Smalcerza (w maju i odwołali go, bo uznali, że jest niekompetentny i wprowadza destrukcję w Radzie, a po pół roku zmienili zdanie i uznali, że jest w porządku). Postanowili także odwołać burmistrza Pietrzaka, tego, którego sami powołali. Potem sprawy potoczyły się już błyskawicznie, zachwiane w między czasie jedynie orzeczeniem Wojewody, które uchyliło część uchwał podjętych przez ekipę dążącą do władzy (PiS, lokalne FO i SLD). 30 grudnia odbyła się sesja, na której odwołano burmistrza Pietrzaka. Zaskakujący jest jednak fakt, że wniosek o odwołanie Pietrzaka podpisało dwóch radnych PO (Kościńska i Królak), tych samych, którzy w maju odwołali Skowrona, a powołali Pietrzaka. Było to tym bardziej zaskakujące, że w zarządzie Pietrzaka był wiceburmistrz z PO (ułatwił on zadanie kolegom, bo zawczasu złożył rezygnację ze stanowiska, nie musieli więc odwoływać własnego wiceburmistrza). Niestety na sesji 30.12 przyszli koalicjanci trochę się pokłócili i radni PO wyszli z sali. Dlaczego? Bo radny Królak, który w zamian za podpisanie wniosku i odwołanie burmistrza Pietrzaka miał dostać stanowisko wiceprzewodniczącego Rady, nie dostał jednak obiecanej „zabawki”. Warto wspomnieć, że Rada w Wilanowie liczy 15 radnych, a prezydium – 3 osoby. Koalicja PiS-FO-SLD postanowiła „kupić” głosy radnych PO w zamian za stanowisko wiceprzewodniczącego Rady i wiceburmistrza. Aby pogodzić radnych PiS, FO, PO i SLD trzeba każdemu coś dać. Stanowisk było jednak trochę za mało. W prezydium Rady jest przewodniczący z FO, wiceprzewodniczący z PiS i drugi z SLD, a co z PO? Postanowili zwiększyć liczbę wiceprzewodniczących, żeby jeszcze Królak z PO się załapał. W ostatnim momencie jednak PiS i FO rozmyślili się i przedstawili opinię prawną, że nie można tego zrobić, więc Królak się obraził i wraz z Kościńską wyszli z sali obrad. W końcu podpisali wniosek, skompromitowali się chcąc odwołać powołany przez siebie zarząd i powołać …. ponownie niekompetentnego Skowrona (!) na burmistrza i to za nic! Sesję przerwano na ponad dwa tygodnie i …. rozmawiano. Efekty tych rozmów już poznaliśmy. Dokończono rzeczoną sesję 14.01. Mimo „poświęcenia” PO: podpisania wniosku o odwołanie burmistrza Pietrzaka, po całej walce o stołki, po utracie kręgosłupa moralnego, bo burmistrzem został Lech Skowron (któremu fakt bycia pełnomocnikiem nie pomógł w osiągnięciu minimum kompetencji potrzebnych do sprawnego zarządzania dzielnicą), po powołaniu na wiceburmistrza Andrzeja Pawłowskiego (dobrze znanego destruktora, o którym mówi się, że jest w stanie rozwalić wszystko i skłócić wszystkich), po „oddaniu” władzy w dzielnicy koalicji PiS-FO-SLD, zyskali jedynie stołek dla wiceburmistrza, którym został Ludwik Rakowski (pupilek Andrzeja Machowskiego, który jest jednocześnie burmistrzem Ursynowa zależnym od Prezydenta Kaczyńskiego i przewodniczącym PO w Warszawie, co oczywiście sprawia, że polityka PO w Warszawie jest w pełni niezależna od tupania nogą Kaczyńskiego – ale to już inny temat). Pan Rakowski w całym tym zamieszaniu zyskał niewątpliwie prestiż i pensję (i to nie małą), ale czy zyskała dzielnica….śmiem wątpić. Tak to właśnie w Wilanowie obejrzeliśmy spektakl o moralności i bezinteresowności władzy, o poszanowaniu demokracji i dbaniu o interes publiczny a nie prywatny. Całość pozostawiam wyborcom pod rozwagę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Były sympatyk PO Czemu tu się dziwić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 14:01 PO od zawsze była organizacją karjerowiczów! Na początku jej istnienia, przyznaję, połknąłem haka i dałem się nabrać na nowowoczesność, centrowość, programowość,... . OTRZEŹWIAŁEM! Mam nadzieje, że nie tylko ja. Ps. To forum "społeczna.pl" to dobry pomysł. Na pewno będę częstym gościem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el matador Re: Czemu tu się dziwić? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.01.05, 00:28 zarówno Po jaki i PIS to partie solidarnościowe zupełnie skompromitowane dotychczasowym rządzeniem Polską.Przez 12 lat doprowadziły Polskę na skraj gospodarczej ruiny.Ich kadry ekonomiczne...to śmiech na sali...i szyderstwo,że tacy ludzie pchają się do polityki.Jadowity Kaczyński i podejrzany kaprawy Rokita to rzeczywiście świetna paczka ludzi nie mających nic wspólnego z interesami Polski ,a tym bardziej Warszawy.Polska nie ma żadnych perspektyw gospodarczych przy rządach tej masońskiej koalicji.Jeżeli chcecie dalszej nędzy i zastoju i 6 milionów bezrobotnych(z bezrobociem utajonym) jak w ciągu ostatnich 12 lat to głosujcie na nich...Wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle. Odpowiedz Link Zgłoś