Dodaj do ulubionych

W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne P...

IP: *.ippt.gov.pl 25.01.05, 08:30
Bardzo dobrze! Katoliccy porąbańcy won!
Obserwuj wątek
    • Gość: uczciwy inaczej juz niedługo wybory-park wodny się przyda... IP: 195.187.51.* 25.01.05, 08:53
      Idą wybory - to przyda się jakaś cenna inwestycja(ten park powinien być jeszcze
      większy od warszawianki) w końcu wszystko drozeje - koszty kampanii wyborczej
      tez. Ale z pewnością dla dobra ogólnego chłopcy sobie poradzą.
    • Gość: leon Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.acn.waw.pl 25.01.05, 09:02
      Gość portalu: zenek napisał(a):

      > Bardzo dobrze! Katoliccy porąbańcy won!

      śmierdzelu i takie barachła jak ty korzystają z rządowych serwerów, za moje
      pieniądze?. Do roboty ścierwo a nie w necie ślęczeć
      • Gość: katolik Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.lodz.msk.pl / 81.219.126.* 25.01.05, 11:18
        popiram w 100% z tym dziadost... LPR trzeba walczyc
      • Gość: zenek Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.ippt.gov.pl 25.01.05, 11:34
        Żeby nie ja pajacu to byś w doopie siedział a nie w internecie.
        • Gość: Dorsay Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 13:31
          Zenuś... nie rośmieszaj mnie. Nawet profesjonalnie serwisu www nie
          potrafiliście przygotować.

          "Wstawaj ZENEK śnieg na dworze"! Do miotły Zenuś.
    • Gość: mk KORYTO IP: *.elartnet.pl / 62.233.208.* 25.01.05, 12:11
      Platforma zrobi wszystko byle tylko do koryta. Gotowi nawet wylizać
      Kaczyńskiemu d... zapominajac o niewybrednych opiniach PiS o PO.
      • Gość: ktoś Re: KORYTO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 13:47
        Poparcie budżetu i absolutorium? Dobre sobie! A jakież to wspaniałe inwestycje
        poczynił Kaczor w Warszawie, no oprócz, oczywiście, własnej kampanii wyborczej
        w postaci imprez masowych. Czy przez 2 lata kaczych rządów w stolicy powstało
        coś nowego, co przydaje się Warszawiakom, no chyba, że mówimu o tych 35 mln
        premii dla "Warszawiaków" przyjezdnych co pracują w ratuszu. Brawo PO, brawo,
        za 2 lata odpowiecie za te wyczyna Kaczora w stolicy. A wyborcy na pewno dobrze
        was rozliczą
    • synziemi Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne 25.01.05, 12:48
      bye bye LPR bye bye!!!! :)))))
    • t.flesz Re: W Warszawie rozpoczęły się rozmowy koalicyjne 25.01.05, 13:32

      Ostatnio byliśmy świadkami w Wilanowie zatracenia kręgosłupa moralnego
      i walki o stołki radnych PO. W maju 2004 ośmioro radnych, w tym 3 radnych PO i
      2 z SLD, złożyło wniosek o odwołanie ówczesnego burmistrza Lecha Skowrona.
      Zarzucili mu brak kompetencji, złą politykę kadrową, krycie wybryków zastępcy
      burmistrza Andrzeja Pawłowskiego (np. oskarżonego o mobbing), a przede
      wszystkim tragiczne wykonanie budżetu inwestycyjnego za 2003 r. Skowron, a wraz
      z nim cały zarząd, został odwołany. Jeszcze zanim się to stało Prezydent
      Kaczyński zapowiadał powołanie go na pełnomocnika. Kaczyńskiego nie
      interesowało kto zostanie nowym burmistrzem. Zakładał z góry, że władzę
      sprawować musi jego człowiek, nawet jeśli nie jest kompetentny. Tak się stało.
      Prezydent Kaczyński nie uznał demokratycznego wyboru Rady dzielnicy. Nowy
      burmistrz nie dostał pełnomocnictw do kierowania dzielnicą. Pół roku Lech
      Skowron pełnił funkcję pełnomocnika: robił co chciał, bo Kaczyński mu na to
      pozwolił. Nie liczył się z Radą dzielnicy, szykanował radnych, wydawał
      pieniądze z budżetu na co i jak chciał. Po pół roku takich praktyk
      prezydenckiego pupila radni SLD nie wytrzymali i zmienili radykalnie zdanie.
      Teraz uznali, że poprzednie rządy były w porządku i razem z radnymi PiS (dziwna
      koalicja) rozpoczęli zmiany … na stare. Przywrócili na stanowisko
      przewodniczącego Rady Jacka Smalcerza (w maju i odwołali go, bo uznali, że jest
      niekompetentny i wprowadza destrukcję w Radzie, a po pół roku zmienili zdanie i
      uznali, że jest w porządku). Postanowili także odwołać burmistrza Pietrzaka,
      tego, którego sami powołali. Potem sprawy potoczyły się już błyskawicznie,
      zachwiane w między czasie jedynie orzeczeniem Wojewody, które uchyliło część
      uchwał podjętych przez ekipę dążącą do władzy (PiS, lokalne FO i SLD). 30
      grudnia odbyła się sesja, na której odwołano burmistrza Pietrzaka. Zaskakujący
      jest jednak fakt, że wniosek o odwołanie Pietrzaka podpisało dwóch radnych PO
      (Kościńska i Królak), tych samych, którzy w maju odwołali Skowrona, a powołali
      Pietrzaka. Było to tym bardziej zaskakujące, że w zarządzie Pietrzaka był
      wiceburmistrz z PO (ułatwił on zadanie kolegom, bo zawczasu złożył rezygnację
      ze stanowiska, nie musieli więc odwoływać własnego wiceburmistrza). Niestety na
      sesji 30.12 przyszli koalicjanci trochę się pokłócili i radni PO wyszli z sali.
      Dlaczego? Bo radny Królak, który w zamian za podpisanie wniosku i odwołanie
      burmistrza Pietrzaka miał dostać stanowisko wiceprzewodniczącego Rady, nie
      dostał jednak obiecanej „zabawki”. Warto wspomnieć, że Rada w Wilanowie liczy
      15 radnych, a prezydium – 3 osoby. Koalicja PiS-FO-SLD postanowiła „kupić”
      głosy radnych PO w zamian za stanowisko wiceprzewodniczącego Rady i
      wiceburmistrza. Aby pogodzić radnych PiS, FO, PO i SLD trzeba każdemu coś dać.
      Stanowisk było jednak trochę za mało. W prezydium Rady jest przewodniczący z
      FO, wiceprzewodniczący z PiS i drugi z SLD, a co z PO? Postanowili zwiększyć
      liczbę wiceprzewodniczących, żeby jeszcze Królak z PO się załapał. W ostatnim
      momencie jednak PiS i FO rozmyślili się i przedstawili opinię prawną, że nie
      można tego zrobić, więc Królak się obraził i wraz z Kościńską wyszli z sali
      obrad. W końcu podpisali wniosek, skompromitowali się chcąc odwołać powołany
      przez siebie zarząd i powołać …. ponownie niekompetentnego Skowrona (!) na
      burmistrza i to za nic! Sesję przerwano na ponad dwa tygodnie i …. rozmawiano.
      Efekty tych rozmów już poznaliśmy. Dokończono rzeczoną sesję 14.01.
      Mimo „poświęcenia” PO: podpisania wniosku o odwołanie burmistrza Pietrzaka, po
      całej walce o stołki, po utracie kręgosłupa moralnego, bo burmistrzem został
      Lech Skowron (któremu fakt bycia pełnomocnikiem nie pomógł w osiągnięciu
      minimum kompetencji potrzebnych do sprawnego zarządzania dzielnicą), po
      powołaniu na wiceburmistrza Andrzeja Pawłowskiego (dobrze znanego destruktora,
      o którym mówi się, że jest w stanie rozwalić wszystko i skłócić wszystkich),
      po „oddaniu” władzy w dzielnicy koalicji PiS-FO-SLD, zyskali jedynie stołek dla
      wiceburmistrza, którym został Ludwik Rakowski (pupilek Andrzeja Machowskiego,
      który jest jednocześnie burmistrzem Ursynowa zależnym od Prezydenta
      Kaczyńskiego i przewodniczącym PO w Warszawie, co oczywiście sprawia, że
      polityka PO w Warszawie jest w pełni niezależna od tupania nogą Kaczyńskiego –
      ale to już inny temat). Pan Rakowski w całym tym zamieszaniu zyskał
      niewątpliwie prestiż i pensję (i to nie małą), ale czy zyskała dzielnica….śmiem
      wątpić.

      Tak to właśnie w Wilanowie obejrzeliśmy spektakl o moralności i
      bezinteresowności władzy, o poszanowaniu demokracji i dbaniu o interes
      publiczny a nie prywatny. Całość pozostawiam wyborcom pod rozwagę.
      • Gość: Były sympatyk PO Czemu tu się dziwić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 14:01
        PO od zawsze była organizacją karjerowiczów! Na początku jej istnienia,
        przyznaję, połknąłem haka i dałem się nabrać na nowowoczesność, centrowość,
        programowość,... . OTRZEŹWIAŁEM! Mam nadzieje, że nie tylko ja.
        Ps. To forum "społeczna.pl" to dobry pomysł. Na pewno będę częstym gościem.
        • Gość: el matador Re: Czemu tu się dziwić? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.01.05, 00:28
          zarówno Po jaki i PIS to partie solidarnościowe zupełnie skompromitowane
          dotychczasowym rządzeniem Polską.Przez 12 lat doprowadziły Polskę na skraj
          gospodarczej ruiny.Ich kadry ekonomiczne...to śmiech na sali...i szyderstwo,że
          tacy ludzie pchają się do polityki.Jadowity Kaczyński i podejrzany kaprawy
          Rokita to rzeczywiście świetna paczka ludzi nie mających nic wspólnego z
          interesami Polski ,a tym bardziej Warszawy.Polska nie ma żadnych perspektyw
          gospodarczych przy rządach tej masońskiej koalicji.Jeżeli chcecie dalszej nędzy
          i zastoju i 6 milionów bezrobotnych(z bezrobociem utajonym) jak w ciągu
          ostatnich 12 lat to głosujcie na nich...Wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka